A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeowsch-Vlaaideress. Rationale Militie. Sint Nicolaasteest HER VEILING No. 5540 Donderdag 1 December 1910. 50e Jaargang. Gemengde berichten. Laatste berichten. Handelsberichten. Bier en Spiritualien Advertentien. EHSRSTE3 SXjJLTD. DE WEDSTRIJD Firma P. J. VAN DE SANDE. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,321/s en voor het overige Buitenland f 1,65. Men abonneert zich bij alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien voor 3.uren op den dag der uitgave. Met het oog op de uitgebreidheid van het door ons op a. s. Vrijdag- avond uit te geven nummer van ons blad, verzoeken wij advertentien voor dat nummer zoo vroeg mogelijk in te zenden. Bij late inzending kunnen wij de opname niet verzekeren. De Uitgeefster, Firma P. J. VAN DE SANDE. Onderzoek geoefendkeid van Lotelingen en Adspiranten-vrijwilligers voor liet Reservekader. PBOYINCIE ZEELAND. (Art. 104 der Militiewet 1909). Volgens de Etoile Beige zijn aan boord van bet te Antwerpen liggende Congoleesche s.s. Mandigo diefstallen van goederen gepleegd gedurende den overtocht. Bij onderzoek bleek dat negermatrozen de schuldigen waren. Zij werden gestraft, maar sloegen aan het muiten en vielen de blanken aan. Aan beide zijden zijn gewonden gevallen. De politie heeft de negers ingerekend. De Mandigo is naar Rotter dam vertrokken. Te Antwerpen is in de Gasstraat een 20jarig meisje gevallen juist op het oogenblik dat het zware gevaarte voorbijreed, dat door de stad gebruikt wordt om de straatkeien in te persen. Het achterwiel van dit gevaarte, dat 18,000 kilo weegt, ging over de borst van het meisje, en bleef, daar de bestuurder op het angstgeschreeuw der toeschouwers stopte, op haar borst staan, zoodat het weer achteruit geduwd moest worden. Het meisje was letterlijk plat gedrukt en onmiddellijk gedood. Te New-York is uit Aljaska bericht ont vangen, dat de Beringgletseher gebarsten is. Het onder den gletscher gelegen meer stort zich over het dal van de Bering, waarin veel inijnen zijn. De Bering zelf is 3 meter gestegen. Tal- rijke hutten van mijnwerkers zijn vernield. Het geheele dal is met water en reusachtige ijsblokken bedekt. Of er persoonlijke ongelukken te betreuren zijn, weet men niet. Er zijn readingsexpedities uitgezonden. Een zeker Berlijnsch heer aldus vei" haalt de Berliner Lokal Anzeiger" moest voor het gerecbt verschijneu. Hij had er echter niet veel lust in en ging dus pogingen aanweuden, om zich een medisch attest te verschaffen, waarin verklaard werd, dat hij niet in staat was een gerechtelijk verhoor te ondergaan. Om dit te bereiken, maakte de man zieh ziek. Hij dronk elken dag 4 flesschen champagne achter elkaar uit, rookte een geweldige hoeveel- heid sigaretten eu liet zich dan gaar stoven in een lichtbad van 70 graden. Het lukte en de man kreeg een attest, vooral omdat hij bij zijn kuur een bloedspuwing opliep. De rechtbank kwam echter acbter de kuur van den patient die nu in hechtenis genomen is. 