A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Bekendmaking. Aankondiging. A ankondiging. No. 5598. Donderdag 20 April 1911. 51e »Iaargan£« BELASTING op Bedrijfs- en andere inkomsten. OVliWIIIIIi 14 STBXJD. wegen en voetpaden met de kunstwerken. wegen en \oetpaden met de kunstwerken. v ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Yoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/s en voor het, overige Baitenland f 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADYERTENTIEN: Yan 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzeltde adverten le wor prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. EZEDE^STIEI EI-i-A-ID- maken bekend FEUILLETON. De tweede arts en diens vrouw, die tijdens de afwezigheid van den heer De St. Mery het bestuur der inrichting hadden waargenomen, verschenen om de aankomenden te begroeten. De heer De St. Mery stelde hun zijn vriend Rocke voor en vroeg daarna met bezorgdheid van een huisvader naar den toestand zijner „fa- milie", zooals hij de kraukzinnigen noemde. Alle zieken zijn in hun normalen toestand"', antwoordde de arts op de vraag van den direc- teur, /alien, uitgenomen de lady". z/Ge doet mij schrikken", riep De St. Mery. z/Ze is toch niet erger geworden De krank- zinnige, waarvan hier sprake is", voegde hij er bij, zich tot Traverse wendende, ffzal u veel te denken geven, wanneer gij haar zielstoestand be- studeert. Mogelijk boudt ge haar niet voor kvankzinnig, toch vrees ik, behoort ze tot de ongeneeslijken". //De aanvallen van razernij hebben zich wel niet herhaald", zei de assistent-arts, //doch sedert eenige dagen is ze in een toestand van droef- geestigheid vervallen, die binnen kort in stomp- Burgemeester en Wethouders der gemeente HOEK brengen ter kennis van belanghebbenden dat te beginnen op 1 Mei 1911, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Hoek, 14 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. zinnigheid zal overgaan, wanneer 'l ons niet ge- lukt haar op te vroolijken of te verstrooien". »Deze lady, zooals wij haar hier in huis noemen", ging de heer De St. Mery voort, //is eene hoogst belangwekkende persoon. Hare lijdensgeschiedenis is treffend, zelfs voor ons, die daaraan gewoou zijn. Ook hare schoonheid wekt sympathie op. Kom nu mee naar het salon, waar mistress Betty (zoo heette de vrouw van den assistent-arts) ons de thee wel zal willen klaar zetten". De heer De St. Mery en zijne zuster waren vermoeid van de reis en verlangden naar rust, daarom werd na de thee niet lang meer ge- praat en Traverse de voor hem bestemde kamer aangewezen, die zith op dezeltde verdieping bevond, waar de krankzinnigen lagen. Men verzocht hem voor dezen nacht er genoegen mee te nemen, daar de tijd ontbrak om eene audere in gereedheid te brengen. Hij moest een langen, met tapijten belegden gang door, waar aan weerskanten eene dubbele ry glazen deuren waren, zoodat men de krank zinnigen in hunne kamers ongehinderd kon ga- deslaan. Allen sliepen reeds. Traverse kon dus zijne nieuwsgierigheid niet bevredigen. Hij haastte zich in bed te komen en had weldra alle lief eu leed vergeten. Den volgenden morgen werd hij door een Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, brengen ter algemeene kennis, dat, te beginnen op Douderdag 20 April 1911, vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Zaamslag, 18 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J0Hs. DE FEIJTER Pz., Yoorzitter. J. STORK Lz., Secretaris. TER NEUZEN, 19 April 1911. Ter gelegenheid van den jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden woei van openbare en verschillende particuliere gebouwen de driekleur. Kookonderwijs. In dit nummer treffen onze lezers eene adver- tentie aan van het comite, dat zich beijvert hier binnenkort een cursus te openen in het koken, voor meisjes van 13 tot 16 jaar uit den werkenden stand, welke