A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaandere No. 5589. Dinsdag 28 Maart 1911. 51e Jaargang. Gemengde berichten. Binnenland. Landbouwberichten. ABONNEMENT: Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. De Koningin eu (le Prins naar Brussel. Een dreigbrief. R E C H T S Z A K E N. NEDZENSCHE (MEANT. Per Irie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,321/2 en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bjj aile Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grodtere letters worden naar plaatsruimte berekend. lilt blad verschIJnt Maanda^- H llllllllll III Ill—I Hll I ■■—ill I IIHL HoeoHda|(> en Vrljdayavond, nit^ezonderd op Feentdaveo* *iijj tie Firma 1*. J. IFlfl 8A1IIMC te Ter leazeni. Naar het Haagsche Correspondentiebureau ons meldt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Neder- landen, in de maand Juli van dit jaar een bezoek te brengen aan H.H. M.M. den Koning en de Koningin der Belgen. TER NEUZEN, 27 Maart 1911. Door de liberate kiesvereeniging //De'Vrij- heid" alhier werd voor de a.s. verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Kerkhoven candidaat gesteld de heer M. Eijke, opzichter van den Provincialen Water- staat. Een vrouw van Ter Neuzen, die verleden week voor de rechtbank te Rotterdam als ge- tuige moest verschijnen, stapte te Middelburg uit, begai zich om hall twee naar het gerechts- gebouw op het Hofplein aldaar en ging zitten in de wachtkaraer van het kantongerecht. Toen zij om vier uur nog geen mensch gezien had, trok zij eens op onderzoek uit en werd haar hare groote vergissing duidelijk gemaakt. In Rotterdam wachtte men vergeefs op haar. Bij den dienst der directe belastingen enz. zijn verelaatstde kommies 4e kl. J. H. Keder van Prinsenhage naar Oostburg de kommiezen 3e kl. A. J. Geilleit van Philippine naar Nieuw- Namen, H. H. Theijssen van Nieuw-Namen naar Philippine. Ingetrokken is de verplaatsing van den kom mies 2e kl. J. Visser van Axel naar Hollum. Zaterdag is een zekere V. uit Hontenisse onder geleide van twee marechaussees gevanke- lijk naar Middelburg overgebracht, als verdacht van het misdrijf, bedoeld bij artikel 244 wetb. van strafrecht. Aan de ,/N. Z. Ct." wordt medegedeeld, dat het bericht van /,Zelandia" omtrent de ontslagaanvrage van den heer Mr. P. C. J. Bennequin uit zijn openbare betrekkingen, geen grond heeft. In de ,/Moniteur Beige" komt het volgende Ministrieele besluit van 21 dezer voor: Te rekenen van 1 April 1911 en tot nader order, is de invoer van rundvee, aan de tuber- culineering onderworpen, alsmede van geiten langs al de tolkantoren van de Hollandsche grens verboden. De Belgische minister Helleputte heeft nan het gemeentebestuur van Gent bericht, dat de weg-brug te Selzaete ten laatste in gebruik zal gesteld worden in de maand Maart 1912 en dat men dan onmiddellijk de oude brug zal afbreken. Het kanaal van Ter Neuzen zal dus in 1912 eindelijk geheel klaar komen. Men is reeds begonnen aan het afbreken der oude spoorwegbrug van Selzaete. Donderdagavomf. is, naar zij beweert, mej. A., woonachtig in den Penningshoek te Middelburg in een stal in de Wijngaardstraat, waar zij zich bevond met W., tot wien zij vroeger in intieme verhouding stond, mishandeld. Zij had een wonde in haar gelaat. De betichte ontkent dit echter. De politie, die de zaak on- derzocht, vond geen termen om procesverbaal op te maken. In de woning der vrouw waren vier ruiten stuk gestagen. Een en ander bracht de buurt natuurlijk in opschudding. Zaanislag, 27 Maart. De installatie van onzen nieuwen burgemeester zal plaats hebben, a.s. Vrijdag. Te ongeveer 11/3 ure zal Zijn EdelAchtbare te Othene worden ingehaald. Voor een