Tbt NeuzGnschB Courant Zaterdag 3 Juni 1911. No. 5617, Gemengde berichten. Dinsdag had te Brussel de verpachting plaats van het staDdrecht voor huur-automo- bielen. Zij heeft de som opgebracht van 175.300 frank. De eerste verpachting, eemge jaren geleden, bracht maar 80.000 frank op. Er werd voor sommige plaatsen opgeboden met 500 tot 1000 frank. Tijdens een automobielwedstrijd die bij Indianapolis over een afstand van 500 mijlen betwist werd, zijn talrijke ongelukken gebeurd. Een automobiel vloog buiten de baan en de treleider werd met gebroken arm en schouder opge nomen. Wat later kwamen twee auto's in botsing en zijn de chauffeurs met gebroken been opgenomen. Aan het einde kwamen drie auto s in botsing vlak voor de tribune. Een chauffeur werd met gebroken ruggegraat opgenomen. Toen de wedstrijd in vollen gang was, sprong een chauffeur zonder blijkbare reden uit zijn rijtuig en moest naar 't gasthuis overgebracht worden. Er waren 80,000 toeschouwers. Te Frankfort a/M is een opzienbarende bedriegerij ontdekt. Het was der maatschappij voor machinebouw Pokorny en Wittekind in den laatsten tijd opgevallen, dat zij, ondanks talrijke uitnoodi- gingen om offerte te doen bij groote leveranties, zooals o. a. ook voor de Kielerwerf, nimmer een opdracht kreeg. De firma deed rondvraag bij al hare Duitsche vertegenwoordigers, en deze verklaarden, dat zij, vreemd genoeg, steeds den volgenden ot naastvolgenden dag door offerten van"1 een buitenlandsche, concurreerende firma, die in het geheel niet was uitgenoodigd om mede te dingen, met een lagere inschrijving was overtroefd. De directie der firma Pokorny en Wittekind kwam dus tot de overtuiging, dat een zeer ernstig misbruik van vertrouwen onder het kantoorpersoneel moest schuilen, en, koitbesloten, ontsloeg zij op staanden voet alle kantoorbe- ambten. Daarop begaven zich twee hunner naar den directeur, en deelden hem mede, dat zij verden- king koesterden jegens een boekhouder, die vaak van correspondenties en documenten inzage nam, die niet tot zijn afdeeling behoorde, den 26jarigen Hein, zoon van een welgesteld lak- fabrikant te Wesel. Hierop werd den politie gewaarschuwd, en de directeuren der firma begaven zich met ver- scheidene beambten naar de particuliere woning van den verdachten boekhouder, en zeiden hem daar op den man af, wat zij van hem wisten. De ontrouwe beambte viel door de mand en gaf toe, dat hij met de /Internationale Presz- Fuftgesellschaft" te Berlijn in verbinding stond en door haar geengageerd was, met het doel, haar alle offerten der firma Pokorny en Witte kind telegrafisch te melden. Hij had dit ook drie maanden lang gedaan. Hein werd, daar „Flucht verdacht", niet aan- wezig werd geacht, op vrjje voeten gelaten. Er is een aanklacht wegens ontrouw tegen hem ingediend. De Frankforter firma zegt door de manipulates van haar indelicaten beambte voor minstens 300,000 Mark schade te hebben geleden. Het Weener Hof van Gezworenen houdt zich thans bezig met een zeer eigenaardig proces. Op 20 December 1.1. werd op de gang van een liuis te Weenen in een mand het lijk van de 40jarige naaister Luise Weisz, een arm gebocheld schepseltje, gevonden. Aan het lijk ontbraken de armen en de beenen tot aan de knieen, terwijl er een prop in den mond stak. De verdenking, dezen afschuwelijken moord te hebben gepleegd, viel al spoedig op de 30jarige naaister Marie Bartunek, die van liaar man gescheiden leeft, en met een vroegeien knecht van haar echtgenoot een liefdesbetrekking onderhield. In haar woning vond men in een emmer een bloed bevattende vloeistof, in het keukenfornuis en in de kachel verbrande menschenbeenderen, voorts een horloge en andere voorwerpen, die aan de vermoorde hadden toebehoord, ten slotte een stuk van een Weener courant dat met zijn afgescheurden kant precies paste aan een stuk waarmee de mand bedekt was, die het lijk bevatte. Marie Bartunek bleek te moeten vreezen, dat Luise Weisz haar wegens bedrog, zou aangeven. Deze had een halfjaar voor haar noodlottig einde haar ouders verteld, dat een Hongaarsche vrouw wier naam zij niet wilde noemen, had aangeboden