Tsr Hsuzenschc Courant Zaterdag 8 April 1911. No. 5594. ZPIEJE^XDIKl BJL>JLJD. Gemengde berichten. R E C H T S Z A K E N. Arrondissements-Rechtbauk te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 April de volgende vonnissen uitgesproken J. B. C., oud 23 j., poelier te Hoofdplaat, is wegens mishandeling van een dier veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. C. J. D., oud 16 j., arbeider, en G. C. R., oud 17 j., arbeider, beiden te Sluis, gedetineerd, zijn wegens diefstal veroordeeld ieder tot 6 weken gevangenisstraf. C. J. D., oud 16 j., arbeider te Sluis, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. J. I. v. H., oud 15 j., zonder beroep en A. L. d. M., oud 14 j., zonder beroep, beiden wonende te Groede, beklaagd van ontuchtige handelingen, zijn vrijgesproken. J. B. H., oud 46 j., sleepbootkapitein te Dordrecht en A. M., oud 28 j., schipper te Rotterdam, beiden' beklaagd van het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar, zijn vrijgesproken. Dit betreft de aauvaring op 19 Sept. 1910 in de sluis te Wemeldinge. Door E. J. v. d. V., oud 31 j., conduc- teur bij de Stoomtram-Maatschappij Breskens- Maldeghem, geb. te Sluis, wonende te Draaibrug, gemeente Aardenburg is hooger beroep aange- reekend tegen het vonnis der bovengenoenide rechtbank van den 10 Maart j.l. waarbij hij wegens weigering van visitatie is veioordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. In de jongste zitting van den gemeente raad te Zierikzee werd bij de omvraag door den beer Crane er over gekiaagd dat zich mede- leden aan de beraadslagingen over de vaststel- ling der kohieren van den hoofdelijken omslag onttrekken. De beer Koopman merkte op, dat hij in de vijftien jaren, dat hij raadslid is, drie keeren niet tegenwoordig was. Hij heeft er nadeel van in zijn zaken ondervonden, dat over zaken die in geheime zitting besproken zijn, op de groote societeit gesproker. wordt. De voorzitter zeide, dat bij dat voor het eerste hoort, en betreurde het ten zeerste, want wat in den geheimen raad besproken wordt, moet geheim blijven. Te Blokker (N.-H) zijn door de strenge koude lammeren doodgevroren in de weide. Een paar linnen kooplieden trachtten Dins- dag te Kapelle een goeden slag te slaan. Ze kwamen bij een vrouw wier man dien dag naar Goes was, "verzekerden haar dat haar man twee pakken linnen voor 83 gekocht had en vroegen haar het geld ervoor. Toen de vrouw, ouna- denkend genoeg, betaalde, sloegen de kooplieden dadelijk den weg naar het station in, maar waren verplicht in een cafe den trein op te waehten. Toen de man thuis kwam, sprong hij dicect op de fiets, en reed de oplichters achterna. Door brutaal optreden kreeg hij bet gedaau dat een daarvan met hem terugkeerde, het geld afgaf, en met het linnen onder den arm weer naar het station kon vertrekken. Ze wonen te Amsterdam aan den Amstel. De man is 73 jaar, zijn vrouw een tiental jaren jonger. De vrouw verdient voor beiden den kost door uit werken te gaan, terwijl de man er zijn werk van maakt, een deel der schamele verdiensten in drank om te zetten. Sedert eenige tijd had de man veel last van pijn in de buik. Dat kwam zijn zuster, die zich kort geleden hier ter stede metterwoon geves- tigd had, verdacht voor. Het was lang niet on- mogelijk, dacht zij het gevai in de Nieuwe Meer was daar om het te bewijzen dat de vrouw bezig was haar man te vergiftigen. Zij maakte de politie deelgenoote van haar vermoe- dens en deze achtte een grondigonderzoek noodig. De vrouw werd gearresteerd en Dinsdag ter beschikking van de justitie gesteld, een huis- zoeking werd gedaan, restanten van het eten dat de man gebruikt had enz. voor scheikundig onderzoek aan een deskundige ter hand gesteld en de man in het gasthuis opgenomen. De huiszoeking leverde echter geen resuitaat op, de geneesheeren, die den man in het gasthuis in observatie hebben, konden tot dusver niets ontdekken, dat op vergiftiging wijst. De justitie wacht nu nog de resultaten van het scheikundig onderzoek af. Naar het zich laat aanzien, zullen de vermoedens wel ongegrond blijken. Maandagnacht zat te Meirelbeke een