Ter Heuzenscha Courant Diasdag 28 Maart 1911.No. 5589. T^ATIEJElID^l BXjAD. Gemengde berichten. Gemeenteraad van Hoek. VAN Een arme met geld. In aansluiting aan een vorig bericht meldt de 's Hertogenb. Ot Donderdagnamiddag werd het onderzoek voort- aezet. Uit alle mogelijke lompen en voorwerpen kwam nog geld te voorschijti. In de zakken van de kleeding van den man, die reeds een ]aar in het krankzinnigengesticht is opgenomen, in oude knipbeurzen, verrotte zakken en van vuil en vocht vergane lompen, in oude schoenen, enz., in alles was geld verborgen. Een zak was er o.a. bij, die zooveel kwartjes, dubbelties en koperen muntatukken bevatte, dat hij bij aauraking scheurde. Deze geldstukken waren' gvoen van de schimmel. 1 hans staan reeds vier groote balen met lompen opgepakt, die men al heeft onderzocht. De lucht, die deze lompen verspreiden, is bijna ondragelijk. Het juiste getal van de som, die gevonden is, is ons 'niet bekend, doch wel weten we, dat ze ver over de twee duizend gulden gaat. Toen men den man, die steeds door hard werken gezorgd heeft voor het levensonderhoud voor zich en zijn levensgezellin, raededeelde, dat in de woning van zijn echtgenoote zooveel geld was gevonden, zeide hij, dat hij zulks met kon gelooven, want hi] had nooit een roone cent er van gezien. Verschillende vrouwen uit de buurt, die voor de .arme zieke vrouw" wat gedaan hebben, komen zich thans aanmelden om een beloonmg te ontvangen. Vrijdagmorgen was J. Berg, slager te Losser, bezig zijn klanten vleesch te bezorgen aan de grens. Alhoewel B. op Hollandsch grondgebied bleet en dit door meerdere getuigen kan worden gestaafd, werd geroepen haltB. stoorde zich ei met aan, toen werd er in Dnitsch geroepen »sta of ik schiet" en op 10 meter afstand van B. werd door een Duitsch grensbeambte, die zich op Hollandsch grondgebied bevond, aangelegd met de hand aan den trekker. Berg gehoorzaamde, waarna de grensbeambte den vleeschkorf in- specteerde. De slager heeft de zaak ter kenms van hoogere autoriteiten gebracht met veizoek om onderzoek. (^w- De timmerman H., te Bellingwolde, heeft ontzettend veel last van ratten. Zijn 's avonds de kinderen naar bed, zoodat het wat stil wordt in het woonvertrek, dan komen de dieren zich daar zelfs vertoonen. Thans hebben ze een bezoek gebracht aan het bed der kinderen. Een vierjarig zoontje begon erbarmelijk te schreien. Bij onderzoek bleek, dat een rat het kind in een wang en in een hand had gebeten. .Oostersche priesters". Dezer dagen be vatte de »L. K." een waarschuwing om voor- zichtig te zijn met twee Oosterlingen, die zich priesters noemden van een Aziatisch bisdom, hetwelk onbekend is, en geld inzamelden zonder verlofbrieven van de propaganda en van den bisschop. Beide personen brachten Donderdag een bezoek aan het Minderbroedersklooster te Maastricht. Uit de nabijgelegen kazerne der kon. marechaussee waren spoedig een paar handhavers der wet ter plaatse, die den Aziaten verzochten met ben mede te gaan. Zij konden zich niet voldoende legitimeereu en waren o. a. niet in het bezit van brieven, hen machtigend om mis te lezen. Onder sterke verdenking, dat men hier eenvoudig met een paar opliehters te doen had, zijn zij op bevel van den commissaris van politie te Maastricht denzelfden avond als vreeradelingen zonder mid- delen van bestaan aan den grenscommissaris te Venlo overgegeven, om later over de grenzen des rijks te worden gezet. Met den celwagen naar het station gebracht, werden zij per trein van 6 uur naar Venlo overgebracht. Eerlang zullen de Belgische lichtschepen, West-Hinder", .Wandelaer" en Wielingen", voorzien worden van draadlooze telegraphie. Reeds lang, zoo schrijft men ons, had men van verschillende zijden op zoodanige innovatie aangedrongen, met het oog op het groote