Wie helpt Voor de Zaai. Duitsche Industries en Friesche Eigenheimers, Dr. Staring's Almanak Send uw wascSi naar 6b Stoom- ea Chemische Waschinrichting voor Oliegoederen, GummskSeeding en waterdichte Goederen is Firma GEBR. RIBBENS, Dr. ROBERT'S Adverlentien. T E KOOP: „D E VLUT5' Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) Eerste Revelaar Zaailijnzaad, Bij ABB. DIELEMAN te Axel, URINE-0RGANEN. GEHE1ME 21EKTEN - NIEREN. 4A 55 cent. Ondervinding leert. ONTVANGEN: 1911, Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANBE. te TE 33/ 3ST El TJ Z IS 1ST, waar ze met de meeste zorg behandeid wordt en in helderheid alles overtreft. Vraagt speciaal prijsopgaaf voor wasschen droog van stok en nat te huis. DE DIRECTIE. TEE NEIJZEN. mannen, die alien bij de uitoefening van hun beroep verongelukt waren. Nog zeldzamer werd het geval, toen bleek, dat deze vrouw, die hiervan haar beroep had gemaakt, dan eerst in het huwelijk trad na het ongeluk, dat haar aanstaanden man was overkomen. Hoe ze deze vreemdsoortige betrekking, die zeer voordeelig voor haar was, uitoefende Met voor liefde hield dit vrouwspersoon zich op bij huizen in aanbouw. Daar waar veel kans was op ongelukken, was ze in de nabij- heid te vinden. Gebeurde er dan een ongeluk, zoo speelde deze vrouw de barmhartige engel, wanneer ze tenminste wist dat de verongelukte ongehuwd was. Ze verpleegde hem in haar woning en overlaadde als een ware weldoenster den gewonde met weldaden. Ging het verkeerd, en dreigde het spoedig met den verongelukte af te loopen, dan Iiet zij zich kort voor zijn dood met hem in T huwe- ljjk verbinden, en werd op deze wijze na 'tover- lijden van haar man, zijn wettige erfgename. Haar laatste plan echter mislukte. Haar laatste verongelukte man, die acht dagen na het huwelijk stierf, en haar de geheele woning- inrichting en een levensverzekering van 7000 gulden vermaakt had, bleek nog een zoon te hebben, die aaDspraak maakte op de erfenis. De voogd van dezen zoon klaagde de weduwe bij het gerecht aan, en tijdens de behandeling van dit proces kwam de uitoefening van het bovengenoemd beroep van dit weeuwtje voor den dag. Plasezek deelt eenige gevallen mede van grootmoedigheid van artsen, die verzekerden, door hen behandeid, van de noodige attesten hadden voorzien om de verzekerende lichamen op fabelaehtige wijze uit te plunderen. Zoo durfde een ingenieur met 30 gulden wekelijks inkomen, geholpen door den arts, voor ver- pleging ten huize van zijn schoonmoeder na een spoorwegongeval, 12 gulden per dag in rekening brengen. Hij had voor zijn herstel dagelijks een flesch wijn van 4 Mark noodig en 's morgens en 's avonds eaviaar en asperges. Een jutfrouw moest in een maand voor 36 gulden aan geschaafd vleesch, 65 gulden aan melk, 33 gulden aan eieren, 8 gulden ananas, druiven- en citroensap verzwelgen. En tot ge- nezing van ischias, aan een ongeval toege- sehreven, moest een patient bijna drie jaren lang dagelijks extra gebruiken 1 liter melk, 2 eieren, 1 H.G. boter, iD het kort aan extra- voeding voor ongeveer 4,50 in de week. Niet te verwonderen acht het de „Deutscbe Medische Wochenschrift" dat de verzekerende lichamen meer en meer het attesteeren omtrent verzekerden aan door hen aangestelde artsen opdragen. De heer Schutzendorf, baryton van het Duitsche opera-gezelschap, verbonden aan de dezer dagen gesloten stedelijke opera in Gent vraagt dat de stad aan zijn kameraden en hem, een vergoeding zal toestaan. De stad heeft z. i. een zekere verantwoordelijkheid, daar zij den bestuurder benoemde deze is een Gentenaar wiens verdiensten en bevoegdheid men daar moest kennen. De Duitsche artisten zijn, som- migen met vrouw en kinderen, uit verre steden gekomen, hebben ginds vanandereverbintenissen afgezien en worden nu afgedankt, na zeven weken loon genoten te hebben. De Fransche artisten zullen behouden blijven in