vast daxaSet, <£on uif?om$f Afieeling Axel S. L. M. Bekendmaking. Bekendmakiag. Advertentien Bekendmaking. Laatste Berichten. Nieuw Circus van Gent. AANK0NDIGING Onze officier nam 't mede, kocht 180 pagina's papier, was er vier nachten aan bezig. 't Was gereed. Hij bracht 't den auteur. Die was er zeer tevreden over. En zoo precies op tijd. Nu, laat 's zien. Dat is 180 maal 5 cent, dat is juist negen gulden. En hi) telde negen gulden op tafel uit. Toen nam onze officier een gulden uit zijn vestzak, legde die bij de negen andere en zei doodbedaard z/Ziezoo, nu is 't afgrond tot f 10. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn, die voor mij aan z/Armenzorg" te willen toezenden, onder letters N. N. De goede ontvangst lees ik wel in de krant. En nu goeden dag, mijnheer. Bij gele- genheid als't u blieft Wat 'n onpractisch mensch, niet Thans is hij een der voornaamste leiders in een reuzen- onderneming en heeft een salaris ongeveer als al onze ministers te zamen. (N. Ct.) Bij de kolenputten van Anderlues was een 14jarig meisje bezig met steenkolen uit te zoeken, toen zij met het hoofd gevat werd het raderwerk eener machine. Het slacht- offer werd het hoofd afgrijslijk aan stukken gemalen. Het lijk werd naar de ouderli)ke woning gedragen. Te Mannheim heeft zich een verschrikkelijke familietragedie afgespeeld. Eergisterenmorgen omstreeks zes uur werden de buren van de familie Kraus opgesehrikt door het vallen van schoten. De 29jarigen zoon van de familie Kraus was in de slaapkamer van zijn ouders geslopen en had zijn vader, die lag te slapen, met twee kogels in den rechterslaap doodgeschoten en daarna het wapen tegen zich zelf gericht. De moeder, door het schieten wakker geworden, was op de vlucht gegaan en had zich op 5e verdieping in veiligheid gebrac'nt. Het gezin stond te goeder naam en faam be- kend en van twist of oneenigheid had nooitiemand gehoord. De moordenaar, eenige zoon, leed reeds eenige jaren lang aan tering. Men veronder- stelt nu, dat hij zich bewust geworden was, dat hij nooit meer zou genezen, en dat hij daar- om besloot, een eind aan zijn leven te maken. Om zijn ouders het verdnet over zijn dood te besparen, zou hij hen dan eerst dooden. Men vond den jongen man stervend, met een kogel door zijn hoofd, in bed liggen. Op de tafel lagen een aantal haastig geschreven ont- werpen voor telegrammen, om de familie te waarschuwen. De moeder was door den uitgestanen schrik wezenloos en kon geen woord uitbrengen. Graham Withe heeft een contract geslo- ten, waarbij hij zich verbindt cinema-films van den kroningsoptocht te Londen per aeroplane over te brengen naar Birmingham, Bristol en Rugby. Onmiddellijk nadat de films zijn opgenomen en ontwikkeld, zullen zij op het vliegterrein van Hendon aan vliegers worden toevertronwd, die de opnamen naar de verschillende plaatsen zullen overbrengeD. Men hoopt dan in deze plaatsen de films reeds te kunnen vertoonen, voordat de stoet naar het Paleis is teruggekeerd. In verband met de gewijzigde toestanden dat ook werklieden tot lid van het Engelsche Parlement werden verkozen, werd de laatste jaren meermalen de wenschelijkheid uitgesproken de leden van het Parlement een jaarwedde toe te kennen. Thans is door de Regeering voorgesteld dat jaargeld te bepalen op 400 p.st. (f 4800). Naar aanleidiog van dit voorstel geeft de Times een aardig historisch overzicht van de bezoldiging van parlementsleden in Engeland. Eduard II kende in 1323 den leden uit de graafschappen 4 shillings daags toe, den leden uit de boroughs 2 shillings. De dagen waarop van en naar het parlement werd gereisd, waren daarbij inbegrepen. Deze bezoldiging werd door de graafschappen en de boroughs betaald en het duurde niet lang of zij begonnen naar afgevaardigden te zoeken, die het voor minder wilden doen. In de 15e eeuw werd John Strange bereid gevonden Dulwich te vertegen- woordigen voor een vat haring per zitting en de afgevaardigde voor Weymouth nam genoegen met 500 inakreelen. In 1472 was William Work sop van Ipswich tevreden met 5 shillings per week en J. Walworth met 3 shillings en 4 stuivers. Maar aangezien de districten de heeren te Londen nog te duur vonden, werden dezen uitgenoodigd eerder thuis te komen, zoodat in 1514'15 den leden bij wet werd verboden voor het einde der zitting de stad te verlaten. In de 16e eeuw werd het gewoonte, geen betaling meer aan te nemen en uit dezen overgangstoestand ontstond de gewoonte, dat de afgevaardigden betaalden, om een district te mogen vertegenwoordigen. In 1640 legt de afgevaardigde voor Hastings 20 p.st. voor zijn verkiezing neer en geeft daarna 10 p.st. in het jaar. Dover was duur, in 1673 bood een zekere Sprague 300 p.st. om gekozeu te worden, en in 1688 bood Sir N. Napper 1500 p.st. voor Poole. De gebruiken werden er niet beter op, in de 18e eeuw stelden Andover en Oxford de zetels ter beschikking voor de meestbiedenden, en in een geval konden twee afgevaardigden, die er 4000 p.st. voor over hadden, zitting nemen in het Lagerhuis. Dit was toch te bar. In 1710 bepaalde een wet, dat ridders in het gelukkige bezit moesten zijn van eigendommen, die niet minder dan 600 p.st. 