Gemengde berichten. Bergen op Zoom voor f 9,43 v. d. Have voor f 9,65 Neve te Walsoorden voor f 10,19. d. J. Fassaert voor f 10,45 Gevers voor 10,48 v. d. Have voor 10,50 A. Jaspers te Antwerpen voor 10,30 Neve voor 11,25 e. Aardenne voor f 2,43 A. Adriaansens voor 2,42W. Adriaansens voor 2,35; Blondeel voor 2,395Eversdijk voor 2,53 J. Fassaert voor f 2,385Glerum voor /2,4(j Hamelink voor 2,47 De Moor-Vlaminck voor 2,46 Persijn voor f 2,41. f. Aardenne voor f 7,36 A. Adriaansens voor J 7,17; W. Adriaansens voor /7,23s; Blondeel voor 6,99 Eversdijk voor 7,27 J. 1 assaert voor 7,045 v. d. Have voor 7,25 De Moor-Vlaminck voor 7,13 Persijn voor 7,05. gA. Adriaansens voor f 9,49 Blondeel voor j 10,15 E. Fassaert te Lamswaarde voor 9,76 J. Fassaert voor f 10,15 Neve voor f 10,19 G. Neles te Helmond voor f 9,61. h. A. Adriaansens voor 10,26 Blondeel voor/10,92 ;E. Fassaert voor/10.43; J. Fassaert voor f 10,45 A. Jaspers voor f 10,30 Neve voor 11,25; Neles voor 10,68. Gegund aau de laagste inschrijvers. Hulst. Zaterdagnamiddag had alhier in het hotel „Het Hert" de gewone jaarlijksche feest- vergadering plaats van de onderwijzersver- eeniging in het arrondissement Hulst. Door het buitengewoon ongunstige weder was de opkomst niet zoo groot als gewoonlijk. De vergadering werd bijgewoond door den heer schoolopziener in het district Middelburg en door den heer schoolopziener in het arrondisse ment Hulst. Na afdoening van een paar huishoudelijke zaken, kreeg de heer J. Stamperius school opziener in het arrondissement Baarn, het woord tot schetsing van den toestand van het onderwijs en de scholen in Tyrol. Op levendige en onderhoudende wijze besprak de heer Stamperius de wijze waarop in Tyrol het onderwijs is geregeld en hoe de onderwijzers daar betaald worden. Na afloop namen de meesten deel aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarbij het zeer vroolijk en gezellig toeging. St. Jansteen, 20 Nov. Hedenmiddag 12 uur werd de St. Janstraat alhier in rep en roer ge- bracht door het geroep van brand. Deze was uitgebroken in den paardenstal van R. van Houten. In een oogenblik stond het gebouw in lichtelaaie. Het vee werd gered, doch een paard benevens eenige landbouwmaterialen, werden een prooi der vlammen. Oorzaak waarschijnlijk het spelen met lucifers door kinderen. In dezelfde wijk had een 9jarige jongen van J. d. B., het ongeluk zijn hand in den in be- weging zijnden zwingelmolen te steken, waar- door den knaap twee vingers werden afgerukt- Dokter Temmerman verleende de eerste heel- kundige hulp. R~E CHTSZHKEN. Vrijdag werd voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen P. v. B., te Westdorpe, beklaagd van mishandeling. Uit het verhoor bleek, volgens het verslag der Midd. Ct., dat F. J. Begijn in den avond van 9 October te Westdorpe voor de deur eener herberg stond. Hij had even te voren kwestie gehad met een broer van den 27jarigen landbouwer P. v. B. Dat was dan ook hoofdzakelijk de oorzaak dat deze op hem afstapte en hem met een hard voorwerp een slag in het gezicht gaf, waardoor getuige een groote snee over den neus bekwam. Beklaagde hield ter zitting zijn onschuld vol. Hij beweerde in het geheel niet geslagen te hebben en eerst buiten te zijn gekomen toen de slag reeds gevallen was. Getuige M. E. J. van Waes bevestigde de verklaringen van den len getuige. Ook hij zag beklaagde duidelijk den slag toebrengen. Daartegenover stelden nu de getuigen G. Beijens en E. Randschaart de pertinente ver- klaring dat beklaagde onschuldig was. Zij hebben den slag niet zien toebrengen en loo- chenden hardnekkig de verklaring der getuigen a charge dat zij er bij tegenwoordig geweest waren. Zelfs verklaarde getuige Randschaart