Yerkiezipg Kaaer vaa Arheifl. Kamer van Arbeid. 55 cent en hooger. Laatsts berichten. BURGELIJKE STAND. Velen hebben een nieraandoening, Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverlentien. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevrouw) R O O K E R IJ, Pieter Dekksr ¥2., Salomon de Feijtsr, ^Isarten W. Koster, Dirk Oakker Fz., en Abr. Dieleman Pz., M. Bakker, Axel. Corn. Hamelink Czn., M. W. Millenaar, Zaamslag. G. Verbeke, Axel. Adriaan de Visser, Axel. Firma P. J. van de Sande. Vrijdagavond omstreeks half zeven is op het rangeerterrein, Rietlanden, bij de Ertskade te Amsterdam, een ernstig ongeluk gebeurd. Een man van middelbaren leeftijd, waarvan tot nog toe onmogelijk was de identiteit vast te stellen, is door eengoederenwagen totaal vermorzeld. Het hoofd is geheel verbrijzeld, er zijn twee voeten afgereden, terwijl ook de linkerarm aan het lijk ontbreekt. Een broeder van den geneeskandigen dienst, van het zittingslokaal Wittenburg, heeft het stoffelijk overschot met de rijwielbrancard gehaald en naar het 0. L. Vr. gasthuis gebracht. Vandaar is het vervoerd naar het lijkenhuis aan de Ooster-begraafplaats. Men vermoedt dat de ongelukkige een boot- werker is. Te Maintz zal men de lantaarnopstekers afschaffen. A1 de gaslantaarns in de stad zullen voortaan automatisch aangestoken en uitgedaan worden. Hierdoor zal een jaarlijksche besparing van 40,000 mk. verkregen worden. - In Gent is de Groote Schouwburg gesloten. Reeds geruimen tijd was de raadscommissie der schouwburgen bezig met onderhandelingen over de exploitatie der opera. \Y oensdagavond vergaderde deze commissie andermaal. Uit de bekomen inlichtingen bleek dat de uitgeversfirma Heugel en Cie, van Parijs, weigert haar repertorium der werken van Masse net t!en andere toondichters in huur te geven en dat geen enkele kandidaat onder deze voor- waarden de Pransche en Duitsche troepen wil behouden. De commissie besliste ten slotte, met 6 stem- men tegen 1 onthouding, dat de Groote Schouw burg na de aan gang zijnde vertooning zou gesloten worden. Intusschen zullen de onderhandelingen over de heropening met enkele personen voortgezet worden. Zoodra de beslissing van de commissie bekend was, gaf zij in den Grooten Schouwburg waar juist het le bedrijf jran La Glaneuse ten einde liep, aanleiding tot allerlei gesprekken. De ontevredenheid van eenige bezoekers gaf zich lucht tegen den vertegenwoordiger van een blad, dien men terecht of ten onrechte verant- woordelijk stelt voor de mislukking der kau- didatuur van Dufriche, (thans een der zangers van de opera) en bij het optreden van dezen artist in het tweede bedrijf brachten de toe- zschouwers hem een geestdriftige ovatie, welke ij bij het einde der vertooning herhaalden. In den nacht van Zondag 1.1. werden, zooals eerst thans bekend wordt, op den straat- weg van Tesze naar Bassaro, in Opper-Italie, drie reiswagens van de Zuid-Tiroler onderneming Voltolini met een Duitsch reisgezelschap, uit 50 personen bestaande, niet ver van Primolano aangehouden door 12 met knuppels gewapende kerels. De bandieten dwongen de reizigers uit te stappen en daarna de koetsiers, ora zonder hun vrachtje terug te rijden. Bij den overval werd een koetsier zwaar gewond en een paard lam geslagen. Den reizigers echter geschiedde niets. Waarschijnlijk was de overval dan ook gemunt op de Zuid-Tiroler onderneming. De reizigers brachten er intusschen een paar zeer onaangename uurtjes mee door. Het hertogelijk consistorie te Brunswijk heeft onlangs, naar de Hervorming meldt, de bepaling gemaakt, dat de candidaten in de theo- logie bij hun kerkelijk examen in den Luther- rock" moeten gekleed zijn. En