feestelijke ontvangst zyn de toebereidselen feeds in rollen gang. Axel. Zaterdag werd alhier op het terrein Tan den heer Ph. J. van Dixhoorn een voetbal- wedstrijd gehouden tusschen „Pro Patria" van Axel en ffOranje II" van Sas van Gent. Of- schoon de spelers aanmerkelijk veel last hadden van de hevige rukwinden, weerden zij zich toch dapper. Door een goed gemikte strafscbop ge- nomen door den midden-voor van //Pro Patria" werd de stand al heel spoedig gebracht op 0 1 in het voordeel van Pro Patria", wat zoo bleef tot de rust. Niettegenstaande na de rust aanhoudend vlak voor het doel van //Pro Patria" werd gestreden, zoodat de verdediger eeuige malen den bal had af te weren, werd geen punt gemaakt, tot aan het eind, door een ongelukkige beweging van den links-binnen aan P. P. deze den bal door zijn eigen doel dreef, en den stand bracht op 11 die zoo bleef. Daar juist het muziekgezelschap „Concordia" een muzikale wandeling door de stad maakte, genoten de spelers de eer met muziek van het veld te worden afgehaald. Met een vriendschappe- lijk tot weerziens werd afscheid genomen. Ondanks het zeer gure weder waren vele be- langstellenden op het terrein. Sas van Gent. Zaterdag j.l. is door de jonge vereeniging //De Zeeuwsche Schutters" voor de eerste maal Koningschieting gehouden. Haar voorzitter, de heer Aug. Goethals mocht het genoegen smaken den eersten Koningsvogel te treffen. Hulst, 25 Maart. Hedennamiddag hield de R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. zijne jaarver- gadering in het hotel Nelemans alhier. Uit de verslagen bleek o. a. dat zijne leden reeds voor ruim j 80,000 jaarloon hebben verze- kerd bij de Noord-Brabantsche Ongevallen-Verze- kering, waarbij in 1910 aansluiting werd verkre- gen, dat het ledental klom van 1022 tot 1084, dat de inkomsten bedroegen f 430,82 en de uit- gaven f 175,385, en dat door de aankoops- commissie voor de leden was aangekocht aan Mest- en Voederstoffen voor 108,139,18. Er werd besloten eene proef te nemen met den Cooperatieven aankoop van Zaaigraan en Zaaizaden door dezelfde Commissie. Het aanbod van den heer M. Verhaak, uit- gever te Sas van Gent, om diens pas opgericht blad //Onze Boerenstand" als bondsblad aan te nemen zonder eenige financieele verplichting voor den Bond, werd dankbaar aanvaard. Door den heer L. J. Colsen, rijksveearts te Ter Hole, werd eene interessante voordracht gehouden over cornage, terwijl de heer M. Bonants, Directeur der Noord-Brabantsche Onge vallen- Verzekering, deze verzekering besprak, en tevens behandelde de ontwerp-statuten eener onderlinge ziektevereeniging voor inwonende dienstboden, tot de oprichting dezer laatste ver zekering werd besloten. Tot lid van het Dag. Bestuur is gekozen deheer P. J. ran Jole te Hontenisse, in plaats van den heer H. Bruggeman te Olinge, die wegens ziekte ontslag als zoodauig heeft genomen. Clinge, 26 Maart. Men is tegenwoordig druk bezig met het aanleggen van den nieuwen steenweg van Clinge grens tot Hulst. Het werk schiet Sink op en de aangelegde weg valt in alle opzichten mee. Een lerme baan van 5 M/4 breedte met aan des irechterzijde een zeef ge> schikt velopad van 1 M. breedte, waarlijk het zal eene groote verandering geven. Jarenlang was deze weg de schrik van alle fietsers, nu zal het een uitstekende baan worden. De weg mag overigens wel stevig zijn, want er is hier veel en zwaar vervoer. Massa's oude steenen liggen langs den weg en velen hopen, dat daarmee een aantal zijstraatjes zullen worden opgeknapt, welke tot heden veeltijds onberijd- baar zijn. Hoe dit ook zij, we mogen dankbaar zjju voor het goede werk, dat nu verricht wordt. Middelburg, 25 Maart. Hedennamiddag ten 1 