TevreflenlieiflsYerklarim L. J. F. VAN DALEN Bekendmaking. Voetbalwedstryd Opeiibare Verkooping Gemengde berichten. Laatste Berichten. Advertentien. BURGERLIJKE STAND? Aandoeningen der huid. Nieuw Circus van Gent. Tandarts, tusschen ..CONCORDIA" van Middelburg en „SPARTA" van Ter Neuzen. JACS DE KOK, Ter Neuzen. EEN W00NHUIS eene partij HTJISRAAD, Donderdag middag omstreeks drie uur waren diie schilders op een hangende stelling aan h.et werk, aan het huis van den heer A. Mes in de Gortstraat te Middelburg. Duor het verzuimen van de tuitouwen vast te inaken sehoot de stelling achteruit, waardoor een octrooi dat aan den muur bevestigd moest worden, op de leaning der stelling viel. Deze brak en stortte met de werklieden van een boogte van 4 M. omlaag. Een van hen, zekere A-d. V\ kreeg daarbij het octrooi op zijn hoofd, waardoor hij verwond en bewusteloos werd. Hij werd op advies van eenige geneesheeren naar het gastnuis vervoerd. De andere werk lieden bekwamen geen letsel. De schuld is, naar men ons verzekerde, in dit geval geheel aan de betrokken personen zelf te wijten. In de Korte Kerkstraat te Amsterdam waren Donderdagmiddag eenige jongens aan het kaart spelen. Een lOjarige knaap, in die straat wonend, werd door de anderen beschul- digd valsch te spelen. Een hunner gooide den valschen speler met een zwaren steen op de linkerband, waardoor dit lichaam'sdeel zwaar verwond en de middelvinger verbrijzeld werd. De jongen werd in de kliniek op Wittenburg verbonden en vandaar naar het gasthuis ver- wezen. an een gezin, man vrouw en twee kinderen 4 en 2 jaar oud, gehuisvesd in een aakje, liggende in de Lek onder Jaarsveld, waar de man werkzaam is aan het herstellen van kribben, miste de laatste, thuiskomende, zijn vrouw en 't oudste kind. Spoedig bleek hem, dat beiden verdronken waren tusschen het vaartuig en den wal. De pogingen om haar in 't water gevallen kind te redden heeft blijkbaar ook de moeder het leven gekost. Het gezin behoorde thuis te Wijk bij Duurstede. De „Nieuwe Gazet van Antwerpen" meldt Dinsdagnacht vroeg een Duitscher, die be- weerde Mayer te heeten, te Aken een chauffeur, wien hij een som van 800 Mark aanbood, om hem terstond per automobiel van daar naar Antwerpen te brengen. De chauffeur nam het voorstel aan en om 1 uur vertrokken de beide mannen. Om half acht waren zij te Antwerpen. Mayer wilde op de De Keyserlei in het Hotel de Londres afstappen, maar daar hij geen reis- goed bij zich had, liet men hem niet binnen. Daarop wendde de kerel zich tot zijn chauf feur, die hem eenige oogenblikken te voren een voorschot op den overeengekomen prijs gevraagd had en zij ffZiehier een wissel van 1000 dollar op New- York ga dien in een bank outvangen en breng mij het overschot terug." Toen de chauffeur weerkwam, was de geheim- zinnige Duitscher verdwenen. Hij had zijn automobielman een ^valschen" wissel gegeven. De politie denkt, dat Mayer te Aken het een of ander misdaan heeft, en dat hij zijn toevlucht tot den chauffeur nam, om zonder hinder de stad te kunnen verlaten. Een onderzoek is reeds geopend. Dinsdag voormiddag had te Exaarde een 25jarig meisje den haard aangestoken, teneinde het middageten te bereiden. Zij beging de onvoorzichtigheid de petroleumkruik naast de kachel te laten staan. Nauwelijks zette zij zich neder om aardappelen te schillen, of een vreese- lijke