list. ZEETIJDINGEN. Van 22 tot en met 23 Mei. Van 22 tot en met 23 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor de Westsl. 8 op- en 13 afgeschut. Positie der Stoomschepen. en dat schilderwerk te doen verrichten, voor het a. s. muziekfeest, dat binnenkort zal worden gehouden. De Voorzitter deelt rnede dat Burg, en Weth. deze zaak hebben besproken, doch niet zeker weten of de muziek- tent aan de gemeente behoort. Is die niet van de ge meente, dan iieeft zij er ook geen zeggenschap over en kan die niet lafon repareeren en verven, tenzij de muziektent aan de gemeente in eigendom wordt over- gegeven. De heer De Putter dacht dat de tent juist aan de ge meente behoort De heer De Jonge deelt mede dat de tent voor eenige jaren wel van wege de gemeente is geschilderd, maar dat er van overnemen geen sprake is geweest, de toenmalige hurgemeester heeft dat zoo maar op z'n eigen houtie laten doen. De heer De Ruijter heeft er nooit iets van gehoord dat de tent aan de gemeente behoordehij meent dat vroeger dokter Hartman er het meeste aan gedaan heeft. De heer De Jonge heeft er echter niets op tegen om het onderhoud over te nemen, als de tribune aan de gemeente wordt overgegeven. De heer De Ruijter Dat is wat anders De heer A. de Feijter meent dat voldoende blijkt, dat het gezelschap de tent heeft laten zettenals de gemeente het onderhoud op zich neemt, zou zij aan de gemeente moeten overgaan. De heer Scheele is het daarmede eens. De oorzitter ookhij aeht het niet in den haak om •een anders zaak te onderhouden. Hij meent dat er bij het bestuur van het muziekgezelschap wel geen bezwaar zal zijn om de tent aan de gemeente over te geven en Hat de vereeniging al blij toe zal zijn, als ze er van af is. Als de gemeente de tent krijgt is het voor liaar nog niet bepaald een cadeautje, maar daar de gemeente er nut van kan hebben is er geen bezwaar tegen overname. Gevraagd wordt of er groote reparatie's noodig zijn. De oorzitter antwoordt dat het hoofdzakelijkschilderen zal zijn. De heer Dees bevestigt dat. Wat reparatie betreft, er zijn aan het dak een paar latjes los, maar overigens zit ze nog goed in elkaar. De heer De Jonge meent dat het dak nog sterk is, bij ge- legenheid van de installatie van denkburgemeester had er -nog wel een fotograaf op post gevat. De heer Scheele vraagt of het niet veel netter zou staan, als de tent dan ook werd verplaatst naar het nieuwe terrein van den gedempten brandput. De Voorzitter herinnert dat door den Raad het voor- nemen is uitgesproken op dat terrein een plantsoentje te maken. De heer De Ruijter meent dat zulks dan zooveel te beter zou staanhet plantsoen kon rond de tent worden aangelegd. De heer Scheele is ook van die meening. De heer A. de Feijter denkt dat verplaatsing niet aan te raden is, want daar waar de tent nu staat, kunnen de luisteraars er rond staan, en op het nieuwe terrein maar aan een kant. Verschillende leden achten dat geen bezwaar, ter plaatse van het nieuwe terrein kan een groote menigte staan. De heer De Ruijter zou verplaatsing beslist goed achten, maar wilde daarmede dan nog liever een jaar wachten tot de in den put gestorte grond wat rneer gezet isnu bestaat er nog kans op verzakking. Enkele leden zijn het daarmede eens. De heer A. de Feijter vraagt of het wel zougaanomde tent te verplaatsen zonder afbreken. De heer Scheele meent dat het met minder bezwaar zal gepaard gaan om die muziektent te verplaatsen dan men het thans een boerenschuur heeft gedaan. Deze spreker zou liever de verplaatsing zien voor dat het reparatie en schilderwerk werd gedaanhet ging dan in een moeite door. Daar verschillende leden, ofschoon ook voor verplaatsing, dit liever later willen doen, trekt de heer Scheele zijn voorstel in, waarna wordt goedgevonden dat Burg, en Wetb. van gemeentewege aan de tent het noodige zullen laten doen, als het muziekgezelschap bereid is de tent aan de