gesloten. OPENING Kantoor- Gemengde berichten. Laatste berichten. Hebt gij een nieraandoening Nieuw Circus van Gent. Adverlentien. Gewijzigde advertentie. Onderricht in het Men voor vronwen en meisjes uit den arbeidenden stand. van mijn Kruidenierswinkel enz. op ZATERDAG 22 APRIL. Beleefd aanbevelend, H. CLAESSENS. Axel, 21 April 1911. Aanst. DINSDAG 25, WOENSDAG 26 en D0NDERDAG 27 APRIL, is onze winkel Gebr. CLAESSENS. Axel, 21 April 1911. Het Coitrite. worden toegevoegd medewerkers voor ver9chil- lende rubrieken. De heer Yredenburch zeide dat ook in Tholen de opmerking was gemaakt dat in den laatsten tijd te veel plaats was gegeven aan den paarden- fokkerij en de toon minder aangenaam was. De heer Van der Have betreurde depublici- teit, die gegeven was aan de meening van de afdeeling Zierikzee, voor dat de zaak in de Hoofdbestuursvergadering ter sprake kwam. De afdeeling is niet tegen het Landbouwblad wanneer de toon wat beter wordt. De heer Vorsterman van Oyen wilde nog bepalen dat, als het Landbouwblad elke week versehijnt, het niet meer verkrijgbaar zal worden gesteld voor niet-leden der Maatschappij. Hiermede betuigen verschillende leden hun instemming. Het Dag. Bestuur bleef big zijn voorstel om de contiibutie tot f 2,50 te verhoogen, waar- van ook de afdeelingen eenig voordeel zullen ontvangen. Wanneer dit voorstel niet mocht worden aan- genomen, blyft de contributie 2. Het voorstel werd aangenomen met groote meerderheid van stemmen, 18 tegen 4. In verband hiermede stelde het Dag. Bestuur voor het Landbouwblad elke week te doen ver- schpnen met ingang van 1 Januari. Het zal rekening houden met den geuiten wensch om vaste medewerkers voor verschil lende rubrieken aan te wijzen. De heer Welleman gat nog in overweging om nieuwe leden na de Koninklijkegoedkeuring van het besluit tot contributieverhooging, 2,50 te doen betalen, vooral met het oog op de tenfoonstelling te Middelburg. Het Dag. Bestuur nam dit denkbeeld over, wat ook de vergadering deed. Het voorstel om het Landbouwblad elke week te doen verschijnen werd daarop goed- gekeurd. Subsidie Paardenfokkerij. Door het Hoofdbestuur werd voorgesteld om, na overleg met de Provinciale Regelings- commissie voor de paardenfokkerij in Zeeland, aan de Provinciale Staten voor'te stellen de jaarlijksohe provinciale subsidie aan de Maat schappij uitgekeerd, te beginnen met 1912 toe te kennen aan de Regelings-commissie. Ter toelichting hiervan deelde het Hoofd bestuur mede. Voor er eeue regelingscommissie door de wet van 1901 in 't leven was geroepen, was de bevordering der paardenfokkerij uitsluitend op- gedragen aan de Maatschappij. Toen deze commissie optrad, bestond zij uil vijf leden, van wie vier lid waren van het Dag. Bestuur der Maatschappij. De regeling der geheele paardenfokkerij onderging dus toenmaals nagenoeg geene wijzi ging- Het aantal leden der regelings-commissie is intusschen vermeerderd tot 9, van wie thans slechts twee lid zijn van het Dag. Bestuur der Maatschappij. Dientengevolge is de regeling in twee han- den gekomen, wat voor de bevordering van de belangen der paardenfokkerij nadeelig zou kunnen werken. Daarom acht het Dag. Bestuur het voor de bevordering van dit belang wenschelijk, dat het beheer hiervan in eene hand komt. Overigens wordt door dezen stap slechts het voorbeeld gevolgd der andere provincien. De V oorzitter deed mededeeling van een strooming die bestaat om de subsidie te doen beheeren door het ^Zeeuwsch-Belgisch Stam- boek." Het Dag. Bestuur voelt daarvoor wel iets, maar zou wenschen dat de zaak nog eens goed werd overwogen en dan in de Hoofdbestuurs vergadering in September beslist. De heer Welleman wees er op dat enkele jaren geleden reeds een gelijk voorstel als thans door het Hoofdbestuur wordt gedaan, is inge- diend door de regelings-commissie, wat het Dag. Bestuur toen bestreed. Spreker wees op de nieuwe paardenwet, die in uitzicht is gesteld, waarbij bepaald wordt dat de Maatschappij geen invloed zal hebben op de benoeming van de leden der regelings- commissie. De heer Welleman vereenigt zich