ensdorp's Ontbijtcacao de goe&koopste er. smakelijkste in't gebruik. 2 pond kost slechtsf 1,50. Openbare Vergadering, Dokter C. LE DECKER. JEANNE, Generale Hepetitie WIELERFEEST gelegenheid tot Dansen H DE BROEK-ROK Advertentien NAAISTER. Uitvoering Na afloop BAL. Hoogwatergetij te Ter Neozen. Laatste berichten. Handelsberichten. ■a ■J BB BB SIMON VAN BE1LAN0S, Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) L.C.T. BIGOT van Arnhem Rijtuigverhuurder en Vrachtrijder, „Vooruitgang is ons Streven", op Maandag 17 April 1911, de Vrouw van den Diamantslijper. Nachtwakers-Examen te Kalversdijk. EntrGelste Rang 0,75, 2fo Rang /0,50. Baandijk. Ter Neuzen. op Maandag 17 April a. s. (2* Paaschdag) in alle Cafe's. ▼oorloopige hechtenis en beschuldigd haren wan, den heer v. H., vermoord te hebben, bekend hebben het misdrijf te hebben gepleegd. Zij zou, alvorens de schoten te lossen, gepoogd hebben door vergiftiging met carbol een eind aan zgn leven te maken. (H.bl.) Zondagmorgen is in een der hotels te i™j idatD een 16Ja"Se liftjongen, bij het glijden langs de trapleuningen, in den gang ge- rallen en onmiddellijk gedood. Aan de Oude Schans te Amsterdam be- vonden zich Zondagavond in een danshuis een oOtal jongens en meisjes toen een tweet.al voor- erkers van een athletenclub binnentraden die, prat op hun kracht, rnzie zochten. Zij joegen alle 50 aanwezigen de deur uit en dienden den kastelein een pak slaag toe en verwonden hem in het aangezicht. Een der verdrevenen drong weder het lokaal binnen, greep een bierflesch en sloeg een der athleten daarmede dermate op het hoofd dat hij naar gasthuis moest worden overgebracht. De jongen werd gearresteerd. Ook de andere athleet werd opgebracht. Een der aanwezige jongens is aan den slaap ernstig gewond en in het gasthuis opgenomen. Men vreest het ergste. Naar men verneemt zal deze maand het eerste luchtschip in Nederland verscbijnen De direetie van het dagblad „De Echo"'heeft nl. een overeenkomst getroffen met de Luft- verkehrs Gesellschaft te Charlottenburg, om voor rekening en risico van genoemd blad het luchtschipdagblad ^De Echo" type Parseval 6, rechtstreeks van Berlijn naar Amsterdam te doen varen. Vermoedelijk zal de aankomst den 19n dezer plaats hebben bij ongunstig weer iets later en zullen gedurende het driedaagsche oponthoud te Amsterdam, opstijgingen met passagiers plaats vinden, zoowel overdag als 's avonds. Zooals men weet, trekken zulke tochten boven Berlijn reusachtig de aandacht. Een terrein aan den Amsterdijk is gekozen voor deze grootsche sportbeweging. Het luchtschip, bemand met 7 personen, staat onder leiding van luitenant Stelling, die na eenige jaren bij de afdeeling luchtvaart aan het Pruisisch Ministerie van Oorlog werkzaam ge- weest te zijn, in dienst overging van deluchtvaart- maatschappij, welke de Parseval's exploiteerd. Het schip heeft een inhoud van 7000 M8., is 7o meter lang, en heeft twee motoren van 200 paardekracht. De direetie van *De Echo" heeft alle mede- werking van de betrokken autoriteiten verkregen, en koestert de hoop dat ook in Regeeringskringen deze komst van een luchtschip belangstelling zal wekken. Sedert eenige dagen zijn valsche bank- briefjes van 20 frank in omloop gebracht te Antwerpen, te Gent, te Luik en te Brussel. In de Nationale Bank heeft men er reeds een tientai in beslag genomen en het 7alsch bankpapier is zoo goed nagemaakt, dat zelfs