Laatste berichten. "ITaTdTisber ich ten. Verdelging van mieren doordat de omwonenden, die niet tot de kerk behooren den troep uiteensloegen. Ter voor- kotning van verdere ongeregeldheden werd de politie den volgenden dag met eenige marechaus- see versterkt. Het is tot nog toe rustig ge- bleven. Zondagmorgen maakte Ds. Biihler aan zijn gemeente bekend dat hij niet langer haar voorganger kon zijn, omdat hem door den kerkeraad het vrije woord was ontnomen. Te Nieuw-Buinen is gearresteerd een ge- huwde vrouw, verdacht van pogingen tot brand- stiehting, 's nachts gepleegd tegen de woning van het hoofd der christelijke school. Haar man stond eenige dagen geleden terecht wegens twee gelijke pogingen, in bet vorig jaar gepleegd. De redenen van deze hardnekkige vervolging zijn onbekend. In Juni van het vorige jaar werd inbraak gepleegd in een postkantoor te Dublin, waar uit een met geweld geopende brandkast een belangrijk bedrag werd gestolen. In verband met deze inbraak werd te Glasgow een jonge man, Ross geheeten, gearresteerd en hoewel hij hardnekkig elke schuld aan het misdrijf ont- kende en beslist volbield nooit te Dublin te zijn geweest, werd hij gevonnisd en tot 5 jaren dwangarbeid veroordeeld. In het begin van Januari is de man echter voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen. Yolgens de Evening Telegr." van Dublin is de reden van Ross' vrijiating het feit, dat bij het onderzoek in zake de moorden van Hounds- ditch, een aantal postbewijzen en stukken, die uit het Dublinscbe postkantoor waren gestolen, onder de papieren van de in verband met deze moorden gevangen genoraen personen zijn ge- vonden. Tevens kwam aan het lichtr dat Ross met deze misdadigers in geenerlei betrekking stond. De mannen van Houndsditch zonden dus de inbraak te Dublin hebben gepleegd. Ross zal een eisch tot schadeloosstelling we gens onrechtmatige gevaDgenhouding indienen. De Belgische vlieger Lanser heeft Vrijdag, met een passagier, een vlucht gemaakt van Etterbeek naar het Koninklijk kasteel te Laeken. De vorige maand had de Koning bij een be- zoek aan het vAutomobiel en Luchtvaartsalon" te Brussel met veel belangstelling naar Lanser's toestel gekeken, en de aeronaut had toen verloi gevraagd den Koning een tegenbezoek te brengen. De vliegmachine kwam op het grasveld voor het paleis neer. De beide vliegers werden door den Koning begroet en door hem aan de Koningin voorgesteld, aan wie zij een ruikertje viooltjes overhandigden. Na een twintigtal minuten in het paleis te hebben vertoefd aan- vaardden de vliegers de terugreis. In 't begin van de vorige week werd een I5jarige knaap, Van Kan geheeten, te St. Ni- colaas bij Luik, in de keuken zijner woning gevonden, uitgestrekt op den vloer en bloedend uit eene wonde aan het hoofd. Naast hem lag een revolver. Het jongere zusterke van den gekwetste, dat eenigen tijd met haren broer alleen was geweest, kon geen uitleg geven, doch dringend onder- vraagd, zegde het kind eindelijk, dat ffmoeder het had gedaan." Vrouw Van Kan werd ondervraagd door het parket van Luik. Zij eindigde met te bekennen, dat zij bij onvoorzichtigheid een schot had gelost, dat den knaap had getroffen. De moeder werd aangehouden en het onder zoek duurt voort. (EL v. A.) Gisteren zijn bij Courtville 2 treinen op elkaar geloopen. Het was de sneltrein die om G, 15 uit Angers was vertrokken en die met een vaart van 80 K.M. in het uur dwars op een rangeerenden goederentrein liep. Op hetzelfde oogenblik kwam een personentrein uit Mans aan en liep op die uit Angers. Verschillende waggons werden verbrijzetd en reizigers gedood en gekwetst. Te 9,15 ure waren 5 dooden en 7 gekwetsten herkend. Eenigen tijd geleden leek het dat er op heldering zou komen in den tien jaar geleden gepleegden en toen zooveel opschudding wek- kenden moord op