gou- vernante, die een weinig ziek was, vodr het vuurmen weet niet hoe, doch opeens schoten haar kleederen in brand, en vooraleer men op haar geroep was toegesneld en de vlammen had gedootd, was de arme vrouw reeds erg verbrand. De vrouw des huizes en haar dochter werden bij het dooven der vlammen zwaar aan de handen verbrand. Het slachtoffer is overleden. In November 1.1. trouwde te Luik een man van 72 jaar met een 42jarige vrouw. Pas zes weken gehuwd zag de vrouw zich verplicht het echtelijk dak te verlaten, daar de man on- uitstaanbaar jaloersch was. Maandag nu ging de oude man zijn vrouw te Verviers bij bloedverwanten opzoeken en stelde haar een wandelingetje voor. Bij een boschje in den omtrek van Montzin gekomen haalde de man een revolver uit zijn zak en schoot vier maal op zijn echtgenoote. Toen sprong hij met een dolk op haar toe, maai zij kon hem in bedwang houden en belootde hem alles wat hij wilde. Man en vrouw deze laatste door drie kogels tamelijk zwaar gewond gingen naar het station en togen naar Verviers naar een dokter. Terwijl de vrouw verzorgd werd hep de man weg.' Hij werd 's avonds echter te Luik aangehouden. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Ingekomm stukken. 3. Omvraag. ZKETUDINtiKN. Van 5 tot en met 6 April. Van 5 tot en met 6 Apri I werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnenvaartuigen op- en 10 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 1 afgeschut. Positie der Stoo mnchepen. VAN Vergadering van Donderdag 6 April 1911. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heerer. Visser, Dees, Wieland, Moggre, Scheele, Lensen, De Feijter en Donze, later ook de heer Drost. Afwezig de heeren De Jager, Van de Ree en De Bruyne. Een vacature. Na opening der vergadering worden gelezen de notnlen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde a. Een schrijven van den heer De Jager, waarbij deze bericht de vergadering van heden wegens uitstedigheid niet te kunnen bijwonen. Aangenomen voor kennisgeving. It. Een schrjjven van Gedep. Staten van Zeeland, dd 24 Maart 1911, waarbij de ontvangst wordt bericht van een afschrift van de door den Raad op 11 Maart l.l.vast- gestelde verordening tot wijziging van die tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren. Aangenomen voor kennisgeving. c. Proces-verbaal van de op 9 Maart 1.1. door Burg, en Weth. gehouden kasopname bij den gemeente-ont- .anger, waarbij bleek dat in contanten aanwezig was 2983,50. Uit de boeken en daarbij behoorende bescheiden is ge- bleken dat over het dienstjaar 1910 was ontvangen 106,197,88 en over het jaar 1911 2242,77, samen 108,440,65 en over het jaar 1910 uitgegever./97,165,40* en over het jaar 1911 f 8291,744, samen J 105,457,15, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven 2983,50, welk bedrag in kas moest zijn en ook aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een adres van den kerkeraad der Geref. kerk alhier welke daarin te kennen geeft dat hij voornemens is de Geref. Kerk, staande in de Noordstraat no. 77 en Smids- wal no. 12 te vergrooten, wegens het tekortkomende aantal plaatsen en zich genoodzaakt ziet den daarvoor te bouwen. achtergevel aan de Smidswal tot 10,50 M. op te trekken, overeenkomstig de ingezonden teekening. Daar de bouwverordening echter aan straten met eene breedte van 5 M. slechts eene gevelhoogte van 6 M. toelaat, ver- zoekt adressant ontheffing te verleenen van het daarom- trent in art. 12 bepaalde en daardoor te willen mede- werken tot vergrooting van dit kerkgehouw. De bestaande achtergevel is tot 15,30 M. boven de aangrenzende straat opgetrokken. De gemeentebouwmeester, in wiens handen dit verzoek is gesteld, adviseert de gevraagde ontheffing te verleenen omdat een kerkgebouw altijd alk een gebouw van bijzondere afmetingen moet worden beschouwd en het bij de ver- andering van het kerkgebouw alleen betreft eene ver- plaatsing van den bestaanden achtergevel in de richting van de andere gebouwen aan den Smidswal. De Gemeenteraad is volgens art. 12, 2e alinea bevoegd in bijzondere gevallen vrijstelling of afwijking toe te staan. De hoogte