gemeente in eigendom over te geven a. Adrcs herbergiers in ordening. zake wijziging politievtr- De oorzitter stelt aan de orde de behandeling van het adres der herbergiers waarin zij verzoeken wijziging der politieverordening, zoodanig, dat daarin wordt bepaald dat op verschillende Christelijke en andere feestdagen muziek zal mogen worden gemaakt, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten. De heer Scheele, die in de vorige vergadering niet aan- wezig was, wil mededpelen dat hij op hetzelfde standpunt staat van den heer A. de Feijter om nl. beperkte gelegen- heid tot vermakelijkheden toe te staan, altijd buiten de kerkelijke feestdagen. De Voorzitter inerkt op dat thans alleen aan de orde is de vraag of de verordening zal geregeld worden ja dan neen, of de Raad nl. in de verordening die zaak wil om- schrijven. dan wel de bevoegdheid aan den Burgemeester laten zooals thans. Als tot verandering besloten wordt, kan dan nauer worden bepaald hoe de verordening overeen- komstig den wensch der meerderheid moet worden gewiizigd. De heer A de Feijter vraagt of de Voorzitter nog op hetzelfde standpunt staat in deze aangelegenheid, dan wel of hij soms tot andere gedachten is gekomen sedert de vorige vergadering. De Voorzitter verklaart er nog precies gelijk over te denken, als hem de vraag gedaan werd, zou hij er nog met toe kunnen overgaan anders te handelen. Wanneer het echter later mocht blijken dat hij zich in den toestand vergist had. als eene groote meerderheid der bevolking zich deze zaak ging aantrekken en blijk gaf voor wat meerdere vryheid op dit gebied te zijn, dan zou dit voor hem wellicht aanleiding kunnen zijn, om een ander stand punt in te nemen dan tot hiertoe. Hij wil werken in het belang der gemeente en ook de herbergiers behandelen evenals alle andere burgers en als mocht blijken dat hij in deze gefaald had. dan zou hij, al is ook hetgeen die menschen wenschen in striid met zijne pncipes, dat gaarne erkennen. Hij heeft het den kasteleins ook gezegd dat hij gaarne zou medewerken om hunne positie te verbeteren, wanneer dit gepaard kon gaan met het belang en de welvaart van de gemeente. Maar hy meende thans voor het heil van de gemeente niet verder te mogen gaan. En hiermede meent hij voldoende ver- thans' nostaat gegeVe" Van het standP""t waarop hij De vraag of de verordening zal worden gewijzigd wordt mXnmi H°Traag gehlrad" 011 met 5 tegen 4 stemmen ontkennend beantwoord. Voor stemmen de heeren De Jonge, De Mul, De Klerk en Deestegen stemmen de Voorzltterf J de Feijter' De P"tter' Faas en de verlaten'er Scheele had de stemming de vergadering 3. Onderzoek geloofsbrief nieuw gekozen lid. "%y°or;lttet stejt aan de orde het onderzoek van den geloofsbrief met bijlagen van het nieuw benoemd lid, den heer C. A. Wisse, en stelt deze stukken in handen eener commissie waartoe hij benoemt de heeren De Klerk en a <16 r eyter. Na onderzoek der stukken adviseert de commissie tot sloteii"18 Va" benoemde, waartoe z. h. s. wordt be- V Rekening Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar '1910, bedragende in ontvangsten f 1491,87 en een gelijk bedrag in uitgaaf. Tijdens de Raad deze rekening behandelt, verlaat de Voorzitter, die tevens president van het Armbestuur is, de vergadering, en neemt de heer De Jonge de leiding der vergadering over. Op voorstel van den heer Scheele wordt besloten de rekening te stellen in handen eener commissie, om daar- over rapport uit te brengen. Dit wordt den burgemeester, die weder ter vergadering komt, medegedeeld. Met goedvinden van den Raad be noemt hij in de commissie de heeren De Jonge, De Ruijter en De Klerk. 