ONTBimCAO Handschoenen. HEERENHUIS, Alle soorten Kuipwerk, In vjajsr daubst, Coop. Roomtotsrfabriek Hontsnisse Stichtsche Hypotheekbank, J, STOFFELS, Brouweiijstr. 10, Ter Neuzen. Prima R00MB0TER, nitsluitend onder Rijkscontrole a 1,40 per K.G. UTRECHT, Boothstraat 15. Tel. 1915. Een eenvoudige kwestie, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Tandarts MEIER (Mijnheer enMeyrouw) Uit de hand te koop VERKRIJGBAAR: Uit de hand te koop ais Architect en Waterbouwkundige J O H. A. F E I j, noteert tot nader bericht De Directeur P. J. S-. BAM3T3. De Bank ge^fTaf 4 en 4'/i 0/» Pandbrieven tegen beursnoteering, met een minimum van respectievelijk 99 en 100 in stukken van /I000, 500 en 100. (Coupons 1 Januari en 1 Juli). De DirectieA. DIKS Rz., G.J. ELLERMAN. Een aviateur gearresteerd. Volgens een bericht uit Boekarest is een vlieger, Costin ge- naamd, die verschillende vluchten rondom de Roemeensche hoofdstad verricht heeft gearres teerd, verdacht van spionnage voor Rusland. Een huiszoeking leverde verschillende foto- gralische opnaraen van Roemeensche vestingen van uit een aeroplane op. Rattenvleesch. Men schreef aan de i, Javabode" Dezer dagen, na een vermoeiende wandeling in de warong van een Chinees nabij Buitenzorg ■itrustende, zette ik met den waronghouder een boom op over de pest in Noord-China. Ik vertelde hem, dat vrij algemeen zieke ratten gezegd worden de besmetting op den mensch aver te brengen. Hij antwoordde daarop dit nooit gehoord te hebben en dit ook niet te kunnen gelooven, omdat muizen en ratten in China gegeten worden. Op mijne vraag of Singke's op Java dat ook doen, antwoordde hij bevestigend, ofschoon de meesten niet alle soorten muizen, maar slechts een bepaalde soort van veldmuis voor voeding geschikt achten. Nog voegde hij daaraan toe, dat menschen alleen in nood daartoe 'overgaan. Zij voeden zich natuurlijk liever met varkens- of kippen- vleesch en, alleen bij gebrek hiervan, met rattenvleesch. De boerenbevolking, die veel spierarbeid in het open veld verricht, kan niet Yolstaan met een zuiver plautaardige voeding. Wat aan 's mans mededeelingen veel waarde bijzet, was zijne opmerking dat menschen, die in't geheel geen vleesch krijgen kunnen, daarvoor een compensatie zoeken in een glas arak. Ook in China blijkt de juistheid van hetgeen van Europa tallooze malen is betoogd, dat n.l. een goed middagmaal een middel is om den alcohol te bestrijden en bij gebreke aan goede spijs, troost gezocht wordt in den drank. Ten slotte vroeg ik den maD of het waar is wat Europeanen wel eens beweren, dat in de Chineesche eethuizen op de hoofdplaatsen van Java honden- en rattenvleesch gebezigd wordt. Daarop antwoordde hij, dat honden bij singke even gewild zijn als kapoenen en dat het ge— heim van de smakelijke bereiding door enkele koks van bami en kimlo hierin gelegen is, dat rattenvleesch in stede van babi gebruikt wordt. Indien er werkelijk reden bestaat, om ratten en muizen als verspreiders der pestziekte te beschouwen, dan zou, zoo zulks mogelijk was, een streng toezicht op die eethuizen zeer noodig zijn. De huwelijkstragedie van een Lilliputter. Dinsdagmorgen sprong de Bljarige variete- artist Euclidus Gudim, een uit Brazilie geboortige dwerg, die sinds eenigen tijd te Berlijn de merkwaardige kleinheid zijns iichaams te kijk stelt, uit het venster van de eerste verdieping van zijn pension. Gudim was sedert Januari 1.1. getrouwd met een nog kleir.er Lilliputterinnetje, Martha Schwarz, en woonde in voormeld pension samen met zijn impresario. Maar Gudim, hoe klein ook, is grootelijks jaloersch op zijn echtgenoote in zakformaat en buitengewoon zenuwachtig. Daaronder had het vrouwtje vaak zeer zwaar te lijden, en menigmaal vielen in het pension huiselijke tooneelen van strijd en strubbeling voor, waarbij de