r Gemengde berichten. Stemmingen Gemeenteraden. Predikbeurten. Landbouwberichten. afgeloopen. Het gebeurde zal vermoedelijk ket gemeentebestuur wel aanleiding geven tot een onderzoek van de plafonds in school A. Gisterenmorgen arriveerden alhier een aantal rptuigen uit Zaamslag, waarin werden aangebracht de leerlingen van de Herv. biizon- dere school te Zaamslag, hoofd de heer Brouwer, die onder geleide van het ondenvijzend personeel een reis]e zouden maken naar Walcheren, voor een bezoek aan Middelburg en Ylissingen. Het was bp de terugkomst te bemerken dat de kinderen zich uitstekend hadden geamuseerd. Het weer was dan ook gisteren voor zoo'n reisie als uitgezocht. - Aan het gebouw van het provinciaal be- stuur in Zeeland te Middelburg werd gisteren morgen aanbesteed het verrichten van bestra- Hngen op den Oostelijken dijk van het kanaal van ler Neuzen. Raming 5000. Inschrijvers waren de heeren J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 5497 G. J. Balkenstein a ue w Nmimi voor y 5185 J. H. van der V en te Middelburg voor 4776 L. G. J. van der Yen te Roudekerke voor 4749 A. Tholens uz. te ler Neuzen voor 4612. Bij Ron. besluit is, als zijnde in striid met de wet vernietigd de bepaling in de politie- verordemng te Breskens, verplichtende de eige- naars vruchtgebruikers of beheerders van be- staande straten deze binnen een jaar na aanzegaing door Burgemeester en Wethouders ten genoege van den gemeenteraad te verharden en van af- watering te voorzien. A1 zou de aard der zaak met toelaten door invoering van plaatselpke balasting verhardingen en afwateringen tot stand te brengen, is toch de gemeente zelve, ingevolge de gemeente wet, met hetonderhouddergemeente- werken belast en mag zij dit onderhoud niet bp strafverordenmg aan bepaalde personen opdragen. Tot onderwijzer te Nieuwvliet is benoemd de heer J. Rarels, thans te Groede. in Zeeland kwamen in de week van l -'um tot en met 4 Juli 12 gevallen van besmettelpke ziekten voor, nl. 1 geval van typhus en febris typhoidea te Thclen, 7 gevallen van rood vonk te Poortvliet en 4 gevallen van diphtheritis nl. 1 te Hontenisse, 2 te Hoofdplaat en 1 te Middelburg. Met ingang van 6 Juli 1911 is inge- trokken de beschikking van 15 Juni waarbii verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar ot bmnan een kring in de gemeenten Groede, ochoondpke, IJzendijke en Hoofdplaat. Te Biervliet, in de nabijheid van den Kapitalen Dam vertoont zich het mond- en klauwzeer bp het vee in de weide van den heer R. Sturm. Het is erg aangetast en behoort aan een Belgischen veehandelaar. Boschkapelle, 6 Juli. Bp den molenaar ,z9n nedennacht een 12 tal hoenders door een hond doodgebeten. De dieren, die in het wagenfauis sliepen, lagen verspreid over het aangrenzende hooiveld. Zaamslag, 7 Juli. Op de gisteren alhier ge houden paarden- en veemarkt waren aangevoird 4/ paarden, waaronder 2 veulens, 8 stuks hoornvee en 22 varkens. Premien werden als volgt toegekend Voor het grootst getal paarden Ph. J. van Dixhoorn te Axel 4 de premie voor het grootst getal hoornvee werd niet toegekendvoor het grootst getal varkens H. Marsilje te Ter Neuzen 4schoonste merriepaard van 4jaar of ouder Pr; aan J- de Maat-Lemsen verguld zilveren medaille en 3, 2de pr. van f\ aan Van Dixhoorn voornoemdschoonste paard van 3 laar le pr aan Aarnout de Feijter te Ter Neuzen, verguld zilveren medaille en 1,50, 2de pr. aan R. de Koeijer 3aan K. de Kraker te Zaamslag voor het beste paard van 2 jaar le pr. zilveren medaille en 3 en 2de pr. aan J. de Putter (Steenbosch) Axel 2aan De Putter voornoemd le pr. voor het schoonste paard van 1 jaar, zilveren medaille en 2,50 en 2de pr. /2,50 aau G. Cortvriendt te Ter Neuzen voor de beste kalfdragende of baatgevende koe, le pr. j 4 aan J. Zegers te Zaamslag terwijl de 2e pr. niet werd toegekendvoor de beste kalfvaars aan P. Meert te Ter Neuzen le pr. 3 en 2e pr. van 2 aan H. M. de Regt te Zaamslagvoor het vetste stuk hoornvee aan Meewis de Rraker te Zaamslag le pr. 4, 2e pr. van j 2,50 aan De Regt voornoemd. voor het schoonste veulen aan M. de Putter alhier 2,50. D 1 T S L A G der stemming voor vier leden