een hoog ambtenaar der Bank, die een brieve van 20 frank wilde doen wisselen aan een kas van die instelling, tot zijn groote verbazing vernam, dat hij een valsch fbankje" aanbood. Het verschil tusschen nagemaakte en echte biljetten berust hierin, dat op de slechte de leeuw somberder is getint en het papier wat grover is. Doch men moet fijne kenner zgn om die bijzonderheid bij den eersten aanblik te on- derscheiden. Een ander kenmerk van de valsche papieren is dat de namaker den naam van den etser E. Biet SC, rechts, in stede van dien in rood- bruin te drukken, heeft gedrukt met zwarten inkt. Eindelijk, kan nog als aanwjjzing gelden, dat al de nagemaakte biljetten tot de reeks 1487 behooren. Te Weenen is de 30jarige politieagent Watzlawer van diefstal beschuldigd. In het huis waar hij woonde, was tevens de winkel van een juwelier gevestigd. Deze juwelier deed aangifte bij de politie, dat hij voor 17000 kronen aan kostbaarheden vermiste, zonder dat eenig spoor van inbraak aan zijn winkel was waar te nemen. Het onderzoek leidde tot de ontdekking dat gestolen kostbaarheden verkocht waren door de vrouw van Watzlawer en toen men bjj hem huiszoeking deed, werden daar verscbeidene diamanten in beslag genomen. Ontkennen kon nu niet meer baten. De agent had een valschen sleutel op de deur van den winkel gemaakt en zoodoende gedurende 2 jaren daar zijn diefstallen gepleegd eer deze werden ontdqkt. Zijn vrouw stond daarbij steeds op den uitkijk. De diefachtige politieman is tot 3 jaren, zijn vrouw tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Naar de Lokal Anzeiger uit Warschau verneemt, is bij Gekowo, op den weg van Toerek naar Kalisj, de post door 30 met Brow nings, Mauser geweren en bommen gewapende bandieten overvallen. Zij wierpen eenige bommen naar den wagen die het geld bevatte. Hierdoor werden een gendarme en twee veldwachters gedood. De roovers maakten zich meester van 50,000 roebel en poetsten de plaat. En hoewel behalve de geheele districtspolitie, drie escadrons dragonders te huuner vervolging zijn uitgezonden, heett men hen tot dusver niet kunnen grijpen. Een tweetal mijnrampen in de Vereenigde Staten hebben aan een paar honderd menschen het leven gekost. De ontploffing in de Bran- croftmijn te Seranton heeft erger gevolgen ge- had dan men aanvankelijk dacht. Zaterdag waren 70 lijken boven gebracht en er waren nog minstens 15 in de mijn achtergebleven. De verongelukten zijn Polen en Hongaren. De lijken vertoonden de sporen van verstikkingsdood. De leider van den reddingsploeg Evans, die in den met rook gevulden put afriaalde, stiet met het hoofd tegen den muur, zoodat het rook- masker aan stukken vloog. Door de giftige gassen werd ook hij gedood. De ramp is de grootste, die tot dusver in het kolengebied van Seranton plaats had en bracht ware verbijstering te weeg. De tweede nog grootere ramp, hadte Littleton in Alabama plaats. In een kolenmijn, waar veel strafgevangenen, meest negers, werkten, ontstond 'n ontploffingmen meent door het onvoorzichtig omgaan met dynamiet. Van de 190 mijnwerkers konden er slechts 20 het lijf bergen. De gevangenen werden als mijnwerkers aan particuliere mgnondernemingen verhuurd. In de rijkste en grootste liskale goudmijn van Hongarie, de Beresviser mijn, bij Nagy- hanya (Zevenbergen) verschenen Donderdag- middag, toen er niet meer gewerkt werd en nog slechts eenige bewakers aanwezig waren