Groot Wielrijdersfeest, Bericht van Instel. Bericht van Instel. GELDLEENING. groot /4500,— Advertentien. H. H. Kiezers van Philippine. Nieuw Circus van Gent. te geven door „Do Adelaar" te Koewacht op Zondag 16 Juli a. s., er in geslaagd, het Kattenburgerplein te be- zetten. In de tusschengelegen straten was het echter hoogst onveilig, zoodat men geen ver- binding tusschen Kattenburgerplein en Mari- niersplein kon krijgen. In de Kleine Katten- burgerstraat waren alle lantaarns uitgedraaid, zoodat het er pikdonker was. De straat was er opgebroken, evenals in de andere straten gelegen tusschen Mariniersplein en Katten burgerplein en met de dwarsstraten. En zoodra de gewapende macht zich in een dezer straten waagde, werd uit de ramen en van de daken der huizen op haar geschoten. Onmiddellijk richtten de militairen dan hun geweren op de plaats vanwaar geschoten werd en indien aan de sommatie, om de ramen te sluiten en binnenshuis te gaan, niet werd vol- daan, knalden de gewereD. Plotseling echter werd uit een der huizen op het Mariniersplein op een reservetroep ge schoten. Om hieraan een einde te maken, gingen de militairen alle huizen langs en waar iemand aan het raam werd gezien, werd hij onmiddel- ljjk gesommeerd zich te verwyderen, daar anders geschoten zou worden. Dit hielp, alle menschen gingen binnenshuis en geen schot werd meer uit de huizen gelost. Op dat tijdstip was het alleen in de Kleine Kattenburgerstraat nog niet pluis. Zoodra een politieagent of een militair zich daarin waagde, knalden revolverschoten uit ramen en van daken, terwijl dakpannen naar beneden werden gesmeten. Men besloot daarom, deze straat af te zetten, zoodat niemand er in of uit kon, en te wachten, totdat het lichler werd. Toen het eindelijk zoo licht was geworden, dat men er ten minste zien kon, drongen de politie en militairen er door. Met aangelegd geweer werd ieder, die zich aan de ramen ver- toonde, gesommeerd, zich te verwijderen en gehoorzaamde hij niet, of werd er op gewa pende macht geschoten, dan waren geweer- schoten onmiddelljjk het antwoord. Spoedig slaagde men er op die wijze in, den toestand daar meester te worden. De gewapende macht was in dien tusschen- tijd met nog twee compagnieen infanterie versterkt. Yan de cavalerie, die ook op Kat- tenburg ter beschikking was, werd geen ge- bruik gemaakt, omdat zich geen publiek meer in de straten bevond en men de huzaren, die van geen nut konden zijn, niet zonder nood- zaak wilde blootstellen. Drie personen werden, als verdacht van te hebben geschoten, gearresteerd, en naar het bureau gebracht. Een was in nachtgewaad. Hij was door een inspecteur van politie, die zijn woning was binnengedrongen, uit bed gehaald. De politie verzekerde echter, dat het vast stond, dat hij geschoten had. De inspecteur was onmiddellijk daarnade woning binnengegaan. De politie vermoedde, dat de man naar bed was gegaan, om de verdenking van zich af te wenden. Hij werd echter duidelijk herkend, als de man, die geschoten had. Behalve de politieagent, die aan de kin was verwond. zijn er, voor zoover de politie's ochtends bekend was, vier gewonden, nl. drie mannen en een vrouw. De geneeskundige dienst gaf echter op acht gewonden. Voor zoover de politie bekend was, kregen twee mannen een schotwond in het been, een man kreeg een schot in den buik, terwijl een vrouw door drie kogels in het hoofd gewond werd. Haar toestand is ernstig. De berichten, dat met ,/scherpe" patronen zou zijn geschoten, zijn gedeeltelijk onjuist. Men heeft gebruik gemaakt van zoogenaamde wachtpatronen, waarvan de nikkelen kogel gelijk is aan dien van de scherpe patronen, maar waarvan de kruitlading in de huls niet zoo groot is, zoodat de kogels minder indringings- vermogen hebben. Zooals men weet dringt de gewone scherpe patroon op een afstand van 300 M. afgeschoten, nog door een dikte hout van pl.m. 1 meter en kan een 7tal mannen achter elkaar buiten gevecht stellen. De wacht- patroon nu bezit een veel minder indringings- vermogen en stelt 1, hoogsten 2 man, buiten gevecht. Kattenburg bood in den vooravond van Don- derdag