het gezelschap dat Dufrische nu vormt. Een drinkende wandelstok. Te Parijs wordt een vernuftige uitvinding in den handel gebracht, een uitkomst voor menschen, die veel bezoeken moeten afleggen, dan op alcoholische dramken onthaald worden en deze niet kunnen weigeren. Het is een wandelstok die hoi is en waaraan in den knop een gaatje is, benevens een gummibal. In een onbewaakt oogenblik kan de bezoeker zijn glas op die wijze ledigen in zijn wandelstok, een druk op den gummibal doet den stok het vocht inzuigen en later kan men op straat den drank weer laten wegloopen. Maandagavond zijn te Rijssel aangehouden Richard Kraus en Fritz Guies, twee Uuitschers, die drie jaren geleden de Deutsche Bank te Berlijn voor 100.000 fr. bestalen. Zij hebben achtereenvolgens in Engeland en Belgie gewoond en waren sinds vijf dagen te Rijssel aangekomen, vanwaar zij voor de eerste maal aau hunne vrouwen schreven met opo-ave van adres. De justitie van Berlijn verwittigde oumiddel- lijk het parket van Rijssel. Van de 100.000 fr. hadden de dieven nog 575 franks over. De X-stralen hebben weer een slachtoffer gemaakt. Dr. Arnack, die sedert jaren in het gasthuis te Londen radiographische proefne- mingen deed, heeft een erge huidoutsteking ge- kregen. Dezer dagen heeft men hem de lin- kerhand moeten afzetten en men vreest dat de lechter zal volgen. Dr. Arnack draagt zijn ongeluk gelaten. Een meisje te Wyneghem wilde het vuur aanwakkeren, door er petroleum op te gieten. De kleederen van het meisje vatten vuurde moeder snelde op het hulpgeroep toe en wilde de vlammen uitdooven, doch verbrandde zich erg aan de handen. Bet slachtoffer liep tegen het bed van den ouderen broeder, die brand wonden bekwam aan de voeten. Men slaagde er ten slotte in de kleederen van het meisje af te rukken, doch de ongelukkige was vreeselijk verbrand over gansch het lichaam men heeft haar naar het gasthuis overgebracht, waar zij kort nadien in de hevigste pijuen stierf. Cook. De „Poolontdekker" Cook, die op het oogenblik in Engeland verblijf houdt, heeft, naar aanleiding van de zoogenaamde be- kentenis van hem, die in verschillende Ameri- kaansche bladen geschreven was, een stuk ge- publiceerd, waarin hij ontkent ooit een beken- tenis gedaan te hebben. In Hamptons Magazine van Januari zal een stuk over zijn Poolreis het licht zien. Cook teekent zich met gepaste be- scheidenheid zonder den titel doctor". Tijdens de voorstelling in een menagerie te Badajoz, Portugal, brak een luipaard los uit zijn kooi en sprong onder de toeschouwers, waar hij ee'n hevige paniek veroorzaakte. Het dier doodde twee menschen en verwondde er 4, waarop het naar buiten vluchtte. De gendarmes zetten het gevaarlijke wild achterna en slaagden er in het neer te schieten. Een notaris uit de provincie Antwerpen was dezer dagen naar Brussel gekomen. Toen hij de Rogierplaats overging, viel een jong meisje hem om den hals, uitroepende O, ruijn beste oom en gaf hem twee klinkende kussen. Maar daarna bemerkend zich vergist te hebben, ver- wijderde zij zich zeer haastig. Toen de notaris kort daarna aan zijn das voelde, stelde hij vast dat zijn diamanten speld, ter waarde van 3500 frank, met zijn „nichtje" verdwenen was. In een staalgieterij te Bochem was men Zaterdag aan het gieten van zg. radsterren toen plotseling een met 13000 kilo vloeibaar staal gevulde gietbak losraakte van zijn haken. Drie arbeiders werden door het witgloeiend staal over- goten en gedood. Hun overblijfselen heeft men nog niet kunnen terugvinden. Een vierde arbeider kon nog juist opzij springen, maar moest met zware brandwonden naar het hospitaal gevoerd worden. Een aan- tal andere arbeiders werden door weggeslingerde staalspatten licht gewond. Er schijnt toch een middel te bestaan tegen het lynchen van misdadigers bij pre ference negers door een bloeddorstige volks- menigte. Zondag wilde te Columbus