Han dels ber icht en. aansch dorpje, toen hi] op het stadhuis kwam om zijn trouwplannen aan te kondigen. De ambtenaren lachten hem uit, daar er geen meisje van den opgegeven naam bestond, maar wel een jongen, die eerstdaags opgeroepen zou worden voor den dienst. Of de bruigom al verklaarde dat dit een ver- gissing moest zijn, en of hi] al bezwoer dat het een meisje was, de bureaucvaten lieten zich niet overtuigen en lieten een onderzoek instellen of dat meisje geen verkleede jongen was. Eerst toen wevd de vergissing aangenomen en mocht het jonge paar trouwen. Een rijk handelaar te Moskou, de heer Juravlow, was dol verliefd geworden op een schoone gehuwde vrouw, mevr. Gribowa. Hij had haar aangezet tot echtscheiding om haar te kunnen huwen. Toen zei ze hem hare be- slissing per telefoon mede te deelen tegen Donderdagavond j.1.9 ure. Het uur ging voorbij, zonder dat de heer Juravlow eenige mededeeling ontviug. Hij schreef eenige brieven aan vrienden en schoot zich toen door het hoofd. Om 10 uur telefoneerde mevr. Gribowa aan Juravlow en vernam dat hij zelfmoord had ge- pleegd. Toen ging zij in haar slaapkamer en schoot zich ook door het hoofd. Den volgenden morgen las een andere be- wonderaar van mevr. Gribowa het nieuws van haar dood in een dagblad, en hij pleegde even- eens zelfmoord. 'lenslotte maakte de moeder der vrouw, hare smart niet kunnende overleven, een einde aan haar leven. Een merkwaardige zaak wordt te Leeds voor de rechtbauk behandefd. Daar heeft een vader namens zijn veertienjarige dochter een eisch tot schadeloosstelling (van 500 p. sc.) inge- diend tegen een onderwijzeres en het gemeente- bestuur van Hull. De onderwijzeres gaf aan een der scholen van Hull les in dehuishoudkunde. Op zekeren dag gaf ze het bovenbedoeld meisje last de kacbel op te pooken, bij die gelegenheid vatten de kleeren van het kind vuur en het kree<r zulke zware brandwonden, dat het langen tijd Tn het ziekenhuis moest worden verpleegd. lie vader eischte nu schadeloosstelling, omdat z. i. de onderwijzeres niet voldoende zorg voor het kind had gedrageu zij had moeten zorgen dat zulk een ongeluk niet kon voorkomen. Van de zijde van de onderwijzeres werd opgeroerkt, dat de opdracht, om de kachel op te pooken aan deze veertienjarige, die reeds eenige cur- sussen in koken en wasschen had meegemaakt volkomen gerechtvaardigd was, en dat de ver plichting van de onderwijzeres om zorg te dragen voor de aan haar toevertrouwde kinderen niet zoo ver ging, als bier door den eiscber werd verlangd. De uitspraak in deze zaak moet nog vallen," maar de jury besliste ten gunste van den eischer en wilde de schadeloosstelling op 300 p. bepaald zien. J.]. Vrijdag is de oud-diplomaat John Bigelow te New-York, die nog in de dagen van het Tweede Keizerrijk Amerikaansch gezant is geweest te Parijs, vier-en-negentig jaar ge worden. Van alle kanten bereikten Bigelow die ook als letterkundige vermaardheid geniet gelukwenscben. Ook Carnegie zond den heer" Bigelow een felicitatie, waarin hij hem met zijn jeugdigheid" gelukwenschte. Daarop kwam per ommegaande een luimig antwoord „lk wil u niet beleedigen" seinde Bigelow aan den 76jarige Carnegie ,,maar gij zijt nog maar een jong baasjeen misschien zult gij het nog wel tot iets brengen." In een gesprek met een dagbladman vertelde Bigelow wat het geheim was van zijn „jeug- digheid", en wat het recept is om het zoo ver te°stureu Leid een rein en gezond leven. Laat de lastige en uitputtende zaken varen, zoodra gij er "hinder van begint te krijgen. Laat zulke zaken niet uw jeugd ondermijnen. Na mijn vijftigste jaar heb ik geen ander werk meer gedaan dan waar ik genoegen