A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. oveewiimm ha steud. No. 5580. 0SKEEKTE2AAD. olitie. HI3TDEE.WET. Dinsdag; 7 Maart 1911. 51e *Jaargan£. Binnenland. AGENT VAN POLITIE, FEUILLETON. ABONNEMENT: Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. TER \E(7iE.\S('HE OUR 1ST. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/„ en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zicb bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10- Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit hi ml vemchfjnt Hftnndi>v, WoenitdaK. en Vrifdairnvnnal, mttgemoBderd up Feeufdaiten. bij de l<'iriiiK p, J, VAK OK 8ANHK te Wenaten. De Burgemeester der gemeente TEB NEUZEN moakt bekend, dat eene Openbare Vergadering ran den Gemeenleraad is belegd tegen Xairrdag den 11 laart IOI1, des voormiddags te 10 nre. Ter Neuaen, den 6 Maart 1911. De Burgemeester roornoemd, J. A. P. GEILL. Te TER NEUZEN komt vacant de betrek- king van aan welke betrekking verbonden is eene jaar- wedde van 500,met zea tweejaarlijksche verhoogingen van 25,eene jaarlijksche toe- lage voor kleeding van 25,en eene toelage in eens voor eerste uitrosting van 15, Sollicitanten, niet ouder dan 30 jaar en lang minstens 1,75 M., kunnen hunne eigenhandig op zegel geschreven verzoekschriften inzenden aan den Burgemeester voor den 14eu Maart 1911. In bet verzoekschrift moeten ook worden vermeldnaam en voornamen (voluit), datum van geboorte, tegenwoordige en vroegere woon- plaatsen en betrekkingen, godsdienstige gezindte en burgeriijke staat vaD den sollicitant. Voor de sollicitanten zal de Burgemeester op de gemeente-secretarie te spreken zijn Dinsdag den 14en Maart 1911 van 10 tot 12 uur des voormiddags. Ter Neuzen, 4 Maart 1911. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. Gen 7 der HinderwetfStaatsbJad no. 222 van 1896) maken bekend dat op heden tergemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van SUZANNA KLAASSEN, zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprich- ten eener slaehterij, in het perceel plaatselijk gemerkt 79 en gelegen aan de Donze-Visserstraat, kadastraal sectie L no. 904; en dat op Maandag, 20 Maart 1911, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegen- heid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 6 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN. Secretaris. N.B. Wij vestigen er de aandacht op, dat volgens de bestaande jurisprudence niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, tmeinde hunne bezivaren mondeliiiK toe te lichten. Na het exerceeren werden de recruten naar de kazerne gebracht. Herbert volgde op eenige schreden de afdeeling, waarbij Traverse was. Toen de soldaten vrij waren, riep hij zijn vriend. Herbert reikte hem de hand en zei//Traverse, hebt gij u ook onder onze banier geschaard Welk een geluk, dat we elkander hier ont- moeten z/Een geluk, ja fluisterde de vrijwilliger, gen nog wel als gewoon soldaat, bij zulk een wanordelijken troep." z/VVat bekommert ge u over anderen," her- nam Herbert. //Je zoudt de eerste recruut niet zijn, die het tot generaal bracht". Traverse glimlachte treurig. Met een wee- xnoedigen blik op zijn grof, op sommige plaat- sen gelapt soldatenpak en de plompe schoenen, schudde bij treurig het hoofd. z/Wat mij betreft, ik verklaar je ronduit", zei hij, //dat dit drillen en africhten eu't samen- Op het Stationsplein te Amersfoort is Vrijdagmiddag met eenige plechtigheid onthuld het borstbeeld van den Raadpensionaris Johan van Oldenbarneveld. Wegens het plotseling overlijden van den voorzitter der vereeniging die de buste aan Oldebarneveld's geboorteplaats geschonken heeft, den heer C. G. A. Heldring werd de feestrede uitgesproken door Dr. Iieijnders secretaris, die het beeld aan de gemeente Amersfoort over- droeg. De burgemeester dankte uit naam der stad. De vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, baron van Hardenbroek lag uit naam van H. M. op het voetstuk een palmtak met oranjelinten. De buste is ontworpen door den beeldhouwer Falise te Amsterdam, en is meer dan levens- groot. Zjj is geplaatst op een granieten voet stuk. TER NEUZEN, 6 Maart 1911. In de op Zaterdag a. s., des voormiddags te 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken wijziging politiever- ordering vaststelling primitief kohier belasting hondenidem kohier schoolgeld le kwartaal 1911 oprichting Hoogere Burgerschool. Op verschillende plaatsen werd of wordt de 121/,jarige regeering van H. M. Koningin Wilhelmina herdacht. A1 is het een jubile waaraan in het gewone leven geen groote waarde wordt gehecht, zoo valt het niet te ontkennen dat het sedert Hare