De herveiling uitgesteld. Wie helpt 1 Dr. Staring's Almanak Openbare Vergadering. Jhr. R. DE MtJRALT CONCERT Tooneeluitvosring Tooneeluitvoering B iv? H O HT, Thuis gebleven, Openbare Verpachting. Openbare Verpachting. OPROEPING. Maziekvereeniging „Elk naar zijnKracMen" op Dlcsdag 27 December 1910, 's avonds 8 ore, Na afloop BAL. Gemengde berichten. Laatste berichten. Verwaarloost uw nieren niet. Advertentien. Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) m YEEREN-, KAPOK- en YLOKKENBEDDEN. Kapok-, Zeegras- en Houtwolmatrassen Reclame BEDDEN ONTVANGEN: 1911, Ter Neuzen. Firma P. J. YAN DE SANDE N-a afloop B A L. ten voordeele der armen, Yerschillende perceelen Dijk en Zijkantweg, de grazingen van's polders dijk. .1 water wassend was moest tegen stroom worden ingevaren en kwam het goed van pas dat de reddingsboot van een motor was voorzien en was de boot dan ook om ongeveer elf uur voor den kleinen vuurtoren van Westkapelle. Even- wel werden geen noodsignalen meer waarge- nomen en eveneens werd niets van een in nood verkeerend schip bemerkt. De reddingsboot bleef evenwel zeer geruimen tjjd daar in de nabijheid kruisen, doch niets bijzonders werd waargenomen. De dappere bemanning gaf het niet op en hoewel het buiten noodweer was werd overal gezocht naar het schip dat noodsignalen had gegeven, welk schip zeer vermoedelijk de motorboot „Cornelis" was, komende van Goole. Eindelijk keerde de motorboot door de Room- pot terug en kwam de reddingboot met haar kloeke bemanning na een zeer zwaren nacht, Zaterdagmorgen ongeveer half vijf te Yeere binnen en werd door het kanaal naar Vlissingen teruggekeerd en arriveerde de reddingsboot Zaterdagmorgen in het Marinedok. Een woord van hulde mag zeker wel aan deze wakkere bemanning gebracht worden. Zaterdagmorgen is de sleepboot Washington" van Antwerpen, uitgevaren om naar het schip dat de signalen gegeven had uit te zien en deze bereikte de BCornelis". Het was nu echter nog een heele toer en vorderde vele ured, eer de ankers gelicht waren, daar dit met de hand moest geschieden, uithoofde ook de kleine motor defect was. Des namiddags ongeveer 1 ure was dit ge- lukt en is de „Cornelis" naar hier gesleept. Doordat het scbip scbeef lag, van het binnen- gestroomde water, kon dit des avonds niet meer binnen komen en kwam, zooals hiervoren ge- zegd, pas gisterenmorgen binnen. Men zal zich kunnen voorstellen dat het voor de bemanning, waarvan vele ingezetenen dezer gemeente, eene verademing was, dat men, na de doorgestane gevaarvolle uren, weer in veilige haven was. De prijs der perronkaarten is bij de Hol- landsche Spoor met ingang van 1 Januari vastgesteld op 5 cent. Op de stations, waar voor de uitgifte van perron kaarten automaten zijn opgesteld kan men dan door het inwerpen van twee 21/2 centstukken een perronkaart verkrijgen. Te St. Oedenrode ontdekte de politie bij het surveilleeren op de grens der gemeente een soort kluizenaar. De man, van Kaatsheuvel afkomstig, had zich een hut gebouwd van hei- plaggen en deze toegedekt met takken en den- nennaalden. Hij handelde in heibezems, naal- den en spelden en dergelijke. Ook scheen het hem er goed te bevallen, zooals hij zelf getuigde en hij dacht nog wat te blijven, totdat de strenge vorst inviel. De heer J. W. Grooters te Dinxperloo heeft een zeldzamen vogel geschoten, welke bleek te zijn de kleine trapvogel (Otis Titrap L.), die hoofdzakelijk in Azie en Afrika leeft. Hij had een vleugelbreedte van 1 M. Smakelijk eten Een varken was ziek en ging dood. Wie zou het eten. De eigenaar dankte er voor. Een Hollandsche boer, pas in de streek, vond het wel bruikbaar, althans voor anderen. Hij kocht het cadaver voor f 3 en verkocht het bij gedeeltenhij moet goede zaken hebben gemaakt. Maar toen kwam de politie en be- moeide zich er mee. 