dat de beklaagde steeds in zijn gezelschap ver- toefde en hij dus zeker ook de mishandeling had moeten zien. Zoo stonden dus de getuigenverklaringen recht tegenover elkaar. Gewezen op het gewicht van den eed, hielden alien hunne verklaring vol. De getuigen a charge noemden zelfs de namen van verschillende personen die bij het geven van den slag tegenwoordig waren en dus ook zeker de aanwezigheid van de getuigen a decharge zouden kunnen bevestigen. Toen verzocht de offieier van justitie een nader onderzoek in deze zaak en vroeg het hooren van meerdere getuigen. Daarna werd de zitting geschorst en begaven de rechters zich in de raadskamer. Na weder opening der zitting werden de verklaringen der getuigen a decharge, in hunne tegenwoordigheid voorgelezen, door hen bevestigd en onderteekend. Daarna werd de verdere be- handeling geschorst en besloten dat een nader onderzoek in deze zaak zal worden ingesteld, waarbij tevens zal worden onderzocht in hoeverre deze getuigen zich hebben schuldig gemaakt aan meineed. Zaterdag herdacht mejuffrouw Goemans- Coenegracht te Vlissingen, haar lOOsten ge- boortedag. De jarige werd 19 November 1810 aldaar geboren en is tweemaal gehuwd. Beide huwe- lijken bleven kinderloos. Haar tweede echtge- noot, een 72jarige gepensionneerde onderwijzer, had als zijn wensch te kennen gegeven, dat van het feest zoo weinig mogelijk notitie werd genomen, zoodat de dag zoo goed als ongemerkt voorbijging. Onder toezicht van de politie- is deze week te Zwaagwesteinde (Fr.) een onbewoonbaar ver klaarde woning afgebroken. Tegen drie uur vertrok de politie dadelijk ging men weer aan het opbouwen en 's avonds ll1/? uur werd de nieuwe woning weer betrokken. Een leQk boertje. Uit Gennep meldt men aan De Geld, als historisch In de nabijheid van Kleef had een arm keuterboertje 100 mark aan schulden te betalen. Eindelijk wordt de winkelier het wachten moede en zendt er den deurwaarder op afdeze laatste, niets vindende van eenige waarde dan een mager koetje, dat men volgens de wet niet mag ontnemen, keert onverrichter zake huiswaarts. Intusschen zint en peiust de broeder van den winkelier om het boertje zijn beestje afhandig te maken. Hij trekt naar de woning om het koetje te koopen, doch komt tot geen accoord het manneke klaagt al maar door, dat hij zoo'n gebrek moet lijden. Kwasi medelijdend zegt de andere, ik zie uwen toestand, het gaat zoo niet, ik zal je helpen, morgen krijg je een mooie flinke geit present. Dankbaar voor zooveel goedheid knipmeste het manneke dat het een lieve lust was. Den volgenden dag arriveerde sik werkelijk, men kan begrijpen, hoe de familie in haar nopjes was. Carl naar den winkelier//Zeg broer, we hebben 'm, nou heeft hij twee stuks vee op stal, en de koe is ons Drie dagen later De deurwaarder opnieuw op 't pad. Zeg vriend, je hebt nou twee stuks vee op stal, dus nu moet de koe worden verkocht. Ja, zegt het boertje, toen die goeie Carl me zoo'n schoone vette geit stuurde, he'k ze maar dadelijk geslacht, gezouten en opgegeten, en de mo'k zeggen, ze srnakte fijn, ik wou, dat ie er nog maar een stuurde. En weer keerde de deurwaarder onverrichter zake huiswaarts. De heer H. L., te Tegelen, is Vrijdag bij het springen van een auto gevallen en heeft daarbij zoo hevige kwetsuren gekregen, dat hij aan de gevolgen is overleden. De 34jarige dienstbode G. K. is Vrijdagavond nabij het station Junne, bij Ommen, uit den trein ge vallen. Zij werd bloedend uit ooren en mond dood opgenomen. Zaterdag is een man, werkzaam bij de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam, zoodanig van een steiger ge vallen, dat hij, naar het gasthuis vervoerd, bij aankomst aldaar reeds overleden bleek te zijn. - Te