Tor HeuzenschG Dourant Zaterdag 12 Nov. 1910. No. 5532. PBBDB BXj-AJD. Landbauwbencfoten. Gemerigde bericfiten. Maatschappij tot bevordering van Land- bouw en Veeteeit in Zeeland. Kali bij deti wi-uchtboom. De dubbeie moord fe Spaarndam. VAN Donderdag werd te Middelburg gehouden de hoofd- bestuursvergadering van bovengenoemde Maatschappij, onder voorzitterschap van den beer J. H. 0. Dominicus. Met aDemeene stemmen (en een briefje bianco) werd herbenoemd tot lid van het dagelijksch bestuur de aftredende secr.-penningm, de heer 0. A. Vo rater man van Oven, die bij acclamatie ook werd herbenoemd als afgevaardigde naar het Nederlandsch Landbouw-comite. Besproken werd de Provinciale tentoonstelling te Middelburg. De Voorzitter deed eenige mededeelingen omtrent de voorbereidende werkzaamheden. In het garantiefODds is deelgenomen voor 4219,50 en aan giften is geschonken 4099,50. De financieele toestand is dus gunstig en het dag. bestuur stelt voor met de tentoonstelling door te gaan. Het bestuur lieeft voorgesteld de tentoonstelling te houden in September. Een der afdeelingen heeft gevraagd om de expositie te houden in Juni. Het dag. bestuur wenscht de tentoonstelling te houden in de eerste week van September. Medegedeeld werd nog dat de afdeeling Zierikzee zal geven 280 in het waarborgfonds en 100 aan glHet voornemen bestaat om den Prins der Nederlanden uit te noodigen het beschermheerschap op zich te nemen. Verder zal een eere-comitb worden gevormd, waartoe o.a. zullen uitgenoodigd worden de Commissaris der Ko'ningin in Zeeland, de burgemeester van Middelburg, de leden van Gedeputeerde Staten en de leden van de le en 2e kamer in Zeeland. Voorts zal een commissie voor de tentoonstelling worden benoemd. De afdeeling Paardenfokkerij zou geregeld worden door de regelingscommissie voor de paardenfokkerij en het stamboek voor het Zeeu wsch-Belgisch trekpaard, die voor het rundvee door de afdeeling van het Ned. Rund- veestamboek en de overige rubrieken door der zake kundige corporaties en personen. Het doel is de tentoonstelling te verdeelen in groepen en aan het hoofd van elke groep personen te stellen, die van het gevraagde volkomen op de hoogte zijn. Deze uit der aard voorloopige regelingen zullen later nog worden uitgebreid. Aan het dag. bestuur werd de verdere voorbereiding overgelaten. De seeretaris deelde mede dat het voornemen ook bestaat om aan de tentoonstelling te verbinden een wedsfrijd in bieten- en aardappelenrooien, van maai- machines en andere werktuigen. De heer Kakebeeke ontraadde dit. Hij zou het in- stituut te Wageningen daaromtrent voorlichting willen vragen. De heer Hombach was voor het denkbeeld Hij zou ook een maai wedstrijd, een ploegwedstrijd, aanbevelens- waardig achten. Hij acht dit wel uitvoerbaar. De heer Zwagerman beval nog aan om bij paarden en rundvee naast de uitstekende exemplaren ook minder- waardige ten toon te stellen, om zoodoende de bezoekers over het verschil te kunnen laten oordeelen. Uit eene mededeeling omtrent den staat der financien bleek dat die tamelijk gunstig zijn. Daarna kwam de begrooting voor 1911 in behandeling. De ontvangsten en uitgaven worden geraamd op 14349 86L Onder de ontvangsten komen voor: goed slot der rekening van 1909 f 463,58|, contribution der leden /3100, rente landbouwfonds /756,30, provincialesubsidie ter bevordering der paardenfokkerij /3550, subsidien voor het zulvel-consulentschap f 4000, subsidien voor bevordering der varkensfokkerij f 350, cursussen in paardenkennis 509,98, cursus in hoefbeslag 600. De ontvangsten van de tentoonstelling te Middelburg zijn voor memorie uitgetrokken. Onder de uitgaven is geraamd voor bevordering van landbou wbelangen 300, der paardenfokkerij 3950, kosten