BenscLorp's Onfbijtcacao. Antateclool Yoor HULST ROMAN BIBLIOTHEEK. SWSDORP's OXTTBXJTOACAO Adverlentien. •mhhohihh 153 okf ep ST ASj 2 pond bus1,50. BENSDORP'S Manoeuvre Chocolade overtreft alles. Gelukkig jong meisje. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. en Omstreken. H. G. BURGERS, Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. Franco per post 35 cent. Firma P. J. VAN DE oANDE, Men hermnert zich den dubbelen inoord, welke eenige jaren geleden in het benedenhuis van perceel Czaar Peterstraat 37 te Amsterdam is gepleegd. In ditzelt'de huis, op een achterkamer der le verdieping, woont de 86jarige vrouw K. Steeds deed deze zich voor als zeer arm, en ze werd dan ook vanwege het armbestuur ondersteund, terwijl bovendien liefdadige buren haar nu en dan eenig eten gaven. Daar zij een oude vrouw was, kon ze zelf haar wasch niet meer doen. Soms hielpen de buren haar daarmee en dan gaf zij hun drie centen als belooning meer kon zij niet geven, beweerde zij. Over het algemeen echter werd er in haar woning niet veel gewasschen en ten slotte ver- keerde zij in zulk een vervuilden toestand, dat zij, naar het oordeel der buren letterlijk werd opgegeten door het ongedierte en deze het noodig oordeelden, den gemeentelijken genees- kundigen dienst te waarschuwen. Toen deze dienvolgens Dinsdagmiddag in de woning een onderzoek instelde werd de vrouw in een ergerlijk vervuilden toestand in de bed- stede gevonden, bedekt door eenige lompen, die dienst moesten doen voor dekens. Daar opneming in een gasthuis noodig werd geoordeeld vroeg men naar haar .stadsboekje." Dit beweerde zij niet te bezitten, waarop de verpleger, die een onderzoek instelde, zelf in een kastlade ging zoeken. Tot zjjn groote verbazing vond hij daar tusschen eenige halfvergane lijken van doode ratten, die een ondraaglijken stank verspreidden, een groote hoeveelheid goud- en zilvergeld en beschimmeld bankpapier. Hij vroeg de vrouw hoe ze aan al dat geld kwam, waarop zij antwoordde„Wacht maar tot ik dood ben, dan zul je nog heel wat anders vinden De verpleger vond echter het geval nogal verdacht en waarschuwde dus de politie. Deze deed bij het verder onderzoek nog meer merk- waardige ontdekkingen. In alle kasten en laden werd geld gevonden, specie en geldswaardigpapieronder dit laatste ook een pakje oude muntbiljetten van 10, welke thans niet meer geldig zijn. Verder vond men een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen, o. a. gouden oorijzers, zijnaalden en ringen, rollen nieuw linnengoed, nieuwe vrouws- en manskleederen, en in vreemd contrast met dit alles, zakken met stukken kaas en beschimmeld brood. Met moeite kon men de vrouw bewegen, om, voordat zij naar het gasthuis vervoerd werd, haar hoofdkussen los te laten. Vermoed werd dus, dat daarin en misschien ook elders nog meer verborgen was. Een raadsel is, hoe de vrouw in het bezit is gekomen van de groote waarden, welke in haar woning gevonden zijn. Haar man toch, die zes jaar geleden ge- storven is, was gewoon bootwerker. Nader vernemen wij, dat in de woning van perceel Czaar Peterstraat 37, voor een totaal bedrag van omstreeks 6000 aan waarde werd gevonden, waarvan f 800 op een spaarbank- boekje. Het geld was op de vreemdsoortigste plaat- sen verstopt, o. a. in oude melkkannetjes, in een ouden theepot, in een doofpot en onder het bed, en het zilvergeld zag zwart van ouder- dom, terwijl de muntbiljetten desporen der tanden van ratten en muizen vertoonden. Van deze muntbiljetten, die thans waardeloos zijn, vond men er niet minder dan 32. Van de vuilheid en schraapzucht der vrouw werden ons door de buren de ongeloofeljjkste staaltjes verteld. Katten