A I g e m e e n f'lieuws- en Advertentieblad v a o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterda^ 18 Maart 1911. 51e Jaargan^. DEANKWET. Binnenland. Gemengde berichten. LandbouwberichtenT" ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika /1,32V, en voor e ovenge Buitenland 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, I ostdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave ADVERTENTIE N: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. EBBSIB BTA T-y Naar „De Stand." verneemt heeft de Raad ran State het ontwerp Invaliditeitsverzekering Tan Minister lalma in behandeling genomen, en kan bet ontwerp naar alle verwachting nog voor 1 April bij de Kamer worden ingediend! Naar het ,/U. D." verneetnt, heeft de Staatsspoor plan dit jaar wel //algemeene va- cantiekaarten uit te geven bijzondere vacan tiekaarten niet meer. TER NEUZEN, 17 Maart 1911. In Zeeland kwatnen in de week van 8 tot en met 14 Maart elf gevallen van besmet- telijke ztekte voor, nl. zes gevallen van rood- vonk, twee te Cadzand, een te Hoofplaat, twee te Scherpenisse, en een te Ylissingen en viji' gevallen van diphtheritis, nl. twee te Middelburg een te Ter Neuzen, een te Stoppeldijk en ee"n' te Zterikzee. In de provincie Zeeland kwamen in de maand Februari voor 2 gevallen van miltvuur te weten een te Nieuwerkerk en een te St' Philipsland. In die maand kwamen in het Rijk 505 ge vallen van mond- en klauwzeer voor, bij 44 eigenaars. St. Jansteen, 15 Maart. Hedennacht brandde net schuurtje van den landbouwer I. van Geijt te Kapellebrug door onbekende oorzaak af. Een paard en koe, alsmede eenig landbouw- gerief, werden een prooi der viammen. Verzekering dekt de schade. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 17 Maart de volgende vonnissen uitgesproken P. M oud 46 j., veekoopman, en F. B., oud 36 j., paardenslachter, beiden te Clinge (Neder land), zijn wegens beleediging van een ambtenaar Stent?0 0ld t0t f 10 b06te °f 10 dag6n H. P. d. W., oud 32 j., arbeider te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht;. J. v. K., oud 36 j., bierhuishouder te Honte- msse, is wegens mishandeling veroordeeld tot J 5 boete of 5 dagen hecht. J. L. D., oud 47 j., schipper te Ter Neuzen, is wegens strooperp met een vaartuig veroordeeld tot J 3 boete of 3 dagen hecht. leg en M. P. v. d. W., oud 25 j., zonder beroep, geboren en wonende te Middelburg en thans aldaar gedetineerd, is rechtsingang ver- leend met last tot gevangenhouding en instructie als verdacht van het toebrengen van zwaar letsel op den marinematroos D. te Aliddelburg in den nacht van 10 op 11 Maart 1911. onder voorzitterschap van den beer van 11. J. Dorst, van Stavenisse, die de vergadering opende met een gelukwensch aan de leden der afdeeling met de tot stand gekomen reorganisatie van het Nederl. Paardenstamboek, waardoor de belangen der paardeufokkerij ten zeerste bevorderd zullen worden. Bij de bespreking van het ontwerp-statuten merkte de heer W. Kakebeeke op, dat de be langen van de fokkerij van het trek- en van het tuigpaard moeilijk tegelijk kuunen behartigd worden, zooals dit in de statuten is bepaald, terwijl het Zeeuwsch-Belgiscb Trekpaarden- stamboek reeds de fokkerij van het trekpaard behartigt. Spreker acht daarom samenwerking om te komen tot een fusie van de beide stam- boeken in de provincie Zeeland zeer gewenscht. De voorzitter merkte op, dat een stamboek voor gekeel Nederland meer gewenscht is dan een provinciaal, wat ook reeds gebleken is bij den paardenhandel op Amerika. Nog