Gratis Rentmeester Ml plfl aan AANBESTEDING. BRiRlKEV Bens&orp's Onfbijtcacao. OTHEHE. Afd. Axel Z. L. GRI E. J. OE KLERK A. MASQUELIER, Dokter C. DE DECKER. OlTDEEHQTJDSGItmD, Bloe&zuiverexie Pillen Advertentien. Yersandhaus ,,MERCUR1US" Wijnbrugstr. 11, Rotterdam no, 67, Holland. Vereeniging „Doelmatige Samennferking" Is a.s. Woensdag 340 Wl3. Pruissische okter De gal, de slijmen, de verstopping. 2 pond bus 1,50. BENSDORP'S Manoeuvre Chocolade overtreft alles. Hebt gij een jeukende huidziekte? kostelooze plaatsing. 250 Hangklokken van 4l/2gulden uit het Schwarzwald. pl.m. 25.000 Kg. Runstmest, 40.000 Superphosphaat, 40.000 Ghilisalpeter. pl.m. 25.000 Kg. Kunstmest, 20.000 Superphosphaat, 30.000 Ghilisalpeter. Hoogwatergctij te Ter Neuzen. URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. Tandarts MEIER (Mynheer enMevrouw) -4-N -M< De geurigste en smakelijkste chocolademelk wordt bereid met Bestelt daarom Uwen winkelier een bus 1 pond bus 5/S 1 ons bus pond bus bus ons n 0,80. n 0,42'/j. n 0,18. 0,10. Prijs T' cent per reep. De harem-rokbroek heeft ook in New-York haar verschijning gemaakt, en tot het gebruike- lijke standje aanleiding gegeven. Twee dames, in de nieuwe dracht gekleed, hadden zich in een auto-bus naar een van de drukste punten van Broadway laten brengen, en waren daar uitge- stapt om haar wandeltocht te beginnen. Spoedig vormde zich een gevolg van opgewonden mannen en vrouwen, dat de dames lastig viel. Het duurde maar kort of de beide dames zagen zich genoodzaakt de vlucht te nemen en zich per taxi in veiligheid te stellen. De menigte had dan ook een beslist vijandige houdingaangenomen. In Philadelphia had een paardrijdster, die even was afgestegen om haar paard te laten drinken, een onaangenaam avontuur. Voorbijgangers zagen het rijkleed aan voor een rokbroek- costuum en de paardrijster werd onmiddellijk uitgejouwd, met steenen gegooid enz. De politie moest er aan te pas komen om haar te ont- zetten. Men beetgenomen lord. De Londensche correspondent schrijft Een eigenaardig civiel-proces wordt hier voor een afdeeling der gerechtshoven van Fleetstreet gevoerd. Het werd aangegaan door den Engel- schen graaf van Chesterfield, die beweert door een antiquair te zijn beetgenomen. Mylord is bezitter van een oud familiekasteel in Hereford, Holme Lacy" geheeten. Daarin bevonden zich allerhande antiquiteiten. Veel waarde scheen mylord daar niet aan te hechten, want hij liet een groote party dier geerf'de oudheden achteloos in een rommelkamer liggen. Totdat hi] tot de ontdekking kwam, dat zij waarde hadden. En daar hij het geld, dat hij ervoor kon krijgen, kon gebruiken, wat zoo menig Engelschen lord bewoog tot verkoop van familiestukken., liet hij verleden dien ouden boel onder den hamer brengen. Onder de vele gecatalogiseerde dingen was een verwaavloosde oude wapenrusting, in de XVIe eeuw door een lid der familie gedragen. Zij was gedamasceerd met goud en bleek een grootere waarde te hebben, dan mylord ooit dacht. Dat was een verrassing voor hem. En in zijn blijdschap liet hij zich met open oogen beetnemen. Den dag voordat die wapenrusting zou wor den verkocht, was een zeker kunstopUooper, George Harding geheeten, by hem geweest, om het ding onderhands te koopen. Harding zeide, dat te willen doen voor een kunstver zamelaar, die niet openbaar wilde laten blijken wat hij voor zijn gekochte dingen gaf en daar om niet op de publieke verkooping voor de wapenrusting wenschte te bieden. Doch door een onderhandschen verkoop, kon de graaf er van hem meer dan by opbod voor krijgen. „Hoeveel wilt ge voor de wapenrusting ge- ven vroeg de graaf. v Duizend pond 12,000)," antwoordde mr. Harding. Mylord had nogal zakenkennis, was gelijk- tijdig directeur van vijftien a twintig verschil- lende maatschappijen geweest. „Indien ik het dubbele van die aangeboden som vroeg, dacht ik een goeden slag te zullen doen," zeide hij in de getuigenbank. De opkooper Harding sloot dien koop toen terstond, schreef een cheque voor twee duizend pond en liet de oude wapenrusting uit het ver- kooplokaal naar zijn huis brengen. Doch ziet, den volgenden dag verklaarde een andere opkooper, dat hij zou zijn begonnen met drie duizend pond 