Sanguinose SANGUINOSE I Cafe „De Schelde", PrSan® op let BILJART, Gemengde berichten. zniver plantaardig tonicum; Advertentien Geneeskundige verklaringen aangaande de Sanguinose. het beste middel in alle ge vallen van bloedarmoede en zenuwzwakte. Malaria (binnenkoorts), slapeloos- heid, gebrek aan kracht en energie! Tal van personen die bloedarm waren en geen Staal konden verdragen, hebben door de nieuwe Ievenslust terug gekregen. Genezen van een erge Zenuwzwakte. Gij kunt het weten Laatste berichten. BU RGERLIJKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Ter gelegenheid Yan het i2V2jarig Regeerings- juMleum yan H. M. de Koningin om 5 uur gesloten zijn. op Zondag 5 Maart a. s. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Van ordeverstoring werd geen enkele maal ge- hoord. Tijdens afwezigheid der bewoners met de caruavaldrukte is Dinsdagavond hier op twee plaatsen ingebroken. Bij P. de Letter, wonende Westdam, werd ontvreemd 200 fr. en 50 gl. wat yoor die man een groote schaiepost is. Bij de weduwe Ducarmon, ook aldaar wonende. werd 30 fr. buitgemaakt. Alles in huis was opengebroken en doorzocht, doch voorzichtig- heidshalve had deze vrouw bij het uitgaan haar geld medegenomen. Koewacht. Zooals we voor eenicen tijd meldden, is de rederijkerskamer ,/Tot°Nut en Geuoegen na een 22jarig bestaan opgelost in de tooneelclub van de fanfare-maatschappij. Zondag- en Maandagavond gat deze hare eerste uitvoeringen. Zondag voor bet betalend publiek, Maandag voor de eereleden met de leden van hun gezin. Beide avonden was de zaal van den heer Ch. Swarteiee goed bezet. De twee blijspelen vKnok, de Zuidpooluit- vinder en ^De Antiquair" werden vlug en netjes afgespeeld. De verschillende rollen waren in goede handen, wjjl de meeste acteurs oud- leden van de rederijkerskamer waren. Een drietal voordrachten hadden ook een groot succes. De fanfare gaf eenige flink uitgevoerde muziekstukken ten beste. RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Maart, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrij ving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik ge- maakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen ver krijgbaar. Atgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Toen Nederland nog deel van Frankrijk uitmaakte, toen Napoleon over een groot deel ran Europa zijn scbepter zwaaide, werd op het vriendelijke stille Walchersche dorpje Ritthem op 28 bebruari 1811 geboren, Willem Respalier flendriksen. De man, opgevoed in den eenvoud van den boerenstand, is altijd, zoolang hem de krachten daartoe gegeven werden, blijven behooren tot hen, die met bun handen in het levensonder- houd van hen en de hunne moeten voorzien. De thans lOOjarige was, voor hij nu negen jaar geleden opgenomen werd in het gasthuis te Middelburg, ook geruimen tijd //burgemeester van 't Bagijnenhof", zooals hij, de opzichter over dit oude pleintje te Middelburg, door de bewoners daarvan genoemd werd voornamelijk om de besliste wijze waarop hij zijn orders uitdeelde. Door de gemeente wordt hem voor de in die functie bewezen dienst nog een pensioentje uitbetaald. Hendriksen is de laatste anderhalf jaar bedlegerig en zeer doof, doch desniettemin zeer levenslustig, hetgeen wel blijkt uit de woorden die hij tegen de verpleegster bezigde. Jelui raken mij hier nooit kwijt, ik word wel 300 jaar. Het gasthuispersoneel zorgde er voor, dat deze dag voor den ouden man niet geheel on- opgemerkt voorbijging, Bij het verrichten van werkzaamheden op een baggermachine bij Vuren is gisteren A. Schaddelee, uit Werkendam, met een voet be- klemd geraakt tusscben een staaldraad, waardoor dit lichaamsdeel boven den enkel werd afgeklemd. De jongen is naar het ziekenhuis te Gorinchem overgebracht. De 16jarige zoon van den arbeider H. Trip, te Emmercompascum, is Zondagavond tengevolge van de duisternis in de Doorsnee gevallen en verdronken. 1 e Enschede is aanbesteed het bouwen van eene ambtswoning voor den burgemeester. Aan de uitvoering van dit werk hebben de ver schillende inschrijvers de voorwaarde verbonden, dat, wordt" een met name genoemd opzichter met het opzicht belast, de inschrijvingssom met 3000 wordt verhoogd. Een jongen te Antwerpen stond een paard te streelen, toen het dier plotseling den kop omdraaide en den jongen den neus totaal af- beet. Het jonge slachtolfer viel bewusteloos op den grond. Men heeft hem ter verpleging naar het St.