ure, werd in het hotel „De Commerce" bij den heer v. d. Garde alhier gehouden dejaar- lijksche algemeene vergadering van den Zeeuw- schen Schietbond. De voorzitter, de heer Labrijn van Domburg, heette iD een hartelijke toespraak de talrijke aanwezigen welkom, verzoekende met het oog op de uitgebreide agenda de te voeren discus- sien zoo kort en zakeljjk mogeljjk te doen zijn. Wat, het is voor den voorzitter der Tweede Kamer om van te watertanden, geschiedde. Aangesloten bij den bond zijn thans 42 ver- eenigingen, met een ledental van 1679, waarvan er 33 vertegenwoordigd waren. Nadat door den onvermoeiden secretaris, den heer Laernoes, voorlezing gedaan was van de voornaamste bescheiden kwamen dete behan- delen punten waarvan alleen de voornaamste worden gereleveerd aan de orde. In de vacaturen ontstaan door het de provincie verlaten van de heeren Van Poelvoorde en Okker en door uittreding van den heer Timmermans, werden gekozen de heer luitat Duuring als militair desk, lid en de heeren W. Merle en P. v. d. Linde als bestuurders resp. voor de districten Schouwen en Duiveland en Zuid- Beveland. Ook werd besloten dit jaar bij wijze van proef niet 6, maar 3 districts-wedstrijden te houden. De plaatsen waar die zullen worden gehouden zullen later worden bekend gemaakt. Een en ander tengevolge eenige naijver tusschen de vereenigingen te Veere en Ter Neuzen. Veere zou volgens haar afgevaardigde dit jaar haar 30jarig bestaan vieren. Bij Ter Neuzen zal het dit jaar 25 jaar 27 September 1886 geleden zijn dat zij de Kon. goedk. op hare statuten verkreeg. Nog werd besloten de oefe- ningen te doen plaats hebben overeenkomstig die bij het leger waar is gebleken dat het z/bp tijd schieten" niet die resultaten gaf welke men er van verwachtte en dit derhalve zal of is opgeheven, ook bij den bond vervalt de z g.n. baan D. Dus zal voortaan bij wed- strijden uitsluitend worden geschoten binnen 5 seconden. Met 32 van de 33 stemmen werd onder applaus aangenomen een door het Dag. bestuur ontworpen concept-reglement tot het houden van plaatselijke-, districts- en gewestelijke wed- strijden, wat de animo bij de leden zeer zal vergrooten. Nadat nog eenige punten van ondergeschikten aard waren afgehandeld, sloot de Voorzitter te ruim 5 ure deze uitstekend geslaagde jaarver- gadering. Men schrijft ons uit Middelburg Een paar weken geleden werd alhier de 18jarige dienstbode van deu winkelier Meinsma gearres- teerd, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van geld en goederen ten nadeele van haar patroon. Eenige dagen na de arrestatie ontving de heer Meinsma een brief, waarin zoowel hijzelf als zijn rrouw en kinderen met een misdrijf tegen het leven gericht bedreigd werden, zulks onder bepaalde voorwaarden in verband met de arres tatie. Na een uitgebreid en ernstig uitgezet onder zoek is thans door de politie aangehouden de 26jarige machinist Z. de R., die eerst hardnekkig ontkende iets van den brief af te weten, maar eindelijk erkende hem geschreven te hebben. De R. is naar het huis van bewaring overgebracht. Door de Ammdissements-Rechfcbank te Mid delburg is vbrwezen naar de terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde, de zaat M. J. E. C. G. J., oud 25 jaren, zonder vast beroep en zonder vaste woonplaats, geboren te Mechelen. Tegen genoemden per- soon was onder den door hem opgegeven valschen naam van G. B., oud 30 jaren, varens- gezel geboren te Bouette bij Namen en wonende te Kortrijk rechtsingang verleend met instructie, alles ter zake van oplichting, gepleegd te Ter Neuzen. Te Bergen op Zoom gekochte hengsten. De heer Chr. Hartog te Scherpenisse, heett het bedrag, dat hij had betaald voor een