om haar door „bezweringen" van haar bochel af te helpen. Zij had de vrouw 360 kronen gegeven, en was door haar naar een kelder ge- bracht, waar de Hongaarsche het kaarslicht doofde en begon haar rug te bekloppen. Luise Weisz was daarbij zoo opgewonden geworden, dat de Hongaarsche verklaard had, dat zij op die manier den bochel niet kon ver- wijderen, en haar over veertien dagen het geld zou teruggeven. Haar ouders wilden de zaak dadelijk bij de politie aangeven, maar Luise gedroeg zich zeer zenuwachtig en wilde daar niets van weten. Het Openbaar Ministerie tracht thans aan te toonen, dat de Hongaarsche niemand anders was dan Marie Bartunek. De aanduiding //Hon gaarsche" kan hieruit verklaard worden, dat Marie Bartunek geen Duitsche is en dat Luise Weisz, om haar ouders en de politie, bij wie de oudelui toch aangiften hadden gedaan, om den tuin te leiden, van de Boheemscbe een Hongaarsche heeft gemaakt. Het is, volgens het O. M., duidelijk, dat het arme naaistertje, dat buitengewoon zuinig was, nadat zij een voor haar doen zoo hoog bedrag had betaald, er op stond dat Marie Bartunek of de kuur zou voort- zetten of haar het geld teruggeven, en de laatste moest wel vreezen dat haar //patieote" haar ten slotte toch zou aangeven, waarom zij het vreeselijk plan opvatte, haar uit den weg te ruimen. President en verdediger trachtten Marie Bar tunek te bewegen, haar misdrjjf te bekenDen, maar zij blijft ondanks de verpletterende be- wijzen tegen haar, haar onschuld volhouden. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 2. Verslag commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. 3. Aanstelling tijdelijke leerkracht aan school B. 5. Begrooting Gezondheidscommissie. 6". Aangaan tijdelijke geldleening. ZKBTIJDINGEN. Van 31 Mei tot en met 1 Juni. an 31 Mei tot en met 1 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschut; door de Weatsl. 8 op- en 27 afgeschut. Pontile der Stoomschepen VAN Vergadering van Donderdag 1 Juni 1911. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgeineester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Wieland, Moggre, De Jager, Scheele, Lensen, De Feijter, Donze en Eijke. Afwezig de heer Drost. Een vacature. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht een woord te spreken naar aanleiding van de verschrikkelijke gebeurtenis die heeft plaats gehad, en waarvan hij nog geheel vervuld is, die hij ten zeerste betreurt, dat n.l. de secretaris der gemeente, de heer Dieleman, op zoo'n hopelooze en vermoedelijk eilendige wijze, de plaats zijner inwoning heeft verlaten en spoorloos verdwenen is. Hij spreekt ook een woord van diep medelijden uit met de vrouw en het kind van den vermiste, die in een zeer droevigen toestand broodeloos achterblijven. De leden geven blijken van instemming met deze woorden. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth, den heer Dieleman voorloopig als secretaris hebben geschorst en dat de waarneming is opgedragen aan den heer A. P. de Vos. Het lezeri van de notulen der voorgaande vergadering zal moeten worden uitgesteld aangezien deze nog niet waren ingeschreven en de gegevens daarvoor niet gevonden zijn. De notulen zullen tegen de volgende zitting worden opgemaakt. In elk geval is toch het officieel verslag aanwezig en daarmede kan voor het samenstellen der notulen rekening worden gehouden. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een adres van N. DielemanDe Jong waarin deze te kennen geeft dat haar echtgenoot W. S. J. Dieleman, gemeente-secretaris alhier, op 23 Mei jl. des morgens vroegtijdig zijn woonhuis heeft verlaten en daarin niet meer is teruggekeerd, dat alles er op wijst dat hem een ernstig ongeluk, met doodelijken afloop, moet zijn overkomen, dat na onderzoek gebleken is dat zijne finantien in een zoodanigen toestand verkeeren dat zij en haar kind thans zonder eenig middel van bestaan zijn en onmiddellijk van de liefdadigheid moeten afhangen, dat het gemis van zekerheid omtrent overlijden van haar echtgenoot alles nog veel bezwarender voor haar maakt, dat zij, thans geen uitkomst wetende, een beroep durft doen