Schijf, bij Rozendaal, is Vrijdag een 6jarig kind van den landbouwer K. in brand geraakt. Zaterdag is het aan de wonden bezweken. Uit de Zomervaart te Haarlem is Vrijdagochtend opgehaald het lijk van den heer B. die sedert den vorigen avond vermist werd. De ongelukkige, die aan toevallen leed, had zijn Sets nog in de hand. Op de mijn Oranje-Nassau te Heerlen is Woensdag een ernstig ongeluk gebeurd. Men meldt daaromtrent 'aan de L. K. Zekere Vos was met een 16-jarigen jongen, Bour geheeten, bezig met het herstellen en scherp maken van luchtboren. Een boor, die verstopt was, legde hij in het vuur om ze gloeiend te maken. Met een vreeselijken knal sprong de boor in duizenden splinters, die door de smederij vlogen. Van Vos, die de boor met een eind in de hand had, werd de duim afge-, reten en hand' en arm tot aan de elleboog ver- brijzeld, terwijl een stuk staal van 10 c.M. laug in zijn onderlijf drong. De jongen kreeg een splinter in het hoofd, die de hersens raakte, terwijl eenige stukken in zijn gezicht kwamen vreeselijke wonden achterlatendo. a. is meer dan de helft van den neus afgescheurd. Welke kracht de splinters hadden, kan men hieruit zien, dat het ijzeren dak op vele plaatsen groote gaten vertoonde, waardoor de splinters zijn gedrongen. Op 50 meter afstand drongen de splinters nog door de ijzeren platen, ledereen vluchtte uit de smederij bij het hooren van den gewel- digen slag, die de smidse deed daveren, Genees- kundige en geestelijke hulp was dadelijk ter plaatse. Beide verwonden verkeeren in levens- gevaar. Treurige toestanden. Terwijl in een huis aan de Sophiastraat te Rotterdam de groot- moeder op sterven lag waren de kinderen bij een buurvrouw gebracht. De buurvrouw liet de kleinen alleen om ook eens te gaan zien of de stervende soms nog hulp noodig had. Van die gelegenheid maakte een der kleinen gebruik om in den haard te poken, met bet treurig gevolg, dat zijn kleeren vlam vatten en het 4jarig jongetje zoodanige brandwonden bekwam dat het eenigen tijd na Opoe overleed. De heer A. Smit te Midwolde meende des nachts onraad in zijn cafe te hooren en, opstaande zag hij een persoon door het opge- schoven raam verdwijnen. Aangifte bij de politie werd gedaan en 14 uur later verscheen deze met twee politiehonden. Aanvankelijk dacht men, dat het te laat was en wind en regen het spoor zouden hebben uitgewischt. Maar opeens zetten de honden koers naar Nietap (op een half uur afstands) waar zij bij een woning bleven staan, de eene hond zelfs voor het bed, waar den vorigen nacht een loge geslapen had, die nu vertrokken was. Dezelfde persoon moet in 't cafe Smit een dag voor de inbraak een borrel gekocht hebben en toen zeker opgemerkt hebben, in welke lade 't geld geborgen was. Eenige dagen geleden waren te Middel- harnis twee vrienden aan 't stroopen geweest. Een van hen schoot ongelukkigerwijs zijn vriend in een der beenen. Van opzet was geen sprake en de dader bracht den gewonde zelf naar den dokter. De wond werd genaaid en de zaak was afgeloopen. Totdat in de wond bloedvergiftiging wordt geconstateerd men is er te laat bij ende man overleed binnen twee dagen. Kwade tongen brachten bet ongeval bij de justitie in een verkeerd daglicht met het gevolg, dat Vrijdag om kwart over 5 de rechtercommissaris, Mr. Van Romondt en de substituut-officier Mr. Bouman, uit Rotterdam, per tram zich naar Middelharnis begaven, om de zaak te onderzoeken. Toen bleek, dat er geen opzet in het spel is, keerde het parket onverrichterzake huiswaarts. De jachtwachter J. Delobbe te Gochenee kwam Maandagmorgen omstreeks 2 ure, thuis van zijne nacbtronde en pladtste zijn geladen geweer in den hoek van de schouw. De man ging te bed, denkende dat hij, als