Oproeping. Bekendmaking. Dokter C. DE DECKER. Opentare Verkooping Uit de hand te koop VA.U DAUXT, Advertentien. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Bekendmaking. Laatste Berichten. URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. EEN H0EFJE, GEMAKKELIJK en IN KORTEN TIJD, slechts door toevoegen van water kan men met voor 5 cent 2 porties smakelijke soep bereiden. In deze tabletten is al het noodige voorhanden, men behoeft geen vleeschnat of zout toe te voegen. Steeds versch verkrijgbaar bij A. F. STOFFELS, Vlooswijkstraat 20, Ten Neuzen. Eenigen tijd later kwam de heer B. met het verzoek voor den dag, een gedeelte van Netje's tuintje bij dat van Ganda te voegen't was maar o zoo'n klein strookje, de haag kon best verplaatst worden en Ganda bad't zoo dringend noodiger was in haar tuintje geen geschikte plaats voor eenige planten, die ze gekregen had; en werkelijk, mijnheer N. gaf nogmaals, zonder nadenken, toe 1 Netje heeft nooit kunnen begrijpen, hoe vader ,/Zoo dom" kon zijn, maar de toezegging was niet meer ongedaan te makenalleen wist ze door voortdurend aandringen vader de belofte af te dwingen, dat hij een stukje van zijn eigen tuin aan haar zou afstaan en haar tuintje door een heuschelijken tuinman keurig netjes in orde zou laten maken. En bovendien, zei vader, had ze dan het genot, in Ganda's grooter geworden tuintje, nieuwe planten te zien groeien en bloeien. Nog altijd wacht Netje op haar mooier tuintje Of vader zijn belofte houden zal Yader zegt, dat Netje ongehoorzaam is ge- weest en een eigen willetje heeftdat ze den «enen dag dit wit en den anderen dag weer wat anders en wat nog het ergste van alles is indien het tuintje in orde gemaakt is, mag ze er zelve geen baas meer over zijn Ook heeft buurman al gezegd, dat er ook zoo maar niet van alles geplant mag worden grootere planten of heesters zouden in Ganda's tuintje te veel schaduw werpen Zou vader nu eindelijk gaan inzien, dat buur man 's vriendelijkheid niet oprecht is, of zal hij diens wenschen uit beleefdheid blpven inwilligen? Netje is diep treurigze vindt vader heele- maal geen //echte vader" zooals die van Ganda was die haar vader maarWat heeft ze aan een mooi tuintje, indien ze er geen baas mag zijn en indien ze aan buurman vragen moet, wat ze er mag planten Maar vader zegt, dat Netje een ontevreden kind is. Even als Netje op haar mooier tuintje wacht, zoo wacht Ter Neuzen nog steeds op de beloofde uitbreiding en verbetering van zijn haven Meer dan tien jaar is 't geleden, dat de Nederlandsche Regeering Belgie toestond het kanaal van Ter Neuzen naar Gent ten behoeve van Gent te verbreeden en te verdiepen. Meer dan tien jaar wacbt Ter Neuzen, dat zijn toekomst daardoor bedreigd zag, indien het zelf geen betere los- en laadgelegenheden kreeg, op de vervulling der belofte der Neder landsche Regeering, dat deze voor de noodige verbetering zou zorgen. Allerlei plannen zijn gemaakt, maar bij plannen bleef hetook wist niemand precies, hoe die plannen waren, totdat eindelijk in 1907 daaromtrent meer bijzonderheden bekend werden. De, in zeer beperkt en van alle kanten in- gesloten terrein, ontworpen haventjes vonden bij de rechtstreeks belanghebbenden geen geuade. Dezen zagen meer heil in een ruimere haven, weliswaar twee kilometer bezuiden Ter Neuzen, maar met beduidend meer kadelengte en opslag- plaats ze kwamen voor den dag met een plan, dat niet meer behoefde te kosten dan het laatste door den Ingenieur van den Waterstaat inge- diende, maar deze hield voet bjj stuk. Hoewel en de Kamer van Koophandel en de Maritime Vereeniging (vereeniging van carga- doors en expediteurs) en de spoorwegmaat schappij Mechelen Ter Neuzen (die Ter Neuzen