A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscti-Vlaanderen. K A PAST E H. Aankondiging-. Eekendmaking. No 5602 Zaterdag 29 April 1911. 51e Jaargang. wegen en voetpaden met de kunstwerken. Gemengde berichten. Binnenland. BEVOLKINGSREGISTERS. ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,B21/, en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer /0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prps slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders der gemeente HOEK brengen ter kennis van belanghebbenden dat te beginnen op 1 Mei 1911, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Hoek, 14 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Vetste stuk vee F. Smet. Allen wonende te Clinge. De fanfare luisterde de prijsuitdeeling op en bracht nog wat leven in de brouwerij. Overigens had de jaarmarkt weinig te beteekenen. Ze gaat van jaar tot jaar achteruit en zal zoodoende spoedig geen reden van bestaan meer hebben. Er was weinig volk. Rumoermakers waren er meer dan genoeg. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat de ouders of verzorgers, die hunne kinderen of pupillen op 1 Mei a. s'. op de openbare school wenschen te zenden, zich daartoe tot en met 29 dezer bij het hoofd der school kunnen aanmelden. Kinderen, die zes jaren oud zijn, of dit in den loop van bet jaar worden, worden toe- gelaten. Hoek, den 5 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLbERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. De directeur-generaal der posterijen en te- legrafie maakt bekend, dat als briefkaart ge- bezigde kaarttormulieren, welke over de geheele breedte van de adreszijde zijn voorzien van een gedrukt hoofd, vermeldende den naam, het adres, enz., des afzenders, voorloopig, tot nadere be- schikking, als briefkaarten zullen worden toe- gelaten, mits zij overigens aan de gestelde be palingen voldoen. De aandacht wordt er nocbtans op gevestigd, dat de buitenlandsche postadministratien be- voegd zijn om dergelijke uit Nederland verzonden briefkaarten te bebandelen als onvoldoend ge- frankeerde brieven. TER NEUZEN, 28 April 1911. In de week van 19 tot 25 April kwamen in Zeelaud 12 gevallen van besmettelijke ziekte voor, ni. 3 van roodvonk en 9 van diphtheritis. Van roodvonk kwamen te Kattendjjke 1 <re- val, te Kruiningen 1 en te Oud-Vosmeer 1 voor. VVat betreft diphtherites kwamen te Bosch- kappelle, Hulst, Oud-Vosmeer, Schoondijke, Stavemsse, Stoppeldijke en Zaamslag, alien 1 geval en te Goes 2 gevallen voor. Gedurende de maand Maart 1911 kwamen in Zeeland zes gevallen van besmettelijke vee- ziekte voor, ni. twee gevallen van mond- en kiauwzeer te Wolphaartsdijk en vier gevallen van vlekziekte der varkens, nml. drie te Hon- tenisse en een te Scberpenisse. In de maand Maart was de bandel in paarden en veulens met Belgie van veel belan<r. in Zeeland vooral werden tegen zeer hooge prijzen voor Belgische rekening een groot aantal paarden opgekocht. Onder degenen, die Donderdag te Middelburg slaagden voor het acte-examen lager onderwijs, bevond zicb een arbeider uit Zuidzande, die over dag zijn handenarbeid verricbtte om het aldus verdiende geld te gebruiken voor bet be- talen van pnvaatlessen. Slechts twee jaar had deze energieke jongeman noodig om'zicb op deze wpze voor het examen te bekwamen. Clinge, 26 April. Op de heden gehouden jaarmarkt waren aangevoerd14 paarden en -1 stuks rundvee en eene partij varkens De prijzen werden behaald als vol<rt Grootste getal paarden J. F. Buysrogge, idem rundvee F. 8met, idem varkens L. Moes. Sehoonste werkpaard le