de gewone lagere school hebben doorloopen. Over het algemeen wordt gezegd, dat Zeeland niet achter- staat op het gebied van de volksvoeding, rnaar toch zal men er hier zoowel als elders prijs op stellen nog wat meerdere kennis te kunnen opdoen omtrent de bereiding van een eenvoudigen goedkoopen, rnaar vooral voedzamen en smakelij- ken pot. Wij verwachten dan ook, dat vele meisjes uit de volksklasse zich zullen aanmelden. De leerares, welke men voor Ter Neuzen op, het oog heeft, mej. P. Schucking—Kool van Amster dam, had op vele plaatsen een groot succes. Niet onmogelijk wordt naast den kosteloozen cursus nog een andere gegeven voor betalende leerlingen, wat te gelegener tijd bekend zal worden gemaakt. gewar van stemmen gewekt; schreeuwen, lachen, brullen alles klonk door elkaar en vormde een akeligen wanklank. Vlug kleedde hij zich aan en snelde naar buiten om dit niet langer te hoorer., dat zoodanig op zijne zenuwen werkte alsof hij te midden dezer krankzinnigen zelf 't verstand zou verliezen. In 't voorbijgaan wierp hij een vluchtigen blik door eenige deuren in de kamers der ongelukkigen. Het waren meest nogjonge vrouwen, die op deze verdieping weonden. Het zien der ellendige schepselen vervulde zijne ziel met innig medelijden. Reeds bij de derde deur kon hij het niet meer van zich verkrijgen naar binnen te zien en snelde de trappen af. Aan 't einde van den gang was eene deur, waardoor hij moest kijken, of hij moest de oogen sluiten Hij bleef onwilkeurig staan, de bewoonster was een schoone dame, zij zat aaa het raain, het boofd bevallig op de kleine hand steunende. Een onbeschrijfelijke lieftalligheid lag op haar edel gelaat, donkere zwarte wimpers overscha- duwden de schoone oogen. De bleekheid van haar gelaat werd nog verhoogd door den blauw- zwarten glans der zijden haarlokken, die tot op hare schouders neerdaalden. De zwarte klee- ding stemde overeen met de uitdrukking van droefheid, die over haar geheele wezen lag. Als Traverse van zyn eerste verbazing be- Zooals onze lezers zich zullen herinneren, meldden wij de vorige week dat de alhier ge- arresteerde E. N. V., een 18jarig jongmensch, die per auto-taxi was gearriveerd, na de brand- kast van zijne patroons van een deel van den inhoud te hebben beroofd, even voordat hij aangehouden werd een aangeteekend pakket had verzonden, geadresseerd aan zijne ouders. Door onzen inspecteur gewaarschuwd*. is door de justitie te Gent op dat pakket beslag gelegd en toen bleek dat dit, zooals de aangehoudene gezegd had, sieraden bevatte. Maar er is toen ook uitgekomeu dat de aangehoudene in het bezit van die sieraden gekomen is door, alvorens bij zijne patroons bet geld mede te nemen, nog bij een particulier in te breken en daar die voorwerpen, o. m. een collier en een gouden horloge, te kapen. Het laat zich begrijpen dat de Belgische justie tevreden is over de vangst die alhier is gedaan. De liefhebbers van bet voetbalspel in onze stad, en dat zijn erzeervelen,hebben den tweeden Paaschdag hiervan volop kunnen genieten, daar de vereeniging /,Sparta" voor dien dag had uitgenoodigd de //Racing Club" van Lokeren en voor haar tweede elftal //Pro Patria van Axel. Reeds een uur voor den aanvang van den wedstnjd Racing ClubSparta I, die om 3 uui begon,' hadden zich vele honderden rondom het voetbalveld geschaard en wachtten vol on- geduld den aanvang van den wedstrijd. De aanvoerder van de Racing Club won den opgooi en Sparta trapt af. De gasten zyn sterker en vooral vlugger, zoodat Sparta haar mindere is, wat echter niet wegneemt dat zij meermalen flink opdringt en de achterspelers van de Racing Club werk bezorgt, dat zij naar behooren vervullen. Uit een samenspel van de voorhoede der Racing Club brengt zij het voor het doel van Sparta, de middenspeler plaatst, de doelver- dediger loopt uit, trapt veel te zachtjes weg en blijft kalm buiten zijn doel