van het zuivel-consulentschap f 4265, landbouw- blad /'1150, almanakken /1150, varkensfokkerij 350, cursussen in paardenkennis 509,98 en in hoefbeslag 1000. De uitgaven voor de tentoonstelling zijn natuur- lijk voor memorie uitgetrokken. Voor onvoorziene uitgaven is 194,38^ uitgetrokken. Bij de ontvangsten werd nog een memoriepost uit getrokken voor landhuishoudkundig onderwijs voor meisjes De bedoeling is, nadat mej. Van Prooije zal zijn afgestudeerd haar reizende landbouwcursussen te doen houden. Daarvoor zal van het rijk eene bijdrage worden gevraagd. Bij de uitgaven werd door den Voorzitter voorgesteld een post op de begrooting te brengen tegemoetkoming in de reiskosten voor commissieleden, die op verzoek van het hoofdbestuur in een of andere commissie zitting nemen, ad f 250 Verder stelt het dag. bestuur voor verhooging der contribute der leden met 0,25. Dit wordt gedaan ter versterking van de middelen der Maatschappij. Het dag. bestuur is van oordeel dat die geringe ver hooging, die geheel en al ten bate komt der Maatschappij, geen bezwaar zal opleveren. De heer Mol vond dit nog al een ingrijpend voor- stel en zou daarover eerst de afdeelingen willen hooren. De Voorzitter deelde mede dat dit de bedoeling is. De heer Kakebeeke heeft met veel genoegen het voor- stel van het dag. bestuur gehoord. Er wordt meer en meer gevergd van de Maatschappij en haar werkzaamheid breidt zich belangrijk uit. Maar ook het werk der afdeelingen is vermeerderd. Zou het geen aanbeveling verdienen om de contri bute met 50 cent te verhoogen en dit te verdeelen voor de helft aan de Maatschappij en voor de andere aan de afdeelingen Hij beval dit denkbeeld ter overweging aan. De heer Ph. J. van Dixhoorn was het daarmede eens Hij wees er op dat in 1874 de contribute 2,50 be- droeg, plus een suppletie van 0,30 en geloofde dat verhooging der contribute tot 2,50 geen bezwaar is. De Voorzitter deelde mede dat de afdeelingen daar over zullen worden geraadpleegd. De bedoeling zou wezen de verhoogde contribute te doen ingaan met 1 Januari 1911, in verband ookermee dat het plan bestaat, dan het Landbouwblad elke week te doen verschijnen. He heer Collot d'Escury vroeg of het ook geen aan beveling verdienen zou de afdeelingen vrij te laten hoe- veel zij willen heffen boven het vastgesteld bedrag. De heer Mulock Houwer ontwikkelde enkele bezwaren tegen verhooging der contribute. Er zijn leden, die landbouwers zijn, en deze zuuden misschien in verhooging aanleiding kunnen vinden om voor het lidmaatschap te bedanken. Verder achtte hij het niet gewenscht de verhooging met 1 Januari 1911 te doen ingaan. De heer Mol deelde die meening. De heer Polderdijk geloofde ook niet dat in Walehe- ren de verhooging algemeen mstemming vinden zou. Hij vond de tijd van invoering der verhooging ook tekort. De Voorzitter zegde toe dat de afdeelingen ook hier- over zullen worden geraadpleegd. o. Mededeeling wordt gedaan dat de heeren J. L. Mol en J. van der Have de betrekking van keurmeester en M. Lucieer en F. van Hoorn, die van plaatsvervangend keurmeester voor de paardenfokkerij aannemen. Door de Staten van Zeeland is aan de Maatschappij voor 1911 en 1912 een subsidie toegekend van /3550 per jaar ter bevordering der paardenfokkerij. Ook wordt medegedeeld dat de rekening 1910 aan- gaande de provinciale subsidie voor de paardenfokkerij is goedgekeurd. De uitgaven bedragen 3681,61. Door den heer Hombach werd medegedeeld dat hij voor de aanstaande tentoonstelling disponibel stelt 12 drachtige ingevoerde geiten, op voorwaarde dat aan ieder lid van de Maatschappij, in Zeeland wonende, een lot wordt toegezonden. Die personen welke een lot hebben waarop een pnjs is gevallen zijn verplicht die geit kosteloos