PADVINDER-CHOCOLADL 7'/x cent per reep. 7% cent per reep. Volmaakt fabrikaat. BURGER LfJKE STAND. Een kleine pil geneest groote bloedarmoede. Bij Wembroich is een reusachtige bosch- brand uitgebroken, waardoor naar schat- ting 3000 morgen boscb, die voor het grootste gedeeite aan graaf Yon Loe behooren en ge- legen zijn op het Duitsche gebied bij de Nederlandsche grens, zijn verbrand. Het plaatsje W emb werd door de vlammen bedreigd. Er bestaat een vermoeden dat de brand nit moed- wil is aangestoken. Een gezelschap jongelui was aan het spelevaren op het meer van Bestide-Yillefranche in het Fransche departement der Lage Pyre- neeen, toen een boot lek stiet en zonk, waarbij 3 jongens 3 meisjes en een kind van 4 jaar verdronken. Op de Taag bij Lissabon sloeg een roeiboot om, waarin 5 menschen zaten, die alien zijn omgekomen. De neger-bokser Jack Johnson, verleden jaar beroemd geworden door zijn geruchtmakende overwinning op den blanken bokskampioen Jeffries, zit op het oogenblik te San Francisco in de doos. De zwarte geweldenaar was gewoon met zijn automobiel full speed door de drukste straten te tuffen en meermalen daarvoor tot boete veroordeeld maar hij heeft met zijn ,edele" sport al zooveel verdiend, d&t die boeten hem niet deerden, zoodat de rechter besloot hem ten slotte eens een gevoelige straf op te leggen en hem tot 25 dagen gevangenisstraf veroordeelde met last tot onmiddellijke aanhouding. Een zestienjarige loopjongen Rarl Rohloff te Berlijn wilde van zijn moeder, een weduwe, geld hebben, om naar de kermis te gaan en naar de bioscoop te gaan kijken. Toen zij hem dat weigerde, schoot hij een revolver op haar af. De kogel drong in haar rechter wang en maakte een leelijke wond. De knaap is later op den avond in hechtenis genomen. Te Boecharest is, door kortsluiting, tijdens de voorstelling, in een bioscoop-theater brand uitgebroken. Onder de toeschouwers ontstond een paniek, maar m^n slaagde er gelukkig in alien behouden buiten te brengen. Het theater brandde geheel af. Toen de Engelsche ij inkers dit voorjaar hun korven openden om te zien hoe de bijen overwinterd hadden, vonden zij in de meeste korven de diertjes dood en verdroogd. Een ge- heimzinnige bijenziekte, die op het eiland Wight schijnt ontstaan te zijn, had zich over geheel Engeland en Sehotland verbreid. Men meent, dat de bijen, bij het honingzamelen, uit sommige planten vergiftige sappen hebben gezogen en daar andere bijen mee besmet hebben. In sommige streken zjjn de bijen geheel uitgestorven. Er is geen twijfel mogelyk aan kwaad- willigheid by den brand van het stadhuis te Schaerbeek. 's Avonds te 7 uur werd het eerste alarm gemaakt toen in de controle-bureaux boven den politiepost een vuurgloed merkbaar was. Die brand werd gebluscht en toen zag men in een hoek de bijna verteerde overblijf- sels van een blaas, die een ontvlambaar voc'ht, terpentijn of naphta, moet hebben ingehouden. En voorts een caoutchou-buis die vermoedelyk een lont heeft bevat. Kwart over tien barstte er opnieuw brand uit, ditmaal op de zolders van den tegenover- liggenden linkervleugel, en met een noodlottig gevolg, daar de vlammen snel om zich heen grepen, en zich verspreidden langs de stellingen die voor een gedeeite, van het gebouw stouden. Bovendien bemerkte men dat op nog andere plaatsen plotseling de vlam zichtbaar werd, zoodat volgens de deskundigen, minstens zes brand-haarden zijn aangericht. Vermoedelijk is de eerste brand