MAG G Is Openbare Vergadering, JEANE, of de Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag 8 April 1911. 51° Jaargang. Bekendmaking. Gonerale Eepetitie Gemengde berichten. U itvcB^riny Na afioop BAL. No. 5594. Predikbeurten. Vrijdag 14 April 1911 (Goede Yrydag). De kwsiSingen van Eczema. BURGERLIJKE STAND. Laatste berichten. Nieuw Circus van Gent. Advertentien Buitengewone Vergadering. T evredenheidsverklaring. L. C. T. BIGOT van Arnhem „Vooruitgang is ons Streven", op Maandag 17 April 1911, Vrouw van den Diamantslijper. Nachtwakers-Examen te Kalversdijk. EntreeIs" Rang /0.75,2J« Rang /0,50. TWBBDB BXjAJD. TER NEUZEN, 7 April 1911. U 1 T S L A G der stemming voor een lid van den Gemeenteraad te Ter Neuzen (vacature Kerkhoven) op 7 April 1911. Aantal stemmen in district 15 Totaal. 53 Aantal kiezers 820 209 433 1462 Uitgebracht 571 119 285 975 Van onwaarde 17 5 3 25 Geldige stemmen 554 114 282 950 M. Ejjke 367 50 152 569 A. de Feijter Jansz. 36 15 30 81 C. Ribbens 151 49 100 300 De volstrekte meerderheid bedraagt 476. Gekozen de heer M. E 1J K E. Naar wij vernemen werd beden alhier bericht ontvangen dat de heer J. 4. deJonge, oud-lid van den gemeenteraad alhier, die wegens zielsziekte destijds ontslag moest nemen, gisteren is overleden. Het comite voor den aanleg van tram- wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gisteren en heden een tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen gemaakt, teneinde de voorgenomen route van den tramweg na te gaan. Op Donderdag 13 April a.s. zal als spreker voor het Openbaar onderwijs, blijkens de advertentie in dit blad, optreden de heer Bigot van Arnhem. Hij is een zeer bekend onderwijsman en talentvol spreker, die levens op aangename wijze weet te debatteeren. De vergadering wordt belegd ten huize van den heer P. Visser, //Hotel Centraal", en gaat uit van de vereeniging Volksonderwijs". Zij is toegan kelijk voor leden zoowel als niet leden, mannen zoowel als vrouwen. Te 's-Hertogenbosch is gisteren overleden de heer W. Overbosch, vroeger ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst. Zondag 9 April 1911. Gereformeerde Kerken. Te Kerkerade sloeg een man een jongetje met een bezemsteel op het hoofd. 's Nachts is de knaap aan de gevolgen overleden. De dader is gearresteerd. Een jeugdig gehuwd mijnwerker kwam in beschonken toestand in de woning van zijn schoonzuster te Chevremont. Daar hij twist zocht, werd hem verzocht te vertrekken. De dronkaard greep een stuk hout en trot het drie jarig kindje, inplaats van zijn schoonzuster. Het op het hoofd getroffen ventje stierf bijna onmiddellijk. De mijnwerker is ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld. (L. K.) 1 en huize van Loiis V., te's Hertogenbosch is, tijdens de afwezigheid van de ouders, een tweejarig kind vermoedelijk op een stoof met vuur geklommen, waardoor de kleertjes in brand geraakten en het ernstige brandwonden bekwam. Het kind is aan de gevolgen overleden. Een goede week geleden ontving een be kend graankoopman in Antwerpen een in het Ylaamsch geschreven dreigbrief, in rooden inkt geschreven. Boven aan den brief stond in groote letters z/De Doode Hand van New-York" en verder werd er in gemeld dat het comite 10.000 fr. opeischte, die Dinsdag moesten gebracht worden in de Jacobstraat (Park), ten 10 uur's avonds, aan een harer agenten die tot herkenningsteeken een witten zakdoek in de hand zou houden. Als aan- maning stond er in dat op elk persoon die de Jacobsstraat intrad vier revolvers gericht zouden zijn. Zoo de handelaar aan de bevelen niet voldeed, zou hij eerst nog 8 dagen uitstel krijgen en daarna zou de //Doode Hand" een zijner fa- milieleden weten te treffen De handelaar overhandigde het schrijven aan de politie en hoewel deze aan een grap geloofde, beslool zij toch op het park te letten. De dochter van den handelaar stelde zich beschik- baar mee te gaan, Tegen verwachting kwam er iemand te voor- schijn Hij stond verscholen achter een boom van 't Park en haalde eeD witten zakdoek te voorschijn. Dadelijk trok het meisje er heen, maar van verre gevolgd door twee agenten. Dat moet de man gezien hebben, want hij ging op den loop zoo hard hij maar kon. Onge- lukkig voor hem liep hij recht in de handen van de twee andere agenten. Hij bleek een Duitsch kantoorbediende te zijn, maar hij ontkende alles. Hij zegt dat het een toeval is dat hij zijn zakdoek uithaalde, en hij ging op den loop omdat hij dacht dat er boosdoeners aankwamen. Het onderzoek wordt voortgezet. Men denkt niet met een bende te doen te hebben. Op 