het heet dat er een voorscbrift volgen zal voor de predi- kanten, oru eveneens de Lutherjas te dragen, ook in het gewone leven. Het voorschrift baart ontevredenheid en geschrjjf. In de Braun- scheweigische Landeszeitung vraagt iemand Wat zouden de heeren rechters wel zeggen, indien de regeering hun voorschreef, dat zij hun toga ook op straat moeten dragen Donderdagmorgen in de vroegte liep de goederentrein van Dusseldorf naar Opladen, een zijlijn tusschen Keulen en Dusseldorf, op het station Immigrath op een juist vertrekkenden trein. Deze had den weg vrij, maar de binnen- loopende trein was klaarblijkelijk door onveilig gereden. De twee locomotieven werden door den schok uit -de rails getild en de goederen- wagens schoven als lucifersdoosjes in elkaar. Niet minder dan twintig werden totaal versplin- terd. Voor zoover thans bekend is, zijn er twee beambten gedood, 5 zwaar en een groot aantal lichter gewond. Er worden nog eenige spoor- wegbeambten vermist. Het is wel mogelijk, dat zij zich in hun verbijstering direct naar hun woning hebben begeven, maar men vreest, dat ze als lijken onder de puinhoopen te voorschijn zullen worden gehaald. De jonge man, aangehouden onder ver- denking de oude vrouw te Haaltert vermoord te hebben, heeft, door de vragen van den onder- zoeksrechter Yerhulst in het nauw gebracht, een volledige bekentenis gedaan. Hij heeft zich op de oude vrouw willen wreken, zegt hij, omdat zij hem bij het gerecht had aangeklaagd wegens twee diefstallen, die hij bij haar had gepleegd, ofschoon zij beloofd had te zwijgen. Toen de vrouw dood was, heeft hij gebruik gemaakt van de gelegenheid om al het geld te stelen, dat hem onder de hand viel. De Peterburgsche politie heeft ontdekt, dat op het haven-douanekantoor van de Russische hoofdstad stelselmatig diefstallen werden ge pleegd, die voornamelijk buitenlandsche koop- waren betroffen, welke per schip waren aange- voerd. De geheime politie ontdekte bp een havenarbeider een geregelde opslagplaats van gestolen waren, met name rum, likeuren en geconserveerde levensmiddelen. Verscheidene dieven zijn gearresteerd. Ook uit Warschau komen berichten van groote misbruiken. Op het hoofdpostkantoor stalen de beambten postzegels, openden brieven en eigenden zich het ingesloten geld toe. De schuldigen zijn gearresteerd. Sinds eenigen tijd hield zich in een hotel te Zurich een zoon van den wereldberoemden sehilder Arnold Bocklin op, Felix Bockliu. Daar hij de hotelrekening niet kon betalen, joeg hij zich, op het oogenblik dat hij in zijn kamer gearresteerd zou worden, een kogel door het hoofd. Zwaar gewond moest hij naar het hos- pitaal worden vervoerd. Naar men vnrzekert, zal tegen het aan- staande seizoen, de stoomtram van Blankenberg naar Zeebrugge en Heist door electrischerijtuigen vervangen worden. De werken zullen naar het schijnt binnen kort aangevangen worden, zoodat met Mei aanstaande de electrische tram kan rijden. In den kelder van een zagerij te Ant- werpen, waar de machines staan, werd het vreeselijk verminkte lijk gevonden van een 17 jarigen knecht. Den jongen waren de twee armen afgerukt, en hij had daarenboven nog verschillende kwetsuren. Het was al bloed wat men zag. Ook waren zijne kleederen afgescheurd en om de groote as der wielen geslingerd. Niemand heeft het ongeluk zien plaats heb ben. Het is meer dan waarscbijulijk dat de ongelukkige die de wielen, waarop de riemen verwisseld worden, moest smeren, met de klee- ren is gevat geworden en mee rondgeslingerd. In den grooten speelgoedwinkel van Ham- ley, Regentstreet Londen, is brand uitgebroken, terwijl een talrijk publiek inkoopen deed voor Kerstmis. Er ontstond een