naar gewoonte het wapen ontladen had. Maandagmorgen nam het oudste zoontje, een knaapje van 13 jaar, het geweer en mikte op zijn broertje van 15 maanden een schot viel. Het kind kreeg de voile lading in den buik en was op den slag dood. Een kwartjesvinder die zijn spoor-kaartje 0peet. Vrijdagmiddag werd de politie door den stationschef te Haarlem verwittigd, dat uit Amsterdam drie kwartjesvinders waren gekomen. Een medereiziger had om dit gezelschap bij Halfweg aan de noodrem getrokken. liet bleken te zijn L. O., 34 jaar, J. B., 33 jaar en J. T., 35 jaar, alien koopman te Am sterdam. De heeren moesten hun kaartjes afgeven, doch de eerste weigerde volstandig enat ten slotte zijn kaartje op Het drietal werd genoodzaakt de terugreis naar Amsterdam te ondernemen. Betreffende de aanhouding van den jeug- di<*en broedermoordenaar uit Haarlem, meldt de O. H. Ct. In den nacht van 18 op 19 dezer werden uit een schuurtje van den heer J. B. Bos, aan de Marselisvaart, onder de gemeente Bloemen- daal, vermist een paar klompen en twee jassen. Men dacht hier onwillekeurig aan den 17ja- rigen Antonius Mooy, uit de Wester-Boogaard- straat, berucht geworden door den dood van zijn broertje, van 4 maanden oud, dat gestikt was onder een stapel beddegoed. Vrijdagnacht rnerkte iemand aau de Hout- vaart, onder de gemeente Heemstede, onraad op den zolder van een bollenschuur. Hij waar- schuwde den onbezoldigden rijksveldwacbter C. Hobo, te Overveen, die oogenblikkelijk een onderzoek instelde en den 17jarigen Mooy in de sehuur vond. Hij werd naar Overveen gebracht, en bekende den diefstal van klompen en jas, doch hij ont- kende beslist het voornemen te hebben gehad zijn broertje te dooden. Te Be rig n is Donderdagochtend een groot vuurgevecht op straat geleverd. Iwaaii Zigeuners vielen in de Kolonie-strasse andere Zigeuners aan die in die straat wonen. Over en weer werd met pistolen geschoten. Aan weerskanten zijn ongeveer veertig schoten gelost. maar op stuk van zaken bleek er niemand gewond te zijn. Een van de daders is in hechtenis ge nomen, de andere hebben de wijk genomen. Men denkt, dat een nationale veete de oor zaak van het gevecht is geweest. Eenige werklieden te Turnhout hadden Woensdag gearbeid aan het lossen van een schip cement. Twee dezer werklieden bleven op het schip overnachten en hebben waarschijn lijk vuur gemaakt in de kajuit van het schip waardoor zich gassen ontwikkelden die hen bedwelmd hebben. Toen de andere werklieden 's moreens op het schip kwamen vonden zij de twee ongelukkigen dood op den grond liggen klaarblijkelijk door verstikking gestorven. Vrijdag heeft de rechter in de Old Bailey te Louden voor de derde maal in twee etmalen tijds een doodvonnis geveld. De doodstraf werk in Engeland nog niet afschrikkend. Het gold nu den man Noah Wooltf, lidmaat van een Joodsch oudmannenhuis had doodgestoken, omdat het diens schuld was, zei Woolff, dat hij, wegens ongeloof, uit het huis was ontslagen. De toeloop van nieuwsgierigen naar de braadende gasbron te Neuengamme bij Hamburg is nog altijd geweldig groot. Woensdag, op den Noordduitschen bid- en boetedag^ hebben er 92 bijzondere treinen naar Neuengamme ge- loopen. De eene vlam, die gedoofd is geweest brandt weer met nog grootere kracht. Te Hamburg is een vergadering van amb- tenaren en deskundigen gehouden over de vraag wat men moest doen. De deskundigen spraken, zij het ook niet zeer stellig, de meening uit dat de brand over korter of langer tijd van zelf zou uitgaan en dat het blusschen van de vlammen een gevaarlijk en misschien wel een onbegonnen werk zou zijn. Daarom is besloten, voorloopig geene pogingen tot blussching te ondernemen. Men zal zich nog wel herinneren dat te