QIioeber$! K. VAN HOEVE, PR1JSUMP11M Biljirt UIT VOORZORG Een net Burger Woonhuis, B a u i 11 n - BI kj e s w AfcL. AXEL Z. L. M. Openbare Verkooping Qpenbare Verkooping. Gemengde berichten. Advertentien. Lijkdienaar, in het „Cafe Ostende" bij R. M. YERMAST, eene partij Huishoudelijke Goederen, Laatste berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ICIBS DANKBETUIGING. Cursus voor A pothekers-assisten ten Tandarts MEIER (Mijnlieer en Meyrouw) op Zondag 26 Febr. a. s., Begrafenis-Maatschappij Te huur of te koop Huishoudelijke Goederen Maandagavond gaf de muziekvereeniging „De Volharding" directeur de heer L. Pynnaert, alhier, in het //Hotel des Pays-Bas" hare tweede concert in dit seizoen. De leden en hunne familie waren in ruiinen getale opgekomen, zoodat de zaal gezellig bezet was. Aan de verschillende nummers uitgevoerd door het orkest, bleek van een ernstig willen der werkende leden, hoewel bij een der nummers van een ten eenemale onvoldoende voorbereiding van een solist bleek. Dergelijke krachtproeven zijn niet in het belang eener goede uitvoering. De heeren Pynnaert en Bostijn die een duo voor clarinet uitvoerden, hadden overgrooten bijvali evenals de heer A. Lepage met zijn lantaisie voor piano en de heer Josse met zijn piston-solo. Verder was de uitvoering op gebied van tooneel zeer varieerend. In de eerste plaats het dramatisch spel //Een Moeder Dit werd verdienstelijk uitgevoerd maar t lag aan den inhoud dat aan het eind een zeker gevoel van on voldaanheid bleef. Het slot stemde niet tevreden. De a,rtisten-revue gaf een aardig kijkje hoe het er in het kabinet van een variete-directeur kan uitzien, en de verschillende artisten deden hun best om met den directeur en zijn factotum een goed geheel te vormen. Veel bijval had het solo-nummer door een jonge dame gezongen, evenals de klucht /,Num- mer 999". De bezoekers waren blijkbaar over het alge- meen zeer voldaan over het genotene en spaar- den hunne bijvalsbetuigingen niet. Er was een aangename stemming ontstaan en deze was dan vermoedelijk ook oorzaak, dat het bal, het laatste nummer van het programma, op zeer geanimeerde wijze tot in de kleine uurtjes werd voortgezet. Gisteren werd alhier in het //Hotel Cen- traal door den notaris Le Nobel, krachtens art. 1223 in verbar.d met art. 1255. B. W. herveild een woon- en winkelhuis, in de Donze- Visserstraat te Ter Neuzen, groot 94 centiaren, bewoond door den heer W. Wisse. Hiervan werd kooper de heer J. A. Klaassen voor f 1450. Met ingang van 16 dezer is verplaatst kommies 3e kl. der dir. bel. enz. G. L. van der Linde van Sas van Gent, tijdelijk, naar Oostburg. Axel (Kijkuit), 21 Febr. Bij de op heden alhier door de maatschappij „Voorwaarts" ge- houden aanbesteding is aannemer geworden de heer W. Bedet te Ter Neuzen voor de levering van 45,500 Kg. superphosphaat a 2,3972, 71,000 Kg. kunstmest a 7,37, 21,100 Kg. chili a 10,89. 8 De kunstmest is bij loting gegund. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van Woensdag 22 Februari het volgende vonnis uitgesproken L. K. v. d. H., apotheker en ambtenaar van den burg, stand te Middelburg, is wegens het als ambtenaar van den burg, stand voor de voltrekking van een huwelijk zich de bewijs- stukken niet laten geven die de burg, wet vordert, 3 X gepleegd, veroordeeld tot 3 boeten van f 20 of 3 X 4 dagen hecht. z/lk kan ook een huichelaarster, die den spot met mij drijft, dwingen, en opdat gij ziet, dat t mij ernst is, wil ik 't mij hier gemakkelijk maken. We hebben nog tijd genoeg, lieve miss, wanneer we binnen twee uur vertrekken, is dit spoedig genoeg. Laten we wat eten, gij hebt hier alles bij de hand. In dezen leunstoel is 't zeer gemakkelijk zitten. Willen we het tafeltje hier zetten voegde hij er bij. ,/Zoo, mijne lieve Gap, ga nu zitten. Eene kleine hartversterking, eer wij 't slot verlaten, kan u ook niet schaden." Mac Donald begon het gebak eer aan te doen en schonk zich een glas cognac in. z/Wel miss, wil je niet eens met mij klinken Wees nu eens aardig en houdt de eer van je huis op. Ge zijt zoo terughoudend jegens mij. Waar- om Kunt gij u niet met de gedachte vertrouwd maken, de echtgenoote van den beroemden Mac Donald te worden Geloof me, ik zou de rol van teeder echtgenoot best kunnen spelen. Zit ik hier niet aan tafel, alsof ik twintig jaar lang niets anders gedaan had Ik voel mij hier heelemaal thuis. 