5. Premien paarden en veemarkt. De Voorzitter brengt in bespreking de premien uit te loven bij de a. s. veemarkt. Burg, en Weth. hebben die nagegaan en zijn van meening dat nog al mooie premie's worden uitgeloofd en geen verandering noodig is. Alleen wil spreker persoonlijk, met toestemming van den Raad 2 zilveren medailles uitloven, nl. 1 voor de schoonste merrie van 2 jaar, en 1 voor de schoonste merrie van 1 jaar oud. De Raad geeft blijk daartegen geen bezwaar te hebljen en dat volgaarne te accepteeren, in het belang der veemarkt. De heer Scheele heeft echter toch nog een bezwaar tegen de premies. Er is daarin nog eene leemte. Er worden premie s uitgeloofd voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe en voor de vetste koe, vaars, os of stier. De melkvaarzen, en die komen er mooie Mr markt, kunnen eigenlijk in geen enkele der aangegeven categorie's mededingen. De waarde dezer dieren zit in het melkgeven, niet in het vette. leu slotte wordt algemeen goedgevonden aan de premie's toe te voegen eene eerste premie ad 3 en eene tweede premie van j 2 voor de beste melkgevende koe. De Voorzitter merkt op, nu de veemarkt ter sprake is gekomen, dat bij deel maakt van de keuringscommissie. Nu hij inmiddels burgemeester is geworden, acht hij het beter dat hij aan het keuren geen deel meer neemt. Hij geeft daarom in overweging uit de waarnemende keurmeesters, de heeren A. de Koeijer en W. Dieleman, iemand te kiezen tot keurmeester en voorts een nieuwen plaatsvervanger te benoemen. De heer Scheele merkt op het toch gewenscht te achten dat iemand behoorende tot den Raad Voorzitter der Com missie is, maar daarin kan voorzien worden, daar de heer Dees deel maakt van de Commissie. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt overgegaan tot de benoeming van een lid in zijne plaats. Daarvoor wordt aangewezen de beer A. de Koeijer met 7 stemmen3 stemmen zijn uitgebracht op den heer W. Dieleman. Na stemming, tweede vrije stemming en herstemming wordt benoemd tot plaatsvervangend keurmeester de heer K. van Hoeve. Mede waren stemmen uitgebracht op de heeren S. van Hoeve en F. de Moor. •J. Benoemen leden Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van 3 leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren J. van Hoeve, A. Klaassen en S. Scheele. Genoemde heeren worden herbenoemd. 5. Benoemen stemopnemers. De V oorzitter stelt aan de orde de benoeming van twee leden van het stembureau voor de a.s. stemming voor leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, en van een vierde lid van het stembureau, die na de sluiting der bus optreedt. Hij zelf is ambtshalve Voorzitter. Als leden worden benoemd de heeren W. de Mul en W. Scheele en als vierde lid de heer F. de Ruijterde ovenge leden worden aangewezen als plaatsvervangers. Allen nemen hun benoeming aan. 8. Bespreking verbouwing school. De Voorzitter kan mededeelen dat de heer Wisse en de heer Riemens, de gemeente-architect, met het plan voor de nieuwe school naar den districts-schoolopziener zijn geweest en dat hij tot zijn genoegen kan mededeelen dat deze daarop geene bemerkingen had, behalve eene kleine verandering in den achtermuur die zonder eenig bezwaar kan worden aangebracht. Er was daarin eene opening ontworpen, die hij liever dicht wil hebben: dat kan gemakkelijk. De heer Scheele vraagt of de nieuwe school nu buiten de rooilijn moet gebouwd worden. l)e Voorzitter antwoordt dat de geheele voorgevel wordt gebouwd in de riehting waarin nu het portaal staat. De school komt dus vooruit, een portaal komt er niet aan, maar dat is ook onnoodig. Doordat de school vooruit kan komen wordt de gang voor de privaten aan de achterzijde juist wijd genoeg en heeft men het voordeel dat de school op eigen grond kan worden gebouwd. De heer Scheele erkent dat dit wel een voordeel is maar meent dat het toch zal misstaan, als de school vooruitspnngend ten opzichte van de andere huizen gebouwd wordt. De Voorzitter meent dat dit niet het geval zal zijn Wel staan de dichtbij staande huizen achteruit gebouwd maar verder op wijzigt de rooilijn zich en komt men ten slotte met de gevels der huizen in de lijn