PADVINDER-CHOCOLADE. Openbare Vergadaring Bericht van Instel. Pll 170B0 K.G. CtUlisalptBr. 7 V2 cent per reep. 7% cent per reep. Ter XJetisexx, <5*. Volmaakt fabrikaat. Gemengde berichten. Koopt niet op een veiling alvorens mijne RIJWIELENte hebben gezien en onderzocht Even goedkoop, doch betere waar en Aansfaanden WOENSDAG AdverteRtien Jacobus Abraham de Jonge, Tail da rts MEIER (Mijniieep en Meyrouw L. C. T. BIGOT van Arnhem Voor eon drukke Winkeizaak Laatste berichten. Vrouwen zoowel als Mannen BURGEBLI1KE STAND. te zien op de MARKT te TER NEUZEN. Uit de hand te koop Omtrent den te Leiden dood te bed ge- vonden man wordt nader gemeld In een schamele woning aan het Utrechtsche Jaagpad te Leiden is gistermiddag door buren in een kelder het lijk gevonden van den 75jarigen Jan Hoogewoning, die daar met zijn 47jarigen zoon samenwoonde. Het bed lag op het lyk. Op den vader, die nog eenig geld bezat, wat hij gewoonlijk op de borst droeg, werd nu niets gevonden. Zijn zoon had echter een bankbiljet van 10 in den zak, dat hij zeide van het Hjk genomen te hebbeu. Der politie kwam dus de zaak verdacht voor, te meer omdat de zoon met den vader in onmin leefde, zoodat zij 'hem in verhoor heeft genomen. Nader verneemt het „Leidsch Dbl.", dat het geneeskundig onderzoek op het lijk ingesteld, geen geweldpleging heeft kunnen ontdekken, zoodat vermoedelijk de man den natuurlijken dood is gestorven. Bij den arbeider M. v. Bodegom, te Biert (bij Simonshaven) had Yriidag een tragisch ongeval plaats De moeder begat zich even buiten huis om wat mais op te vegen, dat op den grintweg lag, en daar uit een zak was geloopen.' Drie kinderen werden in huis achter gelaten, waar- van de oudste 5 en de anderen (tweelingen) bijna 3 jaar oud zijn. De kinderen waren om de kachel geschaard. Een der tweelingen raakte in brand, liep naar de deur doch deze was gesloten. De moeder in huis komende, opende de deur, en vond toen het lijkje van haar Leveling tegen de deur liggen. A1 de kleederen waren verbrand en het lichaam was verkoold, geheel zwart gebrand. Het oudste kind vertelde, dat hij de vlammen nog wilde uitblazen. De moeder is radeloos. Schaatsenrijden in April Als een groote merkwaardigheid dient te worden vermeld, dat in de nabjjheid van'Wol- vega (E riesland) in den morgen van Donderdag 6 April nog door een jongen is schaatsen gereden Donderdagnamiddag liep mevr. M. d. R. op de Baronielaan te Breda met een taschje met ongeveer f 20 in de hand, toen een circa 16jarige jongen het taschje uit haar hand sloeg, het opraapte en er mee vandoor ging. De jongen bleef onbekend. Vier jongens, die langs den Weichsel, van Danzig naar Heubude wandelden, vonden daar dollen kervel, waarvan ze de wortels aten. Een hunner, 9 jaar oud, werd bijna terstond ziek en stierf onderweg. Een tweede, 8 jaar oud, kon zijn huis nog halen, doch stierf daar, in weerwil van terstond ontboden medische hulp. De _beide andere knapen, die eveneens ziek zijn, zullen er hopelijk het leven nog afbrengen. Een ware ramp gebeurde Donderdagavond in een fabriek der firma D., gelegen op de grens van Vilvoorde, op het grondgebied van Grira- bergen, niet ver van „Pont Brhle". Sedert eenigen tijd had men in die fabriek instellingen gemaakt voor het vervaardigen van ammoniak en salpeterzuur. Het was ongeveer 6 uren's avonds, toen twee zelfsluiters ontploften. Er ontstond een hevige overvoortbrengst van gas. A1 de ruiten vlogen stuk, maar de in gewapend beton gebouwde fabriek bleet gespaard. Het gerucht der ontploffing werd zeer ver ge- hoord. en van alle kanten kwam men toegeloopen. De negen werklieden die in de zaal waren op het oogenblik der ontplofBng werden met geweld tegen de muren geslingerd. Twee otider hen, Willems, 80 jaar, ongehuwd, en Lafontaine, 39 jaar, gehuwd en vader, werden op slag gedood. Hun lichaam was afgrijselijk verminkt. Wat