van den gevel aan de Smidswal zal worden 10,50 M., terwijl daar ter plaatse de Smidswal eene breedte heeft van pi. m. 5,25 M. De Voorzitter herinnert dat art. 12 der bouwverordening bepaalt, dat de hoogte van een gebouw niet meer mag zijn dan de breedte van den aangrenzenden openbaren weg. In bijzondere gevallen kan hiervan door den Raad afwijking worden toegestaan. Is de breedte van een weg minder dan 5 M., dan mag de hoogte van een op te trekken gebouw niet meer zijn dan 6 M. Is de breedte van den weg 5 M. en meer doch minder dan 10 M. zoo mag die hoogte 10 M. zijn. Nu is de straat ter plaatse 5,25 M. breed, zoodat de gevel 10 M. hoog zou mogen zijn. De heer Wieland merkt op dat de kerkeraad dus eigenlijk maar 50 c. M. hooger wil bouwen dan de in de bouwver ordening bepaalde regeling aangeeft. De Voorzitter erkent dit en wijst er op dat de Raad in bijzondere gevallen afwijking mag toestaan. Hier kan zeker een bijzonder geval aanwezig geacht worden. Burg, en Weth. geven daarom in overweging het verzoek in te willigen. Zij wenschen daarbij evenwel nog iets anders in aan merking te nemen. Blijkens de ingediende teekening zal de deur naar buiten opendraaien, over den openbaren weg. De deur moet naar buiten opendraaien, dat is voorschrift, maar aangezien de deur over den openbaren weg moet draaien wenschen Burg, en Weth. nu tegelijkertijd te besluiten dat goed te keuren, onder voorwaarde dat voor dat recht een jaarlijksche retributie van 50 cent aan de gemeente zal worden betaald en dat de deur, wanneer die open staat, met haken tegen den gevel aansluitende zal worden vastgezet. Daarop is van toepassing art. 60 der bouwverordening dat verbiedt over den openbaren weg draaibare deuren, raraen enz. aan te brengen met de vaste deelen lager dan 2 M. boven het trottoir of de kruin van den aangrenzenden openbaren weg en in welk artikel is voorgeschreven dat over den openbaren weg openslaande ramen, deuren enz zoo ingericht moeten zijn dat zij, geopend zijnde, aan den gevel verbonden worden en daartegen aansluiten. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s aan genomen. De rekening en verantwoording der Gezondheids- cotnmissie, wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, over het jaar 1910. De ontvangsten hebben bedragen f 1867.57j, de uitgaven f 1365,92j, het goed slot f 501,65. Doof deze gemeente is over dat jaar bijgedragen f 327,74. De Voorzitter stelt voor deze rekening ter visie te leggen, de bewijzen van uitgaaf ter hand te stellen aan de gemeenten die daarom zullen verzoeken, en de stukken later te stellen in handen der commissie te benoemen voor het nazien der gemeenterekening. Z. h. s. wordt aldus besloten. f. Een schrijven van Janna S. Nijssen, te Sluiskil, waarin zij bericht, op het te's Gravenhage gehouden examen, haar akte van bekwaamheid in de nuttige handwerken voor huis- en schoolonderwijs te hebben behaald. De Voorzitter wijst er op, dat mej. Nijssen deze mede- deeling doet, ingevolge een vroeger aan haar door den Raad gedane toezegging. Bij een verzoek om verhooging van haar salaris werd haar eenige verhooging toegekend en dit gebracht op /150, onder mededeeling dat zij op hare salarisregeling nog nader kon terugkomen, wanneer zij eens in het bezit der akte voor het geven van onder- wijs in de handwerken zou zjjn. Daar zij thans aan die voorwaarde heeft voldaan, meent spreker dat het ver- hoogen van haar salaris zou moeten worden overgegaan. De heer Donze vraagt welk salaris zou worden toege kend, wanneer voor die betrekking sollicitanten zouden moeten worden opgeroepen. De Voorzitter deelt mede dat dienaangaande geen vaste regeling bestaat. Mej. Nijssen behoort niet tot het gewone onderwijzerspersoneelzij is aangesteld omdat het onder wijs in de handwerken ook tijdens de schooluren moet geschieden. en de onderwijzeres aan school D, mej. Scheffelaar-Klots daarvoor, in verband met den goeden gang van het onderwijs, geen gelegenheid heeft. Spreker meent dat mej. Nijssen nu aanspraak op ver hooging heeft, omdat de Raad haar deze zelf bij het behalen der akte in het vooruitzicht heeft gesteld. Spreker stelt voor haar 25 sjaars meer te geven. De heer Dees ziet de noodzakelijkheid van directe ver hooging nog niet in misschien dat de belanghebbende, bekend met de thans gehouden besprekingen, er nog wel op terug zal komen. Na nog enkele opmerkingen wordt besloten het schrijven te renvoyeeren naar Burg, en Weth. om advies. 