't Is jammer, dat we hier niet kunnen blijven wonen. Ik vrees, dat uw oom dit niet aangenaam zou zijn. Op zijne gezond- heid, lieve, ha, ha, ha hij is een braaf heer," riep Mac Donald, terwijl hij een nieuw glas cognac ledigde. Capitola's toestand was hacheljjk; sje waagde eene laatste poging om den roover tot betere gedachten te brengen. //Mac Donald", zei ze, /,ik sprak eerst van de sympathie, die ik voor u heb, doch dezesympathie heeft alleen den dapperen, moedigen man, die inmannnenstrijd weet te overwinnen. Een strijd met mij, een zwak hulpeloos meisje, ware laf- heid. Ik kan en wil niet gelooven, dat gij hiertoe in staat zijt." ffEeloot wat je wil, miss", hernam Mac Do nald met een ruwen lach. (Wordt vervolgd.) Het volgende drama speelde zich, naar het z/H. v. A." meldt, in de Kleine Magdalenastraat te Brussel af. Eene dienstmeid uit de herberg z/Le Lion de Flandre", die vroeger te Antwerpen woonde, was daar haren echtgenoot, een dok- werker, ontvlucht. Hij had weldra hare schuilplaats ontdekt hij kwam haar opzoeken en drong aan, opdat zij het echtelijk leven zou hernemen. Op hare weigering greep de woestaard de vrouw bij de haren, sleurde haar over den grond en zijn mes trekkend sneed hij haar met brutaal geweld de keel over. Daar de ongelukkige zich nog verdedigde, ondanks hare diepe wonde en haar groot bloed- verlies, en de herberg wilde ontvluchten, trok hij zijn revolver en schoot haar nog drie kogels in den rug, waarop hij de vlucht nam. De politie deed het slachtoffer met den auto van het gasthuis weghalen. De toestand der vrouw is heel en al bopeloos en men verwacht alle nren eene noodlottige ontknooping. Het parket stapte in den voormiddag in het huis der misdaad at. De vrouw, Marie de Gres, woonde vroeger met haren man te Antwerpen in de Klooster- straat en werd nogal dikwijls door hem mishan- deld, waarom zij het echtelijk dak ontvluchtte. De moordenaar wordt door de politie van Brussel en ook door die van Antwerpen opgezocht. iZondagnacht is de verrnaarde Russische zanger Chaliapine aangerand in den trein, waarmee hij van Nice naar Monte Carlo terug- keerde. Hij was in gezelschap van een vriend en meende juist plaats te nemen in een wagon eerste klas, toen vier mannen en twee vrouwen, denkelijk Russische anarchisten, zich op de twee mannen wierpen. Deze konden zich bijtijds opsluiten in den wagon en hielden de deur gesloten. Te Villefranche echter slaagden de aanvallers er in binnen te dringen en brachten den artist en zijn kameraad stokslagen toe. Chaliapine, die een sterke kerel is, wist zich goed te verdedigen, maar de trein stopte en de aanranders konden de vlucht nemen. '8 Gravenhage, 22 Febr. Tweede Kamer. De beraadslaging over het zedelijkheidsontwerp werd voortgezet. Over de afdeeling pornogra phic werd uitvoerig een algemeen debat ge- voerd waarbij Minister Regout uiteenzette de noodzakelijkheid van een verscherping van art. 240 Wetboek van Strafrecht aangezien dit thans alleen toepasselijk is op het verspreiden, ver- vaardigen en in voorraad hebben van porno- graphische geschriften, afbeeldingen enz. De Minister betoogde echter nadrukkeiijk dat naast bedoelde wetsverscherping, waarover alle sprekers het vrijwel eens waren, dringend noodig is om niet alleen het tentoonstellen van voor de eerbaarheid aanstootelijke dingen te treffen maar ook, en zulks ter bescherming van het kind, het aan den openbaren weg in uitstallingen enz. tentoonstellen van geschriften, atbeeldingen enz. waarvan het zien prikkelend werkt op de zinnelijkheid van het kind. bedenkt dat slechte zeep de gezondheid van Uwe l^inderen schaadt. Ziet nauwkeurig toe steeds goede zeep te Reopen en gebruikt dus in belang vah Uu) gezin uitsluitend Boldoot'» Tiubbel tBlank DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 23 Febr. 9— 9.49 Vrijdag 24 10.36 11.19 Zaterdag 25 11.53 Zondag 26 u 0.21 12.45 Maandag 27 1.7 1.25 Dinsdag 28 1.43 2.1 Woensdag 1 Maart 2.18 2.34 Ok lielpen prompt uit de verlegenheid, wanneer er onverwacbts bezoek komt, en men niet genoeg vleescbnat heeft. Men behoeft er slechts kokend water op te gieten, om oogenblikkelijk een krachtig vleeschnat te verkrijgen. Ook per stuk a 21/a ct. verkrijgbaar bij VAN OVERBEEKE-LEUN1S, Ter IVeuzen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA VERSTRATE, Wed. van Lodis Wiemes, in den ouderdom van 75 jaar en bijna 5 maanden. Namens de familie, ABRAHAM WIEMES. Axel, 20 Februari 1911. Ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen liartelijken dauk aan alien die hen bij het droevig ongeval hulp en bij stand hebben verleend. N. DIELEMANGeelhoebt. J. SCHEELE Diei.eman. A. DIELEMAN. Ter Neuzen, 22 Febr. 1911. Getroflen door de vele blijken van belang- stelling ondervonden bij het vieren van ons Kerstfeest, brengt het bestuur en onze 450 kinderen met hunne ouders hunnen hartelijken dank uit voor de vele aanbiedingen op de bede om hulp om ons in staat te stellen dit feest te vieren in de Affuitloods. Ook dank gebraeht voor de vele giften, en in het bjjzonder dank aan den WelEdelGestrengen Heer Kapitein J. C. Lens, voor zijn hulp aan ons verleend. Het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorz. A. FAAS, Seer. Ondergeteekende bericht dat hij voor- nemens is, bij voldoende deelname een te houden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. E. H. T. v. B0RSSUM WAALKES, Ter Neuzen, Februari 1911. Apotheker. De ondergeteekende beveelt zich beleefd en minzaam aan als belovende eene prompte en nette bediening. D. DE WITTE Jr., Dijkstraat 61, Ter Neuzen. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Voor Bestuurslid in de plaats van den heer Wortman wordt dringend aanbevolen de heer een degelijk en bezadigd man, alleszins bekwaam om die betrekking te vervullen. VELE LEDEN VAN DE Z. L. M. Dijkstraat. - TER NEUZEN. Inleg 25 cent. Insclirijving van 3 tot 4 ure. Het inleggeld wordt verspeeldterwijl 2 extra prijxen worden beschikbaar gesteld. 99 te Middelburg. 99 ALGEMEENE VERGADERING van stem- gerechtigde leden (21 jaar oud en minstens 1 jaar lid) op Maandag 27 Februari 1911, des avonds ten 81/4 ure op de bovenzaal der Societeit //De Vergeuoeging", Markt. De Directeur, J. A. BOURDREZ. AGENDA: Jaarverslag en verkiezing. Aan de leden wordt tevens belt end gemaaUt dat de inning der contributie een aanvang zal nemen op Stlaandag 6 Maart a. s. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen enomstreken bekend, dat zij zich gevestigd heeft als Ter Neuzen, Lange Kerkstraat. Beleefd aanbevelend, NATHALIE VAN MEIR. in het Noordeinde van de Noordstraat, met 3 zit- en 3 slaapvertrekken en verdere gemakken. Twee derde der koopsom kan als hypotheek gevestigd blijven. Adres bureau dezer courant. te Driewegen, Ter Neuzen. Notaris Van der Moer zal op Dinsdag 28 Februari 1911, des namiddags te 1 uur, ten verzoeke van den heer W. VAN TATENHOVE Pz., op het door hem bewoonde hoefje, buurt Driewegen, in het openbaar verkoopen 3 bekalfde Mellcltoeien, 1 eenjarige Vaars, 1 Varken (zeug), 25 Kippen, 3 korven met bijen. Meikgereedschappen Melk- ontroomer, merk Persoons, 2 ijzeren en 2 bouten Melkkuipen, Melkteelen en Emmers, Tuimelkarn, Boterbakken, leeltuin. Verder s Fornuis, Bascule, cement Water- bak, Ladder, Meelkuipen, Trog, Schaar, Bijenkorven, Vleeschblok, Stroo, Mest in den mestput, Brandhout, Kruiwagen, Stal- gereedschap, Schell balken, Gieter, eenig Huisraad, als: Stoelen, Tafels, Banken, Spiegels, Koolbakken, Stelletje, Kastje, Boekenkast met Lessenaar, Parapluiestandaard, Trapje, ijzeren Ledikant, Petroleumstel, Horren, Keulsche- en andere Potten, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en wat meer zal aanwezig zijn. Koopen tot en met" 3,contant- Magy* ^otar^s C. le Nobel te Ter Neuzen, zal op Woensdag I iViaart 1911, des namiddags ten een ure, aan de Schoollaan No. 13, Java, 1 er Neuzen, publiek verkoopen: w. o.Tafels, Stoelen, Kachels, Pendule, Linnenkast, Spiegels, Klokje, Lam pen, Ganglantaarn, Pluimenbed, Vloerkleeden, Potten, nikkel Theeservies, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en hetgeen' meer zal worden geveild. Deurwaarder Iluineman te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 25 Februari 1911, namiddags 1 uur te Sluiskil (gemeente ler Neuzen), aan het woonhuis van Jozias de Kraker, Achterweg Q 81, in het openbaar verkoopen als Kast, Tafel, Stoelen, Kachel, Lampen, Kapokbed met toebehooren, Heerenrijwiel, Arbeidersgereedschap, enz. enz. Koopen tot en met f 3,contant. 4. 1 de m -Tea 1 li f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2