TeireieSymtiaiing. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien Fanfare Elk naar zijn Kraehten' Laatste berichten. Herberg en afspanning, Handelsberichten. i Een knaapje, het kind van een landbouwer, had een buil voor 't hoofd, die met den dag dikker werd. Zijn ouders werdenzoo ongerust, dat de dokter geraadpleegd werd. Deze zeide, dat het geval geopereerd moest worden als de buil nog dikker werd. De ouders vonden dat minder prettig en ochten een ander, volgens hen, beter middel, dat ook gevonden werd. Zij gingen naar iemand, die bekend stond als een goede geesten- bezweerder, als iemand die overal raad voor wist. De wijze man schudde diepzinnig het hoofd, toen hij de buil zag. Ten slotte zei hij, dat er maar een middel was. De buil moest bestreken worden met de hand van een doode. Toevallig, zeer toevallig, want dat gebeurt in dat plaatsje niet elken dag, was er pas iemand overledenin 't huis vlak naast dat van den wijze. Den volgenden dag kwam de vader met z'n kind het sterfhuis bezoeken. De vader nam een hand van den doode en streek er zorg- vuldig mede over 's knaapjes voorhoofd, flink over de buil. In gespannen verwachting werden de gevol- gen tegemoet gezien. Eenige dagen lang werd de buil nog grooter. De roem des geestenbezweerder begon reeds te tanen, tot op een dag de buil evengroot bleef en daarna kleiner en kleiner werd, tot zij ten- slotte verdwenen was. 't Geloof in de kunde van den wijzen man is nu niet weinig versterkt. (Pr. Gr. Ct.) Een merkwaardig geval van hondeninstinct heeft zich dezer dagen te Amsterdam voorgedaan. Een familie, wonende aan Heerengracht heeft een hond, die reeds sedert 6 jaren totaal blind is. Den laatsten tijd leed het dier aan ooraan- doening, we Ike opneming in een veterinaire klimek noodig maakte. Omtrent veertien dagen nadat de hond daarheen was gebracht, kwam hij zich op een avond tegen 11 uur door luid gehuil aan zijn huis aanmelden. Het blinde dier was het hospitaal ontvlucht en had na twee weken den weg gevonden naar het huis van zijn meester, gelegen op 25 minuten afstand en aan de andere zijde van een wijk met druk rytuigenverkeer, tramlijnen enz., waar het zon- der letsel te hebben bekomen aankwam. Maandag is mej. D. Sanson als assistente bij de politie te Rotterdam in functie getreden. Zij zal voornamelijk werkzaam zijn in ver- band met de kinderwetten, belast worden met het houden van toezicht op kinderbewaarplaatsen en voorts den inspecteur, chef der afdeeling zedenpolitie, in zijn werkzaamheden ter zijde staaD, waar bet misdrijven tegen de zeden geldt. Maandag is gearresteerd de oudste klerk aan het registratiekantoor te Arnhem, zekere J., verdacht van fraude. De man had Zondag zijn 40jarige ambtsvervulling herdacht. Zaterdag is te Amsterdam, ter vervanging van het groote bestuurbare luchtschip, dat, zooals meu weet, op zjjn reis naar de hoofdstad deerlijk gehavend werd, een kleiner luchtschip per trein aangebracht. Het is naar „Oud Roosenburch" vervoerd en daar gemonteerd. Gisteren hadden goed ge- slaagde vluchten plaats. Het luchtschip, de nrParseval V", zal ook naar Den Haag varen en op ffDuindieht" tochten ondernemen. Op het vliegterrein te Amsterdam werd Maandag door een drietal aviateurs met veel succes gevlogen. Een kwam bij het dalen in een sloot terecht, maar kwam er overigens goed at. Eenige landbouwers in bet Hoogeveen, onder Bazerswoude, verkeeren reeds geruimen tijd, om onbeduidende kwesties, op voet van oorlog. Dezer dagen ontmoette de landbouwer K. de twee gebroeders Van der V. De oude twist vlamde op en de twee broers, die met mest- rieken gewapend waren, brachten hun buurman zulke erstige verwondingen toe, dat de man meer dood dan levend werd opgenomen. De vermiste lijken der verongelukte werk- lieden op de staatsmijn Emma te Hoensbroek, Gerards en Debeye, zijn Maandag geborgen en gisteren onder veel belangstelling ter aarde besteld. Gistermorgen is op de mijn Oranje Nassau I te Heerlen de arbeider Duizings uit Hoensbroek verongelukt door in een nevenschacht te storten. Hij was op de plaats dood. De man was gehuwd en vader. Men meldt uit Exloo aan de Asser