Keel-, Ileus- en Oorarts HENKES Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) Brandweer. is tot nader bericht afwezig. JULI-COUPONS DE K ANTER& HORDIJK'S BANK, Landbouwberichten. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Mej. CORNELIA VAN FRAEIJENHOVE, Mevr. F. C. van de Ree—de Wolff, Mr. KLEERMAKER. georgaaiseerd door de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij, zal kunnen plaats hebben. Steeds nog woedt het mond- en klauwzeer onder het vee in verschillende deelen van de provincie en het is niet te voorzien, dat de ziekte spoedig genoeg geweken zal zijn. Binnenkort vergadert het dagelijksch bestuur der maatschappij en daarna de regelingscommissie voor de tentoonstelling om te beslissen over het al- of niet doorgaan der tentoonstelling. RUKSP0STSPAAR8ANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Juli, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk,ter verifieatie en rentebijschrij ving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik ge- maakt worden van omslagen met gedrukt adres, Tcosteloos aan de kantoren der Posterijen ver- krijgbaar. Atgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Het eerste voorloopig program voor de Nationale en Internationale Landbonw-tentoonstelling in Augustus 1913 te 's Gravenhage is verschenen. Zij wordt gebouden door de Kon. Ned. Land- bouw-vereeniging. Voorzitter is Z. K. H. Prins Hendrik. In het bestuur heeft ook zitting Baron Collot d' Escury te Kloosterzande. De 21/, °/0 Loten Antwerpen trekken weder den lCe" Juli aanstaande met een hoofdprijs van frs. 150,000, zooals blijkt uit de in dit nummer voorkomende annonce van de N. V. Handels- en Credietvereeniging te Amsterdam, welke deze loten aanbiedt op zeer gemakkelijke termijnbetaling. Bij deze loten heeft men behalve eene vaste jaarlijksche interest van 21/3 °/0 nog de aan- zienlijke kansen in een der vele jaarlijksche trekkingen eenen flinken hoofdprijs te winnen. De toepassing van petrool ter verdelging van houtworm geschiedt aldusMet een zeer dun spuitje vult men de gaatjes met petroleum en wanneer dit geregeld wordt volgehouden, gaan de larven dood. Men kan ook benzine of sublimaat nemen. De zg. houtworm is de larve van een kevertje van het Doodskloppertje. In Juli zwermen de kevers, die uit 't hout zijn gekomen. 's Nachts heeft de copulatie plaats, waarna de wijfjes een 40 eitjes leggen, een voor een, die zij tegen 't houtwerk aankleven. A1 spoedig komen Mer uit de larven, de jongen, die zich het hout invreten. Die richten dus de schade aan. Zijn ze volwassen, dan verpoppen ze in 't hout, en als de kevers uit de pop komen, maken die een gat in 't hout om naar buiten te komen. Worden de meubelen goed onderhouden, dan worden de eieren wel doodgewreven. In zoo verre is het dus aan te raden, zoodra men ge- merkt heeft, dat de worm in de meubelen zit, ze elken dag stevig af te wrijven vooral in Juni, Juli en Augustuser komen dan geen nieuwe kevers bij en de kwaal komt van zelf tot staan. Meubelen, die een of tweemaal per week gewreven worden, blijven wel vrij van wormen. De sneltrein van Havre naar Parijs is Donderdagavond door een misdadigen toeleg ontspoord. Op 24 K.M. afstands voorbij Rouaan, vlak voorbij het station Pont-de-l'Arche be- schrijft de lijn een groote bocht voor zij bij de brug Manoir-sur-Seine over de rivier gaat. Op 500 M. afstand van die brug was aan den buitenkant van de bocht een spoor losgemaakt, maar op zijn plaats gelaten. De trein reed met een vaart van 100 K.M. in het