jars.1# ss sasr*,— jltx s, ""der" Laatste Berichten. Helden Het tienjarig kind van K. te Kaatsheuvel werd door een tweetal dronken kerels aangehouden met de bedreiging u Wij zullen je kapot maken". Een er van begon daarop het kind onbarmhacig te slaan. Toen ze genoeg hadden van deze pret kozen de lafaards het hazenpad. Meer dood dan levend, vooral van schrik, kwam het kind tbuis. Bij den arbeider A. B. te Nieuwerkerk a/d lJsel, die een paar zweertjes aan den duim had, begonnen plotseling hand en arm zoo dik te worden en te kleuren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde bloedvergiftiging, doch kou gelukkig het gevaar bijtijds stuiten. De 21jarige dochter van een volkslogement- houder te Arnhem geraakte dezer dagen ver- liefd op een 22jarigeu venter met postpapier. floewel de jonge man aan een zijde verlamd is heeft zij 't maar gewaagd en is er Zondag- avond met hem van door gegaan. Papa wil echter gaarne zijn dochter terug hebben en heeft daartoe de hulp der politie ingeroepen. Werd onlangs welwillend beschikt door den Raad van Hilvarenbeek op een request van den R.-K. lederbewerkersbond aldaar, luidende om een gemeenteverordening te verkrijgen wat betreft, het gewicht op brood, thans is deze verordening, na veelvuldig gevoerde diseussies in werking getreden en wordt op ieder brood, dat men in de winkels afhaalt of thuis wordt bezorgd het aantal kilo's vermeld. Voor het gerechtshof te 's Gravenhage stond terecht E. v. D. slager te Rotterdam, door de Haagsche rechtbank tot 7 dagen ge- vangenisstraf veroordeeld wegens het beletten van eene ambtshandeling, t. w. het verijdelen van het in beslag nemen van een geweer bij eene jachtwetovertreding, door een politiehond te verjagen, die een verbaliseerenden rijksveld- wachter behulpzaam moe3t zijn bij een arrestatie. Mr. E. G. S. Bourlier, advocaat te's Graven hage, als verdediger optredende, betoogde, dat de veldwachter niet was in de rechtmatige uit oefening zijner bediening, niet handelde ter uitvoering van een wettelijk voorschrift, nu bij zich bediende van een politiehond, terwijl ner gens de uitvoering van 'n wettelijk voorschrift is opgedragen aan mensch en dier te zamen. PI. betwistte ook het recht van de politie, om honden op een mensch los te laten, als hier geschied zou zijn, omdat de politie daardoor de door de wet aan haar macht om menschen te arresteeren zou delegeeren op een redeloos dier en den te arresteeren menscb daardoor zou overleveren in de macht van 't redeloos instinct van een beest. Verder nog het getuigenbewijs en de juist- heid van den inhoud der dagvaarding bestrij dende, concludeerde pi. tot vrijspraak. Pleiter opperde twijfel of de politie wel het recht heeft om zich bij de uitoefening harer ambtsverrichtingen van dieren, in casu van bonden, te bedienen, om, niet alleen om voor- werpen en houders van delicten op te sporen, maar ook om, wanneer een dader reeds is op- gespoord, die dieren op den dader, een mensch, toe te laten om hem vast te grijpen en te bijten, en zulks nog wel, terwijl de wet strafbaar stelt hem, die een dier op een mensch aanbitst, of een dier, onder zijne hoede staande, wanneer het een mensch aanvalt, niet terughoudt, op welke strafbaarstelling geen uitzonderingen worden gemaakt voor politieagenten of rijks- veldwachters. Te Haarlemmermeer heeft zich Dinsdag een geval van vergiftiging voorgedaan. In de uitwerpselen van zekeren H., een gehuwd man, wonende aau de Nieuwe-Meer, heeft de genees> heer een aanmerkelijke hoeveelheid arsenicum gevonden. De lyder is in zeer bedenkelijken toescand naar het Wilhelminagasthuis te Amster dam vervoerd. Een buurvrouw, die zes weken geleden over- leden is, moet onder dezelfde