de zeven anderen betreft, deze werden erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht. Het parket van Brussel is ter plaatse geweest om het door de plaatselijke gendarmerie inge steld onderzoek voort te zetten. Donderdag kwam te Berlijn een bezoeker die, hoewel hij slechts een lengte van 1.87 M. heeft en nauwelijks 27 jaar oud is, reeds 606 pond weegt. Toen deze vleeschmassa uit den wagon stapte, moest hij door drie man onder- steund worden. Het vervoer per rijtuig ging niet daar onder zijn gewicht het wiel brak toen hij wilde instappen. Eindelijk is de ,/dikke" in een verhuiswagen naar zijn hotel gebracht. 's Gravenliage, 10 April. Een Regeerings- telegram dd. 9 dezer, betreffende de pestonge- vallen op Java en de daartegen genomen maatregelen, meldt dat den 7 dezer 13 gevallen voorkwamen, 3 personen aan de ziekte stierven en 2 koortsgevallen, den 6 dezer gemeld, ook pestgevallen bleken te zijn. Het hoofdbrandpunt der pest is Batoe en omgeving. Te Singasari, in het district Karanglo is de pest onder de ratten en menschen sterk verminderd. Het reizigersverkeer van en naar het besmette gebied is 14 dagen stop gezet. Het goederenvervoer wordt voortgezet, beboudens de uitvoergoederen bedoeld in de pestordonantie. Regeeringstelegram van 10 dezer, betref fende de pest. Wegens storing van de telefoon op 8 dezer geen berichten van Penanggoengan, Ngantang en Senggoeroeh. De inlandsche arts die 8 dezer in Senggoe roeh was, vond geen pest, doch veel malaria. Overigens zijn gerapporteerd 8 gevallen, alien in Penanggoegan en 2 doodeu. Een koortsgeval van eergisteren bleek pest te zijn. De koortsen houden aan. 246 gevallen in Senggoeroeh. De geheele afdeeling Malang is afgesloten met een militair cordon. De afsluiting van de besmette districten alleen bleek te bezwaarlijk. De Hooge Raad verwierp het cassatieberopp van H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, door het gerechtshof te 's Gravenhage veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis, wegens beleediging van pastoor Schets te St. Jansteen in zijn blad wDe Yolkswil." hebben nier- en blaasaandoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier- en blaaskwalen hun vrouwelijse plichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid tenslotte geheel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doein hebben zij verliezen gaandeweg hun ge- scbiktheid om de gevaarlijke vergiften uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneer- geslagen. Des morgens bij het ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is bewolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw lederaaten opgezwollen. Bp vochtig weer zijn uw leden stram en rheumatisch, en kunt gij u nauwelijks bewegen zonder dat uw rug u pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor van nier- en blaaskwalen doen verdwijnen, en zoolang gij het geringste lcenteeken van de ver- schrikkelijke ziekte kunt opmerken, zijt gjj niet veilig voor een plotselinge ondergang der nieren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een genees- middel speciaal en uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij bereiken de werkelijke oorzaak der ziekte. Dit is de reden, dat zij blijvend genezen. Zij voeren de nieren zachtjes tot ge zondheid terug, herstellen hun kracht om het bloed te filtreeren en verzekeren een natuurlijke werking der blaas. Maar hoe langer de nierziekte verwaarloosd wordt, des te dieper wortelt zi] zich in. Zij heelt misschien reeds een hoogeren graad be- reikt dan gjj vermoedt en kunt gij dus met op- lettend genoeg zijn om de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen te krijgen. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. Aanbevelend, ZKETIJDINGEN. Van 7 tot en met 9 April. Van 7 tot en met 9 April werden langs de Oostsluizen alhier 50 binnenvaartuigen op- en 53 afgeschut; door de Westsl. 