K J. de Kok, Sigarenhandel, Ter Neuzen, „BRAZIL!AANTJES 0 (0 Tevreaenneii PWJSUIP HP Biljatl, cRooRi Vorstenlanden Sigaar, Bekendmaking. ^Bekend making. Ontvanger-Grifier. Ontvanger-Grriffi.Gr. kleine huissens Ontvanger-Griffisr. Yosrleopigs Aaakoadigiag. j Laatste berichten. Nederlandsch Tooneel te Gent. (NOORDSTRAAT 75). Buitengewoon fijne 2'/2 cts. Sigaar. Zeer bekende en gewilde per 100 stuks f 2,35, 500 11,25, 1000 22,-. r m w/ Advertentien Margaretha, Kleine Huissens enEendragt Ter gelegenheid Yan het lZV^jarig Regeerings- jubileum van H. M. de Koningin op Zondag 5 Maart 1911, Hot Bestuur van den polder MARGARETHA Het Bestuur van den polder EENDRAGT Het Bestuur van den polder "Woensdag 10 1011- op Zondag 12 Maart a. s., bij de Wed. J. G1JSEL, Baandijk, Ter Neuzen. offer werd. In een bescheiden woning aan de Oude Kerkstraat woonde de pastoor Jan Frans de Jonghe, geboren te Gilze bij Breda, en de dienstbode Marie Roland. Ongerust over het uitblijven van den pastoor, die altijd zeer vroeg bij de hand is, ging de koster naar diens woning en vond de deur open. De woning binnengaand, ontdekte hi] op de eerste verdieping het lijk van de 68jarige dienst bode. De ongelukkige had men met een hamer den schedel ingeslagen, de hersens waren tegen den muur ge^pat. Bij het verder zoeken vond men in een acbter- kamer het lijk van den 56jarigen pastoor, voor een open brandkast liggend. Ook hem had men den schedel verbrijzeld. De moordenaars hadden zijn polsen vastgehouden en hem een prop in den mond geduwd. De moordenaars bleken door den tuin en een raam aan de achterzijde in het slaapvertrek van den pastoor te zijn doorgedrongen. De ongelukkige werd in zijn slaap verrast en vast- gebonden. Op zijn hulpkreten moet de dienstbode zijn toegesneld. De booswichten gingen haar tegemoet en sloegen haar neer. Daarop werd de pastoor gedwongen in nachtgewaad hen naar de kamer te brengen waar het geld der kerke- lijke instellingen bewaard werd. Een gouden miskelk en een som geld werd voor goeden prijs verklaard. Eerst toen omstreeks midder- nacht moet men den pastoor hebben vermoord. De verdenking van den moord rust op twee individuen, die men 's avonds in de buurt der pastorie had zien sluipen. Een hunner, een bekend inbreker, moet men op 't spoor zijn. De slachtoffers, die eenzaam woonden, hadden Zondagavond een voorgevoel van naderend onheil. Zij meenden toen inbrekers te hebben gehoord en de huishoudster had de vrees uit- gesproken dat men den pastoor zou vermoorden. De afschuw over den moord op den braven dorpspastoor, is algemeen. Een bericht uit Innsbruck maakt melding van schade in vele plaatsen van Tirol tengevolge van het booze weer. Stormen en sneeuwval hebben op tal van plaatsen verwoestingen aan- gericht en het verkeer gestoord. Bij Fieberbrunn is een trein in de sneeuw blijven steken. Jn Feldkirch zijn de daken van de buizen gewaaid, terwijl in de bosschen in den omtrek vele boomen zijn ontworteld. Bij Bangs is de houten Rijn- brug zwaar beschadigd. De Weensche „Zeit" bevat een verschrik- kelijk verhaal van een bruiloftstoet, die in Rus- sisch Azie door wolven overvallen is. De bruiloftstoet uit honderddertig personen bestaand, reed in een dertigtal sleden van het dorp Obstipoff naar Tashkent op ,ongeveer dertig wersten vandaar. Haast was