A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad 1 voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AANBESTEDIN 6. No. 5541. Zaterdag 3 December 1910. Buitenland. Landbouwberichten. Gemengde berichten. 50e Jaargang. aanbesteden: Hevig stekende pijn in den rug HUmgwatergetij le Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika l,321/s en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. BERSTE BLAI3. Burgemeester en Wethouders der gemeente Clinge, zullen op Donderdag 22 December I9IO, des namiddags te drie ure, ten gemeentehuize bij enkele in- schrijving volgens 447 der A. V. het vervangen der Feluij-keibestrating in gedeelten van de 's Graven- en Nieuw- straat en in den Asseweg, van de Bel- gische grens aan het dorp „la Clinge tot den „Steenweg naar St. Nicolaas", bij Hulstdoor bestrating van Quenast- of Lessines keien (recoupins facjonnees), met eenige bijkomende werken en met het onderhoud tot 1 Mei 1912 over de gelieele wegslengte. Aanwijzing wordt gegeven op 19 December 1910, aanvangende bij Station JELulst, des namiddags e'en ure. Het bestek ligt ter lezing ten gemeentehuize op de gewone kantooruren en is verkrijgbaar ter Secretarie tegen betaling, of toezending van postwissel, van /0,60 per exemplaar. Raming f 30800, Clinge, 25 November 1910. D. VERCAUTEREN, Burgemeester. 0. KIEBOOM, Secretaris. ENGELAND. De Engelsche verkiezingsstrijd wordt ditmaal gekenschetst door uitspattingen van de voor- standers van vrouwenkiesrecht. De dwaze straat- relletjes van de stemdames worden nu gevolgd door ergerlijke aanvallen op de Ministers, van wie Churchill, de Minister van Binnenlandsche Zaken, het gelag moet betalen. 't Dwaaste is dat Churchill juist voorstander van vrouwen kiesrecht is. Maar op allerzonderlingste wijze wil men hem de meening der stemdames aan 't verstand brengen. Te Colchester werd Dinsdag weer een nieuw schandaal uitgehaald. Toen minister Churchill naar een vergadering ging, werd hij in de voile straten met rotte visch en modder gegooid. De ruiten van de Kamer, waarin het liberale comite vergaderde, werden ingeworpen. Een reclame- wagen van de liberalen werd vernield. De politie, die met moeite de orde handhaafde, heeft tot laat in den nacht door de straten gepatrouilleerd. in een verkiezingsrede heeft Asquith het verwijt afgewezen, dat de parlementsontbinding voorgeschreven werd door Redmond. Redmond, zei Asquith, heeft met de ontbinding niet meer te maken, dan het mannetje in de maan. Naar de meening der Regeering was de tijd gekomen, waarop het volk gevraagd moest worden voor goed een einde te maken aan het Hoogerhuis- geschil, dat alle vooruitstrevende wetcreving belemmerde. Balfour sprak in een drukbezochte vergadering in Albert Hall te Londen. Bij opening der rergadering zeide de oud-minister Long, die juist van een bezoek aan Ierland was terug- gekeerd, dat hem verzocht was door de lersche unionisten om de volgende boodschap over te brengen: Wij verklaren plechtig, dat Home Rule Ierland niet den vrede, maar het zwaard zal brengen. Wanneer een lersch parlement xnocht worden ingesteld, zullen de unionisten sit het Zuiden, samengaande met de mannen van Ulster, de autoriteit van dit parlement niet erkennen, de besluiten, die het uitvaardigt niet gehoorzamen, en de belastingen, die het oplegt, niet betalen. Balfour zei, dat de constitutioneele revolutie gegrond was op de verlangens en behoeften van de lersche Home Rulers en van de socialisten, en dat op de belangen van de burgers, die de wet eerbiedigen, geen acht werd geslagen. Spreker verdedigde het referendum, de volks- stemming over wetten, die het landsbelang betreffen, en maakte geen bezwaar om tarief- hervorming achter te stellen bij de referendum- kwestie. Hij daagde de Regeering uit Home Rule aan een referendum te onderwerpen. Balfour eindigde met te zeggen „Vertrouwt de marionetten niet, die hun rol op het tooneel spelen, vertrouwt den lerschen vertooner, die aan de touwtjes trekt niet, vertrouwt de Ame- rikanen, die het geld opbrengen, niet, maar vertrouwt alleen op het degelijke verstand van het volk." Hoe alles op haren en snaren wordt gezet blijkt wel hieruit, dat Dinsdag alle voormannen der partijen in 'tvuur waren: Asquith, George, Churchill, Balfour, Grey, enz. Lord Milner poogde Maandag een bijeenkomst van radicalen te Londen toe te spreken, maar de vijand van hervormingen slaagde er niet in zijn rede te eindigen, daar de tallooze inter- rupties en het lawaai door zijn volksvijandige uitingen uitgelokt, hem totaal overstemden. TER NEUZEN, 2 December 1910. De spoorwegondern. Mechelen