ZANGUITVOERING. Een WINKELHUIS, een gerieflijk 100 If HUIS zwarte- en gekleurde JAPONSTOFFEN. Zeeuwsch Landbouwbiad. Dokter C. DE DECKED,. Pianino's WieugeSs, OrgeBs enz. @ocp. G%acm6ofsrfa£rie£ Ter ITeusen. J. DE SMIDT-P0TH0VEN T E Dokf@r STISj L S. I IT Q T V A ST Niet-begrepen nier- en blaaskwalen. Adverlentien. Hoogwatergetij te Ter Neazen. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Bij inschr ijv'mg te koop van Repar atie »°'-wei"ig °iBder dan Goes. TUl noteert tot nader bericht i Prima R00«dB0TER, uitsluitend onder Rijkscontrole a J l,60 periJL Be Directeur P. J. H. DAMSTE. eene prachtige sorteermg Grootste oplaag van alle Zeeuwsche bladen. Woensdag 8 Februari. Firma P. J. VAN DE SANDE, hem stijf op den kop, dus 't ging nog al met slingeren. We liepen met een vaart van 91/2 mijl. De wind bleef zoo, dus vrij sterk, maar Donderdagmorgen om 4 uur was 't heelemaal misere. De zeeen sloegen over 't dekons verblijf was onbewoonbaar door 't vele water, ja nog erger, de golven sloegen door de koekoek in de machinekamer. 't Was bar weer. Er werd naar wal geseind, dat we in een orkaan zaten, in't midden van den Kanaalmond. Zulke stukken water heb ik op mijn reizen nog nooit gezien. 't Was overweldigend mooi, alles reusachtig 't Heele schip stond blank. We moesten 's morgens om 8 uur al van koers veranderen, maar 's middags 4 uur kon de manoeuvre pas uitgevoerd worden, toen we ergens onder de Iersche kust waren. Nu gaat bet weer goed de wind achter met een 12mijls snelheid, zoodat we morgen wellicht Kaap Finisterre al krijgen. U had ons gisteravond eens moeten zien etenmet z'n drieen in de hut, het bord in de handen, druk balanceerende en tusschen de beenen een fleschje sodawater. Vrijdag verliep gewoon, bar veel wind, maar in den rug. We zijn weer van koers veranderd waardoor't slinge ren sterk is toegenomen, maar je raakt er aan gewend, ofschoon het bij 't werk zeer ver- moeiend is. Even over twaalven is te New-York een lichter, die met dynamiet geladen was, in de lucht gevlogen aan het hoofd van de Jersey Centraalspoorwegmaatschappij te Jersey City. De lichter, een ander schip en een sleejjboot, die in de nabijheid lagen, zijn geheel verdwenen. Er zijn 25 a 50 meuschenlevens te betreuren. Honderden personen zijn gewond door glas, dat door het breken van ruiten naar beneden is gevallen, en niet alleen te New Jersey, maar ook te New-York, waar de ontploffing grooten schrik heeft veroorzaakt. De ontploffing heeft 1 millioen dollar schade aangericht door het vernielen van een prachtige ruit van spiegelglas in beneden-Mauhattan. Ook de regeeringsgebouwen op Ellis Island en Gover nor Island hebben geleden. Ongeveer twaalf arbeiders droegen het dynamiet van twee wagens naar de boot, toen de ontplof fing plaats vond. Behalve de menschenleveDS die te betreuren zijr. op de verdwenen schepen, zijn van ten naastebij honderd arbeiders, die op het hoofd werkten, de meesten gewond. In geheel Zuid-Rusland en langs de kusten van de zwarte zee woeden hevige sneeuwstormen, waardoor het spoorwegverkeer gestremd is en op verschillende plaatsen zelfs geheel verbroken Te Nikolajef in het gouvernement Cherson konden de stoombooten en ijsbrekers niet landen. Het scheepvaartverkeer met Odessa is gestaakt en een trein van Nikolajef naar Cherson is in de sneeuw blijven steken. De pest blijft voortwoeden in China en de ergst geteisterde stad is zeker wel Foetsjiatien. Van de 30.000 iuwoners zijn er 4000 aan de vreeselijke ziekte overleden, terwijl de helft de benarde stad is ontvlucht. Geheele straten zijn in brand gestoken. Men denkt zelfs, zooals uit Peking wordt geseind, dat het noodig zal zijn de geheele stad te laten afbranden. De inwoners houden de sterfgevallen geheim uit vrees, dat zij naar de barakkeu gebracht zullen worden. 's Oehtends zijn de straten be- zaaid met lijken, die daar des nachts zijn nedergeworpen. Alte Japanners, Chineezen en Europeanen, die tot de politie of den spoorwegdienst behooren, dragen, als voorbehoedmiddel tegen de ziekte lange kleederen van gaas en in jodoform ge- dompelde lappen gaas voor het gezicht, die slechts de oogen vrijlaten. De Londensche politie heeft de politie te Marseille verzocht de nasporingen naar Peter den Schilder, die, naar we meermalen hebben vermeld, in de Houndsditchaffaire is betrokken, voort te zetten, omdat er reden bestaat, te ver- moeden, dat hij weer te Marseille is, waar hij in 1909 onder den naam van Pietkof als huis- schilder heeft vertoefd en waar hij betrekkingen met anarchistische kringen heeft