nut, dat een vaste gemeenschap tusschen die vaar- tuigen en den wal voor de scheepvaart zou opleveren, en niet het minst voor in nood ver- keerende schepen, die doorgaans hulp van sleepbooten enz. behoeven. Men meldt uit den Hoek van Holland Bij het Zaterdagnacht beloodsen van het stoomschip Elbing II viel een matroos over- boord, zonder dat men aan boord van het stoomschip er iets van bemerkt had. Door de tegenwoordigheid van geest van den loods H. Walbroek, die den man greep, werd de matroos gered. Gevaarlijke tocht met een logger. Vrijdag- middag zijn van Vlaardingen achter een sleep- boot naar Scheveningen vertrokken de logger SOH 173 en een tweetal bommen. Vermoedelijk is de logger in den Waterweg op een ducdalf gestooten, zoodat een lek werd gemaakt, dat echter niet is opgemerkt. Bij de Scheveningsche haven stond zoo weimg water, dat de sleep er niet binnen kon, zoodat werd besloten terug naar den Waterweg te gaan. Op zee, die nogal hoog ging, werd van den logger geseind dat hulp noodig was, de schuit maakte veel water en zonk. De sleepboot vierde dadelijk den tros om den logger opzij te krijgen en der bemanning ge- legenheid te geven over te springen. In hun verbouwereerdheid kapten de mannen van den logger echter den tros met het gevolg dat hun schuit drijven ging en in deduisteinis wegraakte. Den geheelen nacht is toen ook door de loods- stoomboot gezocht, doch zonder resultaat, zoodat men den logger en zijn bemanning verloien dacht. In Vlaardingen liep Zaterdagmorgen dit bericht reeds met eenige zekerheid. Gelukkig was dit onjuist, want om half elf kwam uit Terheide bericht, dat aldaar de loei- boot van den logger met de twee opvarenden veilig op het strand gekomen was. Blijkens bericht uit Monster is daar op de kust de logger gestrand. De vrouw van den molenaarsknecht P. v. Noort te Mijnsheerenland, zocht Donderdagavond half negen met een lampje naar iets in de schuur gevuld met stroo. De hond sloeg met zijn staart het lampje om en alles vloog in brand. De schuur en het stroo waren geassureerd. Eenige varkens van J. v. d. Enden en A. Taselaar konden in veiligheid worden gebracht. Genezen maar niet door dokters Een inzender in den Tijd meldt als volgt hoe door hem gedacht wordt over de kwak- zalverij .Ten eerste Een buur van mij heeft voor eenige jaren een ziek kind. Dr. H. wordt ont- boden. Bij herhaald bezoek en geneesmiddelen wordt het kind al zieker, sterven nabij. Dr. H. wordt gehoord. Voorgesteld een professor te ontbieden. Geen professor in de stad van- wege de vacantie. Eir.de raad. Ontbieden van een Dr. kinderziekenhuis. Getelegrafeerd. Dr. komt 's avonds half 9 uur. Verklaart kind niet te kunnen helpen, daar het hoogstwaarschijulijk dezen nacht of volgenden morgen zou afloopen, wijl het te zwak was voor operatie. Einde raad. De man afwezig wegens zaken. Familie komt en zegt .daar is nu toch niets meer verliezen, den schoenlapper halen" en het ge- beurt. 's Avonds 11 uur komt de schoeDlapper. Kind leeft nog in besten welstand Ten tweedeEen kind van mij is op de knie gevallen. Dr. geraadpleegd, iets voorge- schreven om mede te smeren. Helpt niet, de knie is dubbel zoo dik als normaal. Mijn vrouw wordt ongesteld. Dr. ontboden. Dr. oordeelt een tweeden dokter noodig. Wat geschiedt Mijn vraag is aan den tweeden Dr. .Ziet u eens naar de knie van dit kind Dr. no. 1 heeft smeersel gegeven, maar het wordt niet beter. Dr. zegt: .Wacht tot vacantie, een kleine operatie en 8 dagen zitten." Mijn vrouw gaat naar den schoenlapper. Een pleister er op. Wanneer terugkomen Heel niet meerals de pleister er afvalt is het genezen. Zoo geschiedt. Ten derdeEen kennis van mij heeft een arm welke volgens den Dr. niet te genezen was en moest worden afgenomen, waar hij met veel lust toe had. Had meer dan' 