te vroeg uitgebroken naar de verwachting van den dader, waarschijnlijk door het tegen zijn bedoeling omvallen van een kaars die er bij stond. Ruim twee uur, nadat de tweede brand be meikt werd, stond het geheele prachtige ge bouw in vlammen, en was de mooie hoofdtoren ingestort. Het moet een prachtig gezicht zijn geweest, toen die toren als een vlammende naald boven het brandende gebouw stond. Eerst 's nachts te drie uur was men den brand meester. Bij het begin van brand was schepen Latinis in zijn kabinet gekomen, vergezeld van een inspecteur, en met dezen kon hij de voornaamste stukken der boekhouding redden. De stukken betreffende de tienjaarlijksche volksoptelling zijn vernield. Natuurlijk blijft er van al wat het gemeen- tehuis aan kunstwerken bezat, schilderijen, gobelins enz. niets meer over. Slechts enkele kunstwerken konden worden gered. De totale schade kan 2Yj millioen francs bedragen. Het gebouw was eerst sedert twee maanden verzekerd, doch verre beneden de werkelijke waarde. De gewonde brandweerman kreeg een stuk vallend ornament op zijn hoofd, toen hij een ladder beklom. Eenige maanden geleden zijn, zooals men zich zal herinneren, te Neuengamme bij Hamburg gasbronnen ontdekt, die een tijd lang gebrand hebben. Later heeft men de vlammen gedoofd en het gas door een buizenleiding gevoerd, om het een nuttige bestemming te geven. Maandag heelt men voor het eerst beproefd het brongas voor een luchtbol te gebruiken. De luchtbol had een inhoud van 2200 kubieke meters. Het gas bleek meer draagkracbt te hebben dan men verwacht had, want in plaats van de 20 zakken ballast, op welke men gerekend had, waren er 39 noodig. De tocht is uitstekend geslaagd 's avonds zijn de luchtreizigers ergens in Mecklen burg geland. Het moet de eerste tocht geweest zijn, die met zuiver brongas gedaan is. Te Castro-Giovanni, op Sicilie, was een apotheker, tevens leeraar aan de technische school, eenigen tijd niet meer gezien en zoo gingen bloedverwanten bij hem aankloppen, doch ontvingen geeD antwoord. Zij verwittigden de politie, die de deur open- brak. Op bed lagen vier ljjken, badend in bloed. De apotheker, zijn vrouw en twee jon gens, waarvan de jongste aanlag tegen den boe- zem der moeder. In de rechterhand hield de vader nog een revolver, waarvan vier schoten waren gelost geworden. Elk der slachtoflfers had den rech- terslaap met een kogel doorboord. Op zjjn kast bevonden zich pillen, potassium- cyanuur en strychnine bevattend, en een blad papier waarop deze woorden waren geschreven z/lk laat alles na aan mijn zoon Gildo, die zich thans by zijn familie te Catania bevindt". Men kent de oorzaak van dit drama niet. Uit Kaapstad wordt gemeld dat de Portu- geesche mailboot Lusitania, met 700 passagiers aan boord bij Bellowsarck vastgeloopen en ge- zonken is. Bij het landen der passagiers is eene boot omgeslagen, waardoor de derde officier, een vrouw en een man, alien Portugeezen, ver dronken zijn. De andere passagiers, waarbij zich 3 verhannen departementsgouverneurs van Lorenco Marques bevonden, zijn veilig en wel aan land gebracht. Een tooneel dat sterk herinnert aan het politiegevecht in de Sydney-street te Londen, heeft zich te Lodz afgespeeld. Vier terroristen drongen's morgens om 2 uur een door arbeiders bewoond huis binnen, joegen de bewoners er uit en verschansten zich in de tweede, bovenste verdieping. Sterke afdeelingen politieagenten omsingelden het huis en som- meerden het viertal