uur. De trein ontspoorde, maar als door een wonder bleven locomotief en wagens overeind en heel, en niemand werd er gewond. Het ingestelde onderzoek vond tal van aanwijzingen, waaruit overtuigend bleek, dat de spoorstaaf losge- schroefd was. Er gaat geen dag voorbij, zegt de Matin, dat er niet aan een of anderen spoorweg iets ver- nield wordt, waardoor gevaar voor de treinen ontstaat. Oplettendheid van het personeel, voortdurende waakzaamheid, heeft tot nog toe ongelukken voorkomen. Maar dat het personeel en de vijftig reizigers van den sneltrein Havre Parijs er goed zijn afgekomen, is wonderbaarlijk. niet verder komen dan de eerste woorden. Het gelaat van den eerlijken man kwam hem voor den geest en tevens de herinnering aan zijn vaderlijke zorgen. Wanneer hij wilde schrij- ven, moest hij scherp, afkeurend zijn en dat kon hij toch niet van zich verkrijgen. Oom Eduard zou wel anders oordeelen, als hij Hetty maar eerst eens leerde kennen. Zeker, dat zou hij stellig (Wordt vervolgd) De Europeesche rondvlucht. Het gaat Wijnmalen hoe langer hoe slechter. Na veel tegenspoed had hij Roubaix bereikt, echter na den tijd om zich in de klasse te handhaven die der vliegers in alle vakken binnen den bepaalden tijd waren aangekomen, waarom hij nog slechts kon meedingen in klasse B. Zaterdagmorgen steeg hij in het vliegkamp te Roubaix op om naar Calais te vliegen, toen men uit zijn volg- auto terstond opmerkte dat de achtervleugeltjes van het bovenvlak niet werkten. Na een minuut daalde hij steil omlaag, zoodat men een ongeluk vreesde. Met de auto zocht men hem terstond op en vond hem in een korenveld bij zijn vernield toestel. Hij zelf was er wonder wel afgekomen. Hij had slechts zijn rechterknie ontwricht en liep voorts eenige ontvellingen op. Even lag hij versuft van den val neer, maar stak kort daarop zijne van hem onafscheidelijke pijp weer op. Hij vertelde dat hij dadelijk bij de opstijging het weigeren van de achtervleugeltjes bemerkt had, zoodat hij het beheer over het toestel miste en niet kon dalen. Hij sloot daarom het gas af boven het korenveld, doch op 10 M. boven den grond sloeg het toestel om. De schade is groot, d. w. z. aan het toestel, niet aan den motor. Berstelling is onmogelijk. Naar gemeld werd zou van Calais een nieuw toestel gehaald worden, dat men hoopte dat Zondag reeds aanwezig zou zijn, om hem in staat te stellen dit vliegvak te beeindigen, ten- einde zich nog in klasse B te kunnen handhaven. Wijnmalen had veel pijn, doch hield zich goed. De geneesheer'constateerde dat de kneu- zingen niet van ernstigen aard waren, maar de mogelijkbeid was toch niet uitgesloten dat Wijnmalen gisteren nog niet naar Calais zou kunnen vertrekken. Hat Kanaal over. 't Was bekend dat heden de vlucht Calais- Dover was bepaald. Terwijl de vrees niet on- gegrond was dat de weersgesteldheid de vliege- niers zou verhinderen te vertrekken, (heden- morgen hing een onweersbui over deze streek), bracht de telegraaf ons reeds het bericht uit Dover dat Vedrines de vlucht daarheen had volbracht. Hij was daar reeds te 4.39 uur aangekomen. Heden werd alhier in bet /Hotel de Com merce" door den notaris Van der Moer, ten verzoeke van mevr. de wed. J. Dieleman-Henry te Vlaardingen en mede-eigenaren, krachtens bevel der rechtbank, in het openbaar geveild een woonhuis met schuur en erf, aan de Noordstraat te Ter Neuzen, bewoond geweest door wijlen secretaris Dieleman. Hiervan werd kooper de heer M. van Pien- broek te Zaamslag, voor 3025. Philippine. Bij de heden