op den Raad, vertrouwende dat het hem moge be- hagen haar eenigen steun in haar zoo moeilijke en diep treurige omstandigheden te verleenen, dat zij meent dat bij den Raad het voornemen bestaat eerlang tot de oprichting van een pensioenfonds voor ge- meenteambtenaren en weduwen en weezen van die amb- tenaren over te gaan, dat zij den Raad smeekt tot aan de oprichting van dat fonds eenigen fmantieelen steun te mogen ontvangen en bij de oprichting van het fonds zulke bepalingen te willen maken, dat haar een weduwenpensioen kan worden verleend, dat zij hoopt dat het groot aantal jaren dat haar echt genoot en zijn overleden vader in dienst van de gemeente werkzaam zijn geweest van eenigen invloed moge zijn op haar bede, en zij, door een gunstig besluit van den Raad, met haar kind eenigszins in het levensonderhoud zal kunnen voorzien. Nog zijn ingekomen adressen van J. C. Heijblom en 65 ingezetenen dezer gemeente welke vernomen hebben dat door de echtgenoote van den gemeente-secretaris Dieleman aan den Raad een verzoek om fmantieelen steun in hare benarde omstandigheden zou worden ingezonden en verklaren daaraan hunne voile adhaesie te schenken. De Voorzitter stelt voor deze adressen te behandelen in eene straks te houden vergadering met gesloten deuren. Aldus wordt besloten z. h. s. b. De Voorzitter deelt mede dat Gedep. Staten hebben verzocht spoedig eene beslissing van den Raad mede te deelen omtrent de subsidie-aanvrage van de Werklieden- vereenigingen alhier. Dit staat in verband met het voorstel dat Gedep. Staten zullen doen op het aan de Prov. Staten gericht verzoek om eene Provinciale subsidie. Spreker herinnert dat de Chr. Werkliedenvereeniging voor haar vakonderwijs eene gemeentelijke subsidie geniet van f 100 en de vereeniging »De Vereenigde Handwerks- lieden" f 150, doch dat deze vereeniging voor uitbreiding van het onderwijs heeft verzocht de subsidie te willen verhoogen tot f 180. De heer De Jager meent dat de heer Drost in de vorige vergadering eene regeling van de subsidie heeft voorgesteld. De Voorzitter erkent dit. Op zijn verzoek leest de waarn. secretaris het verslag van het aangaande deze zaak in de vorige zitting behandelde, waaruit blijkt dat de heer Drost voorstelde, de subsidie aan de vereeniging »De Vereenigde Handwerkslieden" uit te keeren tot het thans door haar gevraagde bedrag van f 180 en dan te berekenen op welk bedrag dat per leerling en per lesuur komt, om naar dien maatstaf en het aantal leerlingen dat elke vereeniging heeft en het aantal lesuren door haar gegeven de subsidie te berekenen. Spreker heeft in verband daarmede eene berekening gemaakt. Aan de lessen gegeven vanwege de vereeniging »De Vereenigde Handwerkslieden" werd deelgenomen door 48 leerlingen, waaronder 9 uit eene andere gemeente. Aan die leerlingen werden totaal gegeven 13795 lesuren, of gemiddeld 345 per leerling. Daar het toch niet billijk is te achten dat de subsidie van de gemeente Ter Neuzen ten goede komt aan de leerlingen van buiten de gemeente, heeft spreker voor die 9 leerlingen van elders afgetrokken 9 maal 345 lesuren, of 3105, zoodat voor de leerlingen uit de gemeente overblijven 10690 lesuren. De lessen van de Chr. werklieden vereeniging werden gevolgd door '27 leerlingen aan welke werden gegeven ge middeld 208 lesuren, totaal dus 5616 lesuren. De lesuren van de beide scholen samentellende krijgt men dan 10690 lesuren, terwijl de Chr. vereeniging 100 suhsidie geniet en die van de Vereenigde Handwerkslieden overeenkomstig het voorstel van den heer Drost op f 180 zou worden bepaald, samen dus f 280. Wanneer men het aantal lesuren op die som deelt, krijgt men per lesuur ongeveer 1,7 cent. Volgens dezen maatstaf zou dan aan »De Vereenigde Handwerkslieden" behooren te worden toegekend eene subsidie van f 181,73 en aan »Romeinen 13 1" een bedrag van f 95,47. De heer De Jager vraagt of in die 181 begrepen zijn de f 30 verhooging van subsidie door »De Vereenigde Handwerkslieden" gevraagd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Dees merkt op dat bij die berekening niet in rekening zijn gebracht de leerlingen