vier vreemde mannen. De bewakers wilden de indringers naar buiten gooiende roovers echter wierpen met kleine dynamietbommen naar hen, en dreven aldus de bewakers op de vlucht. De bommen ontploften kort na elkan- der, zonder echter iemand te treflen. De be wakers vluchtten in een zijgang en waagden zich niet meer uit hun schuilplaats, voor welke trouwens een der roovers met een bom in de hand de wacht hield. lntusschen konden de overige roovers groote hoeveelheden goud bemachtigen, wat tot mid- dernacht duurde. Toen de roovers eindelijk weg waren, doorzochten de bewakers de heele mijn, maar vonden nergens een spoor van de bandieten. Zij deelden het gebeurde aan de di reetie mee en men stelde vast dat de roovers met touwen langs een niet meer gebruikte schacht waren afgedaald en aldus de plaats hadden bereikt, waar zich de goudvoorraad be- vond. Daarvoor moesten zg verscheidene ijze- ren deuren met dynamiet doen springen. In 't geheel zgn de roovers goudertsen ter waarde van verscheidene honderdduizenden kronen in handen gevallen. Men denkt dat zij hun buit met touwen in de hoogte hebben gehaald en toen met een rijtuig hebben weggevoerd. De bewakers hebben enkel het gelaat kunnen waarnemen van den bandiet, die ze met een bom in de hand bewaakte. Men denkt dat een ontslagen workman de leider der bende was, daar enkel iemand, vertrouwd met de mijn, er den weg in kon vinden. Men heeft zeer weinig hoop de dieven te vinden. Omstreeks 5 ure is op den Westhavendam omhoog gevaren de ijzeren sleepkaan ,/Esperance" van Antwerpen, kapt. Muister. Men beproefde met sleepbooten het schip vlot te krijgen, wat niet gelukte. Het schip is geladen met straatkeien. Er bestaat gevaar voor breken met laagwater. Vrouw en kinderen zgn aan wal gebracht. De Prov. stoomboot van 5 ure kon niet binnen- varen en stoomde naar de nieuwe haven om de passagiers en post aan wal te brengen. 's Gravenhage. Regeeringstelegram d.d. 12 April betreffende de pestgevallen op Java. 1 koorstgeval van gisteren bleek pest te zijn. Gisteren hebben zich 7 gevallen voorgedaan, waarvan 3 met doodelijken afloop. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een wandeltaschje. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 10 April 1911. DAGEN. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 13 14 15 16 17 18 19 April Voorm. Nam. 1.50 2.6 2.22 2.37 2.52 3.7 3.22 3.39 3\51 4.6 4.21 4.37 4.54 5.11 B en brengt eene omwen- teling in de dames- mode. De Broek-rok heeft vriendenen vijanden. De Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo brengt eene omwenteling teweeg in Uwe ziektetoe- stand. Zij toch kan U alleen genezen van Uw asthma, Uw borst- of longaan- doeningen, bronchitis, of pleuris. De gebruikers blijven haar vrienden en verkondigen haren lof. Zijt gij borstlijder, probeert nog van- daag een flacon en gij zult verstomd staan over de verrassende gevolgen. ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 11 April. Van 10 tot en met 11 April werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor tie Westsl. 16 op-en 17 afgeschut. ISositie der btoomsehepen. overleden Heden is te Breda zacht en kalm onze geliefde Vader, Schoon- vader en Grootvader, de heer in den ouderdom van ruim 76 jaren. Kortgene, 9 April 1911. J. E. WILLEMSEN—van Beilanus. K. WILLEMSEN. C. M. WILLEMSEN. De ondergeteekende zegt, ook na- mens zijne familie, hartelijk (lank aan alien, die medewerkten aan zijne verkiezing tot lid van den gemeenteraad, evenals voor de belangstelling bij die gelegenheid ontvangen. Ter Neuzen, 11 April 1911. M. E1JKE. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van ,9 tot 12 en van 2 tot 5 uiir. Bagattenstraat 38, GENT. (2 mi mi ten van de Zuidstatie). voor ieder toegankelijk, van de Afd. Ter Neuzen vaD Volksonderwijs, op Donderdag 13 April 1911, 's avonds acht ure, in het Hotel Centraal" bij den heer P. Vissek. Spreker de heer met het onderwerpu Welke school znllen wij, ouders, kiezen voor onze kinderen, de Openbare of de Bgzondere Debat! HET BESTUOR. De ondergeteekende beveelt eich beleefd aan als Ter Neuzen. PAULINA KQLIJH, Verbindingsstraat 3. Ondergeteekende maakt door deze bekend dat hij zich te Zaamslag heeft gevestigd als en beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. Tevens verkrijgbaarSteenkoien, Antlira- ciet enz. Minzaam aanbevelend, Zaamslag. C. PLADDET. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. TOON EELTEKEEM GIN G TER NEUZEN. des avonds 8 ure in het Hotel de Commerc e", Markt. Drama in 5 bedrijven. Groot Ensemblenummer. GERESERVEERDE PLAATSEN a 1,- verkrijgbaar op den dag der uitvoering tot des avonds 5 ure. Zondag IS April a. des avonds 7 ure. (Alleen toegankelijk voor leden en donateurs). Ter gelegenheid van het tandabts, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Middenprijs per 100 K. G. Tarwe 9 25, Rogge 7, Wintergerst f9,10, Zomergerst f 8,75, Haver fl,— Erwten /16.Wine hoonen 16,Bruine boonen f 15, Duivenboonen/10,50, Paardenboonen /9.25, Boekweit/— Lijnzuud Koolzaad Aardappels 5, Boter per kilo f 1,20. Kieren per 26 stnks f 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 4 stuks rundvee en 18 varkens, waarvan verkocht 1 stuks rundvee en 7 varkens. HI BB BB HH SSA KB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB VLAG. NAAM MS. Van en naar- Lading. Voor Ter Reasen 1 10 Eng. s.s. Oopsewood 1696 Middlesbro idem Larchwood 1949 I idem Van Ter Vcuzril I 10 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen li idem Copsewood 1696 Middlesbro idem Larchwood 1949 IGrimsby Veor l-rni i 10 Eng. e.s. Sen Serpent 2554 Londen idem Dynamo 1426 Hall idem Avocet 8985 Liverpool idem Ousel 3633 Manchester Eng. Smsch. Ocean Sivill 550 Eowey Eng. s.s. Mersey 3075 Goole Eng. sch. Devonia 458 Fowey Eng. s.s. Spen 2548 Goole Ned. ».s. Cornelia 1129 Middlesbro Duitsch s.s. Uranus 2748 Drontheim Belg. s.s. Eruanuel 402 Ostende 11 idem Neptune 563 idem Deen. s.s. HaraldKlitgaard 5091 Windau Duitsch s.s. August Cords 2550 Rotterdam Van (went 10 Eng. s.s. Longhbrou 1904 iBlyth idem Quentin 3607 Leith Duitsch s.s Johanna Oelsner 2430 Rendsborg Russ. s.s. Mary 3184 Kiga 11 Eng. s.s. City of Mnnnich 3918 Rotterdam idem Knottingly 2333 Goole a mm ielzaete 10 Dnitsch s.s. Julius Reutgersl 2418 |Emden ijzer idem stnkg. ledig idem stnkg. idem idem idem chinaclay stnkg. chinaclay jkolen snlpbaat bout ledig idem bout ledig ledig stnkg. phosph. idem ledig idem s.s. HARALD in lading te Riga voor Londen. 8.8. JENNT in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in loesing te Rotterdam. 8.8. ELISABETH van Toulon naar Rotterdam passeerde 9 dezer Tarifa. s.s. HELENA in lading te Hull voor Riga s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Rouaan naar Newcastle on Tyne.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2