en muizen deelden woning, legerstede en voedsel met haar; tegen den spiegel zaten korsten van een zeltstandig- heid, welke vermoedelijk vroeger voedsel was geweest, terwijl in het voorkamertje een bordje stond, waarop voedsel, dat in den loop des tijds in een taaie caoutchouc-achtige massa was veranderd. De vrouw genoot na den dood van haar man een pensioentje, eerst van 4, daarna van f 2,50 per week. Daarvan moest zij f 1,50 woninghuur betalen, zoodat er 1 overbleef voor haar levensonderhoud. Zooals wij reeds zeiden, schraapte zij echter zooveel mogelijk en vermoedelijk leefde zij voor een groot deel op kosten van de buren. Met heeft hier blijkbaar te doen met een geval van die vergedreven gierigheid, welke zich bij oude menschen wel eens voordoet en soms tot de ongeloofeljjkste buitensporigheden leidt. (Tel.) Van een dienstbode. Het U. D. verhaalt als historisch Er is een schoolhoofd te Utrecht, wiens echtgenoote de vorige week hoog loopende quaestie kreeg met de meid. Een geweldige quaestie zelfs. Zoo geweldig dat mevrouw de meid op staanden voet wegzond, onmiddellijk, binnen 't half uur de dear uit. Mijnheer is in de school en weet van nietsadministreert op zjjn kamer rustig school verzuim en zieke kinderen. De meid is weg. Mevrouw gevoelt zich verschrikkelijk over stuur. Ze zal een uurtje gaan wandelen. Dan is ze weer kalm, als straks d'r man thnis komt. Mevrouw gaat de deur uit. Zonder sleutel. Daar denkt ze in d'r verbolgenheid niet om. De meid is het „schandaal" dadelijk gaan vertellen aan een kameraad in de buurt. Ze ziet mevrouw uitgaan en een duivelsch plan njst bij haar op Ze gaat naar de school. Vraagt het hoofd te spreken. Vertelt,/Och gunst, 'k moest even een boodschap doen, ben de deur uitge- gaan zonder sleutel. Kom terugis mevrouw uit. Kan dus niet binnen komen. Mag ik even uw sleutel hebben ffZeker, meisje," zegt mijnheer, die van de heele scene niets weet. En hij geeft den huissleutel af. De meid gaat naar de woning, treedt binnen en wacht. Wacht op de terugkomst van mevrouw. Na 3 kwartier komt mevrouw terug. Ze heeft geen sleutel. En belt. Misschien is 'r man al thuis. Ze zal eens probeeren. Gaat boven een raam open. De meid steekt 'r hootd naar buiten. En mevrouw kijkt naar boven. Ziet de meid. En deze roept //Alio, wat moet je?" ,/Ik wou er wel in", antwoordt mevrouw nederig. //Dan kan je lang wachten", gilt de meid terug z/eerst ik er uit, nu jij Ze trekt het hoofd weer naar binnen en sluit het raam. Mevrouw trilt van woede. Gaat naar de school. Haalt mijnheer. Mynheer belt. Taal noch teeken. Ze hooren de meid binnenshuis zingen. Ze bellen nog eens. De meid komt aan 't raam. z/Zal je eens dadelijk open doen," comman- deert mijnheer. „Ajuus", schreeuwt de meid. En 't raam gaat weer dicht. Een volksoploop voor de deur. De heele buurt loopt uit. Mijnheer woedend en mevrouw buiten zich zelf. Tien slagersjongens en 20 dienstboden van de huizen er naast. En schik Mijnheer is politie gaan halen. Komen 2 agenten. Die sommeeren open-doen. De meid heeft 'r doel bereikt. Er is herrie geweest voor 't huis en de heele wijk weet er van. „Een mevrouw door de dienstbode 'r tusschen ge- nomen." De meid doet open. Wandelt naar buiten. Groet de familie. De familie naar binnen. Deur dicht. Afgeloopen. Te Lodz bemerkte de nachtwacht in de Starozakrzefskastraat vier verdachte kerels, die blijkbaar kwaad in den zin hadden. Hij gaf een fluitsein aan den politiepost, waarvoor een der bandieten hem met een revolverschot be- loonde, dat hem doodelijk verwondde. De schurken, leden van de beruchte bende van Jozef Dloezniefski, namen de vlueht. De politie hield echter eenige uren later een