Tsr Ksuzsnschs Gourant Handelsbe richten. Dinsdag 4 Juli 1911. No. 9629. TWBBDB blad. Gemengde berichten. Op het eiland Urk is in het vrij groote dorp met zijn 2650 inwoners niet eer. weg of straat, die een naam draagt, zegt t ,/N. v. d. D." Wei is het dorp verdeeld in zes wyken, en heeft ook elk huis een nummer, maar straat- namen ontbreken. De langste straat, die het dorp van West naar Oost doorsnijdt. wordt wel eens genoemd de „Lange straat", ook wel de Kalverstraat misscbien wel, ondat zij (des Zondags) eenige overeenkomst vertoont met haar drukke Amster- damsche naamgenoote. Voortaan echter zal die //Lange s^aat volgens een besluit van den gemeenteraad den naam dragen van „Prins Hendrikstraat ter herinnering aan het bezoek van den Prins op 3 Juni jl. aan het eiland. Een model candidaat 1 Dinsdag liep iemand te Geleen (Limburg) met een lijst"door het dorp, ten einde handteeke- ningen te verzainelen voor zijn eigen candidatuur als lid van den gemeenteraad. Toen hp het vereischte aantal handteekemngen had biieengebracht en op weg was naar het raad- huis om de lijst in te dienen, werd hij onder- weg door den veldwachter ingepikt wegens openbare dronkenschap De man werd naar het arrestantenlokaal over- gebracht om zijn roes uit te slapen. Zaterdagavond wou de 9jarige scholier D. B. in de Putschelaan te Rotterdam op een in be- weging zijnden goederentrein klimmen. De joinmn viel en kwam onder den trein terecht. Met een verbrijzelden rechtervoet is hij naar het ziekenhuis gebracht. J3ij het strijken van een der sloepen aan boord van het pantserschip ,/Heemskerck", ter reede van Spithead liggende, bleek zoo vernam het //Hbl.' dat de takels waien door- gesneden. Men meent dat aan kwaadwilligheid moet worden gedacht, omdat de equipage op een der dagen niet moeht passagieren en daarover ontevreden was. Het schip is Vrijdag niet in de haven te Nieuwediep binnengekomener werd zeewacht gehouden, zoodat de equipage niet mocht passa gieren. Is het blad goed ingelicht, dan zjjn een zestal matrozen in arrest gesteld. Door de kwaadwilligheden, te Spithead be- dreven, werd het vertrek van de ,/Heemskerck" van daar eenige uren vertraagd. De weigering van verlof tot passagieren in de Engelsche haven moet haar aanleiding hebben gehad "in 't achferblijven aan den wal van eenige manschappen den vorigen avond. Op een balk boven een schoolbord in een der lokalen van de le openbare school te Oldenzaal heeft een roodstaartjespaar zijn nest gebouwd, waarin thans een drietal jongen worden opge- voed. De ouders toonen tijdens de schooltijden niet de minste vrees, maar vliegen geregeld af en aan, om hun kroost met rupsen, vliegen en tal van andere insectten te voeden. Zoo krijgen de schoolkinderen aanschouwelijk onderwijs hoe nuttig deze kleine vogeltjes door 't verslinden van allerlei schadelijke insecten zijn. Waar- schijnlijk is dit een tweede broedsel, want deze nuttige vogeltjes broeden twee keer per jaar. Den eersten keer legt het wijfje 5—7,£den tweeden keer 4 of 5 eitjes. Een huwelijk tusschen broeder en zuster. Een ongehuwde moeder trad eenige jaren na de geboorte van haar dochter in het huwelijk met "een weduwnaar. Bij het huwelijk erkenden de echtgenooten het kind als hun dochter, zoodat het meisje hun wettig kind werd. In werkelijkheid was de weduwnaar niet de vader van het meisje, maar, zooals dat meer geschiedt, was de erkenning bedoeld als een blijk van genegenheid