1000 al gekost. Naar den schoenlapperDe arm is er aan gebleven Nu zal ik niet zeggen, dat ik direct naar den schoenlapper zal gaan, maar ik geef deze feiten maar als vraag." Een andere inzender schrijft in het zelfde blad .Mijn echtgenoote werd vorigen winter aan- getast door een hardnekkige eczeem. Een lang- durige geneeskundige behandeling gaf geen genezing. De kwaal was chronisch geworden en breidde zich uit. Een middel door een bevriend apotheker aan de hand gedaan gaf eenige verlichting, maar geen genezing. Tot mijn vrouw na een lijden van ongeveer drie maanden den raad kreeg de aangetaste plekken te wrijven met het snijvlak van een doorgesneden citroen. Zij volgden dien raad. Na vier dagen was de eczeem geheel verdwenen en waren twee citroenen verbruikt. Ik ben zeker, dat dergelijke voorbeelden tal- rijk te vermeerderen zijn. Nu stel ik hier deze vraag, door mij reeds aan een medicus gesteld, zonder rechtstreeks antwoord te ontvangen „Is zulk eenvoudig geneesmiddel tegen deze jeukende plaag in de geneeskundige wereld geheel onbekend Of liever, een meer algemeene vraag.Staan de medici door hun academische opleiding niet te ver verwijderd van de kennisname dezer een- voudige geneesmiddelen lndien dit zoo is, dan hebben zij het zichzelt in niet geringe mate te wijten, indien vele ge- nezingzoekenden het voile vertrouwen in den geneesheer missen en vaak hun toevlucht nemen tot huismiddeltjes en helaas te vaak tot kwak- zalverij". Vergadering van Vrijdag 24 Maart 1914. Yoorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. Aanwezig de heeren Geelhoedt, Kaan, Jurrij, Platteeuw, De Feijter, Van Drongelen en Dekker. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1Ingekomen stukken. a Besluit van Gedep. Staten van Zeeland tot goed- keuring van bet raadsbesluit tot af- en overschrij ving in de begrooting voor 1910. b. Idem tot wijziging der begrooting voor 1910. c. Idem tot wijziging der begrooting voor 1911. <1. Proces-verbaal van de door Burg, en Weth. op 10 Maart j.l. ten kantore van den gemeente-ontvanger ge- houden kasopname, waaruit is gebleken dat over het dienstjaar 1910 is ontvangen 32,409,771 en over het dienstjaar 1911 3861,101, samen 36,270,88en uit- gegeven over het dienstjaar 1910 31,325,85J en over het dienstjaar 1911 1641,694, samen 32,967,55, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven is een bedrag van f 3303,33, met het gedeelte van het goed slot over 1909 ad f 95,39 moest dus in kas zijn f 3398,72 j, waarvan in contanten aanwezig was f 858,72 en bij de Nederlandsche Bank gedeponeerd 2540. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3S. Wijziging der begrooting voor 1910. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de gemeentebegrooting voor 1910 te wijzigen door de tegemoet- koming van het Rijk in de kosten der negende volkstelling en de uitgaven daarvoor te verhoogen met f 1,71. Z. h. s. wordt aldus besloten. 8. Benoemen van een havenmeester. De Voorzitter vefzoekt de leden over te gaan tot het benoemen van een havenmeester. De sollicitanten, in alfabetische orde, zijnJ. van Hermon, H. Pladdet, A. de Ridder, Th. Vinke ep II. van Wijck. De heer De Feijter vraagt of de gemeenteveldwachter deze functie mag waarnemen. De VoorzitterHij moet daarvoor vergunning vragen aan den Commissaris der Koningin. De heer Van Drongelen merkt op dat hij die wel zal krijgen, op verschillende plaatsen is de veldwachter tevens havenmeester. De Voorzitter gelooft ook wel dat die vergunning ver- leend zal worden. De heer Jurrij vraagt of er van hooger hand niet op gewezen is dat het ongewenscht is, dat de veldwachter bij baantjes vervuld. De Voorzitter antwoordt hierop dat er geruimen tijd geleden een Provinciaal blad is ontvangen waarin er op gewezen werd dat het