af te geven aan den vasten arbeider, die de nieeste dienstjaren heeft bij een prijswinner is die arbeider reeds in het bezit van een goede geit, dan komt in aanmerking de arbeider die in dienstjaren daarop volgt. Verder stelt de heer Hombach een prijs van 100 ter beschikking van het hoofdbestuur, of een kunst- voorwerp van gelijke waarde. Deze mededeeling werd met applaus begroet en de Voorzitter dankte den heer Hombach voor zijn aanbod. Door de regeering is een subsidie verleend van J 312 voor een viertal zomercureussen in zuivelbereiding. Van den rijkslandbouwieeraar is een verzoek inge- komen, om, gedurende drie j'aren, een subsidie van J 40 voor het nemen van een proef'om de oorzaken te ont- dekken van een ziekte in de suikerbieten in de afdee ling Tholen. Het dag. bestuur stelde voor dat verzoek in te wil- ligen, waarmede de vergadering zich vereenigde. Hierna deelde de heer Collot d'Escury mede dat hij de f 40 voor rekening der Cooperatieve Suikerlabrielt te Sas van Gent nam. Dit viel natnurlijk zeer in den geest der vergadering. Van de afdeeling Zeeland van de V. P. N. is een verzoek ingekomen om een subsidie van 75 voor het jaar 1911. Met het oog op de financien stelde het dag. bestuur voor daarop afwijzend te beschikken. De heer Hanke'n brak een lans voor inwilliging van het verzoek. Hij wees erop dat de V. P. N. het stief- kind is van vele corporaties en zij toch veel doet in het belang der pluimveehouderij. De Voorzitter, zeide nu, dat in verband met de gift van den heer Collot d'Escury, het dag. bestuur bereid was aan de V. P. N. f 40 toe te staan. Dit werd goedgevonden. (Midd. Ct.) Meer dan vroeger wordt tegenwoordig de aandacht geschonken aan eene zorgvuldige behandeling der boomgaarden. Vroeger liet men de vruchtboomen aan Jiun lot over en dacht er niet aan, dat zij evenzeer als alle planten voedsel, licht en lucht noodig hebben. Een gevolg daarvan was, dat zij niet zooveel vruchten opbrachten. als men bij eene goede behandeling van hen verwachten kan. Algemeen was men van gevoelen, dat, wanneer een boom het eene jaar goed gedragen had, hij dan een jaar of tweejaar rust noodig had,om weer opnieuw een goede hoeveelheid vrucht voort le brengen. Dat hij niet droeg, omdat het hem aan de noodige voedingstoffen ontbrak, daaraan dacht men niet. En toch is dit zoo. Er bestaat niet de minste reden waarom een ooftboom, die rijkelijk gedragen heeft bij eene doelmatige bemesting, het volgende jaar niet dragen zou. De praktijk van bekwame oofttelers heeft bewezen dat de vrnchttioomen vele jaren achtereen rijke op- brengeten kunnen schenkeu. Maar dan is het ook noodig dat men ze zorgvuldig verpleegt. Evenals alle planten, heeft de vruchtboom om te gedijen, warmte, licht water en voedsel noodig. Dit laatste wordt deels dobr de bladeren uit de lucht, deels door de wortels uit den boaem opgenomen De laatste noemt men in erigeren zin de voedingsstoffen van den boom. Zezijn: stikstof, fosforzuur, kali, kalk, zwavel, magnesium, ijzer enz. Wanneer een dezer stoffen ontbreekt, dan kan deboom niet wassen, terwijl men tevens moet bedenken, dat de wasdom zich regelt naar de stof, die in de kleinste hoeveelheid voor de plant beschikbaar is. Zwavel, magnesium en ijzer is doorgaans in elken bodem vol- doende aanwezig, anders is het met stikstof, fosforzuur, kali en kalk. Deze stoffen moeten door bemesting steeds aan de boomen toegevoegd worden als men elk jaar een rijken oogst hebben wil. Vooral mag men geen kalk en kali vergeten. Truffaut heeft aangetoond dat de vruchtboomen veel kalk en kali noodighebben. Hij vond in 1 Kg. Senjarig hont de volgende hoeveel- heden kali, kalk, fosforzuur en stikstof (in Grammen): Appelboom Pereboom Pruimeboom Kerseboom Kali 