U cents"f MELK-CHOCOLADEREEPJES PR1JSMP mil i# Mauri, Voorloopig Bericlit. Gemengde berichten. Advertentien. J (om te eten) zijn overheerlijk en zeer voedzaam en versterkend. :zn^iz=: Laatste berichten. BURGER LUKE STAND. Nieuw Circus van Gent. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Donderdag 27 April 1911. op Zondag 19 Maart. Cafe Kolkzicht E. DE MEIJER, Ter Neuzen. hij iets dergelijks reeds by varkens had waav- genomen, die toen zij op een laag paardenmest gebracht waren, spoedig waren genezeu. flet is toch bekend, dat men de influenza der paar- den het best kan voorkomen, door ze te zamen met koeien te stallen, en dat een aan influenza lijdend paard het snelst en zekerst geneest in den koestal. Waarom zou het dan niet mogelijk zijn dat by het mond- en klauwzeer dergelijke ver- schijnselen op te merken zijn, in 't bijzonder, wanneer men deze proefnemingen nog door voorzichtigheid en doelmatige ontsmetting ondersteunt". |De landbouwer Verhulst te Nieuwland had een paard, dat op die hofstede was geboren en sedert daar altijd geweest, verkocht aan een landbouwer in Zuid-Beveland, doch het paard heeft op zijn nieuwe verblijfplaats eenige dagen hardnekkig geweigerd te eten of te drinken. De nieuwe eigenaar verkocht het toen weer aan den heer Verhulst. Bij het daarheen brengen wist de geleider niet goed den weg, doch hp liet het paard maar loopen, en kwam op de juiste plaats te- recht. Eenmaal op zijn oud stal gaf het dier zijn vreugde daarover te kennen door vroolijk gehinnek en begon het lekker te eten en te drinken. Op de Bredasche baan bij Roosendaal kreeg Zondag een berucht persoon van het Heike in een herberg met den kastelein woorden over te betalen vertering. Hij wilde den kastelein te lijf, die toen een revolver greep en een schot loste, dat den Heikanter in den buik trof. De man is in het gasthuis opgeuomen en verkeert in levensgevaar. Te Geeraardsbergen is Zaterdag een werk- man in een lucitersfabriek, terwijl hij een zak ledige doosjes in een vulmachine goot, eensklaps door een riem medegesleept. Hij werd een vijftigtal keeren tegen de zoldering geslingerd vo6r men de machine kon stilzetten. De onge- lukkige was, toen men hem kon bevrijden, zoo vreeselpk gewond, dat hij kort daarna bezweek. Sedert Vrijdagmorgen wordt te Utrecht een leerling vermist van het Christelijk Gym nasium het jonge mensch was den vorigen zomer niet bevorderd tot een hoogere klasse en trok zich dit in buitengewone mate aan. Vooral in de laatste maanden was hij zeer zwaarmoedig, wat in het ouderlijk huis niet onopgemerkt bleef, maar waar men geeu by- zondere aandacht aan schonk. Vrpdagochtend ging hp naar het gymnasium, doch is daar niet geweest en sedert is Diets van het jonge mensch vernomen. Zondagavond had in een der volksbuurten te Leiden een vechtpartij plaats, waaraan ver- schillende personen deelnamen. De twist was blijkbaar reeds in de kroeg of kroegen begon- nen. Verschillende ruiten werden ingeslagen, er werd een druk gebruik gemaakt van messen. Een der vechtenden, zekere Van H., werd zoo- danig gestoken, dat hij bewusteloos neerviel door veel bloedverlies en per brancard naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd. De dader werd in verzekerde bewaring gesteld. De politie had heel veel moeite, om de rust te herstellen en moest daarbij van gummistok en sabel gebruik maken. Het Belgische schip Jeune Edouard, geladen met grint, is op de Oosterschelde door stormweer gezouken. De bemanning is gered. Maandag is schipper G. de Keyzer, van Goedereede, die met zijn blazerschuit de haven te Stellendam wilde binnenloopen, met het over- gaan van het zeil met de schoot over boord ge stagen en verdronken. Op zekeren dag kreeg een meisje bezoek van een braven borst, dien ze nimmer tot man had willen nemen. ,/Lieve vriendin", aldus de jonkinan, ffik heb van mijn reis iets voor je meegebracht. Draai je om en raad