jegens de moeder, met wie hij in het huwelijk trad. De man had uit zijn vorig huwelijk een zoon, die thans een (halve) broeder van het bewuste meisje werd. ofschoon in werkelijkheid niet de minste bloedverwantschap tusschen beiden be- stond. Entusschen broeder en zuster ontstond een wederzijdsche genegenheid, die beiden naar een huwelijk met elkaar deed verlangen. De ambtenaar van den Burg. Stand maakte echter uit den aard der zaak bezwaar. Maar een advocaat heeft er iets op gevonden krachtens art. 341 B. W. betwistte hij de onwaarachtige erkenning, door den pseudo-vader gedaan, met het gevolg dat de rechtbank die erkenning nietig verklaarde, waardoor het bezwaar tegen het huweljjk is vervallen. een Op den Catharijnen-singel te Utrecht zijn twee electrische trams met elkaar in botsing gekomen. De beide voorbalcons werden geheel vernietigd en een conducteur ernstig gewond. Passagiers kwamen met den schrik vrij. De Utrechtsche studentenfeesten zijn gisteren geeindigd. Yrijdagmiddag bracht H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van de Vorstin Van Bentheim, den hertog en de hertogin van Ooburg het aangekondigde bezoek aan het feest- terrein, dat een half uur van de stad is ver- wijderd en gelegen onder de gemeenten Houten en Bunnik. Door den burgemeester en autoriteiten werden de Hooge bezoekers ontvangen. Het Natuur- bestaande uit 3 afdeelingen in den tijd van 1345, den twist tusschen Graaf Willem IV en den Bisschop van Utrecht en dat ten doel heeft om de verdeelde landen bij de zee een land te vereenigen, door de liefde van Stichtsche jonkvrouw en een Geldersch edelman. werd met veel belangstelling gade- slagen. Componist, dichter en solisten werden aan H. M. voorgesteld, maar verzuimd was ook die eer te verleenen aan den hoofdpersoon van den optocht, Graaf Willem IV. Vrijdagavond werd te Utrecht wederom het feestlicht ontstoken aan Oude gracht en Stadhuis. Te veel gezegd. .Voor de correctionneele rechtbank te Parijs verscheen een getuige, die door breedsprakige verklaringen het ongeduld den president opwekte, zoodat deze ten slotte uitriep„Wat gij denkt ol gelooft, is voor de rechtbank van geen waarde, wij hebben alleen feiten noodig. Ik geloofde wel dat ik vati- morgen mijn horloge in mijn zak gestoken had, maar in werkelijkheid heb ik hetthuisop mijn nachttafeltje laten liggen. Antwoord due kort en duidelijk en houd uw meeningeu voor u". Toen de rechter na afloop van de zitting thuis kwam, zeide zjjn vrouw tegen hem „Gij schijnt erg om uw horloge verlegen geweest te zijn, want er zijn wel 4 menschen bier geweest om het te halen". //En hebt ge het meege- geven vroeg de rechter verschrikt. „Natuur- lijk, aau den eersten reeds, want die zei mij heel nauwkeurig, dat het op uw nachttafeltje moest liggen". De president is voortaan wat voorzichtiger met hetgeen hij in de openbare zitting zegt. De hevige orkaan, waardoor een aantal salpeterhavens aan de Westkust van Zuid- Amerika geteisterd zijn, heeft zware schade veroorzaakt. Volgens berichten uit Iquique hield de or kaan daar ongeveer drie uren aan en de door hem aan de lichters veroorzaakte schade wordt op 20,000, de schade aan de schepen op 70 a 100,000 p. st. geschat. Het Italiaansche schip „Cavaliere Ciarapa", 1772 ton groot, in 1889 gebouwd, is met 27382 quintal salpeter aan boord gezonken. De lading moet in Duitschland verzekerd zijn. Het Fransche schip //Madeleine", 2892 ton