21 Augustus had de sergeant-majoor Ernest Muller te Antwerpen bij een twist zijn meisje, rnej. Iffland, met revolverschoten gedood. Het onderzoek bewees, dat de moordenaar een soort van Don Juan was, die zijn slachtoffers bij dozijnen telde. Het bewees ook, dat Muller nu wilde trouwen, maar dat mej. Iffland ver- klaard had zich hier uit alle macht tegen te zullen verzetten. Om die reden doodde hij haar. Op 9 December laatstleden werd Muller veroordeeld tot vijftien jaar opsluiting en mili- taire degradatie. Maar de generaal, overste van de militaire jurisdietie, ging in beroep voor den hoogeren krijgsraad, daar de rechters van eersten aanleg geen rekeuing hadden gehouden van de beschuldiging van moord. Na drie dagen debat is de onderofficier ter dood en tot militaire degradatie veroordeeld. Over de gevolgen van „smalle rokskens" vertelt het „Hand. v. Antw." het volgende Het tooneel is den Mechelschensteenweg. Een dame in het gekende spanroksken ge— kleed, is gestruikeld en gevallen. Een eerste poging om op te staan mislukt zij kon het eene been niet omhoog krijgen zonder het andere en alle twee te gelijk gaat ook niet. Zij probeert nu met het ander. Dat lukt eveumin. Nog eens geprobeerd, en nog eens Er komen menschen rond staan, wreede menschen, die met een boosaardig leedvermaak het gesukkelaanzien, zonder eene helpende hand toe te steken. Eindelijk, met een krachtige gymnastieke beweging raakt de arme martelares der mode recht en verdwijnt in een tramrijtuig dat, ge- lukkig voor haar, wegens het door haar ver- oorzaakte oploopje, niet door kon. Had die nu een broekrok aan gehad. De kwellingen en pijn, die eczema (prikke- lende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lijder. Zoodra de patient warm wordt, begint de huid onuitstaanbaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om de huid op de aangedane plaatsen open te krabben. Wanueer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwellend, doch zal het zich boveudien dikwijls spoedig uitbreiden.. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga. Zij is zeer verkwikkend en verzachtend, en reeds de eerste aanwending geeft een opmerkelijk gevoel van verlichting. Al naarmate met de toepassing der zalf wordt doorgegaan, heelen de jeukende inzinkingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is een doos voldoende om een duurzame genezing te bewerkstelligen. Foster's Zalf kent zijns gelijke niet voor eczema, aambeien, puisten en gordeluitslag, schurft, of eenige andere jeukende huidziekte. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. OverbeekeLeunis, Westkolk straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10, voor zes doozen. DE EETLUST WORDT OPGEWEKT EN DE SPIJSVERTER1NG BEVORDERD door en Spjjien -Aroma H.H. doktoren bevelen het aan voor zieken en gezonden. Steeds voorradig bij P. M. MAAT, Noordstraat 80, Ter Neuzen. '8 Grarenliage, 7 April. Indische regeerings- telegram. Pestgevallen op Java. Gisteren 7 gevallen, een doode. Een op 5 dezer gerap- porteerd koortsgeval bleek pest te zijn. ele koortsgevallen blekeu malaria te zijn nieuwe koortsgevallen zijn gerapporteerd en werden medisch geconstateerd. In principe is besloten tot afsluiting van het personenaanvoeren en dat van goederen. In de pestordonnantie is bedoeld afsluiting van noordelijk Lawang, westelijk Djoerang, Kwah Nogantang, Loember- poetjong, oostelijk Soembersewoe. De bedoe- ling is het personenvervoer te heropenen, zoo dra aan alle grensstations een desinfectiedienst georganiseerd is. Amsterdam. Voor den Raad van scheep- vaart werd hedennamiddag behandeld, het on- geval, overkomen aan den Ned. motorschoener Angelina, gezagvoerder J. van Spanje, te Rot terdam, reeder de heer J. van Rompu Jr. Gehoord werd de gezagvoerder, die omstandig het gebeurde toelichtte. Voorts werd gehoord de eerste stunrman. De uitspraak van den Raad volgt later. De Fransche Minister van Buitenlandsche zaken zal president Faillieres op zijn reis naar ons land vergezellen. Leideil. In een woning aan het Utrechtsche jaagpad is heden een man onder verdachte omstandigheden dood te bed gevonden. Er wordt aan moord gedacht. Een zijner zoons is door de politie gehoord en in verzekerde bewaring gesteld. Kerkrade. Een mijnwerker heeft zijn meisje en daarna zichzelf gedood. Zondag 9 April a. s., om stelling door het gezelschap paardeucirk Schumann o. m prachtige en welgedresseerde Wollords, de vliegende gymn mensch-slangde Hiligerts, acrobaten Orla, met zijneged de troep van 16 Marokanen pantomien //Casablanca". 