- AMijsiroop - Mr. P. DIELEMAN, Openbare Verpachting. t PBUSIiW i Dokter C. DE DECKEH. Yerkiezing Kamer yan ArhBifl. Earner van Arbeid. Bericht van Instel. Hofsteden te koop. Advertentien. Allen, die belang stellen in de Geitenfokkerij, mmmim Yerschillende perceelen Dijk en Zijhantweg, in het ,,Gafe Ostende" hij R. M, YERMA.ST, Nederlandsch Tooneel te Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. een Vergadering Borst- en Long aandoeningen zijn gevaarlijk. Tandarts MEIER (Mijnheer enleyrouw) R O O K E R IJ, op Zondag* IB Becembfir a. s., J. van Hoeve, J. de Feijter, Axel. Ph. j. van Dixhoorn, job. de Feijter, j Zaams| Jac. liuijssen, P. Dekker Fz., j J. de Feijter Lz., J. van Hoeve Sz., D. van Cadsand, M. Bakker, Corn. Hamelink Czn., M. W. Milienaar, Zaamslag. G. Verbeke, Axel. Adriaan de Visser, Axel. Maar het is toch al te bespottelijk om op grond daarvan, omdat de maatscbappij dat nu zoo prettig zou vinden, aanstonds strafbe- palingen in het leven te roepen. De heer Leo v. d. Lubbe heeft gezegd niet meer te zullen ingaan op schrijven van Xen On Yen. Nu, dat doet mij genoegen. Niemand heeft er hem om gevraagd. X.X. Teh Neuzen, 5 December 1910. Mijnheer de Redacteur Met waar genoegen las ik in uw veelge- lezen blad uwe waarschuwing tegen die z.g.n. fotografische inricbtingen, want 't is zwendel, mynheer, de grootste afzettersboel die er bestaat enwaarvan ik de dupe ben geworden, wel is waar door een ongelukkig toeval maar bedrogen ben ik en niet zoo zuinig ook. Hoewel u reeds meermalen tegen die //gratis" aanbiedingen hebt gewaarschuwd, ben ik er toch now ingeviowen en om dit aan anderen bekend te maken wil ik, zoo u zulks my vergunt, het geval eens geheel uiteenzetten. Voor de waar- heid sta ik geheel in. Op zekeren dag kwam by mij op bet erf een persoon die foto's by zicb had en my aanbood geheel gratis een portret van my te maken, enfin het gewone bekende smoesje. Hoewel mijn vrouw er beslist tegen was nam ik het aanbod aan en gaf hem een portret van mij. Van mijn kinderen had ik ook wel portretten doch die had hij liever niet, wel van mijn vrouw. Kort en goed, gaf ik hem een foto van mij en een van mijn vrouw. Deze zouden geheel gratis voor reclame gemaakt worden. Toen ik, 't was in den beetentijd, eens van huis was voor zaken, kwam er een persoon op 't hof die van mijn vrouw, die door mijn afwezig- beid hem te woord stond, frs. 100,vroeg voor de lijsten die om die bestelde portretten moesten gemaakt worden. Hij had, zoo vertelde hij verder, nog meer lijsten bij zicb van frs. 150,- enz. doch die wan frs. 100,waren de goedkoopste. Natuurlijk kwam mijn vrouw daartegen op en zeide dat de lijsten niet besteld waren en de portretten geheel gratis zouden gegeven worden. Daarop begon de man te dreigen en mijn vrouw bang te maken die, ten einde raad, hem de frs. 100,ter hand stelde, waarna hij spoedig verdween. Bij mijn tkuiskomst vertelde mijn vrouw het voorgevallene waarop ik zeer boos op haar was omdat zij zicb geld had laten afpersen, doch indien ik geweten had waar het individu zich op dat oogenblik had bevonden dan zou ik een daad gedaan hebben die misscbien niet geheel volgens het recht zou zijn geweest, maar die frs. 100,— zouden wis en zeker weer in mijn bezit zijn gekomen. Maar nog niet genoeg. Enkele dagen later kwamen de portretten met de lijsten er om waarvoor ik frs. 40,moest betalen, hetgeen ik deed daar ik mij kon over- tuigen dat de portretten goed geleken, maar met die frs. 40,was het spulietje goed be- taald. Hiermede, mijnheer de redacteur, heb ik mijn ondervinding in deze uiteengezet en ik hoop dat ik het doel van mijn schrijven, mijn mede- menschen voor dergeljjke praktijken krachtig te waarschuwen, volkomen heb bereikt. Een Landbouwer. 1910. 