A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaideren. No. 5611 Zaterdag 20 Mei 1911. 51e Jaargang. Binnenland. Gemengde berichten. Voorbereidend Militair Onderricht. ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,321/J en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bg alle Boekhande- laars. Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave ADVERTENTIENi priis slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Z7x vtf no IAIDE. te fc* Weaken. BBRSTB BLA3D. R. EERSTE KAME Vergadering van Donderdag. Het eerst was aan de orde het wetsontwerp tot nadere regeling van de rechten van successie en van overgang bij overlijden. De heer Van Nierop acht een hooger succes- sierecht gerechtvaardigd geweest. Ook bij de vrijstellingen is de Minister te ver gegaan. Ook is niet gedacht aan schenkingen en uitkeeringen krachtens levensverzekering. De heer De Marez Oyens constateert, dat de Minister oordeelkundig en ingenieus de be- lasting in de rechte lijn beeft geregeld, maar tevens verbeterd en verzacht. Mits niet te hoog, acht ook deze spreker de belasting in de rechte lijn gerechtvaardigd, maar de Minister had rneer moeten vasthouden aan het denkbeeld van rechten van overgang, gedacht als controle bij den overgang van goederen bij levenden. De heer Havelaar verklaart in den breede met dat gematigd voorstel van de Regeering nog mede te kunnen gaan. De heer Van Leeuwen vindt met den heer Van Nierop de belasting te gematigd, en betreurt evenzeer het prijsgeven van het geld niet uit het overgangsrecht, welks afschaffing hij toe- juicht, maar door vermindering van de belasting in de rechte lijn, waar ze de kleine verkrijgin- geD betreft. De Minister van Financien beantwoordt in den breede de sprekers en ten-slotte wordt het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aan- genomen. De Earner is tot nadere bijeenroeping ge- scheiden. en g. Aan den heer Alex. Nerincx, Machin'e- fabriek te Bergen op Zoom, de levering van 60 lantaarnpalen, model 's Hage, franco Axel, voor f 870. Ingevolge het bepaalde in de Regeling van ret Voorbereidend Militair Onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden voor den lsten Juni eerstkomende, en wel a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting- Artillerie in gernizoen ligt, bij den commandeerende-ofiicier der Infanterie of der Vesting-Artillerie b. in de overige plaatsen bij den burge- meester der gemeente. Bedoelde commandeerende-officieren en burge- meesters zenden voor of op 1 Juli aan den inspec- teurder Infanterie een staat in, vermeldendeonder meer, welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden inspecteur na ontvangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toege- laten, zullen worden afgewezen, tenzij de be- langhebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland ot om andere redenen onschuldig zijn aan te late aanmelding, meenen we de jongelieden, die aan het voorbereidend militair onderricht wenschen deel te nemen, dat 1 October a. s. begint, nadrukkelijk op- merkzaam te moeten maken, op de noodzakelijk- heid zich daartoe voor 1 Juni a. s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brengen, dat gelijke aanmelding ook moet geschieden door hen, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. te TER NEUZEN, 19 Mei 1911. In de week van 10 tot 16 Mei kwamen in de provincie Zeeland 20 gevallen van besmette lijke ziekte voor, nl. 6 gevallen van roodvonk en 14 van diphtheritis, t.w. van roodvonk: 1 te Arnemuiden, 1 te Overslag, 1 te Sas van Gent en 3 te Scherpenisse van diphtheritis 1 te Axel, 1 te Borssele, 1 te Boschkapelle, 3 te Goes, 1 te Koudekerke, 2 te Middelburg, 1 te Ossenisse, 3 te Stoppeldijk en 1 te Westkapelle De watering //Tien honderd en Zwarte" verpachtte Maandag de politievergunning tot het rapen van broed- en mosselzaad. Hoogste bieder was, de