verdachte om standigheden gestorven zijn. Het onderzoek is in vollen gang. Hoewel er zware vermoedens bestaan, is nog geen aan- houding gedaan. Terugbetaald Geruimen tijd bedeelde de diaconie der Ned. Herv. Gem. te Voorschoten een van de vrouwelijke lidmaten dezer kerk. Toen de vrouw later in beter doen geraakte (rijk was ze volstrekt niet geworden) en dus geen ondersteuning meer behoefde, beschouwde zij het als een eerescbuld tegenover de diaconie, de genoten geldelijke bedeeling aan de diaconale kas terug te geven. De vrouw informeerde bij de diaconie, hoe groot dat bedrag in al dien tijd geworden was, en dezer dagen verblijdde zij de diakenen der Ned. Herv. Gem. met de teruggave van bedoeld bedrag, 925. Lang- zamerhand had zij deze som weten over te leggen Omtrent het ernstig auto-ongeval, Zon- dagavond in den Aerdenhout voorgevallen, wordt nader gemeld dat de derde chauffeur en het meisje terecht zijn. De laatste was 18 jaar oud, modiste van beroep en zonder toestemming harer moeder medegereden. De chauffeur is er zelf goed afgekomen. Het meisje klaagt over pijn in het hoofd. De chauffeur had haar het eerst geholpen, omdat ze een hoofdwond had bekomen en bewusteloos was. Nadat hij haar op een rustige plek had neergelegd, ging hij naar de anderen kyken en bemerkend, dat daar al reeds hulp was, bracht hij het meisje naar huis. De gemeente Nederhemert heeft geen eigen gemeentehuis, zoodat de raad der gemeente in eene gehuurde kamer zijne vergaderingen houdt. Baron van Wassenaar bood thans aan de ge meente een stukje grond aan en 5000, om daarvoor een raadhuis te bouwen. In de deze week gebouden vergadering van den raad werd met 4 tegen 3 stemmen besloten het aanbod niet te aanvaarden. Dr. Yan Hamel Roos en Harmens schrij' ven in het Maandblad tegen de Vervalschingen Een brutaal bedrog met meet. Het was tot nu toe veelal de gewoonte van nandelaars of fabrikanten, die abnormale be- standdeelen bij hun waren voegden ten einde onzuivere winsten te maken, een of anderen fantaisienaam te kiezen, geschikt om het pu- bliek op een dwaalspoor te brengen. Zoo had men vmelange-boter", waarbij margarine de hoofdzaak was, ,/beurrine" van dezelfde samen- stelling enz. Gelukkig heeft onze Boterwet, door het woord »margerine" te eischen op de verpak- king, een einde aan deze practijken gemaakt. Waar onze wetten ten opzichte van andere handelswaren nog geen dergelijke eischen ge- steld hebben, heeft men het nu eenvoudiger geacht om in het geheel geen vermomming aan te wenden, doeh stoutweg een artikel met een groot bedrag van een goedkoopere stof te mengen en het den naam te geven van de duurdere waar. Wij kochten nl. in een onzer winkelsalhier n Aardappelmeel", geetiketteerd als zoodar.ig voor- zien van de initialen E. F. S. en precie3 gelijkend wat de verpakking betreft op het zuivere artikel. Dit z. g. //Aardappelmeel" bestond voor een zeer groot gedeelte uit maismeel. De fabrikant is blijkbaar te „bescheiden" geweest om zijn naam en woonplaats voluit op de etiketten te doen drukken, ook misschien ten einde zoodoende een gerechtelijke vervolging te ontgaan, doch waar door deze publicatie de winkelier gewaarschuwd is tegen deze vervalsching, kan hij niet beweren onbekend met den aard der waar te zijn en is hij derhalve strafbaar bij verkoop daarvan (volgens art. 330 van ons Strafwetboek.) Wij verzoeken de pers bekendheid aan deze geconstateerde vervalsching te geven, daar alleen daardoor bij gebrek aan een behoorlijke wet het publiek gevrijwaard kan worden tegen een dergelijk bedrog, waardoor onze zoo belang- rijke aardappelmeelindustrie ten zeerste schade lijdt. Het mengsel immers wordt tegen veel lageren prijs dan