sdorp's Ontbijtcacao de goedkoopste en sznakelijkste in't gebruik. 2 pond kost slechts1,50. Advertentien. Bekendmaking> Yerstellen en leggea van Yloerkleeden. herichten BURGERLUKE STAND. op en bezorgen de achterspelers van hare tegenstanders soms moeilijke oogenblikken, evenwel de vlugbeid van dezen is steeds oorzaak dat bparta zeer weinig tot het doel kan door- doordvingen. Ondertusschen zitten de voorwaarts van de I racing niet stil en uit een doelworsteling doel- punt een hunner zeer mooi met een voor den keeper moeilijk boudbaar schot. Stand 30. Hiermede gaat de rust in. Bij het hervatten blijkt dat Sparta het thans genoeg vindt en speelt aanmerkelijk beter dan voor de rust en het spel is beter verdeeld. Goede schoten worden gelost en dedoelverdediger van Sparta heeft thans gelegenheid zijn capaci- teiten van de betere zijde te laten zien en houdt vele uit het doel. Ook zijn collega van de Racing Club geeft meermalen niet thuiser wordt thans vlug spel vertoont. Evenwel ziet de voorhoede der Racing Club kans om nogmaals te doelpunten, Eenige verslapping van Sparta is thans merkbaar doch dit duurt niet lang. Het flinke doorzetten van den middenvoorwaarts van Sparta wordt eindelijk bekroond met een mooi doelpunt, zoodat de stand 41 wordt. Aangemoedigd door het publiek zet Sparta alle zeilen bij, doch geen der partijen ziet kans om te doelpunten en eindigt alzoo deze mooie wedstrijd met de overwinning der Racing Club. De gasten waren sterker en vooral hun op den bal zitten onderscheidde zich gunstig, doch ook het volbouden van Sparta was te roemen. Onmiddellijk hierna ving aan de wedstrijd Pro Patria—Sparta H. Pro Patria bleek niet voor de poes en Sparta II, die aanvankelijk meende een gemakkelijk spel te spelen, zag weldra in dat oppassen de bood- schap was. Het harder Ioopen van Pro Patria gaf haareen voorsprong waar Sparta II niets kon tegenover stellen en Axel doelpunt,waarmede de rust ingaat. Sparta II kan haar samenspel niet vinden en Pro Patria trapt wederom den bal in het doel 2—0. Een mooi schot van Sparta II gaat juist tegen de lat en springt daarna het veld weer in, doch de achterhoede van Pro Patria verplaatst het spel weer naar het midden van het veld. De uitslag is dat Pro Patria wint met 20. Zooals voor vele zaken werkte het mooie weer van Maandag ook goed in de hand het welslagen van het wielrijdersfeest in de buurt Baandijk. De deelname was veel drukker dan anders het geval was en er was bij den aan- vang der wedstrijden veel belangstelling. Er waren uitgegeven 233 kaarten van deelneming. Bij de wedstrijden in ringrijden en vogelpik werd door de deelnemers met animo gekampt en van verschillenden bleek dat zjj dit werk meer bij de hand hadden gehad, door steeds het maximum aantal ringen te steken of wel door bij vogelpik de pijltjes in of nabij de roos der scbijven te planten. Voor ringsteken werden de prijzen behaald door A. Vernaeve te Sas van Gent, J. Kindt te Bosehkapelle en L. d'Haene te Westdorpe. Voor vogelpik waren winnaars de heeren J. van der Linden te Ter Neuzen, J. Oostdijk te Sluiskil en J. Kindt te Stoppeldijk. De prijzen waren geldprijzen van 5, 3 en 2. Verder waren uitgeloofd eene premie van f 5 voor de grootste en een premie van f 5 voor de verstkomende club, die evenwel niet beide door eene club konden worden gewonnen. Nu was //De Zwaluw" van Bosehkapelle de verste en tevens. met 21 leden, de