Ter Neuzen ontving over de maand Juli 1910 92,790,42 tegen f 86,306,15 over die maand in 1909. Yanaf 1 Januari tot en met ult. Juli 1910 waren de ontvangsten f 550,749,08 tegen 548,540,14 in dat tijdvak over 1909. De ontvangsten per dagkilometer waren over dien zelfden tijd in 1910 38,21 en in 1909 38,05. In Zeeland kwamen in de week van 23 tot en met 29 Nov. 11 gevallen van besmet- telijke ziekten voor nml. 3 van roodvonk, waarvan 2 te Tholen en 1 te Vlissingen en 8 gevallen van diphtheritis, 3 te Goes, 1 te Os- senisse en 4 te Zierikzee. Hengstdijk. Naar wij vernemen heeft de heer L. van Kroonenburg, secretaris-penning- meester der afdeeling Hengstdijk" van den R. K. Boerenbond, als zoodanig ontslag genomen tegen 1 Januari a.s. Zeker is dit een groot verlies voor de afdeeling, daar ZEd. de functie, die hij sinds de oprichting der afdeeling be- kleedde, met buitengewonen ijver en accuratesse waarnam. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is tegen- woordig veel vraag naar strooer is echter weinig voorraad, zoodat de landbouwers niet veel kunnen of willen verkoopen, waardoor de prijzen zoo hoog zijn, als ze sinds jaren niet meer zijn geweest. Voor gerstestroo wordt tot 21, tarwestroo tot 27 en roggestroo tot 31 per 1000 K.G. betaald. RECHTSZAKEH. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 2 December de volgende vonnissen uitgesproken P. F. N., oud 38 j., huisvrouw van J. F. M. te Hontenisse, is wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete of dagen hecht. P. J. fl., oud 47 j., visscher te Boofdplaat. is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevang. J. C. d. C., oud 35 j., en C. d. B., oud 32 j., beiden zonder beroep te Clinge, zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot 3 dagen gevang. C. A. B., oud 21 j., veldarbeider te St. Jan- steen, is wegens vernieling veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. A. G. T., oud 31 j., klompemnaker te Honte nisse, is wegens vernieling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. Zooals men zich herinneren zal, verklaarde de 18jarige huisknecht W. J., een zoon van een der buren van het in het Hofje van Van Es, in de Koningstraat in Den Haag vermoe- delijk vermoorde oude vrouwtje, die in verband met deze misdaad zich in hechtenis bevindt, dat hij de geroofde sieraden in een privaat van een herberg had geworpen, uit angst voor ont- dekking. Inderdaad werden, zooals men weet, in het riool bij die herberg verschillende der geroofde kostbaarheden gevonden. Den Vbofd- inspecteur Rietdijk is het thans gelukt, nog op te sporen dengouden ring der vermoorde juffrouw G. Gebleken is, dat J. dezen ring den avond van de misdaad en den volgenden ochtend in de ouderlijke woning heeft gedragen en des Zondags ten geschenke heeft gegeven aan een 16jarig meisje, met wie hij omgang had. De brigadier der marechaussee te Roer- mond heeft gearresteerd en naar de gevar.genis te Roermond overgebracht den 20jarigen koop- man Ph. H., te Melick, verdacht van poging ot doodslag op zijn vader. Men meldt uit Oss aan de ,/Nijm. Crt.": De uitgever van de .,Ossche Crt.", de heer A., die geregeld voor zijn blad verslag maakt van het verhandelde in de raadszitting, zette, toen de laatste Ossche raadsvergadering was afgeloopen, bij vergissing den hoed van den wethouder C. op zijn hoofd, een sierlijk sport- petje achterlatend. De geachte wethouder, die met dit weer niet gaarne blootshoofds buiten loopt, was dus genoodzaakt het petje op te zetten. Aldus gedekt begaf hij zich naar een nabij het raadhuis wonend collega, die de pet als het eigendom van den heer A. herkende. Het geval loste zich dus spoedig op en zou overal in de wereld met eene verontschuldiging afgeloopen zijn. Te Oss naar onze bericbt- gever oris meldt werd van dit geval echter proces-verbaal opgemaakt! In eene Dinsdagavond te Utrecht gehouden vergadering van tandheelkundige studenten, die door bijna alle dames en heeren studenten in de tandheelkunde werd bezocht (Utrecht is de eenige universiteit waaraan een tandheelkundig instituut verbonden is,) werd besloten geen colleges, klinieken of demonstrates door den lector en directeur van genoemd instituut of door zijne assistenten bij te wonen, totdat hunne requesten aan den Minister en de curatoren der universiteit zouden zijn onderzoeht en de tegenwoordige directeur, lector en examinator, de heer Job11. E. Grevers, door een opvolger zal zijn vervangen. De ^staking" omvat 120 heeren en dames en moet zijn oorzaak vinden in de te groote strengheid van den heer Grevers en in de