heer P. Lauret, Philippine, voor 680,75. Verder schreven in de heeren F. N. Pauwels, f 504,77, en J. F, Wijne, 551,30, beiden te Philippine. Axel. Door Burg, en Weth. is aan de na- volgende Directie's of personen opgedragen a. Aan de Directie van het Technisch Bureau Bamag-Didier te Zeist de levering van den gas' houder met kuip en fundeering voor 11,537. b. Aan den heer H. Burgemeister Jz. te Heeren (Limburg) de levering en den bouw van een 6 retorts en een 4 retorts-oven voor f 6205. c. Aan de N. V. Machinefabriek v/h Rogier Nerincx Richter te Bergen op Zoom de levering en de opstelling van de toestellen en fabrieks- installatie der gasfabriek, voor 10,424. d. Aan den heer George Wilson, gasmeter- fabrikant, te 's Gravenbage de levering en het leggen der buisleiding in de stad voor j 13,212, en de levering en het monteeren van een ruimte- koeler voor f 715. e. Aan de Firma P. v. d. Stad te Vlissingen de levering van de ijzeren bekappingder stokerij, van de ijzeren kolenloods en het ijzeren afdak boven de regeneratie-ruimte, voor 2475. f. Aan de N. V. Geutzsch Gasgloeilicht Maatschappij Eeizersgracht 365/367 te Amster dam de levering (franco Axel) van 60 Normaal- lantaarns met rood koperen deksel en geemail- leerden luchtregulateur en gladdespinnekop voor 924. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 19 Mei de volgende vonnissen uitgesproken. G. F. v. L., oud 33 j., landbouwer te IJzen- dijke is wegens diefstal veroordeeld tot f 15 boete of 12 dagen hechtenis. J. d. M., oud 24 j., landbouwer te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. B. V., oud 34 j., dienstknecht te Hengstdijk, gedetineerd te Middelburg, is wegens het plegen van ontuchtige handelingen met een minderjarig meisje veroordeeld tot 3 maanden gev. met vermindering der preventieve hechtenis. L. C., oud 22 j., koopman te Scboondijke, is wegens verduistering veroordeeld tot 1 maand gevang. Th. M., oud 16 j., veldarbeider te IJzendijke, beklaagd van diefstal, vrijgesproken. Kantongerecbt te Ter Neuzen. Men schrijft ons Struisvogels fokken op Nederlandschen bodem lanes machinalen weg. Het navolgende interessante benchtje werd ons toegezonden Dezer dagen verkreeg de Rotterdamsehe Dier- gaarde 2 eieren van haren Afrikaanschen- of Reuzen-Struisvogel en een gelijk aantal van den Mandoe of Amerikaanschen Struisvogel. Aan het bekende hoenderpark ,De Nijverheid Vlaardingen werd verzocht deze eieren in een harer machines te willen uitbroeden. Genoemd hoenderpark heeft deze taak op zich genomen en de eieren geplaatst in een harer machines met glazen deksel, zoodat. zij, die bet park mochten wenschen te bezoeken, het broedproces kunnen gadeslaan. De eieren van den Reuzen-Struisvogel wegen E.G. per stuk en die der E.G. Laten we hopen, dat de eieren zullen blijken bevrucht te zijn. Dezer dagen werd te Lixhe het lijkje van een zeer jong kindje uit de Maas opgehaald. Maandag vischte men een doode jonge vrouw op. Thans weet men dat het vinden van beide lijken het gevolg is van een treurig drama. De vrouw was de 23jarige echtgenoote van een wapenmaker van Luik, met wien zij een aller- droevigst leven te leiden had. Een dezer dagen was de vrouw na een meuw twisttooneel met haar kind van vijf weken oud het huis ontvlucht, en was er mede in de Maas gesprongen. Maar dat is nog niet alles. De man, wanhopig geworden bij het vernemen van dien zelfmoord, heeft zich door een tram laten doodrijden. Hoe wel de doodstraf in Belgie nooit wordt toe,gepast, is er nog altijd een beul, zekere Nieulant te Brussel, en deze is Dinsdag te Gent aan het werk geweest, niet om iemand te hals- rechten, maar om aan de schandpaal te spijkeren het arrest van het Assisenhof van Oost-Vlaan- derer., waarbij Earel de Loddere wegens de poging tot inbraak bij den landbouwer Helle- buck, te Aalter, bij verstek tot 15jaardwang- arbeid veroordeeld werd. Men