37 op-en 40 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Heden ovei'lecd zacht en kalm na een langdurig lijden onze iunig geliefde Eehtgenoot en Vader, de heer in den ouderdom van 65 jaar. Het leven was hem Christus het sterven gewin. Wed. J. A. DE JONGE—Will. J. J. DE JONGE. J. J. DE JONGE. Ermelo, 6 April 1911. Volstrekteenige enalgemeenekennisgeving. I Gediplomeerde specialisten voor Mond- en 1 and- ziekten. Dagelijks te raadplegen van O tot 12 en van 2 tot 5 ivur, Bagattenstraat B8, (vENT. (2 minuteu van de Zuidstatie). voor ieder toegankelijk, van de Afd. Ter Neuzen van Volksonderwijs, op Donderdag 13 April S9£is savonds acht ore, in bet „Hotel Centraal" bij den heer P. Visser. Spreker de heer met het onderwerpwWelke school zullen wij, ouders, kiezen voor onze kinderen, de Openbare of de Bijzondere D e b a t HET BESTUUR. wordt iemand gevraagd, genegen en geschikt om Zeeuwsch- Vlaanderen te bereixenuit sluitend particulier, speciaal land van A.ncel en Uulst. Brieven met opgaaf van eenige conditien, enz. onder letter Z>, bureau dezer courant. Vereischte onthouding van sterken drank. 6 Mah. Stoelen met Kussens, 1 Boekenkast met Glazen deuren, Kleerkast, Eikenhouten Linnenkast, Buffetkastje, Tafels, htoelen, Kachels, Haardstel, Koolbakken, Spiegels, Klok, Lanipen, Waschtafels Waschstellen, Tuinbank, Trap- naaimachine, Winkelgerief, Boeken, 1 Kar op veeren, enz. Dagelijks te bezichtigen bp J. P. HERP, 2e Verbindingsstr. 8. Het HOFSTEEDJE te Ossenisse (Nijspolder), van den heer P. C. J. SEllRARENS te StoppeU dijk, is Woensdag 5 April l.l., INGESTELD als volgt KOOP 1 op 2550,— 2 1010,- 3 u 1000,- 4 n 1025,- 5 n v 1540,- 6 v u 1510- 7 2125,- Totaal 10760, VERBLIJF op Woensdag S3 April I3IS, des namiddags 2 uur, bij den heer Alphons Serrarens te Rapenburg (lol). Notaris DUMOLEYN. Het Bestuur van de Maatschappij Axel-Stationzal trachten aan te besteden' op Dinsdag II April 1911, n. m. 3 ore, bij G. Gilijamse te Axel, de levering van lnschryvingsbiljetten te bekomen bij den Secretaris. Het Bestuur, Voorzitter, JAN DE KRAKER. Secretaris, M. W. KOSTER. Ter Itrnirn Huwelijks-aangiften. 6 April. Cor nells van der Werff, oud 48 j., jm. en Pieternella Moes, oud 46 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 April. Hendrik Moens, oud 33 j., jm. en Maartje Esther Versluijs, oud 28 j., jd. Gijsbertus Verpoorten, oud 21 j., jm. en Jannetje Donze, oud 28 j., jd. Pieter van Alten, oud 24 j., jm. en Pieter nella Marsilje, oud 29 j., jd. Geboorten. 2 April. Willem .lan, z. van Guillaam Pladdet en van Maria Francina Kielman. Overlijden. 7 April. Adriaan Riemens, oud 76 j., echtg. van Adriana den Engelsman. U 1st. Geboorten. 20 Maart. Maurice Rene Hubert, z. van Cornelia van Dorsten van Maria Pharailda Casteels. 22 Maart. Joseph Julien, z. van Jacobus der Weduwe en van Angelina Philomena Vermeulen. 28 Maart. Franciscus Josephus, z. van Rochus Franciscua de Rijck en van Ulalia de Cuijper. Overlijden. 21 Maart. Pelagia Apolonia Sergeant, oud 83 j., wed. van Adrianus E. Susijn. 23 Maart. Josina Kindt, oud 83 j., d. van Johannes en van Anna Catharina Krieckaert (beiden overleden.) 26 Maart. Petrus Willibrordus Veras, oud 11 j., z. van Alphonsius en van Elodia van Belle (beiden overleden.) 29 Maart. Euphemia de Waal, oud 29 j„ ecbtg. van Franciscus Alphonsius Ferket. Grsauw, Huwelijks-aangiften. 24 Maart. Vitalis de Vos, oud 28 j., jm. en Scholastiea Triest, oud 28 j.,jd. Geboorten. 2 Maart. Aloi6ius Franciscus, z. van Josephus de Wilde en van Sophia PUilomena Penguet. 6 Maart. Maria Paulina, d. van Aloisius van Itegem en van Anna Maria Bouwens. 7 Maart. Maria Rosalia, d. van Petrus van Duijse en van Amelia Joanne de Kauwer. 17 Maart. Constant Bernard, z. van Jacobus Bernardus Steijaert en van Sophia Maria Vereecken. 