PABVINDER-CHOCOLADE. 396e Staatsloterij. PBIJSMP nt it Maart PMJSUIP ill in BW 7V2 cent per reep.7% cent per reep. Advertentien Attentie Volmaakt fabrikaat. Laatste berichten. j Aambeien en huidziekten. BURGER LUKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Wilhelmina Catharina Stodieck, T^ndarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Aan- en Genderdijke Groote Huissens op Zondag 26 Maart as., op Zaterdag 25 Maart a.s., Phytopathologie te Wageningen, waar zij gratis I onderzocht worden. Wie pootaardappelen uit Engeland Iaat komen, eische dat deze yergezeld zijn van een certificaat, waarop verm eld staat dat de streek, vanwaar bedoelde aardappelen afkomstig zijn, vrii is van de black-scab." Een beroemde waarzegster is dezer dagen in Engeland overleden Zigeuner-Lee, be- hoorende tot een zigeunerstam in het graafscliap Kent, door wien zij als een Koningin vereerd werd. Haar zoon, Leonard Lee, deelde aan een medewerker van de //Daily Mail" mede dat zijn moeder reeds als 13jarig meisje met volkomen zekerheid de toekomst voorspelde. Zy was begaafd met eeD clair voyance, die bij men- schen van zuiver Zigeunerbloed meermalen voor- komt en haar stamboom was te volgen tot 500 jaren terug. Haar vader en haar moeder werden door den stam als koning en koningin vereerd en zijzelf volgde in Devils Dyke naby Brighton haar tante Centilia Hazelgrove als waarzegster op. die den leeftyd van 102 jaren had bereikt. De roem van Zigeuner-Lee als waarzegster verbreidde zich door geheel Engeland en verschei- dene aanzienlijke personen kwamen haar be- zoeken. Zoo is wijlen koning Eduard, toen hij nog prins van Wales was, meermalen bij haar geweest en heeft urenlang met haar ge- sproken, maar nooit wilde zij een woord van het gesprokene herhalen. Ook Gladstone heeft haar bezocht en in haar woonwagen thee ge- dronken. Aan de hertogin van Fite heeft zij nauwkeurig den datum gezegd, waarop zij zou huwen. Verder behoorden de hertog van Westminster, de Rothschild's, de zangeres Patti en nog ver- scheidene andere bekende personen tot haar klanten. Lee was in den laatsten tyd van haar leven kindsch en. werd in een gesticht te Brighton verpleegd. Toen zy haar woonwagen verliet, werd haar poney, het symbool harer koninklijke waardigheid, doodgeschoten en de wagen met al wat er in was verbrand. Terstond na haar begrafenis zullen ook al haar kleederen ver brand worden, want een oud gebruik onder de de zigeuners schryft voor, dat niets, wat door een koningin gebruikt is, in andere handen mag overgaan. Een machinist, die te Belfort woont, had per rijwiel een bezoek gebracht aan zijn familie te Wintzenheim, in den Elzas, eq keerde bij avond terug. Op den weg viel hy over eenige steenen, die daar blijkbaar met opzet waren neergelegd, want zoodra hij op den grond lag sprongen 2 kerels uit een greppel en sloegen met stokken op hem in. De machinist, wiens fiets gebroken was, nam een stuk daarvan op en verdedigde zich zoo krachtig dat hy zijn beide aanranders neersloeg, maar nu verloor hy, door uitputting, zelf ook het bewustzijn. Zoo werden de 3 mannen gevondan door een automobilist, die hen met zijn auto naar Colmar bracht. De machinist had slechts lichte kwet- uren en kon, na verbonden te zijn, vertrekken maar de beide landloopers moesten in het ziekenhuis opgenomen wordeneen