dus met het nader voorstel van het Dag. Bestuur om de be- slissing over deze zaak tot September aan te houden. De heer Hombach, die later, in September, op de zaak wil terug komen, zou er bezwaar tegen hebben dat de subsidie kwam onder be heer van het //Zeeu wsch-Belgisch Stamboek." Daarna werd besloten de zaak te houden tot Septem ber- vergaderi ng. Alsnu is aan de orde der regeling van het examen voor hen die de drie cursussen in hoef- beslag gednrende 1910 en 1911 hebben bijae- woond. Het Dag. bestuur stelt voor om de examen- commissie te doen bestaan uit dezelfde personen, die de vorige jaren examens afnamen. Hiermede vereenigde de vergadering- zich. Als afdeelingen waar in 1912 en 1913 cur sussen zullen worden geopend, werden bij loting aangewezen Kruiningen, Goes en Tholen. V oor het geval een dezer afdeelingen geen cursus mocht verlangen werd Noord-Beveland aangewezen. Het Dag. Bestuur werd gemachtigd om voor deze cursussen subsidies aan te vragen aan het rijk en aan de provincie. Hierna werd een oogenblik pauze gehouden. Mond- en Klauwzeer. De vraag of op het verzoek der afdeeling Zierikzee om alleen Schouwen en Duiveland te sluiten tot 15 Mei, gunstig zal worden geadvi- seerd werd toestemmend beantwoord. Op de vraag van den Minister of het wen schelijk is de geheele provincie te sluiten tot 15 Mei antwoordden 10 leden toestemmend en 10 outkennend. Twee hielden zich buiten stemming. Volgens het reglement van orde rnoet de beslissing aangehouden worden tot een volgende vergadering. Aan den Minister zal van de staking der stemmen bericht worden gedaan. (Midd. Ct.) Op de Woensdag gehouden verloting, verbonden aan de Paaschtentoonstelling te Purmerend, viel een meubelmakersbediende al- daar, op z'n nummer een vette koe ten deel. Maar, o ramp, bij had dit verloren, doch hiervan aangifte gedaan bij de politie. 't Werd echter gevonden door een knecht van een paarden- handelaar aldaar, die hiervan mede aangifte deed, doch 't zoolang bewaarde, tot de eigenaar opdaagde. ToeD gisteren nu de prijs op dit lot viel, was laatstgenoemde ter paardenmarkt te Alkmaar en kwam 's avonds laat met zijn beest thuis. Men wachtte den knecht op en verzocht hem 't lot af te geven. Men bood hem f 10 voor het vinden, doch deze wil het aanvankelijk niet afgeven, dan tegen de helft der waarde van de koe, waartoe de eigenaar echter niet genegen is. Een firma te Rotterdam zendt ons ter bezichtiging een briefkaart, door haar ontvangen van een handelsvriend, welke boven aan die kaart aan de adreszijde, over de voile breedte, zijn firmanaam, adres, telefoonnummer, beuevens de woorden »Koloniale waren" en /Comestibles" had laten drukken. Wegens dat bovenschrift heeft men 7'^ cent st'rafport moeten betalen. De reden hiervan is" sehrijft degeen die ons de briefkaart toezendt ,/dat in den laatsten tijd de Posterijen metstrafport belast briefkaarten, aldus bedrukt (over de geheele breedte van de briefkaart). /,Nu komt het ons voor, dat, evenals deze firma, honderden andere firma's een groot kwantum dergelijke formulieren tegelijk besteld en in voorraad hebben, en dat men toch zonder eenige verdere waarschuwing eene dergelijke stratbepaling niet kan toepassen. Buitendien, is het eigenlijk niet ja wij durven het woord haast niet noemen kleingeestig In alle geval vermeenen wij, dat het uwen lezers van voordeel zal zijn als u het publiek op deze bepaling opmerkzaam maakt." (N. R. Ct.) Een bedrogen menschenvriend. Een geldschieter aan de Linker-Rottekade te Rotterdam, N. M., had een gepensioneerd sol- daat uitgestuurd naar bet kantoor van de Rijks- betaalmeester om vijf pensioenen te innen tot een bedrag van f 270, waarop hjj, in strijd met de bepalingen der Pensioenwet, voorschot- ten had gegeven. De gep. militair, J. H. ge- naamd, ontving het geld bij den betaalmeester, maar is sedert spoorloos verdwenen. Te Antwerpen heeft een dokter een on- gewone beschuldiging geuit tegen het bestuur der Godshuizen. Op een conferentie van de genees- heeren met het bestuur naar aanleiding van een nieuw reglement, waarmee de dokters zich