betoogde de heer de heer W. Kakebeeke dat het^ wenschelijk was, wel een minimum-, maar niet een maximum-maat van de hoogte der dieren te bepalen voor de keuring, waar- mede de vergadering instemde. Vervolgens werden de ontwerpen van stacuten en leglement zonder hoofdelijke stemming goed- gekeurd. Besloten werd, premien beschikbaar te stellen voor bekroonde paarden op de a. s. tentoon- stelling te Middelburg van leden der aldeeling en als deze dieren ingeschreven zijn of worden in het stamboek van de afdeeling. Voorts had er nog een gedachtenwisseling plaats over de samensmelting van deze af deeling met het Zeeuwscb-Belgisch Trekpaarden- stamboek, waaruit bleek, dat hieraan groote moeilijkbeden zijn verbonden, hoe gewenscht zulks ook moge geacht worden. De afdeeling Zeeland van de Nationale Ver- eeniging tot bevordering der Paardenfokkerij m Nederland heeft Woensdag te Goes een buitengewone algemeene vergadering gehouden Donderdag den leu April a.s. heeft de trek king plaats der Turksche 400 Irs. spoorweg- loten, met een hoofdprijs van frs. 400,000. Deze premie-obligatien, trekken 6 maal 'sjaars en er worden zeer hooge prijzen uitgeloot. Nadere omschrijvicg vindt men in de hierin voorkomende advertentie der Holiandsche Crediet- bank. Twee-en-tachtigjarige tweelingen. De tweelingen T. en 1. v. d. Schief te Tjalleberd- Tijuje zullen 17 Maart a.s. hun 82sten ge- boortedag herdenken. Dinsdagnacbt is te Aalst bij Zalt-Bommel in een sloot bij zijn wouing verdronken ge- vonden de heer H. S., beetwortel-agent. Gistermorgen vroeg is te Leerdam het lijk van den 71jarigen landbouwer A. K., lid van den gemeenteraad, gevonden in een sloot n a bp zpne woning. De haremrok heeft ook te Utrecht haar intiede gedaan, doch met geen goeden uitslag. Een dame, die zich gistermiddag daarnjede op straat vertoonde, moest, wegens den last welke zp van de straatjeugd ondervond, een toevlucht zoeken id het hooldbureau van politie. Zondagavond werd, naar de „L. K." meldt, de politie te Maastricht door de justitie uit Brussel telegrafisch gewaarschuwd, dat zekere Johann Felden, die verdacht werd van zware mishandeling den dood tengevolge bebbende, gepleegd te Kreuznach (Kreiz Coblenzl eenige dagen voor het carnaval, vermoedeljjk de wijk naar Maastricht had genomen. De politie nam aanstonds hare maatregelen inspecteerde nauwkeurig de volkslogementen in otokstraat en andere bnurten en monsterde de reizigers, die met de treinen uit het buiten land arriveerden aan het station. Johann Felden werd in 1886 te Stollberg ge boren, diende als huzaar in de Duitsche armee en was huisknecht van beroep hij was wegens den moordaanslag gesignaleerd in het Fahn- dungsblatt. Na het plegen van de misdaad nam Felden de vlucht naar Brussel, waar hij tot 9 Maart vertoefde. Dien dag had hij, zooals der Brussel- sche justitie gebleken was, een spoorkaartje genomen naar Maastricht, terwijl hij aan der- den had medegedeeld, zich te Maastricht te zullen laten keuren als koloniaal voor ons leger in Oost-Indie. Dientengevolge werd de adjudant-onderofGcier Jamin, belast met de koloniale werving, door de politie metdefeiten op de hoogte gesteld. Gistermiddag, circa drie uur, raeldde zich aan de wacht der kazerne Les Bons Enfants een Duitscher, die den wensch te kennen gaf kolo niaal te worden. De adjudant-onderoffieier Jamin had al aan stonds vermoeden met den voortvluchtigen felden te doen te hebbeD door eenige bijzon- derheden werd hij nog in zijn vermoeden ver- sterkt. De adspirant-koloniaal werd uitgenoodigd even eene