groot, in 1896 gebouwd, werd op strand gezet en het Fransche schip //Union" (beide laatste toebehoorend aau de bekende reederij A. D. Bordes en Zoon) werd door aanvaring be- schadigd, terwijl het Engelsche stoomschip //Asuncion de Larrinaga" en de Engelsche zeil- schepen //Hilston" en //Grace Harwar" schade over dek bekwamen. Een lichter met lading uit het van New- York aangekomen stoomschip //Cayo" is ge zonken en het schip //St. Joseph" werd be- schadigd. VolgeDs ton groote, z/Romena" lichter met berichten uit Junin brak het 1979 in 1883 gebouwde Engelsche schip van de. trossen los en zonk een lading voor dat schip. De stoomschepen /.Alexandria" en //South Australia", werden door aanvaring beschadigd, terwijl twee lichters met lading voor de //Alexandria" en een lichter met goederen uit de /,South Australia" gezonken zijn. Te Caleta Buena dreef het Duitsche schip //Adelaide" zee in, doch kwam later weer be- houden terug. In de Italiaausche Kamer is thans een wet in behandeling op 't Staatsmonopolie van levensverzekeringen. De Minister verklaarde dat de Staat niet alleen de zedelijke, maar ook de wettelijke verantwoording op zich neemt van een nationaal verzekeringsinstituut. Erkeud wordt dat het monopolie niet de oplossing geeft van het vraagstuk der arbeiderspensioenen, maar de regeering zal ook een Pensioenwet indienen. Te Berlijn is, in verband met de Italiaansche wet, een bond gesticht, met het doel de Duitsche levensverzekering-maatschappijen en alle onder- nemingen en personen, wier eigendom gevaar loopt benadeeld te worden door het staats monopolie voor levensverzekeringen, dat Italie wil invoeren, tot een gemeenscbappelijke actie te vereenigen. Het verbond zal een grondig gemotiveerde uiteenzetting tot de Duitsche regeering richten, om haar om de verdediging van de Duitsche belangen te verzoeken. Men weet dat Italie en Duitschland bond- genoten zijn. Warmte. 'tis alweer zoo: Amerika krijgt te veel wat wij te weinig krijgen aan zomerwarmte. Sedert eenige dagen is het althans te New-York verstikkend heeten'reeds worden in de hospitalen verscheidene menschen verpleegd, die ziek van de warmte zijn ge- worden, terwijl er Woensdag en Donderdag 5 dientengevolge zijn bezweken. Voor de strafkamer te Frankfort begon Vrijdag het proces tegen twee leden eener internationale bende van valsche spelers. De beklaagden zijn de 53jarige te Kassel geboren luitenant op non-activiteit Freiherr Alexander Schenk von Scheveinsberg en de 49jarige Hongaar Leo Tibolth, die zich, be- halve wegens beroepsmatig hazard spelen, valsch spelen en Schenk bovendien wegens stukken- vervalsching hebben te verantwoorden. Schenk von Scheveinsberg is de zoon van een Kurhessisch generaal-majoor, en was lui tenant bij een regiment dragonders te Lude- rigslust, maar moest wegens schulden den dienst verlaten. Hij is al eens over de grenzen van Frankrijk gezet, wegens beroepsmatig valsch spelen, en is door toedoen zijner familie on- mondig verklaard. Uit renten van het vaderlijk erfdeel kreeg hij een lijfrente van 6000 mark jnaar dat was bij lange niet genoeg, om in de "reer kostbare neigingen van den Freiherr te Voorzien. Tibolth's vader was de Hongaarsche land- eigenaar von Posch. Zijn moeder huwde na den dood van von Posch met een raadsheer ten hove, Tibolth. Leo Tibolth was ingenieur en reserve-officier. Op 12 Januari 1.1. ontving de hoofdcommis- saris van politie te Frankfort