pr. A. Cammaert, idem «,e pr. P. Pauwels. Sehoonste tweejarig paard le pr. P.de Caluwe', idem 2e pr. A. Cammaert. Sehoonste koe le pr. K. van Dorsselaer, idem _,e pr. Cb. Laureijs. Sehoonste vaars le pr. 1. van Duijze, idem 2e pr. Ch. Boussen. Omtrent bet a'anbieden eener pop aan Prinses Juliana meldt de Goesche courant nader Op hoog bezoek. Een onzer stadgenooten, mej. A. Gunst- Geensen, had bet plan opgevat Prinses Juliana, ter gelegenheid van haar tweeden verjaardag, een door haar zelf vervaardigde pop in Zeeuwsche kleederdracbt aan te bieden. Door bemiddeling van onzen burgemeester werd vooraf aan H. M. de Koningin gevraagd of dit plan hare goedkeuring kon wegdragen, waarop mej. Gunst rechtstreeks van H. M. bericht ontving, dat de aanbieding gistermiddag te 1 uur zou kunnen plaats hebben. Welgemoed toog het echtpaar Gunst dus Dinsdagmorgen met den eersten trein reeds op weg naar Apeidoorn, vanwaar de reis naar het Loo per tram werd voortgezet. Omtrent haar verblijf ter paleize vertelde mej. Gnnst Woensdagmorgen ongeveer het volgende. ,rfoen mijn man en ik te 1 uur op bet Loo arriveerden, bracht een lakei mij direct bij Jhr. Van Geen, den particulieren secretaris van H. M. de Koningin. Deze liet toen vragen, wanneer H. M. mij wenschte te ontvangen, waarop werd geantwoord, dat zulks te half drie uur zou kunnen plaats hebben, wijl ik dan ook het Prinsesje te zien zou krijgen. Gedurende die anderhatf uur wacbten werden mij in een ont- vangkamer allerlei eetwaren enz. voortgezet, waar- van k me op m'n gemak kon bedienen, zoodat de tijd om was, voor 'k bet wist. Tegen half drie dan kreeg 'k de boodschap me klaar te maken voor de ontmoeting met de Koningin en bet Prinsesje, en na de binnenplaats van bet paleis, in gezelschap alweer van een lakei, te zijn over- gestoken, naderde de Vorstelijke farailie op bet bordes. H. M. zeide tot Prinses Juliana //Daar is nu de juffrouw, die de mooie pop gebracht heeft, (de pop was nl. dadelijk bij aankomst bij H. M. binnengebracht) zeg nu maar eens vriendelijk dank waarop bet lieve kind her- haaldelijk »dank, dank" riep en een sierlijk buiginkje voor me maakte. Daarna kwam de Koningiu zelf naar me toe, vroeg me of 'k de pop zelf geinaakt had, gaf hare bewondering over bet werk te kennen en deelde me o. a. mee, dat Prinses Juliana bij haar ontwaken dadelijk zeer ingenomen was geweest met haar nieuw kindje. Na tenslotte nog een photo van de pop van me in ontvangst te hebben genomen en nogmaals dank te hebben betuigd voor het gescbonkene, trok bet hooge gezelschap zich terug, Juliana nog telkens wuivende, en reed kort daarop uit naar het Koninklijk park. Van de aanbieding om dat park eens te gaan zien, kon ik geen gebruik maken, aangezien we nog denzelfden dag weer naar huis wenschten terug te gaan. Prins Hendrik beb ik ook niet gezien, wijl die, zooals m'n man, die buiten had moeten wachten, me vertelde, reeds vroeger was uit- gereden". Het gebeele verhaal van juffrouw G. deed ons duidelijk uitkomen, dat zij zeer hartelijk aan bet Hof was ontvangen. Te Goes beeft zich een vliegcomite ge- vormd dat, in zijne voorbereidende maatregeleu reeds zoover gevorderd is, dat binnen betrek- kelijk zeer korten tijd aldaar eenige vliegdagen zullen worden gegeven. Eenige notabelen van Zuid-Beveland hebben hun medewerking toegezegd. Een philantropisch hondje is het aardige ,/Moortje van den cafehouder H. Kamsteeg in de Doelenstraat te Delft. Het schrandere dier is er op gedresseerd om centen, door bezoekers voor de aardigbeid op den grond geworpen, bij zijn baas te brengen, die ze dan