ffkamer" binnen te gaan de moordenaar, met vermoedende, dat het zwaard van Damocles bem boven het hoofd ging, trad binnen. Toen was de vogel gevangen. Felden bevond zich in een //provoostlokaal", dat behoorlijk gesloten en gegrendeld werd. Felden legde een volledige bekentenis af en ougeveer een uur na zijne aanmelding in de kazerne, vertoefde hij reeds in een der eellen van het huis van bewaring. Felden zal aan de Duitsche politie worden nitgeleverd. iemand te Hoeven was door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 2 dagen hechtenis of 10 boete, wegens dronkenschap en werd Vrij- dag door de politie opgehaald om zijn straf te ondergaan. Maandag kwam hi] weer thuis hij was toen zoo woedend op zijn vrouw, omdat deze de f 10 boete niet betaald had, dat bij haar bij de keel greep en haar wilde worgen. Met een mes bracht hij haar verschillende sneden in den hals toe. Op het hulpgeroep van de vrouw snel- den de buren toe, die haar ontzetten. De toe- stand van de vrouw is van dien aard, dat zij niet naar het gasthuis vervoerd mag worden. De man is dadelijk gearresteerd en naar Breda gebracht. Voor postzegelverzamelaars L. waarschuwt in den Middenstandsbond jJk meen in 't belang, vooral van jeugdige postzegelverzamelaars, te handelen, door te waarschuwen tegen aankoop van ,/pakjes met 1000 gemengde postzegels, uit alle landen der wereld verzameld, voor een goed werk (missie- werk)", welke men bij een boekhandelaar te Amsterdam kan verkrijgen voor //slechts" 20 ct. Dat er pi. m. 980 absoluut waardelooze lorren in het pak zijn, is nog te begrijpen tot zekere hoogte. Maar er moesten ten minste 1000 postzegels in zijn, zooals op het pakket gedrukt staat, en geen gescheurde, gehavende, gekreukte, gehal- veerde, verknipte, bevlekte en verfonfaaide pa- pierfjes, die den naam van zegel niet verdienen. En daarmee is bet pak hoofdzakelijk gevuld, benevens met allerlei afval, touwtjes, loodjes, papieren, alles even vies. Een gave postzegel is een uitzondering, en onder het paar dozi.jn postzegels, die voor een ailereerst beginnenden verzamelaar een mogelijke waarde kunnen hebben, is er niet een enkele totaal ongeschonden, zooals het behoort. Daar er verder een groot aantal waardeloos- uitgeknipte briefkaarten, plakzegels, kwitantie- zegels en zelfs zegeltypen uit een postzegelalbum geknipt in voorkomen, zoo heeft men bier blijkbaar te doen met oplichterij en het ,/goede doel", dat op het pakket vermeld staat, zal wel geen ander zijn, dan de beurs van den handelaar te spekken. Volgens de Peuple heeft de centrale com- missie van het internationaal verbond van zee- lieden, te Antwerpen bijeengekomen, zich bezig gehouden met een voorstel van Eugeland om, tot lotsverbetering der zeelieden in Duitschland, Engeland, Belgie, Nederland, Zweden, Noor- wegen, Denemarken, Vereenigde Staten, een iuternationale werkstaking te organiseeren. De Duitsche afgevaardigde zeide, dat de Duitsche zeelieden, daar zij een salarisverbetering bereikt hadden, moeilijk aan zulk een beweging konden deelnemen. Belgie meent, dat men eerst in Ame rika moet onderzoeken of men daar, althans in de Atlantische havens, een staking wenscht. Noor- wegen, Denemarken, Nederland zijn voor het voorstel van Engeland. Ten slotte werd be sloten een internationale commissie te vormen om een onderzoek in te stellen en zoo noodig de staking te organiseeren. In Frankrijk hebben in de laatste dagen hevige stormen gewoed. Te Parijs woeien muren en schuttingen om- ver en werden boomen ontworteld, waardoor op verschillende