waarin de school zal worden gebouwd. De heer Scheele meent dat het dan toch gewenscht zal zijn dat de daar liggende goot wat omgelegd wordt. De Voorzitter acht dat geen bezwaar; als na het bouwen der school blijkt dat dit noodig is, kan dat altijd gedaan worden. Verder deelt spreker mede dat de bouwkosten, met mbegrip van de verhooging voor administratie- en beste- dmgskosten enz. worden geraamd op 4934,60. Nu heb ben de bouwkundigen echter ook voorgesteld om eene overdekte speeiplaats te maken, waardoor de kosten dan met f 500 zouden moeten worden verhoogd en het eene totale raming zou zijn van 5434,60. Eerst was het 't voornemen van Burg, en Weth. om dit jaar niet meer met de uitvoering van het werk te beginnen. In de eerste plaats is het seizoen al ver gevorderd en heelt de gemeente dit jaar reeds voor groote uitgaven gestaan, waarom zij wilden voorstellen de uitvoering van den bouw te verschuiven tot het volgend jaar Omstandigheden hebben Burg, en Weth. echter van meening doen veranderen. Er staan nu nl. enkele openbare gebouwen van grooten omvang leeg, waarvan er wel een zou kunnen verkregen worden om tijdelijk de school in onder te brengen. Anders zou er een hulpschool moeten gebouwd worden en die zal vermoedelijk meer kosten dan de huur van een particulier gebouw. Dat zou dus in het linancieele voordeel zijn, maar boven- dien heeft de schoolopziener ook op spoed aangedrongen. Hij zeide tegen de heeren »Nu beginnen je zeker ter stond met het werk?" maar de heeren hebben, onze meening kennende, daarop niet te veel durven zeggen. De heer Scheele geeft te kennen dat de omstandigheid dat thans een particulier gebouw voor hulpschool zou kunnen worden gehuurd, naar zijne meening niet in aan- merking moet komen, het is volstrekt niet bewezen of in het volgende ,-jaar zoo'n gebouw ook niet beschikbaar zal zijn. Wat wel beantwoord dient te worden is z. i. de vraagis direct bouwen van eene nieuwe school in het belang van het onderwijs, ja of neen. De Voorzitter meent die vraag beslist toestemmend te moeten beantwoorden, te meer waar de schoolopziener en ook zeer driftig mede is. Hij heeft nu alles dadelijk goedgekeurd, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat, als de gemeente nu ging talmen, later weer moeilijk- de menschen, waar mogelijk, wat willen tegemoet komen. De heer Scheele merkt op dat de slechte toestand niet zit in de mestvaalten maar er buiten, door het opstapelen van den mest. De Voorzitter zou het aanbrengen van zoo'n muurtje toch al eene groote verbetering achten, daar dan zou voorkomen worden dat het vuil uit den bocht, b.v. bij regen over het erf loopt, wat nu het geval is, en waardoor onhoudbare toestanden ontstaan. In den zomer stinkt dat verschrikkelijk. De heer Scheele: Als da mest op hoopen blijft liggen veroorzaakt dat den zelfden last, waarvan de menschen zelf het bezwaar ondervinden. De Voorzitter Dan zouden de menschen moeten worden heden werden ondervonden, om het plan goedgekeurd te krijgen. Het is ook in het belang der gemeente die heeren maar ter wille te zijn. De heer Scheele acht deze besprekingen meer van in- vloed op het nemen van een besluit, dan de financieele. De Voorzitter meent dat die toch ook wel in aanmerking mogen worden genomen. Hij heeft den heer Wisse ge vraagd wat vermoedelijk een hulpschool zou kosten, waarop hij ten antwoord kreegf 500 en verder de mededeeling dat die bij lateren verkoop hoogstens een paar honderd gulden zou opbrengen. Dat was dus voor de gemeente een nadeelig verschil van ongeveer f 300. Als voor een half jaar of zeg driekwart jaar zoo'n particulier gebouw moet worden gehuurd zal dat toch zooveel niet kosten. De heer Scheele betoogt dat het voordeel niet zoo groot zal zijn. Vooreerst staat nog niet vast welke huursom zal gevraagd worden. Laat die wat laag zijn, dan staat daar tegenover, dat door het vroeger uitvoeren van het werk, de