ONTBIJT- CACAO VAST Euajuraisr, Eene parti] Plavuizen, B BE LiK I! Staaldraadmatrassen, Rijwielen en banden enz. circa 40 gemeten B1ETEN, Headers van Tuinen. Zaterdag 29 April, ALBERT IfQGEL. H.H. Landtouwers AMASQJJE LIE R, Aanbesteding A dvertentien. Tirma AT iMttTSl ZONEN. Gevaren van aambeien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. yerstellen en leggen yan Yloerkleeden. TER NEUZEN. „Hotel des Pays-Bas". III. J)e Maecenas van Johan de Meester door Albert Vogel. Toegangsprijs fl—Aanvang 3 uur. in verschillende matsn, Firma GEBR. VAN't HOFF, Een waggonlading haring uit Rotterdam, die bestemd was voor een groothandelaar te Bodenbach (in Bohemen), de firma H. C. Wunsch, bleek bi] de grens 800 K. G. saccharine te be- yatten en werd door de douane in bes'lag ge- nornen. De boete bedraagt ver over de 50,000. De Parseval VI komt niet. Het is tbans beslist, dat het groote bestuurbare lucht- schip, dat Vrijdag jl. op weg naar Amsterdam verongelukte, niet naar Holland komt. In plaats daarvan zal de „Luftschiffakrt Gesellscbaft" een ballon van veel kleinere afmetingen per trein naar de hoofdstad sturen, waar het gedurende een paar dagen bij gunstig weer zal opstijgen. Dit vaartuig zal echter 9lechts 3 passagiers mee kunnen voeren, terwijl de Parseval VI er 19 mee kon nemen. Nog zij gemeld, dat dit kleinere luchtschip 's avonds niet zal kunnen varen, aangezien het niet van een lichtapparaat is voorzien. (Tel.) Uit Oostende wordt gemeld dat de tal- rijke ongevallen, in de laatste weken overkomen, aan de post- en sleepbooten, blijkbaar moeten worden toegeschreven aan langs de kust en in de dokken drijvende balken, die door den storm van de staketsels worden losgerukt. Men zal dus na elken storm een onderzoek moeten doen, om die gevaarlijke voorwerpen te verwijderen. Een fotograaf te Parijs was in eenapotheek gegaan om een oplossing met magnesium eens- klaps had een geweldige ontploffing plaats. Heel de apotheek en de vitrine vlogen aan struk- ken. De fotograaf werd gedood. De apotheker werd gekwetst en een voorbijganger kreeg scher- ven glas en stukken hout op het hoofd. De oorzaak der ontploffing is niet bekend. Gemeenteraad van Ter Neuzen. (Zie verder het Derde Blad). Mannen en vrouwen, ofschoon dikwijls van nature teergevoelig, veronachtzamen vauk aam beien en laten deze kalm voortwoekeren, totdat de prikkeling en pijn bijna ondragelijk worden en een operatie het eenige redmiddel blijft om fistel en verzwering of verstopping van het afvoer- kanaal der ingewanden te voorkomen. Aambeien zijn beslist een ernstige kwaal en yeronacbtzaming ervan kan noodlottige geyolgen hebben. Vooral inwendige aambeien zijn een bron van groot gevaar. A1 mogen zij in het begin den patient slechts weinig pijn en ongemak veroorzaken, steeds breiden zij zich uit en zullen zij zich vaak tot uitwendige aambeien ontwikkelen, waarvan het pijnlijke karakter maar al te bekend is om eenige beschrijving voor den ongelukkigen lijder te behoeven. Veronachtzaamde gevallen van gewone jeukende aambeien leiden dikwijls tot bloedende aambeien, en het voortdurend bloedverlies werkt spoedig nadeelig op het gestel van den patient, die kwijnend en zwak wordt en last krijgt van bloedarmoede. Foster's Zalf geeft spoedige en blijvende baat voor aambeien, eczema eu alle jeukende huid- aandoeningen. Reeds de eerste aanwending geett een ongekend gevoel van verlichting aan de aangedane deelen, en een doos Foster's Zal| jis, gewoonlijk voldoende om een blijvende genezlng te bewerkstelligen, doch zelfs in vergevorderde gevallen kunt gij n blijvend genezen door een geduldige en goed-doorgevoerde behandeling met deze zalf. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. Overbeeke—Leunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 29 April Zondag 30 Maandag 1 Mei Dinsdag 2 H Woensdag 3 n Donderdag 4 -m- 1.52 2.28 3.8 3.50 4.36 5 28 2.10 2.49 3.29 4.12 5.1 7 .TO Vrijdag 5 6.33 Per Kilo f 1.50 De Lezers(essen) worden beleetd verzocht de boeken a.s. Zatefdag 23 Apfil te willen inleveren van 7—8 uur nam. in het lokaal. De Seer, der V.-B. ADR. H. DONZE. De ondergeteekende beveelt zich be- leeid aan voor het uilbkloppen, J&CCB WJEIJER, Ter Neuzen. Lfrnj^e Kerkstraafc 60. Ondergeteekende biedt zich aan tot het verriehten van werkzaamheden in den Tain of ook wel ander werk. Ter Neuzen. W. ROUW, Grenulaan 51. TANDARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van i)72 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden eu Gebitten. zoo goed als nieuw. Te bevragen bij C. FRAAIJENHOVE, met- selaar, Spui. Artistieke Bloembinderij. Steenenbeer 15. YLISSINGEN. Telephoon 141. Speciaal adres voor diverse fijne bloemwerken. Verlovingsbouquetten geheel van rozen gebonden. Bruidsbouquetten samengesteld uit witte rozen en Oranjebloesem, kleine bloemgarneenng op het alhangende Lint. Worden ook geheel vervaardigd van Oranje bloesem en Orchideeen mettulen SluierenLinten. bruidsgarnituren. Kapselbouquetje -- Schouderbouquetje Taillebouquetje Rokguirlande. Bouquetten en Corsagebouquetjes voor Bruidsmeisjes. Yerzenden naar alle plaatsen. PROURAMMA I. J)e dood van Ju lian Caesar door Shakespearevert. Koster. II. M ultatulie-voordracht. Zij die Wisschen wenschen te koopen voor het binden van Zaadstroo gelieven dit aan mjj op te geven voos* 15 r<Heo a.s. Aanbevelend, A.ROU W, Mandenmaker, Zaamslag. Genezing zonder operatie door den nieu.wen band van Breukmeester, Rnnstlei .30, Antwerpen. Is den ©$SB*3'ii@Er§ Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzondcr stelsel voor het recht maken van scheef gegroei'Je kinderen. HOE K. aan fabrieksprijs Aan hetzelfde adres gebruikf e Rijwielen. P. MILLENAAR Cz., Lange Kerkstr. voor het vervoer van naar de losplaatsen Zevenaarstraat, Schutters- liof en station Philippine. Inlichtingen te bekomen aan het bureau van dit blad. Vergadering van Donderdag 27 April 1911. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Visser, Dees, Wieland, Moggre, De .lager, Lensen, Drost, De Feijter en Donze. Afwezig de heeren Scheele, Van de Ree en De Bruijne. Een vacature. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1. IngeJcomen stukken. a. Een schrijven van Jac. van de Ree waarin deze bericht wegens vertrek naar de gemeente Ridderkerk ont- slag te nemen als lid van den Raad dezer gemeente. Met genoegen hoopt hij terug te denken aan de aangename en meestal ernstige besprekingen, die hij heeft mogen bij- wonen. Dat Ter Neuzen onder Gods Zegen voorspoedig moge zijn is zijn hartewensch. Aangenomen voor kennisgeving. 1). Een schrijven van E. H. T. van Borssum Waalkes, die onder dankbetuiging voor het in hem gestelde ver- trouwen bericht de benoeming tot lid der commissie van Toezicht op het Lager onderwijs aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Ter Neuzen gedurende hettijdvak van 1 Januari31 December 1910 is verricht, opgemaakt door Burg, en Weth. dier gemeente, ingevolge artikel 52 der woningwet. Uit dit verslag blijkt dat door een nauwkeurig toezicht op de rialeving der bepalingen van de bouwverordening over het algemeen veel werd bijgedragen tot verbetering der volkshuisvesting. Dit verslag wordt ter visie &elegd. d. Een