een anoniemen brief, waarin hem werd medegedeeld, dat in een der plaatselijke hotels, drie valsche spelers zouden afstappen. De recherce kon de bende echter eerst te Straatsburg arresteeren. Schenk en Tibolth hebben zich te verant woorden wegens 13 gevallen van valsch spelen. Hun slachtoffers verloren menigmaal sommen, die tot 10.000 mark liepen. Eeu groot aantal officieren uit andere plaatsen en zelfs van over de grenzen, die door de be klaagden bestolen zijn, zijn als getuigen ge- dagvaard. De //Kolu. Zeit." deelt mede, dat de politie te Keulen op het station aldaar een Nederlander in hechteuis heeft genomen, die in Ehrenfeld en Bickendorf ongeveer 25 jongelieden van 17 tot 20 jaren voor Oost-Indie had aangeworven. Zi] zouden met hem naar Rotterdam gaan, een opleiding ontvangen op een schip aldaar en dan later naar Oost-lndie vertrekken, waar zij, naar hun voorgespiegeld werd, veel geld zouden ver- dienen. Wat zjj eigenlijk in Indie zouden doen wisten de jonge lieden niet, en ook hadden zij hun ouders onkundig gelaten van hunne plannen. Een goochelaar die een moordenaar was Te Beautiran in Zuid Frankrijk woonde qpn meer dan zeventigjarig landbouwer, Niggli, genaamd, met zijn huishoudster Doucet. Voor den hooitijd had Niggli een zigeuner in dienst genomen, om hem op het veld te helpen. De zigeuner wist den boer en zijn huishoudster wijs te maken, dat hij een buitengewoon handig goochelaar was en stelde de volgende proef voor. Hij zou Niggli en zijn huishoudster vast- binden, zoodat zij geen arm of geen been konden verroeren. Hij zou over de beide gebondenen blazen, en zij zouden onmiddellijk weer vrij zijn. De beide oudjes waren na'ief genoeg, op dit plan in te gaan. Niggli liet zich het eerst binden en vervolgens was het de beurt van zijn huishoudster. Deze werd echter bevreesd door het schrikwekkend uiterlijk van den zigeuner, en wilde wegloopen, waarop de ^goochelaar" een bij I greep en haar tegen den grond sloeg. Niggli, die zich intusscheu van zijn banden vrij gemaakt had, en zijn huishoudster te hulp wilde komen, deelde haar lot. De zigeuner sloot beide zwaar gewonde oudjes in een kamer op, en nam de vlucht. Op een helling tusschen Ovidia en Dunarea in Rumeuie, ontspoorde een trein met petroleum- wagens. De petroleum ontvlamde bijna onmid dellijk en weldra stond de geheele trein in vlammen. Drie remmers zijn in het vuur omge- komen en een vierde is zoo ernstig gewond, dat men ook voor zjjn leven vreest. Rotterdam, 3 Juli. B i n n e n I. G r a n e n. De aanvoer be- paald zich hoofdzakelijk tot Tarwe. Meel bleef onveranderd in prijs. Inlandsch nogal gevraagd. Roggebloem zeer vast. Men noteertTarwe per hectol. goede 7,75 a 8,25 mindere 7,25 a 7,50 Tarwe per 100 kilo 9,25 a 10,50 Essex 10,50 a 12, Rogge per hectol. 5,50 a f 6,en per 100 kilo 7,a 7,25; Wintergerst per hectol. 4,75 a 5,50 Chevalier 5,50 a 6, Gerst per 100 kilo 8,a 9,25 Chevalier 9,50 a f 10,50 en extra daarboven Haver per hectol. lange f 3,75 a f 4,25 dikke 5,50 Haver per 100 kilo f 8,k 8,75 Paardenboonen /7, h /8,--; Witte Boonen 14,a 18, Bruine Boonen 13,— a 16,— Groene Erwten f 12,a f 15,Voedersoorten 6,50 Kanariezaad 6,50 a f 7,25 en per 100 kilo 12,25. Buitenl. Granen. Tarwe Russische lager. Rogge iets vaster. Noord-Rusland hoog in prijs. Ma'is en Gerst hooger betaald. Grut- ten onveranderd. Tarwe per 2400 kilo 190 a 220 Rogge per 2100 kilo Bulgaar 145; Helena 150 a 151 