naar den bal staan kijken. Hierdoor heeft de rechtsbinnen van de Racing Club geen moeite om met een zacht schot de bal langs de doelverdediger te plaatsen en akelig kalm rolt de bal in het doel van Sparta. Weer zet de voorhoede van Sparta haar beste beentje voor, doch zonder resultaat, de Racing is de sterkere. De doelverdediger van Sparta houdt eenige moeilijke ballen en redt soms mooi, doch nogmaals wordt een te verre uitloop voor hem noodlottig en de staud is 2 0. De meening van velen is dat Sparta nu ontmoedigd zal zijn, doch niets hiervan, wa.nt ofschoon zwakker geven zij den moed niet komen was, bemerkte hij, dat de dame hem zag en blozende over zijn onbescheidenheid snelde hij de trap af, waar hij den heer De St. Mery ontmoette. ,/Ha, halachte de oude heer, „gij stormt naar beneden, alsof de krankzinnigen u op de hielen zaten. Zeker zjjt gy door het getier mijner kinderen gewekt en uit uwe kamer ver- dreven. Ge zijt er niet aan gewoon en ik be- grijp, dat dit een pijnlijken indruk op u moest maken." z/Ik moet bekennen", hernam Iraverse ver- legen, ,/dat ik bang werd, zelf krankzinnig te worden. Er zal eenigen tijd noodig wezen, eer ik in zulk een omgeving thuis ben." z/Vergezel mij eerst bij mijn morgenbezoek hernam de heer De St. Mery, dan zult gij on- dervinden, dat maar zeer weinigen van hun onge lukkigen zielstoestand bewust zijn. Alleen zij. die heldere oogenblikken hebben, zijn het meest te beklagen. Zoo hebben wij onder anderen eene koningin, die zich gelukkig acht in mij een eersten staatsminister te bezitten, eene audere verbeeldt zich, dat zij eene beroemde zangeres is, die hier op haar iandgoed op hare lauweren rust, een ander meent door hare schoonheid aller harten te veroveren. Doch laat ons nu ontbijten en dan gaat u mee." (Wordt vervolgd). SEIIZESSCHE (MRAST. nit blatl verachljnl TI»Hnrt««-, ItuenadaK- en WrlJ«l»i)[»v<n«dL, HU||eittnde.-d «p ICee.tdnwen^mmmmm De Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN Gezien lie circulaire van den Commissaris der Koningin Jn Zeeland van -10 April 1911 A no. 168/1 le afdeeling dat de aanvang van het beschrijvingswert voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor het dienst- jaar 1911/12 door den Commissaris der Koningin is bepaald op Maandag 1 Mei 1911, en dat het werk der commissien van aanslag behoort te zijn afgeloopen op 25 September daaraanvolgende dat omdat er bezwaar zou kunnen rijzen tegen regeling, na den krachtens art. 19 7 der wet op de bedrijfsbelasting bepaalden termijn, van aanslagen welke niet uit de beschrijving voortvloeien of die om eene andere reden zyn aangehouden moeten worden is bepaald, dat die regeling rnoet zijn afgeloopen binnen eene maand, nadat de commissie van aanslag of het college van zetters door den voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen en dat de voornaamste verplichtingen welke het publiek heeft te vervullen, zijn voorgeschreven bij de navolgende artikelen der wet van 2 October 1893 (Staatsblad no. 149) die luiden Artikel 15. 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beheerend vennoot van een hier te lande gevestigde vennootschap, onderlinge verzekering-maatschappij, cooperatieve vereeni- ging, of van eene vereeniging of stichting die een bedrijf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te lande gevestigde reederij, is gehouden daarvan schriftelijk binnen eene maand kennis te geven bij het bestuur der gemeente waar hij woont. Het gemeentebestuur handelt met deze kennisgeving op de wijze voorgeschreven in de laatste zinsnede der vorige paragraaf. Artikel 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandsche vennootschappen en maatschappen, als be- doeld in art. 6 2, en van de in art. lb bedoelde com- manditaire vennootschappen op aandeelen, bestuurders van hier te lande gevestigde naamlooze vennootschappen, cooperatieve en andere