van den Gemeenteraad te Ter Neuzen op 7 Juli 1911. Aantal stemmen in district. "j Totaal. (raadzaal) II (Sluiskil) Aantal kiezers 804 213 430 1447 Uitgebracht 613 154 305 1072 Van onwaarde 5 5 2 12 Geldige stemmen 608 149 303 1060 E. H. T. van Borssum Waalkes 350 51 151 552 D. J. Dees 299 95 142 536 M. Eijke 415 68 182 665 P. H. de Jonge van den Broeke 180 89 114 383 P. J. Scheele 211 57 143 411 A. Visser 423 73 186 682 hebben. Ik bid je, lieve, beste Hetty, zie me vriendelyk aan! Vergeef me, dat ik driftio- werd maar het hinder! me, als je me niet ge- Beveling, wees nu weer goed op meEn hp knielde voor haar en greep naar hare handen en Hetty zij boog zich over hem heen en trok hem naar zich toe. Het is zoo zoet weer te verzoeDen, wanneer men el- kander lief heeft. Maar toch bleef er iets zitten. Dien avond nog laat sloop Hetty naar de kamer van Louise. Yrerbaasd zag deze haar in de rood geweende oogen. Je hebt geschreid, mijn beste Een geluk- kige verloofde en tranen - dat past toch niet best bp elkaar. De halfschertsend gezegde woorden deden Hetty treung aan. Het was haar moeilijker dan zp d cht om haar vriendin te zeggen wat haar op het hart lag. ,/Verwondert je dat, dwaze meid Dan ken je de mannen nog niet," zei Louise bitter iachend. Maar hierop schaamde zij zich toch. Hoe kon het mogelijk zijn, dat bij'haar, al was het slechts een enkel oogenblik, een gevoei van vreugde was opgekomen. Zij gevoelde zich nu onweerstaanbaar gedrongen Frans te verdedigen. "Ach, je moet zoo'n kleinigheid niet zoo ernstig opnemen", zei ze levendig. Frans meen- De volstrekte meerderheid bedraagt 531. Gekozen de heeren VAN BORSSUM WAALKES, DEES, E1JKE en V1SSER. Clinge. Bp de Woensdag alhier gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad stemden 233 van de 362 kiezers. Van onwaarde waren 5 biljetten. Volstrekte meerderheid 115. Uitgebracht waren op de heeren P. Bolsens 74, G. de Bruijn 74, J. F. Buijsrogge (aftr.) 125, C. L. de Cock faftr.) 141, J. van Damme 101, R. L. van Dorsselaer 57, P. J. S. van der Heijden 26 en P. A. Smet (aftr.) 149. Alzoo berkozen de heeren J. F. Buijsroffere, C. L. de Gock en P. A. Smet. Herstemming tusschen de heeren P. Bolsens, C. de Bruijn en J. van Damme. Hengstdijk. Bij de heden alhier gehouden stemming voor 3 leden van den gemeenteraad stemden 68 van de 68 kiezers. Van onwaarde waren 2 biljetten. olstrekte meerderheid 34. Uitgebracht waren op de heeren J. de Bakker (aftr.) 34, C. E. van Putte (aftr.) 39, H Schelfhout 33 en J. Staes (aftr.) 43. Alzoo herkozen de heeren J. de Bakker, C. E. van Putte en J. Staes. Hoek. Bij de heden alhier gehouden stemming voor 3 leden van den gemeenteraad stemden 313 van de 485 kiezers. Van onwaarde waren 3 biljetten. Volstrekte meerderheid 156. Uitgebracht waren op de heeren J. van Dron- gelen (aftr.) 213, J. D. de Fepter (aftr.) 210, J. L. Platteeuw (aftr.) 201 en D. Scheele 102. Alzoo herkozen de heeren J. van Drongelen, J. de Feijter en J. L. Platteeuw. Axel. Bp de heden alhier gehouden stemming J voor 4 leden van den gemeenteraad stemden 682 van 827 kiezers. Van onwaarde waren 11 biljetten. Volstrekte meerderheid 336. Litgebracht waren op de heeren F. Dekker Fz., (aftr.) 359, P. Dregmans (aftr.) 424, J. de Fepter Lz. 315, J. J. de Fepter Rz. (aftr.) 325, M. W. Roster Pz. 298 en L. Lamaitre (aftr.) 342. Alzoo gekozen de heeren Dekker, Dregmans en Lamaitre. Herstemming tusschen de heeren J. de Feijter Lz. en J. J. de Fepter Rz. Hontenisse. Bij de heden gehouden stem ming voor 4 leden van den gemeenteraad stemden 430 kiezers. Van onwaarde waren 6 biljetten. Volstrekte meerderheid 213. Uitgebracht waren op de heeren E. B. Dumo- leyn (aftr.) 272, E. Kuijpers (aftr.) 228, C. L. van Mol (aftr.) 267, P. Vereecken (aftr.) 237 en P. F. Vermorken 231. Alzoo gekozen de heeren Dumoleyn, Van Mol, Vereecken en Vermorken. Zaamslag. Bij de heden alhier gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad stemden 566 van de 631 kiezers. Van onwaarde waren 10 biljetten. Volstrekte meerderheid 279. Uitgebracht waren op de heeren Jacs. F. Dees (aftr.) 259, J. Dees 235, Aarn. Dieleman 287, Aarn. de Fepter (aftr.) 347, M. de Jonge (aftr.) 282, W. de Rlerk (aftr.) 261 en L. A. de Mul 265. Alzoo gekozen de heeren Dieleman, De Feijter en De Jonge. Herstemming tusschen de heeren De Klerk en De Mul. Zondag 9 Juli 1911. Hervormde Kerk. de het stellig goed met je, bij wilde je zeker een onaangenaam oogenblik besparen. Ik kan me alles heel goed voorstellen. Die oom is een zonderling; hij zal zich in zijn episteltje eenige opmerkingen hebben veroorloofd, die voor vijf- zesde op I rans betrekking hebben en voor de rest misschien op jou. Nu denk ik dat de wonderlijke man zich ergert, omdat de neef hem niet om raad heeft gevraagd. Het kan hem wellicht ook niet aanstaan dat je een buiten- landsche bent in elk geval schijnt hij zooveel alsemdrupjes bij zijn gelukwensch te hebben gedaan, dat 1* rans den brief maar heeft verscheurd. Zoo zal het zijn. Je kunt gerust wezen, lieve Hetty, Trans zal je niets ernstigs verborgen hebben en wanneer Oom Eduard je eens heeft gezien, zullen zijne bedenkingen hem zeker wel berouwen, mijn hartedief. //Maar waarom kon Frans me dan niet open- hartig zeggen wat zijn oom heeft geschreven Oprechtbeid en vertrouwen zijn de eerste voor- waarden voor elk gelukkig leven", zei miss Green stijfhoofdig. Louise trok de schouders op. //Ik weet niet, Hetty, of wij vrouwen wel ooit voile en on- voorwaardelijke waarheid van de mannen hebben te verwachten", antwoorddejzij bitter. //Ik heb weleens hooren zeggen dat de mannen er een Brandgevaar door hooibroeien De Commissaris der Koningin in Friesland heeft de volgende missive gericht tot de burge- meesters Nu weer het tijdstip is aangebroken, dat de jaarlpksche eerste hooioogst wordt binnenge- haald, hebben directeuren van de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij te Woudsend, evenals in het vorige jaar, mijn aandacht gevestigd op het brandgevaar door hooi broeien. Gelijk directeuren mp schrijven, zal ook het in dit seizoen gewonnen hooi veel zorg ver- eischen, daar, hoewel de hoeveelheid zeker geringer is dan die van het vorige jaar, de kracht van het gewas ten minste gelijk zal zijn. De schoone weersgesteldheid in het begin dezer maand heeft aanleiding gegeven, dat bp zeer velen de oogst te haastig is binnengehaald, waardoor ontegenzeggelijk sterke broei zal ontstaan. Door directeuren is daarom besloten, ook dit jaar hunnerzijds toe te passen de hooi- inspectie, waarvan de uitvoering aan deskundigen wordt opgedragen. Gaarne voldoe ik intusschen aan het verzoek van directeuren, om, evenals in het vorige jaar, uw medewerking voor het genoemde doel in te roepen. Daartoe zou vooral ook kunnen dienen, de landbouwers in uw gemeente opmerkzaam te maken op het groote belang, dat er in de eerste plaats voor hen zelven in is gelegen, om genoemd gevaar te voorkomen. Tegelijkertijd zou den landbouwers nadrukke- lijk kunnen worden gewezen op de bepaling van art. 158 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij onder anderen, verschillende straiten zijn gesteld tegen hen, aan wier schuld, waar onder is te verstaan nalatigheid, gebrek aan voorzorg, achteloosheid enz., brand is te wijten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Kechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Juli het volgende vonnis uitgesproken A. F. B., oud 35 j., bootman te Ter Neuzen, beklaagd van huisvredebreuk en wederspannig- heid, vrijgesproken. zekere voldoening in vinden, om de onaange- name ervaringen voor zich zelf te houden en men kan dat misschien wel over zijn kant laten gaan, als het maar altijd gebeurt." z/Wat je daar zegt kan je geen ernst zijn, Louise. Ik wil alles deelen, allereerst het zwaarste met den man, dien ik liefheb." Hetty's oogen vulden zich met tranen. Louise werd het nu toch week om het hart. Zij trok Hetty naar zich toe, kuste haar en zij toen schertsend/<Zeker, mijn beste, je moet Frans maar naar je zin opvoeden. En nu dadelijk naar bed hoor, anders komt mama en houdt ons een straf-predikatie goeden nacht hoor Hetty z/Goeden nacht, Louise Het was voor het eerst dat Hetty Louise niet kuste eer zij ging slapeu. Er was rijp gevallen in den lentenacht (Wordt