1 Jan „En dan die schapen. Je zou waar- achtig zeggen dat de beestjes kramp in hunne pooten hebben." Piet„Nou, zeg, stel je voor dat je zelf een heelen dag met je p enfin, ik wil zeggen, met de jouwe in het water staat, en je ziet geen gelegenheid om je op een droog plekje te begeven, zou je dan ook de kramp niet krijgen Nou, die beestjes toch ook Jan.. Natuurlijk. Maar, zeg. is er bier in Ter Neuzen dan zoo eens niemand die zich die dieren aantrekt zul je vragen. Dan antwoord ik kortafNeen. Of er dan geen leden van de Dierenbescherming wonen i J a. die wel. Maar die werken alleen maar met hun mond, en als ze eens wat doen met hunne handen, dan is het om groote blauwe borden op de lioeken van de straten te hangen, met dikke witte letters er op Behandel de Dieren met zachtheid enz. maar daadwerkelijk Als ze het zoo ver meenden met hun Lidmaatschap, dan hadden ze toch al lang gevolg gegeven aan het schrijven van den Dierenvriend t Piet,,Nou. als het zoo gesteld is, dan ver- wondert het mij niets dat die beesten daar nog zoo staan Maar hoe laat heb je het i Jan „5 minuten voor tien. Het wordt onzen tijd, Piet." (Beide vrienden zetten het op een drafje, zoodat schrijver dezes niets verder kan afluisteren. Alleen boort hij nog een van de twee roepen ,Ze moesten die baas ervan zelf eens in die rotboel zetten"). Hartelijk dank, M. d. R., van Luistervink. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 11 December a. s. te 21/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Marguerite Gauthier, (La Dame aux Camelias), tooneelspel in 5 bedrijven door Alexander Dumas, zoon. Vertaald door A. T. Legras. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 8 Dec. 5.32 6.- 9 6.29 7.2 10 7.38 8.15 11 8.53 9.27 12 u 10.1 10.32 13 n 11.1 11.29 14 n 11.54 Yoor de talrijke blijken van deel- neming, ondervonden bij het over lijden van onzen zoon en broeder Petrus Matrildus Marie, betuigen wij onzen harte lijk en dank. P. GOOSSENi, Echtgenoote en Kinderen. Sluiskil, 7 December 1910. Ter Neuzen, 5 Dec Mijnheer de Redacteur t Mag ik s. v. p. eene kleine ruimte verzoeken in Uw geeerd blad voor onderstaand fjgekiisterd Sesprek. (Jan, op weg naar het Station, bemerkt voor hem op de spoorbrug, zijn vriend Piet.) Jan „He, Piet, wacht eens eventjes, ik ga zoo ver met je mee." Piet,,Zoo Jan, goeden dag, moet je soms ook met den trein mee Jan „Ja ik ga eens kijken naar de jaar- markt te St.-Niclaas. Misschien dat ik er nog wel wat vind dat me le pas komt. Piet„Dat treft, clan gaan we samen. Maar, om van het een op het ander te vallen. Dit is toch de Stationsweg, he En dan wou ik je vragen, heb je het Yolksblad van den 26 November gelezen Jan.. „Ja., maar wat bedoel je Piet.. ,,Wel, daar stond een ingezonden stukje in over een smerige weide, waar eene koe en een tweetal schapen op een ellendige manier hun leven doorbrengen. Ik zou toch dat weidje wel eens willen zien, om me te over- tuigen of dat stukje misschien niet wat over- dreven was." Jan „Nu dat je het zegt, ja, dat heb ik ook gelezen. Maar overdreven was het niet, hoor. lntegendeel, de schrijver ervan kon er nog meer bij gedaan hebben. Zie, daar is het. Kijk die arme beestjes daar maar eens staan. Is dat nou niet meer dan schandalig Zie die koe maar aan. Zij staat tot aan haar knieen als 't ware in hetslijk, Bovendien ligt de mod- der en ander vuil haar tot boven op haar rug." Piet.. „Warempel, Jan, 'tis schande." Ondergeteekende wenscht voor candi- daat voor de Kamer van Arbeid te Axel en Zaamslag niet in aanmerking te Rom en. Zaamslag, 7 Dec. '10. D. DEKKER Fz L'Agent in het bijzonder landbouwers en veldarbeiders, worden uitgenoodigd ter vergadering op Zater dag 10 Dec. a.s. bij P. DIELEMAN— £OOLE te Ilriewegen, des avonds ten 6 ure. Spreker over bovengenoemd onderwerp de leer J. C. JANSEN. Aanstaanden Zaterdagavond 10 December ten 5lk uur, zal bij de Wed. Jac. Platteeuw te Zaamslag worden belegd, met het doel een Geiten" wereemgieig op te richten. Als spreker tot dat doel zal optredende heer BREIJAARD, Voorzitter der Geitenver- eeniging te Stoppeldijk. Belangstellenden worden dringend verzocht de vergadering bij te wonen. Zaamslag. Eenige Belangstellenden. Asthma en verkoudheid zijn de voorboden van tering. Uit- stel is gevaarlijk. Aarzelt niet, het eenige goede