groote drijfjacht, omdat haar gemeld was, dat de ban dieten zich in een huis van dezelfde straat hadden verscholen. Een hunner, Placek geheeten, bevond zich werkelijk in het huis, hjj opende de deur voor een oogenblik, vuurde eenige schoten at, sloeg de deur toe en sprong door een venster op de binnenplaats, waar hij zich achter een wagen verschanste. Van daar uit wist hij drie agenten, die in- middels de deur hadden opengebroken, zwaar te verwonden. Het werd een geregeld vuur- gevecht en ten slotte moest Placek, die twee wonden had opgeloopen, zich overgeven. De koude. Ook in Russisch Polen heeft men, door de buitengewone koude, veel last van wolven, die door den honger naar de bewoonde streken worden verdreven. In de omgeving van Chistovotz vermist men 150 menschen, die, naar men vreest, door dat gedierte zijn verslonden. In de geheele Krim is het buitengewoon koud. De sneeuw ligt zoo hoog, dat vele dorpen van het verkeer, zijn afgesneden. De gouverneur die naar Jalta wilde gaan, moest zich door de drie meter hooge sneeuw een weg banen. Een aantal kudden schapen zijn doodgevroren. Vruchtboomen en tuinschuttingen worden door inwoners als braudhout gebruikt. Het kolen- bekken in het Donetzgebied kan onmogelijk voldoende kolen leveren. Bij de beraadslaging over de begrooting van Marine in den Duitschen Rijksdag heeft de sociaal-democraat Noske de ernstige mis- handeling met doodelijken afloop van een stoker door een onder-officier ter sprake gebracht. De stoker moest in een heeten ketel kruipen en werd, toen hij dientengevolge in elkaar gezakt was, ernstig mishandeld. Aan zijr. vader had men medegedeeld, dat zijn zoon tengevolge van een ongeluk om het leven gekomen was. Staatssecretaris v. Tirpitz antwoordde, dat hij het met Noske eens was, dat er een ernstig misdrijf gepleegd was en dat men gerust van een laagheid spreken kon. Tegen dergelijke laaghartige en afschuwelijke daden verdedigen wij ons zelven, vervolgde hij en daarvoor hebben wij de hulp van de sociaal-democraten niet noodig. De eerste krijgsraad heeft den man tot zeven jaar tuchthuisstrat veroordeeld. Het O. M. is echter, daar het die straf niet zwaar genoeg vond, van het vonnis in beroep gegaan. In tweeden aanleg is de man daarop tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Verder De geurigste en amakelijkste chocolademelk wordt bereid met Bestelt daarom Uwen winkelier een bus 1 pond bus n 0,80. J/s pond bus tt 0,42'/,. 1 ons bus0,18. 1/s ons bus w 0,10. Prijs cent per reep. is er nog een instructie tegen zijn rechtstreeksche meerderen hangende. Alles wat kon gebeuren, is dus gebeurd. Een ring van Michel Angelo. Een bewoner van Kopenhagen, kocht daar bij een antiquair een gouden ring, waarvoor hij circa f 2,50 betaalde. Toen hij thuis den ring schoonmaakte, vermoedde hij dat hij een goeden koop had gedaan en hij zond den ring naar het bestuur van het Britsch Museum te Londen ter onderzoek. Het antwoord luidde dat deze ring afkomstig moest zijn van Michel Angelo en dat zich nog zulk een ring moest bevinden in het Louvre-museum te Parijs. Toen de kooper, daarop naar Parijs schreef kreeg hij ten antwoord dat de ring van Michel Angelo inderdaad in dat museum was geweest maar reeds in 1812 was gestolen. Waarschijnlijk is het te Kopenhagen gekochte exemplaar dat gestolen kleinood. De vlooien van Rothschild. De Engelsche baron Walter Rothschild heeft voor zijn lief- hebberij, een bijzondere studie van de insecten gemaakt, waarbij de vlooien zich het meest in zijn belangstelling mogen //verheugen". Hij heeft een verzameling bijeengebracht van meer dan 2000 vlooien van verschillend ras, die men op zoogdieren en vogels