deponeert in het busje van de Ver- eeniging voor Kinder-Gezondheidskolonies te Delft en Omstreken. A1 meer dan een gevuld busje heeft „Moortje" bij een gebrachtin twee jaar tijds heeft hij ruim 40 voor 't goede doel verzameld. Boontje komt om zpn loontje. Te Gro- ningen wierp een kwajongen een flesch stuk op de plek waar een auto moest passeeren. De chauffeur ziet dit, stopt vlak voor de gevaarlijke plek plotseling, springt als een acrobaat uit het rijtuig, grijpt voor de aanrander er om denkt, dezen bij den kraag en sleept hem naar de auto. Na een korte strubbeling hijscbt hij den deug- niet in zijn vehikel, haalt de kruk over en koerst met den nu hevig grienenden jongen ver weg om hem van daar terug te doen loopen. yNiet te bereiken wegens stieren." Een brievenbesteller trachtte ons blad van gister te bezorgen bij een abonne op een buiten- weg. Hij trachtte dat, want lukken zou't hem ditmaal niet. Op de brug, die naar de afgelegen woning leidt, ontmoette hij nl. een gezelschap koeien, dinreu die sprongen van blijdschap. nu ze na de overwintering 19101911 weer buiten waren gelaten. Een aardig gezichtmaar wat onveilig meent de besteller. En hij informeert naar de de geaardheid der diertjes. En of er ook stieren bij waren. Men heeft hem toen geantwoord, dat die er inderdaad onder door liepen. Moedig beeft onze beproefde besteller daarop nog een poginggewaagd, om het dartel vee heel- huids voorbij te komen Het mocbt hem niet lukken. Hij is niet corpulent, maar bij kon er toch niet meer door En toen de dieren even later een orkaan begonnen te brullen, liep hi), en nu zoo mogelijk nog harder dan anders, met zijn krant in precies de tegenovergestelde richting. Naar het postkantoor terug. En daar heeft hij toen, te zijner verontschul- diging en de decharge, plechtig op het adres- strookje van de courant geschreven//Niet te bereiken wegens stieren." We hebben 't zelf gezien. (H. Qt.). Er wordt thans te Schiedam weer een dier meesterstukjes van bouwtechniek volbracht, waarover de leek de handen van verbazing in- eenslaat en dat den vakman veel studie en vooral veel kennis en ervaring kost, schrijft #Eigen Haard". In onzen slappen Nederlandschen bodem is let soms een wanhopend werken met fundee- ringen en hoewel die bodem onzen ingenieurs een wereldroem beeft verschaft, gaan er toch nog millioenen in alvorens daarop de bouw- werken kunnen verrijzen. En dan komt het nog dikwijls voor, dat een gebouw na jaren toch nog aan het verzakken gaat en een duwtje opwaarts moet hebben. 't Enorme verkeer op de lljn Rotterdam--den Haag eischt te Schiedam veel zorg. Vooral tusscben Rotterdam en Schiedam zijn de spoor- banen geen kwartier vrij van verkeer. Geen wonder dat op onzen weeken bodem de gevolgen van zwaarte en snelheid zicb doen gevoelen en dat ondervindc in hooge mate het station Schiedam. Langzaam maar gestadig zakt het over zijn geheele oppervlakte dieper in onzen bodem. Men is nu voor de derde maal bezig met bet interessante werk, bet over zijn geheele lengte ongeveer 20 cM. (soramige gedeelten zelfs 40 cM booger te brengen. Een gedurfd stukje werk, dat veel zorg vereischt. Door vijzels worden de verschillende gedeelten ge- leidelijk opgedraaid en wanneer de vereischte hoogte is bereikt, wordt tusscben fundament en top der heipalen een dwarsbalk gescboven. Zoo eenvoudig mogelijk, he Een ander werk, dat nabij Schiedam de aan- draclit trekt is de eigenaardige spoorbrug over de Delfsbavenscbe Schie. Ingericht voor vier- dubbel spoor wordt zij gemakkelijk door elec- trische beweegkracht- geopend en gesloten. De bouw is van