vereenigingen, en onderlinge verzekering-maatschappijen, alsook bOekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uitdeelingen of uitkeeringen waarover volgens art. 5 1 en 2 en art. 6 2 belasting verschuldigd is, over- gaan, alsvoren daarvan aangifte gedaan en de overvroegere uitdeelingen of uitkeeringen verschuldigde bdlasting be- taald te hebben. Bij liquidatie mogen de hier bedoelde uitdeelingen of uitkeeringen niet geschieden, alvorens de daarover ver schuldigde belasting is voldaan. Artikel 45. Bestuurders van de bij art. lb en c bedoelde naam looze vennootschappen, cooperatieve vereenigingen andere vereenigingen en stichtingen die een bedrijf of beroep uitoefenen, onderlinge verzekeringmaatschappijen en societeiten, alsook beheerende vennooten van hier te lande gevestigde commanditaire vennootschappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden binnen veertien dagen na de vaststelling van balans of rekening een zoodanig uittreksel als noodig is tot toelichting der winst, uitkeeringen of uitdeelingen te doen toekomen aan den voorzitter der commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19 lb of 2, die den aanslag moet regelen. Artvkel 47. 5. Hij, die daartoe gehouden, nalaat de verplichtingen na te komen bedoeld bij art. 15 1 eerste lid, en art. 15 2 eerste lid, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste 25. Gelijke straf wordt opgelegd in geval van overtreding van art. 45. 6. Overtreding van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste 400. Artikel 34. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die hun bedrijf of beroep rondtrekkende uitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bij art la, h en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplichtingen omschreven bij artt. 12 en 14, zich ter plaatse binnen het Rijk, waar zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst be- vinden, bij het gemeentebestuur schriftelijk aan te rnelden, met opgaaf van hun naam, hunne woonplaats en hun bedrijf of beroep. Ten blijke dat zij hieraan voldaan hebben, ontvangen zij kosteloos een door of vanwege het hoofd van dat bestuur onderteekend Bewijs, dat zij ge houden zijn mede te onderteekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te vertoonen. Artikel 47. 7. Personen, die van een bewijs voorzien moeten zijn als bedoeld in art. 34 en die in gebreke blijven dit bewijs op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te ver toonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste 25. Geven zij ter bekoming van dat bewijs aan hetbevoegd gezag een valsche naam, woonplaats, bedrijf of beroep op, of maken zij gebruik van het aan een arider afgegeven bewijs, dan worden zij gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 150. Eindelijk vestigen zij nog de aandacht op de in art. 12 2, 2e lid lo d, aan de ingezetenen van het Rijk ver- leende bevoegdheid om zich bij de aanstaande beschrijving de uitreiking van een beschrijvings-biljet M te verzekeren, door voor of op 13 Mei a. s. het verzoek daartoe te richten tot den ontvanger der directe belastingen over hunne woonplaats. Ter Neuzen, 19 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat door den raad dieV gemeente in zijne vergadering van 11 Maart 1911 is vastgesteld eene verorderiiug tot wijziging van die tot handhaving van orde en veiligheid op open bare wegen en wateren in de gemeente TER NEUZEN dat deze verordening aan Gedeputeerde Staten van Zeeland volgens hun bericht van 24 Maart 1911, No. 165, 3e Afdeeling, in afschrift is medegedeeld dat hiervan afkondiging isgeschiedt waar het behoort den 7e April 1911 en dat de verordening op de Secretarie der gemeente voor ieder ter lezing is nedergelegd en het zij in druk. het zij in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. Ter Neuzen, 15 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1