moest de afkon- diging op deze wijze doen, omdat het vonnis binnen de drie dagen moet bekend gemaakt worden. Vijf gendarmen te paard, met blooten sabel, bleven gedurende geruimen tijd de paal bewa- ken, waarna hij werd neergehaald en de beul vertrok. Donderdag 1 Juni a. s. heeft de trekking plaats der Turksche 400-francs Spoorweg Premie-Loten, met een hoofdprijs van frs. 200,000; deze Premie-Loten trekken 6 maal 'sjaars, waarbij zeer hooge prijzen worden uitgeloot. Nadere omschrijving vindt men in de hierin voorkomende advertentie der Hollandsche Cre- dietbank te Amsterdam. Dezer dagen werd de 3000ste arbeider bij de Philipsfabriek te Eindhoven in dienst ge nomen. Om een beeld te geven van de groote ont- wikkeling van dezen tak van Nederlandsche industrie dienen de volgende cjjfersin 1903 600 arbeiders, in 1909 1200, in 1910 2000, en in 1911 3000, alle uitsluitend Nederlandsche abeiders. Een vliegmachine op hoi. Het gebeurde 1.1. Maandag in Hendon Aerodrome. Een avia- teur, leerling nog, landde in het midden van het veld. Hij stapte even uit de machine om den propellor aan te zetten teneinde weer con tact te krijgen. Dit gelukte, doch zijn poging om weer in zijn toestel te klimmen mislukte. En voort snelde de vliegmachine terwijl de aviateur wanhopige, doch vruchtelooze pogingen deed, het toestel bij den staart vast te houden. Hij kon echter de snel loopende machine niet lang vasthouden en werd eindelijk weggeslingerd. Bevrijd nu, rende de aeroplane in kleine circels met groote snelheid over het veld. De eene mecanicien na de andere die beproefde de hollende machine te grijpen, werd wegge slingerd. Op een oogenblik stonden drie man voor de machine, doch zij wierpen zich gauw op den grond ten einde niet door de vleugels getroffen te worden. Ten slotte wist Graham White, die ook was komen toesnellen, een vleugeltop te grijpen. De beroemde aviateur hi eld goed vast, en, nadat de machine eenige malen als een dolle om White bad rondgedraaid, werd zij door de mecaniciens overmeesterd en in triomf naar den hangar teruggebracht. Te Bojara, in de provincie Avellino werd onlangs een jonge boer, Francesco Luongo naast een graanmijt geheel verkoold gevonden. Zjjn bloedverwanten verklaarden dat er een ongeluk moest gebeurd zjjn. In t begin kon men hiertegen niets inbrengen. Thans evenwel TKR miM COCRAST. Dit bind versdiijmt fflaandaK-, WoenHclay- en VriJdaRfavond, ottgeiouderd op Peeatda^en bij de irina mini n mwnr— Zitting van 18 Mei 1911. Veroordeeld zijn: M. M., arbeider te Zaamslag, ter zake van in staat van dronkenschap in het openbaar vergunning van de eigenaars beldeurtje spelen, tot eene '»ete van f 3, subs. 1 week tuchtschool. E. d. R., zonder beroep te Assenede, ter zake van over trading van het Baggerreglement tot eene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. C. v. T., landbouwersknecht te Westdorpe, ter zake van jachtwetovertreding tot eene boete van 5, subs. 4 dagen hecht. F. G., koopman te Kieldrecht, ter zake van overtrading van het reglement trekhonden tot 2 boeten, elk van j 1, subs. 1 week tuchtschool voor elke boete. J. G., gasbewerker te Gent, ter zake van te Sas van Gent op den openbaren weg zonder vergunning van den Burgemeester bij het venteu van waren luidkeels roepen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. W., koopman te Axel, ter zake van op den open baren weg een trekdier laten staan, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. 