uit andere gemeenten, en hij acht het ook niet billijk dat de gemeente Ter Neuzen voor de jongens uit die andere gemeenten zou betalen. De Voorzitter merkt nog op dat op de school van de Chr. werklieden vereeniging geen leerlingen uit eene andere gemeente aanwezig waren. Hij stelt voor dit, ingevolge de vraag van Gedep. Staten, aan dit college te berichten, en tevens dat de Raad voor- nemens is aan die vereeniging weder eene subsidie van f 100 toe te kennen. Verder stelt hij voor om de ten opzichte van de school der vereeniging »De Vereenigde Handwerkslieden" gestelde vragen te beantwoorden en te melden dat de Raad daar voor eene subsidie ten bedrage van f 180 zal beschikbaar stellen. De heer Moggre herinnert nog de vorige maal te hebben gesproken over eene samensmelting der twee scholenhij heeft dienaangaande nog eens geinformeerd, maar daarbij is hem gebleken dat daarvan niets komen kan, dat is ten eenenmale onmogelijL De Voorzitter is het daarmede eens de pogingen daartoe vanwege Burg, en Weth. het vorigjaar aangewend, hebben dat bewezen. Hij zou aangaande deze vraag aan Gedep. Staten hetzelfde willen antwoorden wat daarover het vorig jaar geschreven is. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. c. Kennisgevingen van H. J. Vooren, J. J. van den Ouden, J. Risseeuw, A. Scheffelaar Ivlots, A. Coumou, S. van Rees, A. J. Tazelaar, I. de Groot, J. van der Peijl, A. Kooman, J. Vermeulen en L. A. van de Bilt, waarbij deze berichten hunne benoeming tot lid of plaatsvervangend lid in de stembureaux aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen het verslag van den toestand van het lager onderwijs in de gemeente Ter Neuzen, over het jaar 1910, opgemaakt door de plaatse- lijke commissie van toezicht, ingevolge art. 47 der wet van 17 Aug. 1878 (Staatsblad no. 127), zooals die wet later gewijzigd is. Uit de algemeene beschouwingen blijkt dat het lager onderwijs aan alle scholen, zoowel openbare als bijzondere, voldoende is, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat het aantal leerlingen per klasse gerekend, vrij hoog is. Waar met vrij groote zekerheid mag gezegd worden dat de Roomsch-Katholieke bijzondere school in 1911 zal tot stand komen, is het te voorzien, dat het aantal leer lingen aan de scholen A, B en C verminderen zal, zoodat een 8tal leerlingen van het gewoon lager onderwijs, wegens gebrek aan ruimte in de school voor M. U. L. onderwijs' ondergebracht, weder op school A of C zullen kunnen geplaatst worden. Wat betreft de openbare school voor M. U. L. O. mag geconstateerd worden dat de Fransche taal niet meer ge- regeld aan het einde van den dag, nam. van 3,304,30, doch van 1,302,30 onderwezen wordt, hetgeen een groote ver- betering wordt geacht. Mede schijnt het houden van proefwerk tegen het einde van elk kwartaal, gunstig te werken op den ijver der leerlingen. Dat van deze school, evenals van de bijzondere school voor M. U. L. O. wat betreft de 7e, 8e, en 9e klasse niet meer gebruik gemaakt wordt, valt te betreuren. Hangende de kwestie of alhier een Iloogere Burgerschoo) gesticht zal worden, die aan het M. U. L. O. aansluit, vermeent de commissie, die plan had een voorstel te doen tot vermindering van het schoolgeld aan de openbare school voor M. U. L. O., zich thans daarvan te moeten onthouden. Van het gewoon lager onderwijs wordt het lezen en schrijven voldoende genoemd, rekenen goed, evenals de beginselen der Nederlandsche taal, die der vaderlandsche geschiedenis, die der aardrijkskunde, van de kennis der natuur en het zingen. De beoordeeling van het onderwijs in de nuttige hand- werken voor meisjes is voor de commissie zeer moeilijk. Daar zij overtuigd is van het groote nut van goed onder wijs in nuttige handwerken voor meisjes ligt het in de bedoeling der commissie het daarheen te leiden, dat voor dit vak een deskundige in de commissie zitting kan nemen. Bij het M. U. L. O. zijn de beginselen der Fransche taal goed, evenals die der Hoog-Duitsche taal. Laatstgenoemde taal wordt niet onderwezen aan de bijzondere school in de Jozinastraat. Ook de beginselen der Engelsche taal worden