1 A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad 3 voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5588. Zaterdaa: 25 Maart 1911. 51p »*aarj*ang% SPOORWEG MECHELEN-TERNETJZEN. Gemengde berichten. ABONNEMENT: Per Jrie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika l,321/s en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bjj alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Bekendmaking overeenkomstig art. 28 der Wet van 9 April 1875 (Stsbl. 67). TER NEUZEN, 24 Maart 15)11. In Zeeland kwamen in de week van 15 tot en met 21 Maart negen gevallen van be- smettelijke ziekten voor, n.l. vier gevallen van roodvonk, een te Kruiningen, een te Vlissiugen en twee te Zuiddorpe en vijt gevallen van diphtheritis, n.l. een te Goes, een te Middelburg, een te Stavenisse, een te Westkapelle en een te Zierikzee. Zaanislag, 24 Maart. Door de vereeniging 't belang der landbouwers" werd heden aan- besteed de levering van 96300 K.G. chilisalpeter te leveren tusschen 1 en 15 April en 99500 E.G. tusschen 1 en 15 Mei. Ingeschreven werd door de heeren J. M. Oggel te Axel voor 11,31 en j 10,90, VV. Bedet voor 11,30 en f 10,92, A. VVieland voor 11,26 en 10.87 en P. J. tocbeele voor 11,23 en 10,88. De drie laatste inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Philippine. Nu de aanbesteding van de be- dxjking der buitengronden in het Axelsche gat onder de gemeente Hoek weldra zal plaats hebben, is het niet van belang ontbloot van de zijde van Philippine eenige opraerkingen te maken. Het gemeentebestuur noemt het een zeer goed werk, vooral met het oog op de verbinding, welke door de verwachte tramlijn kan tot stand komen met de zustergemeenten Biervliet, Hoek en Ter Neuzen. Een ding echter verdient overweging zal de mosselbandel daar niet onder lijden, m. a. w. zal de verzanding nu niet meer toe- nemen. Nu eenmaal een aanvang met dat werk wordt genomen. ware het wenschelijk, dat de gebeele Braakman werd ingesloten, door een dijk te leggen van den zuidelijken kant der haven van Biervliet tot aan den hoek van den Koude polder. Aan dien hoek zou een schut- sluis kunuen gemaakt worden, werd dan de oostelijke kanaaldijk tot Hoek doorgetrokken, dan zou het westelijk deel, dat voor bedijking niet vatbaar is eene geschikte verwateringsplaats zjjn voor onze mosselbandelaars, deze zouden die gronden gaarne voor veel geld willen pachten, waaidoor het Itijk nog veel voordeel kan hebben van gronden die nu niets opleveren. Boven- dien zou door het afsluiten van deh Braakman die gronden en ook bet kanaal voldoende water behouden en niet verzanden en zoolang de handel in mossels bestaat, zou Philippine dien behouden. In een woord onze gemeente was gered en behoefde niet meer om ondersteuning vooi haven of kanaal bij de Regeering aan te kloppen. RECHTSZAKEK. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 Maart de volgende vonnissen uitgesproken A. A. D., oud 15 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 10 dagen tuchtschool. P. ,J. D., oud 25 j., bootwerker te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. L. R. K., oud 41 j., werkman te Westdorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hecht. F. B., oud 28 j., arbeider te Clinge, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. C. oud 30 j., voerman te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen hecht. M. L. D., oud 59 j., huisvrouw van P. B., zonder beroep te Eede, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. J. B., oud 60 j., winkelier te Hontenisse, is wesjens eenvoudige beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. M., oud 25 j., landbouwerskneeht te Schoondijke, beklaagd van strooperij, vrij- gesproken. C. A., vrouw van P. J. d. B., oud 35 j„ zonder beroep, beklaagd van eenvoudige be leediging, vrijgesproken. Kantongerecht te Ter Neuzen. Een duur bapje. Voor de dezer dagen in Friesland gevonden kievitseieren wordt van 1 tot 2.50 per stuk betaald. De vrouw van een herbergier te Roosen- daal, wier man in hechtenis was als verdacht van het lossen van een schot op een stamgast, kreeg bezoek van een als heer gekleed persoon die voorgaf, Mr. Brugman, advocaat uit Breda te zijn. Na verschillende notitien van de plaats van het misdrijf te hebben genomen, verkiaarde mijnheer ten slotte dat hi) tegen betaling van 200 er in kon slagen haar man vrij te krijgen. De vrouw die op dat oogenblik maar 25 in huis had, gaf hem alles wat ze bezat, waarna de advocaat vertrok. Toevallig werd dienzelfden middag haar man in vrjjheid gesteld, maar toen de herbergierster in verband daar- mede de goede hoedanighedeu en het flinke optreden van Mr. Brugman roemde, begon de man lont te ruiken en deed aangifte bij de marechaussee. Tot nu toe is de zoogenaamde advocaat eveu- wel nog niet opgespoord. Een bejaard heer kwam Dinsdag in den winkel van den juwelier Van Rossum du Chattel te Leiden en vroeg eenige gouden ringen te mogen zien. Van den koop kwam niets, maar toen hij den winkel had verlaten, miste men twee zegelringen. De politie, onmiddellijk gewaarschuwd, legde de hand op den dief, die de ringen nog om de vingers droeg. 