'sjaars opbrachten en bewoners van boroughs moesten op 300 p.st. kunnen rekenen, wilden ze in aanmerking komen om in 's lands vergaderzaal als afgevaardigde te mogen verschijnen. Deze bepaling heeft tot 1858 voortbestaan. 's Gravenliage, 19 Mei. Tweede Kamer. De motie van den heer Roodhuyzen, ten gunste van de verleening van rijkssubsidie aan tWe- duwenzorgvereeniging van gepensionneerde militairen beneden den rang van officier en het leger, de marine en Kolonien, werd verworpen met 40 tegen 23 stemmen, na een uitvoerig debat, waarbij de motie verdedigt werd door de heeren Roodhuyzen, Smeenge, Van Dedem en De Meester en bestreden door de Ministers van Kolonien, Marine en Oorlog, die betoogden dat het tot verkeerde consequenties zou leiden, indien wordt overgegaan tot het uittrekken van rijkssubsidie voor steun aan weduwen van oud-militairen, die bij het verlaten van den dienst nog niet gehuwd waren. Ook de heer Ter Laan bestreed de motie, daarbij het standpunt innemende dat, indien hulp noodig is, deze door wetswijziging dient verleend te worden. De heer Van Dedem had o.a. opgemerkt dat het hem gehinderd had dat hier drie rechtscfae Ministers steun weigeren aan een uit particulier initiatief voortgekomen vereeniging. Zonder hoofdelijke stemming werd daarna door de Kamer aangenomen eene gisteren be- sproken motie-Ter Laan voor uitbreiding van het stelsel van periodieke traktementsverhooging voor ambtenaren. Daarna is aangevangen met de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der wet op de besmettelijke ziekten, openende de mogelijk- heid onder bepaalde voorwaarden toelating tot de school zoiider een vaccinebewijs. De heer Heemskerk aanvaardde het ontwerp dankbaar, al was hij niet voldaan. De beer Lohman bestreed den vaccinedwang en oordeelde dat de Regeering meer voor af- schaffing moest doen. De heer Pollema onderschreef dit, maar Minister Heemskerk achtte den tijd daarvoor niet rijp. Het ontwerp is aangenomen. Rotterdam. Alhier is op 60jarigen leeftijd overleden de heer M. de Jonge Jz., lid van Gedep. Staten van Zeeland. ZEETIJDINGEN. Van 15 "tot en met 18 Mei. a Van 17 tot en met 18 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 78 binnenvaartuigen op- en 68 afgeschutdoor de Westsl. 34 op- en 28 ufgesehut. Positie der Stoomachepen. s.s. HARALD vertrekt heden van St. Petersburg naar New-Castle on Tyne. s.s. JENNY in lading te Pernoviken voor New-Castle on Tyne. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor London. 8.8. ELISABETH in lading te Pernoviken voor Hull, s.s. HELENA in lossing te London, s.s. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor New-Castle on Tyne. Zondag 21 Mei a. s., om 3 ure, dagvoor- stellingopvoering van Ze zijn dam'! I! jaarlijksche Gentsche revue in twee bedrijven en een voorspel. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. f 47,50 k 47,525. ir 12,h n 12,— Getrouwd JAN DONZE en GEERTRD1DA CORNELIA VAN KRIEKEN, die, ook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 18 Mei 1911. Harteli.|keil dank voor de belang stelling bij mijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad. C. A. WISSE. Zaaraslag, 20 Mei 1911. voJgens art. 38 Wetb. van Kooph, Bij akte op den 27 April 1911 voor onder- geteekende verleden is opgericht de te Ter Neuzen gevestigde Naamlooze Veunootschap Ter Neuzensche S toom- en Chemische Wasch-, JBleeli- en Strykinrichting „DE VLIJJ". De akte is in haar geheel opgenomen onder nommer 609 in het bij voegsel der Staatscourant van 16 Mei 1911, nommer 114. Ter Neuzen, 18 Mei 1911. Namens de Vennooten, VAN DER MOER, Notaris. voor Padvinders' kampleven is Boldoot's Dubbel Blank Zeep Men lette op de premie Simplex Cycloide Rijwiel. De curator in het Faillissement der nalatenschap van den Heer P. J. WORTMAN, te Zaamslag, zal op Maandag 29 en Pinsdag 30 Mei a.s., des namiddags tusschen 1 en 31/uur, in het Logement ,/De Appel" te Zaamslag, te spreken zijn voor alien, die hem willen raadplegen in betrekking tot genoemd Faillissement. Er bestaat dan tevens gelegenheid om acten of andere bescheiden en papieren, aan verschillende persor.en toebe- hooreude en welke den heer P. J. Wortman waren toevertrouwd, tegen ontvangbewijs terug te nemen. De curator voornoemd, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 17 Mei 1911. Leden van bovengemelde afdeeling genegen deel te nemen aan