-Elisabethgasthuis gebracht. Door een vermogend aannemer, Loutreuil genaamd, den zoon van een eenvoudigen boer, zijn reusachtige sommen vermaakt aan weteu- schappelijke instellingen in Frankrijk. De overleden aannemer had zijn fortuin 'gemaakt in Rusland, waar hij belangrijke contracten had gekregen en uitgevoerd. Meer dan 3 mil- lioen gulden is bestemd voor de bevordering der wetenschap in Frankrijk; de Akademie van Wetenscbappen krijgt daarvan ca. I1/, millioen de Parijsche universiteit 1.200.000 gulden, het Instituut Pasteur 48,000 gulden en een apart fonds voor wetenschappelijk onderzoek wordt 5fl] fel: ste De resultaten die ik verkregen heb met uwe Sanguinose zijn uitmuntend, zoodat ik niet aarzeleu zal dit voortref- felijke middel aan alle zwakken en her- stellenden voor te schrijven. Brussel. Dr. AUG. ALEXANDRE. Het zal mij aangenaam zijn uwe SANGUINOSE te recommandeeren. De lijders aan bloedarmoede kunnen er hun voordeel mee doen. Grand Menil. Dr. PALEM. 1k heb de Sanguinose aangewend in zeer verschillende gevallenbij klier- achtige kinderenbij bloedarmenbp zenuwhoofdpijn en zenuwzwakte bij ouderdomszwaktebij jonge moeders bij herstellenden van typheuze koortsen in gevallen van verzwakte hartswerking. Ik kan niet anders dan de uitmuntende uitwerking roemen. De Sanguinose is een krachtig tonicum en een degelijk versterkingsmiddel. Ik heb geen enkel geval gehad waarbi] het werkloos bleef. Haeltert, Brussel. Dr. P. DEMADE. SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon van 300 gram6 fl. 8, 12 fl. 15,-. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., Den Haag. Ik ondergeteekende, had langen tjjd veel last van slapeloosheid, duizeligheid, trilling door de leden, beverigheid geen trek tot eten en een slechte spijsver- teering. De Sanguinose, gekocht bij Van Dijk Co., Nieuwe Ebbingestraat, Gro- ningen, heeft mij heerlijk geholpen. Mijn slaap is gezond geworden, mijn duizeligheid en zenuwachtigheid zijn over en ik heb nu ook weer goeden eetlust. Mocht het noodig zijn, dan neem ik zeker weer de Sanguinose. Ik heb een grondige kuur gedaan ik heb twaalf flessehen gebruikt. St. Annen, J. OOSTERHOF. Groningen. Gij kunt bet zelf wel weten of ook gij door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast zijt. De zenuwzwakte is //de" kwaal van onzen tijd. Slape loosheid gedurige vermoeidheid gebrek aan eetlust; hoofdpijn die op vaste tijden wederkeertsuizen in het hoofd suizen in de ooren angst, zenuwachtigheid en prikkelbaarheid zijn alles verschijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven ver- drietig en ongelukkig. Wanneer gij die kwaal met vrucht wilt bestriiden, neem dan des morgens, dadelijk na uw ontbijt en des middags een uur voor den maaltijd een eetlepel Sanguinose. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-LEUN1S. in het leven geroepen met een donatie van x/8 millioen. Een boerin te Neurenburg, die dezer da gen wegens melkvervalsching door den schepen- rechter tot 100 mk. boete veroordeeld was, is Maandagavond met hare twee kinderen, een zuigeling en een meisje van vier jaar, in de Pegnitz gesprongen en verdronken. 's Gravenhage, 1 Maart. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling van het wets- ontwerp tot bestrijding der zedeloosheid werd den geheelen dag weder gedebatteerd over het regeeringsartikel 248bi8, hetwelk bedreigde een maximum straf van 4 jaren tegen den meer- derjarige die met een minderjarige van het- zelfde geslacht ontucht pleegt. Bij de bestrijders van dit artikel sloot zich vandaag aan de heer Lokman, omdat hij in een speciaal artikel een indirecte propaganda zag voor homo-sexueliteit. De Minister nam over een door den heer Snoeck Henkemans c. s. voorgesteld art. 298ter, waarbij een maximumstraf van 2 jaren wordt bedreigd t.egen dengene die door giften of be- loften van geld of goed, misbruik van gezag, geweld, bedreiging of misleiding, een minder jarige van onbesproken gedrag, wiens minder- jarigheid hij kent of rederlijkerwijze moet vermoeden, opzettelijk beweegt om vleeschelijke gemeenschap met hem te hebben. Vervolging heeft alleen plaats op klachte. Ten slotte werd (na verwerping van een amendement van den heer Troelstra) het door regeering voorgestelde artikel 248^'» aange- nomen met 50 tegen 34 stemmen en het door regeering van den heer Henkemans overge- nomen artikel 248ter werd aangenomen met 45 tegen 39 stemmen. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 5 Maart a. s., te 2x/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzeu opvoering van Men beroemd proces, drama in 6 be- drijven naar het Fransch //Une Cause Celebre" van d'Ennery en Cormon. (bij gunstig weer) Muziek* en Zang* uitvoering op het dorpsplein te ZAAM- SLAG, des avonds ten 6 ure DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 2 Maart 2.51 3.8 3 3.25 3.42 4 3.59 4.17 5 4.35 4.54 6 5.18 5.34 7 w 5.57 6.21 8 n 6.49 7.21 Donderdag 2 Maart hopen A DR1AAN SCHEELE MARGR1ETHA BO DT, hun 25jarige Echtvereeniging te herdeuken. JAN JURRIJ. LINA JURRIJ. Ter Neuzen, 1 Maart 1911. Donderdag 2 Maart zal de winkel Ter Neuzen. A. SCHEELE. BBMaiaSg^» Bij beschikking van den EdelAcht- baren Heer Rechter-Commissaris in het Faillissement der nalatenschap van P. J. WORTMAN, in leven Burgemeester en Secretaris der gemeente Zaamslag, en aldaar overleden, is bepaald 1?. dat de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden ingediend voor of op Donderdag 1 Juni 1911 2e. dat de Verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 24 Juni 1911, des voormiddags te 10 uurin het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg. De Curator voornoemd, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 28 Februari 1911. Nieuwstraat 42, Ter Neuzen, Insclirijving vanaf 4 uur. Inleggeld en een extra-prlja wbrden verspeeld. Benevens een extra-prijs voor hem. die na afloop van den wedstrijd, het grootst aantal punten behaald. Aanbevelend, J. F. VERLINDE. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). ZO( Axel. Geboorten. 19 Febr. HeDdrik Jan, z. van Marinas Dieleman en van Poulina Geertruida Dieleman. 20 Febr. Jacoba, d. van Andries Cornelia Verschelling en van Dina Maria de Keijter. 24 Febr. Alargaretha, d. van Marinus den Engelsman en van Dingena Zegers. 25 Febr. Janneke, d. van Anthonie Kinn en van Janneke van de Velde. 26 Febr. Cornelia Ebrina, d. van Ferdinandus van Tatenhove en van Johanna Balken- ende. Pieter Cornelia, z. van Cornells Wieland en van Pieternella Deij. 27 Febr Sara, d. van Jacobus Mechielsen en van Maria de Jonge. 28 Febr. Valerie Amanda, d. van Petrus Johannes Schelleman en van Sidonia Joanna Begijn. Overlijden. 20 Febr. Janneke Deij, oud 68 j., wed. van Cornelia Smies. Adriana Verstraten, oud 75 j., wed. van Louis Wiemes. HoHcliknpelie. Huwelijks aangiften. 3 Febr. Char les Louis Ducheine, oud 29 j., jm. en Emma Maria Catharina Smit, oud 18 j., jd. Hendricus Franciscus Borgt (van Moerbeke, Belgie), oud 25 j., jm. en Emma Marie Ottjes, oud 20 jjd. 10 Febr. Jacobus van Damme (van Ossenisse), oud 29 j., wednwn. (van Aureliana Cor nelia de Bruijn) en Elodia Maria Kouijzer, oud 21 j., jd. (v C( Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Hendricus Fran ciscus Borgt (van Moerbeke, Belgie), oud 25 j, jm. en Emma Maria Ottjes, oud 20 j., jd. 21 Febr. Charles Louis Ducheine, oud 29 j., jm. en Emma Maria Catha rina Smidt, oud 18 j., jd 24 Febr. Jacobus van Damme van Ossenisse), oud 29 j., weduwn. (van Aureliana "ornelia de Bruijn) en Elodia Maria Kouijzer, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Leonardus Franciscus Gerardus, z. van Francies de Vos en van Johanna Vonk. 10 Febr. Martha Christina Maria, d. van Anthonius Dominicus Dhaene en van Sophia Eugenia Schuren. 14 Febr. Franciscus Petrus Jacobus, z. van Augustinus van Leuven en van Mathilda de Rooij. 16 Febr. Emma Angelina, d. van Constantinus Vaal en van Maria van Acker. Overlijden. 9 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Gijsbregt de Bakker en van Anna Catharina Remorie. 12 Febr. Adriaan de Backer, oud 79 j., echtg. van Apolonia Mel. 21 Febr. Leonardus Franciscus Gerardus de Vos, oud 17 d., z. van Francies en van Johanna Vonk. St. Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Carolus Ludovicus Wagenaer, oud 23 j.,jm. en Stephania Maria Slabbaert, oud 22 j., jd. Geboorten. 22 Febr. Josephina Maria, d. van Hubertus Breijaert en van Philomena van Marcke. 24 Febr. Amelia Maria, d. van Hubertus van Waesberghe en van Melanie Smet. 26 Febr. Joannes Dominicus Carolus Ludovicus, z. van Joseph Strooband en van Maria Louisa Verstraeten. 27 Febr. Irma Maria, d. van Aloijsius van Puijenbroek en van Nathalia Aerts. Overlijden. 17 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Rochus Blommaert en van Maria Leonia Nachtegael. 18 Febr. Elardus Gustavus Ongenae, oud 20 d., z. van Edmond en var, Coleta Mapia Cerpentier. 19 Febr. Maria Francisca Beck, oud 71 j., echtg. van Jacobus Scbeirs. t H It V EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2