't Bleek een oud koloniaal te zijn, die reeds 30 jaren van diefstal en oplich- ting leeft en 12 jaren in de gevangenis door- bracht. Een rijwielbandenfabrikant uit Amsterdam maakte enkele dagen geleden een autotochtje door Zuid-Limburg. Een zijner afnemers uit de streek maakte den tocht mede. Daar en de chauffeur en al de inzittenden de juiste grensscheiding tusschen Duitschland en Nederland niet kenden, bevond de auto zich plotseling in de nabijheid van Bocholtz, op Duitsch grondgebied. De Duitsche douanebeambten lieten ze verder ongemoeid, ofschoon zij geen voldoende rijbewijzen bij zich hadden. Zoodra bemerkt werd, dat ze zich op Duitsch grondgebied bevonden, tuften de heeren naar Nederland terug. Maar aan de grenzen stonden de Nederlandsche ambtenaren, die, daar de auto naderde op een weg, die verboden was voor den invoer. beslag legden op de flollandsche automobiel, wijl de Amsterdammers geen geld genoeg bij zich hadden den vrij hoogen borg- tocbt te storten. Dientengevolge werd de auto in een schuur gestald Uit het dagboek van een Amsterdammer. 21 Maart. Als je een dubbeltje sigaren koopt, dan is het niet meervMooi weer, meneer opsteken, meneer maarde tiende penning, Alva en de Bloedraad. En bet is zoo eenvoudig voor Minister Kolkman om aan geld te komen. Meneer, zei er een van morgen tegen me, er zijn 6 millioen Nederlanders. Daarvan rooken de vrouwen niet, blijft over 3 millioen. Daar van rooken de zuigelingen, de niet-rookers en de pruimers niet. blijft over 300,000. Daarvan rooken 100,000 fijne en 200,000 bocht. Defijne- sigarenrookers belast je met 10 per jaar en de stinkstokkenrookers met 5. Dat geeft 2 millioen per jaar, precies wat de minister noodig heeft. En de controle vroeg ik. Heel eenvoudig. ledereen levert zijn eigen eindje in bij daarvoor aangestelde ambtenaren. Wie het eindje van een ander inlevert, draait de bak in voor 3 en 6 maanden. Recidive 2 jaar. En van de eindjes bakt het rijk pruim- tabak, die het weer verkoopt opbrengst 21/3 ton en daar koop je een torpedoboot voor, die in zijn vlag bet motto kan voeren //Bij elkaar gepruimd door bet Nederlandsche 7olk." De heeren van //Onze Vloot" zijn dol op 't idee. De groeten aan minister Kolkman Morgen meneer Tel. Oi> blM.I vt-r»cl.ljnt TiLHinlwy, Woenwdwy- en l'fiJdmt»Toad, ■Kgeionderd op reeitdsveD. bij de fr lrmo I*. J. l'il »K Ml'MK te Ver Weazen. De hierna opgegevene tarieven en vervoJg-tarieven voor het vervoer van reizigers, goederen, levende dieren, enz., goedgekeurd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, no. 245, van 29 October 1910, Afdeeling Spoor- wegen, zijn in de stations Terneuzen, Sluiskil, Axel, Kijkuit en Huist aan den aangeduiden prijs verkrijgbaar. OPGAVE DER TARIEVEN EN VERVOLG-TAIilEVEN. Tariefboek I I van .'le' tarief voor het binnenverkeer van de Ibis I Belgiscfie staatsspoorwegen en voor het verkeer met andere spoorwegen van het verkeer tarief voor het Belgisch-Russisch goederen- le deel 2e 3e le vervolgen op le, 2e en 3e deeien voor Belgisch-Russisch goederen verkeer Tariefboek III (deel II) van het tarief voor het Belgisch-Duitsch goederenverkeer le vervolg op het tariefboek III (deel II) van het tarief voor het Belgisch-Duitsch goederenverkeer Tariefboek A van het eerste deel van het tarief voor het Belgisch- Italiaansch goederenverkeer, via den St. Gothard 3e vervolgen op de tariefboeken 1 en II van het 2e deel van het tarief voor het Belgisch-Italiaansch goederenverkeer, via den St. Gothard Tarief voor het vervoer van reizigers en bagage in verkeer tusschen de op Belgisch grondgebied gelegen stations en in inter- nationaal locaal verkeer Tariefboeken I, 3a en 36 voor het Belgisch Zaid West Duitsch goederenverkeer 5e vervolg op het tariefboek V van het tarief voor het binnen- vei keer van de Belgische staatsspoorwegen en voor het verkeer met andere spoorwegen 6e vervolg op het tariefboek V van het tarief voor het binnen verkeer van de Belgische staatsspoorwegen en voor het verkeer met andere spoorwegen 13e vervolg op het tarief voor het Belgisch-Nederlandsch goederen verkeer 14e vervolg op