in schepte liet Bigelow er naief op volgen. Ja, als ieder eens in de gelegenheid was, om op zijn 50e jaar terug zich te trekken uit alles wat hem lastig en onaangenaam was Omtrent de arrestatie te Parijs van kapitein Meynier, den vergeefs gezochten moordenaar van zijn verloofde, wordt gemeld dat hij aan het ministerie van marine een brief bracht voor den ingenieur der zeeartillerie Lapebie. Daai deze afwezig was, vroeg de kapitein het bijzonder adres van den ingenieur en^ vroeg ook nog naar een anderen ingenieur. Tijdens die onder- handelingen was Lapebie teruggekomen hij las den brief, waarin Meynier in kalme woorden hem om een onderhoud vroeg, en gaf aanstonds bevel agenten te halen om den drager van den brief aan te houden. De kapitein was op t punt weer heen te gaan. Men gaf het noodsein en de deuren werden gesloten. De gevangene hood geen weurstand. Hij zeide enkel ,'tls dom, T is dom 1" En toen hij weggevoerd werd, zei hij dat Lapebie de 5000 fr. had gewonnen, door de „Matin" uitgeloofd. Aan den politie cornmissaris verklaarde hij, dat hij de drie laatste dagen te voet van Parijs naar Nemours en terug was gegaan. d. w. z. 200 kilometers, om te gaan bidden op het graf van zijn verloofde. Hij heeft tijdens zijn vlucht nooit twee nachten in hetzelfde hotel geslapen. „ln uw schrijven aan den politie-commissaris spreekt ge van zelfmoord," zeide de bestuurder der veiligheid. „Ja," antwoordde Meynier„ik aarzelde tusschen zelfmoord en vlucht, maar ik heb te veel geaarzeld." Hij is ten slotte in de Sante opgesloten. lemand, die te Parijs van een kystegeope- reerd was, diende een klacht tot 50,000 frank scbadevergoeding in tegen den chirurg, die in zijn buik twee rollen verbandgaas had laten zitten. Deskundigen maakten uit, dat dit verzuim geen ernstige gevolgen gehad had en de rechter heeft aan den klager 5000 frank, een tiende van de geeischte som, toegekend. Vrijdagavond is er een spoorwegongeluk gebeurd bij Ormskirk, niet ver van Liverpool. fSmgepaste Besshsrming Antwoord aan XX. In het nummer van Woensdag 30 Nov. der Ter Neuzeusche Courant komt XX voor den dag met een ingezonden stuk, waarvan de ikking zoo doorzicbtig is dat men zich met verbazing afvraagt le. Is XX nu werkelijk zoo onnoozel of Een seinwachter, die 71/2 uur dienst achter den rug had, vergat, naar hij bekend heeft, dat hij een locomotief op de hoofdlijn had laten gaan en zette het seiu veilig voor een sneltrein. Deze reed op de locomotief in. De locomotief van den sneltrein viel om en de voorste wagens werden zwaar beschadigd. Gelukkig waren bijna alle reizigers achter in den trein en slechts enkelen werden er gewond. Ook de machinist en stoker kwamen er met niet ernstige ver- wondingen af. Tot overmaat van ramp reed een oogenblik later een electrische trein op den verongelukten trein in, met weinig vaart wel, maar een reiziger werd er toch door gedood. In een koffiehuis van Straatsburg waren verseheidene studenten in de geneeskunde aan 't praten over nachtelijke aanrandingen. Een hunner haalde een dolk te voorschijn en zeide: ,/Hiermee ben ik niet bang, hij die mij aan- randt is een kind des doods.' Een koetsier, die aan den toonbank stond, wendde zich tot den student en vroeg, of hij zich in staat acbtte een mensch te doodeti. Voor de grap stak de student eensklaps den gewapendeu arm uit. Op 't zelfde oogenblik viel de koetsier, een kreet slakende, op den grond. Het lemmet was in de zijde gedrongen en had den lever en de long geraakt. De ge- troffene werd naar het gasthuis gebracht. Zijn toestand schijnt hopeloos. De student werd in het gasthuis, waarheen hij den gekwetste ver- gezeld had, aangehouden. Duur