18 Maart. Rene Adrianus, z. van Theodorus D' llooghe en van Mathilde Bisschop. 21 Maart. Matbilde, d. van Josephus Mattheijssen en van Louisa Mathilde Rens. 22 Maart. Emelie, d. van Eduardus Mattheijssen en van Phelomina Verdurmen. Maria Stephania, d. van Ilen- dericus Breijaert en van Silvia Maria van Duijse. 25 Maart. Franciscus, z. van Cornells Josephus de Biide, en van Mathilde Mangnus. Overlijden. 29 Maart. Christina Sarneel, oud 77 j., wed. van Pieter Dominicus van Buijteu en van Johannes iiomiuicus Mangnus. ■foiHeniaie. Geboorten. 15 Maart. Joseph Petrus, z. van Boudewijn Bakker en van Elisabeth Warrens. 24 Maart. Jacobus, z. van Jan Francies van Overmeeren en van Paulina van den Brande. 28 Maart. Mathilda Maria, d. van Petrus Johannes van Heese en van Louisa Maria Ivens. 31 Maart. Aloysius Francies, z van Jan Francies Rottier en van Maria Louisa de Clippeleir. Overlijden. 22 Maart. Bernardus Josephus de Boey, oud 7 tn., z. van Petrus Augustinusen van Maria Sanlina Franseens. 23 Maart. Angela Louisa Heye, oud 14 m., d. van Rozalia apolonia Heye. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Seraphines Eduardus de Munck, oud 47 j.,jm. en Rosalia van Campen, oud 30 j., jd. Geboorten. 10 Maart. Franciscus Josephus z. van Alouisius Josephus Michielsen en van Celestina Maria Mathilda van Acker. 12 Maart. Leonardus, z. van Josephus Wentzler en van Maria Paulina Verbraeken. 18 Maart. Maria Louisa Josephina, d. van Eduardus Frauciscus van Leuven en van Clementina Amelia Francisca de Waal. Joseph Franciscus Eduardus, z. van Seraphinus Eduardus de Munck en van Rosalia van Campen. 22 Maart. Martha Christina, d. van Jan Francies de Kever en van Maria Anna Goossen. Overlijden. 14 Maart. Pieter Aug. van de Velde, ond 75 j., echtg. van Maria de Meijer. 18 Maart. Jan Francies van Overmeeren oud 77 j., weduwn. van Anna Maria van Damme. Kuiiltlorp**. Overlijden. 31 Maart. Eduardus de Munck, oud 57 j.. echtg. van Leonia Clementina de Meijer. VLAG. NA AM M'. Van en naar- Lading. 7 Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. s.s. 9 Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. bark Noor. s.s. Eng s.s. Fran. s.s. Deen. s.s. Zweed. s.s. Eng. a s. oor s.s. idem River Scheld River Lagan Jenny River Thames V»ur Te» leuirns 2199 Londen 2272 idem 5125 New-Castle 2242 Londen stukg. X nil Ter *euzcnl River.Lagan 2272 (Londen Voor Uenl I kolen stukg. idem Airdale Don Sea Gull Aurora Habil Knottingly Quistreham trindring Svenske City of Mnr Leif Odelfrid Eng Beig. s.s. Deen. s.s. Eng. 8 8. idem Russ. s.s. Eng, .8. Jabiru Slesvig Sea Serpent '^alrmarshe Gen. Suwarow Remus Duitsch s.s. Brunette Eng. 8.8. Carlisle Noor. fregat Thalatta Eng. 8.8. Beig. s s. Zweed. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s, Zweed. s.s. Eng. s.s. Noor. 8.8. Eng. s.s. idem 2979 New-Castle 2658 Goole 2763 Louden 1840 Christiania 1808 Havre 2331 Goole 1331 Rouaan 3477 Windau 3552 Libau 3918 Cardiff 3356 He rnosan 1897 Lyschill 1 3691 Belfast 1922 Middlesbro 2701 Goole 2554 Londen 2633 Goole 5351 Blyth 5054 Goole 2447 Blyth 2929 Leith 5073 New-Castle 10994 Barry 5261 Rio Janeiro 1404 Wismar 2658 Goole 3065 Meuiel 1328 Stolpmunde 1862 New-Castle 1808 Antwerpen 2763 Londen 2979 New-Castle lukg. kolen ledig stukg. houi kolen idem steenen stukg. ledig I idem stung, ledig idem idem idem idem idem ledig stukg. ijzerdraad s ukg. phosph. idem stukg. creosoot Kendal Castle Koophandei Emmy Don Harald Ernst VVarkworth ilabil Sea Gull Airdale f an Seliaelei Duitsch 8.8. Julius Reutgersl 2418 Hamburg as HARALD in lading te Riga voor Londen. S3 JENNY in lossing te Ter Neuzen. ss RICHARD wordt heden te Rotterdam verwacbt. 8;a; ELISABETH van Toulon naar Rotterdam passeerde 9 dezer Tarifa. ss HELENA in lading te Grimsby voor Riga s.s. MAGDALEN A in lossing te Rouaan. kolen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2