met zyn achterland verbindt) zich verklaarden voor het denkbeeld der rechtstreeks belang hebbenden, het mocht niet baten. Begin 1908 gat de Hoofd-lngenieur-Directeur te"kennen, dat hij het tijdperk van overleg gesloten achtte en de Regeering zou adviseeren zijn laatste plan ten uitvoer te brengen. Na dien hebben Belanghebbenden gezwegen en heeft Ter Neuzen gewacht. Wederom zijn ruim drie jaren voorbijgegaan, waarin niets voor Ter Neuzen gedaan is: alleen hoorde men uit den mond van achter- eenvolgende Ministers van Waterstaat, dat de reden daarvan was de oneenigheid der be langhebbenden onderling Verleden jaar heeft de Minister van Water staat verklaard, dat hij „den knoop had door- gehakt" en de uitvoering der nu vastgestelde plannen alleen nog wachtte op het tot stand komen eener overeenkomst met de betrokken Spoorwegmaatschappij omtrent het beheer der te maken havens. Een oplossing te vinden voor het beheer schijnt al even moeilijk als het vaststellen der plannen van aanleg. Jndertijd bij den bouw van den spoorweg zorgde de betrokken Maat schappij ook voor aanlegplaats enz., naar de toenmalige behoeften en beheerde die natuurlijk zelve. Ruim twintig jaar geleden maakte de Regeering langs den kanaaldijk over eene lengte van 800 meter een lossteiger en gaf het beheer daarover eveneens in handen der Maatschappij, onder beding dat deze voor het onderhoud zou zorgen. t Ligt voor de hand, dat, indien er iets nieuws tot stand gebracht wordt, dezellde Maatschappij ook het^ nieuwe gedeelte beheert en onderhoudt De Spoorwegmaatschappij onderhield echter het thans bestaande zoo weinig, dat't reeds ge- ruiinen tijd in een desolaten toestand verkeert. Zij bedankt er voor, het onderhoud der te maken haventjes en aanlegplaatsen op zich te nemen. De Regeering daarentegen wil wel de havens, enz. maken, maar onder geen beding ook voor bet onderhoud zorgen, noch ze beheeren. En nog steeds wacht Ter Neuzen Wel zijn er bij herhaling pogihgen aange- wend om het beheer, indien de Regeering dit niet op zich wilde nemen in handen te geven van de Gemeente. Eenstemmig toch is men in Ter Neuzen van meening, dat het beheer niet behoort te zijn in handen der Belgische Spoorwegmaatschappij, die zelve meer en meer als cargadoor en expe- diteur optreedt, de transporten van beteekenis door concessies, die zij alleen doen kan, uit handen der gevestigde firma's wegneemt en zich zelve, ten bunnen nadeele, op allerlei wijze begunstigt. tn hoeverre zjj door tarieven-reductie het anderen onmogelijk maakt transporten at te sluiten, is moeilijk uit te maken, maar van alge- meene bekendheid is het, dat schepen, aan haar vertegenwoordiger geconsigneerd, den voor- rang hebben, indien er gebrek is aan ligplaats dat bij gebrek aan wagons zij zich zelve eerst voldoende voorziet en de rest onder de aan- vragers heel eerlijk verdeeltdat kranen slechts in zooverre voor den handel beschikbaar zijn, als zij zelve die niet noodig heeftdat Maar dit alles is reeds zoo dikwijls gezegd, ook aan het betrokken departement, dat't hier niet nogmaals uitvoerig herhaald behoeft te worden. De Regeering, geadviseerd door den Raad van Toezicht en door hare Ingenieurs, blijft doof voor klachten en wenschen. Wat in andere havens een grove misstand, een schreeuwend onrecht genoemd zou worden is voor Ter Neuzen de natuurlijkste zaak ter wereld endeeenigmogelijke oplossing! Indien toch de Gemeente Ter Neuzen het beheer in handen kreeg, zou ze toch ook voor het onderhoud moeten zorgendit neemt de Regeering in geen geval op zich. En dat onderhoud zou een te groote financieele last voor de Gemeente kunnen worden Bovendien, de Spoorweg-Maatschappij kan den handel, of juister gezegd haren