hengst, aangekocht bij de laatste verkooping aan's Rijks- hengstveulendepot te Bergen op Zoom, van het rijk terugontvangen. Zooals men zich herinneren zal, heeft de commissie van Zeeland bedoelden hengst bij de gehouden rijkskeuring op exterieur afgekeurd. Nadien zijn nog twee van het Rijks-hengstendepot aangekoehte hengsten op dezelfde wijze in andere provincien afgekeurd vermoedelijk zullen ook de koopers van deze hengsten de koopsom kunnen terugontvangen. De red. van //Het Paard" teekent hierbij aan: lndien vorenstaand bericht waarheid bevat, waaraan we niet willen twijfelen, en de moge- lijkheid van teruggave bij afkeuring op het exterieur ook voor volgende jaren geopend blijft, dan dienen de verkoopsvoorwaarden in de eerste plaats te worden gewijzigd, aangezien door deze tegemoetkoming artikel 7 der voorwaarden, welk artikel juist opvallend met vette letter in den catalogus is gedrukt, niet meer van kracht is. De twee andere hengsten, waarvan gesproken wordt, zijn Monitor van K. Dingemans te Oude Tonge en Mars van D. J. Spijker te Beemte, gem. Apeldoorn. De politie te Middelburg heeft Donderdag- avond omstreeks half acht in het volkslogement van J. Berger aan het Vlissingsch Wagenplein gearresteerd zekere M. van M., 24 jaar oud, wonende te Utrecht, en J. B. J., oud 18 jaren, woonachtig te Breda. Deze personen worden verdacht van een diefstal met braak gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart j.l. in een woonwagen van den kermis- reiziger Giozzi te Breda. Beiden werden Vrijdagmorgen gevankelijk naar Breda overgebracht. De politie aldaar had hunne opsporing verzocht. Een dezer personen M. v. M. is in den afge- loopen zomer geruimen tijd gevangen geweest te Brussel, verdacht van moord op een herber- gierster. Vrijdagmorgen in het speeluur, waren een aantal leerlingen van de H. B. S., te Hil- versum, aan het voetballen. De lojarige K. L. B., van den B. wonende aan de Sterrelaan, die er bij stond, doch niet mededeed, kreeg plotseling den bal met kracht tegen zijn lichaam ter hoogte van de maag. De knaap sloeg achterover en bleef bewusteloos liggen. Hij werd naar zijne woning overgebracht. Dr. Deters, die de eerste geneeskundige hulp verleende, constateerde, dat de knaap een hersenschudding had gekregen. Des avonds werd ook nog de hulp van dr. Barendrecht ingeroepen. De toe- stand van den knaap is zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. Op een nest onder Rhoon zijn Donderdag de ooievaars teruggekeerd, dat is 41 dagen later dan in 1910. Op het landgoed van den heer 1. te Ben- nekom vloog een groene specht, een wijfjes- exemplaar zoo tegen het hooge gaas om een tennisveld gespannen, dat het beest dood neerviel. De tuinman, die den vogel optilde vond om den linkerpoot een ringetje' van aluminium waarop Wbitherby High Holborn London en aan de binnenzijde het nomrner 6560. Hoe gevaarlijk het is kinderen alleen thuis te laten, bleek dezer dagen weder in een woning aan den Mathenesserdijk te Rotter dam. Drie kinderen speelden zonder toezicht met lucifers. De kleertjes van een 3jqyjg meisje vatten vlam en in deerniswekkenden toestand werd het kind naar het ziekenhuis gebracht. Een winkelierster te 's Gi'avenhage is het slachtoffer geworden van de oplichterijen van een harer bedienden. Deze man had bij een groot aantal winkeliers inkoopen gedaan ten name zijner meesteres en de op die wijze ver- kregen goederen werden verkocht. Toen de rekeuingen mkwamen, kwamen de gepleegde misdrijven aan den dag. Het totaal bedrag van de door den knecht verkochte goederen moet een vrij groote som vertegenwoordigen. De man is in verzekerde bewaring gesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1