Ct. Maandagnamiddag vervoegde zich bij den burgeraeester deonderwijzer B., van Valthermond, Hij vroeg overplaatsing, en zoo de burgemeester hem dat niet schriftelijk beloofde, zou hij wijzende op een revolver in zijn zak eerst dezen en daarna zichzelf dooden. De burgemeester wist hem met een raooi praatje weg te krijgen en liet hem daarna door den gemeenteveld- wachter Pruim aanhouden, die bij onderzoek werkelijk een revolver met zes scherpe patronen aanwezig vond. B. is daarna in vrijheid gesteld. Te Wologda, in Rusland, vuurde een on- bekend gebleven vrouw 4 revolverschoten af op den gevangenisinspecteur Jesimow, die in den schouwburg voor haar zat. Hij werd in den hals en in een hand getroffen, terwijl zijn vrouw, die naast hem zat, een verwondiug aan haar wang kreeg. De daderes ontkwam. Een reuzenbrand heeft gewoed in Bangor (Maine). De brand ontstoud Zondagavond op een hooizolderen, aangewakkerd door een fellen wind, verbreidde hij zich over zeker een kwart van de geheele stad. De materieele schade wordt geraamd op 15 millioen gulden. Niet enkel de geheele handelswijk is vernield, maar ook een groot deel van de woonwijk der aan- zienlijken. Honderden van huisvesting be- roofden slapen op straat. Een man, die onder een instortenden muur geraakte, was op slag dood. Toen het vuur het feist woedde, deden de brandweerlieden een poging om den voort- gang der vlammen te stuiten, door verscheiden huizen met dynamiet te vernielen. Deze poging was te vergeefs. Eerst tegen middernacht konden de vlammen worden gestuit, daar het toen begon te regenen. Hoezeer dit ook een welkome hulp was voor de bluSschers, droeg het zeer bij tot het leed van de dakloos ge- worden menschen. Het was niet mogelijk om dezen onder te brengen in kerken of openbare gebouwen, wijl die alle vernield zijn. Ook de voedselverstrekking levert groote moeilijkheden op, want bijna geen restaurant, bakkerij of kruidenierswinkel is overeind gebleven. Er zijn twee dooden en honderden gekwetsten. Vernield zijn o. m. de bibliotheek, drie hotels, de burgerscbool, vier kerken, de kazerne van de brandweer en de schouwburg. Zaterdagmorgen hebben drie mijnwerkers den dood gevonden in den put Pierraux van de koleumijn Sacre Madame te Dampremy. Zij waren bezig aan het graven van een tweeden put op 241 meters diepte, geboord onder den hoofdput, die 800 meters diep ligt. Een kleine bak, verbonden door een kabel met den grooten bak, diende om de uitge- graven aarde naar de oppervlakte te voeren. Zaterdagmorgen nu bleef de kleine bak vast- zitten, zonder op of neer te willen. De drie myn workers klauterden de ladders op naar boven om te zien wat er haperde. Eensklaps brak de kabel van den kleinen bak, en het gevaarte stortte met de drie ongeluk- kigen op den bodem van den mijnput, van 241 meter hoogte. De lijken der slachtoffers zijn nog niet boven gebracht kunnen worden. Zaterdag had bij Martinscreek (New Jersey) een spoorwegongeluk plaats. De trein, die ontspoorde, was een extratreim met 150 onderwjjzeressen uit de stad Utica en omgeving, die zich naar Washington wilden begeven. Het ongeluk had plaats tengevolge van het in brand geraken der wagens door een gasontploffing. Zeven personen kwamen by deze ramp om, terwijl dertig zwaar en velen licht gewond werden. Het reddingswerk kon slechts met de grootste moeite verricht worden, daar vele personen tusschen de puinhoopen als het ware vastgeklemd lagen. Te Londen kwamen nog eenigszins uitvoeriger berichten uit Easton (Pennsylvania). Op het oogenblik, dat de trein ontspoorde, had hij een vaart van 80 kilometer per uur. De gloeiende kolen van de locomotief, die de wagens langs den spoordijk naar beneden sleepte, verspreidden zich over deze, zoodat ze spoedig in brand stonden. De onderwjjzeressen, die zich in den trein bevonden, begaven zich naar Washington met het doel, daar een weekje door te brengen en president Taft in het Witte huis te bezoeken Eveneens stond op het programma een bezoekje in vice-president Sherman en diens vrouw, beiden uit Utica alkomstig. Volgens de aller- laatste telegrammen worden slechts drie personen vermist, doch zijn tot nu toe nog geen lijken gevonden, zoodat de ramp, hoe verschrikkelijk zij ook moge zijn, toch minder ernstig is dan men aanvankelijk dacht. Hongerdood van een millionnaire. 