vervolgd). Gereformeerde Kerken. Te Vlake werd Woensdag de tweede door- vaartopening in de Spoorwegbrug over het kanaal opengesteld, wat voor de scheepvaart een zeer belangrpke verbetering is en waardoor in een lang gevoelde behoefte is voorzien. Thans zijn alle bruggeu over het Zuid- Bevelandsche kanaal van twee zulke openingen voorzien. Ongezegelde sollicitatie-adressen. Het gemeentebestuur van Zeist heeft bij dezer dagen gedane oproepingen van sollicitanten voor ambtenaar ter secretarie en onderwijzer, gebroken met de gewoonte dat door de sollicitanten ge- zegelde sollicitatieadressen worden ingezonden. Zij die in aanmerking wenschen te komen, worden bij de oproeping uitgenoodigd dit per brief te melden. Naar de meeniug van het gemeentebestuur is een stuk in briefvorm, waarin geen verzoek voorkomt om benoemd te worden, maar alleen de mededeeling wordt gedaan dat men in aanmerking wenscht te komen, volgens de zegelwet niet aan zegelrecht onderworpen. Daar door de vordering van bedoelde zegel- gelden een onbillijke beffing wordt gevorderd van hen, die meestal bezwaarlijk in staat zjjn deze op te brengen, heeft de afdeeliDg Utrecht van den Nederlandschen bond van gemeenteambte- aren besloten te bevorderen, dat de handelwijze van het gemeentebestuur van Zeist door andere gemeentebesturen worde nagevolgd. Onlusten te Amsterdam. De staking der zeelieden en de daarop ge- volgde staking van bootwerkers te Amsterdam hebben in den nacht van Woensdag op Donder- dag aanleiding gegeven tot betreurenswaardige onlusten, waarvan de telegraaf ons gistermorgen reeds de tpding bracht. Daaromtrent wordt nader gemeld dat het begin was een stakersrelletje. Omstreeks twaalf uur ging een arbeidswillige voorman van een der stoomvaartmaatschappijen onder politie-geleide naar de Handelskade. in de Kleine Kattenburgerstraat kwam het plotse- ling tot een botsing met een troep volk. In een oogwenk regende het steenen naar den arbeidswillige en de begeleidende politie-agenten. De politie-agenten trokken de sabels om het publiek op een afstand te houden. Plotseling viel er een schot uit de menigte. De politie blies alarm, waarop de le luitenant Daalmeijer die de bewakeningstroepen organiseerde, met een detacheraent infanterie ter hulp snelde. Deze sommeerde de menigte uiteen te gaan, met het eenige gevolg, dat nogmaals uit de menigte een schot viel. Toen liet de officier zijn manschappen in de lucht schieten. De stakers antwoordden met revolverschoten. Nogmaals sommeerde de luite nant het volk om uiteen te gaan, met het ge volg, dat het inderdaad het plein ontruimdeen zich in de straten terug trok, onmiddellijk werden deze afgezet door militairen, die zich op de hoeken posteerden, het geweer aangelegd om het publiek in bedwang te houden. Inmiddels was de kapitein Rotting met een compagnie der infanterie, tellende 80 a 100 man, ter assistentie gekcmen. Die hield eerst met den inspecteur en den officier krijgsraad op het plein, met het gevolg dat men besloot ook het Kattenburgerplein af te zetten, zoodat de oproerige menigte tusschen twee vuren zou komen. Inmiddels klonken plotseling schoten op de Kattenburgerkade. Daar werd uit de huizen geschoten op een patrouille militairen en agenten. Een agent werd door een schot bloedend gewond aan de kin, zoodat hij, na in de Mariniers- kazerne verbonden te zijn, per auto naar het Binnen-Gasthuis moest worden gebracht. Door een omtrekkende beweging was men 'c3S cS Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Sas van Gent. Hulst. 9 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A, Timmerman, voorb. v. h. H. Avondm. 9 u., Ds. G. van Dis, van Zaamslag. 9 u. en 2 u.. Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. G. van Dis. voorb. H. Avondm. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. (in de Affuitloods). Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. i 9 u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u.„ 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lokanl „Eben-J[u'eeer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 6 u., Ds. Chr. Bruins, van Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6