den overste Krosigk te Gumbinnen, daar een oud-soldaat, Fischer, in dronkenschap er op blufte /-/dien schurk van een Krosigk" zijn bekomst te hebben gegeven. Maar bij het verhoor van Fischer wees deze erop wat juist bleek te zijn dat hij op het oogen blik van den moord deel uitmaakte van een eskadron, dat gedetacheerd was te Stallupoenen, op een twintigtal kilometers van Gumbinnen. Maar thans is er iets zeer onverwachts ge- beurd. In de dagbladen de bijzonderheden lezende over bovenvermelde sanhouding, hebben de eehtgenooten Schlopies, twee doofstommen, wonende te Stallupoenen, zich een zonderling incident herinnerd, dat voorviel in den nacht van 22 Januari 1901. eenige uren na de rnis- daad van Gumbinnen. Tegen elt uren des avonds was een dragonder doodop van vermoeienis, in hun woning ge- komen. Der.kelijk legde hij hun de oorzaak uit van zijn ongewoon bezoek, maar zij konden het niet hoorenniettemin stonden zij den soldaat toe eenige uren te rusten aan den hoek van den haard. Tegen vier uur 's morgens vertrok de dragonder en de eehtgenooten Schlopies vergaten het gebeurde. Men heeft hun nu een oude fotographie voor- gelegd, voorstellende een groep dragonders van Stallupoenen, en beiden hebben aanstonds den soldaat aangeduid, die eenige uren hun gast is geweest. En die soldaat is de thans gear- resteerde In Engeland gaat men de proef nemen met een nieuwe behandeling van ontslagen gevangenen. Verschillende vereenigingen, die zich tot nog toe hun lot hebben aangetrokken zullen voortaan met elkaar en met den sta,at samenwerken een Centrale Vereeniging van Bijstand voor Ontslagen Gevangenen. Voor— zitter van het bestuur is de Minister van binnen- landsche zaken. De aangesloten vereenigingen benoemen er ieder twee vertegenwoordigers in. Reeds hebben zich aangesloten de Koninklijke Vereeniging en verder de. vereeniging van Anglikanen, Roomschen, Israelieten en van het Leger des Heils en de Borstalvereeniging. Een van de voornaamste punten van de nieuwe behandeling is, dat ontslagen gevangenen, be- halve in enkele gevallen' dat het ondntbeerlijk wordt geacht, van 1 April af geheel aan politie- toezicht worden onttrokken. Zij komen onder de zorg van de vereeniging, waar zij naar hun gezindte bij behooren, en deze houdt toezicbt over hen en helpt ben voort, ook, als tot nog toe, met toelage van het rijk. Dit geldt echter alleen zoo lang, als de ontslagen gevangene zich behoorlijk gedraagt. Zoo niet, dan treedt het politietoezicht weer op. Niet zelden worden winkels, vooral bakke- rijen, geteisterd door een lastige plaag mieren Zeer moeilijk is het, zich spoedig en zonder veel moeite en kosten van deze diertjes te ontdoen. Nu leest men in het Weekbl. v. d. bandeldr. en industr. ,/Middenstand" in het Fransche vakblad ffLa Boulangerie Framjaise" een belang- wekkende beschouwing over dit onderwerp en tevens een middel om deze plaag afdoeude te bestrijden. Daartoe heeft men, volgens ge- noemd blad, alleen maar in kasten en op allerlei andere plaatsen stukjes beschimmelde citroenen neer te leggen, niet versche, maar bepaald beschimmelde. Deze verspreiden een geur, die aan zwavelether doet denken, en na een paar dagen zijn alie mieren spoorloos verdwenen. De citroen moet niet in verschen staat aan stukken gesneden en dan zoo neergelegd worden. In dat geval zijn de stukken spoedig uitge- droogd. Het beste is, een paar citroenen te nemen en die eenige dagen op een vochtige plaats te leggen, in een kelder bijvoorbeel^, totdat zij bedekt zijn met een groen laagjp schimmel. Dan eerst zija zij goed om in stukken gesneden en hier en daar neergelegd te worden, want dan verspreiden zij den geur, die de mieren verjaagt. Het middel is zeer eenvoudig en wordt door den ontdekker, een Fransch geleerde, De Par- ville, het eenige genoemd dat tot dusver