't Gebeurde dezer dagen te Loenen op de Yeluwe. In een herberg aan de rue Montmartre te Parijs klonken revolverschoten. Een jonge vrouw kwam, met bloedend gelaat, naar buiten en achter haar een man, die, nog met de re volver in de hand, wegsnelde. Twee politieagentdn zetten den apache ach- terna, die meermalen zijn revolver op hen afvuurde. De agenten schoten terug en van verschillende kanten kwamen voorbijgangers, die aan de vervolging deelnamen. Spoedig hadden de agenten den apache ge- grepen en zij hadden groote moeite, hem tegen de woede der voorbijgangers te beschermen en naar het dichtstbijzijnde politiebureau te brengen. Niemand had zich bij de vervolging om de gewonde bekommerd, eerst toen de dader in hechtenis was genomen, keek men naar haar om. De kogel had haar onderkaak verbrijzeld en zij werd naar een hospitaal vervoerd. Woensdagavond is er te Glasgow en elders in het Westen van Sehotland, een lichte aard- beving geweest, de ergste zegt men, die er bij menschenheugenis is gevoeld. Te Glasgow ging zij van heftig gerommel gepaard. Sommigen hoorden een geluid als van een zwaren trein, die over een brug reed. In verschillende banken, dachten de wakers, dat inbrekers de kluis hadden laten springen. Aan een der banken werd dadelijk om politiehulp gevraagd. De politie ging op zoek naar de inbrekers, terwijl de straat vol menschen stond om de dieven te zien pakken. 's Gravenliage, 19 Dec. Tweede Kamer. Bij de behandeling der begrooting van Binnen- landsche zaken is door den heer Treub ip^e- trokken zijn amendement om geen adsistent aan de Rotterdamscbe Kweekschool voor vfroed- vrouwen aan te stellen. De Minister zal omtrent reorganisatie van het personeel, advies inwinnen. De heer Kuyper betoogde de noodzakeluk- heid om eenheid te brengen op onderwijs- gebied; te dezen aanzien zyn we ten achter bij de geheele beschaafde wereld. De heer Ter Laan betoogde dat de uitsluiting van sociaal-democraten uit de ineenschakelings- commissie zich nu zal wreken, omdat daardoor behandeling van het rapport veel meer tijd zal vergen. De heer De Yisser wenschte wetswijziging op hooger onderwijsgebied in het belang van het behoud van bekwame hoogleeraren voor ons land. Spreker keurde de studentenstaking te Utrecht at, doch hij achtte maatregeien noodig om met verbetering van de geneeskundige voor- bereiding de tandheelkunde op een hooger peil te brengen. De heer Blum huldigde de werkzaamheid der ineenschakelings-commissie, sloot zich bij Dr. Kuyper's betoog aan en betreurde dat de Minister blijkbaar niet veel gevoelt voor een afzonderlijk onderwijs-departement. Hansweert. De sleepboot Louis Gutjaar met de rijnschepen Rupelboord en Speculant achter zich, is in het Hollandsch diep omhoog gevaren. De Rupelboord zonk onmiddellijk terwijl de Speculant, hoewel zij een groot gat bekomen heeft, drijvende wordt gehouden. Utrecht. Op initiatief van de werklieden van de fabriek ffDe Schelde", te Ylissingen is alhier een vergadering gehouden om te agiteeren tegen den door de S.S. genomen maatregel om met 31 December de goedkoope werkmans- tarieven niet meer te bestendigen. Een bestuur werd gekozen en een comite van actie benoemd. Louden. Uit Port Limon in Costa Rica wordt gemeld dat tengevolge van een aardbeving het eiland Ilopango is verdwenen. 170 personen zijn verdronken. Zij zijn de belaugrijkste organen van het lichaam. Het is ellendig om iederen morgen met heyige pijn in uw rug op te staan, ellendig om ste- kende pijn in uw rug te voelen wanneer gij u bukt, rheumatische pijnen te krijgen wanneer gij u wendt of draait, last te hebben van water- zucht, voortdurende hoofdpijn, urinestoornissen, schrynende loozing, enz. Verdenkt gij uw nieren wel Iedere drie minuten van uw leven passeert al het bloed door de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, is het donker van kleur en onzuiver. Als het de nieren verlaat, zijn alie onzuiverheden eraan onttrokken. Doch wanneer de nieren traag werken of ziek zijn, kunnen zij dit uiterst belangrijk werk niet behoorlijk verrichten. De onzuiverheden blijven dan in het bloed achter en het onzuivere bloed, dat naar alle deelen van uw lichaam wordt gevoerd, veroorzaakt verschijnselen als de bovenstaande. Een goed-doorgevoerde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen voert de nieren zachtjes tot kracht en gezondheid terug. En wanneer de nieren weer gezond zijn, worden de onzuiver heden uit het bloed geregeld afgevoerd en is het onmogelijk, dat zij in het lichaam achter- blijven. Op die manier genezen Foster's Rug pijn Nieren Pillen de werkelijke oorzaak van nier- en blaaskwalen en zijn de genezingen daarom van blijvenden aard. Let er evenwel op dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Op iedere echte doos komt de naam voluit voor benevens de handteekening van James Foster. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een portemonnaie met eenig geld en een zilveren doekspeld. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Heden werd ons voorspoedig geboren, een dochtertje, dat wij JACOMINA CORNELIA noemden. A. J. KLAASSEN. J. H. KLAASSEN-Will. Ter Neuzen, 16 Dec. 1910. SLECHTS MET WATER en IN KORTEN TIJD kan men met 2 porties voortreffelijke soep bereiden. In groote keuze steeds voorradig bij A. VAN OVEKBEEKE-LEUN IS, Ter Neuzen. De Heere verblijdde ons door de geboorte van een zoon JOHANNES CORN ELI S. Ter Neuzen (Driewegen), 16 Dec. '10. J. C. JANSEN. P. C. JANSEN Verbuugge. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GrJETNT. (2 minuten van de Zuidstatie). van het Huis en Erf in de Donze-Yisserstraat te Ter Neuzen, bepaald op Woensdag 21 De cember 1910, wordt tot nadere aankondiging Notaris C. LE NOBEL. het bestuur der Zondagschool „SAMUEL" aan een Orgel, Lcimpen, Stoelen, Banken, (zoo noodig tegen vergoeding) om de affuitloods in gereedheid te brengen tot het vieren van haar lie JVerstfeest met haar 450 kinderen, die voor dit doel welwillend werd afgestaan. Aanbiedingen bij den Voorzitter. De Goederen worden aan huis afgehaald en bezorgd. Voor schade wordt ingestaan. Het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorz. A. FA AS, Secretaris. !0$$i De Goedkoope Winkel. - Ter Neuzen. Noordstr. WO. - H. VERHOEVEN. Kerstboomversieringen. De Leden van de vroegere Kolenvereeniging „VEREEN1GD MAAKT STERK", opgericht 28 Februart 1891, die bij de Ontbinding nog lid waren, worden opgeroepen ter vergadering op den 21 December 1910, des avonds te 8 uren, bij den h'Sdr M. J. Adriaansen, ,,'s Lands Welvaren" alhier. N.B. Men wordft verzocht ten bewijze het Reglement te toonen. Ter Neuzen, 14 Dfec. 1<910. DE COMM1SSIE. P TANDARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 24 uur. TER NEUZEN. Magazijn van in verschillende maten voorradig en op iedere afmeting verkrijgbaar. Veerenbed, Peluw, 2 Kussens en Overtrek met een Wollen, Gestikte en Molton Deken en 1 stel Matrassen, in de prijzen van 32,50 37,50 en 45, iranco levering. in leer en linnen. De afdeeling Axel van den Bond voor Staatspensionneering en het voor- loopig Comite in Ter Neuzen, zullen eene Openbare Vergadering beleggen op Vrij- dag 23 December I9IO, 's avonds acht ure, in het Hotel de Commerce van Mej. de Wed. J. Michielsen, Markt, Ter Neuzen, waar als spreker zal optreden -van ZIEBIKZKE. Toegang wrij. Debat. De Afd. Axel en 't voorloopig Comite Ter Neuzen. door de te HOEK, op de bovenzaal van Mej. de Wed. Drabbe op Kiaandag 26 Dec. (2e Kerstdag). Aanvang des avonds zeveu ure. op de bovenzaal van Mej. Wed. J. Platteeuw, op Dinsdag 27 Becembsi* 1920, des avonds te 6 ure. Entree lste rang J'0,59. 2de rang f0,30. GENERATE REPETITIE op Zaterdag 24 December, des avonds G uur, toe- gankelijk voor kinderen a 5 cetsS per kind. Plaatsen te bespreken op den dag der uit- voering a 10 cent extra. in het Hotel des Pays-Bas", Ter Neuzen. Opvoering van Blijspel in 3 bedrijven, voorafgegaan door Tooneelspel in 1 bedrijf. ENTRIES fO, 75. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering a SO ct. per plaats van 13 ure. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Woensdag den 21 December 1330, des namiddags te 2 uur, bij de Wed. lVIichillsen, Markt. Ter Neuzen, ten verzoeke van den KLEINE ZEVENAARPOLDER in het openbaar verpachten de dijken om te hooien en te bewerken, de zijkantwegeu om te hooien. De verpachting geschiedt voor den tijd van 7 jaren en wordt geacht te zijn ingegaan den 11 November 1910. Het Bestuur van den polder VAN REMOOR- TERE zal op den 27 December 1910, 'snam. ten 2 uur, ten huize van den heer Ferd. de Vleeschotjwer, te Sas van Gent, in den Van Remoorterepolder, trachten te verpachten voor den tijd van 6 jaren, De Dijkgraaf, C. VERHELST. o o o n 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2