2. Aangehouden zaken. De Voorzitter herinnert dat in de vorige zitting naar rBurg. en Weth. om advies is verzonden een schrijven 'van het bestuur der bratidweer waarin wordt verzocht de brandmeesters te willen vrijstellen van het doen der jaarlijksche brandschouw, op grond dat deze onuitvoer- baar is. Burg, en Weth. hebben over deze zaak geconfereerd met het Dag. Bestuur der brandweer en daarbij is hun gebleken dat dit bestuur ook is tegen het aanbrengen eener wijziging in de bestaande bepalingen, op grond waarvan Burg, en Weth. thans voorstellen het verzoek van het Bestuur der Brandweer af te wijzen. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 3. Uilvoeren van werken. lie Voorzitter doet mededeeling van een bij Burg, en Weth. ingekomen schrijven van de Commissie van Fabri- cage, dat hij, hoewel het niet in zijn geheel voor den Raad bestemd is, toch geheel zaL voorlezen. Het luidt aldus Naar aanleiding van een bezoek door de Commissie van Fabricage gebracht aan eenige gemeentewerken, brengt het volgende ter kennis Afheining bij het station. In het belang der veiligheid van het publiek verkeer, stelt de commissie voor, de afheining nabij het station an uit de De Feijterstraat tot even voorbij den duiker, zoo spoedig mogelijk te doen vernieuwen. Vernieuwing van het overige gedeelte acht de commissie niet bepaald noodzakelijk. Evenwel zou men in overweging willen geven ook dit gedeelte te vernieuwen, wanneer de maatschappij Mechelen- Ter Neuzen bereid zou zijn de helft in de kosten te ver- goeden. Tegen een geheele opruiming van laatstgenoemd gedeelte zou echter geen bezwaar bestaan. Trottoir langs den Stationsweg. Bovengenoemd trottoir, voorkomende in de begrooting 1911. acht de commissie het best, dit te doen aanbrengen zooals dit door den bouwmeester wordt voorgesteld, nl. aan dezelfde hoogte van de daarlangs liggende stoepen en ongeveer overeenkomende met de bestaande keibe strating. Demping haven. Bij de uitvoering van het dempen der haven wenscht de commissie voor te stellen, de bestaande keibestrating in de Bakkerijstraat en Brouwerijstraat te vervangen door klinkers. De uitkomende keien nit de Bakkerijstraat zouden kunnen gebruikt worden voor het verbeteren van den oprit in de Dijkstraat en die uit de Brouwerijstraat, zouden voor een gedeelte kunnen aangewend worden voor de tekortkomende keien voor de uit te breken bestrating op het marktplein en voor eventueele bestrating van het te dempen gedeelte der haven. Ligplaats voor visschersvaartuigen. De Commissie acht voor het maken van een ligplaats voor visschersvaartuigen het meest geschikt het terrein ten oosten van de ponton van den Provincialen stoom- bootdienst en wenscht in overweging te geven daartoe een plan te doen opmaken en bij de betrokken autoriteiten de noodige stappen te doen om over het noodige terrein te kunnen beschikken. Een veilige ligplaats te maken achter het remmingwerk, zou met groote kosten gepaard gaan. Burg, en Weth. stellen voor, in overeenstemming met dit advies een gedeelte der heining aan het station te maken en met de spoorwegmaatschappij in onderhandeling te treden en haar te vragen of zij bereid is in het maken van het andere deel der afheining de helft der kosten te betalen; is de spoorwegmaatschappij daartoe nietgenegen dan willen Burg, en Weth. het maken daarvan ook nalaten. De heer Wieland merkt op dat het maken der heining bij den watergang in het belang der passage noodig is, de kosten zullen ook niet hoof zijn, daar het ijzer aanwezig is en alleen de palen moeten aangeschaft worden. Een eind verder echter, achter het urinoir, heeft de gemeente zoo geen belang bij de afheining, doch is die wel van belang voor de spoorwegmaatschappij, die eigenares is van den aangrenzenden grond. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aan genomen. Verder stellen Burg, en Weth. voor het trottoir in den Stationsweg te maken overeenkomstig het voorstel van den gemeentebouwmeester. De heer Visser merkt op dat tot het uitvoeren van dit werk reeds besloten is bij het vaststellen der gemeente- begrooting voor 1911. Het betreft nu de wijze van uit voering. Naar aanleiding eener desbetrelfende vraag deelt de heer Wieland mede, dat het maar een klein eindje trottoir is, dat nu gemaakt zal worden, en wel vanafdennieuwen weg tot voorbij het cafe van den heer Dijselinck, maar een volgend jaar kan het weer verder gemaakt worden De heer Dees merkt op dat dit eigenlijk ook nog iets is dat de gemeente te danken heeft aan de spoorwegmaat schappij, die den weg heeft aangelegd. De Voorzitter wijst er op dat men daar nu niet meer op kan neerkomen, aangezien dat een heel oude toestand is. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aan genomen. In verband me' het dempen der haven en de voorge nomen verbetering van den oprit in de Dijkstraat stellen Burg, en Weth. overeenkomstig het advies der Commissie van Fabricage voor de straatkeien in de Bakkerijstraat en de Brouwerijstraat uit te breken en te vervangen door klinkers, teneinde de uitkomende keien elders te kunnen gebruiken. De heer Visser deelt mede dat de Commissie heeft overwogen dat de bestrating in die twee genoemde straten weinig te lijden heeft en daar dus zeer goed met klinkers kan worden volstaan. De straatsteenen uit de Bakkerij straat kunnen zeer goed te pas komen voor het verbeteren van den oprit, terwijl anders, als nieuwe keien moesten worden aangeschaft, dit werk nog al een groote uitgaaf zou vorderen. Bij het opbreken der bestrating van de markt, voor de rioleeringswerken, zullen bij het herleggen ook nogal eens keien tekort komen, waarvoor die uit de Brouwerijstraat dan kunnen worden gebruikt en de over- schietende kunnen worden aangewend voor het bestraten van een deel der gedempte haven, wat zeer spoedig noodig zal zijn, daar het nu daar al een vuile boel is. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De Voorzitter geeft in overweging om aangaande de laatste zaak die door de Commissie wordt behandeld, de ligplaats voor visscherscheepjes, thans nog geene beslissing te nemen, doch daarover te gelegenertijd met den inge- nieur van 's rijkswaterstaat te onderhandelen. Hij kan mededeelen dat hij deze week alhier eene bespreking heeft gehad met de ontvanger der Registratie en Domeinen, in verband met de vestinggronden die vroeger door de ge meente aan het Rijk zijn overgegeven. Hem is daarbij gebleken dat de Waterstaat de sliktong in de haven zou willen hebben. Hij heeft echter een deel daarvan gere- serveerd, om in te richten als ligplaats voor dieschuitjes. Spreker zou nu voorloopig het verder verloop der overgave van de vestinggronden eens willen afwachten en onder- tusschen over die ligplaats, al is het niet terstond, eens spreken met |den ingenieur van 's Rijkswaterstaat, om te trachten tot overeenstemming te komen. Dit wordt goedgevonden, z. h. s. 4. Verzoek van de afdeeling Ter Neuzen van den Alg. Ned. Geheel-Onthoudersbond, beschikbaar stellen lokaal. De Voorzitter deelt mede dat ingekomen is een adres van de afdeeling Ter Neuzen van den Algemeenen Neder- landschen Geheel-Onthoudersbond, welke te ksnnen geeft. dat zij voor hare vergaderingen steeds een lokaal moet huren en daarvoor natuurlijk moet betalen, dat zij voor dat doel ook niet in een herberg kan vergaderen, en het oor de afdeeling bezwaarlijk is telkens z.aalhuur te be talen. Zij heeft besloten's winters maandelijks en'szomers tweemaandelijks te vergaderen en heeft vernomen dat er in de oude hoofdonderwijzerswoning in de buurt Java landbouwcursus wordt gehouden. Daar de drankbestrijding een algemeen belang is te achten. vraagt adressante van die woning, of indien dit niet mogelijk is, van een der lokalen van de daarbijstaande school kosteloos gebruik te mogen maken voor het houden van hare huishoudelijke vergaderingen. Bij het adres is gevoegd een prospectus, waarin is om- schreven het doel dat de vereeniging