zich over te geven. Deze antwoordden echter met revolvorschoteD. De politie kreeg versterking van infanterie en sloeg een geregeld beleg om het huis. De belegering duurde 8 uur, maar toen de terroristeu hun munitie verschoten hadden, gingen zij tot andere maatregelen over. Een hunner trachtte over de daken te vluchten, maar werd neergeschoten. De drie andere staken het huis in brand, dat hoezeer de brand weer zich ook uitsloofde, spoedig geheel was platgebrand. Toen de politie de puinhoopen doorzocht, vond zij drie verkoolde lijken. Zij kon echter nog vaststellen, dat drie beruchte terroristen, die een lange reeks misdaden op hun geweten hadden, deu dood in de vlammen hadden gevonden. //Nick Carter" het opperhoofd der apachen. Sedert Paasch-Zondag wordt door de Parijsche politie ijverig gezocht naar een zekeren Gaston Warze, een voormalig inspecteur van de geheime politie, die als bijbaantje bet beroep van inbreker, valsche munter en zelfs moordenaar dreef. Warze, oud-onderofficier, 25 jaar oud, kwam een goed jaar geleden bij de Parijsche politie. Eerst diende hij bij de //brigade mobile", die belast is met het toezicht op prostituees en hun souteneurs, en later, nadat hij eenige groote en geheimzinnige inbraken op waarlijk meesterlijke wijze had ontdekt en de bedrijvers daarvan aan het gerecht had overgeleverd, kwam hij bij de recherche. Hij maakte snel promotie, was be roemd om zijn durf en gold voor een der beste speurders van het Parijsche politiekorps. Op een van zijn speurderstochten maakte Warze kennis met een jonge vrouw, die met de gevaar- lijkste misdadigers van Parijs in verbinding stond. Deze vrouw wist nu den jongen, knappen oud-onderofficier in haar strikken te lokkeD en bracht hem eindelijk in connectie met haar bandieten-vrienden. Weldra verkeerde Warze druk met allerlei apachen-gespuis en werd spoedig het hoofd van een groote apachenbende. die zich vooral toelegde op het Serooven van juwelierswinkels. Twee groote inbraken in het drukste gedeeite van Parijs hadden nu kort na elkaar plaats zonder dat men de daders op het spoor kon komen. Eindelijk kwam de politie er achter, dat de inbraken moesten gepleegd zjjn door 'n bende, aan wier hoofd een man stond, die zich naar den Amerikaanschen detective van de bekende gruwelverhalen, Nick Carter noemde. Warze werd nu op dien Nick Carter, die niemand anders was dan hij zelf, afgezonden. llij vatte die taak met den noodigen humor op en zette prachtige jacbten op zichzelf in scene, zoodat hij herhaaldelijk door zijn superieuren wegens zijn diensty ver werd geprezen. Het spelletje duurde reeds geruimen tijd en zou waarschijnlijk nog lang niet uit geweest zijn, wanneer Warze niet door een lid van zijn bende was verraden. Nu kwamen verschillende mis daden, als inbraken, Talsch-munten en zelfs een moord van den politieman uit. Deze echter vond het verstandiger het hazenpad te kiezen en nog steeds is men hem niet op het spoor. La Lilas, alias Caraille Auger, de vriendin van Warze, werd Dinsdagavond, toen zij van Brussel naar Parjjs terugkeerde, gearresteerd. Thans wordt bericht dat Warze zich te Parijs heeft aangemeld bij den rechter van instructie Drioux, die hem in arrest heeft laten stellen. Hij deelde mede zoo juist uit Luik tezijnterug- gekeerd en vertelde van de stomme verbazing, waarmede hij al het moois gelezen had dat in de kranten over hem geschreven was. Alles wat van zijn dubbel bestaan verteld wordt is zegt hij