plaatsen ongelukken werden veroorzaakt. De windmeter op den top van den EifFeltoren wees Zondagnacht een windsnelheid aan van 110 K.M. per uur en de barometer daalde 22 m.M. Op de kust aan de Atlantische Zee spookte bet geweldig. Te Orteville werd een visscherschuit op het strand geworpen, de bemanning kon echter gelukkig gered worden. De driemaster ^Sunbeam" van Chester kon de haven van Havre niet binnenkomen en dreef het Kanaal in, van waar het schip door een sleepboot in de haven werd gebracht. Te Honfleur sloeg een schuit van de ankers en werd op de rotsen geworpen. De bemanning werd door de reddingsboot in veiligheid ge bracht. Te Caen werden de daken van het raadhuis en een kerk gedeeltelijk weggeslagen. En soort- gelijke berichten komen uit de meest ver schillende streken van het land. Toen onlangs een bekende Parijsche ju- weliersfirma den beroemden //blau wen diamant" verkocht had aan een Amerikaansch millionnair M. Mac Lean, werd weer de legendein herinnering gebracht van het ongelukaanbrengend karakter van dezen steen. Thans heeft de firma van den kooper de be- taling van de geheele koopsom, ten bedrage van 900.000 francs geeischt, aangezien Mac Lean op den in 't contract vastgestelden datum niet de overeengekomen eerste storting van 200,000 francs had gedaan. Maar de kooper heeft nu van zijn kaut de reden bekend ge- maakt, waarom hij zulks niet gedaan heeft. Het contract bevatte namelijk de volgende clausule//In het geval dat zich een sterf- geval mocht voordoen in de omgeving van mr. Mac Lean, in de zes maanden, volgend op den verkoop, kan de diamant geruild worden tegen andere, een gelijke waarde vertegenwoor- digende juweelen." Nu zijn sedert mr. Mac Lean den edelsteen kocht, twee zijner bedienden gestorven en thans is zijn moeder ernstig ziek zoodat men voor haar leven vreest. Hij is dus geenszins schuldig aan contract-breuk, doch in- tegendeel in zijn voile recht. Te Arendonck was een inwoner der ge- meente, vader van vier kinderen, onlangs be- zweken aan een bloedopdrang, door het te veel drinken van jenever veroorzaakt. Men is later te weten gekomen dat de ongelukkige inderdaad het slachtoffer geweest was eener grap van wege eenige dorpelingen. Toen hij half dronken was, vermaakten zij zich met jenever te doen in het bier of de limonade die hij dronk. Hij wilde er echter niet meer van nemen en het is met geweld dat men hem toen gedwongen heeft te drinken. Het parket heeft de zaak in handen genomen. Het heeft maar zeer weinig gescheeld of de instorting aan den krater vau den Vesuvius had een aantal slachtoffers gemaakt. Vijftig toeristen gingen in het bergspoortje naar boven en danken alleen aan het feit dat dit 5 minu- ten te laat was, hun behoud. Juist gedureude deze 5 minuten had de instorting plaats. Een jong Engelsch echtpaar heeft eenige oogenblikken in levensgevaar verkeerd. Man v^rBfhlJni °P feeslds^D. bij de lirms P. J. VAST UK 8AMBE te Vtsr Weazen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artibei 37, in verband met art. 12 le lid der Drankwet, ter openbare kennis dat bij hen is mgekomen een verzoekschrift om verlof tot den ver-/ koop van alcobolhoudenden drank anderen dan sterken drank van AhGUSlUb AUDENAERD, bierhuishonder, wonende te Ter Nenzen, voor "het linker voorlokaal van net perceel plaatselijk gemerkt 39 en gelegen aan de Kerkhoflaan. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is ge- schied kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, 15 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1