on- voldoende inrichting van het nieuwe instituut. Op het oogenblik dat de Gentsche vlieger Grote de hoogte inging, sprong een vlam uit den motor en zette de geheele vliegmachine in brand. Grote moest van 4 meters hoog uit zijn zeteltje springen, om niet levend verbrand te worden. In een spoortreincoupe had onlangs een Rus, KiparisofiE, zijn broer met wien hij reisde en die zeer ziek scheen te zijn, met een revol- verschot gedood. De moordenaar stond dezer dagen terecht en verhaalde hoe achtereenvolgens zes zijner familieleden, zijn moeder en vijf harer kinderen, door zijn vader met een zware ziekte besmet, in een verschrikkelijk lijden waren gestorven. De jongste broer, die het zwaarst belast was, leed zoo hevig, dat hij, de moordenaar, het niet langer had kunnen aanzien en hem om hem te verlossen, had doodgeschoten. Zoowel rechters als publiek konden het droevig verhaal niet zonder tranen aanhooren. De moordenaar werd vrijgesproken. Een politiebeambte te Brussel werd uit zijn woning geroepen door een buurvrouw, die zeide dat een dief in haar woning was ge- drongen en dat zij hem in een kamer bad op- gesloten. De politie-inspecteur kwam dadelijk en vond inderdaad den man. Hij deed zich kennen en wilde hem aanhoudeb. De indringer trok een pistool en schoot den inspecteur een kogel in de hand. De man werd nu opnieuw in de kamer gedrongen en aangehouden met behulp van eenige agenten, die de inspecteur door middel van het alarmsignaal op straat had kunnen roepen. Uit het onderzoek is echter gebleken dat de aangehoudene een handelsreiziger is, die, door de vrouw in huis gelokt, door haar van zijn horloge was beroofd. Toen hij protesteerde sloot zij hem in een kamer op en ging den politie-inspecteur roepen. Toen de reiziger dezen zag binnenkomen, meende hij met een medeplichtige der vrouw te doen te hebben, en daarom had hij een schot gelost. Hij is nu reeds in vrijheid gelaten. De te Parijs vergeefs gezochte moordenaar kapitein Meynier, die zijn verloofde gedood heeft, is Woensdagmiddag aan het ministerie van Marine gekomen, om naar een hem bekenden kapitein te vragen. Hij gaf brutaalweg zijn naam op en werd dadelijk gevangen genomen. Hij zag er, doordat hij zijn haar en snor had afgeknipt, onherkenbaar uit, was verder uitgeput en smerig. Hij had pakjes in zijn zak waarop ,,vergif" geschreven stond. Cook heeft in Hampton's Magazine een artikel gepubliceerd, waarin hij mededeelt, dat hij na rijp beraad toegeeft, niet te wetenofhij de Noordpool heeft bereikt. Hij gelooft, dat zijn verstand in de war was door de ontberingen van het leven in de Poolstreken. is een der verschijnselen van nierziekte. Doch er zijn ook andere verschijnselen, die op nier ziekte wijzen, zooals waterzuchtige zwellingen, doffe pijn in de lendenen, lendenjicht, blaas- aandoeningen, brandende of zanderige urine, graveei of steen, rheumatische pijnen, zenuw- hoofdpijn, duizeligheid, blazen onder de oogen, onzuiver bloed, onophoudelijke dorst, hartaan- doeningen, zwakte en voortdurende vermoeid- heid, ontsteking der blaas. Deze verschijnselen vertoonen zich gewoonlijk niet alle tegelijk, doch bij elken nierlijder treden er eenige op. Wanneer zich kenteekenen als de bovengenoemde voordoen, kan het zijn dat uwe ziekte zich reeds verder uitgebreid heeft dan gij vermoedt de nieren kunnen eel na eel vernietigd worden en de blaas verliest misschien plotseling de macht om de urine op geregelde tqden af te scheiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen deze kwalen, doordat zij de urinewegen zuiveren, zij versterken en heelen de nieren en blaas, en helpen de nieren om het urinezuur en de ver- dere schadelijke stoffen, die de bovenstaande verschijnselen en ziekten veroorzaken, uit het lichaam te verwijderen. Zij bereiken de oorzaak derziekte, daardoor zijn de genezingen duurzaam. Let erop dat gij de echte Foster's Rugpqn Nieren Pillen krijgt. ledere echte doos is voorzien van de handteekening James Foster. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. v. OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. KOERS VAN HET GELD. Belgiscb per 100 fr. f 47,575 a J 47,60 Engelsch per 12,n 12,— DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Dec. Zondag 4 Maaodag 5 Dinsdag 6 v Woensdag 7 u Donderdag 8 u Vrijdag 9 u 2.28 2.59 3.32 4.8 4.47 5.32 6.29 2.44 3.16 3.50 4.26 5.7 6.- 7.2 TER VEI7,KVS( IIIE COFRAST. Olt blsd verschijnt JIsandBK-, WoensdsK. en VrifdaKavond, all);eznndrrd op Feentdasen. 1>ij de t'irraa P. J. VAX 1>K 8 AM WE te Ter Kenzen. t/ ff

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1