onderhouden. Op den straatweg van Oldkam naar Hud- dersfield, in het Engelsche graafschap York, werd bij nacht de postwagen door 2 roovers aangerandeen hunner greep de paarden bij de teugels en de andere sprong op de treeplank en sloeg met een stok, die vermoedelijk van een iooden knop voorzien was, naar den postil ion. Deze ontweek gelukkig den slag en gaf zijn aanvaller daarop een zoo welgemikten stomp, dat hij van den wagen tuimelde. Tegelijk legde de postilion de zweep over de paarden, die zich van den anderen roover losrukten en in draf wegrenden. Te Huddersfield gekomen gaf de postilion onmiddellijk van het voorge- vallene kennis aan de politie, die er met een flinke macht op uittrok, maar de aanranders waren niet meer te vinden. Er zijn in den laatsten tijd verscheidene aanrandingen en be- roovingen op dezen weg voorgekomen, zoodat men meent, dat daar een volslagen rooverbende huist. De postwagen tusschen Laura en Lagonegno, in de Italiaansche provincie Potenza, is door 5 bandieten aangevallen en geheel leeggestolen. De roovers ontkwamen met hun buit. Te Madras ging de Engelsche planter Burnett door zijn plantage met een opzichter, toen zij plotseling een wilden olifant op zich zagen afkomen. Zij klommen in een boom, maar het woedende dier trok Burnett er met zijn snuit uit en trapte hem dood. De opzichter ontkwam nog aan het gevaar. Een 14jarige moordenaar is te Aarhus op Noord-Jutland (Denemarken) gearresteerd Hij heet Robert Maritzel en werd verdacht eenige dagen geleden te Saeby een oude vrouw vermoord en bestolen te hebben, welke misdaad hij in zijn eerste verhoor reeds bekende. De verdenking was op den jeugdigen misdadiger gevallen, doordat in den laatsten tijd meermalen dames op straat waren aangerand en beroofd door een jongen, die haar met een revolver dreigde. De beroofden gaven aan de politie een signalement op, dat geheel op dat van Maritzel paste, zoodat men diens gangen nauw- keurig naging en zoodoende het spoor van den moordenaar uit Saeby vond. Te Londeu zal binnenkort ter dood ge bracht worden de lBjarige George Newton, die daags voor Kerstmis zijn verloofde met een mes doodgestoken heeft. Hoewel zijn verdediger en talrijke andere personen bij minister Chur chill om gratie gevraagd hebben voor den jongen man, heeft de minister deze geweigerd en zal het vonnis waarschijnlijk reeds binnen enkele dagen voltrokken worden. Naar de Lokal Anzeiger uit Parijs ver- neemt, heeft Sir Arthur Newton, dien men zich misschien nog herinnert als advocaat van Crippen aan Edward James, den hoofdredacteur van de Liberator, medegedeeld, dat hij had afgezien van de verdediging van Mylius, die te Londen wegens majesteitsschennis is veroordeeld. James boudt staande, dat Mylius het gewraakte artikel in het Novembernummer van de Liberator niet heeft geschreveu. Hij heeft niets anders gedaan, dan op een proef van het hem toegezonden artikel de opmerking geplaatstMen moet de Engelsche grondwet aauklagen, die den Koning te krachtig beschermt. Te Schepanowo, in Posen, waren de 4 kinderen van den arbeider Swietek alleen thuis terwijl de ouders aan het werk waren. Het schijnt dat de kinderen, waarvan het oudste 5 jaar was, de kachel opengedaan bebben en dat daar kolen uitgevallen zijn, want toen de ouders thuis kwamen vonden zij de 4 kinderen in kolendamp gestikt. Op het vliegterrein te Johannisthal is de jeugdige aviateur Bontard, een leerling van Poulain, met een vliegraachine gevallen, daar hij geen raad wist met de stuurinrichting. De machine werd buiten het veld tegen een boom verpletterd. De jonge man werd met ernstige wonden opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht. In het Hongaarsche dorp Szomor kwam een vrouw, die op haar doorreis was, bi] avond aan en kon geen plaats meer in het logemeut vinden, waarop de baanwachter van den spoor- weg haar een nachtverblijf in zijn woning aanbood, wat zij dankbaar aannam. Zij zou met de vrouw van haar gastheer in hetzelfde vertrek slapen, terwijl hijzelf den nacht in de woonkamer zou doorbrengen. De vreemdelinge had geld bij zich en daardoor kwam de baan wachter op de noodlottige gedachte, haar te vermoorden. Hij sloop de slaapkamer binnen en sneed met een keukenmes de vreemdelinge naar hij meende den hals af. Toen de dag aanbrak ontdekte de moordenaar, dat hij zich vergist en zijn eigen vrouw gedood had. Hij is daarop gevlucht en men heeft nog geen spoor van hem gevonden. Nabij Nara, op den spoorweg van Moscou naar Lgow had een botsing tusschen een goe- deren- en een passagierstrein