1 e Moskou is de millionnaire vorstin Schachawskoi Zaterdag van honger gestorven. De oude vrouw voerde sinds tientallen jaren in haar groot heeren- huis, waarin zij slechts twee kamers bewoonde, die niemand ooit mocht betreden, een volmaakt kluizenaarsleven. Deze beide kamers heeft zij in verloop van twintig jaren geen enkele maal verlaten. Zij hield een schoonmaakster, die zij het noodige geld door de deurreet toeschoot Als het meisje het eten binnen bracht, verdween de vorstin in de tweede kamer en verscheen pas weder, wanneerde dienstbode waskeengegaan De beide kamers zijn nimmer gereinigd noch gelucht. Eens heeft de gouverneur van Moskou getracht, tot de vorstin door te dringen, om te zien, of zij werkelijk nog leefde. Maar de kluizenaarster riep hem van achter de geslolen deur toe, dat zij zich het leven zou benemen, wanneer men het zou wagen, haar deur open te breken, en een man haar kamer zou betreden. De gouverneur liet de oude dame met rust en benoemde gravin Tolsto'i tot voogdes over de klaarblykelijk geesteskranke vrouw. Ver- scheidene dagen voor haar dood hield de vorstin op, met om haar dienstmeisje te belleu. Toen men de deur van haar kamer open brak, sloeg een onbeschrijflijke stank de indringers tegemoet. De vorstin lag, in lompen gehuld, op den vloer te midden van een onzeglijke vuilheid. Een in Harden gescheurd hemd bekleedde het verma- gerde lichaam der eens gevierde schoonheid, die kort voor de huwelijksvoltrekking haar bruidegom, een knap officier van de keizerlijke garde, door een raadselachtigen dood had verloren. De sectie van het lijk bewees, dat de oude vorstin aan hartverlamming was bezweken. De maag was geheel en al leeg. In haar bed vond men niet minder dan een millioen roebel aan contanten, terwijl de zonderlinge bovendien verscheidene huizen en landgoederen nalaat. Drie spitsboeven drongen de Drexel-bank te Chicago binnen en wilden de kas plunderen. Zij richtten revolvers op de bankbeambten, maar deze waren eveneens gewapend, zoodat er een formeel vuurgevecht ontstond, waarbij de 8 roovers verwoud werden. Men leverde hen aan de politie over. In een wandelpark by Hagen in Westfa- len schoot Maandagmiddag een kwajongen van 16 jaar met een zakpistool op musschen. Een voorbijgaand smid maakte den knaap opmerk— zaam op het gevaarlijke van zijn doen. Zonder een woord te zeggen laadde de jongen snel zijn wapen en vuurde het af op den smid, toen deze zich had omgewend om zijn weg te ver- volgen. Doodelijk in het achterhoofd getrotfen zakte het ongelukkige slachtoffer van deze laaghartige daad, een vader van zeven kinderen, ineen. Hij stierf in het zieker.huis. De moordenaar kon gevat worden. Misschien is wel nimmer het leven eens menschen op merkwaardiger wijze gered, dan dat van een kapitein der Bengaalsche lanciers, omtrent wiens wonderbaarlijk avontuur, in een Amerikaansche blad is te lezen De olficier was een bezoek gaan brengen aan een vriend in Rajputana en maakte by het in- vallen der duisternis een wandeling in de om- streken. Na eenigen tijd geloopen te hebben, bevond hij zich op een smal pad, aan de eene zijde grenzend aan een diepen afgrond, aan de andere afgesloten door een sty I oprijzenden rotswand. Het was niet bepaald de aange- naamste plek om een grooten tijger te ontmoeten maar dit juist overkwam den kapitein. Het was te laat om om te keeren, zoodat hij besloot om dapper stand te houden. Het wilde dier had waarschynlyk geslapen, want het ging nog even door met zich al likkend en schoon- poetsend, klaar wakker te maken. De kapitein stond doodstil, met zijn oogen star op den tijger gericht. Maar nu stond het beest op, deed een paar stappen vooruit, en vloog toen op hem af. Gelukkig grepen zyn tauden hem bij de lappel van zyn jas, zoodat de kapitein niet gewond werd. Maar daarentegen kon hij zich maar al te goed verplaatsen, in den gedachtengang van een muis in de klauwen van een kat. De tyger schudde hem heen en weer. tot hij zyn bezinmng