grootste deel- nemende club. In verband daarmede werd een der premie's toegekend aan »Nooit Genoeg" van Hoek, die met 19 leden aan het feest deelnam. Het rijwiel, verloot onder deelnemers, viel op no. 101 en de lantaarn op no. 70. In de verschillende cafe's werd druk gedanst hoewel na afloop der wedstrijden de drukte merkbaar afnam. De Maandagavond door de tooneelvereeni- ging vVooruitgang is ons Streven" in het aiHotel de Commerce" alhier gegeven uitvoering was, evenals de des avonds te voren gehouden generale repetitie, die voor donateurs toegankelijk was, druk bezocht. Opgevoerd werd het drama ffJeaune, de vrouw van den diamantslijper" en het comische //Nachtwakers-examen te Kalvers- dijk." De aandacht waarmede de ontknooping van het drama werd gevolgd, bewees dat het boeide en door de dames en heeren die er in optraden goed werd vertolkt. Er moet dan ook gezegd worden dat alien goed hun best deden en het applaus dat hun na het eindigen van elk bedrijf ten deel viel wel verdiend was. Het nachtwakers-examen bracht, om de wijze waarop het werd opgevoerd, de comische stem ming er in. Van de sollicitanten kan met recht gezegd worden ,,'t was me een stelletje". Tot slot van den avond werd een bal gegeven, waarvan, zooals gewoonlijk, druk gebruik werd gemaakt. Gisteravond gaf de muziekvereeniging vDe Volharding", directeur de heer L. Pynnaert, in het //Hotel des Pays-Bas" haar laatste soiree in dit seizoen. De opkomst der leden en ge- introduceerden was goed te noemen. De uit voering van het programma had groot succes. De 4 nummers, uitgevoerd door het orkest, alle compositie's van den directeur, hadden veel bijval, niet het minst het laatste, eene potpourri. Vervolgens kregen de hoorders te genieten solo's en duo's van goede oude be- kenden maar ook maakte men kennis met een virtuoos als de heer Wessaert, die op uitne- mende wijze een solo voor hautbois speelde en eene voor »Cor Anglais", een instrument waar mede zeer velen voor het eerst kennis maakten, maar dat, vooral nu het zoo meesterlijk be- speeld werd, zeer fraai van toon bleek te zijn. De dames en heeren die door het uitvoeren van tooneelstukjes afwisseling brachten in het muzikaal genot, deden dit ook op uitnemende wijze en men had in hettooneelspelDillettanten" zoowel als in het blijspel //Als men meisjes fopt" een goede keuze. Goed uitgevoerd, werd ook daaraan het applaus niet onthouden. Een solo met begeleiding van het orkest z/La Midinette" en een duo-scene hielpeu ook den avond aangenaam passeeren, tot men aan het slotnummer //bal" was genaderd, dat door vele opgekomenen zelf werd uitgevoerd. In het lokaal //Bethel" in de tweede Ver- bindingsstraat alhier, had gisteren de jaarlijksche tentoonstelling plaats van teekeningen, ver- vaardigd door de leerlingen van de avond-vak- teekenschool van de Chr. Werkliedenvereeniging alhier. De wanden van het lokaal waren bijna geheel behangen met teekeningen, zoowel op het gebied van bouwkundig als van handteekenen. Vooral op het laatste gebied waren teekeningen te zien, die getuigden van goeden aanleg en smaak van den vervaardiger, en er was over het algemeen goeden vooruitgang te constateeren, wat pleit zoowel voor de leerlingen als voor de onderwijzers. Ter aanmoediging werden volgens gewoonte eenige prijzen toegekend, en wel aan 3e klasse le prijs H. van der Peijl en 2e prijs Jan Wisse Wz. 2e klasse1« prijs C. Liebers, 2e