minuscule echtelingen elkaar voor hun afmetingen monsterachtige voorwerpen als lucifersdoozen, theekopjes en zelfs domino- steenen naar het hoofd wierpen. Ook Dinsdag had er weer hevige ruzie plaats in den loop waarvan Gudim, toen zijn vrouw zich gekrenkt naar haar slaapsalet wilde begeven, pardoes uit het venster sprong. De ongelukkige smakte op de geplaveide binnenplaats en bleef zwaar gewond liggen. In bedenkelijken toestand werd hij naar het gasthuis gebraeht, maar niettemin hopen de dokters het kribbige mannetje te redden. *Een vervaarlijken vogel". De aviateur Vasilieff maakte teTaskent verschillende vluchten en heeft de bevolking van de naburige dorpen angstig gemaakt, aldus wordt uit Petersburg verteld. Een van de oudste in een dorp zond aan de autoriteiten van het district een #officieel rapport", waarin hij beschreef, hoe by het on- dergaan der zon op een zekeren dag een ver- vaarlijke vogel in de lucht verscheen, naar het oosten vliegend. Zijn woest gekrijsch was dui- delijk te hooren. Plotseling werd het door een onbekende oorzaak bang en vloog in de richting van Taskent terug. De bewoners waren overtuigd, dat Vasilieff's aeroplane een vogel was van fabelachtige grootte en dat het snorren van de schroef een bewijs was van zijn woede. Vijftien jaar geleden boden tot het Christen dom bekeerde Chineezen uit het Zuiden van China aan de thans overleden Keizerin-weduwe ter gelegenheid van haar zestigsten verjaardag een bijbel aan. Het was een prachtig exem- plaar, op zijde geschreven door een bekend calligraaf in een rijken band en met zilveren sloten. Het geschenk, der vorstin alleszins waardig, was haar zoo aangenaam, dat zij een eigenhandigen brief schreef, om de schenkers te bedanken. Zij bepaalde zich er niet toe, het boek te bewonderen, maar zij las het ook en gaf het aan Keizer Kwang Hsu, wiens nieuws- gierigheid zoo zeer geprikkeld werd, dat hij onmiddellijk ffhet vervolg", n.l. het Nieuwe Testament liet bestellen. Beide boeken kregen een plaats in de nationale bibliotheek, maar kwamen bij de plundering van Peking in 1900, in handen van Europeanen. Keizer Kwang Hsu had zich ijverig met de lezing van het Nieuwe Testament bezig gehouden, want overal vond men in zijn exemplaar eigenhandig ge- maakte aanteekeningen. Het Oude Testament werd in de vertrekken van de Keizerin-weduwe gevonden. Het succes van deze eerste gift heeft een aantal Chineesche bekeerlingen op het denkbeeld ge braeht, nogmaals een bijbel aan de Keizerlijke familie ten geschenke te geven. Een inschrij- ving werd opengesteld en reeds werd voor meer dan 20,000 francs geteekend. Intusschen heeft de Amerikaansche gezant te Peking een minder kostbaar exemplaar aan de Keizerlijke familie aangeboden. De prins-regent Nya Tsching Wang dankte hem hartelijk en zeide»Mijn zoon, de Keizer, is nog te joag voor een der- gelijke lectuur, maar als hij over eenige jaren de ffklas der droomen" (het eerste studiejaar) doorgemaakt heeft, zal hy dit boek lezen en bestudeeren. In het armhuis te Grimsby is dezer dagen overleden eene Melhuish, die eens een der grootste vischhandelaren ter plaatse was. Van een arinen jongen werkte hij zich op tot den eersten re'eder en visebkoopman, die eigen zaken dreef. Hij verwierf zich een groot for- tuin, maar was er verkwistend mee. Zijn mildheid was roekeloosheid. Niet alleen gaf hij met voile hand geld voor allerlei liefdadige doeleinden, maar dikwijls liet hij karrevrachten met uitgezocbte visch in de armenbuurten van Grimsby onder de menschen uitdeelen. Geen wonder, dat hij in de stad veel aanhang had. Bij een verkiezing voor den schoolraad kreeg hij een meerderheid van ruim zesduizend stem- men. Later dong hij naar een Parlementszetel, maar verloor het in een driehoeksverkiezing. Tegenspoed bracht hem snel aan den bedelstat, en