had een gebroken arm en de andere een schedelbreuk, zoodat deze in levensgevaar verkeert. Te Brest is de tijding ontvangen, dat, by het begin der jaarlyksche vischvangst op de kust van IJsland de zoogenaamde .Pecle d'Islande" de tweemaster „Marivonic", uit Painpol die met 26 man vandaar vertrokken was, den lOen Maart door een Duitsch schip werd aangevaren en onmiddellijk daarna met man en muis zonk. Het Bretonsche visschers- dorp is, tengevolge van deze ramp, in diepe droefheid gedompeld. In het Boheemsche dorp Girsch kwam een spitsboef die zich als duivel had vermomd, aan een boerenwoning waar slechts een 1 ljarige knaap was. Hy beval dezen, hem te wijzen waar vader zijn geld geborgen had, anders zou hij hem meenemen. De jongen wees een plek in de schuur aan, dicht bij de plaats waar vaders geladen geweer stond en toen de roover daarheen ging, nam de wakkere knaap eens- klaps het geweer op en schoot hem dood. Men heeft reeds menigmaal na den dood allerlei voorwerpen in de maag gevonden, maar De -jmajoor vatte hem zachtjes bij de hand en noemde hem bij zijn naam. Traverse keek rond en streek zich over het voorhoofd, als moest hij bedenken, waar hij was. #Och ja", fluisterde hij eindelijk, /,jaik weet hetik ben arrestant en wel een, die deze tent alleen verlaten zal, om den kogel te krijgen. Een ben jij bier, Herbert. Het is #ooi van je, dat je my in mijn laatste uur niet Verlaat en dat ge mij tot aan mijn dood wilt bijstaan, die ik weldra zal ondergaan". gSpreek nie tzoo wanhopig," hernam Herbert, die nauwelyks zijne tranen kon inhouden. z/Alles is nog niet verloren „Hoe, Herbert? Weet ge dan nog niet, waarom ik hier ben? Wegens een vergrijp, waarvoor in oorlogstijd geen genade bestaat dat met den dood gestraft wordt. En gij zegt nog, dat alles niet verloren is ,Neen Traverse, er is nog hoop op redding,' antwoordde Herbert. //Ik kom zoo even van generaal Scott. Hy stelde belang in je en had wat nu gemeld wordt van de vondsten by de sectie van een krankzinnige negerin in Missouri, overtreft alles. De maag was uitgerekt tot een zak, die ver naar beneden hing, en bevatte een ongeloofelijk aantal voorwerpen van allerlei aardspijkers, spelden, scbroeven, knoopen, stnkjes lepel, steentjes enz. enz. tot een gezamen- lijk getal van niet minder dan 1446 stuks, en een gewicht van 2268 gram. 's Graveuhage, 20 "Maart. By Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Zaamslag de heer J. deFeijter, lid van dengemeenteraadaldaar, tot burgemeester van Breskens de heer B. H. van Zuijen, en herbenoemd tot burgemeester van Waterlandkerkje, de heer W. A. R. Hendrikse. Wieringen. Alhier is de Duitsche lucht- ballon //Dusseldorf" van Dusseldorf Zondag komen aandrijven. Zij wilde alhier landen doch de wind dreef de ballon naar zee waar hy werd verpletterd op een pier. De gehuwde zijdefabrikant Schroder werd bewusteloos uit zee opgehaald, doch kwam spoedig by. De andere passagier, Keiser ge- naamd, is verongelukt. Arnhem. De eigenaar van den grond waar de Nederlandsche vliegenier Van Maasdijk ver- ongelukte, heelt op die plaats een granietzuil geplaatst. 