B e estiaal Kantoor- HQUTVERKOOFiMGEN. den Landbouwinspan, Bekendmaking. <Rief bc5cljbc OTOahare Verkooping. Nieuwe Houtwaren, Openbare_ 7 erkooping. Laatste berichten. Advertentien Brandweer. 27 stuks HOORNVEE, Nieuw Circus van Gent. Donderdag 4 Mei 1911, als 12 PAARDEN 18 stuks HOORNVEE: Landbouwgereedschap BEESTIAAL: LANDBOUWGEREEDSCHAP MELKGEREEDSCHAP, HUISRAAD: kindercn zijn het meer na zgo'u beurt met Roidoot's Dubbe! Blank Zeep als: PLANKEN, BATTINGS, VLOT- DEELEN, KEPERS, LATTEN, enz. enz. hem daarvoor opgelegd. Op last van den knecht, Turner moest hij zich ontkleeden. Zijn handen en voeten werden met riemen vastgebonden, waarna de zoon der rijke boerin hem langen tijd met een brandslang met koud water bespoot. De knecht Turner sleurde den knaap toen op zijn naakten rug over den ruwen grond. Die mis- handeling duurde tien a vijftien minuteu, waarna de knaap naakt over de binnenplaats naar zijn slaapkamer werd gezonden. In de Lucas mijn te Dortmunt heeft een ongeluk plaats gehad, waarbij verscheidene menschenlevens werden bedreigd, ofschoon er slechts een verloren ging. In de tweede galerij van schacht II was brand uitgebroken en ar- beiders waren, onder leiding van den inspecteur Limberg, bezig, het vuur in te metselen. Daarbij werden door het ontsnappende mijngas IS arbeiders bedwelma. Men alarmeerde de mijnbrand weer, die met alle beschikbare zuur- stofapparaten toesnelde en na anderhalf uur met deze gewerkt te hebben, er in slaagde bij alien de levensgeesten op te wekken. Men vermiste nog den inspecteur, die later gevonden werd, maar bij bem konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Limberg werd het slachtoffer van zijn menschlievendheid. Hij wilde een arbeider redden, die zich te dicht bij het vuur gewaagd had en bedwelmd was neergevallen, doch verloor daarbij zelf het be- wustzijn. Te zamen werden zij door de red- dingsbrigade boven gebracht, maar de ongeluk- kige inspecteur was reeds dood. Door een ontploffing in de Ott-kolenmijn te Elkgarden, in den Amerikaanschen staat West Virginia zijn 28 mijnwerkers ingesloten. Men vreest dat alien zijn omgekomen- Te Nancy raakte een fabrikant een bankje van 1000 tranc kwijt toen hij zich in een kap- perswinkel bevond. De politie vond weldra het biljethet zat in een holte, boven de deur van de beste kamer verstopt. Om nu te weten wie de dief was, smeerde de politie de holte met een vetten, moeilijk afgaanden inkt in. Enkele uren later kwam ze terug en bevond dat de hand van een der kappersbedienden met inkt besmeerd was. De man werd aangehouden, loochende krachtdadig en bekende tenslotte. De gemeenteraad van Ter Neuzen beeindigde hedenavond de behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag. Het werd vastgesteld op een totaal van 32.409,08. Volgens de begrooting moet worden geheven een bedrag van f 30,400, welk bedrag voor afschrpving enz. met 5 pet. mag worden over- schreden. In verband daarmede werd met algemeene stemmen besloten de oorspronkelijke aanslagen met 2 pet. te verminderen, waardoor bet te heffen bedrag werd vastgesteld op eene sora van 31,272. Een verzoek van het R.-Kath. Kerkbestuur, verzoekende afwijking van art. 6 der bouwver- ordening voor het bouwen eener school en onderwijzerswoning werd in handen van Burg, en Weth. gesteld ter afdoening. 