3 ure, dagvoor- van den grooten optreden van paardende 4 asiarken Pietro, een eetmaal van ■esseerde honden tevens de groote POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd een gouden ring, i Rechthebbende vervoege zich aldaar. Getrouwd GIJSBERTUS VERPOORTEN JANNETJE DONZE, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartclijken dunk betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 7 April 1911. De Dijkgraaf van den polder KLE1NE ZE- VENAAR maakt bekend, dat eene buitengewone vergadering van Ingelanden zal worden gehouden in het Nederlandsch logement te Ter JVeuzen, op WoenscSag den 92 April 1911, des namiddags ten twee ure. Ter Neuzen, 7 April 1911. De Dijkgraaf voornoemd, D. J. DEES. Mijn besten dank aan de Algemeene Paar den en Veeverzekering-Maatschappij te 's Gravenhage, de oude Zwolsche van 1895, Directeur Linthout, alsmede aan haren agent den heer P. ONGHENAE voor de spoedige en voile uitbetaling van mjjn gestorven veulen. Deze onderneming verdient wegens hare lage premien alle aanbeveling. P. A. STALLAERT. Boschkapelle, den 31 Maart 1911. Met het eindigen der lessen, maakt het be- stuur der Vereeniging „Vereenigde-Hand- werkslieden" de ingezetenen bekend, dat het Vereenigingsgebouw, zooals voor- heen, weder te huur wordt gesteld, voor het houden van Vergaderingen, trouwplechtigheden enz. enz. van af 15 April tot 15 September a. s. Inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris. HET BESTUUR. Ter Neuzen, 7 April 1911. voor ieder toegankelijk van de Aid. Ter Neuzen van Volksonderwijs, op Donderdag 13 April I9EI, s avonds acht lire, in het /Hotel Centraal" bij den heer P. Visser. Spreker de heer met het onderwerp: //Welke school zullen wij, ouders, kiezen voor onze kinderen, de Openbare of de Bijzondere Debat! HET BESTUUR. TOONEELVEREENIGING TER NEUZEN. des avonds 8 ure, in het //Hotel d e Commerce", Markt. Drama in 5 bedrijven. Groot Ensemblenummer. GERESERVEERDK PLAATSEN a /I,— verkrijgbaar op den dag der uitvoering tot des avonds 5 ure. Zondag 16 April a. s., des avonds 7 ure. (Alleen toegankelijk voor leden en donateurs). De Maatschappij van brandver- zekering voor het Koninkrijk der Nederlanden, gevestigd te 's HERTOGENBOSCH, (Agent voor Zaamslag en omstreken JAN WISSE, timmerman, aldaar), verzekert op vaste en matige premien onroerende en roerende goederen, mede tegen schade, door bliksem en gasontploffing met of zonder op- gevolgden brand. Aanbevelend. CO Cfl 3 CS cZ J- •"5 Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., leeskerk en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bevestiging van de nieuwe Lidmaten. Sluiskil. 9 u., Ds. A. Timmerman, vieriDg van het H. Avondmaal. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams Jr. erf 2 u., Ds E. Raams Jr., Bevestiging nieuwe Lidmaten. Sas van Gent. 9j u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. II. 9 u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Hamming. (Kerk Axelsche straat). Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. (Kerk Ter Neuzensche straat). Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vloosw(jkstr aat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., dhr. D. Barth van 's Gravendeel. Lokaal „Eben-Hae«er" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 6 u., Ds. G. van Dis van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9 u., Ds. A. Timmerman, viering van het H. Avondm. en 2 u, Ds. A. Timmerman. 4—J. Clinge. Geboorten. 18 Maart. EduarSns, z. van Gustaaf Andreas De Block en van Maria Josephina Colman. 20 Maart. Emma Maria, d. van Antonius Theophilus Barb5 en van Anna Maria Wan te. 31 Maart. Margaretha Camilla Francisca, d. van Josephus Ludo- ricus»Joannes Moorthaemer en van Maria Vermeirssen. Overlijden. 29 Maart. Angustinus Heijmans, oud 52 echtg. van Carolina van Cauteren. Sas van <«en». Geboorten. 15 Maart. Elbertus, Marinus, z. van Hendrik Leonard Willem Koning en van Johanna Maria Roode. 21 Maart. Palmyre Cla- risse, d. van Eduardus Kersbulck en van Clarisse de Guytenaere. 29 Maart. Alice Marie, d. van Augustus van Reeth en van Florentia Marie Christina Heirwegh. 30 Maart. Madeleine Cornelia, d. van Petrus Franciscus de Wagenaere en van Stephanie Roegiers. Overlijden. 21 Maart. Johanna Maes, oud 62 j., echtg. van Norbertus Jacobus van Goethem. Westdorpe. Geboorten. 16 Maart. Robertus Ber- nardus, z. van Leontius Remerij en van Claris Buijsse. Overlijden. 21 Maart. Clementia Josephina Modde, oud 60 j., echtg. van Adolphus Kalle. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5