adres van het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Loodwitfabrikanleu, gevestigd te Rotter dam, waarin de aandacht van de Raad gevestigd wordt op eene tevens toegezonden brochure getiteld »Geschiede- nis, bereiding en eigenschappen van het loodwit", en ge- vraagd wordt, aangezien het loodwitvraagstuk voor de leden hunner vereeniging van het grootste belang is, bij eventueele bestedingen van verfwerk de in de brochure uitgedrukte meeningen in overweging te willen nemen. Deze stukken zullen ter visie van de leden worden ge- legd en later in handen van den bouwmeester worden gesteld. Mogelijk kan er dan later bij bestedingen van verfwerk rekening worden gehouden met de in de stukken vervatte beschouwingen. Een schrijven van het bestuur van de afd. Ter Neuzen van den Algemeen Nederlandschen Geheel-Ont- houdersbond waarin wordt bericht dat de vereeniging niet kau ingaan op het aanbod van den Raad om de oude onderwijzerswoning bij school C te gebruiken voor ver gaderlokaal tegen vergoeding van 10 'sjaars, om reden een ander, even geschikt lokaal, door haar tegen een minderen prijs kan worden gehuurd en bovendien door haar gevraagd was het kosteloos beschikhaar stellen van een lokaal. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Jager die niet tegenwoordig was toen het verzoek der vereeniging om een vergaderlokaal werd be handeld, kan niet nalaten zijne verwondering te uiten dat besloten is de gevraagde lokaliteit niet anders ter beschikking te stellen dan tegen eene vergoeding van ip. Het is nu wel beslist, maar hij meent er toch nog op te moeten wijzen dat de Geheelonthoudersvereeniging een vereeniging is van algemeen nut, evengoed als de land- bouwcursussen. En waar daarvoor gratis het lokaal wordt gegeven, vermeent hij dat het ook aan deze vereeniging kon gegeven worden. De Voorzitter is het omtrent dat algemeene nut niet eens met den heer De Jager eu vooral niet dat deze ver eeniging zou gelijk te stellen zijn met een landbouwcursus. Wenscht de heer De Jager op het genomen besluit terug te komen dan rnoet hij daartoe het voorstel doen. Wat Burg, en Weth. betreft, deze staau nog op hetzelfde stand- punt dat zij de vorige vergadering innamen, dat nl. geen termen waren om het lokaal geheel gratis te geven. De heer De Jager merkt op dat terugkomen op het ge nomen besluit geen zin meer zou hebben, aangezien de vereeniging mededeelt dat zij reeds over een lokaal kan beschikken, maar het spijt hem toch dat het besluit van den Raad zoo genomen is. De Voorzitter: Dat is van uw stand punt gezien, maar bij de overige leden blijkt daarvan niets. De heer Dees wil een opmerking maken naar aanleiding van de door den heer De Jager uitgesproken ja, hij weet haast niet hoe hij het noernen moet— insinuatie, waar deze den landbouwcursus hierbij te pas brengt. De land bouwcursus is een tak van onderwijs, die in den tegen- woordigen tijd niet meer kan gemist worden en tot hiertoe werd voor dien cursus een lokaal van de openbare school disponibel gesteld. Nu viel dat niet altijd even gemakke- lijk, men ondervond er wel eens hinder door en nu de gelegenheid zich voordeed om een andere lokaliteit te krijgen, heeft men gezegd laat ons die oude onderwijzers woning inrichten tot eene lokaliteit waarin dan die cursus ook zal kunnen gegeven worden. Spreker wenscht in het geheel niet te betwisten het nut van de Geheel-Onthouders- vereeniging, integendeel het. was te wf'tscheiv dat iedep geheel-onthouder was, Vooral onder de werkende klassd, en ook voor vele anderen, de welvaart onder ons volk zou dan wel wat grooter