A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. V accinatie. 0NDERH0UDSGRI1TD, No. 5574 Dinsdag 21 Februari 1911. Gemengde berichten. 51e Jaargang. B0UWVER0RDENIN6." 115 W\ zuivere Pruissische ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32!/, en voor bet overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbusbouders. ADYERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prps slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. aankondigingen van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde, Tan 1 Maart tot en met 31 October 1911. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat gelegenheid tot VACCI- NAT1E zal worden gegeven op Woensdag 22 Februari 1911, tusschen een en twee uur des namiddags voor degenen, die wonen in de kom, Hasjesstraat en Mauritsfort en omstreken op Donderdag 23 Februari 1911, op denzelfden tijd voor degenen die wonen in bet Paradijs, Boeregat en de Knol en omstreken, beide dagen ten huize van den geneesheer. Hoek, 10 Februari 1911. Burgemeester en Wetbouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOEK, zullen op Vrijdag 3 IVSaart 1911, des namiddags twee lire, ten raadhuize aanbesteden de levering op keur, vrij op den wal aan den nieuwen Westelyken kanaaldijk te Ter Neuzen tusnclien 15 Met en 15 Juni 1911, van van I tot 4 c.M., onder voorwaarden, ter seeretarie ter lezing liggende. De hoeveelheid wordt bp waterverplaatsinc vastgesteld. De betaling geschiedt na de levering. Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot ophet uur der besteding vracbtvrp ten raad huize worden bezorgd. Hoek, den 17 Februari 1911. Burgemeester. en Wethouders voornoemd, A. WOLIERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. TER NEUZEN, 20 Februari 1911. De beide Pinksterdagen zullen ongeveer 1000 leden van den BelgiscbeD Wielrijdersbond een bezoek brengen aan Walcheren, 'zij zullen via Ter Neuzen per provinciale stoomboot arri- veeren. Den eersten dag zal een tocht gemaakt worden door Walcheren terwijl den tweeden dag n optoeht door Ylissingen zal gehouden worden na afloop waarvan in het Bellamypark wed- strijden zullen worden gehouden. Bij het te's Gravenhage gehouden examen voor de akte nuttige handwerken is o.m. geslaagd mej. J. J. Duste, van Oostburg. Uit 's Gravenpolder wordt gemeld dat de hengst, gestald bij den heer De Koeijer, in den Biezelingschen polder onder die gemeente, Donderdag plotseling onwel werd. De geleider bracht hem op de hofstede van den heer L. Woutersen aldaar, waar het dier spoedig den geest gaf. Het behoorde aan den heer K. de Koeijer, landbouwer alhier. Het cadaver werd onder toezicht der politie begraven. In de heden gehouden vergadering der afdeeling Middelburg van de Z. L. Mii werd betreffende de provinciale landbouwtentoon- stelling medegedeeld dat de terreinen zullen gelegen zijn aan den Nadorstweg en verder dat het garantiefonds zoo goed als geheel vol- teekend is. Met 1 Mei a. s. zal op den staatsspoor, voor wat betreft het traject MiddelburgGoes en MiddelburgYlissingen buurtverkeer worden ingevoerd. De prijs der retourkaarten, een dag geldig, zal daarvoor worden van Middelburg naar Goes le kl. 95, 2e kl. 70 en 3e kl. 50 cent en van Middelburg naar Vlissingen le kl. 35, 2e kl. 25 en 3e kl. 20 cent. Blijkens eene mededeeling in den //Bel- gisehen Moniteur" is de invoer van kippen uit Nederland in Belgie langs het douanestation Moerbeke-Koewacht, toegestaan des Woendags van 3 tot 4 uur in den namiddag. Zaamslag, 20 Febr. In het begin der voor- gaande week had een vrouw in de buurtschap Othene het ongeluk zich met een speld aan de hand te verwonden, met het noodlottig gevolg dat zij Zaterdag 1.1. overleden is. Koewacht. Zondagnamiddag werd ten huize van den heer A. van Hove alhier de gewone jaarlijksche vergadering plaats van den Boeren- bond. De opkomst was buitengewoon groot. De secretaris gaf een uitvoerig verslag over de werkzaamheden van den bond in het afge- loopen jaar. Daaruit bleek, dat de bond, en vooral de Boerenleenbank daaraan verbonden, in zeer bloeienden toestand verkeert. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkomsteD in het vorige jaar bedroegen f 32,58, terwijl de uit- gaven waren f 24.66zoodat er een batig saldo was van f 7,92. Op voorstel van den heer B. Baert werd besloten de jaarlijksche contributie te brengen °P f 0>25. Ook werd op voorstel van den heer J. Kips besloten, dat bij een eventueele vacature in het bestuur of in den Raad van toezicht een voordracht zou gemaakt worden, waaruit de leden een keuze konden doen. De afdeeling zal dit jaar weer voor gezamenlijke rekening klaverzaad aankoopen, terwijl in het najaar een proef zal genomen worden met den aankoop van plantaardappelen en Russisch lijnzaad. Daarna had eene uitvoerige bespreking plaats over de landbouw-ongevallenverzekering en ziekteverzekering. In een volgende vergadering zal het bestuur over beide verzekeringen nog nadere inlichtingen verschaffen. Hontenisse. Jn de Vrijdag gehouden zitting van den gemeenteraad is tot gemeente-verlos- kundige, ter standplaats Laraswaarde, benoemd mej. A. de Leur te Hattem. Er waren twee sollicitanten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een stuk p'zer ter zwaarte van ongeveer 15 K.G. van den Abdijtoren, beter bekend onder den naam Lange Jan, te Middelburg, gewaaid en gelukkig op de straat nedergekomen, zonder schade aan te richten. Daar de toren midden in de stad staat, was er groot gevaar voor de huizen in den omtrek. Men meld uit Whrkendam aan 7Het Vad.": Op de Boven-Merwede, dicht bij deze gemeente, had Yrpdag een droevig ongeval plaats, het- welk twee offers heeft geeischt. Een zeilschip uit Sliedrecht hing achter de sleepboot //Union". Daar het te kort was vastgemaakt, zou de schipper den draad wat vieren, doch door den wind ging dit zoo snel, dat het schip in aanvaring kwam met het achterhangende vaar- tuig. De schipper sloeg overboord de knecht wilde met de boot hem te hulp komen, doch geraakte te water. De knecht van het tweede vaartuig begaf zich eveneens te water, met het treurige gevolg, dat de beide knechts verdron- ken, terwijl de scbipper nog bijtijds werd gered. In den Haag heeft een dame het gewaagd in het publiek te verschijnen gekleed in de aller- nieuwste mode, de broek of pofrok. Zij moest in een tram vluchten om de straatjeugd te ont- gaan. Te Rotterdam is een ertswerker in het 10 meter diepe ruim van een stoomschip ge- vallen. De man brak zijn ruggegraat. Wei wat vroeg. Het tijdschrift De Levende Natuur meldt, dat in de omstreken van Rotterdam 4 ooievaars overwinteren. De ooievaar der Rotterdamsche diergaarde was reeds 28 Januari op zijn nest present. Naar de D. Ot. verneemt, heeft de beurt- schipper van Dordrecht op Lage Zwaluwe, Lucas, terwijl hij de vorige week langs het Hollandsch Diep nabij de spoorwegbrug van Moerdijk bezig was met het snijden van riet, tusschen de steenen een portefeuille gevonden, welke een aanzienlijk bedrag aan bankbiljetten bevatte. Hij heeft daarvan terstond mededeeling gedaan aan den burgemeester van Hooge Zwa luwe, die de vondst in bewaring nam en een onderzoek heeft ingesteld, dat tot dusver echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. Yermoedt wordt, dat het geld van diefstal af- komstig is. Eenigen tijd geleden moet bij een groot- handelaar te Gorinchem een belaugrijke diefstal van effecten, ten bedrage van 25,000 hebben plaats gehad. Een in verband hiermede gearresteerd per- soon werd later in vrijheid gesteld en vestigde zich toen te Schaerbeek (Belgie). Dezer dagen moet die persoon een deel der gestolen effecten van de hand hebben gedaan. Toen de justitie hem wilde arresteeren, was hij reeds naar Engeland vertrokken. Het besluit van de patroons in de bouwvakken, te Barneveld, om bij geen enkele aanbesteding in te schrijven, zoolang ook aan gezellen werd toegestaan hun briefjes in te leveren, is van korten duur geweest. Slechts bij eene aanbe steding hebben zij zich aan de afspraak gehouden, doch bij een Zaterdagmiddag aldaar gehouden aanbesteding, van het bouwen van 4 woningen, werd weer door alle patroons aldaar, ingeschreven, terwijl thans nog meerdere gezellen dan voorheen, eveneens meedongen. In een coupee niet-rooken van den laatsten trein Rotterdam Amsterdam zaten Donderdag- nacht eenige dames, die deel uitmaakten van een variete-gezelschap en elders waren opge- treden. De dames zaten lustig sigaretten te rooken, hetgeen echter de gramschap opwekte van een medereiziger. En deze wond zich zoo op, dat hij een der dames een stomp gaf. Dat veroorzaakte een heel tumult en in de ver- warring trok een der reizigers tusschen Leiden en Haarlem aan de noodrem. De vechtlnstige reiziger werd in den bagage- wagen verder vervoerd en te Haarlem gearres teerd, alwaar bleek dat hij een boksbeugel had gebruikt. De aangevallene had tamelijk veel pijn, doch een bepaalde wond was haar niet toegebracht. Moederjiefde. Dezer dagen arriveerde in de Lombardstraat te Arnhem een vrouw met een kiuderwagen, waarin een kind van 14 maanden en een van 9 weken. De vrouw trof in de straat een oude kennis, wie ze vertelde, dat de man, die haar onderhield, in de gevan- genis zat en zij pas ontslagen was uit het Huis van Bewaring te Zutphen. In laatstgenoemde inrichting was de zuigeling geboren; nu zocht ze een woning in Arnhem. Vrouw v. L., bij wie ze aangekomen was, heeft