1NGEZ0NDEN STUKKEN. M. de Redacteur Voorziet het reglement van orde voor de raadszittingen er niet in dat de Voorzitter door op bekorting aan te dringen, of zwijgen opleggen het oratoriscb talent(?) van sorn- mige onzer vroede vaderen wat tempert Waar wij verslaglezers ons reeds zoo ergeren, zijn Voorzitter, raadsleden en vooral ook ver- slaggevers diep te beklagen. Of zou wellicht een physiatrisch onderzoek beter resultaat opleveren Met dank voor de plaatsing, Ter Neuzen. Timh is Money. De kwellende prikkeling en jeukende pijn van aambeien, eczema, roos, dauwworm, huid- uitslag, winterhanden en -voeten, of eenige andere jeukende huidaandoening wordt onmiddellijk ver- zacht reeds door de eerste aanwending van Foster's Zalf. En zelfs hardnekkige gevallen, die jaren lang weerstand boden aan andere be- handelingen, moeten spoedig zwichten voor deze heelende zalf. Foster's Zalf is bizonder verzachtend, heelend en antiseptisch. Niet alleen geeft zij baat in ieder geval, waarbjj de gebruiksaanwyzing zorg- vuldig wordt opgevolgd, doch ook zijn de ge- nezingen blijvend. Foster's Zalf is te Ter Neuzen verkrijgbaar by den heer A. v. OverbeekeLeunis, W est- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of medelijden met je lot, hy zou de aote van be- schuldiging aandachtig doorlezen en daar er ongetwijfeld verzachtende omstandigkeden be- staan, moogt ge op genade rekenen." n Verzachtende omstandigheden Ja, er zijn verzachtende omstandigheden riep J raverse. yMen kwelde mij half dood, liet mij vijf nachten niet slapen en commandeerde mij van den eenen dienst naar den anderen, totdat ik eindelijk van uitputting bezweek, doch zal dit een reden tot verontschuldiging zijn Het is een feit dat ik op mijn post sliep en daardoor het heele regiment in gevaar stelde van overvallen te worden. Hierop staat de4 dood, dat weet je zoo goed als ik en dit verlangen ze immers O, die LenoirHet is hem dan toch gelukt Dood en schande, die over mij komen, ze zijn 't gevolg van de wraak, die hy mij gezworen heeft Traverse bedekte zyn gelaat met de beide handen en weende. (Wordt vervolgd). ZEETIJDING EN. Van 17 tot en met 19 Maart. Van 17 tot en met 19 Maart werden langs de Oostsluizen" alhier 30 bfnnenvaartuigen op- en 31 atgeschutdoor de Westsl. 32 op- en 30 af- geschut. Rositie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 21 22 23 24 25 26 27 Maart 5.25 6.2 6.49 8.1 9.49 11.21 5.43 6.23 7.21 8.56 10.40 11.51 12.17 Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Ecbtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, in den ouderdom van ruim 80 jaren. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen hoeveel wij in haar verliezen. F. S. P. WIJNMAN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 19 Maart 1911. Beleefdelijk vcordt verzocht van rouic- bezoek verschoond te blijven. Den WelEd. Heer C. T A BAR van Amsterdam, Bondsagentvan hetNederlandstfl Jotigelinffsverbond, hoopt D. V. op te treden te TRIi NEUZEN, Woensdag 22 Maart a. s., 's avonds 71l3 tirein het lokaal /Bethel" (2" Verbindingsstraat) te HOEK, Vrijdag 24 Maart a. s., 's avonds 6'1/? ure, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. gemeente. Jongelingen komt en beluistert dezen arbeid. Mannen en vrouwen verzuimt niet op te komen. Vergadering openbaar. Toegang vrij. "W HET BESTUUR. De bekende en onbekende schuld- eischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalateuschap van den heer SAMUEL DE JONGE MULOCK HOUWER gewoond hebbende te Goes en aldaar overleden 8 Mei 1910, worden by