kroning tot nu toe verloopen tijdperk voor Hare Majesteit zeer belangrijke jaren van Haar leven omvat. Zij was sedert onze Vorstin, Zij huwde, Zij werd moeder, en uit alles bleek, dat Zij allerwege won in populariteit bij het Neder- landsche volk, dat zich zoo gaarne schaart om den troon der Oranje's. Van enkel? openbare en particuliere gebouwen woei heden ter herdenking van dit feit de drie- kleur en naar we vernemen is het muziekge- zelschap vDe Vereenigde Werklieden" voor- nemens hedenavond een muzikale wandeling te houden. Zaterdag werd alhier door den bouwkun- dige L. de Bruijne namens zijn principaal in het cafe van den heer V. E. Galle aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de nieuwe Verbindingsstraat te Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven als volgt Voor het metselwerk door J. M. van der Velde Hz., voor f 1069, D. de Smidt voor 1060, J. van der Velde voor f 1016, J. Koljjn voor f 993, W. P. Nieuwelink voor f 969 en P. J. Rijnberg voor f 842. leven met 't samenraapsel van volk mijne vader- landsliefde eerder afkoelt dan opwekt." //Traverse, 'tspyt mij je zoo te hooren spreken", hernam Herbert. //Overigens waart ge toch nooit mismoedig z/Integendeel, ik had het tegenovergestelde gebrek niet waar Ge kendet mij als een mensch, die graag zijne krachten overschatte, die hoog wilde vliegen en voor wien geen doel te ver was om het te bereiken. Zie nu eens, hoe ver ik nu met mijn eerzucht en streven ben gekomen. Ik droomde van de schoonste ver- wachtingen, ik stelde mij een paradijs op aarde voor en nu sta ik hier met een verroest ge- weer in de hand bij een troep landloopers en vagebonden, om op commando rechts en links te keeren". z/Maar om 's hemels wil, Traverse", riep Herbert, //Wat bracht je tot het wanhopig be- sluit, om je te laten inlijven, indien je geen lust hebt tot soldaat spelen z/De nood, de ellende, de bittere teleurstel- ling in mijne verwachtingen en voor alles de treurige overtuigiug, dat Clara mij vergeten en haar eed gebroken heeft." //Clara Zjj, die u nog altijd bemint, die Voor het timmerwerk door P. L. Bogaard voor 1035, J. Elfrink voor 983, A. Ver- linde voor f 910, J. A. Rijnberg voor f 865, F. Romeijnsen voor f 839 en E. van de Bent voor 835. Voor het ijzerwerk door A. Dhaeze voor 53, C. Verhage voor 39,40 en J. G. Ver- linde voor 37.95. Voor het loodgieterswerk door A. Dhaeze voor 109, 1. GuequierreKuijk voor 95 en wed. D. J. Guequierre voor 89,50. Voor glas-, verf- en behangwerk door J. de Zeeuw voor f 170, J. R. Platteeuw voor f 155, A. van Duijse voor f 152,50 en A. Casteleijn voor 151. Gegund aan de minste inschrijvers. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Bij Koninklijk besluit zijn goedgekeurd de Statuten van de laDdbouwersvereeniging vLand- bouwbelang" te Hoek, ten doel hebbende de onderlinge aankoop van hulpmeststoffen. Door afgevaardigden van diakonien (15) der Ned. Herv. gemeenten in Zeeuwsch laan- deren W. D. is een commissie van 5 leden benoemd voor een voorloopig onderzoek, dat geen enkele diakonie tot iets veibindt, naar de kosten enz. voor de stichting van een in richting voor verpleging van ouden van dagen enz. De commissie bestaat uit de heeren Doedes te IJzendijke, James te Sluis, Mijs te Oostburg, Meeuwenberg te Breskens en Noest te Hoofdplaat. Door de gemeente-politie van Middelburg zijn aan die van Vlissingen twee kinderen, van nog geen zes jaar overgegeven, die door den inmiddels zonder adres achter te laten vertrok- ken vader bij een zwager waren gebracht, en wier moeder gescheiden van haar echtgenoot te Vlissingen vertoeft. Daar de kinderen reeds meermalen door de ouders verlaten werden, is het te hopen, dat de voogdyraad in dezen zal kunnen optreden. Zooals te begrijpen was, is door velen te Middelburg, Vlissingen en Goes het votum del Tweede Kamer, waardoor in de zedelijkheidswet eene beperking werd opgenomen die het voort- bestaan der bookmakers (z. g. Engelsche) kan- toren in bovengenoemde plaatsen onmogelijk inaakt. met leedwezen vernomen. Velen toch vinden bij die getegenheden een loonend bestaan doch ook verschillende bedrijven worden rentegevend gedreven door het werk dat hun vanwege die kantoren wordt opgedragen. Vooral schijnt zulks in Goes het geval te zijn met verschillende drukkerijen die geheel op het werk van die kantoren drijven. In Middelburg en Vlissingen wordt reeds eene actie op touw gezet om bij de Staten-Generaal een verzoek in te dienen, strekkende om aan de wet die het hebben van dergelijke kantoren in Neder land verbiedt, hunne goedkeuring te onthouden. geen minuut van den dag laat voorbijgaan, zonder met liefde aan