kopje thee. Mrs. Griffin, de vrouw van een groot industrieel te Chicago, liet zich op een fancy-fair voor een liefdadig doel, een kop thee inschenken, waarvoor zij 1000 dollars 2500) betaalde. In de Amerikaansche couranten wordt veel aandacht gewijd aan de uitspraken van een be kend gymnastiekleeraar, Euglee Allen Sargent, en een portretschilder van beteekenis John W Mesander. Dezen beweren n.l. dat de Amerikaan- sche vrouw door de overmatige wijze,waarop zij in haar jeugd zich aan sport overgeeft, haar vrouwelijke bekoorlijkheid verliest, en allengs lichaamsvormen gaat aannemen, die minder gra- cieus en meer mannelijk zijn zooals dikkeren hals, breedere en vierkanter schouders, smaller heupen grooter handen en voeten. De scbilder beweerde zelfs, dat de Ameri kaansche vrouw voorbeschikt schijnt om te ver liezen, wat tot dusver haar grootste bekoring uitmaakt. Nergens ziet men zooveel vrouwen met eenigszins mannelijk uiterlijk als in de Yereenigde Staten. Hoe ver dom bijgeloof de menschen kan brengen verhaalt een bericht uit Ribal, bij Grosswardein, in Hongarije. Daar werden eenige dagen geleden voor 't eerst, zoover men zich herinnerde eenige schokken van aard- beving gevoeld, zoo hevig, dat de kerkklok er van luidde. De dorpelingen waren zeer ont- steld. Zij gingen eene oude vrouw, een waar zegster, raadplegen en deze zeide hun, dat het schokken van den grond veroorzaakt werd door den duivel, die bibberde van koude en honger. De boeren gingen nu naar een spleet in den grondeven buiten het dorp, wierpen daar een aantal kalveren en geiten in, als voedsel voor den hongerigen duivel, en, om hem in staat te stellen zich te warmen, staken zij het naburige bosch van den bisschop in brand. De oude vrouw en verseheidene boeren zijn in hechtenis genomen. INGEZONDEN STUKKEN. JEen af te keuren nieuwigheid. Toevallig viel mijn oog op eene aankondiging van eene verkooping van een huis alhier en met verbazing las ik daar„instelpremie 1/2 °/0 Dit is eene nieuwigheid, zooals ik ook van anderen verneem, eene nieuwigheid, welke niet alleen geen aanbeveling verdient, maar welke zelfs zeer is af te keuren. Soms worden daardoor menschen, die volstrekt niet van plan waren te koopen, tot een bod verlokt. Het is een soort speculatie op de geld- of winzucht van bet publiek en dus uit moreel oogpunt zeer te veroordeelen. Ik wil dan ook hopen dat heeren notarissen deze nieuwigheid zullen tegengaan zooveel in bun vermogen is. Ter Neuzen. T. wringt hem de schoeu ergens anders. 2e. Yerbeeldt XX zich dat een verstandig mensch dergelijken bombast zoo maar slikt. De geheele opzet is te duidelijk n.l. stemming maken onder de Raadsleden en XX gaat uit van de veronderstelling dat de Raadsleden wel zoo onnoozel zijn, zich met bakerpraatjes op te laten warmen. XX heeft bepaald zelf geen hoog idee van hun denkvermogen, dat hij dit oude kunstje nog eens probeert. Om op de zaak in questie te komen wil ik XX catagoriseh antwoorden. le. Zijn ontsiering met palen en draden. Mag ik XX vragen of diezelfde palen en draden niet met massa's te vinden zijn in alle eenigs zins van beteekenis zijnde plaatsen in Nederland, hetzij voor licht, tram, of telephoon en telegraaf. Is er een burger van Nijmegen, den Haag, Zeist enz., werkelijk schoone plaatsen, die zich daaraan ergert, en 'lit alles opgefuimd zouden willen zien. Slaan ze nog niet pas kort in Vlissingen, Breskens - toch ook voorconcessionarissen - palen. en zijn de menschen daar minder op hun werkelijke mooie plaatsen gesteld, dan hier ten 2de zijn in de lurenleggerij. Mogelijk heeft XX zelf heel lang in de luren gelegen vandaar dat hij er dan zoo'n hekel