0,730 0,911 0,579 1,500 Kalk 7.230 4,420 3,270 4,170 Fosforzuur 0,610 0,280 0,263 0,336 Volgens Dr. Emit Wolff vindt men in 1000 Kg. Appels 0,8 Kg. kali, 0,1 Kg. kalk en 0,3 Kg. fosforzuur Peren 1,8 n n 0,3 u 0.5 u Kersen 2,— r u 0,3 n u 0,4 u en in de houtasch der loofboomen 10 pCt. kali, 30pCt kalk en 3£ pCt. fosforzuur. Uit deze opgaven blijkt zeer duidelijk dat kali en kalk een voorname rol spelen in het leven der vrucht boomen en dat dus stoffen als deze niet in debemesting der boomgaarden mogen ontbreken. Wijlen Dr. Cattie riep dan ook den boomgaardeniers toe: ySpaart kali noch kalk." Bezien wij thans eens, welke rol het kali in het leven der vruchtboomen speelt. Het kali werkt in de eerste plaats mede, om den vruchtboomen een gezond en krachtigloof te verschaffen, waardoor de boom den grondslag krijgt voor een goeden wasdom. Verder krijgt door het kali het hout meer weerstand tegen de werking van de vorst, terwijl het kali ook krachtige vruchtknoppen te voorsehijn roept. Na de bevruchting werkt het kali zeer gunstig op den groei der vruchten, terwijl het ook een zeer goeden invloed uitoefent op den smaak, den geur en de kleur van het ooft Het kali bewerkt dus niet alleen een grootere hoeveelheid van het ooft, maar ook eene betere hoedanigheid der vrucht waardoor deze grootere marktWaarde krijgt. Toen Zaterdagavond de locaaltrein uit Nijkerk te Amersfoort stil hield, waarschuwde een reiziger, dat een dame, die eveneens uitstapte, dichtbij het station vergif had ingenomen. De keurig gekleede, ongeveer 35jarige dame begat zich naar de wachtkamer, waar zij weldra onpasselijk werd. De politie, per telefoon ge- waarschuwd, kwam spoedig met een geneesheer die de dame deed overbrengen naar het zieken- huis. Zij weigerde elke inlichting over haar naam of woor.plaats, doch in het ziekenhuis bleek, dat zij vroeger korten tijd te Amersfoort heett gewoond. Hierdoor kon haar familie te Amsterdam worden gewaarschuwd en konden Maandagavond haar moeder en haar zusters de ongelukkige die voortdurend scherp moest worden bewaakt, omdat zij telkens herhaalde, toch weer pogingen te zullen doen om zich van het leven te berooven naar Amsterdam terugleiden. De aanleiding tot haar wanhoopsdaad is naar aan 't ,/N. v. d. D." gemeld wordt dat zij is verpleegd geweest in een sanatorium voor louglijders en zij zich nu verbeeldt, haar ver- wanten tot last te zijn. -- Over „adverteeren" schrijft een corres pondent in de Telegraaf In Olympia werd een conference van adver- teerders gehouden, waarover Amsterdammer" een en ander in zijn dagboek mededeelde. Op die tentoonstelling nu werd het mij eerst recht duidelijk, hoe de Engelsehen het adver- teeren tot een kunst wisten te maken. Zij besteden daaraan niet alleen veel geld, maar tevens veel zorg. Bet opstellen van goede advertenties, die even aangenaam om te lezen zijn als een nieuwsbericht en terstond de aan- daeht trekken is geen gemakkelijk werk. Het vereischt routine. In Nederland laat dat vaak te wenschen over. Menigmaal schrijft men vluchtig een advertentie op en laat dan aan de kunstvaardigheid van den letterzetter over, om er iets aantrekkelijks van te maken. De meeste groote zaken van Engeland houden er een ervaren bediende op na, die niets anders doet dan advertenties opstellen. Andere zaken laten dat doen door journalisten, die van adver- tentie-schrijven hun metier maken. Mij werd verzekerd dat duizenden personen te Londen zich daarmede bezig houden. En wie de ont- zaglijk vele mooie advertenties in Engelscbe bladen en tijdschrilten gadeslaat zal zich daar over niet verbazen. Woensdagmiddag te 3 uur is de justitie uit Haarlem weder naar Spaarndam geweest, thans in verband met de omstandigheid, dat alles er op