gehouden stem ming voor 2 leden van den gemeenteraad stemden 123 van de 156 kiezers. Geen biljetten waren van onwaarde. Volstrekte meerderheid 62. Uitgebracht waren op de heeren F. J. L. M. Dhooge (aftr.) 101. A. J. Minnebo (aftr.) 62 en E. A. Rammeloo 60 stemmen. Alzoo herkozen de heeren F. L. M. Dhooge en A. J. Minnebo. Middelburg. De raad van beroep van de ongevallenverzekering heeft heden de beslissing der Rijksverzekeringsbank bevestigd en aan klager de vordering ontzegd in zake E. van H. te Philippine. Het beroep werd niet ontvan- kelijk verklaard in zake J. S. te Nieuw-Namen. Oostburg. Door de marechaussee is gear- resteerd een meisje dat uit de jas van een heer een bankbiljet van f 25 had genomen. Leeuwarden. De heer Mr. J. Sickenga, lid der Eerste Kamer, is heden overleden. Ylissingen. Gisteren is de jol van den Nederlandschen afhaalkotter nr. 16 tegen dien kotter aangevaren. Een van de matrozen sprong uit de jol omdat hij vreesde dat deze onder den kotter zou komen. Van den kotter werd hem een reddingsboei toegeworpen die hij greep. Door een sloep van het Belgisch loodswezen werd de matroos aan boord genomen. Europeesche rondvlucht. Louden. Alhier zijn gearriveerd Vedrines, Vidart, Kimmerling, Beaumont, Valentine en Garros. Te Dover zijn aangekomen Gibert, Train, Tabuteau, Reneaux en Barra. Wijnmalen, die wegens zijn ongeval in zijn machine moest geheschen worden, is gisteravond opgestegen om Calais te bereiken. Te Hazebrouck, tusschen Roubaix en Calais, moest hij echter landen en brak daarbij de schaatsen van zijn machine. Tot op dit oogen- blik is hij nog niet te Calais aangekomen. Amsterdam. Het Handelsblad meldt uit Calais dat Wijnmalen wegens pijn, tengevolge van den val, van verdere deelname heeft afgezien. n Hulst, 3 Juli 1911. P O L I T I E. Aan het bureau van politic alhier is als ge- vonden gedeponeerd een nijptang. Rechthebbende vervoege zich aldaar. DAG EN. Voorm. Nam. Dinsdag 4 Juli 8.1 8.32 Woensdag 5 9.5 9.36 Donderdag 6 10.7 10.37 Vrij dag 7 11.8 11.35 Zaterdag 8 12.— Zondag 9 0.23 12.47 Maandag 10 1.7 1.26 Heden overleed ten buize van K. Haak, na eene ernstige ongesteldheid van slechts een dag, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot- moeder, weduwe uit het eerste huwelijk van Goes, van Wijck en uit het tweede huwelijk van Goes. Roose, in den hoogen ouderdom van ruim zes en tachtig jaren. Het vertrouwen, dat zij is ingegaan in de ruste, die voor Gods volk overblijft, lenigt onze smart. Namens de Familie, C. VAN WIJCK. Zaamslag, 30 Juni 1911. Heden overleed op het onver- wachtst in haar Heere en Heiland mijn innig geliefde Echtgenoote en de lief- hebbende Moeder mijner Kinderen, in den ouderdom van 41 jaar. Dr. JAC. VAN DE REE. Bolnes, 1 Juli 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. het L'Agent Con3ulaire de France a w Terneuzen a l'honneur d'informer les membres de la Colonie Franfaise de sa residence que Jtfr. la Pvaxidant (la la Hapubliqua Frangaisa recevra le A Juillat prochain a 5 h. 30 a l'hotel de la Legation de France a la Haye. Lespersonnesdesirant etre refues par Monsieur FALL1ERES devront se trouver a la Legation, Korte Voorhout No. 8, a 5 h. 15 precises. (Tenue de ville). Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 iiiiv. Bagattenstraat 30, GEIN'T. (2 minuten van de Zuidstatie). De OPPERBRANDMEESTER van TER NEUZEN maakt bekend, dat .er eene Oefe- ning zal gehouden worden met het personeel van de Spuit S Et te Sluiskil op Donderdag 6 Juli 1911, 's avonds kwart ovar 7. De Opperbrandmeester, J. A. DONZE. te MIDDELBURG kunnen verzilverd worden bij GOES, MIDDELBURG, welke elken marktdag zitting houdt te HULST bij P. DE LOZANNE, te AXEL bg G. G1LI- JAMSE v/h W. Dieleman. ramgnsHiermede bericht ondergeteekende het geacbte publiek van lloak dat bij zich hier gevestigd heeft als Hopende door een nette bediening zich leders gunst waardig te maken. Aanbevelend, H. SCBEELE, Hoek, Juni 1911. Mr. Kleermaker. Ter Kenzen. Huwelijks-aangiften. 30 Juni. Francois Dieleman (van Hoek), oud 22 j., jm. en Johanna Dees, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Juni. Cornelis Martinus t Gilde, oud 27 j., jm. en Pieternella van IJk, oud 21 j., jd. Johannes Pieter de Feijter, oud 28 j.,jm. en Johanna Dees (van Hoek), oud 24 j., jd. Daniel Verlinde, oud 26 j., jm. en Catharine Maria Verlinde, oud 29 j., jd. Geboorten. 25 Juni. Pieter Louis, z. van Pieter Adriaan de Bruijne en van Maria Johanna Oppeneer. Elisabeth, d van Christiaan Dieleman en van Adriana Herrebout. Pieternella Suzanna, d. van Pieter Adrianus van Driel en van Joanna 't Gilde. Adriana Constantia, d. van Jan Alexander de Haas du Pon en van Cornelia Adriana van Gelderen. 26 Juni. Stepljania Maria, d. van Leopoldus Ludovicus van Hoije en van Maria Louise Stevens. 29 Juni. Jozina, d. van Jacob Pieter de Groen en van Maria Verschelling. 1 Juli. Joseph Philemon, z. van Guilielmus Beck en van Joanna Catkarina van Hoorenbeeck. llosrlikapelle. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Ge- rardus de Schepper, oud 24 j., jm. en Francisca Mathilda Ottjes, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Gerardus de Schep per, oud 24 j., jm. en Francisca Mathilda Ottjes, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Emma Eugenia, d. vanjudocus de Rijk en van Elizabeth Erpelinck. 7 Juni. Martha Maria Louisa en Elisa Rosalia, dochters van Alphonsus van Triest en van Elizabeth Wante. 19 Juni. Agnes Maria d. van Johannes Gelderland en van Virginia Vaal. 21 Juni. Anthonius, z. van Constatinus Stallaart en van Christina Lambert. Hoek. Huwelijks-aangiften. 8 Juni. Levinus de Visser, oud 29 j., jm. en Janneke van Hoorn, oud 22 j., jd. 22 Juni. Cornelis Herrebout, oud 22 j., jm. en Maria van Tatenhove, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Adriaan de Bruijne, oud 29 j., jm. en Maria van Doeselaar, oud 25 j., jd. 29 Juni. Levinus de Visser, oud 29 j., jm. en Janneke van Hoorn, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Maria, d. van Joos van Tatenhove en van Janna Hamelink. 3 Juni. Dimrnen, z. van Jan de Fouw en van Neeltje Geertruida Kervink. 10 Juni. Adriana Cornelia, d. van Jacobus Cornelis Roose en van Johanna Muria Neeltje Zegers. 12 Juni. Johannes Cornelis, z. van Abraham van Hoorn en van Elizabeth Hamelink. 20 Juni. Jacobus Jan, z. van Jan Rinkhoud en van Maria Jansen. 21 Juni. Jan Pieter, z. van Pieter Dobbelaar en van Jacoba Cornelia Stouthamer. 28 Juni. Gelein Jacobus, z. van Jacobus Jacob Buijze en van Adriana van Wijck. Overlijden. 6 Juni. Elizabeth Meertens, oud 4 m., d. van Marinus en van Maria Kervink. llontenisNe. Huwelijks-aangiften. 17 Juni. Petrus Dominicus de Smit, oud 27 j., jm. en Apolonia Paulina van W aterschoot, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Mathilda Maria Louisa, d. van Charles Christiaens en van Mathilda de Lange. 18 Juni. Jacobus Johannes, z. van Johannes Cornelis Sorber en van Anua Tanneke Franse. 19 Juni. Wilhelmns, z. van Eduard Andreas van Waterschoot en van Anna Maria Pouwels. 