aan zal hebben. Indien hij. echter niet in zijn luren tot heden is blijven slapen, waar zat dan zijn versland? Is de tegenwoordige Raad dan ook al een verzameling van onwetenden Zij sloot toch nog niet lang geleden de bekende overeen komst met de Industrieele Maatschappij inzake de straatverlichting. Heerscht er dan in den Raad chronische dom heid Dat zou waaraehtig toch kras wezen, waarde XX. Dat is toch te gek. ten 3de de Bescherming van een particuliere (sic) onderneming. XX is nu werkelijk vermakelijk. Zijn de Holl. Spoor en de Maatsch. tot Exploitatie van Staatsspoorw. ook geen particuliere maat schappijen Als U waarde XX, Uw kaartje verliest of iets dergelijks, wordt U dan ook niet bedreigt met strafvervolging? Toen in 1900 de spoorstaking uitbrak zond toen de Regeering evenals nu in Frank rijk die particuliere maatschappijen geen hulp met den sterken arm Haalde ze toen geen per- sonen uit betrekking en huisgezin om die particuliere maatschappijen en de particuliere handel te beschermen. Probeert U eens waarde XX op de Rosegracht of Schuttershofweg iets op de rails te zetten van een particuliere maatschappij, zoudt U niet denken dat U alle kans liep een strafvervolging te krijgen Ten slotte wil ik XX nog iets opmerken wat bekeken bij zijn betoog en strekking toch onge- hoord is. De gemeente Ter Neuzen heeft evenals andere een brandweer en een brandweerverordening. Eilieve XX in wiens belang vraag ik U, maakt de gemeente ontkosten aan materieel en personeel Dit is nog wel zoo heel erg niet, maar ergerlijk is het dan van Uw standpunt dat een burger gedwongen wordt koeliediensten te verrichten, en waarvoor om de particuliere brandwaarborgmii dividend te laten halen. En als je dit nu weigert waarde XX, krijg je dan ook geen strafvervolging Yan Uw standpunt gezien waarde XX moesten die maatschappijen toch ook niet beschermd worden. Ik reken er echter op dat de Raad zich wel degelijk zal afvragen of zij de honderden aange- slotenen aan 't electrisch net niet heeft te vrij- waven tegen ergerlijken moedwil. Die aange- slotenen XX zijn voor 't meest die categorie van burgers die't meeste geld in Ter Neuzensch kas brengen en dus niet in hun zaken be nadeeld wenschen te worden door moedwil of baldadigheid van anderen. Op verdere X en Yen enz. zal ik geen ant woord geven dit is toch den Mooriaan geschuurd. Mijn doel was alleen een vreeselijk opgeblazen luttele zaak tot zijn normale afmetingen te brengen. Ter Neuzen, 2 Dec. LEO v. d. LUBBE. Rotterdam, 5 Dec. B i n n e n 1. G r a n e n. De stemming voor omede Tarwe blijft prijshoudend. Haver in mindere soorten iets lager. Rogge en Gerst Boonen en Erwten alsvoren. De inlandsche molens noteeren 1/s hooger 5,—a /5,25; Zomer 4,75 a 5,Chevalier 5,25 a f 5,50 Gerst per 100 kilo f 7,90 a 9,Chevalier 9,25 a 10,50 en extra daarboven Haver /6,50 a /7,10 en per hectol. lange 3,25 a 3,50 dikke /4,50 a, /4,75 Paardenboonen /7,a 7,50; Witte Boonen f 14,a 15,Bruine BooDen 12, a f 13,en puike daarboven; goede Kroon- erwten 14,— a f 15,-- mindere 11,a /12,— Yoedererwten /5,80 a 6,Kanarie- zaad 6,50 a f 7,50 per hectol. en per 100 kilo 12,75 a 13,25. B u i t e n 1. G r a n e n. Tarwe per 2400 kilo 190 a 240 Rogge per 2100 kilo Helena /148; Bulgaar 135 Gerst Zwarte Zee /118 a, 121 Amerik. Ma'is mixed 130 a 132; La Plata 122 Grove Douau 121 per 2000 kilo Boekweit 154 dito grutten 222 per 2100 kilo; Haver 6,20 a 7,per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch en dito Belgisch 13,— a 13,50 le soort inl. en le soort Belgisch 12,— a /12,50; Zeeuwsche Tarwebloem /13,25 a 13,75; prima Duitsch 13,25 a 13,75extra puik Hongaarsch 19,a 20,prima