duidt, dat de misdaad niet is gepleegd door meer dan een persoon, doch door een enkeling. Het vinden van de twee kopjes, waaruit breeder en zuster gewend waren hun koffie te gebruiken en dat van een derde apart te voorsehijn ge- haald bet vinden van een sigarenvaas op de tafel, dat alles heeft de justitie tot de overtui- ging gebracht, dat hier een wanhoopsdaad heeft plaats gehad. Men vermoedt, dat zich Zater- dagnamiddag bij den heer Melchior iemand heeft aangemeld, om financieele hulp, dat de twee oudjes hebben gedacht hem wel te zullen zien verdwijnen wanneer zijn pogingen niet lukten en dat zij daarom hun boterhammetje om 6 uur, dat, zooals werd medegedeeld, niet in hun maag is gevonden, niet hebben veror- berd. Men denkt ook, dat de bij de familie bekende gast zoolang is blijven zitten, tot hij, met de plaastelijke toestanden bekend, kon vermoeden, dat niemand meer zou binnentreden, en dat hij toen, ten einde raad, na de perti- nente weigering van den heer M. om geld te geven, tot gewelddaden is overgesiagen. De justitie heeft Woensdagmiddag bij de toen verzameide familie nagegaan, welk persoon zoo intiem met de beide vernioorden omging, dat zij voor hem beleefdheden over badden, die zelfs de predikant noch andere notabelen uit de geraeente gewend waren te ondervinden. In Spaarndam gelooft men algemeen, dat de justitie thans op het goede spoor is. Wotmsdagnamiddag 2. uur zijn de slachtoffers van den moord begraven. Heel het dorp was uitgeloopen. Ook waren er tal van meuschen van buiten. Te 1 uur hield ds. Baljon een toespraak in het sterfhuis. Te half twee werden de lijken onder klokgelui grafwaarts gedragen. Op het kerkhof hield ds. Baljon een rede, waarin hij herdacht de vele deugden van de overledenen. Vier kransen werden op de graven gelegd. Bij de begrafenis was ook het gemeentebe- stuur van Spaarndam vertegenwoordigd. Bur- gemeester Haitsma Mulier sprak eenige woorden en legde namens dp gemeente een palmtak op de kist van den heer M. Een grappig tooneel heeft zich voargedaan bij de landing van den Engelsehen aerogant Willows, die met een klein bestuurbaar lucht- schip de reis van Engeland naar Frankrijk ondernam. Zijn einddoel was Parijs, doch de orn- standigbeden noopten hem te Douai te landen. De eerste, die den jongen aeronaat aan het einde van zijn succesvoile reis kwam begroeten waseen belastiug-ambtenaar, die f 370 inkomende rechten eischte. Willows toonde heel weinig lust om aan dit verlangen te voldoen, waarop de douane-ambte- naar er toe overging de gewapende macht te ontbieden. Willows wordt nu door de gen darmerie bewaakt. Men gelooft dat de Britsche Aeroclub de zaak in het reine zal brengen. Een Fransch blad meldt, dat de fiscus in komende rechten eischt voor de voorraden motor- brandstof, die Willows nog in zijn reservoirs in voorraad heeft. Na schietoefeningen op het schietterrein te Brasschael is Woensdag een projectief ge- sprongen. Er zijn vijf dooden, ctrie zwaar en een licht gewonde. Een zonderling aanbod. Een grijsaard uit Cambridge, bekend om zijn excentnciteit, vervoegde zich dezer dagen aan de recbtbank daar ter stede, waar hij verzocht den president te mogen spreken. Toegefaten in de kamer van den magistraat, zeide mj, dat hp gaarne in de plaats van Crippen de aan dezen opgelegde strat zou on- dergaan, daar de geneesdeeren, volgens hem, zoo veel goeds doen, dat het zonde en schande zou zijn, een hunner op te hangen. De rechter stond een oogenblik versteld over dit aanbod toen hij echter van zijn verbazing bekomen was, zeide hij tot den ouden man, dat Dr. Crippen hem ongetwijfeld zeer dank- baar zou zijn voor zijn edelmoedig aanbod, maar dat hp vermoedelpk geen geiegenheid zou hebben er gebruik van te maken. De