af- doende bleek te baten. Een toeval heeft te Brussel de vervaardi- gers doen ontdekken van het talrijk in omloop zijnd valsch geld. Het is een Russische familie., sinds een jaar of zes te Brussel gevestigd. Donderdagavond kwam een jong meisje in een winkel van Balspelplaats en betaalde met een stuk van een frank. De winkelierster zag dat het stuk valsch was en weigerde het. Het meisje zeide geen ander geld te hebben. Een half uur later kwam een ander meisje, ongeveer 20 jaar oud, eveneens in den winkel en betaalde ook met een valschen frank. Dit- maal kreeg de winkelierster vermoedens. Ze nam het geld aan, maar sloop het meisje na en volgde haar tot aan de Zuidlaan, waar zij er de aandacht op vestigde van een agent die de twintigjarige aanhield. A1 gaande liet het meisje een handschoen vallen de agent raapte dien op en er waren voor honderd frank valsche stukken van een en twee frank in. Middelerwijl vlucbtte het meisje, doch werd aangehouden, en bekende na eeuig dralen bij baar verhoor wie zij was, en waar ze woonde. De politie ging daarheen, hield de ouders aan en deed huiszoeking. Staven lood, tin en andere stoffen, om valsch geld te slaan, werden gevonden. De aangehoudenen weigeren te spreken. -- Wij maakten dezer dagen melding van den invoer te Goch van een diamant ter waarde van 2millioen mark, waarvoor, zooals bericht werd, een belangrijk bedrag aan invoerrecht zou moeten betaald zijn. Nu blijkt dat dia - manten en edelgesteeuten niet naar de aange- geven waarde worden belast, maar alleen naar het gewicht. Verondersteld dat de diamant een kilogram woog dan zou slecbts 6 mark betaald moeten zijn. Het Londensche testamentenhof heeft Crippen's testament ten bate van Ethel le Neve, dat in de gevangenis was opgemaakt, nietig verklaard, overwegende dat mej. Le Neve niet van den moord, dien Crippen heeft ge pleegd, kan profiteeren. De vriendin van den vrouwenmoordenaar heeft intusschen voor haar toekomst zorg ge- dragen. Een groot Amerikaansch emigratie-agentuur heeft met goedkeuring der Canadeesche regeering een oproep in Engelsche bladen geplaatst, waarin het in het belang der bevolking van de afgelegen districten in Canada, trouwlustige vertegenwoordigsters van het schoone geslacht werft. Die oproep heeft haar uitwerking niet gemist. Naar uit Londen gemeld wordt, hebben zich 200 Engelsche meisjes, als huwelijkscandidaten naar Ontario ingescheept. En onder deze bevindt zich ook de befaamde miss Le Neve. Maar in tegenstelling met haar medegezellinnen, die het ongewisse tegemoet gaan, voert deze tweede reis van miss Le Neve naar Canada haar een verzekerde toekomst tegemoet. Want het verluidt, dat haar portret en meer nog haar dramatiscb leven eeu rijken Cana- deeschen farmer zoodanig tot tranen heeft ge- roerd, dat hij Crippen's achtergelaten minnares tot vrouw begeerde. De inwoners van Sennaar zoo ver haalde indertijd een Fransch blad volgen een eigenaardige wijze om apen levend te vangen. Zij plaatsen onder een boom, waarin deze dieren verblijf bouden, een emmer met bedwelmenden drank, vermengt met honing. De apen komen naar beneden, en drinken van het vocbt met voile teugen doch in zeer korten tijd zijn zij zoo dronken, dat ze op de plaats blijven liggen. Dan komt de apenvanger, die de dronken dieren op een wagen laadt en met de vrijbeid aer apen is 't voorgoed gedaan. Voor den politierechter te Brentford is Zaterdag een gevaarlijk inbreker gebracbt. Een paar weken geleden drong hij een huis binnen en wekte de dochter des huizes, en vroeg haar geld, dreigende te zullen schieten als zij leven maakte. A1 het geld is bij moeder op de slaap- kamer, zei ze. Ga het halen, zei de inbreker. En hij ging met baar mee, de revolver steeds op haar hoofd richtende. Ik zweer bij God, dat ik u geld zal geven, pleitte zij. Er is geen God, was