je te deuken Hoe is 't mogelijk, dat gij aan haar kondt twijfelen ,/lk heb 't ook niet eerder geloofd, dan toen ik een brief van haar ontving, waarin ze mij mededeelde, dat ze mij mijn woord teruggaf, wijl zij ook het hare niet kon houden. Hier, lees den brief en overtuig je hoe ongelukkig ik ben, dan zult ge ook begrijpen, waarom ik soldaat ben geworden." Traverse haalde uit-de borstzak van zijn soldatenjas een verfrommelden brief te voor- schijn, dien hij zijn vriend overreikte. Met bevende hand opende Herbert het schrijven. Hij kende het schrift van Clara niet. Traverse verzekerde hem echter, dat hij van hare hand was. De brief bevatte de vol gende weinige regelen Arme vriend Met een beklemd hart besluit ik u te schrijven, want het is eene vreeselijke tijding, die ik u moet berichten. Gjj weet, welk een dwang mijn voogd op mij uitoefende, doordat hij mp met hem deed gaan. Hij wist, dat dit het zekerste middel was om ons te scheiden en werkelijk, Traverse, er valt aan Vrij dag heeft in den Oud-Kempers-hof- stedepolder ten N. O. van Stavenisse een oever- afschuiving plaats gebad van 200 bij 60 meter, tusschen de peilraaien 11 en 13. Sluiskil. Zaterdag j.l. ging het paard van een voerman door het werpen van steentjes door een kind op hoi. Een meisje, A. v. L., wilde voor het hollend beest uitwijken, doch geraakte daardoor onder een rijwiel. Ofschoon de fiets over haar heen ging en de wielrijder op den grond tuimelde, bekwamen wonder boven wonder, de wielrijder en het meisje geen kwetsuren. Een familie, bestaande uit man, vrouw, twee dochters, schoonzoon en pleegkind zouden van hier naar Amerika vertrekken. Hun woning, meubels, enz. hadden zij verkocht en Vrijdag aanvaardden zij de reis naar het beloofde land. De vrouw echter wilde niet goedschiks haren man naar het land van honing volgen en moest zelfs met geweld in het rijtuig, op de boot en in den trein gezet worden. Wat wil het geval Zaterdag keerden op Sluiskil terug de man, de vrouw, de eene dochter en het pleegkind. Voor de inscheping waren enkele leden van het gezelschap wegens gezondheidstoestandafgekeurd. Onder luid hoera werden zjj Zaterdagavond hier ingehaald. Wat de keerzijde van de medaille isdat die lieden wier hoop op een betere toekomst den bodem is ingeslagen thans ook have noch goed hebben en zij t een en ander bij elkaar moeten zien te krijgen om zich te kunnen behelpen. Zaamslag. De herdenking van het 121/sjang regeeringsjubileum van onze zoo geliefde Koningin is op 4 Maart eenigszins feestelijk ge- vierd. Van het gemeentehuis alsook van ver schillende particuliere gebouwen wapperde de driekleur. Door den voorzitter van de muziek- vereeniging //De Volharding werd des morgens namens den waarnemend burgemeester, de be- sturen van de muziek- en zangvereeniging en de inwoners van Zaamslag, aan H. M. de Koningin een telegram met gelukwensch gezonden, waarop des middags het volgende telegram werd terug ontvangen De Jonge, Loco Burgemeester, Zaamslag. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op de inwoners van Zaamslag hoogstderzelver dank over te brengen voor aangeboden huldebetuiging en goede wenschen. Adjudant van Dienst, VAN HOOGSTRATEN. Des avonds werd door de fanfare //De Vol harding" en „Zaamslags Mannenkoor" op de tribune eene muziek- en zanguitvoering gegeven, die velen op de been bracht en door een over- talrijke menigte werd aangehoord. Na afloop der uitvoering werd door het muziekgezelschap een rondgang door de ver schillende straten gemaakt en menig opgewekt marschje ten beste gegeven, terwijl aan den waarnemend burgemeester door het gezelschap ook nog een serenade werd aebracht. eene verbinding tusschen ons niet meer te denken Toen hij mij tegen mijn wil meenam, was dit om mij in aanraking te brengen met zijn zoon Craven. Hij rekende er op, dat deze mijne liefde zou weten te winnen en zou ik het u bekennen, Traverse ik beschaamde zijne verwachtingen niet. De indruk, dien Craven op nip wist te maken, was zoo gunstig, dat ik vrijwillig besloot hem mijne band te schenken. Indien het u mogelijk is mij te vergeven, vergeef mij dan, Traverse, ik zal steeds uwe vriendin blijven nooit echter uwe vrouw worden. Clara Day. ffEn dezen schandelijken brief, dit plompe werk van een ellendig bedrieger kondet gij als echt beschouwen riep Herbert buiten zichzelven. Kent gij zoo weinig uwe bruid, dat gij haar in staat acht, dezen schaamteloozen brief ge schreven te hebben Mijn God, Traverse, slechts een krankzinnige kon handelen, zooals jij en Jt is waarlijk een te geringe straf voor jou, dat je nu den ransel draagt." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1