Gemengde berichten. Predikbeurten. Woensdag 30 November 1910 (Dankdag). T ^oens(^ag is door de marechaussee ge- vankelgk naar Middelburg overgebracht om ter beschikking van den officier van justitie te worden gesteld de landbouwersknecht J. d R. wonende te Stoppeldijk, geb. te Hontenisse] onder verdenking van een geladen revolver te neb ben atgeschoten op den vader van zijn meisje, die een omgang tusschen zijn dochter en den verdachte schijnt te hebben tegengewerkt. Muisjes met staartjes. Op 16 Nov. jl. lag het schip „De Dageraad" te belzaefe waarvan de schipper B. d. Q. te i er jNeuzen vertoefde. Een drietal schippers- kneehts maakten van die afwezigheid gebruik om aan boord van gemeld schip een grap uit te halen. Ze gingen aan boord in de roef, deden zich tegoed uit de provisiekasc namen aaarna wat suikerbieten waarmede het schip Mi as geladen en vulden daarinede het bed van den schipper. Alvorens te vertrekken nam een hunner I. v. B., geb. te Waspik, wonende te Rotterdam ook het horloge van den schipper mede. Op aangitte bij de marechaussee is daarna bp onderzoek door de brigade uit Sas van Gent het horloge op den verdachte in be- g genomen, terwijl het onderzoek wordt voortgezet om de beide anderen, A. B. en C. L., beiden te Ter.Neuzen woonachtig, te hooren! Verplaatst de heer P. Babijn, rijksamb- tenaar (kommies), van Oud Beijerland naar bluiS. voorjaar werd te Nieuwvliet door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente ge- weigerd twee nieuwe lidmaten te doen beves- tigen omdat zij geen kwartje wilden betalen voor de Generate kas. Nadat een lid dier gemeente daarover een aanklacht ingediend had, is, naar men ons meldt, door het classikaal bestuur in zijn laatst gehouden vergadering, dien kerkeraad aange- schieven, die twee lidmaten alsnog te doen bevestigen. In Zeeland kwamen in de week van 16 tot en met 22 November 1910 elf gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.ml. 6 gevallen van typhus en febris typhoidea, een te Clinge, een te Heinkenszand, een te Kruiningen, een te 0. en W. Souburg, een te Poortvliet en een te bchoondijke en vijf gevallen van diptheritis, n.nal. een Hontenisse, een te Tholen en drie te Zierikzee. Hoek. Op de dezer dagen gehouden 23ste jaarvergadering van de vereeniging „Doelmatige 8amenwerking' alhier, bleek uit de rekeniug over 1909/10 dat was ontvangen 58,434 121/? en uitgegeven f 58,243,54*/m zoodat er een goed slot is van /190,58. Tot bestuurslid werden herbenoemdf de heeren J. Dieleman Jz. en L. Kiel. Zaamslag, 25 Nov. Gisteren hield de ver eeniging ,,ln 't belang der landbouwers" hare gewone jaarlijksche vergadering. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 73847,80, de uitgaven 73456,505, goed slot 391,295. Aangekocht werd 12800 K.G. lijnkoek, 571903 K.G. superphosphaat, 282200 K.G. chilisalpeter, 422000 K.G. ammoniak-super- phosphaat, 29100 KG. Mais, 581 K.G. klaverzaad, 53 K.G. Lucerne klaverzaad en 12700 K.G. ka'iniet. De vereeniging bestaat thans uit ongeveer 100 leden. Onder het goed slot is begrepen het goed slot van het voorgaande jaar ad 290,75 en 0,44 intrest van het spaarbankboekje. De heeren J. Dees, Joh. de Feijter en E. J. de Klerk werden als bestuursleden herkozen. Op de kiezerslijsten voor de Kamer van Arbeid komen voor op die voor patroons 83 en op die der werklieden 282. Sas van Gent. De arbeider P. S. uit Westdorpe ontving zijn weekloon aan de Coo- peratieve Suikerfabriek, wikkelde dit in zijn zakdoek en begat zich 's avonds er mede naar huis. Op de oude brug trok hij zijn zakdoek uit den zak, zonder aan het geborgen loon te denken, met het ongelukkig gevolg dat 4 guldens daarvan in het kanaal rolden. Gelukkig wist hij des anderen daags na lang visschen 3 gulden er van op te halen, zoodat hij zijne onacht- zaamheid met 1 gulden moest betaien. Vlissingen. De gemeenteraad heett, over- eenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. besloten, toestemming te vragen tot continuatie der plaatselijke hefEng op het gedistilleerd be- dragende f 17,50 per H.L. ad 50 percent. Zondagi 27 November I9S0. Hervormde Kerk. Zaamslag. Hoek. Gerefornieerde Kerken. Axel B. 9 u. en 2 u., Ds. v d. Kamp vanSliedrecht. Gerefornieerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. A. Janse van Barneveldt. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Nov. de volgende vonnissen uitgesprokeu E. L. C., oud 15 j., dienstbode te lJzendijke is wegens diefstal veroordeeld tot 14 boete of 4 weken tuchtschool. J. P., oud 74 j., stalknecht te Aardenburg is wegens het plegen van ontuchtige hande- lingen veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. M. J. M., oud 15 j., korenmolenaarsknecht te Zaamslag is wegens mishandeling veroor deeld tot J 7 boete of 14 dagen tuchtschool. Door bovengenoemde rechtbank is rechts- ingang verleend met bevel tot gevangenhouding en instructie tegen A. d. W. oud 47 j., werkman, geboren te Westdorpe, wonende te Ter Neuzen thans gedetineerd, beklaagd van ontuchtige handelingen. Nadat reeds een paar jaar Jang de politie te Middelburg gezocht had naar de daders van telkens voorkoraende verduisteringen van postalorders op de Engelsche bookmakers kantoren aldaar, is verleden week gearresteerd de 42jarige metselaar J. G., die reeds meer- malen te dezer zake in verhoor werd genomen. Tegen G. is thans door de rechtbank rechts- ingang verleend. Voor het gerechtshnf te 's Gravenhage werd gisteren in hooger beroep behandeld de zaak van den heer Van Dalsum, uitgever van „De Volkswil", door de rechtbank te Middel burg veroordeeld wegens smaad. De beklaagde had een uitvoerig appel-me- morie aan het Hof gezonden. Hij verklaarde niet het opzet te hebben gehad te beleedigeh, het geschrevene was niet beleedigend. De waarheid is dat pastoors en parochianen, be- daagde's medestanders, van oordeel zijn, dat niet de notaris maar de pastoor moest terecht- staan. De advocaat-generaal, den beklaagde waar- schuwend voor gevangenisstraf bij herhaling, wat beklaagde's maatschappeiijke positie zou in gevaar brengen, eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. De president, zich bij deze woorden aanslui- tende, maande ook beklaagde aan tot voor- zichtigheid. Uitspraak over 14 dagen. Het gerechtshof bevestigde de veroordee- .ing, van P. ter M., landbouwer te lJzendijke tot zeven dagen gevangenisstraf wegens het overrjjflen van een meisje te Waterlandkerkje. ICantongerechf te Ter® ISeuzen. Dezer dagen zijn aan den Anna Friso- polder en den Jacobapolder in de slikken voor die polders oeverafschuivingen waargenomen tot eene lengte resp. van 225 M. en 180 M., met een inscharirig van ongeveer 50 M. Een slaperig passagierEen te Flilversum woonachtige adsistent-diamantbewerker vertrok in den avond van 1 Augustus van Amsterdam met den trein van bet Centraal-stalion naar Hilversum. Eenigszins onder den invloed, viel de man, ZQodra hij in den trein zat, in slaap, om echter, toen de trein aan het station Muiderpoort stopte, met een schrik wakker te worden. He, Hilver sum dacht hij en wilde den trein verlaten, maar het portier bleef gesloten. De man begon nu op 't raampje te bombardeeren, om te laten zien dat hij er uit wilde. Juist op het punt, dat de trein weer zou vertrekken, kwam de stationschef toeloopen en het geklop van den passagier vernemende, opende hij het portier en trok den man uit den wagen, die weldra wegstoomde. Op het station gekomen, zag de adsistent- diamantbewerker dat hij niet te Hilversum, maar aan de Muiderpoort te Amsterdam was. En zoodra hij dit bemerkt had, begon hij tegen den stationschef uit te pakken. Of deze hem al verzekerde dat er over een uur weer een trein naar Hilversum ging, rtiocht niet baten. Hij liep den stationschef overal na, jijde en joude, kortorn, hij stelde zich aan, zooals alleen door bier of drank beinvloede personen dat kunnen. Zelfs volgde hij den stationschef op zijn bureau. Tot drie malen toe verzocht de stationchef hem te vertrekken en toen hij niet aan dat verzoek voldeed, pakte de stationschef hem beet en gooide hem het bureau af. Ten overvloede verzocht de stationschef de politie den man van het station te verwijderen. Dit geschiedde. Proces-verbaal werd opgemaakt en Vrijdag- middag stond de adsistent-diamantbewerker voor de rechtbank te Amsterdam terecbt, be klaagd van huisvredebreuk. Het 0. M. meende niet met het eischen van een geldboete te mogen volstaan en requireerde daarom veroordeeling tot 14 dagen gevangenis straf. Even over de grens van Rotterdam aan de zijde van Hillegersberg, is Woensdagnacht omstreeks kwartier voor tweeen een felle brand ontdekt, die op verren afstand zichtbaar was. De brand woedde in het door mevrouw de wed. M. C. Viertelhausen bewoonde huis, gelegen aan den Bergweg onder de gemeente Hillegers- berg. De bewoners, die alien in diepe rust lagen en door omwonenden gewekt werden, ontkwamen ternauwernood in nachtgewaad. Toen stond het geheele buitenhuis reeds vol rook, waartusschen de laaiende vlammen speelden. De dienstbode, de ruim 20jarige B., uit Brielle herkomstig, is bij den brand omgekomen. Haar lijk werd, toen de blussching nagenoeg voltooid was, op den vloer van een vertrek nabij de keuken gevonden. Zij zal, door het gemaakte alarm gewekt, uit haar bed zijn gesprongen en daarna, waarschijnlijk door den zwaren rook bevangen, gevallen en gestikt zijn. Haar beenen waren met brandwonden overdekt. Het lijk js naar de begraafplaats te