gelogen. Hij maakt zich sterk zijne onschuld te kunnen bewyzen. Mejuffrouw R. van Driel, wonende Damsteeg te Zwijndrecht, heeft ons dezer dagen het vol- gende oeschreven z/Door het lezen der kranten heb ik vernomen dat de Fink Fillen de bloedarmoede uenezen. Ik s had dikwijls over die Pillen hooren spreken en altgd gunstig. Nu was ik sedert langen tijd bloedarm de voorge- sehreven geneesmiddeien hadden niets uitgewerkt en nnjn bloedarmoede was verergerd. Ik heb toen ook een proef met de Pink Pillen willen uemen en heb er mij zoo goed bij bevondeu als 't maar zijn kan. Ik ben nu uitmuntend ge- zond en voor de behan- i "V3 deling was ik zoo zwak dat ik onmogelijk een trap kon opklinimen. Hij het minste geraas schrikte ik en had hartklop- pin-ren. Ik was zeer bleek geworden. Mijn njaag werkte niet goed. Ik had krampen en een slechte spijsvertering. Sedert ik de behan- deliug met de Pink Pillen heb gevolgd, zyn al mijne kwalen verdwenen. Ik heb opnieuw een yo'ede kleur en een gezond uiterlgk." De Pink Pillen bevatten het noodige om u onmetelijk veel goed te doen. Het is u immers onmetelijk veel goed doen, u ryk en zuiver bloed te geven, wanneer gij er met voldoeude van hebt of wanneer het arm of sleeht is. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere gilt, wat maakt dat z\j de bloed armoede, de bleekzucht, de neurastheme, de al- gemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofd- pijnen, zenuwpijnen, rheumatiek genezen. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en 9 per zes doozen. bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burcr, voor Ter Neuzen en omstreken bg A. van" Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken by Verhaak, drogist en verder by verschillende apothekers en goede drogisten. Hulst. Geboorten. 7 April. Frans Izaak, z. van Dingeman van Bloois en van Francina Elizabeth van Kerkvoort. 11 April. Anna Justina Maria, d van Andreas Augustinus van de VValle en van Apolonia Maria Freijser. 13 April. Adrianua Martinus, z. van Wouterus de Kort en van Maria Anna van Kruijssen. 14 April. Martha Elisabeth, d. van Alphons Dnrinck en van Clementina Durinck (beideo wonende te Graaiiw). Axel. Geboorten. 1 April. Alphonsina Clothilda Gilbertha, d. van Florentine Josephus Bernardus van den Berg en van Mathilda Maria Herman. 2 April. Jacobus, z. van Cornelia Michiel de Pooter en van Su sanna Martina Goossen. Hermanus, z. van Corneli9 de Regt en van Pieternella van Hermon. 4 April. Maria Cecilia, d. van Alphonsus Modestus Breepoel en van Catharina Herman. 6 April. Krina Catharina, d. van Abraham van t Hoff en van Krina Catharina Wolfert. 7 April. Rezel Maria Vergenia, d. van HonoiA Dellaert en van Emma Maria de Vrieze. 8 April. Florentine Adolf Marie, z. van Edumondus Leopoldus de Coniuck en van Eulalia Breepoel. 9 April Jan .lozias, z. van Karel de Koeijer en van Elisabeth Hamelink. Marga- retha Elizabeth, d. van Jan de Bruijne en van Lourina den Engelsman. Tanneke Suzanna, d. van Mechiel Gijsbertus de Krijger en van Francina de Groote. 10 April. Andries, z. van Frans Overdulve en van Janneke van Espen. 11 April. Anna, d. van Aarnout de Feijter en van Cornelia Moes. Augustus Bernardus, z. van Camiel Marie de Coninck en van Anna Maria van de Walle. 12 April. Karel, z. van Levinus Faas en van Susanna Riemens. Pieter, z. van Johannes Huizinga en van Aaltje Westerink. Overlijden. 9 April. Elisabeth Pieternella de Vries, oud 79 j., wed. van Cornelis van den Broeke. 