23 Juni. Alouisius Judocus, z. van Constantinus Jonkheijm en van Louisa van Troost. 27 Juni. Petius Jacobus, z. van Theodorus Joos en van Maria Cornelia Jonkheijm. Overlijden. 20 Juni. Eugeen Thijs, oud 27 j., echtg. van Philomena Frederica de Silva. ■inrnarlit. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juni. Theodorus Jacobus van Jole, oud 41 j., jm. en Amelia Maria Bonn, oud 32 j., jd. 26 Juni. Augustus Theophile Suy, oud 29 j., jm. en Emma Maria D hooge, oud 25 j., jd. Leo Josephus Cerpentier, oud 33 j., jm. en Delphina Maria Leonia Suy, oud 28 j., jd. Geboorten. 18' Juni. Laura Augusta Emerentia, d. van Alphonsius de Paepe en van Coralia M. Th. van der Bilt. Elvira Emerentia Romanie, d. van Petrus Ver- cauteren en van Anastasia Jacobs. 22 Juni. Firmin Frans Jules Marie, z. van Albert F. J. M. Diericb en van Irma M. J. Plasschaert. 28 Juni. Desiderius, .z. van Petrus Franciscus Verschraegen en van Josephina Maria van Poele. Overlijden. 16 Juni. Irma Emelia van Pottelberghe, oud 2 j., d. van Aloyisius en van Cecelia Maria van Brussel. Augustus Fidelia Rombaut, oud 11 m., z. van Theophile en van Leonia Maria Bonne. 20 Juni. Maria Christina van Acker, oud29 j., echtg. van Alfons de Smet. 29 Juni. Adriana Maria Rene David, oud 25 d., d. van Cesar Bernardusen van Josephina Marie Breyaert. Overslag. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Augustinus de Brabandt, oud 68 j., weduwn. en Sophia Laheijne, oud 65 j., jd. Geboorten. 20 Juni. Rene Joseph, z. van Petrus Anthonius Audenaerd en van Emelia Maria Kindt. Irma, d. van Eduardus van Bambost en van Marie Coleta van Acker. Philippine. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Johannes Josephus de Mul, oud 21 j., jm. en Rosalia Paulina Ploegaert, oud 21 j., jd. 24 Juni. Karel Ver- geyle, oud 28 j., jm. en Louisa Maria Packet, oud 27 j., jd. Geboorten. 19 Juni. Elvira Josepha, d. van Jan Francies Taalman en van Stephanie Maria de Poorter. 26 Juni. Josephina Maria, d. van Augustinus Swage- makers en van Maria Louisa Martens. Overlijden. 27. Juni. Maurice Charles LouisEveraert, oud 14 d., z. van Franciscus en van Elodie Everaert. St. Jausteen. Huwelijks-aangiften. 23 Juni. Levinus Breepoel, oud 24 j., jm. en Maria Coleta Herwegh, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juni. Johannes Baptist de Potter, oud 34 j., jm. en Clemensia de Wilde, oud 28 j., jd. Geboorten. 26 Juni. Carolus Ludovicus, z. van Petrus van den Berghe en van Maria Prudentia van Riet. Julia Maria, d van Zepbyrinus Franciscus Janssens en van Maria Carolina lnghels. 28 Juni. Bertha Maria, d. van Alphonsus Seghers en van Emelia van der Kelen. t9 Juni. Joseph Petrus Adolf, z. van Emile Alouisius van Helsland en van Sophia Antonia Maria Steyens. Overlijden. 18 Juni. Petrus Saman, oud 6 m., z. van Emile en van Rosalia van Looij. 26 Juni. Anna Amelia Maria de Smet, d. van Leo en van Rosalia Rosseel. Wefitiloriie. Geboorten. 18 Juni. Margriet, d. van Leontina van Dam. Overlijden. 27 Juni. Prudentia van Loij, oud 67 j., d. van Dominicus en van Johanna Jacoba de Rijcke. Middenprijs perlOOK.G. Tarwe f 10Rngge j 7, Wintergerst f,Zomergerst .Haver 8,Erwteij f Wme bounen Brnine boonen J Duivenbooaen fPaardenboonen_/" Boekweity* Lijnzaad Koolzaad Aardappels 8,—. Boter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks J 0,95. Ter weekmarkt waren aangevoerd 5 stuks rundvee en 29 varkens, waarvan verkocht 4 stuks rundvee en 18 varkens. H If V If

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2