zijn, maar het is eene geheel partis culiere vereeniging en er is haar alleen vergoeding ge vraagd voor vuur en licht en wel tot een zoodanig bedrag, dat de gemeente daar nauwelijks mee zou toekomen. Tusschen een tak van onderwijs als de landbouwcursussen en eene particuliere vereeniging als deze bestaat naar zijne meening een groot verschil. De heer De Jager verklaart dat zijne woorden volstrekt niet als eene insinuatie moeten worden opgevat, want hij heeft den landbouwcursus alleen genoemd omdat dit de eenige andere gelegenheid was die in dat lokaal is onder- gebracht en dit dus het eenige voorbeeld was dat hij kon aanhalen. De heer Dees maakt er op attent dat de landbouwcursus nog niet in dat lokaal is gehoudendit is nog steeds in de school gebeurd. Wat het in de toekomst zal zijn is de vraag nog, dat hangt af van de beslissing van den Raad. Het ligt wel in de bedoeling om het in die oude woning te laten doen, maar het is toch nog niet beslist. De vergelijking van den heer De Jager houdt dus geen steek. De heor De JagerDat is mogelijk, maar ik heb het toch noodig geacht mijne meening hierover in het midden te moeten brengen. De heer Dees: Dat is uwe zaak. De Voorzitter sluit hierover de discussie en het schrijven der vereeniging wordt z. h. s. voor kennisgeving aange nomen. ig Een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken aan Burg, en Weth., in antwoord op de aanvraag om audientie, waariiruZ.Exc. bericht dat de stukken he- treffende de oprichting van eene hoogere burgerschool in deze gemeente in verband met'een daaromtrent door hem gevraagd advies tbans niet aan zijn Departement aanwezig zijn en het oogenblik voor eene mondelinge hehaydeling van die aangelegenheid niet gunstig is. Hij stelt zich echter voor Burg, en Weth. nader te berichten, zoodra hij van de desbetreffende rapporten zal hebben kennis ge nomen. Aangenomen voor kennisgeving. It. Eene missive van Ged. Staten van Zeeland, waar- nevens wordt toegezonden eene beschikking van hun college van 7 April 1911, betreffende een bezwaarschrift van P. Verboom, tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, dat ongegrond is verklaard. Ged. Staten hebben daarbij overwogen, dat de reclamant aangeslagen hi de le klasse, naar een belastbaar inkomen van f 50, volgens zijne opgaaf, na aftrek van bijdragen voor pensioen, een zuiver inkomen geniet van J 422,40 plus vrije woning dat de waarde dier vrije woning voor het pensioen is bepaald op 50 en door het gemeentebestuur wordt be- rekend op 100, in verband met de huurwaarde van soortgelijke woningen in de gemeente; dat wel is waar de werkelijke huurwaarde der woning in aanmerking moet worden gebracht, doch dat, waar het gemeentebestuur in gebreke is gebleven voor zijne schatting nadere gronden aan te geven, het in de gegeven omstandigheden de voorkeur verdiend, voor de huurwaarde der woning in aanmerking te brengen dat bedaag, waarop die overeenkomstig art. 11 paragraaf 1 der Wet op de personeele belasting zou moeten worden geschat, n.l. op 12 pet. van de jaarlijksche inkomsten van reclamant, be- dragende f 490, alzoo op 58,80, zoodat de totale in komsten van reclamant waarnaar voor hoofdelijken omslag is bij te dragen. moet geacht worden f 481,20 te bedragen dat van dit bedrag, na aftrek van f 480 overeenkomstig art. 5 der belastingverordening, een belastbaar ir.komen overbljjft van 1,20, zoodat de reclamant terecht in de le klasse is aangeslagen. Aangenomen voor kennisgeving. VOLMAAKT ZUIVER. ZEER VOEDZAAM. BESPARING IN HET HUISHOUOEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2