deze opge-| roepen om op Maandag 27 Maart 1911, des voormiddags om 10 tivr te verschijnen ten kantore van den notaris E. C. V AN DISSELj te Goes, tot het aanhooren van de rekening] en. verantwoording, welke natnens de be-I neficiaire erfgenamen in gezegde nalatenschap zal worden afgelegd. Gediploraeerde specialisten voor Mond- en 1 and- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 utir, Bagattenstraat 38, G-ENT. (2 niinuten van de Zuidstatiej. Het BESTUUR van den polder roept sollicitanten op naar de vacante betrekking van Ontwanger-Griffier. De jaarwedde bedraagt 50, de borgstelling moet zijn eene zakelijke zekerheid ten beloope van 1000. Sollicitatien vdor 1 Mei a.s. in te zenden bij den Dijkgraaf C. DE KOK. Zaamslag, 20 Maart 191UJ Het BESTUUR van den polder roept sollicitanten op naar de vacante betrekking van Ontwanger-Griffier. De jaarwedde bedraagt 150, de boig stelling moet zyn eene zakelijke zekerheid ten beloope van J 1500. Sollicitatien voor 1 Mei a.s. in te zenden bij den Dijkgraaf F. DE RU1JTER. Zaamslag, 20 Maart 1911^ De Collect en r A. E. JAN88EN te Goes maakt bekend dat de loten Yerkrygbaar zyn en dat de trekking begint 27 Maart. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. bij A. D. GIJSEL, Schuttershof, Ter Neuzen. Gewone conditien. - Begin om 5 uur. begin om 4 uur, - gewone condition, bij J. DANSCHUTTER, Axel, Ronde putten. Er zal een extra-prijs verspeeld worden. (De inboud van het reglement van orde is ons niet bekend, dit is gedurende onze reeds langdurige loop- baan nimmer ter tafel gekomen, behoudens een enkele maal om de voorschriften na te gaan voor het vast- stellen van den uitslag eener stemming. Daaruit blijkt vai een goede verstandhouding tusschen voorzitter en raadsleden. Of de besprekiDgen niet zouden kunnen bekort We stemmen toe dat het steeds zwaarder werk wordt voor den verslaggever en meer moeite voor de lezers om de discussien te volgen. De lust tot spreken neemt. als men 'tnagaat, in alle openbare college's toe, daarover is meer geschreven. De Voorzitter van onzen Raad meent steeds de meest mogelijke vrijheid van spreken te raoeten toestaan, en niemand in het uiten zijner meening te moeten belemmeren. Wij trachten zoo getiouw mogelijk weer te geven wat er gesproken wordt,opdat de gemeentenaren zouden kunnen beoordeelen hoe de zaken behartigd worden. Er wordt geklaagd over de langdurige discussie s, maar wij willen toch nog even opmerken dat wij meer malen omtrent raadsleden die zich zeldzaam uiten dik- wijls minder vleiende beoordeelingen hoorden. zou men tenminste niet denken dat »zwijgen goud is. Ten slotte bij het lezen van een lange redevoering of het herhaaldelijk aantreffen van denzelfden spreker, zal dit ,geklets" ergernis verwekken bij een lezer die met de verdedigde stellingen niet sympathiseert, tcrwijl daarentegen een ander lezer, die het er wel mede eens is, met genoegen de gesproken woorden zal volgen en »het toch maar eens flink gezegd" vinden. Red,) Balnikker enlvan Elisabeth Amelia Christina van Kerk- voorde. JacoDus, z. van Aarnout de Bruijne en van Cornelia de Koeijer. 16 Maart. Elisabeth Wilhelmina, d van Johannes Bcrnardns Marie Rijke en van Elisabeth Kaas. 17 Maart. Maria Elizabeth, d. van Joannes Anthome Hendrik Aarnoudse en van Elizabeth Jorens. 