men te Tashkent aangekomen toen de paarden plotseling teekenen van schrik gaven, die spoedig op de deelnemers van den bruiloftstoet oversloeg. Troepen van honderden hongerige wolven, kwamen van alle kanten opzetten en omringden de sleden. De verschrikte reizigers verdedigden zich zoo goed zij konden, maar hadden geen wapenen. De een na den ander viel in de klauwen van de wolven. Toch konden eenige sleden nog het gevaar ontkomen. Zij werden echter achtervolgd door de uitgehongerde beesten, welke de vluchtelin- gen op een afstand hielden door lafbartig de vrouwen onder hen uit de sleden te werpen, waardoor men de wolven tot staan hoopte te brengen. De eerste slede, waarin zich de jonggehuw- den bevonden werd tenslotte echter ook door een troep wolven overvallen de inzittende personen, die zich in die slede bevonden, eiscbten van den echtgenoot, dat hij zijn vrouw zou opofferen. Toen deze vol verontwaardigir.g weigerde, werden zij beiden op den weg voor de wolven geworpen. Eindelijk kwamen twee personen te Tashkent aan, zij waren de eenigen, die zich nog hadden kunnen redden. Begrijpelijkerwijze waren zij half waanzinnig van angst en opwinding. Aan boord van de Duitsche stoomboot .Cordoba", van Montevideo komend, werd Dins- dag te Duinkerken in de water-closets bet lijk van een reiziger gevonden. Den ongelukkige was de keel opengesneden. Tijdens de reis had hij aan zijn hutgenoot medegedeeld dat hij, na gemaakt fortuin naar Duitscbland terugkeerde. De hutgenoot liet zich dadelijk nadat de boot te Duinkerken aange- legd was, aan wal brengen. Hij nam er den trein voor Belgie. De politie zoekt zijn spoor Dezer dagen is te San Francisco een juffrouw Helene Irwin in het buwelijk getreden. Haar vader, een vermogend suikerindustrieel uit Hawai gaf haar als bruidsgift een prachtig buiten mee en 21/, millioen gulden. De dame was echter naar men mag aannemen niet om haar geld getrouwd. De bruigom is, voigens den Amerikaanschenterm, „25 millioen gulden waard Het 39ste Landweerdistrict te Ter Neuzen wordt overgebracht naar Ylissingen. Vlissingen. Bij de werkzaamheden aan het gezonken schip .Baltic" op de reede alhier had een ongeluk plaats met doodelijken afloop. Het lijk is hier aan den wal gebracht om te worden begraven. 's Gravenliagfi, 3 Maart. Tweede Kamer. 3ij het voortgezet debat over het zedelijkbeids- ontwerp werd, bij de behandeling van het door de Regeering voorgestelde nieuw artikel 254bis van het Wetboek van Strafrecht, houdende strafbaarstelling van weddenschappen en hazard- spel aangenomen, met 36 tegen 34 stemmen, een o. a. door den Minister bestreden en door den heer Loeff verdedigd amendement van den heer Van Vuuren, om dit wettelijk verbod ook uit te strekken tot den totalisator op de renbanen. Aldus geamendeerd werd artikel 254bis goed- gekeurd met 58 tegen 12 stemmen. Gewone societeiten, al wordt er soms een spelletje gedaan, vallen niet onder de strafbe- paling, mits het spel niet als bedrijf wordt uitgeoefend. Wei zijn strafbaar bookmakers-wedkantoren om op courses te wedden en ook het Engelsch bookmakersbedrijf te Vlissingen en Middelburg. Mede is door aanneming van het amendement van den heer Van Vuuren strafbaar het tota.