het antwoord. Dan zweer ik 't by u, zei ze. Hij bleef buiten staan, terwijl zij de slaapkamer van haar ouders binnenging. Zij gaf hem daarop wat geld. Haar vader lag ziek te bed. Toen deze merkte wat er gaande was, blies hij op een fluitje en de inbreker koos het aazenpad. Eenige dagen geleden brak hij ergens anders in. De heer des huizes en een dochter ont- dekten hem. De vader verzocht hem door de voordeur heen te gaan. De inbreker beloofde het te doen, als de politie niet gewaarschuwd werd. Beiden beloofden het. Maar als juHie de belofte niet houden? Ik ben een man van mijn woord, zei de vader. Daarop ging de dief we". Maar toen vader en dochter kort daarna boven kwamen, vonden zij hem daar weer, achter een dpur staande. Hij was om het huis heengcloopeu en vah achteren binnengekomen. Hij wou nu geld hebben. Zij gaven hem drie shilling. Dat was te weinig, vond hij. Hoe het verder ging, vinden wij niet vermeld. Maar de politie werd nu gewaarschuwd en toen die kwam, trachtte de man uit een raam te ont- vluchten. Hij schoot op de politie, maar het schot ging niet af. Hij werd gegrepen, en zal nu wel voor lang onschadelijk worden gemaakt. De bevolking van Toulon werd Zaterdag- avond opgeschrikt door drie geweldige ontplof- fingen. Daar echter juist eenige oorlogsschepen van een manoeuvre terugkeerden, dacht men aan een schijnaanval op de haven. Den volgenden morgen echter bleek, dat in de noordelijke stadswallen drie bressen gestagen waren door eenige dynamietpatrouen, die in rioolgaten waren gelegd. Eerst werd gedacht aan een aanslag op net groote kruitmagazijn St. Anna, dat daar met ver af licht. Doch, zooals thans een Havas- bericht mededeelt, zijn de deskundigen tot de overtuiging gekomen, dat een dergelyke misdadige poging niet de bedoeling kan zijn geweest, daar de afstand daartoe te groot is. Intusschen- zoekt de justitie tevergeefs naar een verklaring van de geheimzinmge gebeurtems - van de daders is geen spoor te ontdekken. (Je Fransche spoorwegmaatschappij Ouest Etat ook wel eens het een en ander aan- gewreven wordt waaraan zij part noch deel heeft, Ts iets dat eigenlyk voor de hand ligt. oor knoeiers is de gelegenheid te mooi. Een groote firma in granen te rarys had n. 1. reeds een jaar geleden aangifte geuaan, dat goederen, die zij ontvangen moes slechts gedeeltelijk aankwamen of somtyds zelfs in het geheel niet. De karrevoerders, die de vrachten te Batignolles in ontvangst moesten nemen weten dat aan de maatschappy, die toch al zooveel op haar kerfstok heeft. Maar nu is by onderzoek gebleken, dat de sleepers gewoon waren onderweg elken zak eemge kilo s lichter te maken, ja dat zij somtyds ze fs de geheele zending verduisterden. Het gestolen graan vond grif koopers, zoodat de oneerlyke karrevoerders reeds voor 60,000 aan den man hadden gebracht voor hun schandelijk bedrog aan het licht kwam. Tegen smokkelarij. De rechter te New- York heeft mevr. Hill, de vrouw van een Engelsch officier, veroordeeld tot drie dagen gevangenisstraf en 30,000 gld. boete, wegens een poging tot het binnensmokkelen van een bontmantel ter waarde van 15,000 gld. De rechter verklaarde bij het uitspreken van het vonnis, dat hi] nu voor de eerste maal een hechtenisstraf uitsprak en daarom zeer clement zou zijn, maar dat de volgende overtreedster van de douanebepalingen, welke ook haar sociale positie mocht zijn, kon rekenen op een veel zwaar dere vrijheidsstraf. Te New-\ ork heelt dat vonnis en dat dreigement diepeu indruk gemaakt, omdat het onder de rijke Amerikaansche dames gewoonte is kostbare inkoopen te doen te Parys en Londen en dan bij terugkeer in Amerika zooveel mogelijk te trachten aan de betaling van de douanerechten teontkomen. Er moeten dan ook nog tal van dames dezer dagen wegens smokkelarij terecht staan. De justitie wil