eens wat z/Ach, hoe aardig," zeide het meisje. ,/Een ring „Neen 1" ,/Oorbellen „Ook niet draai je maar om en kijk Het meisje keerde zich om. Plotseling sloeg de ex-minnaar een touw om haar hals en trok uit alle macht. Tevergeefs verweerde zich het arme schepsel, schreeuwde, rochelde al maar trok de brave borst. Toen het meisje dood leek te zijn, ging hij kalm heen en zeide tegen den concierge jlk ben een beetje zenuwachtig ge weest ik heb, geloof ik, een vrouw gedood." Maar hij vergiste zich. Eergisteren stond hij terecht wat heel natuurlijk is. Maar wat minder natuurlijk lijkt, het jonge meisje smeekte de rechtbank medelijden te hebben met den man waarmee ze wildegaan trouwen. Want het paar gaat trouwen, later, als hij zijn straf voor zjjn zenuwachtigheid uitgezeten zal hebben. Het leven is wel vol leerzame kleinigheden men moet maar nooit wanhopen ook niet over de kans op een huwelijk Te Kesteren zijn drie jongens van 9 en 12 jaar, uit Amsterdam, aangehouden, die daar waren aangekomen in een goederenwagen. Zp waren in de Rietlanden in den wagen geslopen en's nachts meegevoerd. Aan de meeste stations onderweg was groot oponthoud tengevolge van uit- en inladen. Pas in den vroegen morgen kwamen ze verkleumd van de koude, maar toch prettig gestemd, vanwege het //avontuur", te Kesteren aan. Na naar Amsterdam te hebben getelefo- neerd, geleidde een veldwachter de jeugdige zwerllusligen weder naar de hoofdstad. In het z.g. Bergsche Diep bij Tholen is de hoogaars Tb. 78 door den hevigen wind omgeslagen. Met voile zeilen is het scheepjp opeens vervuld, en naar de diepte verdwenen. De opvareuden wisten zich enkele oogenblikken te bergen in het want en zijn gelukkig door een achteraankomende hoogaars bijtijds opgel nomen. Op last van de justitie te Haarlem is vrouw Hoogenhout uit de Nieuwe Meer, ver- dacht van medeplichtigheid in de vergittigings- zaak aldaar, Maandagnamiddag naar Haarlem overgebracht en in het huis van bewaring op- gesloten. Een vrouw te Gent zat Zaterdagavond, daar ze ziek was, in haar bed eenig naaiwerk te verrichten, toen de kat op de nachttafel sprong en de petroleumlamp omver wierp, met het gevolg dat deze brak en het brandende vocht op het beddegoed spatte. De vrouw riep om hulphaar man, haar zuster en een bezoeker snelden toe, trokken haar de brandende kleeren van het lichaam, en doofden daarna het vuur door middel van dekens uit. Alle drie deze personen bekwamen lichte brandwonden, maar de vrouw was zwaar ver- brand aan den rug en aan de beenen. Haar toestand boezemt echter geen gevaar in. De stoffelijke schade door den brand aange- richt, is onbeduidend. Men herinnert zich de fontein met het beeld van den bruinen hond, door anti-vivisectio- nisten in de Londensche gemeente Battersea opgericht. De gemeenteraad, die aanvankelijk zijn toestemming had gegeven, had daar later na de relletjes die het beeld voortdurend ver- oorzaakten spijt van, en borg de fonteta ergens op. De gevers trachtten den rechter te bewegen, de gemeente te dwingen, de fontein op haar vroegere plaats te herstellen, maar verloren hun proces. En nu heeft de gemeente raad besloten, het beeld van den hond te vernietigen, en de fontein, van haar aanstootelijk opschrift ontdaan, weer ergens in de gemeente op te stellen. Zaterdagavond laat is er in het station Nice in een derde klas-wagon een geheel be- wustelooze vrouw gevonden, met een gapende wonde aan den hals, in hoogst bedenkelijken toestand. Het bleek een Engelsche te zijn, en een onderzoek heeft voorloopig uit kunnen maken, dat de vrouw, een verpleegster, in den trein van Cannes naar Nice aangerand is door een man, die, toen de trein van Cannes vertrok, nog op het allerlaatste oogenblik bij de Engel sche in de coupe sproDg. Dehandbagage van de Engelsche bleek bij aankomst te Nice ge- stolen doch is later, in de buurt van het station, op straat teruggevonden. De toestand van de