Hillegersberg vervoerd. Een hertog als machinist op een loco- motief. Toen enkele weken geleden de groote spoorwegstaking in Frankrijk plaats had, bevond zich onder de stakers ook een machinist, die naar rang, vermogen en maatschappeiijke positie eigenlijk hoog boven het gros der stakers moest uitsteken. Dit was niemand minder dan de hertog van Saragossa, grande van Spanje en afstam- meling van een der oudste en voornaamste ge- slachten van zijn land. Deze hertog bezit in Spanje uitgebreide landgoederen, beschikt over een kolossaal vermogen, kan zich dus alle ge- rnakken des levens verschaffen, maar geeft van dit alles de brui, om zijn romantischen karakter- aanleg te volgen en de betrekklng van gewoon machinist op een locomotief waar te nemen Met dit baantje gevoelt hij zich dan ook vol- komen gelukkig. Aan een verslaggever van een Parijsch dag- blad want natuurlijk heeft hij een interview ruoeten ondergaan deelde hij mede, van zijn jeugd af met locomotieven te hebben gedweept, welke hij geestdriftig ,,de verhevenste uitdruk- king van den menschelijken geest" noemde. Reeds jaren geleden had hij op een zijner land goederen een kleinen spoorweg laten aanlsggen en vermaakte zich daar met het laten loopen van treineu, maar sedert twee jaar verliet hij zijn vaderland om in Frankrijk genoenide be- trekking aan te nemen. Hij ziet er dan ook uit als een gewoon werkman. Alleen zijn goed verzorgde blanke handen verraden den aristocraat. Een groote zwendel in waardelooze fondsen is te New-York ontdekt. De post- meester-generaal Hitchoock verklaarde dat het publiek in de laatste 5 jaren voor 250 millioen gld. is bedrogen met waardelooze aandeelen. Alle leden van de makelaars firma gebroeders Burr te New-York zijn gearresteerd. Zij zonden per post circulaires en aandeelen van tallooze zink-, koper-, goudmijn- en petroleum-exploi- taties, welke maatschappijen in 't geheel niet bestonden. Alleen deze makelaars hebben hun clientele opgelicht voor 125 millioen gld. De arrestaties duren voort. Ook de onder- nemers van de Continental Wireless Comp. zijn achter slot. Niet minder dan 78 firma's zijn bij de fraude betrokken. De aanklacht luidt dat zij de post ter wille van bedriegerij mis- bruikt hebben. Uit Bardo, in noordelijk Noorwegen, wordt naar Christiania geseindDe Russische mailboot en andere schepen-, die hier binnen- geloopen zijn, meldeu, dat in de IJszee, langs de eheele Murmankust van het schiereiland Kola, gedurc^ide de laatste dagen vreeselijke sneeuw- stormen hebben gewoed. Een groote stoomboot en acht kleinere vaartuigen, voor't meerendeel van Russische of Noorsche herkomst, zijn ge- strand en met man en muis vergaan. Het aantal dooden wordt op ongeveer honderd ge- schat. Yele iijken zijn reeds aan wal gespoeld. De gansche kust is als bezaaid met brokstukken van schepen en koopwaren. Het oude Jeruzalem zal weldra geheel gemoderniseerd zijn. Er worden waterleiding en electrische tramlijnen aangelega en de straten zullen electrisch worden verlicht. Een en ander wordt gedaan voor rekening van een Ameri- kaansche maatschappij. Een huwelijk uit liefde. Te Hartford, in den Amerikaanschen staat Connecticut, is het huwelijk voltrokken tusschen den student in de rechten Charles R. Goddard en de weduwe Lucinda Treat. De bruidegom is 21 en de bruid 72 jaar, maar de weduwe bezit eenige millioenen. Wei beweert Goddard, dat hij haar niet om haar geld, maar alleen uit liefde tro.uwt, doch dat willen de menschen maar niet gelooven, ook de kinderen der weduwe niet, die een on derzoek naar haar geestvermogens hebben doen instellen. Echter, de doctoren verklaarden haar voor normaal en het huwelijk was niet te be- letten. Een edele redder. Een achterkleinzoon van den hertog van Wellington, lord George Wellesley, de vierde zoon van den tegenwoor- digen hertog van Wellington, wandelde onlangs na afloop van het diner, met den zoon van den hertog van Abercron, langs de Theems, toen beiden plotseling wanhopige hulpkreten ver- namen. Zij zagen spoedig, dat de menschen, die naar de brugleuning waren gehold naar 'n bepaalde plek tuurden. Zonder zich een oogenblik te bedenken, begaf de jonge lord zich te water. Het gelukte hem een jong meisje te bereiken dat met den dood in de golven worstelde en dat schijnbaar levenloos aan den oever aankwam. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9* u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. bluiskil. n., Ds. G. van Dis van Zaamslag, Dank- dagprediking. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. G. van Dis H. Doop. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Philippine. 2 u., dhr. J. Millenaar van Ter Neuzen. has van Gent. 9j u., Ds. Akersloot van Houten Rous. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., dhr. C. N. Impeta, Theol- cand. Axel A. 9 u., Ds. Chr. Bruins en 2 u., Ds. J. H. Lammerstma. 9 a., leeskerk en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Hamming. (Kerk Axelsche straat). Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uytenhoudt. IT (Kerk Ter Neuzensche straat). Hoek. 9 u. en 2 u„ Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5£ u„ Ds. Van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haeeer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5£ u., dhr. J. J. Kense. Donderdagavond u., Evangelisatie. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Zitting van 24 November 1910. leroonieeltl zijn A. B., gezagvoerder van het Engelscne stoomschip yHessle5' uit Goole, ter zake van het te snel varen op een Rijkskanaal, tot eene boete van f 15, subsifliair 10 dagen hechtenis. L. D., bierhuishoudster te Philippine, ter zake van het niet sluiten op tijd van de tapperij, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. W. E. I)., landbouwer en A. S. R., visscher, beiden te Philippine, ter zake van het verblij ven in eene tapperij na sluiting, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 daar hecht. J. J. K., landbouwer te Sluiskil, ter zake van geen kennis geven van het slachten van een ziek rund, tot eene boete^ ven 1, subs. 1 dag hecht. J. F. S., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht, C. F. M., landbouwersknecht te Zaamslag; J. Sv molenaar te Axel; F. P., koopman te Clinge; A. J. L. Wkoopman en D. C. W\, koopman, beiden te Axel; A. D. V., koopman te SluisA.L., slager te ier Neuzen, ter zake van het berijden van een zij- berm, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. B., landbouwersknecht te Zaamslag, ter zake van het als bestuurder van een voertuig niet uitwijken voor een rijwiel, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. R., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. R. D., verlofhoudster te Selzaete, ter zake van het doen plaats hebben van een openbare vermakelijkheid zonder vergunning, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. M. S. K., werkman te Westdorpe, ter zake van muziek maken zonder vergunning, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. P., werkman te Wachtebeke, ter zake van een openbare muziekpartij doen plaats hebben zonder ver gunning, tot eene boete van 5. subs. 2 dagen hecht., met vrijspraak van het meerdere. A. D., zonder beroep te Ter Neuzen; F. H., werk man te Zaamslag; A. D„ aaidappelkoopman te Ter Neuzen; C. v. d. V., arbeider te Zaamslag; -J. F., grondwerker en J. v. W., werkman, beiden te Hoek; A. F. M., landbouwer te Boschkapelle, alien ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leer- plichtwetovertreding, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. J., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. S., grondwerker; J. B. K., werkman; K. B., veekoopman J. O., werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. 6 C. J. P., arbeider; I. v. D., winkelier, beiden te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. C. p., grondwerker; J. d. F., voerman; I. H., arbeider; M. v. T., arbeider, alien te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecbt. C. d. K., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van j 2, subs. 2 dagen hecht. W. Z., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, snbs. 3 dagen hecht. J. d. J., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. M. v. A., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete f 1, subs. 1 dag hecht. F. R.J. d. E.; F. R.J. v. H.; E. O. H. K., alien werkiieden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. v. D., werkman te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. H., arbeider te Biervliet, ter zake als voren, tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. P. H., bootwerker en A. F., arbeider, beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. B. d. H„ werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. D. M., reiziger te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. J., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boeie van 1, snbs. 1 dag hecht. W. D., landbouwer te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. v. H., veldarbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. J. L. P., visscher te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. W. v. A., bootsman te Ter Neuzen en A. K., varens- gezel te Borssele, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. In de zaak van C. R., zonder beroep te Ter Neuzem is de teruggave aan de ouders bevolen zonder straf.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 6