in den Staat Georgie het grauw een neger lynchen, die in de gevangenis was opgesloten. Maar een van de cipiers verdedigde den aan zijn hoede toevertrouwde gedetineerde en schoot 6p het grauw, dat toen afdeinsde. Twee personen in de menigte en ook de cipier zelf, liepeu verwondingen op. Inciien uw kind gecn lust in het leeren heeft, indiennij geen vorderingen maakt, zijt gij dan wel altijd zek-er dat dit alleen uit luiheid voortkomt? Is hij voimaakt ge- zond? Is hij zoo sterk als hij kon zijn? Lijdt hij niet onder den groei? Maakt hem toch geen verwijten over zijn werk indien hij niet ge'neel enal gezond is. Het leeren is moeielijk voor de zieken en de zwak- ken. Laat uw kind de Pink Pillen inne- men, die ondeisteunen tijdens den groei, die eetlust, krachten en bloed geven. Straf geen sukkelende en zwakke kin deren, beklaag hen en verzorg hen Ze zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos en 9,per zes doozen. bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, Joh. de Roos, Ylasmarkt K 175, Middei- burg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraaf, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. v, DAGEN. Voorm Nam. Zaterdag 17 Dec. 1.52 2.16 Zondag 18 2.40 3.4 Maandag 19 n 3.29 3.53 Dinsdag 20 4.18 4.43 Woensdag 21 5.7 5.34 Donderdag 22 6.1 6.30 Vrijdag 23 7.— 7.31 het bestuur der Zondagschool „SAMUEL" aan een Org el, Lumpen, Stoelen, Bank en, (zoo noodig tegen vergoeding) om de affuitloods in gereedheid te brengen tot het vieren van haar lie Kerstfeest met haar 450 kinderen, die voor dit doel welwillend werd afgestaan. Aanbiedingen bij den Voorzitter. De Goederen worden aan huis afgehaald en bezorgd. Voor schade wordt ingestaan. Het Bestunr, B. N. VAN DIJKE, Voorz. A. FA AS, Secretaris. 's Lands Ger. De ZNjidcrlandtr gcbruikt Dubbel (Fjlank Zeep en legt er eer bij in... spaari bovcndien Werfy en tijd. Uolg de gebrxiiksaanwijzing en let op den naam Bokloot. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GrJEIVT- (2 minuten van de Zuidstatie). pijnstillende Balsem is het beste geneesmiddel voor de behandeling van Rheumatiek, Ischias, Jichtaandoeningen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn en Migraine. Deze balsem is een zeer afdoend middel tegen verkoudheid in het hoofd. Prijs per tube 90 ct. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels en in het Hoofd- Depot F. E. VAN SANTEN KOLFF, Korte Hoofdsteeg 3, Rotterdam, die na ontvangst van fl. 1, een tube franco huis zendt. Zoolang de voorraad strekt bied ik te koop aan (echt Hollandsche blauwbloem), gegroeid op 't Eiland Texel, op nieuwe gronden, Zaterdags, markt te Axel, monster te zien. JAN PIETER VAN HOEVE Fz. Axel, December 1910. om te planten. Zuivere soorten. Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagatteustraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van flier-en Biaas- ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderda geheime ziek- fesi, verzwakking, wpouwen- ziekten. 4 DRUKKERIJ. BOEKHANDEL. 4, Gedurende de maand December ver krijgbaar IOO Visitekaartjes met daarbij passende Enveloppen of een humoristische Scheurkalender voor Ruime sorteering in Visitekaartjes. Levering van alle voorkomende Druk- werken aan concurreerende prijzen. x Minzaam aanbevelend. Bekroond met gouden medaille op de wereldteutoonstelling Brussel 1910. Hoest, Bronchitis, Asthma, Borst- kwalen. Ziekten der longen en ademhalingsorganen. Spoedige, grondige en gewaarborgde genezing door 't gebruik der Wereld- beroemde EALSEIi^ PILLEN van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaeteoud-leerling der Gasthuizen van Gent. Brijs per doos G2]js cent. Verkrijgbaar en Gros te Ter Neuzen bij J. J. KENSE en verder bij alle soliede drogisten en verkoopers van ge- neesmiddelen. in leer* en Hnnen. Aanbevelend, I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2