prijs niet toegekend. Handteekenen, 2e klasse le prijs Jan Bol en 2e prijs C. Ribbens. le klasse: le prijs A. Been, 2e prijs Chr. Tazelaar en 3e prijs Jac. Deij. De prijzen bestonden uit vak- en teekenge- reedschap. Eervolle vermeldingen werden toegekend aan M. Meeusen, J. Wisse, Abr. Dees en J. de Doelder. Diploma's werden dit jaar niet uitgereikt. Zaterdagavond is een wielrijder alhier, die met een stevige vaart reed, door het breken der voorvork van zijn rijwiel zoodanig tegen den grond geslagen dat hij een zijner armen brak. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen, waar het pas den volgenden dag, met veel moeite kon gelukken zijn arm te zetten. Gisteren werd alhier door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, ten bufeele van den tijd. Opziener der Domeinen alhier aanbesteed het vervangen van een ge- deelte der houten brug over de hoofdgracht voor courtine IV-V der vestinggronden te Ter Neuzen door een aarden dam met keibe- Strating en daarbij behoorende werken. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren G. J. Balkenstein Jr. voor 2852, D. de Doelder voor f 2327, J. P. de Vos voor f 1980, M. A. Verschelling voor 1978, J. van Dronge- len te Hoek voor 1966 en J. de Bree FJz. voor 1836. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg is hedenmorgen aanbesteed het herstellen van twee binnendeuren in de Oost- schutsluis te Ter Neuzen. Raming f 1000. Eenig inschrijver hiervoor was de heer G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 1089. In den naraiddag van den eersten Paasch- dag is ingebroken in een goudsmidswinkel op de Hoogstraat te Rotterdam. De deur van het onbewoonde boveuhuis, die zich naast den winkel bevindt, is met een valschen sleutel ge- opend. In het portaaltje achter deze deur is een luik, dat toegang geeft tot een kolenkel- dertje en hierin zijn de inbrekers afgedaald. Daar hebben zij een gat gebroken in den muur die hen van den goudsmidswinkel scheidde. Zij zijn daar doorgekropen en kwamen toen onder de uitstalkast van dien winkel terecht, waartoe zjj zich vervolgens met geweld toegang ver- ■chaften. Hoewel men van af de straat een vrij gezicht in den winkel had is de geheele etalagekast zoogoed als leeggeplunderd, zonder dat iemand iets bemerkt heeft. De waarde van het ge- stolene wordt op ongeveer 8000 geschat. Vermist worden o. m. 32 gouden horloges, een groot aantal gonden armbauden, broches, oorknoppen en oorbellen met diamanten, bril- janten en andere steenen bezet, 12 diamanten broches, elf gouden colliers met edelsteenen, 99 heerenringen van 14 karaats goud, 27 gouden dasspelden, verschillende gouden heeren- en dameszegel- en andere ringen met diverse steenen, een party gouden en double pen- houders en potlooden enz. In de eerste dagen van November kreeg te Veendijk een dertigjarige jager het voile schot van zijn eigen geweer in de borst. De jonge- man kon niet naar huis vervoerd worden de hagel, splinters van het schouderblad, waren met stukjes kleeren tot in de longen doorge- drongen. Men vreesde elk oogenblik dat de dood zou intreden. Thans is de jager weer geheel hersteld en doet zijn gewone werk weder. Door in een stuk door, zonder te landen, van Heudon by Londen, naar Issy-les-Mouli- neaux bij Parijs te vliegen, een afstand van 400 K.M., heeft Pierre Prier een mooi wereld- record gemaakt. Hij heeft. bovendien den durf gehad om over het Kanaal