een nog onbekend systeem voor ons laud. TEB VEI/Ji\S(IIE (OiBlVT. lilt III tall nrr.chijni vt "itml "-i- Uimn.ditg. en Vrijda|[a«onil, altgeionderd up FeeMtduurn. l»i| tie Firmit 1". J. 11% HE lilBI te Ver SemeD, Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN, Gelet op het Koninklijk besluit van den 27 Juli 1887 (Staatsblad no. 141), regelmde de verplichling der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters, bepalende ondermeer bet volgende Artikel 2. Zij, die uit eene Nederlandsche kolonie, eene over- zeesebe bezitting of nit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen bet Rijk, doen biervan eene verklarmg aan het gemeentebestuur, vergezeld van bet gebruikelijke getuigschrift, voor hen die uit de kolonien of bezittingen, van een paspoort, of reis- of verblijfpas of andere door de politie deugde- lijke erkende bewijsstukken voor ben die uit den vreemde komen. Deze verklaring ge9chiedt binnen ddne maand na bun aankom9t in de gemeente. Art. 3. De kennisgeving in het vorig artikel vermeld gaat vergezeld van de noodige opgaveD om in de bevolkings registers te worden ingescbreven. Art. 4. Zij die bunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Neder landsche kolonie, eene overzeesche bezitting of naar den vreemde, doen biervan eene verklaring aan bet bestuur der gemeente, welke zij verlaten. Art. 5. Zij die bunne werkelijke woonplaats uit eene ge meente van bet Rijk Daar eene andere gemeente overbrengen, doen biervan eene verklaring aan bet bestuur der gemeente, die zij verlaten en waar zij in bet bevolkingsregister zijn ingeschreven met opgaaf der gemeente, waar zij wenscben zicb te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos ^getuigschrift van ver- andering van werkelijke woonplaats." Art. 6. Ter plaatse, waar zij bunne werkelijke woonplaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen ddne maand na hunne aankomst eene verklaring aan het gemeentebe stuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. Art. 7. Elk boofd van een huisgezin geeft uiterlijk binnen eene maand kennis aan het gemeentebestuur van ieder lid dat in het huisgezin wordt opgenomen, of daar uitgaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geldt art 3 Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen,gestichtenen inrichtingen, met staande onder bestuur of toezicht van het openbaar gezag, waar personen, onder eenig bestuur samen wonen, geven maandehjks aan het gemeentebestuur kennis, van alle personen, die in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zyn uiigetreden. De verplicbting vervalt, wanneer langs een anderen weg fie vereiscbte kennisgeving voor bet bevolkingsre gister gedaan is. 6 Art. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder, door het gemeentebestuur daartoe opgeroepen, verphcht tot het doen der opgaven, die vereischt worden om de bevolkingsregisters in te vullen. Art. 9. Overtrading der bepalingen van dit besluit wordt gestraft met hechtenis van ten boogste viertien dagen m6i ete van ten h°°g9'e honderd gulden. Maken de ingezetenen op het vorenstaande opmerk- zaam met dringende aanbeveling om de daarin vervatte verplichtingen stipt na te komen, teneinde zicb voor de toepassing der bedreigde straffen te vrijwaren. Gedaan te Ter Neuzen, den 27 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de Landmeter van het Kadaster in den loop der week van 1—6 Mei de gewone jaarlijksche veranderingen voor den dienst van het Kadaster in deze gemeente komt opnemen. Ter Neuzen, 27 April 1911. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1