ongewenscht is dat de veldwachters baantjes waarnemen die niet aan de controle van den burgemeester onderworpen zijn. De heer Platteeuw vindt het toch niet goed dat de veldwachter dergelijke baantjes krijgt; deze heeft zijn brood en er zijn ook andere ingezetenen die wel wat aan de gemeente willen verdienen. De VoorzitterHet ligt geheel aan de leden van' den Raad wie ze willen benoemen, de namen der sollicitanten zijn medegedeeld en daaruit kan benoemd worden. De heer Platteeuw verklaart niets op den persoon van den veldwachter tegen te hebben, maar te meenen dat deze reeds eene voldoende bezoldiging geniet en dit baantje dus beter aan iemand anders zou kunnen verleend worden. De heer Dekker stemt toe dat het gewenscht kan zijn om ook aan anderen een baantje te geven, maar betoogt dat het toch in het belang der gemeente kan zijn om verschillende betrekkingen te combineeren. De gemeente heeft nu al drie personen in dienst, nl. de veldwachter, een kantonnier en een grafdelver. Daar die laatste be trekkingen geen voldoende bestaan opleveren is het gevolg dat de gemeenteraad meermalen wordt lastig gevallen met vr,. /.oekeu om gratiiieatie's of verhooging. Wordt nu een dier titularissen, b.v. de grafdelver, benoemd tot haven meester, dan verbetert diens inkomen en dit is ook in het financieel belang der gemeente. Wat den veldwachter betreft, van dezen is het niet bekend of hij vergunning zal krijgen om de betrekking waar te nemen en als dit niet het geval was zou de Raad weer opnieuw moeten benoemenop den man zelf heeft hij niets tegen. De Voorzitter merkt op dat in 99 van de 100 gevallen den veldwachter toestemming zal worden verleend die betrekking waar te nemen, of het moet een zeer uitge- breide gemeente zijn. De heer van DrongelenHet zal zeldzaam geweigerd worden, want waar je ook elders komt is de veldwachter tevens havenmeester. Tot stemming wordt overgegaan. waarvan de uitslag is dat op J. van Hermon en H. van Wijck ieder 3 stemmen worden uitgebrachtH. Pladdet verkrijgt 1 stem. Bij de daarop gehouden herstemming wordt J. van Hermon benoemd met 5 stemmen 2 stemmen zijn uit gebracht op H. van Wijck. 4, Begrooting gemeentewerken. De Voorzitter herinnert dat bij de vaststelling der ge meentebegrooting voor onderhoud slechts was geraamd /360, doch dat, nu de gemeenteopzichter alles heeft na- gegaan wat geschieden moet, deze de gezamenlijke kosten raamt op f 483,78. Er is dus tekort f 123,78, waarom Burg, en Weth. voorstellen hun college te machtigen den post voor onderhoud met 120 te verhoogen. Dat ver hooging van dezen post noodig is spruit voornamelijk daar uit voort, dat de openbare school van buiten en van binnen moet worden geschilderd, waarvoor alleen f 157 is geraamd en daarop was bij het opmaken der begrooting niet ge- rekend, aithans er was maar een klein bedrag voor gezet. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. a. Vaststelling politieverordening. De Voorzitter stelt aan de orde de vaststelling eener Algemeene Politieverordening. Het concept is overeen- komstig de wettelijke voorschriften aan de Gezondheids- commissie te Ter Neuzen ter beoordeeling gezonden. Deze heeft eenige aanmerkingen gemaakt en wenken gegeven waarmede Burg, en Weth. zich wel konden vereenigen, aangezien dit in hoofdzaak redactiewijzigiugen tengevolge had. doch geen wijziging bracht in de voorschriften zooals men die voornemens was uit te vaardigen. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze behandeling. Hoofdstuk I, de artt. 1 tot en met 6 bevateen omschrij- ving der wijkverdeeling en nummering der huizen en voorschriften voor de verhuizingen binnen de gemeente. In art. 7 wordt overtreding dezer voorschriften strafbaar gesteld met eene boete van ten hoogste f 5. Hoofdstuk II, de artt. 8 tot en met 18, bevat voorschriften in verband met de openbare orde en veiligheid. De overtreding daarvan wordt strafbaar gesteld met eene geldboete van ten hoogste 10. Hoofdstuk III, de artt. 19 tot en met 25, bevat voor schriften omtrent het rijden. Overtreding van het bepaalde in dit hoofdstuk, hetwelk niet van toepassing is op motorrijtuigen en rijwielen, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 10. Hoofdstuk IV, ile artt. 26 tot en met 37, bevat voor schriften ter voorkoming van gevaar, voornamelijk brand- gevaar en bepaalt ook dat kinderen lijdende aan hoofdzeer, schurft,granuleuze oogontsteking, roodenhond, windpokken, of kinkhoest, mogen met meer naar de scholen gezonden of daar toegelaten worden, voor dat de ziekte geweken is volgens schriftelijke verklaring van een geneesheer. Overtreding van de bepalingen van dit hoofdstuk worden gestraft met geldboeten van ten hoogste 5 of ten hoogste 15. Hoofdstuk V, de artt. 39 tot en met 61, bevatten voor schriften omtrent de tapperijen, openbare vermakelijkheden en collecten. De eerste afdeeling van dit hoofdstuk handelt over logementen, herbergen, tapperijen enz. Overtreding van de bepalingen dezer afdeeling wordt gestraft met eene hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste f 25. De tweede afdeeling bevat voorschriften omtrent de openbare vermakelijkheden. Overtreding van de bepalingen dezer artikelen wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25. De derde afdeeling bevat voorschriften omtrent het houden van collecten. Overtreding dier voorschriften wordt eveneens gestraft met eene geldboete van ten hoogste 25. Hoofdstuk VI, de artt. 49 tot en met 62, bevat voor schriften in het belang der openbare reinheid en gezondheid. Overtreding van de bepalingen van dit hoofdstuk wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 15. Hoofdstuk VII, de artt. 63 tot en met 68, bevat voor schriften omtrent het toezicht op de levensmiddelen. Overtreding dier bepalingen wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste 25. De Voorzitter merkt op dat Burg, en Weth. in hun oorspronkelijk concept hadden voorgesteld te bepalen dat ieder verplicht was voedingsmiddelen op vordering van daarvoor eventueel door Burg, en Weth. aan te wijzen ambtenaren, te doen keuren. Het college is er echter op attent gemaakt dat die bepaling te ver ging. De gemeenteraad heeft alleen het recht dat voorschrift te geven voor ten verkoop voorhanden zijnde voedingsmiddelen. Als iemand voor eigen gebruik voedingsmiddelen voor handen heeft, mag hij die in zoo bedorven staat opeten als hij zelf verkiest. De voorschriften omtrent het keuren van vleesch en het aanstellen van een keurmeester zijn voorgesteld om, wanneer er naar het vermoeden van Burg, en Weth. iets niet in den haak is, te kunnen optreden. Volgens hun meening heeft de tegenwoordige toestand nog geen aanleiding om een keurmeester aan te stellen en zijn hun geen feiten bekend, die dat noodig maken. De heer Dekker vraagt inlichtingen omtrent bet keuren van uit nood geslacht vee. Als zoo'n uit nood geslacht beest door een rijksveearts voor de consumptie is goed gekeurd, zal de door Burg, en Weth. aan te stellen keur meester dat dan nog kunnen af keuren Hij vraagt zulks naar aanleiding van een ervaring zijn vader jaren geleden in Ter Neuzen overkomen. Een koe was door het eten van natte klaver gebarsten, doch werd nog tijdig den hals afgesneden. Het vleesch werd door den rijksveearts Bauwens uit Axel voor de consumptie goedgekeurd en den volgenden voormiddag begon de verkoop aan het publiek. Toen is de inspecteur van politie, de heer Ivlaassen ge komen en heeft den verkoop verboden, het vleesch afge- keurd en in beslag genomen. Bij de menschen werd het zelfs in pannetjes waarin het op