niet kunnen vereenigen, verklaarden deze laatsten dat, als er misbruiken plaats hebben, ze niet voort- komen uit het geneeskundig korps, maar uit de bureaux. Ter staving van die beschuldiging deelde een der dokters een geschiedenis mee van flesschen //Pilules Orientales" van 5 a 6 fr. de flesch, waarvan er minstens 30 in verschillende apothe- ken der stad zijn geleverd op bons van de Godshuizen en door deze betaald. Die pillen zijn natuurlijk niet voorgeschreven door dokters en niet door zieken verbruikt. z/En als ge nog verder wilt zoeken, besloot de zegsman, dan zult ge ontdekken dat ze ge- bezigd werden door zekere dame, met doeleinden die ik hier niet te beoordeelen heb." Zooals de lezer wel eens in advertenties ge- zien zal hebben worden die pillen aanbevolen aan dames voor bet verkrijgen van zware borsten. Voorts werd meegedeeld dat er 100 flesschen van een versterkende wijn werden gebruikt zonder dat de bons er voor te vinden zjjn. Het bestuur besloot een onderzoek te doen instellen door een commissie. Axel. In de hedennamiddag gehouden raads- verg;adering werd door dem Voorzitter mede deeling gedaan van de besteding voor den bouw der gasfabriek. De laming was 13,335 en de minste inschrijving is 11,950. Het is voor Burg, en Wetlu ook aangenaam hetwerk te kunnen gunnen aan een ingezetene, al wi men daarmede volstrekt niet te kennen geven dat aannemers van buiten het werk minder goed zouden hebben uitgevoerd. Op zijn verzoek werd aan den heer D. J Oggel eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. In verband met opmerkingen van Gedep. Staten omtrent misstellingen in het ontvangen afschrift der algemeene politieverordening wer den daarin enkele verbetering aangebracht. Goedgevonden werd het voorstel van Burg, en Weth. om eene wijziging te brengen in het plan tot rioleering in de Weststraat, waarvan de hoogere kosten op 135 worden geraamd. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1910 werd overeenkomstig het advies der commissie goedgekeurd. Zauruslag. In de hedennamiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad kwamen o. m. in behandeling een verzoekschrilt van 5 herbergiers, om, naar aanleiding van de wei- gering van den tegenwoordigen burgemeester om op den tweeden Paaschdag gelegenheid tot dansen te geven, wat, evenals op Nieuwjaarsdag en op den tweeden Pinksterdag door vorige burgemeesters sedert tal van jaren werd toe- gestaan, eene wijziging te brengen in de poli tieverordening, waarbij het houden van dans- muziek wordt toegestaan op den Nieuwjaarsdag, den tweeden en derden Paaschdag, den tweeden en derden Pinksterdag en op de 3 kermisdagen. Na eenige discussie, waarbij voor- en tegen- standers van hunne tpeening deden blijken, werd in stemming gebracht de vraag of tot wijziging der politieverordening zou worden overgegaan. Voor stemden de heeren De Jonge, De Mul, De Klerk en Dees tegen stemden de heeren Faas, De Putter, De Ruijter en de Voorzitter, terwijl de heer A. de Feijter zich buiten stemming hield. De heer Scheele was afwezig. Daar de stemmen staakten, moet dus in de volgende vergadering opnieuw gestemd worden. Door Burg, en Weth. dezer gemeente is de verkiezing voor een lid van den gemeente raad in de vacature- Wortraan bepaald op Dinsdag 16 Mei a.s. De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 23 Mei, de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 30 Mei a.s. 's Gravenhage, 21 April. Bij Kon. Besluit is de heer J. Jansen op zijn verzoek eervol ontslagen als commissaris van het Nederlandsch loodswezen, terens ontvanger der loodsgelden, te Ter Neuzen. Regeeringstelegrara van 21 April be- treffende pestgevallen op Java. Vier koortsge- vallen van 18 dezer bleken pest te zijn waarvan twee longenppst. 