Amerik. patent 14,25 a 15, le soort 13,a 14,— 2e soort Bakers 12,a 13,50; Inl. en Duitsche Roggebloem 8,50 a 9.50 per 100 kilo. Runderprijzen 62 a 75; Stieren 54 a 64 Kalveren 90 a 100 Schapen 40 a 50 Varkens 50 a 54 cents per kilo. Melkkoeien /160 a/ 295 Kalfkoeien 200 a 325; Stieren 150 a /210; Vaarzen 110 a 130; pinken /65 a 110 vette kalveren /55a/90; fokkalveren 15 a 18; nuchtere f 10 a 12; Biggen 13 a 17, alles per stuk. A a r d a p p e 1 e n. Brielsche en Oostvoorusche 5,a 5,25 Zeeuwsche blauwe 3,75 a /4, dito bonte /3,50 a 3,75 Zeeuwsche Eigenheimers 3,75 a 4,Friesche dito /3,50 a /3,75 Duitsche roode /2,80 a 3, Poters 2,10 per mud. Boterprijzen in vaten 52 a 58 stukken van x/2 kilo 75 a 82 cent. Zpetemelksche k a a s 28 a 33 per 50 kilo. Leidsche kaas 78 a /91 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren versche hoog in prijs 7,— a 7,50 belegen en buitenl. 4,50 a f 5,per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin. Groote 2,75 a 3,— kleine 4,— a 4,20 goede per 60 kilo. V 1 a s. Blauw Holl. goede qualit. 2,60 a 3,25 Groning. 2,a 3,wit Zeeuwsch 2,20 a 2,50 per steen. L ij n z a a d lager 14,a 18, per hectol. Koolzaad vast 10 a 11,50 per hectol. Karwjjzaad /12,25 a 12,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 1*115- eh 71/, a 8 cents per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 44 cent en dito Santos 36 cent per half kilo. B eetw ortel - suiker kalui, Dec. /107/8. Geraffineerde onveranderd met weinig zaken. Ter Neuzen, 5 Dec. Boter per x/2 K.G. 0,621/2. Eieren 26 stuks 1,40. Z EETIJ T> 1IV K IV Van 2 tot en met 4 Dec. weinig ter markt. Meel. t met redelijken omzet. Buitenl. meel trekt weinig attentie. Roggemeel vast in prijs met weinig omzet. Men noteert: Tarwe puike per hectol./8,- a f 8,50 goede 7,- a 7,50 mindere f (5fa 6,50; Tarwe per 100 kilo J 9, 10,en Essexsoorten 10,50 a 11,50 Rocrge per hectol. f 5,25 a f 5,50 en pei 100 kilo"f 6,50 a 7,— Wintergerst per hectol. Van 2 tot en met 4 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartnigen op- en 43 afgeschut; door de Westsl. 28 op- en 28 atgesehut. Positie der Stoonisehepeti. VLAG. NAAM MS. Van en naar- Lading. Eng. s.s. idem t'eor Te" t .2272 Londen 224,2 I idem River Lagan River Thames an 'STer Heuien i Ned. s.s. Eng. s.s. Deen. a.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Deen. sch. idem Eng. a.s. Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem Belg. s.8. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem idem idem Russ. 8.8. Ariadne River l agan 3629 Newhaven 2272 Londen Vonr igeni! 3 Svanholm Aire Spen Warkworth Rescue Sea Hound London Niela Sea Gull 3961 jRiga J9?4 Goole 2548 idem 1812 New-Castle 2011 Goole 3085 Londen 412 'Fredriksund 320 Kopenhagen 2763 Londen Van Cent Shipton Castle Enigheden Blacktoft Jabiru Girdleness La Flandre Sea Serpent Rescue Warkworth Elaborg Aire Avocet Ronan Spen Sea Hound Dagmar 10820 1908 3138 3961 1611 1980 2554 2011 1362 4034 1974 3985 3391 2548 3085 6620 Antwerpen Seaham Har. Goole Liverpool Stolpmunde New-Castle Londen Goole New-Castle Blyth Goole Manchester Leith Goole Londen Stettin stukg. idem ledig stukg. houl vl. stukg. idem idem kolen stukg. Lardapp. idem stukg. rest. lad. ledig idem stukg. phosph. ledig stukg. ledig stukg. ledig stukg. idem idem ledig stukg. phosph. s.s. HARALD in lossing te Rouaan. s.s. JENNY in lossing te Ipswich s.s. RICHARD in lossing te Boucau. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Huelva naar Harburg. 8.8. HELENA vertrok 2 dezer van Sfax haar Sunderland, s.s. MAGDALENA wordt heden te Blyth verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6