goed genoemd, voorts de beginselen der algemeene geschiedenis en die der wiskunde, terwijl het handteekenen vol doende is. Aan salarissen voor het openbaar onderwijs werd uit- betaald f 25,448,74}. De uitgaven ten behoeve van het herhalingsonderwijs bedroegen f 391,25, die voor ver- lichting, verwarming en schoonhouden der schoollokalen f 1156,24, van het plaatselijk schooltoezicht 4,60. De kosten voor het stichten en instandhouden der lokalen en die van het aanschaifen en onderhnuden van school- meubelen en leermiddelen kunnen nog niet worden op- gegeven. De openbare scholen werden bezocht door 541 betalende en 447 niet betalende leerlingen. De werkzaamheden der commissie van toezicht bepaalden zich tot schoolbezoek en het behandelen van door Burg, en Weth. om advies gezonden stukken. Dit verslag wordt ter visie gelegd. De Voorzitter deelt mede dat, naar aanleiding van een van den heer Bootsgezel ontvangen schrijven waarin deze mededeelt zijn ontslag te hebben gevraagd, het hoofd van school B aan Burg, en Weth. heeft voorgesteld eene tijdelijke leerkracht aan te stellen, tot de plaats van den heer Bootsgezel vervuld zal zijn, wat hij voor den goeden gang van zaken hoog noodig oordeelt. De heer L. J. de Vries heeft nu reeds 4} maand de vierde en vijfde klasse geheel alleen voor zijne rekening en het is duidelijk te bespeuren, dat hij ondanks al zijnen ijver die klassen niet kan brengen tot de hoogte waarop zij behooren te wezen. Als er tijdelijk een gewoon onderwijzer benoemd werd, waren de werkzaamheden wel zoodanig te regelen, dat het onderwijs niet bijster veel stoornis meer ondervond. In verband hiermede hebben Burg, en Weth. bereids een oproeping voor een tijdelijke leerkracht gedaan, waarop zich reeds sollicitanten hebben aangemeld. Spreker vraagt de goedkeuring van den Raad op deze handeling van Burg, en Weth. Deze wordt z. h. s. verleend. 4. Verzoek A. C. Bootsgezel om ee>'vol ontslag als onderwijzer aan school B. De Voorzitter deelt mede een adres van A. C. Bootsgezel, waarin deze te kennen geeft door aan houdendeziekte niet in staat te zijn zijne betrekking van onderwijzer aan school B te vervullen, reden waarom hij beleefd verzoekt hem tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag te verleenen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt dit verzoek z. h. s. ingewilligd. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen de be grooting der Gezondheidscommissie, zetel Ter Neuzen, voor het jaar 1912, op een eindcijfer van f 2105,53}. Het aandeel door deze gemeente bij te dragen is berekend op f 414,94}. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten deze be grooting te stellen in handen van de commissie die zal worden belast met het nazien der gemeenterekeningen en begrootingen. De heer De Jager vraagt of daarop ook die post van f 300 voor onderzoek naar drinkwater voorkomt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer De Jager had er iets van gehoord en stelde de vraag om daarop reeds bij voorbaat de aandacht der commissie te vestigen. De Voorzitter deelt naar aanleiding van deze opmerking nog mede dat, naar hij heeft vernomen die boring naar drinkwater nog eenige duizenden meer heeft gekost dan de 600 die de Gezondheidscommissien te Ter Neuzen en Ilulst moeten betalen. Die meerdere kosten zijn gedragen door de firma Francken, die de boring verrichtte. Deze had tot op eene zekere diepte geboord zonder water te vinden en wilde toen staken. De Gezondheidscommissien zouden echter gaarne in deze streek eene waterleiding zien aangelegd en verzochten daarom aan de firma nog wat dieper te boren en voor dat dieper boren hebben zij aangenomen de kosten te betalen. Nu zijn misschien de commission wel wat voorbarig geweest en was het wellicht beter geweest eerst de meening van de gemeenteraden in te winnen, maar spreker hoopt dat na deze toelichting de zaak toch wel in orde zal komen, het gaat toch niet aan om dat bedrag door de leden der commissie zelf te laten betalen. De Voorzitter deelt mede <Jat de gemeente-ontvanger heeft bericht dat hij geen voldoende geld in kas heeft