ontploffing deed zich voor. De kruik vloog aan stukken, brand ontstond en het vuur deelde zich onmiddellijk mede aan de kleederen van het meisje. Buren kwamen op den slag der ontploffing toegeloopen. Door middel van een deken doofde men de vlammen uit. Reeds was het meisje doodelijk verbrand. Haar heele lichaam was een brandwonde. Men vreest elk oogenblik een doodelijken afloop. Zijn gewicht in goud. Als de koning van Engeland het volgende jaar op zijn groote Indische reis te Calcutta aankomt, zal hij daar op een enorme weegschaal plaats moeten nemen, opdat zijn gewicht in gouden munt kan worden afgewogen. Het geld zal dan daarna onder de armen van de stad uitgedeeld worden. Tot voor kort was het aan't volk toegestaan, dadelijk na afloop van het plechtige ,/Stap op en laat je wegen een stormaanval op de weegschaal te doen en zich van het geld meester te maken. De schandalen, waartoe dit placht te leiden, zijn nu echter voor de Engelsche regeering aanleiding geweest, om de verdeeling van het geld op andere wijze te doen plaats hebben. Gedurende de plechtigheid, waarvan de oorsprong in verren voortijd te zoeken valt, zingen de Indische priesters oer-oude heilige liederen, de soldaten blazen op zilveren trompetten en het volk, dat langs de weegschaal van den koning defileert, werpt zich huldigend voor hem neer. Volgens de voorloopige schatting zal de goudmassa, die bij de Indische kroning van George V verbruikt zal worden, niet zoo enorm zijn als aanvankelijk was gedacht. Ko ning George is een tenger man van slechts matig gewicht, en zoo zal het bedrag de som van 120,000 wel niet veel te boven gaan. De Indische vorsten bij wier kroning het oude gebruik eveneens nog toegepast wordt, mogen in den regel een heel wat belangrijker gewicht het hunne noemen, en vergeten is nog niet, dat tegen het einde van het vorige jaar een maha- radsja niet minder dan 260 pond woog, zoodat bij zijn kroning, in het belang van de staats- kas, er heel wat zilver onder het goud door- loopen moest. Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee- land hebben de opening der jacht op waterwild bepaald op 17 Juli. 's Gravenhage, 2 Juni. Tweede Kamer. De commissie tot voorbereiding der tariefwet vangt 16 Juni hare vergaderingen aan. De interpellate over de pest op Java, welke heden wegens ongesteldheid van den inierpellant, den heer De Meester, niet kou doorgaan, zal nu aanstaanden Woensdagmiddag door den heer Roodhuijzen tot den Minister van Kolonien worden gericht. Behandeling van het eedsontwerp. In een uitvoerige rede van den Minister ver- klaarde hjj dat het oorspronkelijke, ontwerp zoodanig was verminkt, dat het ontwerp thans voor hem onaannemelijk is, tenzij daarin alsnog wordt opgenomen de bepaling, dat hij, die verklaart gemoedsbezwaren te hebben tegen de eedsaf- legging, kan worden toegelaten tot het afleggen eener belofte of verklaring. De heer Brummelkamp verklaarde namens de antirevolutionairen dat hij het ontwerp aan- vaarde als noodwet. De Minister verdedigde het ontwerp. Het behoud van het eerste ontwerp was na de scherpe critiek van het afdeelingsverslag on- mogelijk. De Minister is tegen vrije keuze van eed of belofte en tegen den eedsdwang doch voor een toetsiugsrecht van de getuigenverkla- ringen door den rechter. De Minister verklaarde bij voorbaat het amendement van den