leening vroeger moet worden gesloten en de rentebetaling dus vroeger ingaat. Dan zal er wel geen linancieel voordeel meer zijn. De noodzakelijkheid om zoo spoedig mogelijk te beginnen dient den doorslag te geven. Er is anders wel wat voor te zeggen om in den winter te besteden en in het voorjaar te beginnen, dan kan meestal voordeelig besteed worden. De heer De Ruijter merkt op dat het werk in de ge meente voor de ambachtslui toch zoo zoetjes aan klaar isalles is afgebouwd en dit zou op de kosten van het werk zeker van invloed zijn. De beer A. de Feijter is het daarmede eens. De oorzitter: Als het te hoog is zouden we het werk niet kunnen gunnen en de uitvoering opschorten. Nog enkele opmerkingen worden naar aanleiding hiervan geuit, tot de heer Scheele voorstelt het maar aan Burg, en Weth. over te laten om, wat de uitvoering en het tijdstip daarvan aangaat, naar hun eigen inzicht te handelen. De Voorzitter wilde liever dat de Raad zich uitsprak het betreft hier nu geen kleine zaak, maar het loopt over Huizenden. De beer De Jonge: Als het aan ons wordtovergelaten dan doen we het dadelijk, want dat is juist ons voorstel. De heer De PutterSchade kan daar nooit inzitten. De heer De Jonge Te meer omdat we nu een geschikt lokaal kunnen vinden om tijdelijk school in te houden. De heer De Ruijter: Ik zou het daarom ook maaraan Burg, en Weth. willen overlaten. De heer ScheeleAls dat college volledige volmacht 'trygt] kan het, als er zich onverhoopt moeilijkheden mochten voordoen, altijd handelend optreden. De V oorzitter En als de inschrijvingssommen te hoog mochten zijn, kan, alvorens de gunning plaats heeft, de Raad dan nog altijd gehoord worden. Maar als het de begrooting niet te boven gaat? De heer De RuijterDaarvan zou ik niet spreken. De VoorzitterDan kunnen we inmiddels ook eens informeeren wat het voordeeligste zal uitkomen, het bouwen van een hulpschool of het huren van een gebouw. De heer Scheele spoort op dat laatste punt tot omzich- tigheid aan, want er wordt wel eens beproefd nit zulke omstandigheden munt te slaan. Als daarvan blijkgegeven werd zou hij maar liever een hulpschool bouwen. De heer De RuijterAls er teveel gevraagd wordt houdt alles op. Tenslotte deelt de Voorzitter nog mede dat bij Burg, en Weth. het voornemen bestaat het werk in perceelen aan te besteden, om alle ambachtslieden zooveel mogelijk gelegenheid te geven in te schrijven, maar ook sommige perceelen gecombineerd en in massa, om te zien wat het voordeeligst uitkomt en te voorkomen dat misschien voor een der perceelen te hoog wordt ingeschreven. Z. h. s. machtigt de Raad Burg, en Weth. in deze naar goedvinden te handelen. J#. Voorstel rioleering. De Voorzitter wil, in verband met het besluit omtrent schoolbouw nu maar terstond bespreken de plannen van Burg, en Weth. belreffende rioleering, die zij voornemens waren thans aan den Raad ter uitvoering voor te stellen, maar die zij, nu dit jaar tot het bouwen der school zal worden overgegaan, liever willen uitstellen tot het volgend jaar, omdat dan op die werken bij het opmaken der be grooting kan worden gerekend. Burg, en Weth. hebben dan een bezoek gebracht aan het Veer. Spreker moet verklaren dat hij wel wist dat de toestand daar niet in orde was, maar dat het zoo erg was als hij het daar bevonden heeft, daarvan had hij geen vermoeden. Het is er in den woord treurig. Burg, en Weth. zijri van meening dat de eenige op- lossing is om aan de westzijde van af Deurwaarder tot aan den smid Willemsen de sloot te rioleeren en te dempen en dan daarop een open goot aan te leggen, voor afvoer van hemelwater. Aan de oostzijde van het Veer zouden aan beide zijden rioleeringen moeten worden gemaakt en daar een vuilnisbak geplaatst, die iedere week zou moeten leeg gehaald worden. Dat zou voor de gemeente wel eenige kosten opleveren, maar het is den eenigen weg om tot verbetering te geraken. Dan