15 April. Augustus Bernardus de Coninck, oud 4 d., z. van Camiel Marie en van Anna Maria van de Walle. Clin**-. Huwelijks-aangiften. 10 April. Joannes Baptista Braem (vau'de Clinge), oud 26 j., jm. en Maria Clementina Gadaen, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 April. Clemence Marie, d. van Petrus Voet eh van Dina Maria Jacobs. 4 April. Petrus Honore Joseph, z van Josephus de Puysseleijr en van Silphia van Dorsselaer. 4 April. Maria Juliana Delpbina, d. van Franciscus van den Branden en van Maria Leonie van Hiel. 5 April. Carolus Ludovicns, z. van Josephus de Wit en van Virginia Lernout. 9 April. Cijrillus, z. van Fredericus Bleijenberg en van Maria Ludovica Warrens. 10 April. Marie Louise, d. van Petrus Bol- sens en van Maria Leontina Beurman. 12 April. Julia, d. van Jioephus Franciscns Bernardus van den Branden en van Augusta Alaria Catharina Speelman. 13 April. Maria Clementina, d. van Florent Emiel De Coster en van Maria Ludovica de Wilde. Overlijden. 1 April. Maria Louisa Cok, oud 2 rn., d. van Frans en van Christina Raman. 12 April. Ni- colaas August Marie de Moor, oud 4 m., z. van Francies en van Armonika Pharazijn. HeuKHtdiJU. Huwelijks-aangiften. 13 April. Jan Francies Boeijkens, oud 4b j., jm. en Rozaiia Apolonia Heije, oud 42* j., jd. 15 April. Josephus Alphonsus van Buyten, oud 22 j., jm. en Mathilda Catharina Hermans, oud 24 j., jd. Hnnteniase. Huwelijks-aangiften. 12 April. Jo sephus Hoehjzers, oud 33 j., jm. en Philomena Steijns. oud 32 j., jd. Josephus Pouweis, oud 31 j.,jm. en Anna Maria Marcelis, oud 32 j., jd. Gijsbertus van de Luvuir, oud 28 j., jm. en Elisabeth Asselman, oud 25 jd. 14 April. Judocus Pieters, oud 33 j., jm. en Louisa Rosalia Pauwels, oud 29 j., jd. Geboorten. 4 April. Aloysius, z. van Johannes van Geersdaele en van Apolonia Eggermont. 7 April. Wille.B, z van Judocus Heijdens en van Rosalia Kindt. 9 April. Arthur Cornelis, z. van Petrus Neve en van Rosalia Kas. 11 April. Maria Regina, d. van Ednardua Crombeen en van Anna de Roos. j oo Overliiden. 3 April. Elisabeth Verdurmen, oud 82 j., wed. van Gijsbregt de Wael. 7 April, Johannes Desiderius Hoefijzers, oud 37 j., echtg. van Cornelia Freijzer. Hoewacht. -Huwelijks-aangiften. 10 April. Ber nardus Leonardus van der Aa, oud 26 j., jm. en Maria Vernimmen. oud 20 j., jd. 12 April. Alphonsus Maria van Pottelberghe, oud 30 j-, 1™. en Maria Theiesia Audenaerde, oud 26 j., jd. 13 April. Oscar Joseph Mattel^, oud 27 j., jm. en Huberta Maria van Sautberghen, °UGeboor'teJnd' 1 April. Honore Blondina z. van Louis Aloiisius Lefdbre en van Leonia Beaurain. Leon Paul us, i van Prudent Ad. van Goethem en van Anna Ph. L. d'Hooghe. 4 April. Josephina Maria, d. van Polydorus Hamerlinck en van Maria Augusta de Block. 8 April. Marie Antoinette Josephine, d. van Marcel Celieenvan Delpbina J. M. de Gronckel. Overlijden. 11 April. Maurice Vital Marie van de Casteel, oud 7 w., z. van Laurens en van Prudence Marie Picavet. 11 April. Noscorina Maria oatbarinn Gielleit, oud 2 m., d. van Petrus Fr. en van Ludovica Maria vau de Velde. 14 April. Eduardus Joannes Coone, oud 6 m., z. van Joannes Jacobus en van Cecilia Rowel. Overall**. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. Philippine. Huwelijks-aangiften. 9 April. Alphon- sius Josephus de Milliano, oud 32 J., jm. en Clara Maria Berckmoes, oud 20 L, jd. Alfred Joseph Ge.Ue.toud 30 i., im. en Leonia Sophia Maria Kesbeke, oud 28 j.,jd. Geboorten. 