de op 3 of 4 Juli excursie naar Frieftland (speciaal met het oog op de aardappelcultuur en aardappelhandel), gelieven hiervan opgave te doen voor of op Zaterdag 27 Hflei a. S. aan ondergeteekende. W. DIELEMAN Pz., Seer. Axel, 18 Mei 1911. TANDARTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Het Bestuur van den AAN- EN GENDER- DIJKEPOLDER, maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910/11, en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1911/12, met de memorie van toelichting, van 20 dezer af en gedurende aclit dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van C. P. de Regt te Zaamslag tegen Tlfiaantiag den 29 KfSei 193!, des namiddags, ten twee ure dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering vanlngelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende aclit dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten.- Zaamslag, 19 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, C. DE KOK, Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Wd. Ontv.-Griff. Het Bestuur van den ZAAMSLAGPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910/11 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1911/12 met de memorie van toelichting van 20 dezer af en gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van de wed. Jacs Platteeuw te Z a a m s i a g tegen Dinsdag den 30 Mei 1011, des namiddags ten een ure dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 19 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, A. DE KRAKER Kz., Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Wd. Ontv.-Griff. k Het Bestuur van den polder CATHARINA maakt aan belang- hebbenden bekend le. dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910/11, alsmede de begrooting voor 1911/12, met de memorie van toelichting van den 20 Mei e. k. gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hulst ter inzage zullen liggen des voormiddags van 9 tot 12 uur 2e. dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Donderdag 9 luni B9I3, des voormiddags 11 uur, in het Hotel //Het Gulden Vlies" te Axel 3e. dat de door die vergadering vast te stellen begrooting, enz. van den volgenden dag opnieuw gedurende acht dagen, ter bovenge melde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Zaamslag, 19 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, W. SCI1EELE, Dijkgraaf. J. VOGELVANGER, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den KREKEPOLDER, maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910/11 en de ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1911/12 met de memorie van toelichting van 22 dezer af en gedurende acht dageil, ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zal liggen I dat eene vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van 0. P. de Regt te Z a a m s 1 a g tegen Qondsfdag 9 Juni 1099, des namiddags ten 4 ure; dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van" toelichting, mede gedurende acht dageil, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen. en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zpn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 20 Mei 1911. Het Bestuur voornoemd, W. DE MUL, Dijkgraaf. H J. VAN DEN OUDEN, Wd. Ontv.-Griff. 0 j? VLAG. NAAM Ms. Yan en naar. Lading. V«»»»r Te r %emeu 17 Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stnkg. 18 idem River Lagan 2272Londen idem Ian Ter teniru 1 17 Eng. 8.8. River Scheldt 2199 Londen stnkg. Vaior t>em t 15 Eng. s.s. Mersey 3075 Goole stnkg. Noor. s 8. Tordenskjold 1633 Kopeuhagen aardapp. idem Eli 3134 Pomaroa ert8 Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. idem Cottingham 1451 Londen ledig idem Don 2658 Goole stukg. 17 Noor. s.s. Elfi 4646 Windau bout Noor. bark Agda 1894 Aruba guano 18 Russ. 8.9. Grat Schuwalow 4995 Riga stukg. Eng.st.jachi Van esse 1350 Zeebrugge ledig 1811 •keot i 15 Zweed. s.s. Excelsior 4026 Burnt Island ledig 16 Eng. a.s. Cottingham 1451 Brest phosph. idem Don 2^58 Goole ledig idem The Marchioness 1660 Middlesbro idem Zweed. s.s. Gustat'sberg 3902 Leith idem 17 Noor. s.s. Tordenskjold 1633 W. Hartlep. idem Eng. s.s. City of Cork 3847 Rotterdam idem Duitsch 8.8. Wega 2376 Neufahrw. phosph. Eng. s.s. Trnro 2367 Hull stukg. idem Mersey 3075 Goole idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem Duiucb 8.8. Konigsau 3924 W. Hartlep. ledig Eng. s.s. Hillglade 10040 Rendsburg rest. lad. 18 Deen. s.s. Skinlaxe 4370 Stettin phosph. Zweed. s.s. Pryken 2604 Warkworth ledig Eng. s.s. Pandion 3619 Rotterdam stukg. Noor. s.s. Juno 1732 idem ledig idem Eli 3134 Newport idem Eng. s.s. Harelda 3645 Bellas; stukg. t an lelaaete i 16 Eng. s.s. Genesee 8009 New-Orleans creosoot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6