de kachel stond te braden, weggehaald. Het komt hem voor dat een gediplomeerd veearts het toch wel beter zal weten dan een leek, en vraagt daarom of zich hier ook zoo iets zou kunnen voordoen, want dan zou hij eene wijziging willen voorstellen, om dat te voorkomen. De Voorzitter gelooft dat het niet noodig is eene ver- andering te maken. Zooals hij reeds zeide op dit oogen- blik' achten Burg, en Weth. nog geen reden aanwezig om vleeschkeuring in te voeren. De verordening stelt hen daartoe wel in de gelegenheid. Als het eens noodig mocht zijn, dan zou voor zoo'n speciaal geval keuring kunnen worden gelast en zou die keuring allicht door Burg, en Weth. aan een veearts worden opgedragen. Voorts omschrijft de verordening dat uit nood geslacht vee niet voor den verkoop mag worden bestemd, dan nadat het door een veearts is gekeurd. Verder zou bij verschil van meening tusschen 2 keur- meesters de gelegenheid kunnen worden opengesteld een derde er bij te roepen. Zooals Burg, en Weth. voornemens zijn de verordening toe te passen, zal het naar de meening van spreker geen aanleiding geven tot moeilijkheden. Naar aanleiding van het door den heer Dekker genoemde geval, dat hem ook bekend is, merkt hij op, dat ver schillende deelen van een beest dat gebarsten is, bij het braden een VreesAIijken stank verspreiden, wat de meening van ondeugdelijk zijn doet ontstaan. Bij verschillende andere deelen van zoo'n beest merkt men daarvan echter niet het minst. Z. h. s. wordt besloten de bepalingen onveranderd vast te stellen. Hoofdstuk VIII, de artt. 69 tot en met 77, bevat voor schriften omtrent het vervoer en begraven van lijken Overtreding dezer voorschriften wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25. Hoofdstuk IX, de artt. 78 tot en met 85, omvat alge meene voorschriften omtrent de toepassing en uitvoering der verordening. De inwerkingtreding dezer verordening wordt bepaald op den tweeden dag na hare afkondiging. De verordening wordt met algemeene stemmen vast- gesteld. S. Verzoeken afschrijving van belasting. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt naar aanleiding van ingekomen verzoeken afschrijving verleend: van hoofdelijken omslag, wegens vertrek aan J. M. Dieleman 0,981, A. IJamelink 0.98J, J. A. Meertens f 0,79, C. de Meester '0,79, M. J. Dieleman 4,87, C. Thienpondt 9,60jj en C. Dieleman 30,72; wegens overlijden aan de erven J. C. de Zeeuw J 0,39j, J. Dieleman 16,14£ en J. de Feijter 12,63. Wegens hondenbelasting aan J. Verpoorten 0,50, M. Dieleman /0,50 en G. Dieleman f 1, Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. ZEETIJDINGEN. Van 24 tot en met 26 Maart. VLAG. NAAM MS. Van en naar Lading. Ned. s.s. Eng. s.s. 24 Zweed. 8.8. Eng. s.s. Noor 8.8. Eng. 8.8. Deen. s.s. 25 fan Xer Menzen I Ariadne 3629 Seaham River Lagan 2272iLonden Voor Gent jTramnas 2917 !Don 2658 Spica 3739 ledig atukg. The Princess 1762 1215 Lyschill Goole Antwerpen Fleetwood Kopenhagen steenen 9tnkg. ledig zout aardapp. 3319 Hamburg 2948 Blyth 1862 New-Castle 2011 Goole 2658 idem 2554 London 2580 Leith ledig idem stukg. i ledig jstukg. idem idem Frega Van Went i 24 Deen. s.s. Dagmar Noor. s.s. Normandie 25 Eng. s.s. Warkworth idem Rescue idem Don idem Sea Serpent 26 idem Astrologer an 24 tot en met 26 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 17 algeschutdoor de Westsl. 16 op- en 7 af- geschut. Positie der Stoomnchepen. s.s. HARALD vertrok 24 dezer van Hull naar Riga, s.s. JENNY vertrok 22 dezer van Agnilas naar Rotterdam, s.s. RICHARD in lading te Toulon voor Rotterdam, s.s. ELISABETH in lading te Toulon voor Rotterdam, s.s. HELENA vertrok 20 dezer van Marseilles naar West Hartlepool. s.9. MAGDALEN A in loosing te Middlesbro on Tees.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5