paniek, waarbij echter zelfs niemand gewond werd. Het per- 3oneel nam oumiddellijk maatregelen om het vuur te blusschen en in miuder dan geen tijd waren 10 brandspuiten ter plaatse. Niettemin zijn de tweede en derde verdieping belangrijk beschadigd door water en vuur en veel speel- goed is vernield, o.a. Kerstgeschenken voor de kinderen van den Tsaar van Rusland en van den Koning van Spanje. Voor 180,000 gld. heeft de directeur van het radium-instituut te Londen een gram radium gekocht van de Oostenrijksche regeering. De koop was gesloten door bemiddeling van den Engelschen rijkaard Ernest Cassel, die het gram radium aan 't instituut schenken wil ter toe- passing in de geneeskunde. In Januari zal een half gram radium in't bezit van het instituut zijn, de andere helft komt in Mei. Een man, chic gekleed en met deftige manieren, deed zich te Ostende voor als prof, phil. en lichtte daar een „collega" op. Hij werd aangehouden, doch bij gebrek aan bewijs vrijgelaten. Doch een paar uur later kwam een verzoek van de Duitsche justitie om den man aan te houden, daar hij er sinds eenige maanden met f 21.000 van de posterij van door was. Er stond een premie van f 600 op zijn arrestatie. De „geleerde", die zich afwisselend dr. Konig of dr. Morgan noemde was echter niet meer te vinden. Hij bleek naar Maastricht getrokken te zijn, waar hij zich als ,/dokter" aan een der geneesheeren voor- stelde en ook deze poogde op te lichten. 's Gravenhage, 12 Dec. Ingekomen is de Regeeringsnota betreffende het kustverdedigings- voorstel. Voortgezet werd het debat over de begrooting van justitie. De heer Van Wijnbergen besprak de Papendrechtsche zaak. Spreker verbaasde zich niet over het gebeurde te Arnhem, aan- gezien dit een gevolg is van de verderfelijke moderne rechtstheorie, die moet voeren tot ondragelijke tyrannie, waarvoor spreker altijd heeft gewaarsehuwd. De drie psychiaters ver- dienen geen verwijt, maar wel hoopte spreker dat mannen van wetenschap, pers en recbterlijke macht zich zullen aangorden om verdere door- voering van de moderne leer te voorkomen. De heer Borgesius wilde van een inquisito- riaal onderzoek der getuigen niets weten, maar betoogde tegenover den vorigen spreker, dat de psychiatrie een goed hulpmiddel is voor den rechter. Bij het nemen van een| beslissing moeten de psychiaters geen heer en meester worden van het strafproces. Vervolgens critiseerde de heer Duys het voorgevallene in de Papendrechtsche strafzaak. F. J. KAAH, Dijkstraat 43, Ter Netizen. doch weten bet niet. Vele mannen en vrouwen hebben nier- en blaaskwalen, dochkennen ongelukkigerwijze hun ziekte niet onder dien naam. Zij schrijven hun zenuwhootdpijn, verlammende pijn in den rug en de lendenen, duizeligheid, rheumatische pijnen enz. aan andere oorzaken toe. Somtijds is dit zoo, doch verreweg in de meeste gevallen zijn het de niergiften in het bloed, die dat afgematte en rustelooze gevoel, die urine-stoornissen, waterzucht, rheumatiek en rugpijn veroorzaken. Zij zijn het, die u prikkelbaar, zeurend over kleinigheden en spoedig ontmoedigd maken. Doch verbeeldt u niet, dat gij een ongeneeslijke ziekte hebt en dat gij niet gezond kunt worden. Behandelt de oorzaak uw nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren krachtig en gezond maken en hen zoodoende in staat stellen om de onzuiver- heden, die uw liiden veroorzaken, uit het lichaam af te voeren. Wacht u voor namaak. Op iedere echte doos komt ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor. Foster's Rug pijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke-Leunis, West.kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. HLulstj 12 Dec. 1910. DA