beoogt. Namens Burg, en Weth. stelt spreker voor het verzoek zooals het daar ligt af te wijzen, maar de lokaliteit be schikbaar te stellen voor f 10 per jaar. als vergoeding voor vuur en licht en schoonhouden, en onder voorwaarde dat de sleutel wordt afgehaald en bezorgd bij het hoofd van school C, en dan nog voor zoover het lokaal niet voor andere doeleinden moet gebruikt worden. Een sehoollokaal wenschen Burg, en Weth. niet voor vergaderingen disponibel te slellen. Spreker wijst er nog op dat dit voorstel niet moet be schouwd worden als een algemeenen regel voor beschik- baarstelling der lokaliteit. Het is ook niet gemakkelijk daarvoor een vasten maatstaf te treffen. De vereeniging zegt wel dat haar doel een algemeen belang is te achten, maar Burg, en Weth. vinden toch geen vrijheid om voor deze vereeniging het gratis gebruik van een gemeentelijke lokaliteit voor te stellen. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. aange nomen. 5. Benoemen lid Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs waar bij voor de benoeming van een lid ter vnorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer E. O. Kerkhoven in alphabetische volgorde worden aanbevolen de heeren E. H. T. van Borssum Waalkes, apotheker en C. le Nobel, notaris. De stemming heeft tot uitslag dat met 7 stemmen wordt benoemd de heer Van Borssum Waalkesde heer Le Nobel verkrijgt 1 stem. De heer Drost komt ter vergadering. a. De heer Moggre vraagt of de verloskundige te Sluiskil, mej. Van de Putte, nog niet in functie is getreden. De Voorzitter antwoordt ontkermend. Haar is ook verlof verleend tot 1 Mei a. s. 1>. De Voorzitter wenscht thans zelf nog iets ter sprake te brengen. Naar aanleiding van het in de vergadering genomen besluit tot het oprichten eener gemeentelijke Hoogere Burgerschool mits het verkrijgen eener voldoende Rijksbijdrage. zijn door Burg, en Weth. de noodige stukken. aan de Regeering verzonden. Het college zou het echter ook in het belang der zaak achten om bij den Minister van Binnenlandsehe zaken op audientie te gaan, waarom spreker den Raad indien deze het daarmede eens is ver- zoekt, eene commissie daarvoor te willen aanwijzen Uit den Raad gaan stemmen op om voor die commissie aan te wijzen het Dagelijksch Bestuur. De Voorzitter verklaart zich bereid om die zending op zich te nemen. De heeren Visser en Dees meenen dat voldoende is, wanneer de commissie uit 2 leden bestaat en dus een lid, wat ook iemand buiten het Dag. Best, kan zijn, den Voorzitter vergezelt. De heer Drost, gesteund door eenige andere leden, geeft er de voorkeur aan dat het geheele Dag. Best, de com missie vormt. Ten slotte wordt goedgevonden twee heeren aan te wijzen die met den Voorzitter de commissie zullen vormen. Bij de gehouden stemming worden gekozen de heeren Visser en Dees, elk met 7 stemmen. De heeren Lensen en Drost verkrijgen elk 1 stem1 briefje was bianco. De Voorzitter deelt mede dat de audientie zoo spoedig mogelijk zal worden aangevraagd. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. I Datum. I VLAG. NA AM MS. Van en naar. Lading. Vnn Ter leuzenI 5 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. 8 Rubs. s.s. Leda 3529 Antwerpen ledig V»or tieni I 5 Zweed. s.s. Enst 1328 L\jshil steenen Eng. 8.8. saltmarshe 2633 Goole stukg. idem Remus 3054 idem kolen 6 idem Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Warkworth 1862 New-Caatle idem idem Kendal Castle 10994 Antwerpen idem idem Longhbrou 1904 Dundee aardapp. Van 1 5 Eng. s.s. Dynamo 1426 Hall stukg. Belg. s.s. Schaldis 3513 Oslephaussen phosph. Eng. 8.8. Irwell 3091 Goole stukg. 8 idem Fulmar 3593 Antwerpen idem idem Ferryhill 1164 Aberdeen phosph. idem Pandion 3619 Antwerpen stukg. s.s. HARALD in lading te Riga voor Londen. 8.8. JF.NNY vertrekt heden van Newcastle naarTer Neuzen. 8.8. RICHARD vertrok 29 Maart van Toulon naar Rotterdam. 8.8. ELISABETH vertrok 4 dezer van Toulon naar Rotterdam. s.s. HELENA in lossing te West Hartlepool, s.e. MAGDALEN A van Newcastle naar Rouaan passeerde 7 dezer v. in. 11 uur Dover.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 9