plaats, waarbij 3 conducteurs omkwamen. Een machinist, een stoker en 13 passagiers werden verwond. Te Munchen zijn op dit oogenblik een aantal processen aan den gang over het niet vol genoeg inschenken der bierglazen. Bij de politie waren eenigen tijd geleden een groot aantal klachten ingekomen, dat de glazen en pulien in verschillende bierhuizen niet volge- schonken werden. Reeds zijn een aantal lieden tot vrij zware straff'en veroordeeld. In een meisjesgesticht te Como werd een 12jarig meisje verpleegd, Santa Cambria ge- naamd" afkomstig uit Messina. Algemeen werd aangenomen dat het meisje wees was, dat haar ouders en broeders waren omgekomen bij de groote aardbeving, terwijl wederkeerig de ouders en broeders, die, na dagen onder de puinhoopen van bun ingestorte huis gelegen te hebben, gered waren, meenden dat de kleine Santa dood was. Eerst dezer dagen kregen zij van het comite, dat nog voortdurend, voor zoover noo dig, de slachtoffers bijstaat, bericht, dat hun kind nog in leven is en zij spoedden zich ter- stond naar Como, om het meisje weer tot zich te nemen. De beruchte roover Molani, op wien in Sassari (Sardinie) reeds een formeele jacht is gehouden, heeft thans een nieuwe opzienbarende misdaad gepleegd. Thans is de rijke grondeige- naar Cosino Scarpa vermoord. De bevolking is als 't ware geterroriseerd door het drieste op- treden van Molani. Er is een belooning van vijf en twintig duizend lire uitgeloofd voor de gevangenneming van den roover. In acht van de tien gevallen van nier- en blaasaandoeningen worden deze niet begrepen. Dag aan dag week aan week maakt de verschrikkelijke ziekte ongestoord verderen voortgang. En hoe langer zij wordt veronachtzaamd, des te erger wordt zij en des te moeilijker wordt het om haar te genezen. Dat is de reden, dat nieraandoeningen zoo gevaarlijk zijn. Want juist de niet-begreppn ziekten zijn het meest te vreezen en bij nier- ziekten hangt zeer veel van tijdige behandeling af. Iederen dag neemt het gevaar toe en als gij een der duidelijke kenteekenen van nieraandoe- nfng opmerkt, zooals pijn in den rug en de lendenen, rheumatische pijnen, urine-ongesteld- heden, zoodat gij 's nachts meermalen moet opstaan, pijnlijkheid bij de loozing, enz., be gin! dan onmiddellijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pitien. Zij zijn een geneesmiddel, hetwelk uit- sluiteud dient voor de nieren. Zij versterken en heelen de nieren en geven hun de oude kracht terug, terwijl zij hen behulpzaam zijn bij het afvoeren van de uit het bloed gefiltreerde on- zuiverheden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's ter voorkoming van waardelooze namaak) zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10,— voor zes doozen. Op-a. s. Woensdag 8 Februari hoopt D. V. de Chr. Zangvereeniging „LOOFT DEN HEER", Directeur de heer J. J. van den Ouden, te Ter Neuzen, eene nitvoering te geven op de bovenzaal van Mej. de Wed. Michielsen. PROGRAMMA'S verkrijgbaar a 15 cent by de heeren D H. LITTOOIJ, J. J. KEN3E en B. N. VAN DUKE. Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. KOERS YAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. f 47,576 k 47,60. 12,- 12,- DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 4 Febr. Zondag 5 Maandag 6 n Dinsdag 7 n Woensdag 8 Donderdag 9 u Vrijdag 10 4.59 5.40 6.25 7.19 8.27 9.50 11.15 5.18 6.1 6.52 7.50 9.7 10.33 11.52 Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van O tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GrJElNT. (2 minuten van de Zuidstatie). staande in de Noordstraat te Ter Neuzen. Adres bureau van dit blad. Specialist Tandmeester, Ottogrucht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot uret behalve des Donderdagsmorgeus. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. met nteenen Schuur en 2 Iiegenbakken. Briefjes in te leveren voor of op 11 lebru&ri bij II. M. UERREBOTJT, Zaamslag, Axelsche straat. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen el ken werk fluff van 10 tot 4 uurvoor tand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen van vaBsche gebitten. Otize reparatie .erkpla.i™ staan onder vakWig. en bepronfdn leldlng; d. werkzaam- onder garantie van duurzaamheid. nieuw weder opgeleverd, Opname van reparation en prijsopgave kosteloos. TCLOOSTZEllR-'Z-A-ZiSrZID^ thuis bezorgd door S. YAN REES en R Te TER NEUZEN franco SCHEELE Hzn. Het eerstvolgend nummer zal Advertentien in te zenden vddr 7 verschynen dezer. De Uitgeefster ter n euze rNT- H V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2