om de loopende uitgaven te voldoen. Burg, en Weth stellen naar aanleiding daarvan voor, voor een tijd van 4 maanden eene tijdelijke leening voor kasgeld te sluiten ten bedrage van 10,000. De heer DeesNiet in eens op te nemen. De Voorzitter Neen, naar de behoefte. De leening voor de rioleeringswerken zal later worden gesloten, maar er moeten toch voordat dit geschieden kan voor die werken uitgaven worden gedaan, welke dan voorloopig voor een deel uit die tijdelijke leening kunnen worden betaald. De heer De Jager vraagt of, wanneer later de definitieve leening aangegaan wordt, dan allereerst wordt afgelost het voor die werken uit de tijdelijke leening genomen bedrag. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Het voorstel wordt hierna aangenomen z. h. s. Alsnu wordt de openbare zitting geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergadering is de heer Dees niet meer aanwezig. De Voorzitter deelt mede dat in de vergadering met gesloten deuren verslag is uitgebracht van de commissie die door den Minister van Binnenlandsche Zaken was ont- boden om aan zijn Departement te spreken over de op richting eener Hoogere Burgerschool in deze gemeente. Daaruit is gebleken dat de Minister hoogst waarschijnlijk een post op de begrooting zal brengen voor eene Hoogere Burgerschool in Staats-Vlaanderen, dat deze eene opgaaf heeft gevraagd van het aantal leerlingen dat vermoedelijk van de Hoogere Burgerschool gebruik zal maken en eene gedetailleerde opgaaf van de kosten van het bouwen en inrichten eener zoodanige school, waarna bij verder eene beslissing zal nemen. De commissie die een bezoek heeft gebracht aan de Kamerleden om bij deze steun te zoeken voor de belangen van Ter Neuzen, betrokken by de haven en spoorweg- aangelegenheden, heeft bij deze een gunstig onthaal ge vonden en aan de commissie is de verzekering gegeven dat zij de belangen van Ter Neuzen niet uit het oog zullen verliezen. Eveneens is aan den Voorzitter bij zijn bezoek aan het Departement van Waterstaat die verzekering gegeven. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat de Raad besloten heeft niet in te gaan op het verzoek vanmevr. Dieleman- De Jong. Hij stelt naar aanleiding daarvan namens Burg en Weth. voor om goed te keuren dat de secretaris W. S. J. Dieleman wordt geschorst voor den tijd van 2 maanden, ingaande heden, en om gedurende dien tijd aan de echt genoote van den geschorste persoonlijk uit te keeren eene toelage gelijkstaande aan het salaris dat de secretaris genoot. Het voorstel totgoedkeuring der schorsing voor 2 maanden wordt aangenomen met algemeene stemmen. Het voorstel om aan mevr. Dieleman-De Jong persoonlijk uit te keeren eene toelage, gelijk aan 2 maanden het salaris van den secretaris, wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmentegen stemmen de heeren De Jager en De Bruijnevoor de overige leden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Wemen t 1 Eng. s.s. River Lagan 2272|Londen Van Ter Weazen I 1 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen idem I'he Countess 1767 iGrimsby Voor Kent 31 Duitsch s.s. Elbe 2912 Rotterdam Belg. s.s. Marcelle 620 Ostende Duitsch s.s. Ceres 5690 Frederiksh. Deen. s.s. Dagmar 2172 Windau Fran, bark Emelie Galline 5501 Messeillones 1 Zweed. s.s. Virgo 1329 Brugge Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen Von (rent i 31 Zweed. s.s. Ariel 3214 Grimsby Eng. s.s. Gathorne 3248 New-Castle idem Hero 2195 Hull idem Liberty 2533 Goole idem Sea Serpent 2554 Londen Zweed. s.s. Blanche 1094 Hull 1 Eng. s.s. Middleh. Castle 12881 Antwerpen Zweed. s.s. Falster 1665 Stolpmunde Belg. s s. Marcelle 620 Oitende stnkg. stukg. ledig ledig idem hont stukg. salpeter ledig stukg. ledig idem stukg. idem idem ledig rest. lad. phosph. ledig s.s. HARALD in het droogdok te South Shields. s.s. JENNY vertrok 29 Mei van Pernoviken naar New- Castle on Tyne. s.s. RICHARD wordt heden te London verwacht. s.s. ELISABETH in lossing te Hnll. s.s. HELENA in lossing te Kroonstad. s.s. MAGDALEN A in lossing te New-Castle on Tyne.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 9