A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5629. EEN OOM BUITEN. Binnenland. Dinsdag 4 Juli 1911. 51e Jaargang FEUILLETON. ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/, en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zicb by alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 25. ADVERTENTIENj Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins koiuen a.s. Dinsdagnamiddag per trein van 2 u. 54 min. van //Bet Loo" te Amsterdam aan en zullen zich van het station onmiddellijk begeven naar de plaats, waar president Fallieres aan wal stapt, om met den president naar het paleis op den Dam te rjjden. Daar de koninklijke rijtuigen Woensdag in de residentie ter beschikking moeten zijn, zullen de Koningin en de Prins met den president, Woensdagavond uit den Haag tegen midder- nacht in de hoofdstad teruggekomen, in auto's naar het paleis terruggebracht worden. De ontvangst van den president der Fransche republiek door den gemeenteraad der residentie zal plaats hebben Woensdagnamiddag kwartier over vier in de conversatiezaal van het Kurhaus. Daar zullen de raadsledeu aan het Fransche staatshoofd worden voorgesteld, en zal de waar- nemende burgemeester, wethouder Jansen, tot den heer Fallieres een toespraak houden. TER NEUZEN, 3 Juli 1911. Gisterennamiddag arriveerde alhier met de zee-sleepboot //Thames" het muziekgezezelschap „Ons Genoegen" uit Vlissingen. Met het gezelschap maakten circa 150 particulieren de reis mede. De //Thames" meerde aan de ponton aan de nieuwe haven en aanstonds waren vele belangstellenden daar aanwezig. Des avonds werd het aangekondigde concert in den tuin van De Buiten-Societeit" gegeven. Tengevolge van de vele aanwezige vreemde- lingen was het bezoek daar zeer druk. In aanmerking genomen het weer van de laatste dagen, had men geen klagen. Het was eeniger- mate frisch, maar het bleef droog. De muzikanten voerden onder leiding van den sedert kort opgetreden directeur, den heer C. G. Goovaarts, een mooi programma zeer verdienstelijk uit. Van de stukken trok vooral de aandacht het solonummer voor bariton, solist de heer G. Goovaarts. Na afloop van het concert trok het gezelschap onder het uitvoeren van pas-redouble's naar de aanlegplaats, gevolgd door eene groote menigte, wat voor een oogenblik een groote drukte in de straten teweegbracht. En zij kwam en glimlac'nte tegen het ver- loofde paar, zij drukte Frans de hand en be- antwoordde de kus van Hetty, zij praatte en lachte met mama de menschen laten zich zoo licht bedriegen, wanneer zij bedrogen willen worden. Frans baadde, zooals de kameraden zeiden, in geluk. Volgens gebfuik bracht hij met zijn bekoorlijk meisje bezoeken bij den overste en bij de gehuwde officieren van het regiment. Overal werd hij hartelijk geluk gewenscht en hier en daar ook niet weinig benijd. Hi] meende werkelijk op het toppunt van zijn geluk te staan. En wanneer hij dan in Hetty's heldere oogen zag en haar vroolijk lachen boorde, nam hij zich stellig voor om niet alleen zelf gelukkig te worden, maar voor alles zijn geliefde zoo ■gelukkig te maken als ooit een vrouw worden kan. Zij was zoo goed, zoo lief, zoo vol ver- trouwen en zij was tevens practisch, wat van hem zelf niet kon gezegd worden. Dat zij practisch was, bleek hem kortelings nog- Zij zaten beiden in zijn kleine coupe en hadden hunne visites bijna afgelegd, toen Hetty den koetsier beval//Notaris Backer, Heeren- gracht 230." „Lieve Frans," zei ze hierop, ,twees niet boos dat ik inbreuk maak op hetgeen eigenlijk jou recht is, maar wat gebeuren moet, wil ik liever HedeDvoormiddag arriveerden alhier per stoomboot onder leiding der Eerw. heeren gees- telijken de weezen van het R. K. weeshuis te Wetteren, een gezelschap van ruim 250 personen, waaronder het bij die inrichting behoorende, uit de weezen gevormde muziekgezelschap. Van de aanlegplaats trok men, met het mu- ziekkorps dat een vroolijkemarsch speelde,aan het hootd naar de R. K. pastorie, waar de pastoor, de Z. Eerw. heer Kerstens het gezelschap ver- welkomde. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het strand, waar de kleinen zich uitstekend amuseerden. Naar den tuin der pastorie teruggekeerd kregen zij daar gelegenheid eenige ververschingen te gebruiken, waarna het muziekkorps op kranige wijze eenige muziekstukken uitvoerde, ten aan- hoore van vele belangstellenden. Na afloop trokken de weezen, weder met de muziek aan het hoofd, uitgeleid door den Z.Eerw. heer pastoor en den Eerw. heer kapelaan, naar de aanlegplaats by den Schuttershofweg, en voeren onder gejuich af, nadat door het muziekgezelschap het Nederlandsch Volkslied was gespeeld, dat luide bjjvalsbetuigingen van de vele belangstellenden uitlokte. Volgens mededeeling van het Loodswezen zal van heden tot en met 10 Juli a.s. het kanaalpeil van het kanaal door Walcheren 1,50 M. worden verlaagd en gebracht worden op 0,60 M. N. A. P.er staat dan in dat kanaal van Veere tot Middelburg 42 d.M. en van Middelburg tot Vlissingen 59 d.M. water. Volgens mededeeling als voren heeft de aan gekondigde wijziging van de lage vaste lichten van Borssele, Nieuw Neuzenpolder, Eendragt- polder, Noorddijkpolder, Rilland, Bath en Reigers- bergschen polder en van het hooge licht van Groenendijk, plaats gehad. Deze lichten zijn gewijzigd in vaste lichten met verduisteringenelke 5 sec. zichtbaar ge- durende 4 sec. Het gewijzigde lage licht van Eendragtpolder en het vaste lage licht van Groenendijk zijn tevens versterkt. Woensdagmiddag kwam een bediende eener Gentsche firma een bedrag van 157 francs uitbe- talen ten behoeve van schipper B. uit Ter Neuzen voor vracht van goedei'en aangebracbt in de haven van den Koninginnenpolder te Biervliet. De bediende zou het geld, in een enveloppe gesloten, tegen de onderteekende kwitantie over- niet uitstellen. We gaan nu naar dien notaris, ik heb hem reeds bericht gezonden, hij ver- wacht ons dus. Hij heeft de papieren van mijn vermogen in zijn bezit, opdat je ze kunt inzien en je ermee op de hoogte stellen." z/Maar Hetty!" bracht hij verwij tend er tegen in. Zij glimlacbte. z/flet is noodzakelijk, dat je er een overzicht van krijgt, je bent mijn natuurlijke zaakwaar- nemer je moet nu de rente voor mij ont- vangen en mij van de overige kleine zorgen ontheffeo, zyn er aljft lew ei lee De notaris ontving hen beleefd. Hij bracht Van Houtheim geheel op de hoogte en wreef zich tusschenbeide de handen, alsof hij wilde zeggen //Ja, ja, mijn beste luitenant, je hebt daar een allerliefst goudvischje gehengeld." Het duizelde Frans wel een weinig toen hij zag, dat Hetty niet alleen rijk, maar zelfs zeer rijk was. Het was geen onaangenaam gevoel toen de notaris een aantal coupons afknipte en ze hem overgaf, maar hij had toch een zeker gevoel van schaamte voor zijn verloofde. Zoo'n som had hij nog nooit in zijn bezit gehad. //Wilt u de papieren aan H. W. Kooyer terugzenden zei Hetty. //Zij kunnen daar voorloopig voor mij in depot blijven. Wil je dat geld even opnemen, Frans Goeden middag, Mr. Backer." Dit alles duurde nauwelijks een half uur. Half in een droom bood Frans zijn verloofde den arm aan. en eerst toen ze weer in het rijtuig zaten, kwam hi] weer tot