blijk- baar door gestreng optreden, nu boeten alleen geen afschrikking teweeg brengen, aan die ge woonte een einde maken. Hij wilde zijn brevet halen. Te Douai waren eenige personen getuige van een angst- wekkende vlucht van een vlieger, die met alie geweld zijn brevet wilde halen. t Was een zekere Germe, die een monoplan uitgevonden had en besloot daarmee te vliegen. De machine was spoedig 100 meter hoogtoen egon e machine te schudden en draaide in de rondte, zoodat het leek, of de aviateur zijn macht over de machine verloren had. Elk oogenblik inaakte de machine gevaarlijke bewegingen. Men ga den aviateur teekens om te dalen, naaar deze zette zyn dolle vlucht voort. Na bijna in een bosch gevlogen te hebben, stiet de machine met den „neus" in het veld. OnmiddeUyk daarna zag men den aviateur verschijnen. Hij ongekwetst, doch het toestel was letterlyk verbrand. Germe vertelde, dat hij zijn machine met meester was, maar desondanks zijn vlucht ver- volgde, om het brevet te halen. Toen hij landde had hij zich stevig vast gehouden, om niet onder den motor te komen. Een Russisch redacteur heeft aan del in- sche regeering het verzoek gedaan hem een pensioen van 6500 te verleenen. Deze jour nalist werkte tien jaren lang aan het officieele or<raan van den gouverneur-generaal, de „Einl- jandskaja Gazeta", een blad, dat vooral onder den tegenwoordigen gouverneur-generaal beyn zich onderscheidt door leugenachtige artikelen over de Finsche toeStanden. De.redacteur voelt zich thans ziek en uitgeput en meent nu na zooveel jaren van vroemrijke werkzaamheid recht te hebben op 'n pensioen uit de Finsche staatskas. Voor Europeesche begrippen lykt dat ongelooflijk. Maar bij de thans in Finland heerschende toestauden is dat niet zoo buiten- gewoon. lmmers de politiebeambten, die in 1906 wegens bedriegerijen en valschheid in geschrifte de vlucht namen, hebben van gou verneur-generaal Seyn gratie gekregen en ont- viugen bovendien nog wegens geleden onrecht een schadeloosstelling van 13,00(1 uit de Finsche staatskas. Verder outvangt de weduwe van den wegens ondersteuniug van spionnen in 1905 vermoorden procurator Johusson byna 15,000 jaarlijksch pensioen. Voor zulke doeleindeu zijn 'de Finsche staatsgelden in de ootren der Russische machthebbers steeds be- schikbaar. Voor scholen, ziekenhuizen en der gelijke doeleinden is echter geen geld en worden de posten op de begrooting geschrapt. In een voor de arrondissements-rechtbank te Middelburg aanhangige procedure tusschen de reederij en den gezagvoerder van het in den nacht van 20 op 21 Juli op de Schelde by het licbtschip de Wielingen aangevaren Russische zeilschip //Capella" dat de beloopen schadever- goeding deswege van den gezagvoerder en de reederij van de Belgische sleepboot nJohn Bull welke'de „Capella" had aangevaren vordert heeft de officier van justitie heden geconcludeerd tot verwerping van de door de gedaaglen op- ceworpen exceptie van onbevoegdheid dezer rechtbank, welke was voorgesteld nu beide partijen vreemdelingen zijn en de aanvaring met op Nederlandsch grondgebied was voor- Waar hier voor de gevorderde schade beslag was gelegd overeenkomstig art. 764 van het wetboek voor Burgerlijke rechtsvordering en ■van waardeverklaring werd gevergd van het arrest vermeende bet openbaar mimstene zich te moeten beroepen op een arrest van het Uot te 's Gravenhage, bepalende dat de bevoegdheid dezer rechtbank door de wet was vastgesteld De uitspraak werd bepaald op oensdag Maart a.s. 11 u 1st, 13 Febr. 1911. Middenprij. per 1(10 K. G. Tarwe J_9^J^SS<> Wintergerst /"8,7o Zomergerst 'n 'j 14 15,60. Witte boonen /1B> t>'":Rnel£Weit f Duivenboonen /ll,-, Paardenboonen Lijmaad 19,—Koolxaad Aardappe J Boter per kilo 1,20. 28 varkens, waarvan verkocht stuKa

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2