aardappelmeel verkocht hetgeen het goedkoopere maismeel natuurlijk mogelijk maakt zoodat de eerlijke industrie onmogelijk hiertegen concurreeren kan. Bij den tegen woordigen drang onzer wet- gevende macht om de //zedeloosheid' te be- strijden, hopen wij van harte dat ook deze mededeeling een steentje moge bijdragen om de zoo lang verwachte en in het volksbelang zoo dringend vereischte wet tot stand te doen brengen tegen de warenvervalsching, die wij geneigd zijn te rekenen tot een der takken van zedeloosheid", die het allerdringendst bestrij- ding behoeft. Brand in een bioscooptheater. Over den brand in het bioscooptheater te Bologoe, een stad halfweg den spoorlijn hint Petersburg -Moscou gelegen, bevatten de buiten- landsche bladen nog de volgende bijzonderheden. De zaal, waarin zich de toeschouwers bevonden was een groote houten loods, metdrie uitgangen. Twee deuren had men, om niet betalende kijk- lustigen te weren, gesloten, en de derde was zoodanig versperd, dat men slechts een voor een het gebouw kon in- en uitgaan. Om het daglicht te beletten binnen te dringen, waren de luiken der vensters gesloten en had men aan de binnenzijden zware gordijnen aangebracht. Vandaar, dat, toen de paniek uitbrak, niemand een uitgang kon naderen. Hoe de ontploffing, die den brand veroor- zaakte, ontstond, weet men niet, maar binnen weinige oogenblikken stond de geheele loods in vlammen. Slechts een dertigtal personen, grootendeels mannen, die hun tegenwoordigheid van geest behielden en zich onmiddellijk naar de niet gesloten derde deur begaven, konden ont- snappen. Alle overige aanwezigen, voor het meerendeel kinderen en vrouwen, ten getale van honderd, vonden den dood in de vlammen of werden ernstig gewond. Onder de slacht- offers bevindt zich de districtschef, baron 1 aube, met zijn beide kinderen. Uit de naburige steden Tsjoedowa en Ljoeban moesten doodkisten naar Bologoe gezonden worden. Bij het identificeeren der lijken speelden zich hartverscheurende tooneelen af. W auhopige moeders wierpen zich op de lijken hunner kinderen en moesten met geweld weggevoerd worden. Een later aanvullend bericht meldt, dat tot dusverre 93 lijken zijn gevonden. In het geheel wordt het aantal slachtoffers op 130 geschat. De Peterburgsche //Retsch" verzekert zelfs, dat niet minder dan 183 personen in de vlammen zijn omgekomen, en dat bovendien 45 personen zware brandwonden hebben gekregen. Bij het uitbreken van den brand waren in het theatertje 245 bezoekers aanwezig. De onderneming behoorde aan den voormaligen acteur aan het keizerlijk theater te Moskou. Dawydoff, en diens broeder. Dawydoff stond zelf bij 't toestel en riep het publiek toe z/Aanstonds zal een botsing tusschen twee treinen vertoond worden. Ik verzoek't publiek om zich niet te laten verschrikken door het geraas." Door onvoorzichtigheid gooide Dawydoff te- gelijkertijd een flesch met ether om, waardoor een ontploffing plaats had. Hij riep nu luid Brand!" maar alle bezoekers meenden, dat er nu een trilbeeld kwam, dat een brand moest voorstellen en lachten. Plotseling ontplofte de kolf met waterstof. Thans werd het publiek de brandlucht gewaar en nu brak een ontzet- tende paniek uit. De zaalwand, waarin de eenige uitgang was stond in vlammen. Vele bezoekers vielen van schrik in zwijm terwijl anderen meedoogenloos onder den voet werden geloopen. Onder de omgekomenen be- vond zich een gansch gezin, bestaande uit de ouders en vijf kinderen verder een politieagent met vier kinderen. Het nagekomen bericht meldt voorts, dat niet baron Taube, de districtschef, om het leven is gekomen, maar wel zijn vrouw. Ook zijn twee kinderen verbrandden. Een koopman, Jakowlew, slaagde er in, om zich te