8 April. Maria Juliana, d. van Eugenius Franciscus Lauret en van Leom van'W'jnsbe^h^ 10 April. Charles Johannes, z. van Rosalia Paulina Ploegaert. 1t April. Irma Wilhelmipa, d. van Maria Angelina Rammeloo. St. JaiiHteen. Huwelijks-aangiften. 1 April. Camil- lus Martinet, oud 25 j., jm.en Nathalia van Vlierberghe, oud 27 j., jd. 14 April. August Jozef Schelfaut, oud 27 j., jm. en Rosalia d'Hooghe. oud 27 j., jd. 15 April. Eugenius van Puijenbroek, oud 26 j., jm. en Maria Clementina Wante, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 April. Camillus de Nijs, oud 38 j., weduwn. en Maria Rosalia de Letter, oud 40 j., wed. 14 April. Camillus Martinet, oud 25 j., jm. en Nathalia van Vlierberghe, oud 27 j., jd. Geboorten. 9 April. Ren6 Franciscus, z. van Honore van Gassen en van Maria Leonia van Bunder. 10 April. Sidonia Maria Louisa, d. van Aloijsius Franciscus Ver- eecken en van Clementina Cornelia de Maat. Augustina Eugenia, d. van Cerillus Peeters en van Clementina Cornelia de Maat. 13 April. Augusta Sophia, d. van Petrus Joannes van den Bossche en van Sophia Maria Heijman. Overlijden. 3 April. Amelia Maria van Waesberghe, oud 1 m., d. van Hubertus en van Milanie Smet 5 April. Johannes Savooij, oud 68 j echtg. van Virgenie de Kerf. 12 April. Albertus Vlassenrood, oud 1 j., z. van Josephus en van Leonia Maria d'Hooghe. Weaidorpe. Huwelijks-aangiften. 8 April. Alfred Joseph Geilleit (van Clinge), oud 30 j., jm. en Leonia Sophia Maria Kesbeke, oud 28 j., jd. 13 April. Arthur Leonardus Dhaene (van Sas van Gent), oud 20 j.,jm.en Maria Louisa van Bouchaute, oud 21 j., jd. Geboorten. 11 April. Michel, z. van Petrus Augustus Thomas en van Julma Maria Janssens. 13 April. Ger- maine Emelie Marie, d. van Valerianus Gustavus van Waes en van Josephina Maria Vael. Xniililnrpe. Geboorten. 3 April. Philemond Gu stavus, z van Adolphus Samijn en van Emerentia Maria Coppieters. Overlijden. 4 April. Ciriel Fermont, oud 16 j., z. van Carolus Lndovious en van Angelina Mathilda Aude- naert. 8 April. Florentinus Coppieters, oud 1 j„ z. van Aloijsius en van Emma de Craene. 16 April. Seraphina Misseghers, oud 68 j.. echtg. van Frausiscus Casteels. Kaamalag. Huwelijks-aangiften. 13 April. Jan Cornelis Houg, oud 30 j., jm. en Frangoise Smallegang, oud 22 j., jd. Jan de Ridder, oud 21 j.,jm. en Frangoise Romijnsen/ oud '22 j., jd. lluwelijks-voltrekkingen. 6 April. Petrus Cornelis Lensen, oud 21 j., jm. en Elizabeth Houtzager, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 April. Caiharina Maria, d. van Pieter den Hamer en van Helena Rijkwel. 7 April. Neeltje, d. vail Jacobus Johannes van Arenthals en van Anna Maria Geelhoedt. 9 April. Johanna Frangoise, d. van Jacobus van Sweedenen van Elizabeth Potters. 12 April. Maria Martha, d. van Leendert Dees en van Cornelia Florussen. 14 April. Wiliemina Cornelia, d. van Simon deu Denrwaarder en van Magdalena Hamelink. Overlijden. 10 April. Hendrik Verpoorte, oud 7 w., z. van Adriaan en van Cornelia Scheele. Anna Maria van de Vrede, oud 9 j„ d. van Jan Christiaan en van Jozina Maria de Vos. 1'2 April. Elizabeth van den Heuvel, oud 83 j echtg. van Jacobus de Bruijne. 14 April. Jacobus de Bruijne, oud 80 j., weduwn van Elizabeth vail den Heuvel. 17 April. Een als levenloos aange- geven kind van het vr. geslacht van Jan Cornelis Kaijser en van Elizabeth Dieleman. DRIEL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2