het wel arm, doch had medelijden. Zij hielp de vrouw en zou eenige uren op haar zuigeling passen. Dit was Dinsdag j.l., de vrouw met den kinderwagen ging met het kind van 14 maanden boodschappen doen en deed Zaterdag nog boodschappen. Vrouw v. L. vermoedde, dat het geen zuiver zaakje was en ging naar de politie. Een onder zoek werd ingesteld, doch de vrouw met den kinderwagen was nergens te vinden en heeft vermoedelijk de gemeente verlaten, waarom de politie haar opsporing verzoekt. Het achter- gelaten kind zal voorloopig door het burgerlijk arm bestuur worden verzorgd. De verdwenen vrouw is genaamd G. W., verlaten huisvrouw van zekeren J., zij is van middelbaren leeftijd, heeft donker haar, een litteeken op den rechter- wang, gekleed met zwarten rok en jak, zwarte wollen muts, zwarte pantoffels, Friesche boe- zelaar. Zij voert met zich een kinderwagen met houten wielen, waarin het kind van 14 maanden en houdt zich vermoedelijk in slaap- steden of volkslogementen op. Hare aanhouding wordt door den commissaris van politie te Arnhem verzocht. (Arnh. Crt.) In de Tweede Tuindwarsstraat te Amster dam, in de werkplaats van een rij wielhersteller, zijn valsche munten ontdekt. De vervaardiging van het valsche geld zou zijn geschied door een jongen van 20 jaar en zijn zuster van 18 jaar, uit het gezin Van West, die zijn aangehouden. Bij de door den commissaris van politie, den heer Daman, gehouden huiszoeking zijn de gewone ingredienten van valsche munters en nog eenig nagemaakt geld in beslag genomen. Er zijn guldens, dubbeltjes en stuivers ver- vaardigd eenige stukken kunnen nog in omloop zijn. De namaak is zeer slecbt. Een kleine, 9jarige buurjongen van het tweetal, werd door ben tegen belooning van eenige centen belast met het uitgeven van het valsche geld. Toen deze jongen, die bij de politie als een diefje bekend staat, Vrijdagmorgen bij een kruidenier in de buurt een koek kocht en met een valschen gulden wilde betalen, werd hij vastgehouden, doch is later in vrijheid gesteld. De 20jarige jongen blijft volhouden, zelve geen enkel valsch geldstuk te hebben uitgegeven. Het meisje erkent alleen, slechts eenmaal in een comestibleswinkel te hebben getracht, een valschen gulden in betaling te geven, wat mislukte. Daarna trachtte zij de mevrouw uit haar jongsten dagdienst een valschen gulden in de hand te stoppen, zeggende die van haar te hebben ontvangen. Ook dat ging niet op. Zaterdagmiddag heeft zij, bij coufrontatie met haar vroegere meestert-s, haar herhaaldelijk mislukt pogen erkend. In het dichte stratencomplex is er niets dat op den drukken Zaterdagavond znozeer besproken werd, als de valscbe-munters-zuak. De neringdoenden juichen de arrestatie toe, bevreesd voor schade. En van het overige deel der burgerij zijn er weinigen, die niet erkennen de noodzakelijkheid van justitieel ingrijpen tegen dergelijk misdadig pogen. Doch zij, die den toestand van het gezin- Van West beter kennen, weten hoe bitter de armoe was, die vooral vrouw en kinderen leden, en geven grif toe. dat de beide gearresteerden het waarschijnlijk in de gevangenis beter zullen hebben dan thuis. Het moet gebeurd zijn, dat het gezin gedurende enkele dagen slechts eenige stuivers van den vader kreeg voor het aanschaffen van voedsel. Het kan zijn, dat de vader het ook niet had. Maar de ellende was er niet te minder om. Dit alles kan geenszins gelden als verontschul- ,diging voor het muntmisdrijf. Wel als voorbeeld van de droeve omstandigheden waarin menig gezin uit de aller-onderste lagen der samen- leving verkeert. HE I COERAST. Bit blad verHCliiJnt nnaudHK-, IVuenadag. eu triJ<l»K>tv<>ii<], ■ilg«zund«rd op t>«8ldi>i(eu. bij de i^irinn K. J. tAW UK IAWHE te fer Menieo. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van logement-, koffie- en bierkuisbouders en verdere ondernemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden ter seeretarie der gemeente op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn Ter Neuzen, den 18 Februari 1911. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 26 Januari 1911 is vastgesteld eene verordening op het bouwen, sloopen enz. benevens voorscbriften ter voldoening aan de Woningwet; dat deze verordening aan Gedeputeerde Staten van Zeeland volgens bun besluit van 3 Februari 1911, No. 1341, 3<" Afdeeling, in afschrift is medegedeeld en door hen is goedgekeurd dat biervan afkondiging is gescbied, waar bet behoort den 15 Februari 1911 en dat de verordening op de seeretarie der gemeente voor ieder ter lezing iB nedereelegd en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen ver krijgbaar wordt gesteld. Ter Neuzen, 18 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1