coneurren- ten op handelsgebied, het leven toch al moeilijk genoeg maken met tarieven, kranen, wagons enz. wat hindert 't, of zij dan de macht ge- heel en al in handen krijgt, ook zonder den last van 't onderhoud. De nieuwe overeenkomst zal zoo gemaakt worden, dat er van machtsmisbruik geen sprake meer kan zijn. Zoo wordt verzekerd in Den Haag. Ook niet in de practijk Dit is de vraag. Maar alles daargelaten, het beheer der havens door de Gemeeute is onmogelijk van w e g e het onderhoud! Men heeft dit wel niet aan de Gemeente ge- vraagd, misschien wel uit vrees dat deze, als een brutaal kind, zou zeggen Ja, ik durf wel Maar dat doet er niet toe De Regeering wil niet beheeren De Gemeente mag niet beheeren De Spoorweg-Maatschappij moet beheeren! Maar zij wil niet, indien zij voor het onder houd moet zorgen Er moet echter een oplossing gevonden, de knoop moet doorgehakt worden. Hoe ongaarne ook, de Regeering zal dan zelve ook voor het onderhoud zorgen dan kan het beheer gegeven worden in handen der Gemeente Pardon in handen der Spoorweg Maatschappij MechelenTer Neuzen. Hoe men ook gesmeekt heeft, dit niet te doen, de Regeering weet beter, dan zij, die er van leven moeten, wat goed is voor Ter Neuzen de Spoorweg-Maatschappij moet en zal zijn Alleenheerscheres Het geld uit de Nederlandsche Schatkist zal worden besteed in de eerste plaats ten bate van een Belgische Maatschappij. Zoo werd besloten kort voor den len April 1911. Zoo zijn dan nu alle moeilijkheden uit den weg geruimd en zal toch eindelijk de Re geering hare belofte gestand doen. Ter Neuzen, neen, de Belgische Spoorweg- Maatschappij MechelenTer Neuzen krijgt haar havens Indien het geen treurige ernst was zou men aan een Aprilgrap denken. Over de beteekenis van dien len April 1911 en de stille krachten, die zoo vele jaren zijn werkzaam geweest, misschien later. Intusschen zit Ter Neuzen in angst en vreeze en ook in nood. De stemming voor 4 leden van den gemeente- raad alhier is bepaald op Vrijdag 7, de her- stemming zoo noodig op Dinsdag 18 Juli a. s. Op 12 Juli zal de Ring Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen of de Bond van Christelijke Jonge- lingsvereenigingen een zomerfeest te Groede houden, dat zal worden opgeluisterd door Christelijke muziek- en zanggezelschappen. 's Gravenhage, 14 Juni. Heden had alhier de aanbesteding plaats van bet onderhoud van het Post- en Telegraafgebouw te Ter Neuzen, van den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbesteding tot en met 31 December 1913. Hiervoor was minste inschrijver de heer G. J. Balkenstein Sr. te Ter Neuzen voor 2430. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger van 's rijks directe belastingen te Kerkrade, de heer W. Sijpkens, thans te Hulst. 's Gravenhage. Bij de heden gehouden trek king der Staatsloterij viel de 100.000 op het nummer 17271. Rotterdam. De zeeliedenvereeniging //Vol- harding" heeft de staking geproclameerd en zal hedenavond vergaderen om dit besluit te be- krachtigen en de noodige maatregelen te be- spreken. Amsterdam. De zeelieden die by de konink- lijke Stoomboot Maatschappij aangemonsterd waren doch weigerden te varen zijn ontslagen. ZEETUDINGEN. Van 12 tot en met 13 Juni. Van 12 tot en met 13 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschutdoor de Westsl. 20 op- en 10 afgeschut. Bositie der Stoomschepen. Op a. s. Dinsdag 20 Juni hoopt ouze geliefde Moeder, MARTHA HEIJNSDIJK, haar 609ten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, Spui, Zaamslag. G. J. HOUG. Houders van cognossement aan order over eene lading rondhout (props), per stoom- schip (,PETER MAERSK," alhier van Riga verwacht wordende, worden verzocht zich onver- wijld aan te melden bij de cargadoors VAN CANTFORT KOCH. Ter Neuzen, 14 Juni 1911. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 36, KIN T. (2 minuten vau de Zuidstatie). Geneeskundig Cabinet te GENT. 02 Bagattenstraat 02. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Nier-en Blaas- ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde geheime ziek ten, verzwakking, vrouwen- ziekten. Het bestuur van den DEKKERSPOLDER, te Axel maakt aan belanghebbenden bekend lo. dat de rekening over het dienstjaar 1910111 alsmede de begrooting? oor 1911/12 vanaf heden bij den Ontvanger-Griffier ter in- zage liggen 2». dat een vergadering van stembevoegde ingeianden zal gehouden worden op Woens- dag 21 Juni, nam. 2 ure, in het/Gulden Vlies" te Axel en 3°.datde door die vergadering vastgestelde begrooting, gedurende acht dagen daarna even eens ter inzage zal liggen. Axel, 13 Juni 1911. Het Bestuur voornoemd, P. DEKKER Fz.. Dijkgraaf. W. DIELEMAN Pz., Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den ST. P1ETERSPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde in geianden zal gehouden worden op Zaterdag den 24 Juni 1911, 's voormiddags 11/U ure, in het Paviljoen aan delsabellasluistePhilippine; dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1910/11. b. de begrooting voor 1911/12. Sas van Gent, den 14 Juni 1911. Het Bestuur voornoemd, E. CUELENAERE, Dijkgraaf. P. WAUTERS. Ontv.-Griffier. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pjjn. Alle soorten van Kunsttanden. te TER NEUZEN. Notaris Tan der Moer zal op Woens- dag 21 Juni 1911, des namiddags te half drie, bij mej. de wed. Michielsen te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer FRANQOIS DIELEMAN Senior en de Erven zijner echtge- noote MARIA VAN DOESELAAR, in het open- baar verkoopen bestaande in Woonhuis met toebe- hooren, Schuur en verderen Opstal en TYeiland, in den Bontepolder, ge meente Ter Neuzen, bij het kadaster dezer gemeente bekend in sectie H, nom- mer 215, groot 45 aren 20 centiaren. Betaling der koopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarden na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. De kooper legt op 3 maanden grondlasten en 6 maanden polderlasten en verder voor boomen en afsluitingen f 100,en voor gras- etting tot 1 Oct. 1911 der aangrenzende weide (eigendom van den heer P. J. Scheei.e)/ 100, Ougeveer 2^/2 hectare KlaVBFS (eerste snede) U/4 Gerst, wassende op gronden van de hofstede van den heer A. A. Ramondt bij Sluiskil. Aanbiedingen worden iugewacht ten kantore van ondergeteekende voor 21 Juni aan- staande. Notaris VAN DER MOER. TANDARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. JS VLAG. NAAM M3. Van en naar. Lading. Vuur Te w %ettzen t 18 Eng. s.s. Pandion 3619 Whitehaven stnkg. Voor 4-ent I 12 Eng. s.s. Hero 2194 Hull stnkg. idem Frankfort 3269 Goole idem Deem s.s. Normandiet 3390 St. Petersb. idem 13 Zweed. a s. Emma Hamar 1575 Lysekill steenen Ned. fregat Hainaut 5063 Philadelphia naphta Van 4-eut t 12 Eng. s.s. Skipjack 3406 New-Castle ledig Fran. s.s. Antoinette 1028 Antwerpen rest. lad. 13 Deen. s.s. Wilh. Colding 4250 Grangem. ledig N oor. 8 8. Fancy 4564 Blyth idem Duitsch s.s Herold 3869 Rendsbnrg phosph. idem Motlan 2373 Neufahrw. idem Deen. s.s. Erindring 3477 Pillau idem T an Selxaetei 12 Eng. s.s. Commercial 321 jShoreham ledig s.s. HARALD in het droogdok te South Shields, s.s. JENNY in lossing te New-Castle on Tyne. 8.8. RICHARD in lading te Grimsby voor Kroonstad. s.s. ELISABETH in het droogdok te Hull, s.s. HELENA vertrok 10 dezer van Wiborg naar Calais. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Grimsby naar Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3