hetzelfde beeld als overdag. Het ge- regeld tramverkeer was nog niet hersteld, en de troepen kampeerden nog altijd in de open lucht. Op het Kattenburgerplein stoodeu de eetketels op straatde soldaten hadden hun middagmaal op straat gebruikt. Honderden nieuwsgievigen drentelden in de omgeving op en neer, maar tot het brandpunt van het ver zet kregen zij geen toegang. Alleen voor de bewoners was het verkeer opengesteld. De voornaamste reederijen te Amsterdam de Stoomvaartmaatschappij Nederland, de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, de Kon. Holland- sche Lloyd, de Kon. West-lndische Maildienst, de Hollandsche Stoombootmaatschappij en de Nieuwe Rijnvaartmaatschappij hebben thans, in eene advertentie in de bladen, de arbeidswillige zeelieden en bootwerkers opgeroepen om den arbeid aan hare schepen en etablissementen te verrichten. Hieruit blijkt dus, dat waar is het gerucht, dat reeds sinds eenige dagen liep, en volgens hetwelk de reederjjen dadelijk na het vertrek van president Fallieres en de Koninklijke Familie, erustige pogingen zouden in het werk stellen om den voortgang van haar bedrijf te verzekeren. De scheeps- en bootwerkersvereeniging Recht en Plicht, afdeeling Amsterdam, heeft Woens- dagavond op groote schaal in de stad eene kennisgeving doen verspreiden, waarin er op wordt gewezen, dat niemand zich mag aanbieden voor en aleer daartoe het sein van het bestuur komt. Aan het slot van de kennisgeving schryft het Bestuur ffVanaf morgenochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amsterdamsche haven, en moet dus ook al het particulier werk stil staan." De Rotterdammer schrijft omtrent den toestand te Rotterdam //Door de meest betrouwbare ooggetuigen zijn ons weerzinwekkende feiten van gruwelijk ter- rorisme meegedeeld. z/De stakers oefenen een waar schrikbewind in dit deel onzer hoofdstad. z/Geen winkelier, die op den geregelden voort gang zijner zaken prijs stelt durft weigeren op de lijst van geldelijke bijdragen voor de stakers te teekenen. //Bij eenige neringdoenden, die aan z.g.n. onderkruipers leveren of aan patroons der stakers, is op barbaarsche wijze huis gehouden. Aller- hand molest is hun aangedaan. »Een eerwaardigen grijsaard dien wij van nabij kennen, den winkelier Rijpkema, heeft men laaghartig mishandeld. z/Vrouwen en kinderen van onderwijzers, ze zijn in dit kwartier niet veilig en zoeken ander verblijf op. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de suikerbeeten op vele perceelen zeer te lyden van luizen. Bejaarde landbouwers herinneren zich niet, dat het kwaad ooit zoo hevig is voorgekomen. Het wordt toegeschreven aan het langdurige droge weder. Vooral de planten aan de zijden der pereeelen, dus de minst gevoede, zjjn het hevigst aangetast. Het ongedierte veroorzaakt heel wat schade. Op aanwijzing van een gedelegeerd com- missaris der maatsch. tot verkoop der Verbeterde Singer naaimachines is Woensdagavond door de politie te Middelburg aangehouden zekere C. J. v. d. B., filiaalhouder en reiziger van genoemde maatschappij te Vlissingen, die zich ten nadeele der maatschappij schuldig maakte aan verduistering van ongeveer f 200. De aangehoudene legde een volledige bekentenis af. Te Middelburg kwam Woensdagmorgen op het politiebureau een knaap onder een hevigen tranenvloed aan den dienstdoenden inspecteur mededeelen, dat zijn rijwiel hem op den Blauwendijk door een onbekenden heer ontvreemd was. De politie vond het rijwiel by een bewoner van den Nieuwen Ylissingschen weg en het bleek haar, dat van diefstal geen sprake was. Wat was toch het geval Op den Blauwen dijk kwamen een heer en een werkman beiden op een rjjwiel gezeten met elkaar in botsing, waarbij de heer bijna in het kanaal terecht kwam. De werkman had de onbeleefdheid zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Een toeschouwer hierover verontwaardigd, vroeg den knaap zijn rijwiel en reed den vluehteling achterop evenwel zonder hem te vinden. Toen hij op de plaats van het ongeluk terugkwam was de knaap verdwenen en had *deze zich reeds naar het politiebureau begeven. Een man