1. d. S., koopman te Ter Neuzen I. H., voermans- knecht te Ter Neuzen K. O., koopman te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van/1, subs. 1 dag hecht. H. I. Q., voerman te Bouchaute, ter zake van overtrading olel van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, tot eene boete van /0,50 subs. 1 dag hecht. gemiddeld 1 A. S., schippersknecht te Gent, ter zake van het be- Mandoes ruim 1/i visschen der Schelde zonder consent, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. P. M. D. v. d. P., onderwijzer te Ter Neazen1. d. B., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder bel; L P. C., timmerman te Ter Neuzen; S. M., knecht te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. D., timmerman en K. H. M. M., zonder beroep te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. A. K., zonder beroepP. R., knechtP- d. B., laudbouwer; A. P. d. R., winkelier; 1. P- koopman; M. A. Kzonder beroep; A. D., manJ. C. D., zonder beroepG. W K. H., onderwijzer, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. H. W.; H. P., werklieden en J. v. A., koopman, alien te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. V., visscher; E. F. B., voerman U. v., knecht, alien te Philippine, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. R. F. v. D., slager te Sas 4an Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. M., molenaarsknecht te Zaamslag en J. B. P., koop man te Westdorpe, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. v. d. V., arbeider te Oost-Eecloo, ter zake van het fietsen zonder bel; J. V., landbouwer te Meerdonck, ter zake als voren; C. T., landbouwer en I. G., boom- snoeier te Assenede, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. G. J. K., stoker te Ter Neuzen, ter zake van Leer- plichtwetovertreding, tot eene boete van 1, subs, dag hecht. M. M. R., aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. B. d. H., werkman aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. F. d. G., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. M. d. V., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. C. d. M., werkman te Zuiddorpe, ter zake van open bare dronkenschap, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. A. G., pakjesdrager te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. 8., leurder te Ter Neuzen en D. v. M., tijman aldaar, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 3, sabs. 3 dagen hecht. J. A. d. L., schipper te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. P. W. R., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. A. S., bootwerker, ter zake van openbare dronkenschap bij tweede herhaling tot hechtenis van eene week. Ontslagen vitn reelitsvervulgiits 1 C. G., werkman te Ter Neuzen, ter zake van overtrading der Leerplichtwet. TeruKgave lievolen ami de ouders zonder straf in de zaak van A. C. F., arbeider te Westdorpe, eens anders veiligheid bedreigen, tot eene boete van 5, subsidiair 5 dagen hechtenis. A. P. d. V., werkman te Passluis, ter zake van het verwekken van nachtrumoer, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. H. Z., gezagvoerder van het stoomschip Lutti te Gothenberg, ter zake van als schipper zijn vaartuig niet stoppen voor een sluis, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. M. M. L)., bierhuishoudster te Ter Neuzen vrijgesproken ter zake van het eerste haar ten laste gelegd l'eit, en ter zake van het tweede haar ten laste gelegde feit ver oordeeld tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. J. K., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. v. d. W., zonder beroep te Noordwelle, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. G. R., werkman te Zwartenhoek, ter zake als voren tot eene boete 5, subs. 3 dagen hecht. J. B., leurder te Assenede, ter zake van te Sas van Gent, zonder toestemming van den Burgemeester bij het venten luidkeels roepen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. I. F. V., horlogemaker te Hulst, ter zake van op eene voor het publiek toegankelijke plaats een revolver bij zich hebben, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen revolver en patronen. G. V., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van zonder

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1