's Gravenhage. Gisteren avond is in het hoofdpostkantoor gearresteerd een beambte waar- over klachten waren ingekomen in verband met de vermissing van brieven. De politie stelde een onderzoek in en liet o.m. een poliiiehond werken die direct een beambte aanwees. Bij onderzoek bleek werkelijk dat de man in het bezit was van brieven die hem niet toe- behoorden. Tweede Earner. Algemeene Beschouwingen Staatsbegrooting. De beer Hugenboltz pro- testeerde tegen een uiting van den Minister Heemskerk waarin bij zag een verwijt van spotter met den godsdienst. De Minister ontkende dit verweten te hebben. Daarna vingen de replieken asm De heer Troelstra kondigde een motie aan voor salarisverhooging voor de lagere ambtenaren en betoogde uitvoerig dat de antithese geen basis biedt voor practiscbe politiek. Hij laakte het mengen van den Godsdienst in de politiek, vooral ten aanzien van bet militairisme dat alleen dient voor het kapitalisme. Voorts repliceerden de beeren De Visser, De Meester, Tydeman en Drucker. Brussel. Het laatste bulletin meldt dat de ziekte van H. M. de Koningin van Belgie een geheel normaal verloop heett en afnemende is. De toestand is zeer bevredigend. Hulst, 28 Nov. 1910. Grooten Schouwburg te Gent. Directie P. DE MEYER. Zondag 4 December a. s., te 21/2 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Le Vaisseau JFantome (Der Fliegende Hollander), opera in 3 bedrijven, tekst en muziek van Richard Wagner. oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroorzaken icaterzucht, graveel, steenrheumatiek, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te kouden. Alcobolische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier- en blaas- kwalen. De door alcohol geprikkelde en aan- getaste nieren verliezen bun kracbt om het bloed te filtreeren eu om de niergiften af te voeren, die waterzucht, rheumatiek, graveel, len- denjicht, en zoovele andere uoodlottige ziekten veroorzaken. Indien gij eenig keuteeken van een nier- of blaasaandoening htbt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij bet gebruik van alcohol na te laten en onmiddellijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit ge- neesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkelijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang gij nog de geringste ver- schijnselen kunt opmerkeo, zijt gij nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij nw kwaal veronachtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gij misschien last van blijvende hartzwakte. Het kan dat uw ziekte zich reeds meer ont- wikkeld heeft dan gij vermoedt en uitstel van behandeling is zeer gevaarlijk, zoodat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en genezen bleven. Op elke doos echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de bandteekening van James i oster voor. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending gescbiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. De gelegenbeid tot het nemen van een abonnement op ,jP ak-me-mee, geillustreerd bijvoegsel van de Ter Neuzensche Courant, a 37ll2 cent per 3 maanden, franco per post 45 cent, blijft voortdurend open- gesteld. Abonne's die ons blad samen met anderen lezen kunnen ook ten beboeve huuner medelezers een abonnement nemen. No. 36 van bet geillustreerd bijvoegsel van ons blad „Pak-me-mee" dat deze week ver- scbijnt, bevat als voorplaat eene reproductie van het portret van H. M. de Koningin naar de schilderij van mevr. Therese van Duyl- Schwartze, zoomede bet nieuwste portret ten voeten uit van H. M. de Koningin-Moeder. Een geheele bladzijde is gewijd aan het jubile van Louis Bouwmeester, met 12 foto's van den grooten acteur in verschillende rollen. Voorts zal dit rrummer bevatten tal van illustraties omtrent gebeurtenissen der laatste dagen en portrett'en van bekende persoonlijk- heden, afgewisseld door boeiende lectuurde rubriek van Redacteur X met zijn prijsraadsels waavaan tal van fraaie prijzen verbonden zijn. Het vervolg van den zeer boeienden roman van