redden. Nauwelijks was hij echter in de vrije lucht, of hij ging terug om vrouw en kinderen te redden, welke daad hem het leven kostte. Van de thuisgebleven ouders zijn er verschei dene van smart waanzinnig geworden. Alweer een cinematograaf-brand, nu te Abrantes in Portugal. Het gebouw was gevuld met een talrijk publiek waaronder veel priesters, toen de brand ontdekt werd. Een paniek volgde waarbij veel personen gewond werden; er zijn geen dooden maar meer dan 50 personen moesten naar het hospitaal worden gebracht, sommigen zijn levensgevaarlijk gekwetst. Een 85jarig makelaar te New-York is op de goederenbeurs aldaar het slachtolier ge worden van een brutalen diefstal. De dieven schijnen geweten te hebben, dat hij papieren l;er waarde van 100.000 doll, wilde deponeeien. Zij liepen dus quasi tegen hem aan, zoodat hij op den grond viel, hielpen hem daarop weder op de been en stelden hem toen de enveloppe ter hand, die hij had laten vallen. Eerst later ontdekte de makelaar, dat de handige dieven hem een enveloppe met waar delooze papieren in de hand hadden gestopt Van den zalm kan bij uitnemendheid gelden, dat de visch duur wordt betaald. J. A. Hutton klaa^de er Maandagavond over, in een lezing die hij in een geleerd genootschap te Manchestei over de levensgeschiedenis van den zalm hield. Ruim 1,20 het pond (0.45KG.)zei hij. En oudtijds verbood de wet den patroon zijn ge- zellen meer dan tweemaal in jje week zalm voor te zetten, zoo overvloedig was hij Maar llutton ziet een beteren tijd aankomen. Men begint het leven van den zalm beter te kennen, en zoo zal men beter leeren de visch in de rivieren te beschermen en atdus zijn vermenigvuldiging te bevorderen. Lage oplichterij. De weduwe Herman te Berlijn, wier man bij de straatgevechten in Moabitwerd gedood, is het slachtolier van een lagen oplichter geworden. In haar woning aan de Wicleffstrasse, kwam een man, die haar meedeelde, dat haar een geldelijke ondersteuning was toegekend en haar tegelijk een couvert overhandigde, dat met 5 lakken was verzegeld en waarop, behalve haar adres, vermeld stond ,Inhggend 500 Mark, staatsschuldbrief no. 9421. Tegen quitantie De man liet zich pen en papier geven en schreef een quitantie, die de weduwe moest onder- teekenen. Toen dat gebeurd was vroeg hp haar of zij 20 mark kon wisse en om zpn automobiel te betalen en toen zij dat met kon verzocht hij haar 3 mark ter leen. De mets kwaads vermoedende weduwe gaf hem die en de man ging heen. Bij opening van het couvert vond zij daariu slechts eenige oude couranten. In Zwitserland zijn 4000 Italiaansche ar- beiders, die aan den Lotschbergtunnel arbeiden door de drie meters hooge sneeuw ingesloten Hulpkolonnes zijn op weg om hen te ontzetten Een arbeider, die naar Brieg wilde gaan om er hulp voor zijn makkers te 2oeken, is in de sneeuw omgekomen. De locomotief van een trein, van ^eul®n komende, Hep Maandagmorgen in het Noord- station te Parijs, op een stootblok en spron op het perron, waar zij in het bureel van de douane drong. Een bediende werd gewond en vier reizigers min of meer zwaar gekneusd. De stofielijke schade is nogal belangrpk. - Op een fabrieksspoorweg in het bi ertal (Hongarije) raakte een met boomen geladen spoorwagen los bij den Kirchenbodenberg vloog met groote snelheid voort, geraakte bp een scherpe bocht uit de rails en stortte toen naar beneden, waardoor twintig arbeiders, die op de plaats waar de wagen neerkwam, aan het werk waren, onder het gevaarte bedolven werden. Zeventien dezer waren onmiddellijk dood en twee anderen werden levensgevaarlijk gewond. 