te Oterleek die dagelijks met een verwonde hand door mond en klauwzeer aangelaste koeien had gemolken, is door die ziekte eveneens aangetast en kreeg gezwellen en zweren op handen en vingers. Door een landbouwer te Oensel is op een perceel bouwland onder Zalt-Bommel een proef genomen met een grondboor tegen de muizen- plaag. Hij boorde tot op zekere diepte ver- schillende pijpen in den grond, waardoor de muizen haar weg moesten nemen om daarna alle in een reuzenval terecht te komen. Zoo gelukte het hem er in korten tijd 250 te vangen. Op verschilleude plaatsen wordt thans dit voor- beeld gevolgd. In de drukte tengevolge van het bezoek van President Fallieres aan Amsterdam hebben zakkenrollers hun slag geslagen. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat in de Raadbuisstraat en op het Stationsplein drie gouden horloges, in de Damstraat een portemonnaie en op het Damrak een portefeuille met geld zijn gerold. De Limburger Koerier schrijft Uit verschilleude plaatsen van de provincie Limburg bereiken ons berichten over de bier- tractaties, die plaats hebben, in verband met de raadsverkiezingen. In een dorp bij Maastricht werd Zondag iedereen getracteerd, die in een herberg kwam hetzij dorpsgenoot of vreemdeling. In een dorp by Sittard kwam Zaterdag een heele wagen //verkiezingsbier". Moet Limburg, dat zoo menigmaal de risee geworden is in heel de Nederlandsche pers om zijn bierverkiezingen, andermaal weer aan den schandpaal genageld worden De bootwerkers te Londen zijn Woensdag opnieuw tot staking overgegaan, hoewel zij loons- verhooginghebben gekregen. Dientengevolgestaat het verkeer op de Clyde weer stil. De schepen, die Maandag zijn aangekomen, liggen nog on- gelost, terwijl het weer onzeker is, of de mailbooten Zaterdag kunnen vertrekken en dat te meer, omdat de hofmeesters en de koks, uit solidariteit met de bootwerkers, zich bij hen hebben aangesloten. De reeders te Glasgow zijn zeer verbitterd en verklaren, dat de bemanningen geen eerge- voel hebben en hun verbintenissen schandelyk verbreken. De onlusten te Manchester hebben zich gister op kleiner schaal herhaald. Askwit, de regee- ringsambtenaar, is te Manchester aangekomen, om over een regeling van de plaatselijke geschillen te onderhandelen. De staking te Fishguard is geeindigd. Daarentegen is te Leith de scheepvaart verlamd, daar de kolentremmers het werk neerlegden. De petroleumtransport-maatschappij te Ant- werpen heeft loonsverhooging toegestaan, zoodat de staking op haar booten geeindigd is. De burgemeester van Antwerpen, De Yos, leidt thans de onderhandelingen over het oplossen van het geschil. De Henley roeiwedstrijden. De Belgen geklopt. Londen, 6 Juli. De 3pannendste wedstrijd van den dag was die ongetwijfeld tusschen de Canadeezen en de Gentsche acht. De Belgen hadden zeer ongelukkig geloot, want de Otto- waploeg wordt algemeen zeer geroemd en wordt de meeste kans gegeven op de overwinning in de Grand Challenge. Nadat beide ploegen goed gestart waren, volgde een verbazende boot aan bootrace. Eerst in de laatste 300 M. liepen de Canadeezen iets uit. Toen waren de Belgen absoluut uitgeroeid en zegevierde dus het meeste uithoudingsvermogen. De Ottowaploeg won ten slotte in 7 min. 13 sec. Beide ploegen werden hartelijk toegejuicht. De Europeesche rondvlucht. In ons vorig nummer deelden we onder laatste berichten de aankomst der eerste vliegers te Dover mee. Ze zijn dien dag niet verder ge gaan. Het oversteken van het Kanaal werd door de commissie uitgesteld tot Donderdagochtend. Tien vliegers stegen te Hendon op. De on- gelukkige Train heeft wel het vliegkamp be- reikt, maar was nog steeds aan het repareeren van zijn bij een daling beschadigde machine. Detiendienu nogdeelnamen, waren: Beaumont, Garros, Vidart, Vedrines, Gibert, Renaux, Tabu- teau, Valentine (in categorie C), Barra en Kim- merling. De kortste tijd werd gemaakt door Vedrines, n.l. 1 uur 56 minuten. Op hem volgde Gibert met 2 uur 15 minuten. Zeven vliegers konden de vlucht zonder ongemak af- leggen, en maakten alien veel beter tyden dan op den heenweg. Kimmerling, Renaux en Valen tine moesten onderweg landen. De twee eerst- genoemden kwamen later te Dover aan. De terugtocht over het kanaal was op gisteren bepaald. Achtereenvolgens kwamen te Calais aan Ve drines 5 uur 7 mjn., Vidart 5 uur 10 min., Beaumont 5 uur 12 min., Gibert 5 uur 12 min., Garros 5 uur 18 min., Kimmerling 5 uur 25 min., Tabuteau 5 uur 28 min., Renaux 5 uur 41 min., Barra 5 uur 48 min. Zij waren tusschen half vijf en vijf uur van Dover vertrokken. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD f 47,426 12,- it 47,45 12,- ZEET IJ I) IIV CjI E TV. Van 5 tot en met 6 Juli. a 1 Positie der Stoomschepen. Zondag 9 Juli a. s., om 3 ure, dagvertooaing door de beroemde Groote Cinema up to Date, met een reeks indrukwekkende licht- beeldennooit te zien geweest Van 5 tot en met 6 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschutdoor de Westsl. 20 op- en 28 afgeschut. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerdeen bos yzerdraad. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen P1ETER VAN DE WEGE ADRIAN A DIELEMAN, op Dinsdag 11 Juli a.s., hunne SOjarige Echt- Tereeniging te herdenken. Uit naam van haar Kind en Kleinkinderen, Axel (Magrette.) P. VAN DE WEGE. Ondergeteekenden zeggen by deze liartelijk dank aan de kiezers van Philippine voor het ver- trouwen hen weder zoo ruimschoots geschonken by de stemming op 3 Juli jl. F. J. DHOOGE. A. J. MINNEBO. Philippine, 5 Juli 1911. Een prachtiy rijwiel met 1 jaar garantie wordt onder al de deelnemers verloot. Nog aizonderlijke pryzen voor deelnemende clubs. Inleg by A. BAERT. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOORDEN, gemeente Axel, verzoekt in- schryving naar eene geldleening af te lossen gedurende 45 jaar. Inschrijvings- biljetten, bevattende groote, koers ^en rente, in te zenden tot en met 17 Juli a. SM ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel, waar nadere inlichtingen te verkrygen zijn. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 7 Juli 1911. De ONROERENDE GOEDEREN van wijlen de echtelieden, den heer GIJSB^®(r"HTwJi WAEL en Mejuffrouw ELISABETH. ER- DURMEN zijn Dinsdag 27 Juni 1.1. INGESTELD als volgt KOOP op u f Totaal 4025,— 2010 3000,— 1660,— 850,- 2000,— 700,— 140,— 14385,- VERBLIJF op Dinsdag II Juli 1911, des namiddags 2 uur, bij den heer Gijs Hermans te Ossenisse. Notaris DUMOLEYN. Het Woonhuis, Erf en Tuin te Hengst- dijk der erven van Mej. de W eduwe J. A. DU PON—LU1JMES is Donderdag 6 Juli 1.1. itigesteld op /'I850. VERBLIJF op Donderdag 13 Juli 1911, des namiddags half 2, by den heer A. van Hijfte te Hengstdijk. Notaris DUMOLEYN. 0 VLAG. NAAM Ms. Van en naar. Lading. Eng. s.8. Cattersty idem Copaewood idem River Lagan Wo<» Ter lemen I Eng. 8.s. idem idem Eng. 8.8. idem Zweed. s.s. Belg. 8 s. Duitsch s.s. Eng. s.a. Van Ter Keuzen River Scheldt 2199 Londen Cattersty 1390 jSkinning. Auckland Castle1 3068 'Antwerpen 1390 Skinning. ijzer 1696 Middlesbro idem I 2272 Londen atukg. Voor t>eut I Rosewood Don Wilhelm Leda Lisbeth Cords Rissa 4972 2658 2008 238 2527 4562 Tunis Goole Papenburg Noorwegen Brngge Antwerpen stukg. ledig idem phosph. stukg. ledig idem idem stukg. Van Went i s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor New- Castle on Tyne. s.s.'JENNY vertrok 6 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. ss RICHARD vertrok 7 dezer van Riga naar London, sis! ELISABETH vertrok 5 dezer van St. Petersburg naar Duinkerken. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. 8.8. MAGDALEN A van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 7 dezer des morgens 7 uur Elseneur. i 5741 Emden 2960 Neufahrw. Duitsch 8.8. Eng. 8.8. Noor. s a. Eng. s.8. Duitsch s.s.Jupiter Deen. s.s. Herinia 6 Zweed. s.s. Calls DeeH. s.8. Farmatyr Eng. s.8. Jason Belg. s s. Nervien Eng. s.s. Don ledig phosph. 2403 IStolpmunde idem 3809 Blyth ledig Rotterdam idem O.tende idem Goole I idem 2260 465 2658 EN Anna 3403 iGrangem. ledig Frankfort 3269 .Goole stukg. Leit 8356'Riga phoshp. City of Frankfort 2597 Antwerpen rest. lad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 7