20 dezer kwamen 13 gevallen voor, 11 dooden. Berlijn. Het luchtschip dat op initiatief van het dagblad //De Echo" op reis was naar Amsterdam, is bij een landing uit nood in de nabijheid van Lehrte, bij Hannover, verongelukt. Het luchtschip wordt uit elkaar genomen en de deelen naar Berlijn vervoerd het komt dus niet naar Amsterdam. Persoonlijke ongelukken waren bij dit ongeval niet te betreuren. Nierkwalen doen verschillende personen op verschillende wijzen aan, want de schadelijke stoffen, die niet door de verzwakte of zieke nieren aan het bloed onttrokken worden, tasten eerst het zwakste punt van uw gestel aan en dit zwakke punt is zelden hetzelfde bij verschil lende menschen. Is uw rug zwak en pijnlijk Hebt gij zwellingeu onder de oogen, in de enkels of handen Hebt gij last van rheuma- tische pijnen, stijfheid der gewrichten, pijn in de lendenen of heupen Vertoont zich neerslag in He urine, is het water van ongewone kleur, hebt gij moeite met de loozing, branderigheid of pijn V Voelt gij u altijd lusteloos, terneer- geslagen en uitgeput? Dan kunt gij er zeker van zijn, dat uw nieren niet goed werken. Onmiddeliijke hulp is dan noodzakelijk, want zieke of zwakke nieren herkrijgen niet uit zich- zelf hun oude kracht en gezondheid. Verwaar- loozing der eerste verschijnselen doet uw kwaal toenemen en leidt tot gevaarljjke ziekten als nier- steen, waterzucht, verzwakte hartswerking, enz. Het geneesmiddel bij uitnemendheid vindt ge in Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nier- giften afvoeren en aan de niereu en blaas hun kracht teruggeven om hun gewichtig werk weer behoorlijk te doen. En zonder dat deze organen weder volkomen normaal werken kunt gij uw gezondheid niet herkrijgen. Alleen de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn betrouwbaar. Let er daarom op of de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt. De echte zijn te Ter Neuzen ver krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Zondag 23 April a. s., te 3 ure, eerste dag- voorstelling door het tooneelgezelschap Van Cauwenberghe opvoering van De Gebroeders De Grave, indrukwekkend historisch drama. K O ill S VAN HET GEL I). Belgisch per 100 fr. f 47,52s it 47,55 Engelsch per 12,— 12,— ZEETIJDINtiEN. Van 19 tot en met 20 April. VLAG. NAAM M'. Vao en naar- Lading. 20 19 19 20 19 Eng. s.s. Eng. 8.s. V<».»r Ter leuxrn s River Lagan 2272 ILonden V an Ter leutrn i River Scheldt I 2199 |Londen Voor <>em s 20 Deen. s.s. idem Eng. barge Uelg. s.8. Deen. s.s. Zweed. s.s. Ail'a Deen. s.s. Sjoeland Pawell Andrejefl Simnne Tolleribary Ibis VI Amalienborg *«oor 8.8. Eng. s.s. Hansa ibiea Gull itukg. itukg. 5S37 Tunis phosph. 3308 idem idem 247 Fignemonnt chinaclay 55,4 Osiende ledig 3803 Riga via, 1902 Duinkerken ledig Ned. 8 8. Waterland Deen. s.i. Rosenborg EDg. 8.8. idem idem Russ. 8.8. Deen.3msch Deen s.s. idem Belg. s s. Duitsch s.s. Eng. s.s. idem Ned. s.s. Mersey Sea Serpent Dynamo Graf Todleben Jens Nielsen llaraldKlitgaard Lars Kruse Neptune Gertrude Paodion Jabiru Cornelis 3975 Reval 3186 |Pomeran 2763 Londen Van Hem 1135 Grangem 4433 3075 2554 1426 4198 551 5091 4132 563 Sunderland Goole Londen Hull Blyth Kingslynn New-Castle Sunderland O tende 2941 Stettin 3619 Belfast 396f Liverpool 1129 Londen ■tukg. [erf stukg. ledig I idem stukg. idem idem ledig cement ledig idem idem phosph. stukg. idem phosph. Voor HelzaHri 19 Eng. sch. Coaltar j 621 Havre koolteer Van 19 lot eu met 20 April werden laugs de Oostsluizeu alhier 21 binueuvaartuigen op- en 30 atgeschutdoor de Wests!. 14 op- en 8 afgeschut. Do.si tie der btoomschepeii. HARALD in lossing te Londen. JENNY in lading te Sunderland voor Kroonstad. RICHARD vertrekt heden van Newcastle on Tyne naar Rouaan. ELISABETH vertrok 20 dezer van Rotterdam naar Sunderland. HELENA in lossir.g te Riga. MAGDALEN A vertrekt heden van Newcastle on Tyne naar Rouaan. s.s. s.s. s.s. s.s. s.s. Vrouwen en meisjes uit den arbeidenden stand, die de lagere school hebben doorloopeu, genegen om tegeu eeue zeer geringe vergoeding onder richt te ontvangen in het koken van eene goede en goedkoope burgerpot, worden uitgenoodigd zich op VKoensdag 26 April ISII, des avonds tusschen 7 en 8 tiur te vervoegen in het Vereenigitigsgebouw in de Donze-\isserstraat. en SCHRIJFBOEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- landel van de Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6