vrouw is hoogst zorgelijk. Een juridische rebus. In de gerechte- lijke wereld te Berlijn heerscht op het oogen blik een groote opgewondenheid, waarvan een eigenaardig feit de oorzaak is. Nadat door den directeur van een cafe-chantant te Hannover een aanklacht wegens contractbreuk was ingediend tegen een der bekende „Siameesche zusters", Rosa Blazek, vaardigde het parket een bevel tot inhechtenisneming van deze laatste uit.! Maar de politiedienaar, die met de arrestatie belast werd, zou voor een lastig geval komen te staan. Rosa is namelijk yonafscheidelpk" aan haar zuster Josepha verbonden en dus werden beide zusters ingepikt. Eenige uren later echter, nadat de impresario een borgtocht had gesteld, werden zy weder op vrijen voeten gesteld. Maar Josepba nam hier geen genoegen mee. Daar de aanklacht haar niet goldt, wendde zij zich tot een advocaat en eischt thans van de gerechte- lijke autoriteiten wegens wederrechtelijke vrij- heidsberooving schadevergoeding. Dit proces kan nog eens interessant worden De ramp te Bologoje. Telkens als men meer bijzonderheden leest van den cinematograafbrand in het bovenge- noemde Russisch dorpje, wordt de vreeselijkheid dier gebeurtenis nog akeliger, hoe wel het totaal aantal omgekomenen eerst te hoog is geschat. Het bedraagt 93 terwijl 45 personen min of meer ernstig gewond werden. Maar dat is ook al erg genoeg afschuwelijke tooneelen moeten zich by het vlammende bou- ten gebouw hebben voorgedaan. Alle soorten vm GEKOOKTE EN GESTOOFDE YISCH krijgen door toevoegiug van een pikanten smaak. Zeer geconcentreerd, daarom spaarzaam te gebruiken. Verkrijgbaar bij J. D. THIELMiAN BAUWENS, Ten Neuzen. ManneD, die hun eigen leven reeds gered hadden, herinnerden zich vrouw en kind, die in de vlammen achtergebleven wareD zij keerden terug in het brandende gebouw en kwamen bij hun vruchtelooze pogingen tot redden zelve om. Yrouwen verloren het verstand en wierpen zich in de vlammen. Bijzonder tra- gisch is de zelfopoffering van een spoorweg- beambte, die door een der ingeslagen venster dertig kiuderen het leven redde. Toen hij het laatste uit de vlammen trok, hoorde bij de stem van zijn eigen kind, dat hem toeriep /Vader, vader, ik heb zoo'n pijn, help me." Hij keerde terug, doch verloor in den verstik- kenden rook het bewustzijn en kwam met zijn kind in de vlammen om. Toen het gebouw tot den grond toe afgebrand was, kon men eerst met het opgraven der lijken beginnen. Sommige lijken waren geheel ver- brand, zoodat er niets overgebleven was dan een verkoold geraamte, dat by de minste aan- raking in asch viel. Alle lijken en half ver- brande lichaamsdeelen werden naar het spoos- weghospitaal gebracht en daar in rijen gelegd. De opgravingen duurden echter niet tang. De stemming der bevolking was zoo wanhopig en de aanblik van al die ellende veroorzaakte zoo- veel gevallen van plotselingen waanzin, dat de opgravingen tot den volgenden ochtend moeste'n worden uitgesteld. Om 2 uur 's nachts, begaf zich de volks- menigte naar de kerk en smeekte den geestelijke, een lijkdienst voor de verongelukten te houden. Hij stemde toe en men kan zich denken, welk een indruk deze nachtelijke godsdienstoefening moest maken. Allen lagen geknield en de kerk weergalmde van de jammerkreten. Middelburg. Voor de rechtbank alhier is eene procedure aanhangig tusschen reederij en gezagvoerder van het in den nacht van 20 op 21 Juli 1910 op de Schelde aangevaren Rus- sische zeilschip de ,/Capella" tot het bekomen van schadevergoeding deswege van de reederij en den gezagvoerder van de Belgische sleepboot John Bull", welke de „Capella" had aange varen. Door gedaagden was de exceptie opgeworpen van onbevoegdheid dezer rechtbank, welke was voorgesteld nu beide partjjen vreemdelingen waren en de aanvaring niet op Hollandsch ge- bied was voorgevallen. Het 0. M. concludeerde 15 Februari tot verwerping van deze exceptie en tot bevoegd