- lisators-bedrijf, dat de Minister onder zekere voorwaarden had willen vrijlaten. Ook werd goedgekenrd de boeteheffing tegen bet gt bruiken van een verboden speelgelegenheid. De eindstemming over het wetsontwerp zal later plaats hebben. Aaugevangen is met de behandeling van het wetsontwerp tot nadere regeling der successie- rechten. Op de desbetreffende vraag van den heer an Lijnden van Sandenburg, omtrent verbreiding van mond- en klauwzeer, antwoordde de Minister van Landbonw dat vooral in Zuid-Limburg, doch ook in andere provincien, gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen, vermoedelijk uit Duitsche grensprovincien overgebracht. Het aantal nieuwe ziektegevallen is deze week reeds geringer dan de vorige week. De Minister deed mededeeling van de maat- regelen tegen de ziekte genomen. De bemoei- ingen der Regeering zullen ongetwijfeld het hunne bijdragen tot beperking der ziekte. De veehouders blijken in het algemeen de adviezen der Regeering ter harte te nemen en tijdig aangifte te doen. Op bet onverantwoordelijke van te late aan gifte kan niet genoeg worden gewezen. Van de medewerking van de veehouders en vee- handelaars hangt alles at, te meer daar de ziekte nog kan worden gestuit, daar zij nog pas in begin is. v Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 Maart a. s., te 2*/4 we, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van Ben beroemd proces, drama in 6 be- drijven naar het Fransch ffUne Cause Ce'lebre" van d'Ennery en Cormon. Grooten Schouwburg te Gent. Directie Association des Artistes. Zondag 5 Maart a. s., te 2x/4 ure, buiten- gewone dagvoorstellingopvoering van Butterfly, Japansche tragedie in 3 bedrijven van lllica en Giacosa, woorden van PaulFerrier. Muziek van G. Puccini. ZKETUDINGEN. Van 1 tot en met 2 Maart. J? I (JOOCT I MEN J jjj KOEBS VAN HET GELD. Belgisch per 100 tr. f 4760, a f 47,67 Engelsch per n 12,u 12,— Van 1 tot en met 2 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 26 binnenvaartuigen op- en 28 atgeschut-door de Westsl. 16 op- en 17 af- geschut. Positie der Stomnsehepen. 8.8. HARALD wordt heden te Aquilas verwacht. s.s. JENNY vertrok 24 Febr. van New-Caetle on Tyne Het Bestuur der waterkeering van de calamitenze polders maakt bekend, dat de voor het dienstjaar 1911/12 vastgestelde BEGROOTING der in- komsten en uitgaven van het waterschap, opge- richt voor het besturen, beheeren en bekostigen der zeewering en oeververdediging van die polders, met de memorie tot toelichting, van morgen af, tot 14 (lexer, ten kantore van den Secretaris-Ontvanger wordt nedergelegd, ter inzage van de by die zeewering en oeverver- dediging betrokken polder- of waterschaps- besturen en grondeigenaren, voor wie ze tevens tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 3 Maart 1911. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER, Voorzitter. J. A. KLAA3SEN, Wd. Secretaris-Ontvanger. Ondergeteekende gevoelt zich ge- y drongen zijn hartelykeu (lank te betuigen aan de Heeren Geneesheeien Til. Meinbma van Zaamslag, A. Spruitenburg van Ter Neuzen, en Dr. Mebckens van Vlissingen voor de uitmuntende en lietderiike behandeling van zijn zoontje WiLTitof, tevens dank aan e Zusters in het Ziekenliuis, alsmede aan den heer P. Faas van Zaamslag, voor hulp en by- stand in deze betoond. H.ij kan het Zieken- huis met Docters en Verpleegsters tengzeerste aanbevelen. J. A. SCHEELE Az. Zaamslag, 