's Gravenliage. Regeeringstelegram van 28 April betreffende pestgevallen op Java. 27 dezer 21 gevallen, waaronder 1 longenpest, 14 dooden, Te Kediri op 25 dezer 2 gevallen, beide doodelijk op 26 dezer geen gevallen. 's Gravenhage. Ministerie ran Kolonien. Blijkens een uit Nederlandsch-lndie ontvangen telegram is eene patrouille in de landstreek Ba- toelansch (eiland Soembawa, residentie Timor en onderhoorigheden) door met lansen gewapende kwaadwilligen overvallen, waarbij twee in- landsche militairen, beneden den rang van officier en twee dwangarbeiders, zoomede zeven van de aanvallers gesneuveld zijn. De leider van het verzet in deze landstreek wordt opge- spoord. I N G E Z 0 N 1) E N STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Roozendaal 27-4-11. 7-8 M., zoo was de af- stempeling van het zegel eener briefkaart die denzelfden dag des avonds te circa 9 uur bij mij aan huis bezorgd werd. Naast dat stempel stond een tweede Neuzen 27-4-11. 5-6 N, waaruit dus bleek dat die kaart reeds 3 a 4 uur te voren aan het postkantoor gearriveerd was, (vermoedelijk reeds te 5 uur per provinciale boot). Dit- feit geeft mij aanleiding geachte Redactie nog eens een plaatsje in uw veel gelezen blad te verzoeken, ik deed dat reeds vaker, om te wijzen op den treurigen toestand waarin Zeeu wsch- Vlaanderen verkeert wat betrelt het brieven- vervoer. Dertien a 14 uur noodig om een brief te ver- zenden van Rozendaal, een kruispunt van twee drukke hoofd-verbindingen, een plaats met veel haudel, expeditie en industrie naar Ter Neuzen de derde havenplaats van Nederland en dat in de 20e eeuw. Waarom wordt de post, die te 5 uur hier aankorat, niet dadelijk besteld dat is de eerste vraag. Waarom is er geen brievenbus aan boord der provinciale booten waardoor het mogelijk wordt op het laatste oogenblik nog een brief te posten terwijl die nu minstens een half uur voor het vertrekuur op het postkantoor moet zijn dat is de tweede vraag. Waarom is er geen post in de treinen op Mechelen en Gent minstens drie kwartier voor het vertrek der treinen wordt aan het postkantoor de bus gelicht (van andere gevolgen hiervan spreek ik maar niet) dit is de derde vraag. Waarom hebben wij geen verbinding per provinciale boot van Neuzen op Hansweert dat is de vierde vraag. Vraagt gij nu nog lezers waarom Ter Neuzen kwijnt Vraag het U zelf af, het antwoord ligt voor de hand, het is de laksheid van de be- volking in dit gewest die alles goed vindt en overal kalm in berust. Ik stelde hier enkele vragen, enkele waaroms er zijn er nog zoovele andere die hier gesteld kunnen worden. Dat Zeeuwsch-Vlaanderen wel eens een over- zeesche bezitting genoemd wordt die bestuurd wordt als een wingewest, het is niet de schuld van de Regeering het is de schuld der bewoners van dat gewest zelf. Ik ben geeu handelaar of neringdoende en heb bij de meerdere of mindere welvaart van Ter Neuzen geen belang, het is aan U, koop- lui, landbouwers, neringdoenden enz. den strijd aan te biudenwie zal de kat de bel aan- hangen S. S. Zondag 30 April aanstaande, te 3 ure, dag- voorstelling door het tooneelgezelschap Van Cauwenberghe opvoering van De Gebroeders De Grave, indrukwekkend historisch drama. Ondergeteekende maakt door deze bekend dat hij zijue zaak als bode van Zaamslag op Ter Neuzen en omgekeerd, heeft overgedaan aan JACOBUS WAGKNAAR te Zaamslag. Dankende voor het zoovele jaren genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger minzaam in ieders