ver- klaring dezer rechtbank. De rechtbank deed heden uitspraak en achtte de opgeworpen exceptie van onbevoegdheid onge- grond nu in dit arrondissement beslag was gelegd. De rechtbank verklaarde den schipper en de reederij van de #Capella" niet ontvankelijk in haar vordering en veroordeelde den schipper tot schadevergoeding van het op een sleepboot der reederi] van de #John Bull" gelegde beslag. Middelburg. Naar wij uit welingelichte bron vernemen, heeft de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag alhier aangehouden vrouw M. v. d. W.t thans bekend den matroos Davidse de wonden te hebben toegebracht. 's Gravenhage. Tweede Earner. Bij de voort- gezette behandeling der suppletoire laudbouw- begrootingin verband met het landbouwonderwijs weni ten slotte goedgekeurd het artikel waarin een som van 30,000 wordt toegestaan voor de uitbreiding der Rijks Hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wageningen. Minister Talma sprak als zijn overtuiging uit dat de toekomstige landbouw Hoogeschool even- eens te Wageningen zal moeten gevestigd zijn. Voorts werd goedgekeurd met 67 tegen 8 stemmen de vestiging der Middelbare landbouw- school te Groningen. Amsterdam. De advocaat-generaal bij het gerechtshof requireerde in de moordzaak op de Nicolaas Witsenkade vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling van Imke Beetsma tot 20 jaren gevangenisstraf en tegen Ronner 12 jaren gevangenisstraf. Arnhem. De justitie alhier heeft opgraving bevolen van het lijk van vrouw Lxter. Delft. Sedert Zondag wordt een werkman van de flesschenfabriek vermist. In de door hem beheerde kas was een aanzienlijk tekort. Zondag 19 Maart a. s., om 3 ure, dagvoor- stelling door het gezelschap van den grooten paardencirk Schumann, alom bekend door zpne prachtige vertooningen. Grootste aantrekkelijk- heid is de gedresseerde boschmensch .Consul Potsy." ZEETIJDINGEN, Van 13 tot en met 14 Maart. i Van 13 tot en met 14 Maart werden tangs de Oostsluizen alhier 11 biunenvaartuigen op- en 17 afgeschutdoor tie Weatsl. 10 op- en 7 af- geschut. 1'onitie der Stoomnchepen. -nan, Voor de vele blijken van deelne- ming ontvangen tpdens de langdurige eT smartelijke ziekte en bp het overlpden van onzen iunig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Daniel Haak, betuigen wij onzen hartelpken dank. Wed. D. HAAK, Kinderen, Behuwd- en Kleiukinderen. Ter Neuzen, 15 Maart 1911. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 war. Baeattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). De verkooping van den L A M D B O U W- INSPAH ten verzoeke van den heer AAK- NOUT HElJNSDIJK te Hontenisse (Dullaart- polder) zal plaats hebben op Notaris DUMOLEYN. Gewone coaditien. TANDARTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9-12 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Sftisiddorpe. Overlijden. 13 Maart. Alphonsus Andenaert, oud 50 j., z. van Livinus en van Melania van Doosselaer (beiden overleden). VLAG. NAAM MS. Van en naar- Lading. 13 Eng. 8.9. U Eng. s.s. 18 U lour Ter Weuien I Ousel 3638 Barrow stukg. Vmh Ter lenieui Hummersea 1 1525 Skinning. ledig Voor Uenl i Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Eng. is. idem Deen. s.s. Noor a.s. Eng. s.s. idem Thames 1142 Dundee Irwel 3091 Goole Abercraiq 1724 Dundee Taarnborg 3486 Windau Tees 1436 Belfast Avocet 3985 Manchester Eshid 2968 Riga Wan (f'eiit llabil Spen Ralph Creyke 1808 jAntwerpen 2548 Goole 1796 idem aardapp. stukg. aardapp. stukg. aardapp. stnkg. idem ledig ballast ledig s.s. HARALD van Aguilas naar Rotterdam passeerde 12 dezer Sagres. 8.8. JENNY wordt heden te Aguilas verwacht. s.8. RICHARD wordt heden te Genua verwacht. e.s. ELISABETH in lossing te Savona. s.8. HELENA in lading te Marseilles voor West Hartlepool, e.s. MAGDALEN A van Hornillo naar Middlesbro pas seerde 12 dezer Sagres.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2