3 Maart 1911. De ondergeteekende wciurschuwt w ,w een zeker persoon van Hoek, niet voort te gaan met het uitstrooien van allerlei lasterproat jets, daar een gerechtelijke ver- volgiDg daarvan bet gevolg zou kunnen zyn. Philippine, 3 Maart '11. M. J. DIELEMAN, Kanaalpolder. Ondergeteekende betuigt zijn ingenomenheid met de Algemeene Paarden- en Veever zeker ing-Maatschappijte 's-Gravenhage (de oude Zwolsche van 1895) Directeur Lindhout, voor de vlugge schade- regeling van zijn onteigende dekhengst. Met alle vrjjmoedigheid kan bij iederen paarden- ot veehouder deze Maatscbappij aanbevelen. B. C. PUIJLAERT. Zuiddorpe, den 24 Febr. 1911. (bij gunstig weer) Bflnziek- en Za"9- uitvoering op bet dorpsplein te ZAAM SLAG, des avonds ten 6 ure De Dijkgraaf van den polder NIEUW WESTENRIJK maakt bekend. dat eene ver- gadering van stembevoegde mgelanden zal worden gehouden op Dinsdag 14 maart 1911, des namiddags drie ure, in het loge- ment van de wed. J. Drabbe alhier. Hoek, den 3 Maart 1911. De Dijkgraaf voornoemd, V. CORTVRIENDT. -an,. iV, unr,bij P. E. DE COOKER, Kazernestraat, Java. Een extra prijs zal verpierd worden. Gewone conditien. roept sollicitanten op naar de vancante betrekking van De jaarwedde bedraagt 125,— de borgstelling moet zijn eene zakelijke zekerheid, ten beloope van /160Q, Sollicitatien v66r 1 Mei a. s. in te zenden bij den Dijkgraaf F. DE RUIJTER. Zaamslag, 3 Maart 1911. roept sollicitanten op naar de vacante betrekking van De jaarwedde bedraagt 110,— de borgstelling 2000,- werkelijke waarde Inschrijving Grootboek. Sollicitatien vdor 1 Mei a. s. in te zenden bij den Dijkgraaf M. DE PUTTER Pz. Zaamslag, 3 Maart 1911. roept sollicitanten op naar de vacante betrekking van De jaarwedde bedraagt 90,— de borgstelling moet zijn zakelijk, ten beloope van 1000, Sollicitatien vdor 1 Mei a. s. in te zenden bij den Dijkgraaf JAC. VERPOORTE. Zaamslag, 3 Maart 1911. De verkooping van den K A VITAL EN LANDBOUWINSPAN voor den beer LOU lb VAN MOL te Hontenxsse (Krmspolder), zal plaats hebben op Notaris DUMOLEAN. Inschrijving van 4-5uur. Gewoneconditien. O O VLAG. NAAM M'. Van en naar- Lading. t out Ter lemen s Amulet 283!) Middlesbr. ijzer River Lagan 2272 ILonden stukg. Van Ter KenienI Rawcliffe 24P0 Goole ledig Antigoon 5331 New-Castle idem River Thames 22(2 Londen stukg. amulet 2839 Antwerpen rest. lad. Voor Weill Alice 3187 Christiaans. hotft "l Schalk 1125 Hamburg jute BersJagen 4318 Riga stukg. Siegen 2925 Rival idem Sigrid 6217 (Riga idem Sea Serpent 2554 jLoDden idem tan (•eni Bromsgrove 4089 New-Castle ledig Truro 2367 Hull stukg. Mersey 3075 Goole idem Sea Gull 2763 Londen idem Knni.mou 4243 Grangem. ledig Finisterre 1290 St. Malo idem Eurigueta 1081 Grimsby idem Thames 1142 Sunderland ledig Ousel 3633 jLonden stukg. a 1 Eng. s.s. 2 idem Eng. >.a. Belg. 8.8. Eng. 8.a. idem Zweed s.a. Duit. zeel. Zweed. s.s. Duitech s.s RUSS. 8.9. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Fran. s.s. Eng. s.s. j idem I idem naar Livorno. s.s. RICHARD in lading te Cardiff voor Genua, s.s. ELISABETH vertrok 1 dezer van New-Castle on Tyne naar Savona. s.8. HELENA van New-Castle on Tyne naar Marseilles passeerde 1 dazer Peniche. s.s. MAGDALEN A vertrok 2 dezer van Livorno naar Hornillo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6