behoort aan de houders van varkens verboden te worden hun mest, die uit het hok wordt verwijderd, op een hoop te laten liggen op hunne erven, waarna er alle vuil op geworpen wordt. Die mest moet terstond worden weggevoerd. Ook is door de menschen van het Veer gevraagd om een slachtplaats. Zooals spreker reeds aangaf wordt dit thans maar mede gedeeld, en zouden Burg, en Weth. die verbeteringen, en ook nog eenige in de kom van het dorp, pas het volgend jaar willen uitvoeren. De heer Scheele stemt toe dat de toestand op het Veer niet is, zooals die zou moeten zijn. Hij wijst er op dat echter het Dag. Bestuur, of liever de burgemeester, het in zijn macht heeft terstond een groote verbetering te laten aanbrengen, door handhaving der bestaande ver ordening, dat die mesthoopen van de erven moeten worden verwijderd. Wanneer die mesthoopen, waarvan er nu misschien al sedert nieuwjaar liggen, werden opgeruimd, zou al een groote verbetering worden bereikt, want die veroorzaken bij warm zomerweer eep ondraaglijken stank en de buren hebben er veel last van. Dan zou spreker voorts terstond willen overgaan tot het dempen en rioleeren van de sloot aan de westzijde, daar dan het volgend jaar, als de grond wat verzakt is, de open goot daarop kan worden aangelegd. De oorzitter erkent dat hij de macht in handen heeft, om ten opzichte van die mestvaalten verbetering te ver- krijgen. ilij had nu echter liefst langs geleidelijken weg geheele en afdoende verbetering bewerkt. De Gezondheids- commissie heeft al zoolang op dien toestand gewezen en den eisch gesteld dat de menschen steenen varkenshokken zouden maken. De arbeiders komen er echter tegen op, daar dit voor hen te bezwarende kosten veroorzaakt. Spreker is echter van meening dat ze er geen bezwaar tegen zouden kunnen hebben om rond hun mestputten muurtje te metselen ter hoogte van 25 cM., hij zou aangemaand dat de mest, die niet in den bocht blijft zitten, daar terstond moet worden verwijderd. De heer De Ruijter is ook van meening dat die maat- regel zou moeten worden toegepast. De Voorzitter vraagt of Burg, en Weth. dan verder worden gemachtigd tot het rioleeren van de sloot aan de westzijde. Daartegen wordt geen bezwaar geopperd. De heer Scheele en andere leden meenen dat voor de rioleering buizen van minstens 25 c.M. middellijn zullen moeten worden gebruikt. De Voorzitter stemt dat toe, het is een werk voor lange jaren en het moet dus goed worden gemaakt. v>i De heer Scheele heeft gehoord dat Burg, en Weth, voornemens zouden zijn de rioleering te leggen achterom de schuur van Dieleman. Hij vraagt: Is dat juist? De heer De Jonge antwoordt dat die schuur gedeelte- lijk op den weg is gebouwd, die de rioleering zal moeten nemen, maar hoe het daar gemaakt zou worden is nog nog niet bepaald. Er achterom heen de rioleering leggen zou nog al op kosten komen. De Voorzitter': Onder de schpur liggen reeds buizen. De heer Scheele Die zouden moeten vervangen worden door andere, want zij zijn te klein. De Voorzitter had gedacht dat het voor dat kleine eindje geen bezwaar zou zijn dat de buizen wat kleiner waren. Hij zou daarom de rioleering maar daarop aansluitend willen maken. Achterom de schuur gaat niet. om de kosten, en er onder door kan ook niet. De heer De Klerk meent dat als door datriooltje onder de schuur water van het schuren moeten worden afge- voerd, dit terstond verstopt zal zitten. De heer A. de Feijter meent ook dat het riooltje van onvoldoende capaciteit is voor het afvoeren van hemelwater. Bij een stortbui heeft hij al opgemerkt dat het daar bij de wed. Buijze terstond blank staat. De heer De JongeDat is hemelwater en daar is toch niets tegen te doen. De heer Scheele acht het zeer goed uitvoerbaar om de rioleering ook onder de schuur te maken, dat kan maar wat meer werkloon veroorzaken, doch geen bezwarende kosten, hoogstens f 5, en hij is er voor dat het goed gemaakt wordt. De Voorzitter wijst er op, dat er toch onder die schuur ook wel fundamenten zullen zitten. De heer Scheele acht dat geen bezwaar voor het maken der rioleering. Hij wil echter de uitvoering geheel aan Burg, en Weth. overlaten. De Voorzitter aanvaardt dat, en zegt toe, dat Burg, en Weth. eerst den toestand nog eens goed zullen opnemen en dan handelen naar dat hun het best voorkomt. 