's Gravenhage, 10 Maart. Tweede Kamer. Voortgezet werd de beraadslaging over de wijziging der successiebelasting. Na eenige discussie waarbij de Minister het amendement bestreed als niet passend in ons belastingstelsel, werd met 57 tegen 5 stemmen verworpen het amendement der sociaal-democraten tot invoe- ring van het Engelsche stelsel door hefting van successierecht zoowel van nalatenschappen zel als van verkrijgingen daaruit. Vervolgens gaf een door de heeren Van Asch van Wijck, Van ldsinga en Koolen voorgesteld amendement om van de verkrijgingen door zede- lijke lichamen of instellingen van de doode hand een vast recht te heffen van 12 procent in plaats van een recht van 15 tot 20 peicent als regeling voorstelt, aanleiding tot een lang- durig debat. De heeren Van Asch van Wpk en Koolen verdedigden het amendement dat bestreden werd door de heeren Patijn, Vliegen en Ireub. De Minister ontraadde het amendement-\ an asch van Wpck, dat daarop werd ingetrokken. '8 Gravenhage. Tot vertegenwoordiger der Regeering op het Internationaal Zuivel-Congres te Stockholm is benoemd de heer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury, te Hontenisse, voorzitter van den algemeenen Nederlandscheu Zuivelbond. Rotterdam. Bij het vertrek van een der Batavier-booten werd gisteravond gearresteerd een kantoorbediende der firma B. S. die ten nadeele van zijn patroons 2100 had ver- duisterd en onder een valsche naam naar Londen wilde vertrekken. IJmuiden. De staking alhier zal weldra beeindigd zijn daar beide partijen hebben ver- verklaard zich aan de uitspraak van de be- middelings-commissie te zullen onderweipen. Deze commissie zal morgen haar uitspraak bekend maken. Amsterdam. De burgemeester van Blaricum werd heden veroordeeld wegens valschheid in geschrifte tot 1 maand gevangemsstraf, wegens mishandeling van den veldwachter tot boete subsidiair 50 dagen hechtenis en wegens het derde feit, vervalsching van een nota van een advocaat, tot 6 maanden gevangemsstraf. Brussel. De Independance-belge publiceert een opzienbare zaak uit de hoofdstad van Belgisc Congo. Een complot van inboorlingen is ont dekt waarbij besloten was de hoogere ambtenaren met revolverschoteu te dooden en hun huizen met dynamiet te doen springen. Het complot is uitgelekt door de indiscretie van een der samenzweerders. Verschillende wapens werden in beslag genomen en hadden reeds vele arrestaties plaats. De ontsteltenis is groot. Louden. In het Lagerhuis hebben rumoerige tooneelen plaats gehad gedurende de behandehng van de wet op de inkoinsten-belasting. Heden morgen om 5 minuten voor 10 uur werd de zitting opgeheven die den geheelen nacht had geduurd. i Hedenmiddag is men weder bpeengekomen. New-York. In de staat Wisconcin heeft een ontploffing plaats gehad in 5 magazpnen van een kruitfabnek waarin 180 ton dymimiet was geborgen. De geheele fabnek werd ver- nield. Honderden huizen zpn ingestort. De kracht der ontploffing werd vele mplen in het rond gehoord. Voor zoover bekend is 1 persoon gedood en 350 gekwetst. De mateneele schade beloopt 1/4 millioen dollar. I N G E Z 0 N D E N S T U K K E N. Mijnheer dc RedacteuY aanbestedingen. Op Woensdag 22 Maart 1911, des voormi^gs ten 11 ure, aan het gebouw van het 1 lovin ciaal Bestuur te Middelburg, van 1 Het voortzetten van de herstelling der boordvoomening van het kanaal door Zu.d- Beveland. (&amlDg 9000 9 Het verrichten van herstellingswerken aan de Schorebrug, de Postbrug en de Bonzijbrug, behoorende tot de werken van utt.ua.1 loor 8,850.) a. s. Zaterdag als eerate pant, wrjzigmg ue v verordening. „„rmenen om tevens straf- geblaf van honden pitrenaar van een bond last van zijn diei hebben. ]evenschoppend vind is werkelijk met om uit te houden. Dankend voor de plaatsing.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6