te vliegeu zonder eerst er voor gezorgd te hebben, dat er torpe- dobooten klaar lagen om hem te vergezelleD, zooais al zijn voorgangers deden. Hij was, toen hij het Kanaal naderde, ge stagen tot 1200 M.. ten eiude in staat te zyn, in geval van een „panne" tijd te hebben in de nabijheid van een schip te dalen. Hij meende, dat deze overtocht hem te lang zou schijnen, maar by zag steeds schepen onder zich en halfverwege bemerkte hy reeds de kus- ten van Frankryk. De 16 minuten, die hij noodig had om van Dover naar Kaap Gris- Nez te gaan, waren in het geheel niet eentonig. Boven de zee woei een regelmatige Noord Oostenwind, die hem niet hinderde. Van Kaap Gris-Nez vloog by eerst langs de kust terug naar Boulogne, omdat hij van daar- uit den weg beter kende, en ging toen het land in. Bij de kust werd hij erg heen en weer ge- schud, ten gevolge van de dampen en wiudstroo- mingen der moerassen, die zeer talrijk zijn in die streek. 't Gebeurde dat hij zoo snel naar omlaag ging, dat hij meer dan 20 c.M. van zyn zitplaats werd opgegeven. Na de kerk van Beauvais gezien te hebben raakte hij in den mist, en vloog toen verder uitsluitend op zijn kompas. Toen hy, volgens den duur van zjjn vlucbt, meende dat hij boven Parjjs was, zochten zyn oogen tevergeefs naar den Eifleltoren. Een witte massa bevond zich links van hem het bleek het slot van Versailles te zyn. Hij kwam te Issy-les-Moulineaux aan en daalde op het manoeuvreer-terrein zonder den EifFeltoren gezien te hebben, zoo dik was de mist. Hy had gevlogen met een snelheid van meer dan 100 K. M. in het uur, en uitgezonderd de dwaling in den mist boven Beauvais, had hij juist den weg gevolgd, welken hij zich voor- gesteld had. Hij was precies 3 u. 35 min. in de lucht geweest. Hij had benzine en olie voor zeven uur vliegen bij zich. Prier is een der voornaamste medewerkers van Bleriot, en sedert zes maanden directeur van de Engelsche Bleriotscbool te Heudon bij Londen. Hy is nu 24 jaar oud, en leerde in begin 1910 te Pau vliegen. Hij was .voornemens heden den terugtocht te beproeven. Te Wilsum bij Kampen speelder. Vrijdag kinderen met lucifers bij een hooiberg, waarin 35,000 pond hooi was geborgen. De berg vatte vuur en ging in vlammen op, terwijl nog 13 huizen in de asch gelegd werden. 15 gezinnen zijn zonder dak en bijna niets was verzekerd. ZKETIJDINGEN. Van 14 tot en met 16 April. Van 14 tot en met 18 April werden langs de Oostsluizeu alhier 49 biuneiivaartuigen op- en 41 afgeschut; door de Wests!. 40 op-en 38 afgescbut. Positie der Stoomschepen. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden onzer Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARIA DE KRAKER, Wed. L. de Koeijek, in den leeftyd van 68 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, K. DE KOEIJER Lz. Ter Neuzen, 17 April 1911. - - Heden overleed kalm in deD ouder- dom* van 69 jaar en 1 maand, ouze geliefde Vader, Bebuwd- en Grootvader, .J. J ANSEN Cz., in leven gepensionneerd Rijksveldwachter. Namens de familie, C. W. JANSEN. Hoek, 15 April 1911. De Dijkgraaf van den EUGENIA I'OLDER maakt bekend, dat op Donderdag den 27 April I9H, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van dhr. A. Abrnoudts te Sas van Gent eene buitengewone vergadenng van Inge- landen in genoemden polder zal worden belegd. Sas van Gent, 19 April 1911. De Dijkgraaf, CH. L. WAUTERS. i De ondergeteekende beveelt zich be- leeld aan voor het uitkloppen, JACOB MEIJER, Ter Neuzen. Bange Kerkstraat 60. Ter IKei»*en. Huwelijks-aangiften. 