10. Gratificatie rijksveldwachter De Voorzitter deelt mede dat door den brigadier der rijksveldwacht, den heer Weststrate, voor de diensten ten behoeve der gemeente verricht, weder eene gratificatie is gevraagd van f 30deze aanvraag betreft het jaar 1911. De heer Scheele heeft niets tegen de aanvraag, maar meent dat vroeger reeds de wenschelijkheid is uitgesproken, dat het beter was die aanvraag later in het jaar te behan delen. Er ligt nu nog meer dan een half jaar van 1911 in het verschiet en daarom is het toch eigenlijk nog wel wat vroeg om nu reeds voor diensten gedurende dit jaar bewezen, eene belooning toe te kennen. De Voorzitter erkent, dat er nog niet zoo'n groot deel van het jaar verstreken is, maar merkt op, dat hij toch ook nu reeds weder het werk van den brigadier heeft kunnen nagaan, dat deze, waar noodig, ook voor de gemeente disponibel is, en men mag niet aannemen dat zijn ijver of dienstvaardigheid voor het verder verloop van dit jaar zou verllauwen, nadat hem de gratificatie was toegekend. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aange- nomen om de gratificatie toe te staan. 11. Om vraag. a. De heer De Putter deelt mede dat Jan de Jong* een aanmaning heeft ontvangen voor het voldoen van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag. Deze is evenwel, tengevolge van ziekelijke omstandigheden in zijn gezin niet bij machte dat bedrag te betalenhij stelt daarom voor dien man vrijstelling te verleenen. Verschillende leden zijn overtuigd van de waarheid van bet door spreker aangevoerde. De Voorzitter geeft daarom in overweging dien man verder niet om betaling lastig te vallen en de aanslag later op te nemen in den staat van oninbare posten. Z. h. s. wordt aldus besloten. b. De heer Scheele vraagt hoe het nu staat met den waterafvoer om het kerkhof. De Voorzitter antwoordt dat daaraan nog niets gedaan is, het was nu ook, met het oog op den te velde staanden oogst, nog geen tijd om iets aan de slooten te doen. Dat zal omstreeks Augustus kunnen gebeuren. De heer Scheele meent dat wel eenige verbetering zou kunnen worden aangebracht aan de sloot langs de weide van Bruijnzeel, die uitloopt in de middensloot van het kerkhof. Eenige diseussie ontstaat hierover, waaruit blijkt dat men, door het ontbreken van de noodige gegevens niet op de hoogte is van de juiste suatie van het terrein. De Voorzitter zegt naar aanleiding daarvan toe, dat zij het terrein en de slooten eens zullen laten peilen, om dan later naar bevind van zaken te kunnen besluiten. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. VLAG. 22 22 Eng. 8.8. idem Eng. 8.8. idem idem idem NAAM MS. Van en naar. Lading. teur Ter Weazen t River Scheldt 2199 London Avocet 3985 Liverpool Voor Kent i Mersey 2895 Goole Ueriot 8506 Leith Amulet 2839 Calais Sexaon 1401 Brugge Van «eaf i 1435 iGoole 4646 1 lily th 2329 New-Castle 2333 Goole 3918 Rotterdam itukg. idem stukg. idem ledig idem ledig idem idem idem idem Ned. s s. Waterland "foor. 8 e. Elfi 23 Eng. 8.8. Swiftsure idem Knottingly idem City of Munich 8.8. HARALD vertrok 20 dezer van St. Petersburg naar New-Castle on Tyne. s.8. JENNY in lading te Pernoviken voor New-Castle on Tyne. 8.8. RICHARD in lading te St. Petersburg voor London, a.s. ELISABETH in lading te Pernoviken voor Hull. s.8. HELENA vertrekt heden van Sunderland naar Kroon- stad. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van St. Petersburg naar New-Castle on Tyne.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3