Arsene Lupin, getiteld 813, het Kinder- nummer ,,Ons Prinsesje". Ten laatste opengesteld voor alle kinderen van de abonne's waarbij zij uitgenoodigd worden LTSMU TSJES te vervaardigen, ten bate voor arme kinderen als een weSkom Kerstgeschenk. Aan dezen wedstrijd zijn HONDERD PRIJZEN verbonden, bestaande in fraaie voorwerpen, Speelgoed, enz. De Uitgeefster, Morgen 1 December boopt onze vriend A. DE ZEEUW Dz., zijn 66sten geboortedag te berdenken. Dat bij nog lang gespaard moge blijven is de wenscb van ZIJN BESTE YR1END EN VR1ENDIN- Ter Neuzen, 30 Nov. 1910. Geboren REINIERA JANNETJE MARIA, docbter van C. F. KOHLER. J. J. KOHLER-Scheele. Nieuwe Tonge, 28 Nov. 1910. Ondergeteekende verzoekt om van de onware lasterpraatjeswelke van hem verteld worden, verder verschoond te blijven. J. P. TRIJSBURG, Ter Neuzen. Sergeant der Artilierie. gezamenlijke bakkers maken bekend, dat het zal gevierd worden op 6 Dec. (Dinsdag.) DE GEZAMENLIJKE BAKKERS. van bet HUIS en ERF te Ter Neuzen vroeger bewoond door Abraham Klaassen Senior, op Woensdag 7 December a. s., des nam. 2 urein het „Hotel Centraal". Hoogste bod f!800. J. A. DREGMANS, Notaris. MM TER SEIIZEJJSCHE (OIRAVT. Wit blad verschijnt ilasoilng-, Woenadas- en VwijdaKavnnd, nitgezonderd op reestdagea. bij de SAXBK te Se De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat de hem, door den Commissaris der Koningin in Zeeland, toegezonden „Algemeene regeling" iuidt: A. van het onderzoek, bedoeld bij 19 der beschikking van den Minister van Oorlog, dd. 10 Juni 1907, lie Al- deeling, No. 263, (Staatscourant No. 138) en bij de beschikking van den Minister van Oorlog,dd. 21 Januari 1909, Afd. Militie en Schutterij (M), No. 110 (Militie Beschikking 1909) naar de geoefendkeid van lotelingen die dingen naar het Bewijs, hetzij voor militaire be- kwaamheid, hetzij voor lichamelijke geoefendheid, dan wel voor beide (Artikel 104 der Militiewet 1901); B. van het onderzoek naar de geoefendheid van hen, die dingen naar het Getuigschrift, vereisckt tot het aangaan eener verbintenis bij het reservekader, hetzij der lnfanterie, of der Vesting-Artilierie, dan wel der Genie. i. Het onderzoek, bedoeld sub a en b, wordt gehouden in het tijdvak van en met 3 tot en met 11 Janu ari 1911. 2. Het onderzoek loopt voor elken deelnemer in een dag af en wordt gehouden te M1DDELBQRG voor jongelieden uit de gemeenten Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Dombuig, Grijps- kerke, Koudekerke, Meliskerke, Middelburg, Nieuw- en St. Joosland, Oost- en West-Souburg, Oostkapelle, Ritthem, Serooskerke (op Waicheren), St. Laurens, Veere, Vlissingen, Vrouwepolder, Westkapelie, Zoute- lande te GOES voor jongelieden uit de gemeenten Baarland, Borsselen, Colijnsplaat, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 's Graven polder, 's Heer-Abtskerke, 's Heer-Arendskerke, "s Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kats, Kattendijke, Kioetinge, ILortgene, Krabbendijke, Kruiningen, Nisse, Oudelande, Ovezande, Rilland-Bath, Schore, Waarde, Wemeidinge, Wissekerke, Wolphaarts- dijk, Yerseke: te IJZEND1JKE voor jongelieden uit de gemeenten Aardenburg, Biervliet, Breskens, Cadzand, Eeiie, Groede, Hoofdplaat, Nieu wvliet, Oostburg, Philippine, Retranche- ment, Scboondijke, Siuis, St. Ivruis, Waterlandkerkje, IJzendijke. Zuidzande. te NEUZEN voor jongelieden uit de gemeenten Axel, Boschkapelle, Clinge, Graauw en Langendam, Hengst- dijk, Hoek, Hontenisse, Hulst, Koewacht, Neuzen, Osse- nisse, Overslag, Sas van Gent, St. Jansteen, Stoppeldijk, Westdorpe, Zaamslag, Zuiddorpe te ZIERIKZEE voor jongelieden uit de gemeenten Brouwerskaven, Bruinisse, Burgh, Dreischor,Duivendijke, Elkerzee, EUemeet, Haamstede, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noordwelle, Oosterland, Oud-Vossemeer. Ouwerkerk, Poortvliet, Renesse, Scherpenisse, Seroos kerke (op Schouwen), Stavenisse, St. Annaland, St. Maar- tensdijk, St. Philipsland, Tholen, Zierikzee, Zonnemaire. 