heer Troelstra voor onaan nemelijk. Na replieken werd het algemeen debat gesloten en deverdere behandeling verdaagd tot Woensdag. Op desbetreffende vragen antwoordde Minister Heemskerk dat hem geen enkele bepaling bekend is welke de gemeentebesturen zou kunnen belem- meren om bijzondere bewaarscholen te subsi- dieeren, hetgeen dan ook in vele gemeenten geschiedt en dat een wettelijke regeling wordt overwogen, waarbij zoo mogelijk een beginsel van financieelen stenn van gemeentewege ware vast te stellen. De huid is een der middelen, waardoor de onzuiverheden uit het lichaam worden afge- scheiden. Maar zij is onderhevig aan aandoe ningen, die deze afscheiding belemmeren of verhinderen en welke door een bizondere be handeling moeten worden weggenomen. Onder deze aandoeningen noemen wij eczema, roos, huiduitslag, dauwworm, winterhanden en -voeten, gordeluitslag, enz. Deze aandoeningen zijn somtijds zoo hevig, dat het leven haast ondraaglijk wordt, dat gij geen nachtrust kunc genieten en dat uw gezondheid er onder lijdt. Foster's Zalf is een speciaal geneesmiddel voor alle ongesteldheden der huid. Reeds de eerste aanwending doet weldadig aan en door- gaans is een doos voldoende om een geheele en duurzame genezing te bewerkstelligen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Zondag 4 en Maandag 5 Juni a.s., om 3 ure, dagvoorstellingen optreden van Katschen Loisset, met haren bond Buldogmile De Lucenais zangeres Albert Bol, humoristCinq Ministrels Negres, Amerikaansche excentrieken Gimel, komiekzanger M. Meriadec, danser comedian Cinema van den Nieuwen Cirk. P O L I T L E. Bij de politie alhier is opgevangen een zwartharige hond. Rechthebbende vervoege zich aldaar. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,50 a 47,525. Engelsch per n 12,n n 12,— Getrouwd Dr. W. J. A S S I E S, Arts te Zaamslag, JACOBA LOOT. Groningen, 31 Mei 1911. De Heer en Mevr. AssiesLoot bedanken voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. De Kerkeraad der Ger. Kerk te w Zaamslag, betuigt bij deze, zijn liartelijken dank aan alle landbouwers, die hem behulpzaam zijn geweest in het aan- voeren van zand en steen, voor het bouwen der nieuwe kerk. Zaamslag, 1 Juni 1911. Ondergeteekenden roepen bij bun vertrek naar elders aan een ieder een hartelijk vaarwel toe. A. M. DE DOELDER. S. DE DOELDER-Kroon Ter Neuzen. en Kinderen. Zij, die nog iets te vorderen hebben van wijlen mejuffrouw MARIA DE KRAKER, weduwe van den heer Louis df. Koeijer, in leven grondeigenares te Ter Neuzen en aldaar overleden den 17 April 1. 1.,^ worden verzocbt daarvan opgave te doen voce 5-J Juni aanstaande te mijnen kantore. VAN DER MOER, Notaris. Ik verklaar zeer tevreden te zijn over de wijze waarop de Algemeene I'aarden- en V ee- verzekering-Maatschappij te 's Gravenhage, (de oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, mijn gestorven veulen heeft onteigend en over de' spoedige toezending der schadevergoeding. F. DE VISSER. Zaamslag, den 20 Mei 1911. Agent de heer FL. DE MOOR. zal Donderdag 8 en Try dag O Juni niet te consulteeren zijn. Het Bestuur van den VAN LIJNDENPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910/11 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1911/12 met de memorie van toelichting, van 3 dezer af en gedurende aclit dageu, ten kantore van den Ontvanger- Griffler ter inzage zal liggen dat eerie vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van C. P. de Regt te Zaamslag tegen Dinsdag 13 Juni 1311, desnamiddags ten twee ure dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, betievens de •memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 2 Juni 1911. Het Bestuur voornoemd, J. VERPOORTE, Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Wd. Ontv.