13 April- Franciscus Durinck, oud 25 j., jm. en Palmira Maria Melania van den Bulck, oud 23j.,jd. 14 April. Adria ns Cornelis Struijk, oud 32 j., jm. en HendnkaJacoba Hoebe, oud 28 j., jd. ,,r n v Huwelijks-vollrekkingen. 15 April. Wiliem \er- duin, oud 36 j,jm. en Maria Dooms, oud 25 j. jd. Geboorten. 11 April. Cornelia Pieternella d. van Jan van Doezelaar en van Sara de Bree. 12 April. Neeltie, d. van Daniel Frans Dieleman en van Sara van Droneelen. 15 April. Hermanus Petrus Mane, z. van Alouisius Alpbonsius Marie van den Bos en van Maria Rosalia Willems. Francois Michiel, z. van Hendrik Anthonie Harte en van Geertruida Catharina llerrebout. Leouie Maria Elisabeth, d. van Josephus Theodorus de Bruiin en van Josephina Maria Baert. Overlijden. 14 April. Maria van Doeselaar, oud bb j., echtg. van Franfois Dieleman. VLAG. 14 Eng. s.s. idem Eng. 3msch. 15 idem Eng. s.s. 16 idem 17 idem 18 Eng. s.s. Eng.3msch 14 Ned. s.s. 15 Eng. s.s. idem 17 idem 14 Eng. s.s. NAAM M'. Van en naar- Lading. Voor Ter Meuen t River Scheldt 2199 Londen Cattersty 1390 Skinning. Trevellas 361 Pentowan Industrie 599 Llannel Copsewood 1696 Middlesbro Jabirn 3961 Whitehaven River Thames 2242 Londen Astrologer 2580 Leith Imogens 536 Charlestown Van Ter ^eaieni idem idem Moor s.s. Zweed. s.s. Eng. sch. 15 liuss. s.s. Uelg. s.s. Med. s s. 16 Eng. s.s. idem Eng. 3msch Duitsch s.s Eng. s.s. Ned. Zeetj. Eng. s.s. idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. 17 18 14 15 16 Eng. s.s Zweed. s.s. Svenske Eog. fregat Noor. s.s. Duitsch s.s. Uranus Eng. s.s. idem idem idem Beig. s s. Noor. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. 5125 Sunderland 1390 Antwerpen 2272 Londen 1696 iMiddlesbro Jenny Cattersty River Lagan Copsewood Voor (rent 1862 New-Castle 2658 Goole 2763 Londen 1286 Kopeuhagen 4301 Reval 509 Parr 4198 Riga 1980 Boulogne 1435 Goole 3781 Benarth 4050 Cardiff 667 Llanelly 29*1 Rotterdam 3593 Glasgow 280 Londen 2554 idem 1426 Hull 4433 Windau 5075 Goole 3619 Manchester 4379 Windau Warkworth Don Sea Gull Fenris Bergvik Adelaide Grat Todleben La Flandre Waterland City ofStokholm Consent Uzzia Gertrude Fulmar Oostzee Sea Serpent Dynamo Rosenborg Mersey Paodion Noesborg Van Went i stnkg. ijzer chinaclay sulphaat ijzer atukg. idem idem chinaclay ledig idem i stukg. ledig stukg. idem idem aardapp. stukg. chinaclay stukg. ledig kolen 1 idem idem lerts ledig 'stukg. zout stukg. j idem 1 idem idem j idem idem Avocet algorm Ca-tle Leif Warkworth Don Sea Gull Ueriut La Flandre Fenris CityofStockholm t uor Velzaetei Potomac 1109471 Londen Van Selzaetei 3985 Belfast stukg. 3552 Sunderland lledig Bnen. Ayres stukg. 4517 3356 2749 1862 2658 2,63 2506 1990 1286 Burnt Island Antwerpen New-Castle Goole Londen Leith Rendsborg Grimsby 3781 Rotterdam ledig idem stukg. idem idem idem phosph. ledig idem jledig Eng. barge Lord Roseberry Eng. s.s. 255 Londen soda Potomac 1109471 idem creos.olie a.s. HARALD vertrok 15 dezer van Riga naar Londen. JENNI in lading te Sunderland voor Kroonstad. RICHARD in lading te Newcastle on Tyne voor Rouuan. ELISABETH in lossing te Rotterdam. HELENA van Hull naar Riga passeerde 16 dezer Skagen. MAGDALEN A in lading te Newcastle on Tyne voor Rouaan. s.s. S.S. S.S. s.s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2