Meerbeke, bij Ninove, op het einde van Mei een meisje, Maria N. in haar woning gewoigd werd, terwijl haar zeventigjarige moeder en een zuster naar de kermis waren in een naburige gemeente. Niettegenstaande het onderzoek geen gevolg opleverde, werd er een man der streek door de openbare meening aangewezen als zijnde de moordenaar. Een vroegere minnaar van t meisje, welke ziek was en op zijn uiterste lag, heett nu be- kend dat hij alleen de schuldige is het meisje had hem verlaten en was op het punt met een anderen jongeling te trouwenuit jaloersch- heid heeft hij zijn vroegere minnares gedood, daar zij hem verklaard had van hem niet meei te willen weten. Het „romantische" rooverwezen is in Italie toch nog lang niet uitgeroeid. Bij Rocca- palumba, in de provincie Palermo, weid Don- derdag een postwagen door vijf gewapende en gemaskerde brigauten aangehouden, die de reizigers uitplunderden en met de waardevolle postpakketteu ongehinderd ontkwamen. Tot dusverre is er van de roovers geen spoor teruggevonden. in een kolenmijn te Bristol werd een nachtploeg van 62 man in een trein van acht kolenwagentjes naar boven gebracht, toen het touw brak en de wagentjes met ontzettende vaart terug liepen, de mannen in alle richtingen wegwerpende. Drie man werden in een diepen schacht geworpen en waren dadelijk dood. Dertig man werden gewond, en moesten door anderen worden omhoog gevoerd. In de Hongaarsche dorpen Vascoh en Hares werd een hevige aardschok gevoeld, waar door de kerkklokken van zelf gingen luiden. Dit bracht bij de bewoners een vreeselijke paniek te weeg. Een waarzegster verklaarde de aard- beving hierdoor, dat de duivel honger had en aan de aarde schudde. De boeren dreven kalveren en geiten in een grot, waar de duivel wonen zou en staken een bosch aan vier zijden in brand om den duivel te verdryven. j<Jen doodstrijd onder 'tvallen. De beroemde Amerikaansche vlieger Ralph Johnson, die op 31 October te New-York 2960 meters hoog steeg en aldus wereldrecord- man werd, is Vrijdag te Denver van een hoogte van 800 voet op den grond gestort. Kort na den val was hij een lijk. Hij was zonder bezwaar gestegen, en daalde toen met een soort van glijvlucht waarm hij specialiteit was. Maar plotseling zag men het toestel omduikelen en vallen. Het schijnt dat de steundraden van den linkervleugel braken, waardoor de beide linkerzweefvlakken ombogen. Men zag hoe Johnson onder het vallen zijn evenwicht trachtte te herstellen, maar het toe stel viel als een gewonde vogel. Toen pro- beerde Johnson met handen en voeten de vlak- ken in die positie te breugen, dat ze toen nog luclit konden vangen en zoo den val tegen houden. En werkelijk kon men zien toen zijn pet afwoei dat deze sneller daalde dan het toestel. Maar een oogenblik later zagen de vei- schrikte toeschouwers het toestel omslaan, Johnson nog steeds wild worstelend in de mazen der vleugels. Met een plof viel alles neer. Johnson stierf kort daarna. Ergerlijk was het gedrang van eenige der aanwezigen die, toen nauwlijks het toestel op den grond was gestort, elkaar bevochten om een souvenir machtig te worden. en man trok een houten pin die in het li]k van den aviateur gedrongen was, daaruit en hep tnomlan- telijk been met dit nog van bloed druipend ,/aandenken". Anderen trokken het linnen van de aeroplaan, en enkelen bestreden elkaar het bezit van de handschoenen aan de handen van de Johnson's dood brengt het aantal slachtoffers der vliegkunst op 32, waarvan 2o dit jaar. Naar aanleiding van Johnson s dood ver- klaart de Fransche aviateur Leblanc, die kor geleden in Amerika heett gevlogen dat de Amerikaansche aviateurs meer acrobaten zijn O O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 2