18 Maart. Catharina, d. van Marinus Drabbe en van Janna Maas. Christiaan Marinus, z. van Gerard Ruijsaard en van Wilhelmina van der Most. Overlijden. 14 Maart. Maria Theresia Bracke oud 49 j., echtg. van JulianuB Fermont. 16 Maart. Willem Frederik llofman, oud 10 m., z. van Daniel en van Jozina Kaijser. Hermanus Rinkhoud, oud 4 m., z. van Jacobus en van Suzanna de Bokx. Clinge. Huwelijks-atdvgifteti. 6 Maart. Carolus Ludovicus Van den Ende van (Kieldrecht), oud 2.3 j.,jm. en Maria Heromia van Ruymbeke, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Maart. Gabriel Julien, z. van Joannes van der Kelen en van Maria Philomena Annaert. Joannes Baptista, z. van Franciscus Johannes de Bleijser en van Maria Francisca Roelans. 4 Maart. Joseph Donatus, z. van Rumondus Verstraeten en van Paulina van den Brande. 5 Maart. Franciscus Adrianus, z. van Gustavus Goossens en van Maria Victoria Kint. 7 Febr. Rend Joannes z. van Theodoor Hiel en van Maria Antonia Bogaert. 8 Maart. Maria Joanna, d. van I eti us Franciscus De Schepper en van Maria Elisabeth Seghers. 10 Maart. Josephus Jacobus, z. van Emilius Pharaildus de Rechter en van Juliana Maria de Cock. Overlijden. 11 Maart. Ivonne Maria de Wilde, oud 4 m„ d. van Augustinus en van Maria Francisca van Puyvelde. 15 Maart. Charles Ludovicus Herrewegh, oud 47 j., echtg. van Louisa de Moor. Overslag. Overlijden. 6 Maart. Prudentia Aude- naerd, oud 62 j., echtg. van Petrus Engels. Westdnrpe. Geboorten. 6 Maart. Herman Medar, z. van Angelus Vervaet en van Maria Louisa van de Velde. TerKeuirn. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Maart. Pieter Marinus Daniel van der Peijl, oud 29 j., jm. en Jacoba Maria van der Peijl, oud 20 jjd. Hendrik van Wijck, oud 28 j., jm. en Suzanna Kommerina Wisse, ond 24 j., jd. Jan Jacobus, Kolijn, oud 21 j., jm. en Susanna Catharina Michielsen, oud 20 j., jd. Geboorten. 12 Maart. Arie Cornelia Levinus, z. van Frangois Cornelis Kaan en van Elizabeth Bareman. 14 Maart. Cornelis Jacobus/ z. van Jacobus Hendrik VLAG. NAAM M'. Van en naar- Lading. 19 18 19 Eng. s.s. Eng. 8.4. Eng. i.i. idem Zweed. s.s. Deen. s.s. Rum. s.t. Eng. a.s. Eng. s.s. Eng. sch. Eng. 3iusch. idem Eng. s.s. idem idem Fran. a.s. Eng. a.s. idem idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem 18 Eng. sch. loin Te» »e«4Ci" River Thames 2242 |Londen Van Ter Meaarn I River Lagan 1 2272 |Londen luof Urm Eleanor City of Munnich Biiroat Dagmar Graf Schuwalow Sea Gull Avocet Clyde Will. Sheppard Katie Claett Blacktoft W arkworth Don Antoinette Tees Quentin Sea Serpent Jyden Tosca City of Berlin Van keliaete Coaltar I 621 |Plymouth stukg. stukg. 1544 Dundee aardapp. 3918 Cardiff kolen 5898 Windau stukg. 3319 Rival idem 4995 Riga idem 2763 Londen idem IpciiI i 3985 Manchester stukg. 587 Dublin cement 406 Ipswich phosph. 385 idem idem 3138 Goole ledig 1862 New-Castle stukg. 2658 Goole idem 1028 Cherbourg phosph. 1436 Louden ert» 3607 Leith stukg. 2554 Londen idem 1780 Metbil ledig 1272 Bon ess phosph. 2826 Dublin stukg. ledig s.s. HARALD in lossing te Rotterdam. a.s. JENNY in lading te Aguilas voor Rotterdam. s.s. RICHARD in lossing te Genua. s.s. ELISABETH in lossing te Savona. s.s. HELENA in lading te Marseilles voor West Hartlepool. aj. MAGDALEN A in lossing te Middleabro on lees.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2