vrouw van den dameskieermaker ietzke te Berlijn, die bp de inbraak aan de Fotsdam- merstraat een schot in het hoofd kreeg, is aan haar verwonding overfeden. De moordenaar en inbreker is gepakt en heett bekend. In een uitvoerige bekentenis heeft hij uiteengezet, waarom hij tot de inbraak overging. Hij vermoedde bp den kleermaker veel geld, is toen in dieus woning geslopen, en vond niets. Tenminste zoo goed als niets. Zijn geheele buit was een gouden horloge en een kitiperspaarpotje, waarin 4U pfeuninge waren. Terwijl hp nog bezig was alle kasteu enz. open te brekeu, kwamen de menschen thuis. in zijn woede over de groote teieursteliing maakte hij van zijn revolver gebruik. Thans zal hij wegens dubbeleu moord en inbraak terecht staan. Te Marseille heeft men op een der pleinen het Ipk gevonaen van een meisje van een jaar of zeven, uat door een revolverkogel achter het oor was gedoud. Men tracht het raadsei op te lossen. Dinnenkort zal Engeland voor zijn ver- dedigiug over zes luchtschepen kunnen be- scniliken. Bp de Beta en (Aamma, die het legerbestuur zeit heeft laten maken, komt eer- lang de Delta, die aanmerkefijk grooter zal worden als de zustersehepen, die trouwens vrij klein zpu. Dan zijn er de Fransche lucht schepen Clement-Bayard en Lebaudy, en in het voorjaar, tegelpk met de Delta, zal de Naval, het groote iuchtschip voor de vloot gereed zpn. Dan zullen alle drie stelsels in Engeland vertegenwoordigd zpn, het slappe met de Beta, Gamma, Clement-Bayard en waarschp<nlpk de Delta, het liaifstpve met de Lebaudy en het stijve met de Naval. De politie te St. Petersburg heeft voor 2 miilioen gebruikte Ltussische postzegels in beslag genomen, die door een boekhandelaar daar waren opgekocht om ze naar VVarschau te verzenden. Daar is een beude werkzaam die fangs-, chemiscben weg de stempelafdrukken van de postzegels verwpderde en ze dan weer opnied'w in den handei bracht. Dat winst- geveud zaakje was al geruimen tijd gedreven gewordeu. De boekhandelaar te St. Petersburg is gearfesteerd. 'A Jfc£ iii T IJJDiNu. Yan 9 tot en met 10 Nov. VEAG. NAAM MS. .Van en naar. Lading. - I Vuor 'i"'®* Vleuxeu I Amulet 2850 Middlesbro ijzer Biver Lagan 1 2272 Londen ytukg. Ter .Venren i River Thames 2242 Londen stukg. La Flandre 1980 (Middlesbro ledig Amulet I 2850 Ikotterdam rest, lad V nor 4»eua Maria 497 Par 9 Eng. s.s. 10 idem 9 Eng. s.s. 10 Belg. s.s. Eng. s.s. 9 Eng.3msch. Eng. s.s. idem 10 idem Fran. s.s. Noor. s.s. Eng. sch. 9 Eng. s.s. Russ. s.s. Eng. s.s. idem Noor. s.s. Deen. s.s. 10 idem Eng. s.s. Duitsch s.s Eng. s.3. Fran. s.s. Noor. s.s. 9 Eng. s.s. 3391 Leith 2554 Londen 1150 Arbroate 1028 Havre 6592 Dantzig 389 kmgslynn Van t-ent The Marchioness 1660 Middlesbro Ronan Sea Serpent Argosy Antoinette Hanna Goldfinch Gen. Zimmerm. Mersey Sea, Gall Marna Ckr. Christensen Gnldborg Truro Hellmuth Ousel Antoinette Ran 4398 3075 2763 2588 4134 4442 2367 2191 3633 1028 1537 Methil W. Hartlep. Hull Wismar niverpool Anwerpen Grimsby Van Selznete Blyth Goole Londen chinaclay stakg. idem aardapp. stukg. hout pek ledig idem stukg. idem Burnt Island ledig idem idem stutg. ijzerdraad stukg. rest. lad. ledig creosoot Alchymist 1079 |Smyrna Van 9 tot en met 10 Nov. werden langs de Oostsiuizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 45 algeschut; door de Westsl. 28 op- en 11 aigeschut. Positie der Stoontschepen. s.s. HARALD in lading te Riga voor Rouaan. s.s. JENNY in lossing te Tunis, s.s. RICHARD in lading te Tunis voor Boucau. s.s. ELISABETH vertrok 8 dezer van Marseilles naar Huelva. s.s. HELENA vertrok 2 dezer van New-Castle on Tyne naar Algiers. s.s. MAGDALEN A in lading te La Goulette voor Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1910 | | pagina 9