GEN. Voorm. Nam. Dinsdag 13 Dec. 11.1 11.29 W oensdag 14 n 11.54 Donderdag 15 n 0.18 12.42 Vrij dag 16 n 1.6 1.29 Zaterdag 17 1.52 2.16 Zondag 18 2.40 3.4 Maandag 19 3.29 3.53 Op a. s. Woensdag, 14 December, hoopt onze geliefde Vader, DE FEIJTER, te Axel, zijn SOsten geboortedag te herdenken, Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van zijne dankbare kinderen. Uit aller naam, Ter Neuzen. M. DE FEIJTER. Voor de vele blijken van deel- neming ondervonden bij bet overlijden van onze Ecbtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Pieteenbi.la de Feijtee, betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijnen liat'te- lijken dank. J. MOENS. Ter Neuzen, 12 December 1910. L'Agent Oonsulaire de France a Terneuzen prie les Framjais qui demeurant dans la region de sa residence doivent prendre part aux operations da recrute- ment militaire de la classe 10JO, c'est d dire ceux ayant 20 ans avant Vexpiration de 1910et les omis des classes anterieures, de l'en informer dan le plus bref delai. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 38, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Ondergeteekende bericht hierdoor, dat hij van at heden bij zijn SlageriJ heeft opgericht eene en houdt zich beleefd aanbevolen tot het rooken van ilammen, enz., enz. C. VftfS FRAESJEHHOVE, Slager, ZAAMSLAG. 7> te Axel. te Zaamslag. TANDAR T 8, Markt (hock Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2d uur. In een gehouden Conferentie te Axel, zijn voor de verkiezing voor de Kamer van Arbeid voor Axel en Zaamslag, tot Candidaten gesteld 5 leden, patroons, de heeren Het Bestuur van de Christelijke Werklieden Vereeniging //PATRIMONIUM" te Zaamslag en Axel, bevelen onderstaande kandidaten voor de W'erklieden-leden ten zeerste aan Zaamslag. De Desturen van beide A fd. Patrimoniam." Even als vorige jaren biedt ondergeteekende tot het einde van December JES aan, vanat Op elke 100 kaarten (van gewoon formaat) ontvangt men gratis 100 daarbij passende enve- loppen met sluiting of een prachtige scheur- kalender naar verkiezing. Duidelijke opgaaf van namen wordt beleefd verzocht. Ter Neuzen, Dec. 1910. Naar buiten Ter Neuzen met 15 cent verhooging. ■V- bederven nooit, wanneer men ze in een hermetisch gesloten bus bewaart. Slechts door er kokend water op te gieten kan men ten alien tijde en overal een voortreffelijk vleeschnat bereiden. Ook bij enkele blokjes a 21/3 cent verkrijgbaar bp Ter Xeuzen. Geboorten. 4 Dec. Adriaan Marinus, z. van Martinus Verhelst en van Johanna de Doelder. 6 Dec. Cornelis Adolf, z. van Francinus Christoffel den Hartigh en van Cornelia Johanna Slrijland. 8 Dec. Phara'ilde Louise Marie, d. van Pieler Johannes Willems en van Marie Melanie Dierick. 9 Dec. Anna Maria, d. van Samuel Jacob Gazan en van Maria Koster. Johanna Cathalina, d. van Cornelis Verijzer en van Pieterneiia Anna Elve. Overlijden. 9 Dec. Ebrina Dieleman, oud 34 j., d. Jan en van Elisabeth de Putter. Middenprijs per 100 K. G. Tarwe f 9,25. Rogge 8,75, Wintergerst /*8,80, Zomergerst f 8,Haver f 7,Erwten f 17,— Witte boonen Bruine boonen 14,25, Duivenboonen fPaardenboonen f 9,,Boekweit/ Lijnzaad Koolzaad f Aardappete J 4,'25. Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stuks f 1,65. Ter weekmarkfc waren aangevoerd 19 stuks rundvee en 34 varkens, waarvan verkocht 11 stuks rundvee en 27 varkens. ii it ii Deze patroons-Candidaten worden aan de Kiezers te Axel en Zaamslag ten zeerste aan bevolen. Daar deze heeren in hunne gemeenten, ge- noeg bekend zijn, als daarvoor geschikte mannen, achten wij sterkere aanbe-veling overbodig. Axel, Dec. 1910.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2