3. Tot het onderzoek worden uitsluitend toegelaten a. zij, die hebben deelgenomen aan de loting voor de lichting 1911 b. de lotelingen der lichting 1910, die, ingevolge het bepaalde bij de tweede zinsnede van Artikel 99 der Militiewet 1901, in 1911 worden ingelijfd c. de reeds ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste-oefening, die, om in aanmerking te kunnen komen voor verlenging van uitstel, in verband met de bepaling van het op 2 na laatste lid van Artikel 92 van het Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad no. 230),zooals dit art. is gewijzigd en aangevuld bij de Kon. besluiten van 17 October 1904 (Staatsblad no. 234) en van 9 Januari 1909 (Staatsblad no. 10), hun bewijs van voorgeoefendheid wenschen te ver- nieuwen 1. jongelieden, adspiranten-vrijwilliger, voor het reservekader der lnfanterie, Vesting-Artillerie of Genie en die zich overeenkomstig de ter zake van wege den Burgemeester op 1 December, of daags te voren gedane openbare kennisgeving, voor den lOtn Decembet 1910 ter secretarie van de gemeente, waar zij woon- aciitig zijn of verbiijf kouden, tot deelneming aan het onderzoek hebben aangemeld. Zij die bij de schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht een .schietbewijs" hebben verkregen, leggen dit bij de aanmelding over. i 4- Op den 15 December 1910 of daags te voren worden de opgaven, ingerieht volgens de hierbij ge- voegde modelien A, B en C, houdende de namen en voornamen van hen, die overeenkomstig het in 3 be- aalde, zich hebben aangemeld, ingezonden door de lurgemeesters der gemeenten, aan den Commandeerende Officier van het 3e Regiment lnfanterie te Bergen op Zoom. i 5. De Burgemeesters, ontvangen uiterlijk op den 24en December 1910, van den Voorzitter der betrokken Commissie van onderzoek, ter algemeene bekend- making op 31 December of daags te voren, eene op gaaf van den datum en het uur waarop zoomede van de gemeente en de localiteit waar de lotelingen en jongelieden c.q. elke der bij de opgaaf aangewezen ploegen voor het onderzoek moeten aanwezig zijn. 6. De Burgemeesters ontvangen uiterlijk op den 20en Januari 1911 van den Voorzitter der betrokken Commissie van onderzoek de Betvijzen, bestemd voor de lotelingen, die bij het onderzoek aan de eischen hebben voldaan, zij stellen deze bewijzen voor of op den 23 Januari d.a. v. voor belanghebbenden ver- krijgbaar ter gemeentesecretarie. De Voorzitter der Commissie van onderzoek doet van dit laatste, under vermelding van data en plaats, bij gelegenbeid van bet onderzoek mededeeling aan de belanghebbenden. Ter Neuzen, den 1 December 1910. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9.25, Rogge 7 Wintergerst f8,50, Zomergerst f 8,Haver f 6,75, Erwten ■/17,— Witte boonen Bruine boonen 14, Duivenboonen/Paardenboonen f 8,75, Boekweity Lijnzsad J Koolzaad Aardappels 4,25. Boter per kilo f 1,25. Eieren per 26 stuks 1,75. Ter weekmarkt waren aangevoerd 8 stuks rundvee en 14 varkens, waarvan verkocht 5 stuks rundvee en 11 varkens. zijn,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 1