bezinning. handigen, doch de schipper weigerde te teekenen, waarop ook geen betaling volgde. Op het onverwachts ontrukte B. den bediende de enveloppe en wilde op geenerlei wijze van teruggeven weten. Ten laatste werd de rijksveldwachter van het geval verwittigd, die, ter plaatse verschenen, het geld bij den schipper in beslag nam en proces- verbaal opmaakte wegens wederrechteljjke toe- eigening. (Bresk. Ct.) Te Hulst is ten overstaan van notaris Daey Ouwens aldaar gepasseerd de oprichtings- acte van de Zuid Preanger Rubbermaatschappij. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 2,000.000. Directeur der vennootschap is de heer Jos. van Waesberghe te Hulst en Commissarissen zyn o. a. de heeren Mr. A. J. F. Fokker te ZierikzeeMr. A. A. de Veer, en P. W. M. Hoegen van Hoogelande, beiden te Middelburg. Mond- en klauwzeer. De Min. van Landbouw heeft met ing. van 1 Juli verboden het vervoeren of doen ver- voeren van herk. dieren en varkens uit, naar of binnen een kring in de gem. Driewegen en Ellewoutsdijk, omv. den polder Coudorpe, ten O. begrensd door den Loire-weg. Afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester, onder de door den districts-veearts te Dordrecht aan te geven voorwaarden. Zondagmorgen is een vermoedelijk geval van mond- en klauwzeer geconstateerd bij een der 16 runderen die in eene weide van den land- bouwer C. de Nood aan den Noordweg te Middelburg vertoeven. De politie nam uitge- breide maatregelen. Zaterdagmorgen had op de meelfabriek der firma wed. J. H. C. Kakebeeke Middelburg een treurig ongeval plaats. De 51jarige 0. V. die reeds sinds 1884 bij de firma werkzaam was en woont aan den Ouden Vlissingschen weg aldaar, werd bij het opleggen van een drijfrietn door het vliegwiel gegrepen en medegesleurd. Den ongelukkige werd een arm en een been afgeslagen en V. was onmiddellijk een lijk. De man deed het werk dat thans zulk een droevig gevolg had, reeds 25 jaar lang. De overledene was gehuwd en vader van reeds volwassen kinderen. Hoek. Het gerucht liep dat bij den heer V. Cortvriendt alhier onder de schapen, toebe- Zijn eerste werk was haar de coupons over te reiken. z/Neen, neen, Leveling", zij ze lachend, //wat moet ik daarmee Ze zijn nu evengoed uw eigendom als het mijne wanneer ik geld noodig heb, zeg ik het je wel." Ze praatte verder vroolyk door over de verschillende hoo- gere militairen, die zij in de laatste dagen had leeren kennen en bij wie zij allerlei eigenaar- digbeden meende ontdekt te hebben. Plotseling zei ze z/lk heb je zoo innig lief, Fransmaar Weet je wel dat ik jaloersch, vreeselijk jaloersch kan worden Hij lachte. z/Zottinnetje, lief zottinnetje, om jaloersch te worden moet men reden hebben. Nooit, nooit, zweer ik je //Nooit zweren Zij bield haar hand voor zijn lippen. //Je moogt niet zweren, als het een zaak betreft die nog in de coekomst ligt." Er was een schaduw, die op het geluk van Frans werd geworpen. Die schaduw was een brief van oom Eduard. Frans had hem de ver- loving medegedeeld en tegelijkertijd verzocht, dat Oom spoedig eens in Amsterdam zou komen, daar Hetty zich zou verheugen den vaderlijken vriend van haar verloofde te leeren kennen. Het koele antwoord van Oom Eduard luidde als volgt </Je brief ontvangen en ik kan niet nalaten je, zooals het mode is, geluk te wenschen. Wil dit ook mejuffrouw je bruid doen uit mijn naam. Ik kan je niet verzwijgen, dat het me liever hoorende aan den heer P. van Hecke, het mond- en klauwzeer was uitgebroken. Wij kunnen gelukkig melden dat het heden ingesteld onder- zoek bewezen heeft dat de schapen geheel vry zijn van deze zoo zeer gevreesde ziekte, en zy morgen weer zullen mogen weiden. Hoek. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat er bij den heer L. Platteeuw, smid alhier, een kuiken is geboren met 3 pootjes het diertje is een van de grootsten uit het nest. Zaamslag, 3 Juli. Ongeveer 2 maanden ge- leden had een circa vijfjarig ventjehetongelukvan een hoop steenen te vallen en een zijner armpjes te breken. Nu 1.1. Zaterdag viel hy van een kruiwagen en brak andermaal het zelfde armpje. Koewacht. Vrijdagnamiddag werd hier ten overstaan van notaris J. A. Dregmans en ten verzoeke van de erven Antonius Mattens in het openbaar verkochteen woonhuis met verdere aanhoorigheden en erf, staande op den Nieuwen Molen alhier. Kooper werd 1. Lammens voor de som van 760 gulden. Hulst. Zondagnamiddag werd //In het Wapen van Zeeland" alhier eene vergadering gehouden van onderwijzers voor het inrichten van een tentoonstelling van leermiddelen. Vertegenwoordigd waren de onderwijzersver- eeniging in het arrondissement Hulst, de af- deelingen Axel, Hulst en Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap, alsmede de Bond van R. K. Onderwijzers. Besloten werd de tentoonstelling van allerlei soort van leermiddelen te houden op Zondag 1 October en Maandag 2 October te Hulst. 's Zaterdags daarvoor zal de tentoonstelling plechtig geopend worden, waarop verschillende autoriteiten zullen worden uitgenoodigd. Met de uitgevers van schoolbehoeften zal nader onderhandeld worden omtrent de in zending van verschillende leermiddelen, zoo- wel voor het gewoon als voor het landbouw- onderwijs. Biervliet. Ook in deze gemeente is het mond- en klauwzeer uitgebroken, o.a. bij den landbouwer Aug. Thomaes nabij den Kapitalen Dam, en bij zyn buurman Van der Hooft in Zuiddiepe. Men schrijft ons uit Middelburg Het is nog steeds niet zeker of de op 6, 7 en 8 September bepaalde groote tentoonstelling van landbouw, veeteelt, pluimveeteelt, tuinbouw enz., was geweest als je voor den beslissenden stap je tot mij gewend en mijn raad gevraagd had. Verder wil je ook niet verzwijgen, dat ik een vijand van alle huwelijken ben, waarin, vergeef me het gezegde, de vrouw het geld meebrengt. De wereld denkt er wel anders over, maar ik ben nu eenmaal zoo dikwijls in tegenspraak met de gevoelens van de wereld, dat het op een keer meer of minder niet aankomt. Ten slotte nog ditHet stuit me zeer tegen de borst, dat iemand, die onzen naam draagt, misschien reeds als verloofde van de goedheid van ziju toekomstige vrouw afhangt, of van hare inkomsten mede geniet. Ik verzoek je daarom dringend, wanneer je nog een vonkje van de oude genegenheid in je koestert, neem van mij gedurende de eerstvolgende maanden de toelage aan, die ik je vroeger gaf. Ik zal je het bedrag elke maand in tijds toezenden. Het verzoek mag je nu vreemd voorkomen eenmaal, misschien eerder dan je wel denkt, kan het oogenblik aanbreken, waarop je zult moeten toegeven, dat ik gelijk had. Je Oom, Eduard van Houtheim. Frans verfrommelde den brief heftig. Wat kwam zyn oom nu in het hoofd? Dat was juist zoo zyn manier van doen. Oordeelen naar een vastgesteld grondbeginsel over om- standigheden, die hij niet kende. A1 meende hij het ook goed, zijne uitdrukkingen waren daarom niet minder kwetsend. Frans zette zich dadelijk aan de schrijftafel, om Oom Eduard en gepast antwoord te geven, maar hy kon TEB IEC7-EISCHE (MRA9T. I»lt 1.1 art yerwrhljnt Masndag-, WueniJag. en Vrijdwtrnvoncl, mttVezondertl op Feeatdnifen IHJ de Firmii P. J. VAN »K IAMBE, te let

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1