-Griff. Het Bestuur van den polder BE- OOSTEN- EN BE WESTENBL1J maakt aan belanghebbenden bekend le. dat de rekeuiiig en verantwoording over het dienstjaar 1910/11, alsmede de be grooting voor 1911/12, met de memorie tot toelichting vanaf den 5 tot en met 13 Juni e.k. ten kantore van den Ontvanger-Griflier te Hulst, ter inzage liggen 2e. dat eene vergadering van Stembevoeg- de Ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 94 Juni 1911, des namiddags om lll4 uur juist, op de boven- zaal van den Heer P. Koole, op de Markt te Axel 3e. dat de door die vergadering vast te stellen Begrooting enz. vanaf den volgenden dagopnieuw gedurende acht dagen ter bovengemelde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Het Bestuur voornoemd, A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-Griffier. Zuiddorpe, 3 Juni 1911. op :i. s. ZONDAG, Aanvang II uur. HET BESTUUR. voor Dames (City-Bags) j en Heeren. te TER WEUZEM. Notaris Tan der 31oer zal op Donder dag 8 Juni 1911, ten verzoeke van de Erven van den heer HENDRIK WOLFERT, in leven zonder beroep te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen A des voormiddags te 11 uur, bij mej. de wed. Michielsen aan de Markt met toebehooren, verderen opstal en erf aan de Gvenalaan te 1 er Neuzen, kadastraal bekend in seetie L, nommer 1172 groot 78 centiaren, door den erflater bewoond geweest. Betaling koopsom 2 maanden, onkosten 8 dagen. Grondlasten en personeele belasting 1 Juli. Aanvaarden na de betaling. Bdes namiddags te 1 uur aan gemeld woonhuis bestaande hoofdzakelijk uit groote en kleine Tafels, Stoelen, Lampen, Spiegels, Kachels, Klokken, Ledikanten, Bed, Barometer, Kapstok, Karpetten, Ivleed- jes, Zeil, Vazen, Bekers, Petroleumstellen, Trap, "Waschketel, Kisten, Potten, Pannen, Emmers, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enzoovoorts. Koopen tot en met f 3;contant. Axel. Huwelijks aangiften. 19Mei. Jacob deZomer (van DelfO, oud 25 j., jm. en Catharina ten Kaate,oud 20 j., jd. Hermanus Zegers, oud 25 j., jm. en Johanna Leuntje van der Wiele, oud 27 j., jd. Marinus Otte (van 'a Heer Arendskerke), oud 27 j., jm. en Janna Neeltje Gast, oud 25 j., jd. Emile Leonard Geernaert (van Waterland-Oudeman, Belgie), oud 28 j., jm. en Maria Ema Cortvriendt, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Cornelia Rooae, oud 21 j., jm. en Janna Penne, oud 21 j.,jd. Cornelia Veratraaten, oud 21 j., jm. en Cornelia Dobbelaar, oud 20 j., jd. Dirk Willem Frederik Kaijser(van Zaamslag), oud 23 j., jm. en Anna van der VVelle, oud 27 j., jd. 18 Mei. Adriaan van Dee (van Biervliet), oud 34j.,jm. en Adriana Janna Dieleman, oud 22 j., jd. Geboorten. 23 Mei. Karel Mels, z. van Martinua Ver- helat en van Cornelia Scheele. 28 Mei. Johannes Pieter, z. van Jacobua Marinus Oggel en van Hilda Engelina Sijpkena. 30 Mei. Jacomina Janna, d. van Levinus Dieleman en van Alida Penne. Overlijden. 