hij werd in het armhuis opgenomen. Vrienden bezorgden hem toen een huisje buiten en de middelen om daar een kalmen ouden dag te slijten, maar hij was weer spoedig alles kwijt en kwam in het armhuis terug. Daar is zijn leven nu geeindigd. De Neue Freie Presse verneemt uit Lem- berg d.d. 8 dezer Gisteren hebben in Wielicska twee verkie- zingsagenten twist gekregen. Plotseling wierp de een zich op den ander en stiet hem een groot mes in het lijf. De getroffene was onmiddellyjc een lijk. die door velen verkeerd begrepen wordt. De nieren, behoorende tot de belangrijkste organen van uw lichaam, houden de onzuivere, afgewerkte en schadelijke stoffen uit het bloed terug en voeren deze met het overtollige water door de urineleiders haar de blaas. De op die wijze gevormde vloeistof is de urine, die wanneer de nieren gezond en in goeden staat zijn, geheel helder is. De gezondheidstoestand van de urineleiders en blaas, die niets anders te doen hebben dan de urine af te voeren, hangt dus ten nauwste samen met den goeden staat der nieren. Wanneer de urine te overvloedig of in te kleine hoeveel- heid komt, wanneer zij een ongewone kleur heeft of bezinksel bevat, nadat zij eenigen tijd gestaan heeft, is dit te wijten aan een nier- aandoening. Een roode, gruisachtige, zanderige of op steen- stof gelijkende neerslag wijst op gevaren van urinezuur. Draderige urine wijst op eiwit in de urine, bloed op ontsteking. Verstopping der urine duidt graveel of steen aan. En zoo zouden wij kunnen voortgaan, alle urinekwalen komen voort uit aandoeningen der nieren en om dergelijke kwalen dus met vrucht te* bestrijden, dient gij ervoor te zorgen, dat uw nieren gezond en sterk worden door on middellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, de staudaard- medicijn voor de nieren en blaas. Ons bandelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Mei 1.53 2.8 Zondag 14 2.24 2.39 Maandag 15 2.55 3.11 Dinsdag 16 3.27 3.42 Woensdag 17 3.59 4.15 Donderdag 18 4.34 4.52 Vrydag 19 5.13 5.35 VOLMAAKT ZUIVER VOEDZAASV3 HUISH05JDEN Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 30, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie) Eene oude gerenommeerde fa uit Tirol wenscht in Ter Neuzen een filiaal te stichten, dat haar naam mag voeren, doch de handschoenen voor eigen rekening koopt. Alleen die Heeren- of Dames-Winkeliers komen in aanmerking welke op stand wonen en reeds goeden verkoop hebben of op stand een zaak wenschen te beginnen. Offerten en brieven onder no. 60) bureau dezer courant. een heclit en sterk staande op de Heerengracht No. 1 te Ter Neuzeu, thans door 2 verschillende personen bewoond. Desverkiezende kan het huis ook in gedeelten worden verkocht. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij D. P. DE COOKER, Zandstraat, Ter Neuzen. als: ROOMTONNEN. BOTERBAKKEN en allerlei WASCHTOBBEN. Neemt ook bestellingen aan. den bekenden sigarenhandel van J. M. DE VOS, te Zaamslag, koopt men de geurigste Sigaren. Minzaam aanbevelend. &<s®®e«@eeee«eeeee@®eee®®e®@9e®« met open Erf, staande op een goeden stand. Te bevragen bij Mej. E. YANLEEI M AARDEN, Ter Neuzen. TANDARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelyks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Gevestigd te Tex* Neuzen, V io<nswijltstiumi «»0, voorheen Buitengewoon Opzichter a/d Rijks-Waterstaat, o.a. bij bouw Rijks-Electrische Centrale en andere werken. Beveelt zich aan voor het maken van Bestekken en Teekeningen voor alle voorkomende Bouw- en W-iterhouwkundiffe werken en belast zich met toezicht bij de uitvoering dezer werken. BHlijke voorwaarden. Overal te ontbieden. Ter Neuzen, Mei 1911, Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. YAN REES en R. S( HEELE Dzu. H H W ft If u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2