aantreft. De poolvos- vloo ontbrak nog aan deze verzameling en om die te krijgen plaatste Rothschild advertenties in de Canadeesche couranten. Een pelsjager heeft hem nu in een flesch 4 exemplaren toe- gezonden, vergezeld van de noodige getuige- nissen en certifieaten van echtheid. Voor die vlooien zond Rothschild hem een wissel van 1500. Er zijn zoovele vrouwen, zoovele jonge meisjes die ongelukkig zijn oradat zij lijden, dat wij gelooven goed te doen met het voorbeeld van een jong meisje dat door de Pink Pillen een eind aan hare smarten heeft gemaakt, onder hare oogen te brengen. Dat jonge meisje, dat ons haar portret tot dank voor hare genezing heeft gezonden, schreef ons tegelijkertijd het volgende brietje z/Ik ben 22 jaren oud, en ik kan zeggen dat ik sedert mijne kiudsheid altijd ziek ben geweest, mijne kindsheid was dan ook wel treurig. Ik had geen gezondheid en ik ben altijd in mijn werk gehinderd door ziekte. In het bijzonder leed ik aan hoofdpijnen die mij iederen dag op het zelfde uur overvielen, en dat gedurende weken. Dan was ik ook zeer zenuw- achtig en zeer gevoelig. Ik was onmiddellijk ver- schrikt en om weinig zaaks van streek. Mijne zenuwen waren altijd ziek. Ik heb velerlei middelen gebruikt en daarmee zijn mijne spaarpenningen verloren gegaan, zonder dat ik er de zoo zeer begeerde kracbt en gezondheid door heb verkregen. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen voor- geschreven, waarvan ik reeds veel goeds had hooren zeggen door menschen bij wie ik ge- werkt had. Het verheugt mij u te zeggen dat uwe Pink Pillen een eind aan mijn ongelukkig leven hebben gemaakt, door mij de gezondheid weer te geven." Get: Henriette Jacobs. Lieve Verschuierstraat, 30, te Rotterdam. Geel uwe spaarpenningen niet uit om u te genezen met middelen te koopen die geene be- wijzen van genezing hebben gegeven. Neem de Pink Pillerf die sedert 20 jaren u iederen dag altijd nieuwe genezingen aanwijzen. De Pink Pillen mogen duur schijnen wat hun prijs betreft. Zij zijn goedkoop wanneer men bedenkt dat zij genezen, dat zij snel genezen, dat zij uwe pijnen doen ophouden en u ver- oorloven te werken. Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en y 9t_ per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 175, Middel- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D AGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 18 19 20 21 22 23 24 Febr. 4.58 5.31 6.8 6.49 7.44 9.— 10.36 5.14 5.50 6.27 7.14 8.19 9.49 11.19 De leveranciers van beeten, die genegen zijn in het jaar 1911 voor de Cooperatieve Suikerfabriek aan het Kipspoor te //Sluisje" te leveren, worden hiermede bekend gemaakt, dat de levering aan het Kipspoor niet meer op de gewone wijze zal geschieden, waarom zij worden verzocht eerst nader overeenkomst te maken. Axel, Februari 1911. PH. J. VAN D1XHOORN. Inschrijving van nieuwe leerlingen alle werk- dagen gedurende de schooluren van 6 tot en met 20 Februari. Namens het Bestuur, Directeur. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot o MM}'. r3acrnttensti*aat 38, GENT. (2 miuuten van de Zuidstatie). Geneesknndig Cabinet te GENT. 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Mier-en Blaas- ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde geheime ziek ten, verzwakking, wrouwen- ziekten. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen van waosche gebittea. A CONAN DOYLE. Het geheim van Cloomber. V1CT. MARGU ER1TE. Het Koningskind. FR. HERCZEG. De Operettenzangeres. SEESTERN. JSuropa in Vuur en Ylam. NEERA. Elvira. A. E. BRACKVOGEL. Malcolm Sinclair. ter neuzen. Mej.H.JACOBS C/. 3c A ofe/.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2