guust aan. Zaamslag. JOZ. KOSTER. Mij aansluitende aan bovenstaande beveel ik mij minzaam in ieders gunst aan voor het doen van alle voorkomende boodschappen, belovende een vlugge en nette bediening. Minzaam aanbevelend, Zaamslag. JACOBUS WAGENAAR. Het Bestuur van den ST AD PHILIPPINE- en van den KLEINE STELLEPOLDER maakt bekend 1. Dat de vergadering van Stemhebbende ingelanden dier polders zal worden gehouden te Philippine bij G. Voerman, op Maandag den 8 Mei 1911, des voormiddags JO1/, ure van eerstgemelden en ll1/, tire van laatstge- noemden polder. 2. Dat de rekening van het afgeloopen dienst- jaar 1910/11 alsmede de door het Bestuur out- worpen begrooting met memorie tot toelichting voor het loopende dienstjaar 1911/12 ten kan- tore van den Ontvanger-Griffier ter inzage, voor de eigenaren van gronden in den betrokken polder, zal liggen van 28 April 1911 tot den 8 Mei d. a. t. en voornoemde begrooting met memorie na hare vaststelling opnieuw acht dagen ter inzage zal worden nedergelegd, ter wijl van een en ander afschriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Hoofdplaat, 26 April 1911. De Besturen voornoemd, E. CUELENAERE, n... B. VAN HIJFTE, 1 0lJk8raven- J. J. PATEER, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den VISARTPOLDER maakt bekend dat de rekening over het dienstjaar 1910/11, en de begrooting voor het dienstjaar 1911/12, gedurende 8 dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Sas van Geut, ter inzage zullen liggen, en tegen betaling der onkosten in afscbrift verkrjjgbaar zijn; dat eene vergadering van ingelanden zal worden gehouden op Diirssdag den 9 Klei 1911, des nam. J1/, uur, ten huize van den heer A. Abrnoudts, //Hotel Rotterdam" te Sas van Gent. Sas van Gent, 28 April 1911. Het Bestuur van voornoemden polder, V. CORTVRIENDT, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Men lette op de premie Simplex Cycloide Rijwiel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer L. DE REGT Lz., op zijne hofstede thans bewoond door JAN DE REGT, in den polder Beoosten- en Be- westenblij nabij de Sassing, gemeente Axel, op des voormiddags 10 ure, verkoopen 1 vosse Merrie oud 14 jaar, 1 blauwe Merrie oud 10 jaar dik van veulen, 1 blauwe Merrie oud 6 jaar, 1 bruine Merrie oud 4 jaar dik van veulen, 1 vosse Merrie oud 3 jaar, 1 vosse Ruin oud 2 jaar, 1 grijze Ruin oud 2 jaar, 1 bruine Merrie oud 2 jaar, 1 grijze Hengst oud 1 jaar, 1 grijze Hengst oud 1 jaar, 1 bruine Merrie oud 1 jaar en 1 bruine Merrie oud 1 jaar. 1 Melkkoe, 1 vette Koe, 6 bekalfde Vaarzen, 1 driejarig Rund, 4 tweejarige Runders, 1 Jaarlingrund, 3 Ossen en 1 Springstier. 1 Zeugvarken, 1 Zeug dik van biggen, 4 nesten Biggen speuoud, 60 lloenders en Hanen, 5 Kalkoenen, 2 Poelepetanen, 1 Pauw (ben), 3 Krielhoendertjes en Uaan. Phaeton, 4 Menwagens met toebehooren, 1 Treem- kar op veeren, 1 Twee- mansbok met lamoen, 1 Zeeuwsche Waalsche Ploeg, 1 houten Ploeg 5 eenschar Ploegen, 1 tweeschar Ploeg, 1 drieschar Ploeg, 1 Aardappelploeg, 1 Schoffelploeg, 1 zesbalks Egge en 1 vijf- balks Egge met ijzeren en 1 vijf balks Egge met houten tanden, 3 vierbalks Eggen, 1 kleine vijfbalks Egge, 1 kleine vierbalks Egge, 1 Rolblok, Lamoen, 1 Zeeftenmolen, 1 Stofmolen, 1 Rechter lang 71/2 M., 1 lange Ladder, Trap, twee Bascules, twee Draagkussens, Draagriem, Roede, Kisten en Schragen, eikenhouten Pomp, Zaadzeil, Graanm'aat, Katrollen, Mest, Sparren, oud IJzer, Hooi, Stroo, Beeten, en een Karn- machine, Karnmolenwiel, twee Earns, Tounen, Kastklok, Schouwtje en wat meer -zal worden aangeboden. Geenerlei muzielc of gezang wordt op de hofstede toegelaten. Op de hofstede bestaat geen gelegenheid tot afspanning doch wel is er bergplaats voor rijwielen. Onbekende koopers en achterstallige betalers worden niet als kooper of borg aangenomen. Koopen tot en met f 3,kontaut. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht desgevorderd. en SCHRIJFBOEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- handel van de Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. De OPPERBRANDMEESTER van TER NEUZEN maakt bekend, dat er eene Oefe- ning zal gehouden worden met het personeel van de Spuiten A en B en het piket op Dinsdag 2 Mei 1911, 's avonds zeven ure. De Opperbrandmeester, J. A. DONZE. Deurwaarder Huineman te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer J. DEGEN AARS te Klundert, publiek verkoopen >o op Zaterdag 29 AjsHI 1911, des 1 namiddags ten 1 ure te Axel, op het erf van den heer W. Dieleman, herbergier nabij het station. 30 dienzeifden dag, des namiddags ten vier ure te Axel, aan de Sassing, op het erf van den heer C. L. Dellaert, herbergier aldaar. 30 op IVlaandag den i Mei 8911, des namiddags ten 2 ure te Philippine, op het erf van den heer P. Wijne de Foeljaeger. 40 op Dtnsdag den 2 Mei S91S, des namiddags ten 1 ure te V\ estdorpe, op het erf van den heer A. Puylaert, z/in het Anker". 50 op Woensdag den 3 !$Iei 1911, des namiddags 5 ure aau de Griete, (gemeente Zaamslag) aan de haven. Telkens eene groote partij Koopen tot en met 3,— contant. De Notaris jE. B. Dumolegv te ELonte- nisse, zal ren verzoeke van de Weezen JOS. VAN KROONENBURG, landbouwers te Hengst- dijk, op de door ben bewoonde hofstede, op Cinsclag 23 Mei 1951, des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen bestaande o.m. uit: 6 Paarden1 zesjarige bruine Merrie met veulen, 1 bruine Merrie oud 5 jaar, 1 bruin Ruin- paard oud 4 jaar, 1 zwarte Merrie oud 15 jaar, 1 bruin tweejarig Ruinpaard en 1 vos tweejarig Ruinpaard. als 10 baatgevende Melkkoeien, waaronder 6 bekalld, 1 bekalfde Vaars, 6 tweejarige Runders, 3 eenjarige Runders, en 7 Kalveren. 2 Menwagens met ijzeren as, zware Kar, 2 Duitsche Ploegen, groote en kleine, houten en ijzeren Eggen, Rolblok, Sleden, Steep. Molbord met Ket- tingen, Beerbak met Pomp en Zeef, Bj_e— tenbak. Mestplanken, Zwingen en Aanschijn, Stroosnijder, een nieuwe Wortelsnjjder (vingerstuk- en moesmaker), Windmolen, Zeefden, Geeselsteen, 2 lange en 2 korte Ladders, Bascule, Schoppen, Vorken, Rieken, Mesthaken, Menreepen en ander Touwwerk, Paardennetten, Fornuis, partij Scbelfbalken, Vleeschblok. Worstenbak, Zeis, Kuikenren, Duivenhok, Slijpsteen, Puntdraad, oudlJzer, Balen en Zakken, Zaadzeil en Draagkleeden, een partij Roggestroo en Hooi, ongeveer 1500 Mutsaard, Palen, Brandhout, Kodden enz. de Mest in den put. bestaande uit: Karnmolen en Vat, Melk- teelen, Boterbak. Een antiek eikenhouten Boogkabinet, waar in Lessenaar met Ladenkast, een eikenhouten Koffer en wat verder zal worden ge- nroQPn f PP1*(1 Na" afloop ongeveer 31/, maal 44 aren 56 p A KUNSTWKI en 21/, maal 44 aren t>6 l± ZEEUWSCHE KLAVER TE VELDE Orgeldraaiers en hedjeszangers worden met toegelaten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6