36,000) op die oude wa penrusting te bieden. En ten derde werd door Harding vijftien duizend pond gevraagd voor dat ding, dat wel twintig duizend waard heette te zijn. Was het wonder, dat mylord zeer boos werd, toen hij dat hoorde? Ondanks zijn handelser- varing was het geen oogenblik in zijn gedachten gekomen, v6or het sluiten van dien onder handschen koop, de oude wapenrusting door een deskundige te laten schatten. Of die handel- wijze pleitte voor een gewezen directeur van vijftien a twintig handelsmaatschappijen tegelijk, Iaat ik nu maar in het midden. Doch, zooals gezegd, mylord was boos, zoo boos zelfs, dat hij zijn zaakwaarnemer ging raadplegen in hoever hij Harding mocht uit- schelden. »Mag ik hem een dief of een zwendelaar noemen vroeg hij. ,/Neen, mylord, dat veroorlooft de wet u niet, maar onder vier oogen moogt u hem een „mo- reelen dief" noemen." „lk ging dan naar den winkel van den jongen Harding," vertelde mylord verder in zijn ge- tuigenis. Daar zeide ik tot hem„lk kom u bedanken voor den goeden dienst, mij bewezen. Gij zijt een fraai heerschap om handel mee te doen." Harding zag, dat ik npdig was en ver- zocht mij derhalve, om in zijn kantoor te komen. Dat paste mij net, om hem de waarheid te zbggen, volgens het ad vies van mijn zaakwaar nemer. Ik liet echter opzettelijk de kantoor- deur open en voegde Harding toen toe, dat hij niets meer of minder dan een moreele zwen delaar was. En by het heengaan, zoodat zijne bedienden het konden hooren, loste ik nog wat peper op hem." Anders gezegdBij het vertrek schold my lord zijn beetnemer nog op gepermitteerde wijze uit. Doch met die verluchting van zijn gemoed, stelde hij zich niet tevreden. En door dit pro- ces tracht hij die oude wapenrusting terug te krijgen, op grond, dat ze hem zeer beneden de waarde, onder valsche voorwendsels was afgekocht. Lady Chesterfield, zijne gade, bevestigde dat Harding dergelijke valsche voorwendsels had opgegeven. En terloops verklaarde zij ook, dat zij niet gewild had, dat alle oudheden verkocht werden. Maar mylord, die in zaken was ge weest, dreef zijn eigen zin door. Een Fransche kunstopkooper, die de oude wapenrusting had gezien en door Harding was gedagvaard, verklaarde, dat het ding niet ecbt gedamasceerd, zeer verwaarloosd, onvolledig en hoogstens 1600 pond sterling waard was. In dat geval zou mylord Harding hebben beetgenomen. Harding verklaarde in de getuigenbank, graaf Chesterfield nimmer te hebben gezegd, de oude wapenrusting voor een ander te koopen. Dat was van a tot z gelogen. Lord Dillon, curator der wapenrustingen in den Tower bewaard, verklaarde, dat het ding van Holme Lacy" incompleet en niet ver be neden de waarde gekocht was. ffDus het verhaal door lord en lady Chester field gedaan, is substantioneel onwaar?" werd dezen getuige gevraagd. ,/Ja," was zijn antwoord. Ergo, de eene lord noemde den ander onder eede een leugenaar. Vele mannen, zoowel als vrouwen, die jaar in, jaar uit aan die ellendige aambeien, of aan eczeem of jeukende huidziekten lijden, zijn er toe geneigd om te denken, dat er hen geen beterschap meer mogelijk is en dat het beste, waar zij nog op hopen kunnen, een weinig verlichting in hun lijden is. Doch aambeien, eczeem en alle jeukende huidziekten kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf, de uitstekende verzachtende en heelende huidzalf. Foster's Zalf doet spoedig de prikkeling en ontsteking bedaren, en slechts zelden blijkt een doos onvoldoende om den pa tient geheel te genezen, mits de gebruiksaan- wijzing goed wordt opgevolgd. Foster's Zalf wordt aanbevolen voor jeukende, bloedende, in- en uitwendige aambeien, eczeeni, gordelroos, huiduitslag en alle jeukende huid ziekten. Zij brandt of prikkelt niet en droogt ook niet te spoedig op. Let op den juisten naam: Foster's Zalf. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Aan ouders, die voor hun kinderen plaats begeeren op de Chr. School, doch niet bij machte zijn het schoolgeld te betalen, wordt mee- gedeeld, dat gelegenheid bestaat tot Men melde zich aan bij het Hoofd der school. Om reclame te maken met onze Schtvarz- walder Hangklok van fl 4,50 met beenen wijzers en cijfers compleet met gewicht, zpnde een sieraad voor de Huiskamer, zullen wij de eerste 250 aanvragers en lezers van dit blad uitreiken. leder, die voor deze uitdeeling in aanmerking wenscht te komen, zende om- gaand zijn juist adres. Wij antwoorden spoedig aan de 250 eerste aanvragers. voor eerste hypotheek op landerijen tegen billijke rente en zeer mooie voorwaarden. Br. fr. no. 79 bur. v. d. blad. Door den Bouwkundige L. DE BRU1JNE te Ter Neuzen, zal namens zijn principaal op Zaterdag 4 Maart 1911, des nam. 7 uur, in het cafe van den heer E. Gai.le te Ter Neuzen, in 5 perceelen worden aanbesteed Hetbomvenvaneen WOONHLTJ18 aan de nieuwe F er binding sir oat te Ter Neuzen. Bestek en teekening liggen ter inzage in het bestedingslokaal en zijn verkrijgbaar a 0,80 per stel bij den Bouwkundige voornoemd. te HOEK. Vrijdag 10 Maart 1911, des namiddags 31/, ure, zal ten huize van de wed. Jap. Drabbe te Hoek, worden aanbesteed de levering van Levering Mauritsfort, Hoek Levering ,Ter Neuzen. Voorwaarden en modellen van inschrijving zijn te verkrijgen bij den Secretaris dezer ver- eeniging. Namens het Bestuur, J. D1ELEMAN Jacz., Voorzitter. L. KIEL, Secretaris. D A G E N. Zaterdag 4 Maart Zondag 5 n Maandag 6 Dinsdag 7 Woensdag 8 Donderdag 9 Vrpdag 10 Voorm. 3.59 4.35 5.13 5.57 6.49 8.— 9.39 Nam. 4.17 4.54 5.34 6.21 7.21 8.47 10,30 op 4 Maart a. s. voor Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagatteustraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Kier- en silaas- ziekten, Trocbel water, en alle versche en verouderde geheime ziefc- ten, werzwakking, wrouwen- ziekten. Leden stemt met ons bestuurslid den heer te Zaamslag, een man die bekwaam is om die betrekking te vervullen. VELE LEDEN */d Z. L. M. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeester, Kunstlei SO, Antwerpen. 8 Maart te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Rijzonder stelsel voor het recht maken van seheef gegroeide kinderen. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Yrijdagraarkt) GENT. Raadplegingenvan 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Behandehng zonder pijn Alle soorten van Kunsttanden. Het Bestuur van het waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE vraagt prijsopgaaf voor de levering van van 2 tot 6 C.M., waarvan te leveren 260 M3. vrij op het binnenbelopp van den Zeedijk van den Lovenpolder aan ,/het Paradijs". 80 M'. vrij op den wal op aan te wpzen plaats aan den. nieuwen westelijken kanaaldijk te Ter Neuzen. De hoeveelheid wordt door waterverplaatsing vastgesteld. De betaling geschiedt op 15 November 191J Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot Woensdag 15 Maart ISSI, des namid dags drie ure, vrachtvrij worden bezorgd bij den Ontvauger-Griffier. Hoek, den 2 Maart 1911. Het Bestuur voornoemd, F. W. DEKKER, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontvanger-Griffier. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag ^nJOtot 4 uur, voor tand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen van valsche gebitten. tan I A- It T S, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9 12 en va 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Bekroond met gouden medaille op Wereldtentoonstelling Brussel 1910. de De maag- en leveraandoeningen genezen door de ware van HENRI VAN AKEN, Apotheker-Specialist. Selzaete. Ziit gij's morgens bij het opstaan afgemat en vermoeid, is uwe tong vuil, geelachtig aangeladen, uw adem nekend, hebt gij weinig eetlust, en na het eten brakingen, zuur, opwellingen, hoofdpijn, duizehngen, ziit gij neerslachtig en moedeloos I t is dat lever en maag slecht werken en er m de verstopte ingewanden slijmen en schadelijke stoffeu zijn opgehouden die hetbloed bederven. Het eenigste middel daartegen zijn de ware Bloedzuiverende Pillen van Henri van Aken, de wereld door bekend, uit de plant- extracten samengesteld, drpven zp de slechte etoffen uit het lichaam, genezen kloeken bloed, maag en ingewanden. Neemt geene andere pillen, zij zpn beste en goedkoopste middel, slechts 0,50 Verkrijgbaar en gros te Ter Neuzen bij J J KENSE en verder bp alle solide drogisten en verkoopers van geneesmiddelen en ver- het tt it tt it ti

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2