geneesmid- del te gebruiken. Reeds duizenden zijn er door ge- nezen. Het gebruik der AB- D1JSIROOP. KLOOSTER SANCTA PAULO, voorkomt sterfgevallen als gevolg van tering. Zijt gij behept met Asthma Hebt gij soms last met het ademhalen Voelt gij U afgemat en moede na eene lichte inspanning Kunt gij niet slapen, hoest gij, hebt gij eene moeilijke en zware adembaling, geeft gij slijm op, of lijdt gij aan borstpijnen Het doet er niets toe hoe ver Uw ziekte al gevorderd is, of hoe lang gij er al aan sukkelt, de ABDI.ISIROOP zal U spoedig verlichting geven en U in korten tijd radicaal genezen. Consulaire de France a Terneuzen prie les Fran^ais qui demeurant dans la region de sa, residence doivent prendre part aux operations du recrute- ment militaire de la classe 10JO c'est a dire ceux ayant 20 ans avant Vexpiration de 1010, et les omis des classes anterieures, de l'en informer dan le plus bref delai. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelyks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot .5 uur. I3aef£Ettonstr*aat 38, 14KTS"T'- (2 minuten van tie Zuidstatie). Ondergeteekende bericht hierdoor, dat hij van af heden bij zijn Slagerij heeft opgericht eene en houdt zich beleefd aanbevolen tot het rooRen van Hanimen, enz., enz. C. VAN FR&EBJEflilOVE, Slager, ZAAMSLAG. Advocaat en Procnreur te Middelburg, is elken ZATERDAG te AXEL te spreken bij J. v. d. Bon, vroeger L'Ecluse Mahu. Wanneer gij voortdurend fluimen opgeeft, hoest of spuwt, weet gij dan wel van hoeveel belang het is dit in het begin te stuiten Weet gij wel, dat, wanneer gij verzuimt daarvoor iets te doen en er gras over laat groeien, dat er groot ge- vaar is dat Uw ziekte in tering of eene dergelijke ziekte zal ontaar- den "Wanneer de teringkiemen zich vertoonen in de organen van een gezond mensch, dan is men nog in staat deze af te weren, wanneer men tijdig het eenige goede geneesmiddel, de ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, gebruikt. Prys per flacon van 230 gram 1, van 550 gram 2,en van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Depot L. 1. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende ver- koopers, bij alle drogisten en de meeste apothekers. Notaris Van der MoerteTerNwzen, zal op Woensdag den 21 Decembe 1910, des namiddags te 2 uur, by de eel. Michielsen, Markt. Ter Neozen, 1ton rerzoeke van den KLEINE ZEVENAARPOLDER openbaar verpachten de dijken om te hooien en te bewerken, de zijkantwegen om te hooien. De verpachting geschiedt voor den tijd van 7 jaren en wordt geacht te zijn mgegaan en 11 November 1910. Bijkstraai. - TER NEUZEN. Inleg 25 cent. - Begin 4 ure. Het inleggeld wordt verspeeldterwyl extra prejaen worden beschikbaar gestel Specialist Tamdmeester, Ottogracht 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens. Bebandeling zon er pijn. Alle soorten van Kunsttanden. Voor de Kamer van Arbeid worden aanbevolen als patroons de heeien Het Bestuur van den Landbouwcursus „EXEL- SIOR" te Axel, beveelt bij de aanstaande ver- kiezing dringend aan de heeren: en lac. Huijssen te Zaamslag. HET BESTUUR, Het Bestuur van de Cbristelijke Werklieden Vereeniging ,/PATRIMONlUM" te Zaamslag en Axel, bevelen onderstaande kandidaten voor de Werklieden-leden ten zeerste aan te Axel Axel. Zaamslag. De ONBOERENDE GOEDEEEN der WEE- ZEN YERDURMEN te Kloosterzande, zijn dd. 29 November 11. 1NGESTELD als volgt {Coop I op f 2O550J Koop 2 op f ©50,—. YERBL1JF op Dinsdsg 13 December 1910, des namiddags 2 uur, in bet cafe van den heer J. F. Adriaansens te Walsoorden, gemeente Hontenisse. Notaris Bumoleyn. j)e Besturen van beide Afd Patrimonium Te koop aangeboden nit de hand, eenige mooie Rcfsteden, zeer geschikt voor de bouwerij, gelegen aan grooten weg, vaarwater ennabij tiam. Zoo noodig groot hypotheek beschikbaar. Br. fr. motto „Boerderijbur. v. d. blad. V TAN S ARTS, Markt (lioek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelyks te consulteeren van 9—12 en van 2d uur. it

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 3