Taganrog 146 Gerst Zwarte Zee 146 a 148 Amerik. Mais 133 a 134; Grove Donau 130 Odessa 127 per 2000 kilo Grutten nieuwe oogst 218 Oude /225 per 2100 kiloHaver 6,85 a f 7,— per 100 kilo Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch f 12,25 a f 12,75 le soort dito, dito /ll,50 h J 12,Zeeuwsche Tarwebloem prima 13,ongebuild 11,75; prima Duitsch 12,50 a 13,extra puik Hongaarsch 20,a 21,prima Amerik. patent 13,a 13,75; le soort/12,a/12,75; 2e soprt Bakers 11, a f 11,50; Inl. Rogge bloem f 9,75 a j 10,75 Duitsch f 9,50 a 10,50 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 84; Ossen 72 a 82Stieren 66 a 74Kalveren 85 a 105 Schapen 40 a 50; Varkens 44 a 46 cent, per kilo. Melkkoeien /160 a/ 290 Kalfkoeien 190 a /310; Stieren 150 a 260 Vaarzen 110 a 160 pinken 80 a 100 vette kalveren 55 a 80fokkalveren 16 a 19; nuchtere /8a 10 Biggen 13 a 15 alles per stuk. Aardappelen. Oude niet meer genoteerd. Westl. Zand en Klei nieuwe 2,25 a 2,50 per mand en per mud 4,50 a 5,—. Boterp rgzen in vaten 46 a 52 en stukken van kilo 6772 a 70 cent. Zoetemelksche kaas /26a/32,50 per 50 kilo. Leidsche kaas /60 a 82,per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 4, a /4,10; Buitenlandsche 3,50 per 100 stuks. L ij n z a a d. Traag en lager. Koolzaad. Vast en stijgend. Karwjjzaad. 11,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 11,15 en Antwerpen 19 fr. Per kan 7 8 cents. J a va-koffie in balen gewone 47 cents, en dito Santos 361/, cents kilo. Beetwortel-suiker. Vast 131 Geraffineerd 1 Ter Neuzen, 3 Juli. Boter per :/s &-G. 0,60. Eieren 26 stuks 1,—. soorten per half VEEKANDEL Ih BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,60 tot fr. 1,80 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 2,— tot fr. 2,30 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilo en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,tot fr. 1,10, volgens kwaliteit. ZEETIJDINLi bZ IV. Van 30 Juni tot en met 2 Juli. a Van 30 Juni tot en met 2 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 45 biunenvaartuigen op- en 35 afgeschut; door de Westsl. 19 op- en 21 afgeschut. Positie der ibtoornscfiepeii. VAN in 16" B c8 a VLAG. NAAM MS. Van en naar. t'oor Ter Venien t 1 30 Eng. 8.3. The Countess 1767 Millom idem The Princess 1762 idem 2 idem River Scheldt 2199 Londen Van Ter Seuzen J 1 Eug. 3mach. Imogene 536 New-Castle Eng. 8.3. River Lagan 2272 LoDden idem The Countess 1767 Sharpness idem The Princess 1762 Middlesbro T oor Uent i 30 Eng. 8.8. Bamhofre 5492 New-Castle Eng. 3msch WilliamShepper 406 Parr 2 Zweed. a s. Calia 2403 Gravelines Deen. 8.8. Hermia 2960 Cardiff Eng. 8.8. Sea Serpent 2554 Londen 1'au Went t 30 Eng. s.s. Skipjack 3406 Blyth Duitsch s.s. Senator Hollesen 3635 Stettin Eng. s.s. Pandion 3619 Liverpool 1 Noor. bark Agda 1794 Bahia Fran, bark Emelie Galline 5501 Port Talbol Eng. 8.8. Sea Gull 2763 Londen 2 Russ. 8.8. Gen. Kntusow 5469 Blyth fan lelzaetei 30 |Eng. s.s. Alchymist 1079Leer ijzer idem stukg. phoaph. stukg. ledig idem kolen pijpaard f ledig idem 9tukg. ledig phoshp. stukg. cement ledig stukg. ledig ledig s.s. HARA.LD in lading te St. Petersburg voor New- Castle on Tyne. s.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Riga voor London. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Duin- kerken. 8.s. HELENA van Grimsby naar Kroonstad passeerde 2 dezer Elseneur. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5