het tariefboek IV van gemengd tarief 4e vervolg op het tariefboek III en het 3e vervolg op tariefboek lv van het tarief voor het Belgisch-Oost Fransch goederenverkeer 5e vervolg i op het tariefboek I van het tweede deel van het be j tarief voor het Belgisch-Beiersch goeueren verkeer le vervolg op het eerste deel, tariefboek B, van het tarief voor het Belgisch-Oostenrijksch-Hongaarseh goederenverkeer 12e vervolg op het tarief voor het verkeer met de Johnston Line le vervolg op het tariefboek B van het eerste deel, gemeenschappe- hjk tariefboek, voor het Belgisch-Duitsch en het Belgisch-Luxem- burgsch verkeer le vervolg op deel I, gemeenschappelijk tariefboek voor het ver- burgsch "verkeerde dier6n BelSisch-Uuit8cil en Gelgisch-Luxem- 2e vervolg van het tarief voor het vervoer van levende dieren in Belgisch-Duitsch verkeer lOe vervolgen op de tariefboeken I, II en III (deel I) van het tanef voor het BeJgisch-Duitsch goederenverkeer 2e vervolg op het uitzonderingstarief voor het vervoer van steen- kolen, enz. in Belgisch-Noord Duitsch verkeer Datum van inwerkingtreding der hierneven aangeduide tariefbescheiden. Prijs 1 Maart 1910 1 Maart 1910 15 Mei 1910 15 Mei 1910 15 Mei 1910 14 Juli 1910. 2 November 1909 1 Juni 1910 22 December 1908 15 November 1909 1 Mei 1910 1 Mei 1910 1 October 1909 6 Mei 1910 1 Juli 1910. 1 October 1909 1 Juli 1910 1 September 1909 1 Augustus 1910 15 Maart 1910 1 Mei 1910 1 April 1910 1 April 1910 1 December 1909 1 Juni 1910 1 Juni 1910 0,40 0,50 0.30 0 30 0,90 1,— 0,30 0,30 0,30 0,20 0,60 1 >5 ft f ft t~ Zitting van 23 Maart 1911. emortieeltl zijn C. v. IJ., bierhuishonder te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van 0,50, subsidiair 1 dag hechtenis. C. v. d. V., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van strooperij, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. F. J. v. d. B., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van op den openbaren weg een trekdier laten staan geheel onbeheerd, zonder voorzorgsmaatregelen tot het aan- richten van schade te hebben genomen, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. A. V., winkelier te Sas van Gent en P. R., koopman te Kniedorp, ter zake als voren, ieder tot eene boete van /l, subs. I dag hecht. D. C. W., koopman te Axel, ter zake van het berijden van een zijberm, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. D., voerman te Ter Neuzen, ter zake van op aan de gemeente Sas van Gent toebehoorende kaden met een paard een schip jagen, tot eene boete van /l, subs. 1 dag hecht. W. L., voerman te Ter Neuzen; E. d. K.,voerman te Axel; M. v. D., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. G., zouder beroep te Assenede en P. v. H., arbeider te Stroodorp, ter zake van het graven naarschelpdieren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. W. J. d. R., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpdieren zonder consent, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. v. C, zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het bevisschen der Schelde, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 week tuchtschool. F. C. K., timmerman te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder bel, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. d. H., bakker; G. v. d. B., slager; W. H. v. d. H metselaar, alien te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. I. d. F., werkman te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. M. v. A. en A. F. S., arbeiders, beiden te Sas van Gent, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. V., boerenknecht te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. H. L. d. K., zonder beroep; N.J. G., zonder beroep; J. A. M. d. B., werkman; C. v. L.,arbeider S. H., knecht; W. D., landbouwer, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. M., landbouwer te Assenede, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. I. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap, tot eene boete van 3, subs.3 dagen hecht. J. D., werkman; M. R. R., echippersknecht, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. J. P., arbeider te Sas van Gent; G. d. V., sigaren- maker te Cnlemborg; P. J. D., zwervende, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. E. d. K., herbergier te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. thdnlaiieii van rechtuvervolgini;: I. d. G., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertrediug. Ti rui'gBvc ami lit- trailers bevolen zonder toepassing van straf, in zake P. v. O., zonder beroep te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1