17 Mei. Pieternella Jacoba van den Broeke, oud 58 j., echtg. van Francois Wieat. 30 Mei. Leuntje de Pooter, oud 60 j., echtg. van Jacob Overdulve. Hoaclikapelle. Huwelijka-aangiften. 12 Mei. Vital van Eerdenburg, oud 20 j., jm. en Charlotta Clementina Verbiat, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Mei. Anthonius Johannes Coolsen, oud 30 j., jm. en Louisa de Valck, oud 32 j., jd. Anthonius d'Hont, oud 26 j.,jm. en Paulina Coolsen, oud 26 j., jd. Petrus de Valck, oud 29 j.,jm. en Amelia van Laar, oud 26 j., jd. 12 Mei. Petrus Jacobus Bogaert, oud 26 j., jm. en Emelie de Maat, oud 24 j., jd. Hijpolitua Edmundua de Guijtenaere, oud 38 j., jm. en Paulina Verbraken, oud 34j., jd. 26 Mei. Vital van Eerdenburg, oud 20 i., im. en Charlotta Clementina Verbiat, oud 24 j., jd. n Overlijden. 6 Mei. Jan Francies van Houdt, oud 32 j., z. van Adolf Carolus en van Apolonia de Bakker (overleden). 9 Mei. Martha Philomena Vink, oud 2 j., d. van Johannes en van Maria Louisa van Bunderen. Hoek, Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Adriaan de Bruijne. oud 29 j., jm. en Maria van Doeselaur oud 25 j-> jd- Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Joost Riekwel, oud 27 j., jm. en Janneke Openneer, oud 24j.,jd. Jan van Es, oud 21 j., jm. en Anna Maria van der Gouwe, oud 21 j., jd. 24 Mei. Daniel Meeusen, oud 23 j., jm. en Levina Goossen, oud 22 j jd. Geboorten. 17 Mei. Dirkje, z. van Hendrik Zeven- huizen en van Dingetje Adriana Haak. 18 Mei. Maatje, d. van Johannis Antheunis de Smidt en van Maatje de Ridder. 20 Mei. Francois Cornelis, z. van Jacob Johan Daniel Dieleman en van Suzanna Catharina van de Velde. 27 Mei. Jozias, z. van Gilles Zegers en van Elizabeth Meertens. Adriana Maria, d. van Jacobus Francois Kense en van Adriana Wilhelmina de Vos. Overlijden. 24 Mei. Cornelis Jacob van 'tHoff, oud 12 d., z. van Cornelis Reinier en van Maria Pieternella Magdalena Bakker. Hoewaclit, Huwelijks-aangiften. 20 Mei. Ca- millus van Acker, oud 45 j., wedn. en Josephina Maria Celesta van Dooselaer, oud 41 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Alphonsus Maria van Pottelberghe, oud 30 j., jm. en Maria Theresia Audenaerde, oud 26 j. jd. Geboorten. 17 Mei. Ivonne Marie Colete, d. van Petrus Ketelars en van Rosalia Bracke. 18 Mei. Sidonia Maria, d. van Augustus van Bastelaer en van Mathilde van Himste. 19 Mei. Helena Philomena, d. van Cijrillus Gijsel en van Leontina Delphina Maria van der Goore. 24 Mei. Johannes, z. van Leonardus Franciscus Saman en van Sophia Maria de Block. Xnamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Levinus Florussen, oud 25 j, jm. en Maria Adriana Cornelissen (van Boschkapelle), oud 29 j., jd. 24 Mei. Adriaan Snap, oud 30 j., jm. en Helena Jozina de Jonge, oud 22 j., jd. 26 Mei. Franpois Verstraten, oud 25 j., jm. en Dingetje Jeleintje van Driel (van Honte- nisse), oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Karel, z. van Jacobus Hofman en van Janna de Koeijer. 24 Mei. Maria, d. van Mi- chiel de Pooter en van Poulina Wagenaar. 26 Mei. Adriana, d. van Abraham Antheunis Dekker en van Cornelia Vinke. 29 Mei. Martha Tanneke, d. van Johannes Daniel van Doorn en van Janna van Espen. Jan, z. van Pieter de Vos en van Pleuntje de Bree. 31 Mei. Adriaan, z. van Adriaan Michiel de Pooter en van Verberkmoes. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6