verloor. Toen hij eenige minuten later weer by kwam, bevond hij, dat hij op zijn rug lag, met zyn beenen half over den afgrond bengelend. Hij opende zijn oogen, maar durtde zich met bewegen, daar hij meende dat de tijger nog in de buurt was. Toen dacht hij, een zonderhng gerucht op eenigen afstand te hooren, alsof iemand sterk niesde. Zijn eerste gedachte was, dat men hem was komen redden, en dat te tijger was neergeschoten, maar dit bleek spoedig onjuist door het gedempte, rauwe geweeklaag van den tijger, dat. zich met het niezen meng de. Hij draaide zich langzaam om, en kon nau- welijks zyn oogen gelooven. De tijger droop af met de staart tusschen de beenen, hevig niezend en het woedende gelaat jammerlyk vertrokken. Toen begon het licht te worden in de hersenen van den kapitein terwyl de tijger hem schudde hid hy zijn snuifdoos doen openvliegen, en den prikkelenden, verblindenden inhoud in het voile gezicht gekregen. Antwerpen, 22 April. Chilisalpeter vast; loco fr- ^3,- fr. 23,70 per Juni/Juli fr. 22,60. per Mei ZKK T IJDlNG fcGlN. Van 1 tot en met 2 Mei. de en 14 Van 1 tot en met 2 Mei werden langs Oostsluizeu alhier 23 binnenvaartuigen op- 23 algeschutdoor de Westsl. 32 op- en afgeschut. Positie der Stoomachepen. Si.! MAGDALEN A DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 5 6 7 8 9 10 Mei 5.28 5.59 6.33 7.10 7.54 8.42 9.27 10.8 10.45 11.17 11.43 0.7 12.27 Ondertrouwd JAN DONZE en GEERTRU1DA CORNELIA VAN KRIEKEN. Ter Neuzen, 3 Mei 1911. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 40jarig huwelyk onder- vonden, betuigen wy onzen hartelykeu dank. P. STOUT HAMER T en Familie. Ter Neuzen. HOK K- t e ALGEMEENE VEltGABERING van leden ento..™ i„ 1»> repet.ti.tota.lor Zater- day 6 Wlei a. s. te zeven ure. het bestuur. Vlissingen, 3 Mei. Het Duitsche jacht „Hohenzollern" komt 10 dezer hier aan De Keizer en de Keizerin zullen Zondag 14 dezer met een extratrein hier arriveeren en des 's morgens ongeveer 10 uur met het jacht naar port Victoria vertrekken. Het Keizerlijk jacht wordt geescorteerd door bet vlagscbip Kouigsberg" en de torpedo ,/Sleipner", welke laatste resp zullen aankomen. 11 en 12 Mei Ondergeteekende maakt het geachte publiek zoowel van buiten als binnen de iremeente bekend, dat hij vanaf heden te Axel heeft geopend de vroeger gedreven door de Wed. Van Aerde, naby de brug Hopende zich het vertrouwen van itder !e m.ken l«k.nl h.J gaarnn Uw Ond. Dw. Dr., P. AUDENAERD, Koopman in vee. Axel, 4 Mei 1911. 1 Mei 1911. Hulst, (D« oad" van 1895), Directeur LinthoUT. voor de spoe g onleigening na <9° gestorMI P»»r4 en nor de directe schadevergoeding a J9 pL FLO RENT DE MOOR. Agent en Verzekerde. Zaaynslag, den 24 April 1911. Van en naar- Lading. NAAM VLAG Eng. 9.3. Zweed. s.s. Bng. 8.s. Eng. 9.3. idem Belg. s.s. idem Voor. 8.8. Bng. sch. Voor Te» 1 Harelda I 3645 Whitehaven Arthur 1 3»76 (Swansea Von Ter Sea«em Alacrity I 3075 |Middlesbro Voor <»en# I 2 Eng. 8.3. idem idem Eng. s.s. Rawcliffe Mersey Led* Pecheries a Vapeur 10 Hjordis Village Belle 2450 3075 540 899 1222 452 Goole idem Vlissingen Ostende Kopeuhagen Plymouth stukg. kolen ledig kolen stukg. ledig idem aardapp. chinaclay Van Sent t Dublin Goole Rotterdam cement ledig idem koolieer Derrymore I 1425 Rawcliffe 2450 City of Munnichl 3918 Voor Helaaete: Commercial 1 321 |Cherbourg an Selxaele t Eng. 8.8. Commercial 321 |Port.month ledig HARALD vertrok 2 dezer van Hull naar Kroonstad. 11 ?ENNY van Sunderland naar Kroonstad armeerde 2 dezer op de reede van Reval. RICHARD vertrektheden van Penarth naar Kroonsta 8V ELISABETH vertrok 29 April van Sunderland naar Kroonstad. HELENA in ladingby naar Kroonstad. 4 Middenprijs per 100 K. G. Turwe 10 Rogge 7,20. Wintergerst ft,-, Zomergerst 8,50, Haver 7 50 Erwlcn /15Witte boonen f )C,Brume boonen J Duirenboonen 10,25, Paardenboonen/9.25, Boekweit/— Lijniaad J Koolzaad Aarduppela Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 atuks f 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd lS atuka run^'ee *n 26 varkena, waarvan verkocht 5 atuk. rundvee en 17 varkena.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2